Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45601) TOM-202 válasza Kecuhun (#45600) üzenetére


TOM-202
senior tag

Ötletes megoldás, biztosan sokat agyaltak rajta és úgy tűnik az edzésen nagyon is hatásos. A többieknek az a bajuk vele hogy nem tudják elég hatékonyan lemásolni ezért szorgalmazzák a betiltását. Én sajnálnám ha betiltanák mert akkor tutira nem látnánk Mercedes-t a dobogón idén normál száraz körülmények között.

(#45602) giigz válasza Kecuhun (#45600) üzenetére


giigz
veterán

Bárcsak lenne annyira rossz a Merci, mint a Ferrari, és akkor nyernének vele futamot...

(#45603) -Mike- válasza Kecuhun (#45600) üzenetére


-Mike-
addikt

(#45604) Apika válasza Xirtam (#45585) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Jó lett az új arcképed! Gratulálok hozzá! :C

(#45605) JColee válasza Apika (#45604) üzenetére


JColee
őstag

Ezmegki :o

;]

(#45606) Frenky89 válasza JColee (#45605) üzenetére


Frenky89
őstag

Egy wookiee.

(#45607) JColee válasza Frenky89 (#45606) üzenetére


JColee
őstag

Manapság minden jöttmentről arckép készül...

(#45608) proof88 válasza Apika (#45604) üzenetére


proof88
addikt

looooooooooooooool :DDD miez :D :C

(#45609) Xirtam válasza Apika (#45604) üzenetére


Xirtam
veterán

Köszi, JColee arcképe volt az ötletgazda. ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#45610) Xirtam


Xirtam
veterán

Csak, hogy legyen mára egy kis ON:

Hogy mi látható a képen? A Ferrari F2012 váltója, hűtője és lényegében az autó motorborítása alatt lévő alkatrészek. Miért lényeges ez? Azon kivűl, hogy a Ferrari idén teljesen átszabta a motort, a váltó is rengeteg módosításon esett át. Itt cáfolnám meg az F1vilag / formula.hu oldalakat. Miszerint még a téli tesztek alatt volt egy megnyilvánulásuk, hogy a Ferrari nem hallgat a pilótákra. Ez vicces, mert pont Fernando Alonso ötlete volt, ez az új fajta módosítás.

Amúgy májusi tesztre. F2012 visszakapja az eddigi jól bevált első felfüggesztést. Sauber féle motorborítás és kipufogó csonk. Így a 3 kivezetéses kipufogó a kukában landolt. Ezen felül, több mint valószínű, hogy az oldalszekrény formája is változni fog.

De utána sem valószínű, hogy maradni fog. Hiszen teljesen megváltozik az autó súlypontja. Súlyelosztása és a karakterisztikája is. Lehet , hogy pont pozitív hatással lesz, de az is lehet ,hogy negatív. Ezért rizikósak az efajta frissítések. Hiszen az autó egy megadott irányt képviselt a fejlesztés alatt. Így tesztek nélkül. . . . :U

[ Szerkesztve ]

(#45612) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Elég jól ki van dolgozva ez a 2008-as Ferrari, mikre nem adnak :U

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45613) Xirtam válasza Motion_Blur (#45612) üzenetére


Xirtam
veterán

Sose fogom megérteni az ilyet. Meg eleve ezt az egész Arab féle felfogást. Csodás lesz 1 hónapot várni. :U

Ecleston-t néha nagyon meg tudnám cipőzni. Már csak azért is mert a WTCC és a MotoGP képes arra, hogy fogja elmarad egyik futam, bármiféle politikai vagy pálya okokból és megrendezik máshol. De ez, ez az ember képtelen erre.

[ Szerkesztve ]

(#45614) shteer válasza Xirtam (#45613) üzenetére


shteer
titán

mit nem bírsz megérteni? hogy elnyomásban élnek? :U

..szerintem jónak tűnik

(#45615) wildrain válasza shteer (#45614) üzenetére


wildrain
addikt

Az nem számít, csak az, hogy nehogymár egy hónapot kelljen várni. :D

(#45616) Thrawn válasza Xirtam (#45610) üzenetére


Thrawn
félisten

Átszabta? Nemigen lehet a motorhoz hozzányúlni. Egy plusz merevítés van ott a piros nyílnál Alonso kérésére.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#45617) Xirtam válasza Thrawn (#45616) üzenetére


Xirtam
veterán

Váltóról beszéltem. ;) És tavalyihoz képest a 056-os motor is átlelt szabva.

