Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#52851) Lauda válasza ubyegon2 (#52799) üzenetére


Lauda
félisten

:R Olvastam a neten fellelhető infókat, az mttf azért más, mint az mtbf, mert az mttf-et csak olyan dolgok mérésére érdemes használni az egyik cikk szerint, amelyek kvázi rövid ideig működnek. Egyéb esetben csalós lesz a a mérőszám. Például a micron ssd-nél ezért nem tudom hova tenni a megadott (a konkrét tipusnál amit néztem, másik példánynál más lehet ez a szám) 3 millió óra mttf-t, mert az akárhogy is számolom 342 év. Emiatt gyanítom ez egy olyan érték, mint a cikkben a tableteknél az 50 éves példa.

Amúgy Intel 520 120GB SSD-m pár évig fiókban hevert, mikor beraktam notebookba kíváncsiságból, minden OS vígan futott rajta, direkt megnéztem mind a hetet. Szerintem ami alapból megbízható, jó SSD, az outplug esetén sem lesz kampeca.

Látod milyen érdekes, én is hasonlókat tapasztaltam. :K :R

Persze nyilván nem SSD-t veszünt adatok tartós fiókban tárolására...

Én pont ezt szeretném, hdd-t már nem vásárolnék többet, ssd-t jobban szeretem. Ha megteremtem az ssd-n való adattárolás követelményeit, akkor miért ne tárolhatnék rajta adatot hosszú távon? Az érzékeny adatok 3-4 helyen megvannak, többi meg nem akkora probléma, ha esetleg történik velük valami. ;)

[ Szerkesztve ]

(#52852) ubyegon2 válasza Lauda (#52851) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem ezeket az mttf és társai mérőszámokat server meghajtóknál valami standard miatt kell meghatározni a gyártóknak, mert sokra nem lehet menni velük! :N

Ha megteremtem az ssd-n való adattárolás követelményeit, akkor miért ne tárolhatnék rajta adatot hosszú távon?

Szerintem jobb SSD-ket simán lehet tárolásra is használni, ha egyébként, mint írod is, több helyen megvannak a fontosabb adatok. Nekem is több SSD-m van, mint eszközöm, amibe berakhatnám, igaz van olyan is, amit csak azért bontottam fel, hogy valamit lefotózzak a topikban valakinek. Vadiúj és 20 eft alatt vettem amazon.de-n, ahogy nézem a Samsung 980 1TB árakat, lassan el is adhatom 50%-kal többért, de nem akarom, mert jön a kérdés, hogy HDS kép nincs róla? :N

(#52853) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Sziasztok!
Adott egy nagyon furcsa probléma.
Egy SATA Samsung SSD 860 EVO 500GB az alany.
Ha csatlakoztatva van a gépre, akkor ez a kép fogad, amit egy Linux hagyott maga után. Akkor kezdte el kiírni, amíg a Linux rajra volt, csak megpróbálta édesapám másik alaplapról indítani, és a másik alaplap után soha nem indult el a Linux.

A Linux már rég nincs rajta az SSD-n.
Én használni szeretném az SSD-t, de emiatt nem igazán lehet mert megelőzi a windows bootloadert ez a linuxos valami.
Elég agresszív, nem tudtam leszedni róla sehogy sem, pedig partíció(gpedit.msc) editorral töröltem az összes partíciót és leformáztam lassú formázással is.
Nem látszik rajta semmi sem hogy lenne rajta.
Help, hogy kell ezt a Linuxos hányást leszedni az SSD-ről? :F

Nincs elérhető leírás.

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#52854) Raymond válasza vezeralmos2 (#52853) üzenetére


Raymond
félisten

Administrator CMD ->
diskpart ->
list disk ->
select disk [a 860 EVO melletti szam az elozo parancsbol]
clean

Ezutan nem lesz rajta semmi. Inicializalhatod, particionalhatod es formazhatod a Lemezkezelobol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52855) Graphics válasza vezeralmos2 (#52853) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

MiniTool Partition Wizarddal formázd teljesen.

De az előző javaslat is tökéletes

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52856) ubyegon2 válasza vezeralmos2 (#52853) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Biztos nem a Linux csinált rá cryptouuid-et. Ha nem tudod, hogyan került rá, legközelebb más forrásból szerezd be az SSD-t.

Ami igazán gond lenne, az a hw-es kódolás:

Hardware-encrypted disks in Linux

[ Szerkesztve ]

(#52857) vezeralmos2 válasza ubyegon2 (#52856) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Az SSD-t újonnan vettük garival, és a Linux át lett dugva másik alaplapra, és nem indult el, hanem ezt írta ki.
De utána az eredeti alaplappal se indult, meg semmivel se.

