Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46501)



addikt

Schumi gyakorlás közben magának méreget dolgokat.

elég durva mi? állítólag a benettonos idők óta csinálja, de én eddig nem tudtam

szerk: itt egy régebbi kép egy casio órával, nekem már az is durva, hogy egyáltalán le tudja olvasni a számlapot vezetés közben

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#46502) -Mike- válasza (#46501) üzenetére


-Mike-
addikt

Szimplán nem csak a helyi idő?

(#46503) válasza -Mike- (#46502) üzenetére



addikt

az is lehet, de még úgy is fura

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#46504) válasza -Mike- (#46502) üzenetére



addikt

Itt egy podcast, ahol állítólag Pat Symonds kitér erre is (én nem hallgattam végig) és ott azt mondja, hogy Schumi magának méreget ezt-azt, hogy lássa mi működik és mi nem.

:Y

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#46505) válasza (#46504) üzenetére



addikt

Megvan, kb a 40. perctől kezd beszélni Schumiról és kb két perccel később tér rá a stopperre.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#46506) -Mike- válasza (#46505) üzenetére


-Mike-
addikt

Sok minden nem derül ki mit mér pontosan. Talán van itt olyan Schumi rajongó aki tudja ezt is és megosztja velünk. Vagy Xirtam megkérdezi a feRRÁÁris kollégáit mit mért anno.

(#46507) Xirtam


Xirtam
veterán

Az alsó kép ábrázolja, hogy a csapatok miért ockódnak ettől a DRS megoldástól. Az egész autó átépítésére szükség volna. Nem elég csak egy új első és hátsó szárny.

[ Szerkesztve ]

(#46508) shteer válasza Xirtam (#46507) üzenetére


shteer
titán

ezt a működés elvéből azóta lehet tudni mióta felfedezték az autón

..szerintem jónak tűnik

(#46509) TESCO-Zsömle válasza shteer (#46508) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És többek közt ezért ellenezték olyan hevesen, míg ki nem derült, hogy nem sokat segít a mercin.

Nagyon nehéz másolni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46510) -Mike-


-Mike-
addikt

(#46511) D@ni88


D@ni88
addikt

Ez eddig is itt volt a Ferrarin?

[link]

(#46512) TESCO-Zsömle válasza D@ni88 (#46511) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:N

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46513) AMD Power válasza D@ni88 (#46511) üzenetére


AMD Power
titán

Furán néz ki. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46514) dokee78


dokee78
félisten

Melyik rádió közvetíti az időmérőt?

(#46515) D@ni88 válasza AMD Power (#46513) üzenetére


D@ni88
addikt

FI-n már láttam hasonlót idén :)

(#46516) TESCO-Zsömle válasza dokee78 (#46514) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Semelyik.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46517) Oliverda válasza D@ni88 (#46515) üzenetére


Oliverda
félisten

A McLarenen már régóta fent van pl.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46518) Xirtam válasza D@ni88 (#46511) üzenetére


Xirtam
veterán

Nem. Egyik futamon se.

(#46519) shteer válasza TESCO-Zsömle (#46509) üzenetére


shteer
titán

én eddig sem értettem, még most sem: oké, hogy levegő de a vékony, keskeny csatornának hogyan nincs akkora ellenállása, hogy passzívan működik...

..szerintem jónak tűnik

(#46520) Xirtam válasza shteer (#46519) üzenetére


Xirtam
veterán

Most nem igazán értelek. Igazából jóformán az egész azon alapul, hogy a keskeny csatornákban felerősödik a sebessége is. De fejtsd ki nekem amire gondolsz légyszíves.

(#46521) shteer válasza Xirtam (#46520) üzenetére


shteer
titán

a keskeny csatornák fizikiai ellenállására gondolok - vékony csövön nehezebben fújsz keresztül. szimplán ennyi.

..szerintem jónak tűnik

(#46522) TESCO-Zsömle válasza shteer (#46519) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amíg a teljes rendszer ellenállása kisebb, mint a bemenetre ható nyomás, addig az áramlás adott.

(#46521): vékony csövön nehezebben fújsz keresztül. szimplán ennyi.

Amíg nincs keresztmetszet-csökkenés, addig a vékony/lapos nyílás ellenállása szinte semmivel se több, mint a folytonos csőé. Persze nagyobb az érintkező felület, de ezt lehet kompenzálni nagyobb keresztmetszettel.

Mekkora lehet az a cső? 5cm? Áramlási keresztmetszete ~20cm2. Ha ehhez veszel egy 20cm hosszú 2cm széles csíkot, annak már kétszer ekkora a keresztmetszete.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46524) shteer válasza TESCO-Zsömle (#46522) üzenetére


shteer
titán

nem tudom mekkora lehet, de kisebbnek tartom. működik, elfogadtam már korábban :)

..szerintem jónak tűnik

(#46527) giigz


giigz
veterán

Kíváncsi vagyok az időmérőre, de nagyon. :C

(#46528) atike


atike
nagyúr

Nézhető lesz neten az időmérő, vagy megint stream-et kell majd vadászni hozzá?

