Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46301) Dr. Romano válasza Zso2 (#46300) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Nem tudom te hol élsz, de..."

Normálisan kérdezett téged, miért kell így válaszolni? :U

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46302) Zso2 válasza bambano (#46299) üzenetére


Zso2
őstag

Az más tészta volt, Itt egy olyan dologról van szó amit igazán senki nem tud biztosan, ezért van aki nem foglalkozik vele ,van aki,mint látjuk fél( egyes csapatoknál több biztonsági intézkedés, tv társaságok fosnak,nem véletlen) mégis gondolom indulniuk "kell" ,mert a vetélytárs megy.. , előfordulhat rossz is. Csak egy fanatikus idióta kell...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#46303) ktg3 válasza Zso2 (#46300) üzenetére


ktg3
őstag

Nem ecclestone döntése volt amúgy. Börninek tök mind1 mert így is úgy is megkapja a lóvét, ha meg van tartva a futam ha nincs.

(#46304) Zso2 válasza Dr. Romano (#46301) üzenetére


Zso2
őstag

Ne nyaljak be egy kicsit,úgy jó lesz? Nehogy már a lelkére vegyen egy ilyet. Nem roszindulatból írtam,... A lelki társa vagy? :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#46305) venember83 válasza Zso2 (#46300) üzenetére


venember83
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy ahogy egyesek szépíteni próbálják a helyzetet, mások éppen negatív fénybe kívánják állítani az országot, így sürgetve ilyen-olyan beavatkozásokat, ilyen-olyan projektek finanszírozásának a megindítását, stb. Nem tudom, milyen a helyzet, mivel objektív hírforrások nincsenek, de ha az országba látogató csapattagok szerint (tudtommal pl. a Lotus pár embere a napokban az országba látogatott) a helyzet korántsem indokolja a nagydíj elmaradását, akkor nem látok okot abban, hogy kételkedjek a megítélésükben.

(#46306) mokus1 válasza Zso2 (#46300) üzenetére


mokus1
addikt

Ott ahol Te a hírekből egyáltalán nem lehet megítélni mi van odakint.
Londonba is tavaly a zavargásoknál volt aki nem is tudott róla... persze ez más tudom.
Voltak kint a csapat emberei felmérni mégse fújták be szóval valószínűleg annyira nem lehet gáz ha így döntöttek.
Nem megnézték az origot és azt mondták jó ide nem megyünk.

(#46307) Zso2 válasza ktg3 (#46303) üzenetére


Zso2
őstag

Persze nem az ő döntése, hagyjuk már.. Aki azt mondta volna a sajtó elött ,hogystorno a futam, az már pakolhatná a bőröndjét. Ennyire naív vagy?

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#46308) Zso2 válasza venember83 (#46305) üzenetére


Zso2
őstag

Az a baj,hogy nem zörög a haraszt, .... Hiába megy ki akárki megnézni a helyzetet, az a fanatikus az uralkodo család ellen, úgyis a nagydíj időpontjában fog csinálni valamit,hogy rá figyeljen az egész világ....

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#46309) Male válasza Zso2 (#46297) üzenetére


Male
nagyúr

Erre csak annyit, hogy:

- A bahreini szervezők akkor is fizetnek Ecclestonenak, ha elmarad a futam... szóval a pénz érv kihúzva.

- A csapatok bízták az FIA-ra a döntést, hogy legyen-e futam, ők pedig a helyi nagykövetségektől kérték az infót... ez alapján döntöttek úgy, hogy mennek. (Ha jól tudom az volt a feltétel, hogyha bármelyik F1-ben érintett ország nagykövetsége azt javasolja a polgárainak, hogy ne utazzanak Bahreinbe most, akkor nem lesz futam.... szerintem ők jobban tudják mi ott a valós helyzet, mint mi innen mindenféle média és szervezet torzításán keresztül) ...ezzel pedig a csapatokat rákényszeríti is kihúzva.