A Sandy Bridge legendája

(#52858) ubyegon2 válasza vezeralmos2 (#52857) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Új SSD-n semmilyen UUID nem lehet, ebben biztos lehetsz, letitkosított meg főleg nem.

a Linux át lett dugva másik alaplapra

Ennek így nincs értelme, hogyan került rá Linux, ha vadiúj? Azt a cryptouuid-ot csak egy user csinálhatta az eszközre, gondolom, aki Linuxot telepített rá.

De utána az eredeti alaplappal se indult, meg semmivel se.

Ez lenne a cryptouuid lényege amúgy. :D Szép is lenne, ha egy sw/hw titkosított meghajtó másik gépben elindulna.

[ Szerkesztve ]

(#52859) vezeralmos2 válasza ubyegon2 (#52858) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Igen megvan már hogy ki csinálta.
Köszi mindenkinek megoldódott a probléma! :D

A Sandy Bridge legendája

(#52860) ricsip válasza vezeralmos2 (#52859) üzenetére


ricsip
addikt

Csak nehogy eláruld mi volt a megoldás!!! :U

-

(#52861) vezeralmos2 válasza ricsip (#52860) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hát az volt amit az első válaszoló írt, clean-al letörlődött róla a cryptodisk is.

A Sandy Bridge legendája

(#52862) ubyegon2 válasza vezeralmos2 (#52859) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most már tényleg mondd el, mi volt! :K

Hát az volt amit az első válaszoló írt, clean-al letörlődött róla a cryptodisk is.

De azt meg hogyan? Vadiújan vettétek, hazafelé ráugrott valami Linux és megcryptelte? A gond megoldása az tiszta, de érted mi nem tiszta egy új eszköznél? A fater stikában Linuxot rakott rá és titkosította? ;]

[ Szerkesztve ]

(#52863) vezeralmos2 válasza ubyegon2 (#52862) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Igen azt rakott rá és próbából tett 100MB titkosított partíciót, ez okozta a problémát.

A Sandy Bridge legendája

(#52864) ubyegon2 válasza vezeralmos2 (#52863) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor így minden világos! De jól rád hozta legalább a frászt! Szerencse, hogy nem a hardveres titkosítást próbálta ki. :Y

(#52865) csixy válasza ubyegon2 (#52862) üzenetére


csixy
addikt

"A fater stikában Linuxot rakott rá és titkosította? ;]"
Erről egy kép ugrott be, ahogy a N Geo. Wild csatornán a kan disznó lógó zacsival öszTÖKéli a nagysos asszonyát és közben röfög. ;]

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#52866) ubyegon2 válasza csixy (#52865) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Totál analóg a helyzet valóban! :DD

(#52867) MM válasza MM (#52839) üzenetére


MM
őstag

Úgy tűnik, az SSD fel nem ismerési hiba teljesen megszűnt a Firmware update után.

Szóval, ha valaki hasonló problémába ütközik Toshiba XG5-P-vel, bátran használja az előző hsz-ben linkelt Dell 4505 firmware-t.

(#52868) MaCS_70 válasza ubyegon2 (#52866) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor nem bennem van a hiba...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52869) Doky586 válasza ubyegon2 (#52864) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerencse, hogy nem a hardveres titkosítást próbálta ki.
Nyugodtan kipróbálhatta volna azt is.
Ezen ssd oldalán ott a "psid", amivel elfelejtett jelszó esetén is tud secure erasét csinálni... :K

(#52870) Varoz válasza OldMike (#52837) üzenetére


Varoz
őstag

Kicsit off, ha klónozol, kerüld a Macriumot, mindenki ezt írja, de nem működik. NIUBI tökéletesen megcsinálta. A Macriummal 6x klónoztam le és sehogyse bootolt be a klón.
Macrium ---> NIUBI

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#52871) Pyttawrx válasza Varoz (#52870) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Pedig sokat klónozok, a macriummal, meg a mini partition tool progikkal, mindkét progi hivatalosan megvéve. Az hogy nem működik az így nem igaz, az hogy nálad nem mgy, az igaz, csak tudni kellene az okát. Lehet csak vmi apróság lesz, de az is lehet hogy vmiért nem tudja megcsinálni. Volt erre nálam is példa, de ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#52872) Varoz válasza Pyttawrx (#52871) üzenetére


