Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12301) koxx


koxx
MODERÁTOR

A Dirty Shame

Elvileg vígjáték, de senkinek nem ajánlom. Csak Johnny Knoxville miatt 1/10.

(#12302) Wolverine válasza Face8814 (#12300) üzenetére


Wolverine
félisten

Felismertük, csak senkit sem érdekelt ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12303) Psytróger válasza Wolverine (#12302) üzenetére


Psytróger
tag

Én gondolkodtam rajta vagy fél percet, de nem ugrott be... Pedig így utólag egyértelműnek tűnik:)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#12304) Eagle16


Eagle16
addikt

A 9th company-t még régen láttam, ez is egy jó kis háborús film.
A szovjet-afgán konfliktust mutatja be, elég jó egy egyszeri megnézésre.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12305) brownus


brownus
veterán

(#12306) mephi666 válasza brownus (#12305) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez mekkora már :DD akkor itt darth vader a köcsög, batman meg a bika? :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12307) csyo


csyo
senior tag

Ima, ai ni yukimasu ( Be With You )(2004) TRAILER

Magyar cím: Veletek leszek

Erőszakmentes filmdráma egy kisfiú emlékei alapján.

SPOILER:

Édesanyja meghalt, és egy bolygóra költözött (a hiedelme szerint) és nem jön vissza többé. De a legenda szerint, ha nagyon akarják, akkor az esős évszak alatt visszahozhatják.
A srác ezért fordítva teszi ki az esőűző babákat, és mindent megtesz, hogy visszahozza az anyukáját.
A film közben visszatekintést nyerünk a szülei fiatal korába, hogy az apa miért lett pánikbeteg, és kiderül, hogy a párja mióta is szereti őt, mit gondolt, és miért éppen ezeket a döntéseket hozta az éetben ahogy élt.

SOPILER OFF

Erőszakmentes, és lassú film

rendezésben
nem túl jó, 5/10
a vágásban semmi extra, sima vágások, a mozgásban való vágási munka is jó. Néha sok már a flashback, és ismétlődő 5/10
kamera: érdekes kompozíciók akadbónak benne, de többször hozza vissza ugyanazt a beállítást. Egyszer jó, de így túl sok ha 3szor kövi le ugyanazt a beállítást. A kameramozgások szépek, szinek szépek, kifejezőek. 6/10
zene nagyon jól passzol hozzá 8/10
dramaturgia: vontatott a cselekmény, nagyon lassú, talán túl lassú az összes szereplő, nincs kontraszt. Mindenki hebeg habog, csialassú. A Srác karaktere nagyon jó.
Nem érthető a film elején elkapkodott pár jelenet. Maszatos. Másodszori nézésnél derülnek ki, hogy azokra nagyon sok utalás törénik a filmbe. Csakhogy olyan lassu a film, hogy elalszik rajta az ember (én el is aludtam kétszer)
A poénok nem ütnek annyira, nem kidolgozottak.A visszatérő dolgok, és az akadályok jelképének leküzdése számomra erőltetett 4/10
színészek: jól játszanak, és a háttér szereplő a munkahelyen nagyon "rippant" az tetszett:-D A legjobb benne a kisfiú. Nagoyn szép a hengja, aranyos, és jól játszik. A felnőtt szereplők úgy "japán módra" jól játszanak, de semmi extra. 7/10.

Hatása:
sírós film, szomorkás, és éedes hangulat az igaz szerelemről.
Viszon nagyon lassu, és unalmas. És lassabb, mint az ázsiai filmek általában.
Majdnam 2 órás a film, de ezt egy 40-50 percben bőven ki lehetett volna bontani.5/10

Összesítve:
Ima, Ai ni Yukimasu (2004) 5/10

nagyon lehúztam, bár tényleg aranyos film az igaz szeretetről egy életen át, és még azon is túl. (a "csodás álmok jönnek" jobban tetszett ebben a témában-persze az látványosabb film is, de jobban elérte a kívánt hatását, mint ez, a nem kívánt mellékhatásokkal (értem ezalatt:elalszom, lankad a figyelmem)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#12308) diablo1984 válasza csyo (#12307) üzenetére


diablo1984
veterán

nagyon rámentél ezekre a csíkszemű cuccokra, nekem valahogy nem jönnek ezek be, amelyik filmben mindenki hunyorog, akkor valahogy nekem nem tetszik a film! igaz a japók is csuda filmeket tudnak pl horror-ban alkotni, de izlés dolga....