(#46310) Zso2 válasza Male (#46309) üzenetére


Zso2
őstag

Elfelejted,hogy elmaradt futam,elmarad a közvetítés, elmaradnak a reklámok,na az a nagy pénz...,, ez csak üres duma,hogy akkor is megkapja a pénzét... A sponzorok sem szeretik, meg a részvényesek sem, ha kimarad egy futam.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#46311) TESCO-Zsömle válasza Zso2 (#46300) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom te hol élsz

Nézd meg az adatlapját és megtudod. :U :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46312) Zso2 válasza TESCO-Zsömle (#46311) üzenetére


Zso2
őstag

most én is sértődjek meg? :)

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#46314) TESCO-Zsömle válasza Zso2 (#46312) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen. És lehetőleg vonulj is el duzzogni pár napra. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46315) ktg3 válasza Zso2 (#46307) üzenetére


ktg3
őstag

Azért nem, mert elvileg abban egyeztek meg tavaly, hogy ha idén is gebasz lesz és nem lesz futam, akkor sem kell visszaadnia börni papának a 45M$-t. Szal ha nincs megtartva a futam a helyi állapotok miatt, akkor sem kapják vissza pénzüket. Innentől börninek személyesen majdnem mind1 a dolog. Talán azért erőltethet a dolgot, hogy hosszú távon azért ne romoljon a "jó" neve...

Nézem már leírták előttem. Börni sztem a reklámpénzekből nem sokat lát. Az inkább a TV csatornáknak gáz ha nincs reklámbevétel.

[ Szerkesztve ]

(#46316) venember83 válasza PazsitZ (#46313) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha publicitást akarnának, szerintem máshol is robbantgatnának már. Remélem, hogy valóban csak felfújják az ügyet, valamiért ez a gyanúm.

(#46317) Male válasza Zso2 (#46310) üzenetére


Male
nagyúr

A reklámok nagy pénz, csak az nem Bernie zsebébe megy, szóval miért is a pénzéhsége miatt tartják meg akkor a futamot? Neki még olcsóbb is, ha csak jön a pénz érte... a részvényeseket meg szintén csak az a pénz érdekli ami hozzájuk jut, nem az, amit mások kapnak.

(#46318) hunnylander


hunnylander
őstag

Egy-két dologra szeretnék reflektálni.

TV-társaságok; ezek szerződést kötnek az F1 közvetítésére és fizetnek a közvetítési jogokért. Nem úgy működik, hogy, amit az adott futammal 'összeperselyeznek' reklámozóktól, azt küldik Bernienek. Ha a futamot jogszerűen törlik, 'force majeure' miatt, akkor senki sem kap vissza semmit, mert a jogtulajdonos és a szereplők nem tehettek róla, hogy elmaradt egy nagydíj.

Nem tudok pontos összegeket, valamilyen közel 50 millió dolláros összeg rémlik nekem (amit évente fizet Bahrein a nagydíjrendezésért). Az F1-es tortán osztozkodók a tavalyit is megtarthatták és felosztották. Bernienek és családjának ebből csak egy kicsi szelet jár. A legnagyobb szelet, a pénz fele a csapatoké, a másik fele a Formula One Group-é, az F1 aktuális tulajdonosaié. A Formula One Group-on belül kb. 70% a CVC Capital Partners-é, 20% a JPMorgan-é, a fennmaradó uszkve 10%-on 'kisrészvényesek'; pénzügyi tanácsadók és Ecclestone családja osztozkodik.

Tehát habár úgy tűnik, hogy Bernie Ecclestone az F1 teljhatalmú ura és teljes birtokosa, ez távolról sincs így. Ő inkább az ún. intéző, és értelemszerűen neki is meg lehet kötve a keze olykor a fő részvényesek és igazgatótanácsi döntések okán.

Az F1, mint autósport, szabályozó testülete pedig az FIA, amely szervezet egyik jelentős profilja a biztonságtechnika, közúti biztonság stb. Egy jelentős szervezetről van, szó, amelyik nem pusztán csak sporttal foglalkozik és nem csak a sportért tesz.