(#46529) giigz


giigz
veterán

Az miért van, hogy Kína óta Schumi 0,5-1 másodpercet kap Rosbergtől? :U Remélem az időmérőn Schumi lesz előrébb, de valamiért ez a különbség most nagyon látványos... :U :(

(#46530) TOM-202 válasza giigz (#46529) üzenetére


TOM-202
senior tag

Most az edzésen hibázott az Öreg nem is kicsit, kb. fél másodpercet el is dobott amikor megcsúszott a gyors körén. Rosberg viszont csak az egyik szegélykőre ment fel jobban mint kellene, de azzal nem vesztett sok időt.

(#46531) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Rosberg most talált valamit, plusz nem kis lelki teher eshetett le róla előző héten, szerintem ilyen szinten az F1-ben már fejben dől el az egész, sima Rosberg pole-t várok.
Az öreg meg majd remélem a rutinnal ellensúlyozza a versenyen a hátrányt, már ha végre elkerüli a balszerencse.

(#46532) Motion_Blur válasza giigz (#46529) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Első két verseny időmérőjén Rosberg sokat belehibázott a gyorsköreibe. Ha mindketten hibátlan kört mennének szerintem Rosberg verné a Mestert továbbra is.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46533) giigz válasza Motion_Blur (#46532) üzenetére


giigz
veterán

Komolyan mondom hihetetlen, hogy Schumi nem alázza le ezeket a fiatal újoncokat (hozzá képest biztosan)...

(#46534) Motion_Blur válasza giigz (#46533) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem az lenne a hihetetlen ha megtenné. Főleg hogy Rosberg nem gyenge pilóta..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46535) callmeakos válasza atike (#46528) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem kell vadászni. Ez minden F1es versenyen műxik. Én is ezen nézem az időmérőket/futamokat.

Komolyan mondom ha ma is idegesítően szétszórt lesz a Mezei főbe lövöm magam... :W

All→M8

(#46536) McCartman válasza Motion_Blur (#46534) üzenetére


McCartman
senior tag

és nem is újonc. :)
bár Schumihoz képest mindenki az. :))

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#46537) zetecR válasza callmeakos (#46535) üzenetére


zetecR
addikt

Inkább őt. :D

(#46538) atike válasza callmeakos (#46535) üzenetére


atike
nagyúr

Köszönöm, ment a bookmarkba... :K

(#46539) callmeakos válasza atike (#46538) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szívesen :)

(#46537) zetecR
:DDD

All→M8

(#46540) shteer válasza giigz (#46533) üzenetére


shteer
titán

miért kellene?

..szerintem jónak tűnik

(#46541) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Rosberg füle wuha :DDD

All→M8

(#46542) Fortissimus


Fortissimus
őstag

sky sports streams:
[link]
[link]
[link]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#46543) AMD Power


AMD Power
titán

Hamilton 760 lóerős Pagani Zondát vásárol

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46544) callmeakos válasza AMD Power (#46543) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jól teszi. Ha nekem is meglenne rá a lóvé, egy Pagani tuti benn ficeregne a garázsban. Nagyon jó autók és a hangjuk uhhh :D
Kérdés persze hogy tényleg mit szól ehhez a Meki. Mert lehet hogy egy MP4-12C-vel jó móka furikázni, de van azon kívül más jó autó és a Mekinek nincs sok saját sportkocsija.

All→M8

(#46545) AMD Power válasza callmeakos (#46544) üzenetére


AMD Power
titán

Áhh én inkább egy Avantadort vennék. Tolatnék rá egy Hamann tuningot. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46546) callmeakos válasza AMD Power (#46545) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ha már Lambo akkor inkább Reventon. Hiába ritka :)

All→M8

(#46547) McCartman


McCartman
senior tag

Maldonado váltócsere , 5 rajthelyes büntetés

[link]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#46548) PazsitZ válasza AMD Power (#46543) üzenetére


PazsitZ
addikt

Jól teszi. Csak az apját ne engedje a volán mögé :D

Egyébként érdekes, amit fejtegetnek, hogy a mclaren bel-bele szól a pilóták magánéletébe is. Milyen kocsival járj, milyen frizurád legyen, milyen ruhába járj.
Persze valahol érthető, a marketing és pr szempontból befolyó pénzek igen fontosak, de a mekinél úgy tűnik jobban kibukik avagy nagyobb prioritást élvez ez, mint más csapatoknál.

- http://pazsitz.hu -

(#46549) AMD Power válasza PazsitZ (#46548) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ők szigorúbbak.

Lenne akkor mellé egy Avantador is. Mondjuk ha már ezt megtehetném menne melléjük egy Diablo és egy Countach-t is. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#46550) Motion_Blur válasza PazsitZ (#46548) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez akkor vált teljesen nyilvánvalóvá amikor a 2007-es autó bemutatóján Alonso és Hamilton is egyen frizurával, konkrétan 3mm-es hajjal (na jó, lehet picit hosszabbal...) jelent meg a bemutatón :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.