Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Bordoi válasza ngabor2 (#1400) üzenetére


Bordoi
őstag

Csak azért, mert egyszer a sógorom elment gombát szedni. Szerencsére nem bízott magában és a közel 5 kiló gombát elvitte a piacra bevizsgáltatni.
Mindössze 2db. ehető volt közte. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1402) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, tegnap be se írtam, mit főztem :D

csirkehúslevesnek indult, tehát 4 csirkecomb kb. 3 liter vízbe, kevés só, kevés delikát, főzés. kb. félfőttében bele egy hagyma (csak a legkülső héját húztam le, de maradt rajta száraz, 2 vége levág, kicsit behasítva, hogy a közepe is megfőjjön, de ne essen szét).

aztán bele vagy fél kilónyi vegyes zöldség kis kockákra vágva: sárgarépa, petrezselyem, karalábé. ezzel főtt egy darabig, a hagymát ki is szedtem. közben a hús is megfőtt, azt is kiszedtem, hogy legyen hely a gombának.

közben kb. 1 kilónyi vegyes gombát (szürke tölcsérgomba, fenyőtinóru, vargánya, laska, csiperke) megmostam, és kicsit nagyobb kockákra vágtam, és egy kis fej kelkáposzta (szintén csíkokra vágva) meg néhány kis szelet zeller kíséretében ment a levesbe :D egyéb levesbetét nem is kellett bele, mert ez a mennyiség igen masszívan besűrítette. az elején kellett is kivenni egy kis levet, hogy ne fusson ki. aztán a gomba kicsit összébbesett, ment vissza a lé. egy kis friss tört borsot elvisel, de csak tálalás után, frissen.

egy probléma volt vele: valszeg a fenyőtinóru nem való bele, elég gusztustalanul nézett ki benne, megenni is alig lehetett. a többi gomba viszont jó volt. egy kicsit tartottam a szürke tölcsérgombától, nagyon aromásnak írták le, de nem vészes.

a csirkecomb nem lett szétvágva, így nem tudott rendesen átfőni, de ma utánfőztem, az is jó lett. asszem megvan a kajám a hétre :D bár nem hinném, hogy egymás után 2-3 nap tudnám enni, kell egy kis változatosság.

kipróbált, jó ízű, és viszonylag egyszerű fogyókúrás recepteket tudnátok írni? mert finomat, de hízlalót azt bármikor összehozok...

(#1403) ngabor2


ngabor2
nagyúr

holnap kellene valami olyat főzni, ami zsírszegény (aka fogyókúrás), hűtőben eltartható 2-3 napig is, hogy a jövő héten tudjam vinni melóhelyre, és lehet keveset is főzni belőle... ez utóbbi a kemény dió, mert sokszor kevés alapanyagból sok végtermék lesz, kidobni nem akarom, a fagyóba meg már nem fér.

mindenesetre holnap reggel fagyasztó-vizitet tartok, hogy van-e valami sovány hús benne, aztán ha más nem jut eszembe, megsütöm mindenféle zöldségekkel.

(#1404) ngabor2 válasza ngabor2 (#1403) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jól elbeszélgetek itt magammal...

tehát amit csináltam: szokás szerint látszólag ösze nem illő dolgokat sütöttem össze. ismét az ehető kategóriába esik a végtermék :D

gyümölcsös sült csirkecomb kéxarvas módra:

4 egész csirkecomb
3-4 alma
2 körte
1 kis cukkíni
1 cékla

frissen tört színesbors
delikát

elkészítés:
a csirkecombokat kettévágom, megmosom, kicsit megborsozom, delikátozom, és egy beáztatott cseréptálba 180 °C-on kb. 1 órán át előfőzöm. közben meghámozom és kiskockákra vágom a gyümölcsöket. ha a hús nagyrészt megfőtt (nem kell teljesen megfőnie, merta kkor a végén szétesik), ráteszem a gyümölcskeveréket, és további 1 órán át összefőzöm.

A gyümölcsök levet eresztenek, amiben a hús megfő, és átveszi az ízét. köret nem is kell hozzá, hisz ott a sok gyümölcskocka. a cékla szép színt is ad neki, nomeg az íze is benne lesz. én ezekkel a gyümölcsökkel próbáltam, de szerintem bármilyen egyébbel is lehet próbálkozni. szokásomtól eltérően nem tettem bele gombát, de lehet, hogy nem is baj, az már sok lett volna a jóból. birsalma is lett volna itthon, csak így is majdnem kifolyt a leve a tálból, annyi gyümölcs lett rajta.

remélem hűlés közben még inkább átveszi a hús az ízeket, mert így frissen megkóstolva még éppcsak lehetett érezni. a bors és a delikát nem rontotta el, de egy kis sót még elviselt volna.

(#1405) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Üdv!

