Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13301) Tibiajax válasza tiv83us (#13298) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

menj inkább a Közellenségekre..

(#13302) tiv83us válasza Tibiajax (#13301) üzenetére


tiv83us
veterán

Az holnap után van soron, arra négyen megyünk, de mivel unlimietd acces-em van a Universal Studios-ba Orlandoban, igy annyi filmet nézek meg egy nap, amennyit akarok, csak szépen be akarom osztani :K

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#13303) Tibiajax válasza tiv83us (#13302) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

most megpróbálom visszafogni magam, és magamban káromkodni, irigységemben
nem lesz könnyü :)

(#13304) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Knowing 1080p dts x/10

Éjjel kezdtem bele a filmbe, gondoltam majd jól elalszom rajta. Nem sikerült a feléig...ezt pozitív értelemben írom. Nagyon jónak tűnik a film, holnap megnézem az elejétől a végéig.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#13305) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

egy jó kritika még a Public Enemiesröl.
egyetértünk a firkantójával :K

(#13306) Arnold2 válasza Tibiajax (#13303) üzenetére


Arnold2
őstag

Csatlakoznék :W :Y

(#13307) Integra


Integra
titán

daybreakers

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13308) Integra válasza tiv83us (#13298) üzenetére


Integra
titán

ice age-t csak 3d-ben:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13309) lorcsi


lorcsi
veterán

az éjjel megnéztem a twilight-et
a végénél azt hittem lesz még valami, ez oylan befejezetlen lett így
spoiler
azt a semmibe néző zavarodott tekintet kifejezetten utálom amit a fsz. csaj meg a srác produkált állandóan :((
qurva rosszul imitálták a mély elgondolkodást :O

a Másnaposok sem lett az a hihetetlen nagy ötlet :F
spoiler
mekkoka lol ötlet már fent hagyni a tetőn és nem emlékezni :W

[ Szerkesztve ]

(#13310) Eagle16 válasza lorcsi (#13309) üzenetére


Eagle16
addikt

Azért tűnt befejezetlennek, mert több része is lesz még.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#13311) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

:)
:(

[ Szerkesztve ]

(#13312) Pitterix válasza Tibiajax (#13311) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez mit takar, tudod én a gyengébbek közé tartozok... :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#13313) Cola111


Cola111
aktív tag

The Shawshank Redemption - A remény rabjai

Egy nagyszerű film Stephen King kisregénye alapján.

9/10

Watchmen

8,5/10

(#13314) Arnold2 válasza Integra (#13307) üzenetére


Arnold2
őstag

Hmmm, végre egy vámpíros film amiről, így elsőre azt mondhatom, hogy ej ha.
(persze az Interjú egy vámpírral sem volt rossz)

(#13315) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Üdv.

Keresek egy filmet,aminek a címe sehogy se jut eszembe. Egy rákos párról szól akik már betegen ismerkednek össze,de egyik se tud a másik bajáról az elején,és együtt halnak meg. Ha jól tudom a cím a keresztnevük,de sajnos fogalmam sincs:C Ha vkinek beugrott ne tartsa vissza.:p

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#13316) Tibiajax válasza Pitterix (#13312) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

semmi különös, csak épp belenéztem a Forrestbe, és ez megtetszett. mostmár tudjuk Forrest és Jenny postacímét is :)

(#13317) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

jajj istenem...:)
véletlen elkaptam itt evés közben ezt az m1 csodasorozatot stólbucival..
kamerarángatás, mozgatás ezerrel, zoomolás ki be ezerrel..most ez a divat, ezt ők is észrevették. Közben meg megy a szöveg, csaj beszél: "...tegnap volt Pircsi szülinapja..." "tudom... és azt is, h el szerettél volna menni rá.."
:D kemény ez. nem is mertem tovább nézni, elkapcsoltam gyorsan

(#13318) lorcsi válasza Eagle16 (#13310) üzenetére


lorcsi
veterán

na ez jó ötlet :K
hány részes lesz, 3 ?