Amit hivatalosan tudni lehet, hogy az F1 szereplői az FIA-ra, mint szabályozó testületre bízták, a nagydíj megtartásának eldöntését. Az FIA meg valamelyest már említette, hogy milyen segítségeket vesz igénybe a döntéshez. Távolról sem arról van szó, hogy interneten olvasgassák a híreket.

Ha lesz nagydíj (ez még most sem biztos, bár készülnek rá, mert már egyre többen tartózkodnak a helyszínen, blindre nem pazarolják a pénzt ehhez), akkor a szereplők azért a közel 100 millió dollárért fog megdolgozni.

Egy plusz adalék; az Autosport Forum-on írta valaki, aki volt a 2010-es nagydíjon, hogy az F1-es plakátok égetése nem új keletű, minden nap látott ilyet 2010-ben is. Mi tudtunk róla? Nem, mert a média akkor erre a témára nem volt rákattanva. Szóval habár be tudja pánikoltatni és félrevezetni az átlagolvasókat, de utcai graffitikből és plakátégető fotók alapján nem lehet megítélni, hogy egy kétmilliós ország lakossága, hogyan viszonyul az F1-hez, pozitívan, negatívan, semlegesen.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#46319) AMD Power


AMD Power
titán

Végre egy jó döntés.

F1: Félmilliárdot kap a Magyar Nagydíj

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46320) -Mike-


-Mike-
addikt

(#46321) giigz


giigz
veterán

Most akkor hétvégén megint futam? :C

(#46322) Zso2 válasza giigz (#46321) üzenetére


Zso2
őstag

mááá hogy a rákba neee :) Eccleston megmondta.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#46323) giigz válasza Zso2 (#46322) üzenetére


giigz
veterán

Csak nehogy aztán felrobbanjon a pálya... :U

(#46324) Xirtam válasza AMD Power (#46319) üzenetére


Xirtam
veterán

Jééé rájöttek, hogy idegenforgalomból Magyarország legtöbb pénze itt folyik be. . . :U :)

(#46325) Dr. Romano válasza giigz (#46323) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ne parázz nem lesz itt semmi. (szerintem még izgalmas verseny sem)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46326) #70869248 válasza Xirtam (#46324) üzenetére


#70869248
törölt tag

nem hiszek benne :(
...bár már régen voltam a HunRing-n, azok az élmények meghatározóak voltak a pálya menedzselését illetően.

(#46327) mokus1 válasza #70869248 (#46326) üzenetére


mokus1
addikt

Akkor még Palik volt, azért ő nem volt egy minta igazgató...

(#46328) Kecuhun válasza mokus1 (#46327) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Miért, szerinted Gyulai Zsolt az? Egy fityiszes talpnyaló, és még az F1-hez sem ért.

(#46329) mokus1 válasza Kecuhun (#46328) üzenetére


mokus1
addikt

Nem lopja ki az utolsó forintot sem onnan, vagy azért mert nem van tisztában vele hogy kell vagy mert tényleg kihívásnak tekinti az mindegy.Próbál jót tenni itthon az F1-nek szerintem az a lényeg.

Szerk.: Ecclestone-t is sokan fikázzák de szerintem jól csinálja a dolgát azért elég jó lett az F1 az évek alatt.

[ Szerkesztve ]

(#46330) shteer válasza Kecuhun (#46328) üzenetére


shteer
titán

az f1-hez nem kell értenie... a ring nem élne meg az f1-ből. korszerűsíteni kellene és lehetne emelni az árakon, mert eu-ban kibszott olcsó a pálya bérlete

..szerintem jónak tűnik

(#46331) Kecuhun válasza mokus1 (#46329) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Erről nem is hallottam, hogy Palik így "ügyeskedett", akkor azért távozott el sunnyogva?
Az Ecclestone-os gondolatoddal meg teljesen egyetértek. Azon dolgozik, hogy évről-évre jobb showt csináljon. :K