Ötleteket és tapasztalatokat szeretnék kérni!
Szeretnék csinálni valamilyen finom gyümölcsturmixot, vagy shaket. Főleg öszi gyümölcsök állnak rendelkezésre. Milyen fűszereket tegyek bele, egyáltalán tegyek-e bele? :DDD
Egyszer vendégségben ittam banánturmixot, amiben rum volt. Az nagyon ízlettt. Valami hasonlót akarok csinálni. Mit javasoltok?

(#1406) philoxenia válasza Brian_RL (#1405) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy recept

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1407) Brian_RL válasza philoxenia (#1406) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Ígéretesnek tűnik :U :)

(#1408) rien válasza Brian_RL (#1405) üzenetére


rien
senior tag

Nekem egyszer főzésből marad meg tejszínem, mondom mit csináljak vele :U kiönteni vétek.... beleöntöttem a turmixgépbe, raktam hozzá őszibarack befőttet és mézet, meg egy kis tejet, hogy ne legyen olyan tömény..........és nagyon finom lett :K :) Eddig a tapasztalat, de simán eltudnám képzelni alkohollal turbózott formáit is :D
a., valami kókuszossal: Pina Colada-val, Malibuval, vagy sima kókuszlikőrrel
b., bozdaszörp + fehérrum kombóval
c., rummal :D

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1409) Mamuska válasza ngabor2 (#1404) üzenetére


Mamuska
őstag

Kedvet kaptam egy hasonló recepthez, mert csirke van gyümölcs van. Én inkább úgy csinálom, hogy külön, tehát mondjuk a gyümölcsöket vajon vagy mézen egy kicsit megpirítom és mellé eszem a sült csirkét.

(#1410) ngabor2 válasza Mamuska (#1409) üzenetére


ngabor2
nagyúr

úgy se lehet rossz. kicsit sokat csináltam, a végére már kezdtem unni. elég érdekes jószág lett belőle, leginkább a cékla határozta meg a szín-és ízvilágát.

(#1411) Mamuska válasza ngabor2 (#1410) üzenetére


Mamuska
őstag

Az még várat magára, mert a darált húst nem tettem mélyhűtőbe. Rakott kelkáposztát csinálok, most gyorsban reggel.

(#1412) Brian_RL válasza rien (#1408) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Na akkor holnap lehet veszek tejszínt, és kipróbálom. A bodzaszörpös kombó ötletes :K

(#1413) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Disznópörköltet szeretnék csinálni. Milyen fűszerek kellenek hozzá, hogy igazán finom legyen?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1414) Eagl3 válasza BITBOYS (#1413) üzenetére


Eagl3
veterán

só, bors, pirospaprika, kis paprika, paradicsom, 2-3 gerezd fokhagyma.
Esetleg tehetsz bele egy kis őrölt köményt, bár én nem mindig szoktam...

(#1415) BITBOYS válasza Eagl3 (#1414) üzenetére


BITBOYS
addikt

Valami más fűszer nem kell hozzá?
Nem tom mitől lesz olyan igazán finom íze a pöriknek mint az éttermekben.
Amint hazaérek nekiesek :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1416) Eagl3 válasza BITBOYS (#1415) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem kell bele semmi más.
Paradicsom helyett tehetsz bele esetleg egy kis sürített paradicsom konzervet illetve azt még nem írtam, hogy zsírban főzd, attól sokkal finomabb lesz.

(#1417) BITBOYS válasza Eagl3 (#1416) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszi a tanácsot, így lesz. :) Vennem kell még csemegeubit is.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1418) Bubee82 válasza BITBOYS (#1415) üzenetére


Bubee82
őstag

Attól lesz olyan finom, mert ott sok zsiradékkal készítik.

Én még majoránát tennék bele :K

(#1419) BITBOYS válasza Bubee82 (#1418) üzenetére


BITBOYS
addikt

1Kg húsból csinálom. kb mennyit tegyek bele?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1420) Bubee82 válasza BITBOYS (#1419) üzenetére


Bubee82
őstag

Miből? :U :D

Majoránnából 2 evőkanál kb.
Zsírból kb. 2 evőkanál szvsz. De ez tőled függ.

(#1421) BITBOYS válasza Bubee82 (#1420) üzenetére


BITBOYS
addikt

Majorannából :DDD
Köszi, nemsokára nekifogok a főzőcskének :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1422) Eagl3 válasza Bubee82 (#1420) üzenetére


Eagl3
veterán

2 evőkanál majoranna?
nem sok az egy kicsit? :)

(#1423) ladybug válasza Eagl3 (#1422) üzenetére


ladybug
őstag

Én is csak egyet tennék. Meg talán hagymát meg egy kis bort. Úgy fincsi lesz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1424) Bubee82 válasza Eagl3 (#1422) üzenetére


Bubee82
őstag

Egy kiló húshoz egyáltalán nem ;) De a fűszerezés egyéni dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1425) Eagl3 válasza ladybug (#1423) üzenetére


Eagl3
veterán

Hagyma az alap :)
Bort én csak marha alá szoktam tenni.