(#13319) heihachi válasza Tibiajax (#13305) üzenetére


heihachi
addikt

Hát nem tudom, Nekem meg nem igazán jött be. :(
SPOILER
Abszolút nem triviális, hogy mikor ki kivel van, mit miért tesz, miért kezd lövöldözni, ki kire lő, annyi kapkodó az egész (ellen példa a Heat, az olyan kristály tisztán egyértelmű mindig, hogy öröm nézni). Oda hívják a három menő zsarut, akikről semmit nem tudni. Kik Ők, miért menők, mitől pont ők? Ráadásul szerepük is alig van, ha kimaradnak az egészből, akkor sem lenne kevesebb a film. Ugyanígy a főgengszterről is semmi, de semmi.
A banda alig szerepel, egyszerűen lehetőség nincs megkedvelni a tagjait. Hullanak? Hát kit érdekel, semmit nem tudunk róluk. Ugye a film eleve ezzel kezdődik, meghal egy feltehetően jó barát, de hát ki tudja sajnálni, mikor még csak két szót szólt az egész filmben, és már el is hullik. És ha nem sajnálom, nem is érzek együtt a főhőssel.
Feltűnnek szerelők a semmiből, akik aztán elvesznek, ugyanígy nevek, amikről fogalma nincs az embernek, hogy kik azok, honnan jönnek. A helyszíneket sem mutatják be, nem láttunk semmit a helyekből, ahol szórakoznak, laknak, stb, csak valamennyire megjelent a háttérben.
A képi világ egyszerűen nem illik a filmhez, ez a kapkodó, remegő kézi kamera felvétel szerű de mégis kristály tiszta és éles valami ez annyira nem illik ide szvsz, hogy az egészet hazavágja.
JD nem igazán mondanám, hogy jól játszott, végig ugyanazzal a fapofával tolta az egészet. Nem véletlen, hogy megosztotta a neves kritikusokat is. Talán kétszer-háromszor látszott érzelem az arcán, egyszer sírni próbált (kevés sikerrel), egyszer-kétszer mosolygott. CB-nek esélye nem volt jól játszani, alig volt vásznon. Amikor meg igen, akkor azt hajtogatta folyton, hogy veszélyesek, fegyverük van, stb, stb. A nagy összecsapás a gengszter és a rendőr között elmarad, hiába várja az ember, hiába van előkészítve, a végén még unalmasságig elnyújtva is egyszerűen nincs...
Az már csak hab a tortán, hogy a párbeszédek is néhol igazán gagyinak hatnak, olyan sablonok, ami egy B kategóriájú filmben is kevés lenne.
De a legfőbb gond, hogy egyáltalán nem lett szimpatikus a főhős a film végére sem. Teljesen mindegy volt, hogy lelövik-e a végén. Az egyetlen szimpatikus karakter a barátnője volt, őt lehetett sajnálni egyedül. De ettől még nem lett jó film.
SPOILER OFF

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#13320) Tibiajax válasza heihachi (#13319) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hát, neked akkor nem jött be.
:)

(#13321) #54715584 válasza lorcsi (#13318) üzenetére


#54715584
törölt tag

azt hiszem 5-6? nem vagyok benne biztos

(#13322) Wolverine válasza Tibiajax (#13317) üzenetére


Wolverine
félisten

A Tűzvonalban kurvajó, erről nem vagyok hajlandó vitát nyitni :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13323) Sherman válasza Zomb€€ (#13315) üzenetére


Sherman
tag

(#13324) Eagle16 válasza lorcsi (#13318) üzenetére


Eagle16
addikt

Úgy tudom, hogy 4, mivel a könyv verzió is 4 részes. (Twilight, New Moon, Eclipse, Breaking Dawn)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#13325) Pitterix válasza Tibiajax (#13316) üzenetére


Pitterix
őstag

Már leesett! :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#13326) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A Public Enemies itt viszi a prímet, igazán Johnny kis film lett :) Nekem nagyon tetszett, és Johnny Depp nem cáfolt rá önmagára, azt hiszem. Azt az embert élmény nézni játszani. Útközben, a film alatt, többször is beugrott az American Gangster, és akaratlanul is összehasonlítottam. Az valamivel jobban tetszett, mesteri film szerintem, de Dilligner sem szégyenkezhet.

Erős 8,5/10 nálam (ha a Transformerseknél használt skálát nézem, akkor ez is 10/10 :B )

más:

Közben imdb-n kutakodtam tegnap sokat, és néztem Crank-eket. Én tudom, hoyg milyen szar, de az egy nagyon tetszett ennek ellenére. De az, hogy az első 7 fölött és a második rész 6.9-et kapott, azért kicsit mellbevágott. Veri a Transformerseket? Pf.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13327) Arnold2 válasza hoffman_ (#13326) üzenetére


Arnold2
őstag

Nagyon helyes hogy veri őket, mert sokkalta de ötletesebb és szórakoztatóbb (legalább is számomra). Bár mindkét filmből csak az első részeket láttam (a Crank 2-ből várok végre egy normális release-t, a TF2-t meg majd leszedem ha úgy tartja kedvem).
Bár egyik filmben sem a történet a domináns hanem a látvány, de nekem a Crank valahogy jobban tetszett, mint a tárgyalt rivális.
Majd megnézem a második részeket és nyilatkozom arról, de nagyon úgy látszik, hogy kis költségvetésből lehet jobb filmet csinálni, hál' Istennek.