Varoz
őstag

Nekem pont elég volt, hogy kukázzam és soha ne akarjam látni.
Évekkel ezelőtt a WD Black 500 egyik meghajtójáról át klónoztam a Samu 850 EVO 250GB-ra a rendszert, gond nélkül a NIUBI-val, csak ez annyira rég volt, hogy nem emlékeztem a nevére. A Macrium nem tudta megoldani a feladatot, pedig az UEFI-m is be van állítva, fast boot-ot is kilőttem, meg Shift+kikapcs stb.
Próbáltam javítani is az indítást, de az is csak töltött, majd fél óra után meguntam.
Kerestem másik programot és a NIUBI jött szembe, felraktam és jött a felismerés, hogy ez volt amivel anno klónoztam.
Érdekes, elsőre jó lett vele a rendszer.
Több órás vergődés helyett én örültem volna a fórumon egy ilyen kommentnek, mint az enyém. Használja aki szereti, de ha valaki belefut, hogy nem megy elsőre, az keresés során láthatja, hogy nem biztos, hogy ő a béna. :N

Ha már kibeszélő, szépen üzemel a HA-s szerver SSD.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#52873) Sdi válasza Varoz (#52872) üzenetére


Sdi
addikt

A NIUBI valóban jó és ingyenes program. Én 2,5" hdd-t és ssd-t klónoztam ssd-re usb madzagon. Mindkét esetben tökéletes lett az eredmény.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#52874) Pyttawrx válasza Varoz (#52872) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem azzal van a baj, hogy ezt beírtad, ez jó, és a progid is amit használtál. Azzal volt kifogásom, hogy kijelentetted, hogy mindenki azt írja hogy ezt a progit használja, és közben nem működik. Ezt cáfoltam meg. Mert sok sikeres klónozáson vagyok vele túl, tehát működik, nálam is volt olyan, hogy nem tudta megcsinálni, de 20-ból 1, max 2. Okát nem vizsgáltam.

(#52875) Varoz válasza Pyttawrx (#52874) üzenetére


Varoz
őstag

"nálam is volt olyan, hogy nem tudta megcsinálni"

Tehát mégse működik. :DDD
Ha ezt tudom, akkor nem vergődök egy fél délutánt azzal, hogy mit b*szt*m el. Mert nyilván azzal kezdtem, hogy vajon mit hagytam ki.
De végül kiderült, hogy semmit, nem ezt a programot kellett volna alkalmaznom. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#52876) Pyttawrx válasza Varoz (#52875) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez (nálam is volt olyan, hogy nem tudta megcsinálni") még véletlenül sem egyenlő azzal hogy nem működik.
A szelektív olvasás az megy.. 😂
Leírom utoljára amit kihagytál 😉
sok sikeres klónozáson vagyok vele túl, tehát működik
Zárom is ezzel a szálat részemről.

(#52877) BioNiCMaN válasza Varoz (#52875) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Van rá példa a topikban, hogy a NIUBI nem működött, ennyi erővel akkor róla is kijelenthetné annak használója kategórikusan, hogy "nem működik"? ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#52878) OldMike válasza Varoz (#52870) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, a klónozás azért még odébb van, egyelőre az a kérdés, hogy elérhetnék-e észrevehető gyorsulást a W10, és leginkább a programjaim működésében. Szoktam videókat, képeket szerkeszteni, illetve CAD szoftvert használni. A többinél minden bizonnyal észrevehetetlen.
Klónozást még sosem csináltam, megnézem majd a javasolt programokat, de találtam egy EaseUS DiskCopy nevű programot, amit dicsértek, és számomra eléggé egyszerűnek látszik a használata.

42LM660S

(#52879) ricsip válasza Varoz (#52872) üzenetére


ricsip
addikt

Ha már kibeszélő, szépen üzemel a HA-s szerver SSD

Jól elvitték tőle (karácsony előtt még 100 darabja volt kb. 0kilométeres állapotúak is, most már csak alig pár és azok is már elég használtak), segített az itteni promó is, meg a globális beszaratás h. idén sokkal drágább lesz az SSD. Én is vettem 3-at, remélem hozza az örökélet minőséget.

-

(#52880) Varoz válasza BioNiCMaN (#52877) üzenetére


Varoz
őstag

6x álltam neki, magam részéről hulladék a program.
Mondanám, hogy más a baj, de a másik program elsőre megcsinálta. :U


ricsip

Nekem csak kapóra jött, mert ért már a csere. 8 éve már, hogy üzemel a 850 EVO. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#52881) Louro


Louro
őstag

Sziasztok! Laptopba egy 970 Evo plus (2TB), amin az OS is lenne nem túl forró fejű? A laptop mivolta miatt a szellőzés mondhatni luxus. Még, ha nem is párnán van, hanem asztalon, de akkor is.

Mess with the best / Die like the rest

(#52882) Graphics válasza Louro (#52881) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem.
De ez függ a laptop típusától is.

Pl. Dell Latitude-ben használok OEM Samsungot , ölben, igaz ennek van egy fém lapja gyárilag, és most 1 óra után is 38 fokon vagyok.