(#45618) Thrawn válasza Xirtam (#45617) üzenetére


Thrawn
félisten

Váltóról és motorról beszéltél.
"Azon kivűl, hogy a Ferrari idén teljesen átszabta a motort, a váltó is rengeteg módosításon esett át."
A váltóba nem is kötöttem bele, de a motornál azért érdekelne, hogy mit értesz teljes átszabás alatt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#45619) Xirtam válasza Thrawn (#45618) üzenetére


Xirtam
veterán

Optimalizálásra gondolok. Mivel az egész üzemanyag cella kisebb lett, egyrészről a fújt diffuzor betiltása miatt nincs szükség többlet üzemanyagra. Meg az új Ferrari motor is kevesebbet eszik mint a tavalyi konstrukció. Többet én sem tudok Luca Mamorini többet tudna erről mesélni. De nem fognak. Ennyi elhangzott , hogy a motoron módosítások lettek végezve. Csak úgy ahogy a KERS akkumulátorai is kisebbek lettek.

A teljes átszabás költői túlzás volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45620) Pompi válasza shteer (#45614) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én azt nem értem, hogy a tavalyi és az azóta a versenynaptár kialakításáig történtek miatt egyáltalán miért kellett belevenni az idei versenyek közé. :(

[link]

Feel Good Inc.

(#45621) Xirtam válasza Pompi (#45620) üzenetére


Xirtam
veterán

Mert Eclestone így is bezsebeli a rendezési díjat. Ha elmarad a futam akkor is. Valószínű ő ezt tudta, már tavaly is.

(#45622) Pompi válasza Xirtam (#45621) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Elég szomorú, hogy ez a legfontosabb neki ... de hát ez egy ilyen világ, egy ilyen ember.

Feel Good Inc.

(#45623) cut


cut
aktív tag

Viszont az MTV-n elég nézhető a F1 és a körítése is. :R :K

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#45624) Xirtam


Xirtam
veterán

Kis húsvéti csemege nektek. Sutton féle képek

(#45625) hunnylander


hunnylander
őstag

Nézzetek GT Világbajnokságot!

Esőfutam.

www.HunnyF1.com

(#45626) dokee78 válasza hunnylander (#45625) üzenetére


dokee78
félisten

F1-et a youtube nem szokta így közvetíteni?

Hol találom a versenynaptárt,szeretném a Gmail naptárba beinportálni.

[ Szerkesztve ]

(#45627) dokee78 válasza dokee78 (#45626) üzenetére


dokee78
félisten

Versenynaptárt importáltam,de magyar jobb lenne.

(#45628) hunnylander válasza dokee78 (#45626) üzenetére


hunnylander
őstag

Nem, sajnos. Az F1 mivel jó pénzért adja a közvetítési jogokat a tévétársaságoknak, ezért be kell védeniük azokat. A GT World meg próbálja népszerűsíteni a szériát, nem tudja drága pénzért árulni azt tévétársaságoknak, mert egyszerűen kicsi rá az igény. De van néhány ország, ahol TV is közvetíti. Valószínűleg olcsó is lehet. Kisebb tévék rákattanhatnának.

Szerintem egy F1-kedvelő meg tudja kedvelni ezt a szériát, mert nem klasszikus GT/endurance versenyzés 'fél meg egynapos' futamokkal, szétnyúló mezőnnyel, hanem F1-jellegű időmérő Q1/2/3-mal és két 1 órás futam (ma volt a kvalifikációs futam, ami a holnapi bajnoki futam rajtsorrendjéről is döntött). Na meg most már itt is van Ferrari vs McLaren, no meg Audi, Aston Martin, BMW, Ford GT, Lamborghini, Mercedes és Porsche. Persze a technikákat privát csapatok versenyeztetik.

www.HunnyF1.com

(#45629) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Most 50\50%-ot adok, hogy lesz bahraini nagydíj. Tavaly ilyenkor már bejelentették, hogy nem tartják meg. Egyébként futam előtt mennyivel kell szólni, mert jövő héten már utaznak Sakhirba.?

(#45630) Motion_Blur válasza HaZsolt (#45629) üzenetére


Motion_Blur
félisten

f1live írogat mindenféle f*szságot [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45631) hunnylander válasza HaZsolt (#45629) üzenetére


hunnylander
őstag

Az FIA monitorozza a helyzetet, mégpedig úgy, hogy elhárítsák magukról a felelősséget. Napi kapcsolatban vannak a Bahreinben lévő - F1-ben érdekelt és szereplő országok - nagykövetségeivel. Azok hozzák meg a döntést közvetetten.

Vagyis, ha az érintett nagykövetségek utazási 'tilalmat', ellenjavaslatot adnak ki polgáraik számára, akkor a verseny le lesz fújva. Persze más miatt is lefújhatják.

Az az igazság, hogy internetről nehéz megtudni, hogy konkrétan mi zajlik, hol és milyen mértékben Bahreinbven. Az ellentétes felek is mást állítanak.

És a dolog öngerjesztő is. Ahogy közeledik a futam kitűzött időpontja, egyre inkább foglalkozik vele mindenki, média, fórumozók és a politikai felek is próbálják a maguk javára fordítani, kihasználni az eseményt.