Ha már kis költségvetés: még mindig ajánlom az Ember a földrül / The Man from Earth. Egy szobában játszódik, de a végén nem győzöl magadhoz térni. Erősen kötelező darab.

(#13328) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Boy A
büszke vagyok magamra, hogy végigbírtam nézni... borzalmas
vontatott, csigalassu, tulzottan is életszerü, öngyilkosjelölteknek kiváló. A fényképezés az nagyon jo volt, ezt még megemlítem. De, ennyi.
4/10

(#13329) Eagle16


Eagle16
addikt

Watchmen - Az őrzők
(720p - DTS, Dir. Cut)

Csak egyszer láttam a bemutatóját régebben, de semmi mást nem tudtam a történetről. Az elején nem igazán értettem, aztán végül összeállt a kép. Én nem éreztem soknak ezt a 3 órát, sőt, még elnéztem volna egy darabig :) 9/10, nagyon tetszett, még biztosan megnézem legalább egyszer.
Még azt hozzátenném, hogy a zenéket nagyon jól választották meg, amint megnéztem a filmet, már kerestem is rá az OST-re.

U.i:
Azért az milyen durva már, hogy aki a filmben Laurie Jupiter anyját játszotta, az a valóságban csak 7 évvel öregebb, mint a Laurie-t játszó színésznő :) Simán kisminkelték 50 évesnek.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#13330) koxx


koxx
MODERÁTOR

Másnaposok

Rég láttam ilyen állat vígjátékot. Szinte nem volt benne 1 perc pihenő sem. Aki szeretne egy jó röhögni annak ajánlott. 8,5/10

(#13331) Tibiajax válasza koxx (#13330) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hol nézted, moziba vagy köcsöghangú kamerással?

(#13332) koxx válasza Tibiajax (#13331) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Moziban néztük haverokkal.

(#13333) Tibiajax válasza koxx (#13332) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

értem. nos, én a kamerással próbálkoztam be a minap, de eltelt az első husz perc, és nem nagyon akartam elmosolyodni...
de mivel mintha egy lyukon át néztem volna, kb olyan volt a képminöség, a hang bödönböl jött és a közönség hahotázott nagyokat rajta, szinte nonstop (komolyan, rosszabb volt mint a familikft röhögögépe), kap azért majd tölem még egy lehetőséget, de már csak min. dvd-n

(#13334) koxx válasza Tibiajax (#13333) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyedül lehet, hogy én sem röhögtem volna rajta ennyit, de haverokkal nézve moziban sokkal jobb. Soha nem nézek ilyen fos kamerás és egyéb verziókat, nagyon lerontja a moziélményt.

(#13335) Face8814 válasza Tibiajax (#13333) üzenetére


Face8814
őstag

Már fellelhető egész jó minőségű változat is. Sőt..! ;)
Egyébként meg egyetértek. Ezt korábban már le is írtam, de azért még mindig érdekelne mi ez a nagy hype a film körül...? :U Egy tök átlag vígjáték!

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#13336) koxx válasza Face8814 (#13335) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy tök átlag vígjáték? Sztem annál azért sokkal jobb. Nem tudok felidézni az utóbbi pár év terméséből egyet sem amin ennyit lehetett röhögni.

(#13337) #54715584 válasza Arnold2 (#13327) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szégyelld magad, hogy a crank jobban tetszett, mint a tf :DDD

A The man from earth-öt már hónapok óta készülök megnézni, de még nem jutottam el odáig. Igaz, csak beletekertem a filmbe pár helyre, de ez nem az a fajta film, amit beletekerés alapján kellene eldönteni, hogy megnézem-e vagy sem.

Melyik filmekhez hasonló ez a darab?