Persze ez lehet több is, de gondot nem okoz. 52 volt a legtöbb így.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52883) Louro válasza Graphics (#52882) üzenetére


Louro
őstag

Dell 7577-es. Próbálok odafigyelni, hogy ne fojtsam le az alsó szellőzőket, csak hát picik a lábai.

Mess with the best / Die like the rest

(#52884) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok,
régi HDD tönkrement,úgyhogy vennék helyette egy új 1Tb ssdt.
Vegyek egyet készen vagy rakják magamnak össze egyet.
Amit kineztem Kingston xs1000 vagy xs2000.
Amit össze lehet rakni pl AXAGON EEM2-UG2 ház és mondjuk egy Samsung 880 vagy 970 evo plus.Torrentre is lenne használva.
Árban kb ugyanannyira jön ki.
Tud ebben valaki segíteni?Melyik éri meg jobban és miért?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#52885) KROK640 válasza Varoz (#52870) üzenetére


KROK640
veterán

Macriummal élő rendszer alól sikerült nekem a klónozás

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#52888) BioNiCMaN válasza SonyNex7 (#52884) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ezt most csak én nem értem? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#52889) Raymond válasza BioNiCMaN (#52888) üzenetére


Raymond
félisten

Kulso SSD-t akar a kollega.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#52890) BioNiCMaN válasza Raymond (#52889) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A torrentnél akadtam el. :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#52891) SonyNex7 válasza BioNiCMaN (#52890) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Külső ssd-t szeretnék.
Kérdés hogy vegyek-e készen vagy rakjak össze magamnak egyet.

(#52892) Sdi válasza SonyNex7 (#52891) üzenetére


Sdi
addikt

Egyben Samu T7. Esetleg Crucial X9. A külső házak, ritkán jobbak mint a gyári megoldások.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#52893) KROK640 válasza SonyNex7 (#52884) üzenetére


KROK640
veterán

csak akkor érdemes külön összerakni magadnak, ha szét is akarod szedegetni.
Egyébként egybe vegyél, pl Crucial X9

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#52894) Lokii


Lokii
aktív tag

Sziasztok, ebben a Barracudaban [link] van e még DRAM? Amint elkezdett az M2s SSDk ára felmenni , ennek csökkent, Seagate vagy a boltok készlet kispöprést tartanak gondolom? Játék tárolásra lenne , az tesztnek jó is , meg képek biztonsági mentésére(134 giga pár vidivel együtt de azt majd mentem ytre privátban, képek 8-12 mpx általában), rendszer az 250 gigás Samsunh Evo 850 ssdn van

Techpowerup link [link] elvileg TLC is

Most nézem dram csak 256 MB, hát , Samsung 850 evoban van annyi. 2 GB jó lenne ehhez a mérethez pedig

Ha jó pár hónap teszt utan akkor lehet veszek még egyet

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#52895) Graphics válasza Lokii (#52894) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs úgy tudom. Ez belépő cucc.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52896) Lokii válasza Graphics (#52895) üzenetére


Lokii
aktív tag

R.i.p MX500 60k , akkor már Fury Renegade de az se mert az is 45k volt , Kc3000 is jól felment, gondolom Barracuda játékokra elmegy talán ha 120 giganal nem több és nem telepítek újra játékokat sűrűn

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#52897) Graphics válasza Lokii (#52896) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Seagate Q5 is jó árban van. Phison vezérlő emlékeim szerint

QLC belépő.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52898) Lokii válasza Graphics (#52897) üzenetére


Lokii
aktív tag

Köszi , használt céges meghajtókban is körbe nézek itt HA-n

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#52899) metal01


metal01
őstag

Üdv!

Egy Samsung 970 Evo Plus SSD-vel kapcsolatban lenne kérdésem. A Samsung Magician-ben van lehetőség titkosítani a meghajtót "Encrypted Drive". Az SSD-t nem rendszer meghajtónak használom, hanem másodlagosnak.

Hogy működik ez a fajta titkosítás? Ha bekapcsolom, és az SSD-t áttenném egy másik gépbe, akkor gondolom nem lehet az adatokat olvasni. Jelszó beállítási lehetőség itt nincs, mint a BitLocker-nél. Azaz nem tudom majd használni...

Kikapcsolni hogy lehet a titkosítást? Csak a PSID Revert működik ebben az esetben? Azaz resetelem az SSD-t a "gyári beállításokra" és minden adat törlődik? Valamint a titkosítás is megszűnik?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#52900) pluto1969 válasza Graphics (#52897) üzenetére


pluto1969
tag

Szia
Tudom, hogy téged érdekelnek, hogy milyen belsővel vannak éppen az ssd-k, vagy változtak esetleg. Most vettem egy Kingston NV2 1TB ssd-t. SM 2267xt és Intel 144L QLC a belseje jelenleg.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.