(#12309) mephi666 válasza csyo (#12307) üzenetére


mephi666
nagyúr

jaj, nem mondtam... szombaton(?) asszonnyal kapcsolgattuk a tévét és a hatalmas fostengerben leragadtunk a duna tv-nél... nem sokkal korábban kezdődött egy holland remek darab: a ruha (de jurk) címmel... fáradtak voltunk és elkezdtünk úszni a cselekménnyel... először csak pislogtunk, hogy igazából miről is akar szólni az egész film: a csajszira, akin volt az a szép színes ruhadarab, mindenki nagyon rákattant... menekült... felszállt egy buszra... senki nem volt rajta kívül, csak a sofőr, aki szintén rá akart moccanni, stb... :) olyan volt a film, mint egy marhanagy flash :) kitűnően szórakoztunk rajta...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12310) BITBOYS válasza Eagle16 (#12304) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ezt a filmet én is meg szerteném nézni. Merre lehet begyüjteni?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12311) Eagle16 válasza BITBOYS (#12310) üzenetére


Eagle16
addikt

Ment privát :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12312) brownus válasza Eagle16 (#12304) üzenetére


brownus
veterán

hmm, én meg ezt néztem ki hétvégére ettől a rendezőtől: Obitaemyy ostrov - poszter már a hord.vinyomon figyel egy fincsi kis ctrlhd riliz. van második része is, nagyon kíváncsi vagyok mindkettőre.

(#12313) Eagle16 válasza brownus (#12312) üzenetére


Eagle16
addikt

Érdekes lehet, megnéztem a bemutatóját. Meghagyom ínségesebb időkre, mert most nem férne el a vinyón...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12314) Skizz


Skizz
addikt

valaki ajánlana valami jó kis akciófilmet egy unalmas péntek délelőtt/délutánra? :)

(#12315) BITBOYS válasza Eagle16 (#12311) üzenetére


BITBOYS
addikt

Köszönöm :R
Ment vissza is

Következő héten a mozikban: The Hangover Másnaposok

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12316) brownus válasza Skizz (#12314) üzenetére


brownus
veterán

innen lehet csemegézni: http://pazsitz.extra.hu/PH_movies/

mostanában nem láttam friss akciósat, talán az UW3 volt az. zsír.

[ Szerkesztve ]

(#12317) Tibiajax válasza brownus (#12316) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mi az az UW? gondolom, nem az underworld akar lenni..

(#12318) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szerintem az akart lenni :U

Megnéztem a Pénteket, de bealudtam rajta. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12319) Skizz válasza brownus (#12316) üzenetére


Skizz
addikt

:R

(#12320) brownus válasza Tibiajax (#12317) üzenetére


brownus
veterán

de de, és tök jó lett a 3. rész is. sajnos nem sok vámpíros-akció film készül, így nekem ez a trilógia a kedvencek között van!

(#12321) Tibiajax válasza brownus (#12320) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hát nem tudom.... nekem nem igazán..

Bitboys. én figyelmeztettelek.... engem nem hibáztathatsz :)

[ Szerkesztve ]

(#12322) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Jó tudom...eszembe se jutott, hogy rád hárítsam a felelősséget :D

Igazából a pénisz kivan, hogy manapság elkerülnek a jó filmek.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12323) brownus válasza BITBOYS (#12322) üzenetére


brownus
veterán

nincs hova bedugnod?:D te szegény:d

(#12324) BITBOYS válasza brownus (#12323) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hitacsi :P

de van, annyira nem szenvedek hiányt :D

szerk: T4...még jó, hogy 130 percesnek adják el a mozit. Ez átverés, még reklámokkal, wczéssel sincs ennyi.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12325) Tibiajax válasza BITBOYS (#12322) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én nem panaszkodhatom most.. a Kárhozat útja, a Memento, a Groundhod mind mind élmény volt most nálam. persze, kaptam azért hidegeket is.. mozi, stb... :D

(#12326) brownus válasza BITBOYS (#12322) üzenetére


brownus
veterán

ezt láttad már? --> let the right one in érdekes és főleg vámpíros, de nem a szokványos formában. nekem nagyon tetszett.

(#12327) BITBOYS válasza Tibiajax (#12325) üzenetére


BITBOYS
addikt

A Memento már a terveim között szerepel, a többit meg majd levadászom a posztjaitok alapján :)

Barna: Még csak nem is hallottam róla, keresek hozzá trélert....