(#46332) Motion_Blur válasza Kecuhun (#46328) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Palik több százmilliós nagyságrendben nyúlt hosszú éveken keresztül.
Meg is látszott a pályán. Amióta a Gyulai van szemmel látható a javulás. Aki ezt nem akarja látni az hazudik.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46333) bambano válasza Motion_Blur (#46332) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mi látszik a pályán? mostanában kajakoznak a célegyenesben?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46334) Motion_Blur válasza bambano (#46333) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha kijárnál minden évben akkor tudnád :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46335) bambano válasza Motion_Blur (#46334) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha minden túlzó és nyilvánvalóan téves általánosítás után kaptam volna egy centet, már milliárdos lennék...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46336) shteer válasza bambano (#46333) üzenetére


shteer
titán

mi látszik a pálya körül?

..szerintem jónak tűnik

(#46339) raczger válasza Zso2 (#46337) üzenetére


raczger
őstag

Sokkal jobb most a ring vezetése mint anno. Átálltak a profitorientáltságra, azaz a pálya gyakorlatilag állandóan használatban van jó pénzért persze. Folyamatosan javítják a pálya környékét, csak tény, hogy már eléggé lepusztult állapotban kapták meg a régi vezetéstől a ringet, ezt lehetett látni és sajnos még mindig, csak olyan mennyiségű pénz kellene a ring felújítására, hogy újra korszerűnek lehessen mondani... na szóval elég sok
Jó pár olyan ember mondta nekem, hogy Palik korában le volt szarva a ring és Gyulai óta van valami haladás, akik részben használják az év jó részében a pályát. Ha évente egyszer nézel el a ringre nem fogod tudni megmondani, hogy jó-e a vezetés, az biztos (TV-ből meg sokkal korszerűbbnek és szebbnek néz ki a pálya, mint amilyen, konkrétan a célegyenesben az aszfalt repedéseiből a gaz nő ki, de a boxutcában is van belőle).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#46344) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Kicsit fogjuk vissza magunkat!

Köszönöm!

Everybody lies.

(#46345) XIII Ramses válasza dqdb (#45114) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Tökéletesen egyetértek veled, főleg az utolsó mondatokkal. Miért kell állandóan kelepelni. A kevesebb tényleg több lenne. Engem az idegesít legjobban, mikor Mezei azt ordibálja hogy "Phöööö" ! Csodálkozom egyébként hogy csak ilyen kevesen szidják a Mezei kommentárt.

(#46346) válasza XIII Ramses (#46345) üzenetére



addikt

Az első két futamon még nem volt annyira zavaró, meg gondoltam adok is neki időt, hogy belejöjjön. De a harmadikra mintha tényleg visszafejlődött volna.

Azzal még várok egy picit, hogy eldöntsem, hogy Gyulához képest jobb vagy rosszabb.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#46347) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Szabályos Kánaán: Sanghaji Görbe Tükör

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#46348) mokus1 válasza (#46346) üzenetére


mokus1
addikt

Jaja elég fasza önbizalma lett viszont Wéber marha türelmes amikor elkezd valamit mondani és közbevág valami hülyeséggel és csak tolja a magáét :D

De Gyulánál egyértelműen jobb, legalább a hangja nem bántja a fülem :DDD Meg olyan lelkes ahogy beleéli magát

(#46349) McCartman


McCartman
senior tag

Most , hogy emberi időben tudnák adni - és még nézettsége is lenne -sem lesznek szabadedzés közvetítések?
Ezért igazán érdemes volt megvenni azok jogait is.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#46350) JJános válasza IreN!CuS (#46347) üzenetére


JJános
addikt

Nem neked a cikkírónak. talán szabályos bábel lenne az igazi cím.
Én a F1 kánaánt másképp képzelem el.
Itt inkább zűrzavar, mint tejjel-mézzel folyó F1-ről van szó. Sztem. :)

2007-05-06 óta itt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.