(#1426) Bubee82 válasza Eagl3 (#1425) üzenetére


Bubee82
őstag

Serétesbe is lehet, de én abba a fehéret preferálom. Vörösbor nem igazán megy hozzá. Fehérből is csak egy kevés :K

(#1427) ladybug válasza Eagl3 (#1425) üzenetére


ladybug
őstag

Fehéret termszetesen, finom ízt ad neki. De kis mustárral is meg lehet bolondítani.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1428) bandus


bandus
veterán

akad valakinek egy jó kis ananászos csirke receptje? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1429) ladybug válasza bandus (#1428) üzenetére


ladybug
őstag

Többféle is van, amit szoktam készíteni. De ezt szereti a család a legfjobban.

Fogod a csirkemellett, felkockázod. Kis olajon és egy kis fej apróra vágot vöröshagymán megpirítod. Teszel hozzá sült csirke fűszersót, és ha szükséges még egy kis sót. Aztán, amikor megpuhult, beleteszed a lecsöpögtetett ananászkockákat. Keversz egyet rajta, majd végül hozzáöntesz 2 dl főzőtejszínt, és megrottyantod. Ennyi.
Kb 15-20 perc alatt kész.

A másikat is leírom. Az még egyszerűbb, de nekem az nagyon száraz.
A csirkemellett elvágod szeletekre, kevés olajon vagy vajon megsütöd a szeleteket. Én sült csirke fűszersóval szoktam megfűszerezni ezt is. Amikor kisült egy szelet hús, ráteszed egy tányérra. Teszel mindegyik szelet húsra egy vékony szelet sajtot (trappista vagy ementáli, vagy amit szeretsz), arra pedig egy ananászkarikát. Ezeket belehelyezed egy lapos tűzálló tálba, beteszed meleg sütöbe kb 10 percre, és kész is van.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1430) bandus válasza ladybug (#1429) üzenetére


bandus
veterán

köszi, tudtam, hogy neked lesz valami tuti recepted :)

ez barátnőm egyik kedvenc kajája, gondoltam megtanulom az elkészítését :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1431) adalbert1


adalbert1
veterán

Szerintem csinálok ma valami jó bolognait.
Valakinek van valami jó ötlete, hogy még mit lehetne beletenni?
Eddig így fog kinézni : darált hús, vöröshagyma és fokhagyma, paradicsom, olívabogyó, oregánó, só, bors.

(#1432) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Eagl3
Bubee82
ladybug
Köszönöm a segítségeteket, disznó lett a pöri :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1433) philoxenia válasza adalbert1 (#1431) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kevés sárgarépa és zeller/gumó/, fűszerként pedig kevés rozmaring.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1434) adalbert1 válasza philoxenia (#1433) üzenetére


adalbert1
veterán

A sárgarépát szerintem megfontolom...
Azt a szószba tegyem miközben már forralom, vagy pirítsam is meg egy kicsit a hússal együtt?

(#1435) philoxenia válasza adalbert1 (#1434) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fonnyaszthatod a hússal együtt, csak jó apróra vágd, vagy esetleg reszeld nagyobbra, nem gyalun, hanem rendes reszelőn.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1436) brownus


brownus
veterán

hi,

hol lehet 2dl kisebb dunsztos üveget venni? köszi

p.s. nem baj ha csatos

(#1437) ladybug válasza brownus (#1436) üzenetére


ladybug
őstag

[link]
Ezt találtam. Elindulni talán jó lesz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1438) brownus válasza ladybug (#1437) üzenetére


brownus
veterán

ez jó ötlet:) köszi, (karácsonyi ajándék lesz belőlük, fűszeres tároló kifestve, díszítve...)

(#1439) Sanyix


Sanyix
őstag

tudja valaki hogy az ilyen mexikói chilis babos szerű dolgoknál miből van az a köztes lé (vagymi)? :D szóval az ami azt a sok kis szilárd dolgot, (bab, chilipaprika, kukorica) így egybeforrasztja :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1440) Sanyix válasza Sanyix (#1439) üzenetére


Sanyix
őstag

szóval az a folyékonyabb valami amitől olyan főzelékszerű állaga lesz.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1441) jasszer


jasszer
senior tag

Sziasztok,

Meg tudja mondani vki hogy a bevonatos tepsik között mi a különbség a teflonos és a szilikonos között? Az előbbit ismerem, de a múltkor a Szeszkóban körülnézve csak szilikonosat láttam, de nem mertem megvenni... :F