Ja Tibi: A Fargoval mi volt a baj? Kedvenc top 20 film egyike nálam. Rendhagyó egy mozi az biztos :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12328) Tibiajax válasza BITBOYS (#12327) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem tudom. én is abszolut ugy tudtam, egy nagyon jó film. imdbn is az. nagyon régen láttam már egyszer, de alig emlékeztem, mi volt benne, na most akkor hdbe szépen beraktam. szokásos körülmények, lesötítés, hang fel, nyugodtság. Végignéztem, de néhol már kifejezetten fészkelődtem annyira untam fsz picsa idegesítö fejét, hangját, stílusát, ahogy előadják 50mp-ként a szeretlek szivem/én is szeretlek-et, ahogy eszik a finom ebédet (hamburger/sültkrumpli), ahogy a két idegesítö bünözö szarakodik, maszlaggá húzott dialogusok, ideges röhögések meg műmosolyok feszt és vártam a nagy végkifejletet, és semmi.. a terhes picsa elkapta azt az idiotát darálás közben, kis életkép még a havas útrol és ennyi. aztán elköszöntek egymástol egy szeretlek drágám én is szeretlekkel és vége volt a filmnek.
Hát ekkor mondtam, ez mekkora egy szar film volt. .
Borzalmasan nagyot csalodtam benne.

[ Szerkesztve ]

(#12329) BITBOYS válasza Tibiajax (#12328) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nyomtál egy kimerítő szpojlert, de no problemo :DDD

Hmm...begyűjtöm nagyfelbontásban és újranézem. Lehet csak rossz passzban voltam mikor megnéztem, nem tudom...

Szolgálati közlemény
: James Cameron talán?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12330) csyo válasza mephi666 (#12309) üzenetére


csyo
senior tag

de jurk jó lehetett:-D

Nem láttam még. Szeretem az észak-európai filmeket is, de most a "csíkszemű" filmekre álltam rá.

diablo1984 vannak nagyon jó filmek, és rengeteg van itthon. Elhatároztam, hogy meg is nézem őket, ha már igy tele vagyok:-D

Ajánlom a Titanic filmfesztivált, ott elég sok az ázsiai film. És jó filmek, nem mindenféle "török ET" meghasonlók:-D
Amúhy a Titanicon vannak Iráni, Török, és mindenféle filmek...

Látam egyik évben a Guatemalai, vagy milyen filmet. Indiánokról szólt. Eléggé látszott rajta, hogy csóringerek szegények, használt VHS-re forgatták a filmet (szerintem) a kép legalábbis olyan volt.
A robbantásos effektek meg elég bénéák voltak. A hadsereg meg 3-4 emberből állt.

Szegényes volt a film nagyon, de kitettek magukért mégis.

Legyen szép a napod!

(#12331) cor


cor
őstag

Végre megnézve a Terminátor
mennyit kerülgettem a hireket, irásokat, trailereket (asszem 2t láttam)s megérte :D

Spoier (talán)
Ilyennek kellett volna a t3nak lenni...
Az iró v rendezö (v is-is, nemtudom kié az érdem), de láthatóan ismerte a T1-2t, valamint vélhetöleg a Stirling köteteket is (pl. abban ilyen "napsütéses" a jövö...)
A film jo, csak igy simán :)
Bele lehetne kötni pár dologba, de még most inkább nem Viszont az apró utalások az elözö részekre, azok pici de zseniális ötletek, szerintem :R
Ami viszont a pár pillanatra ledobatta velem a láncot, az a mostmár szokásosnak nevezhetö szinkroni bravurok, jelen esetben beszürödö-egység :W

Valaki elmondhatná mi volt az a nagy Sam W-ozás a film elött, h ki ö? ha nincs a plakát fel se ismertem volna
Bale jo volt, mint mindenben amiben szerepel. "Reese" (alias Chekov - rendes nevén nem ismerem, de ezután a 2 film után lehet lesz 1-2 szerepe még ) nos ö sem volt rossz

Sajna a könyvmegjelenés csuszott :( , igy annak olvasása még a jövö zenéje :D

[ Szerkesztve ]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#12332) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Most olvastam, hogy Cameronnak bejött a T4, szerinte McG kiválló munkát végzett. Hűen követte a 1-2. részt. Annyit mondott, ha minden úgy alakul ő fogja ellenőrizni a T5 rendezését.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12333) Integra válasza BITBOYS (#12332) üzenetére


Integra
titán

fúúj, cameron áruló!!! monnyon leeeee!!! :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12334) adalbert1 válasza BITBOYS (#12327) üzenetére


adalbert1
veterán

Én a Mementot még vidón láttam, már alig emlékszem rá... Viszont akkor biztos hogy bejött... Lehet hogy be kellene már rakni a dvd változatot a lejátszóba ha már megvan vagy 2-3 éve. :)