Egyébként a pénz már megérkezett a FOM számlájára, aminek fele ugye a csapatoké lesz. És akkor sem lesz visszafizetés, ha a futam elmarad, feltéve, hogy hivatalos és indokolt módon fújják le. Ebben játszhatnak kulcsfontosságú szerepet a nagykövetségek.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#45632) Thrawn


Thrawn
félisten

Nem lesz itt bahreini nagydíj kérem szépen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#45633) hunnylander


hunnylander
őstag

GT1 World bajnoki futam (élő)

Go McLaren Ronzo! :D

www.HunnyF1.com

(#45634) Neoteric válasza hunnylander (#45633) üzenetére


Neoteric
addikt

Audi FTW :D

PSN: ne0teric_sAN

(#45635) Motion_Blur válasza hunnylander (#45633) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyelőre a 458 Italia tűnik a leggyorsabbnak :D

mod: na most már teljesen elfogyott a McLaren :))

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45636) hunnylander válasza Motion_Blur (#45635) üzenetére


hunnylander
őstag

Tegnap fordítva volt. A Ferrarié volt a pole és visszaesett a mezőnybe mindkettő. A McLaren meg Parentével feljött a 3. helyre a 8.-ról. (A másik pilóta nem volt elég kraftos ezt megtartani. Ő kezdte a mai futamot, ez is közrejátszik. Egy autót két pilóta vezet egy futam alatt, pilótacsere a kerékcserénél.)

Csakhogy tegnap esett. A McLarennek nincs egyébként csúcssebessége és egy nagyon új autó (túl sok pacit vettek el tőlük, valószínűleg majd kapnak vissza, mert ebben a szériában folyamatos kiegyenlítés zajlik, hogy minden technika közel egyforma gyors legyen;a 458-as 550 paci, a 12C 500). Csak az elmúlt napokban kezdte a versenykarrierjét. 25 autó fog versenyezni különböző szériákban, privát csapatokkal.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#45637) Motion_Blur válasza hunnylander (#45636) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Értem :R

A két R8 érinthetetlen :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45638) hunnylander válasza Motion_Blur (#45637) üzenetére


hunnylander
őstag

Majd kiütik egymást. :DDD

Nem vagyok szakértője a témának, meg nagyon bonyolultan lehet ez szabályozva, talán még 'sportdiplomácia' is lehet benne (mármint a kiegyenlítésben; legalább is az jött ki a kommentátorok szavaiból, hogy emiatt ebben a szériában folyamatos a 'huzavona', mert mindenki többet akar magának). Az első futamok után lesz elég adat, hogy korrigálják az autók súly és lóerő-beállításait. Elméletben nem lehet technikailag jelentősen dominálni ebben a szériában, de vannak profibb csapatok, profibb pilóták* és bejáratottabb technikák.

Eddig nagyon jó hétvégéje van az Audinak, meglehet a dupla 1-2.

*Az egyik Lambót pl Albert von Thurn und Taxis vezeti.

Itt van a tegnapi futam összefoglalója.

[ Szerkesztve ]

www.HunnyF1.com

(#45639) proof88 válasza hunnylander (#45633) üzenetére


proof88
addikt

jó tempót autóztak a srácok :C

(#45640) Xirtam


Xirtam
veterán

Időmérőre kit tippeltek? :F

* Button

(#45641) dokee78 válasza Xirtam (#45640) üzenetére


dokee78
félisten

Vettel

(#45642) TESCO-Zsömle válasza Xirtam (#45640) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sato.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45643) Pitterix válasza Xirtam (#45640) üzenetére


Pitterix
őstag

Kimi...... :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#45644) proof88 válasza Xirtam (#45640) üzenetére


proof88
addikt

Kimi :C

(#45645) SzalaiG válasza Xirtam (#45640) üzenetére


SzalaiG
addikt

Schumi :)

(#45646) Xirtam válasza TESCO-Zsömle (#45642) üzenetére


Xirtam
veterán

:F :DDD

Na látom sokaknak megártott ez a lócsólósdi ivászat! :D :U

[ Szerkesztve ]

(#45647) Oliverda válasza Xirtam (#45640) üzenetére


Oliverda
félisten

Badoer

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45648) joshua7 válasza Xirtam (#45640) üzenetére


joshua7
veterán

Remélem WIlliams 1. sor lesz, de reálisan nézve Mazzacane lesz a befutó. :DDD

Semper Fi

(#45649) -Mike- válasza Xirtam (#45640) üzenetére


-Mike-
addikt

Hamilton lesz a pole sitter. Vagy egy Merci AMG beletalál egy gyors körbe.

[ Szerkesztve ]

(#45650) mokus1 válasza TESCO-Zsömle (#45642) üzenetére


mokus1
addikt

Ha kiüt 23+1 embert sikerülhet :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.