(#13338) #54715584


#54715584
törölt tag

(#13339) Arnold2 válasza #54715584 (#13337) üzenetére


Arnold2
őstag

Ha ez kell akkor szégyellem magam, büntess meg ;] :P

A The man from earth egy tipikusan olyan film, amiről ha kicsit is mondok, akkor az máris sok. Nem tudom más filmhez hasonlítani most hirtelen. Nagy lecsupaszítva felvázolom hogy miről szól: pár egyetemi tanár és egy diáklány ülnek egy szobában és egy adott témáról beszélgetnek/vitáznak és filozofálgatnak. Ez így nagyon unalmasnak hangzik, de nem az. Melegen ajánlom mert eddig nem hallottam róla jót. S ne rontsd el magadnak azzal, hogy beletekersz és trailert nézel.
Bátran merem, neked azt mondani, hogy ha nem tetszett, akkor ha eljössz egy közös PH! mozizásra, vendégem vagy egy sörre.
Én még simán elnéztem volna a filmet még egy óráig, olyan jó volt. Egy kicsit művész beütése van, de ez csak a javára vállt.
10/10 The man from earth

(#13340) Tibiajax válasza Arnold2 (#13339) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hdban keresem de sehol nem lelem :(((

(#13341) adalbert1 válasza Tibiajax (#13340) üzenetére


adalbert1
veterán

Ennél a filmnél szvsz mindegy hogy borotvaéles-e a kép vagy nem. :)
Legalábbis nekem xvid-ben is k.rva nagy élmény volt mikor láttam.

(#13342) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

tegnap az Esti meséket néztem(Adam Sandler)
aranyos kis film
tetszett

(#13343) Arnold2 válasza Arnold2 (#13339) üzenetére


Arnold2
őstag

Jézusom, most olvasom milyen marhaságot írtam. Szóval van egy szó elírás benne: "..Melegen ajánlom mert eddig nem hallottam róla rosszat. .."

(#13344) Tibiajax válasza adalbert1 (#13341) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Oks, dvd. Szinkronnal v eredetivel nézzük, hogy ajánljátok?

(#13345) Pitterix


Pitterix
őstag

Spiker:

Igazi tinihorror, kizárólag tiniknek!
A formás cicik miatt:

2\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#13346) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

They Live
720p, Carpenter
krrrva jó kis film :) picit néhol gagyi, de a késői 80-as évek hangulata mindent kárpótol. A jó öreg Rowdy papa itt még ereje teljében :) Nagyon jól szórakoztam, kép hang perfect volt hozzá.
7/10

[ Szerkesztve ]

(#13347) #54715584 válasza Arnold2 (#13343) üzenetére


#54715584
törölt tag

The man from earth - Az őslakos (kéretik nem szó szerint fordítani, ha már nem tudjuk a magyar címét vagy nem magyarul nézzük)

Megnéztem így reggel éhgyomorra :)

Az alapsztori érdekes. Vallásosok csak erős hittel nézzék meg, szkeptikusok készüljenek fel, hogy nem kapnak mindenre választ. Aki viszont kíváncsi és nyitott a misztikumra, annak bátran ajánlom

Annyit elárulhatok, hogy egy a városból elköltöző tanárról szól, aki elmeséli az életét, ami nagyon sok kérdést felvet. A filmben nincs happy end, az utolsó 5 perc lehet egyeseknek megrázó, de felemelő és bizonyító erejű is.

Ennek a filmnek mindegy, hogy HD vagy nem HD, egyáltalán nem a látvány a lényeg... A film egyébként is úgy van beállítva és fényképezve, mintha a miért éppen alaszkát vagy egy 90-es évek beli filmet néznénk...(először a rózsa vére képi világa jutott az eszembe:) )

A filmben felvetődik egy kérdés is, amire a A test (Banderas) című filmben 2 órát szántak, hogy megfejtsék. Ennyi spoiler elég is lesz és még ezen kívül nagyon sok mindenről esik szó :)

(#13348) adalbert1 válasza Tibiajax (#13344) üzenetére


adalbert1
veterán

Eredetivel néztem, nekem úgy teljesen oké volt... Szinkronosat nem láttam, csak belenéztem miután kiírtam anyámnak, de annyira nem fogott meg...

SPOILER
szerk.: monstre : hát már ez a címfordítás is akkora Spoiler mint az állat... inkább le se fordították volna... :(((

[ Szerkesztve ]

(#13349) #54715584 válasza adalbert1 (#13348) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nyilván aki látta a filmet, annak igen, de amíg ma reggelig nem láttam, én sem jöttem rá, miért ez a címe :)

(#13350) frame>24


frame>24
addikt

Public Enemies:

(spoiler? ↓)

A rendező bácsi szerintem nagyobbat alkotott a Heat c. filmmel.
Itt nem volt úgy bemutatva a "két nagy ellenfél" magánélete (Purvisről semmi), és az sem jött át oly finoman, miért olyan fasza csávó Dillinger (wikipediától tekintsünk el), ezeken kívül viszont összességében tetszett, és ezé' 8/10.
Bocs.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.