(#12335) BITBOYS válasza Integra (#12333) üzenetére


BITBOYS
addikt

[link] nem mai cikk. Ha ő így gondolja akkor egy szavunk sem lehet!? :D

adalbert1: Én még nem láttam, de ha ennyire jónak találjátok tutira megnézem :K

szerk: azért a hűen követte az az én szabadfordításom :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12336) mephi666 válasza csyo (#12330) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem nézd meg, ha tudod... kellemes film volt így is, hogy lemaradtunk az elejéről... itt-ott elég szürreálisba ment át, de érdekesebb volt az összhatás, mint a hollywoodi tucatfilmeknél... jól elszórakoztunk rajta... vasárnap meg 23:00 után valamikor volt egy cipő nevű film... (észak európai azthiszem az is) de azt nem néztük meg, mert hétfőn reggel nem bírtunk volna felkelni... :) külföldi filmekre visszatérve: az "éjszakai őrség" (nocsnoj dozor) vagy mi is tetszett nekünk, mert hiába volt a megvalósítás sok helyen nagyon esetlen, de legalább próbálkoztak és annyira nem lett rossz...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12337) Integra válasza BITBOYS (#12335) üzenetére


Integra
titán

ehh
azért nézd meg a post dátumát.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12338) BITBOYS válasza Integra (#12337) üzenetére


BITBOYS
addikt

Lehet azóta megváltoztatta a véleményét? :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12339) csyo válasza mephi666 (#12336) üzenetére


csyo
senior tag

egyszer egy orosz filmet látam, amiben elakadt a svatagban egy busz.

ott voltak étlen szomjan.
Volt közük egy iró is azthiszem.

szerelmek szövődtek, bandázgattak, stb...

legyek ura, csak a sivatagban, orosz módra

Legyen szép a napod!

(#12340) BITBOYS válasza Integra (#12337) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez a cikk se rossz, főleg a kommentek :D McG és a T5

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12341) BITBOYS


BITBOYS
addikt

CGI Megan Fox alias MEGANtron :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12342) Integra válasza BITBOYS (#12341) üzenetére


Integra
titán

omg, mi az a lába közt a csajnak???!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12343) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Shutter Island Az új Scorsese film. Kapribogyó egyre jobban emelkedik

mod: Integra mire gondolsz? eltüntetik a péniszét :D bazz ennek töke van :F :Y

csyo: Ennyire nem lehet senki sem bozontos :Y

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12344) csyo válasza BITBOYS (#12341) üzenetére


csyo
senior tag

1:09 ?:-P

ott a pisztolya?

vagy thaiföldi "nő"?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#12345) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Knowing(Képlet) -4/10

Nicolas Cage. A (szerintem) jó filmjeire alapoztam - Gone in 60sec, Face/Off... - de hiba volt. Nem sokat tett hozzá a filmhez, ami alapvetően szar volt. Az alapötlet kiváló, és ha Nic megerőlteti magát, akkor akár 6-8/10 is lehetett volna. Azonban több olyan momentum, szál, esemény volt, amikor 2-3 köré esett a dolog(úgy, hogy 7-ről indult, nálam).

Szóval, én nem ajánlom. Bár ha nekem mondanak valamit, én dafke megnézem, mert sajt vélemény kell...

más: Transformers a szívem csücske, érdemes a 2-őt IMAX-ben nézni vajon? Azért a +400 forintért, meg a jelenetért, amit csak IMAX-ben adnak( :((( )...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12346) #54715584 válasza BITBOYS (#12090) üzenetére


#54715584
törölt tag

írtam neked privit :)

(#12347) BITBOYS válasza #54715584 (#12346) üzenetére


BITBOYS
addikt

nekem biztos nem:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12348) csaabz


csaabz
őstag

Johnny Mad Dog-ot látta már vki?

Én most néztem meg. Brutális, nem elgondolkozós, de aztán kicsit mégis.
Olyasmi, mint a City of God, csak ebbe még annyi poén sincs...
7/10

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#12349) Face8814


Face8814
őstag

Lehet olvastátok már, nem új keletű az írás, de én még csak most szereztem be ezt a változatot. ( nagyon most :D )
Hamarosan bevizsgáljuk mit alkottak.
Kíváncsi vagyok.....

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12350) Wolverine válasza Tibiajax (#12328) üzenetére


Wolverine
félisten

A Fargo abszurd, ennek megfelelően nézd :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.