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#1442) BITBOYS válasza Sanyix (#1440) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem a hagyma, illetve a hús levétől lesz ilyen állaga. Bár még sohasenem csináltam mexikói csilis babot.

jasszer: szilikonooos :F Ne mondjál ilyeneket mert összezavarodok :)
Én a teflonnál leragadtam :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1443) Sanyix válasza BITBOYS (#1442) üzenetére


Sanyix
őstag

hmm... mert én nekem valahogy étvágyam lett valami jó "lightos" de egészséges kajára, úgy fejből egy ilyesmire: sok bab, paradicsompürében, hagymával, kukoricával, chilipaprikával, és zöld csípőspaprikával, valami jó kis hússal, így összefőzve :D kicsit olyan olasz-,mexikói keverék, de így elméletben sztem finom :D

már csak gyakorlatban kéne megvalósítanom.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1444) jasszer válasza BITBOYS (#1442) üzenetére


jasszer
senior tag

Hát, ha már a teflonosnál is leragadtál, akkor szilikonosat végképp nem merek majd venni. :K

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#1445) brownus


brownus
veterán

hi,
marha májjal mit lehet kezdeni? pörkölt?

[ Szerkesztve ]

(#1446) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, ez is jól sikerült :C

laskagombás pulykapaprikás (kékxarvas módra :D)

2 kanálnyi olajon megpirítottam 2 közepes fej, apró kockákra vágott hagymát. kevés sót és delikátot (igény esetén delikát helyett zöldfűszerek, vagy szárított fűszerek is mehetnek, pillanatnyilag nem volt itthon semmi olyasmi). rászórtam kevés (kb. 2 kávéskanálnyi) pirospaprikát, felengedtem vízzel, majd beletettem kb. 80dkg-nyi kockákra vágott pulykacombot. mikor félig megfőtt, beletettem kb. 30-40dkg 3-4cm-es csíkokra vágott laskagombát, és együtt főztem, míg meg nem főtt. mikor mind a hús, mind a gomba puha lett, 2 kis doboz joghurtot adtam hozzá, és felrottyantottam. kellemes savanykás cucc, nem az a hagyományos zsíros pörkölt.

én rizzsel ettem, úgy is jó, de valszeg a tészta az igazi körete.

a vízre oda kell figyelni, hogy épp ellepje a húst, inkább kinézzen belőle, mert úgy járunk, mint most én: sok híg leve lett. a joghurt nem sűrít annyira mint a tejföl, cserébe kevesebb benne a zsír. ha úgy nézzük, majdnem diétás kaja :D

(#1447) ladybug válasza brownus (#1445) üzenetére


ladybug
őstag

A májjal sok minden mást nem tudsz, mert elég száraz. Készíts belőle finom pörköltet sok hagymával.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1448) rien válasza Sanyix (#1443) üzenetére


rien
senior tag

Szoktam csinálni nem a hivatalosat, de szerintem sokkal finomabb így, mindenki aki kóstolta oda meg vissza van tőle :)

Chilis bab rien módra :)
Hozzávalók:
vörösbab konzerv
kukorica konzerv
paradicsom
tv paprika, és csípős zöld
kígyó uborka
hagyma
kolbász
vegeta, bors, chilipor vagy paprika, erős pista

Először felkocázom a paradicsomot, paprikát, uborkát, karikákra vágom a kolbászt.
A hagymát csíkokra vágva olajon dinsztelem, erre megy rá a babkonzerv (lével együtt, fél decinyi vízzel ki is öblítem a dobozokat, azt is hozzáöntöm) a kukorica konzerv (lé nélkül :) ) és a kolbász. Ezt főzöm egy kicsit..... ízesítem vegetával, chili porral vagy paprikával, borssal, egy kis erős pistával (nem kell sokáig főzni mert minden ehető állapotú alapból csak hogy a kolbász kicsit puhuljon meg összefőljenek az ízek).
Majd hozzáteszem a kockára vágott paprikát, uborkát....és főzöm tovább, kicsit később megy bele a kockázott paradicsom. Úgy főzöm, hogy a zöldségek még kicsit roppanjanak, mint a kínai kajákban, nem szétfőzöm őket. A zöldségek is még eresztenek levet (ez lesz a leve meg az konzerv lé ). Ha 4 főre csinálom (és marad is belőle) akkor kb. 3 bab konzerv, 1 kukorica konzerv, 3-4 paradicsom, 1 kígyóuborka, 3-4 tv paprika, 1 csípős zöld paprika, 1 szál kolbász, gyulai vagy csabai méretűből 1 pár)
Kenyérrel, forróan, papírzsepivel :D nagyon finom :K

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1449) Eagl3 válasza rien (#1448) üzenetére


Eagl3
veterán

Uborka :F

(#1450) rien válasza Eagl3 (#1449) üzenetére


rien
senior tag

igen :K

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.