Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12551) Pitterix


Pitterix
őstag

Vinyan:

Elég érdekes "horror"....
Nem tetszett!

4,5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12552) puttputt


puttputt
őstag

Nyugalom (magyar film; Alföldi rendezés, Udvaros főszerepben)...:
[link]
Nos, az egy ügy, hogy 108 perc. (Marha hosszú, lefárasztja a nézőt ilyen - szerintem inkább művészfilm akarna lenni - kategóriában - ld. nincsenek benne robbanások :DDD.)
A lényegesebb az, hogy Alföldi hozta a "szokásost", sikerült megalkotnia az "író úrral" egy aberrált, abnormális, a való élettől elég messze álló (szenzációhajhászatnak és sikerkeresésnek érzékelem a film egészét, lényegi mondanivalóját... "ilyen még nem volt" szlogent...) témákat feszegető filmet. Rebeka-Eszter-Judit... (zsidó gyökerek..., feszegeti a film, ezzel kapcs. is a "határokat":U ).
Udvarost ki nem állhatom, szerintem nem képernyőre való, de ez magánvélemény, valamint színpadon sokkal bíztatóbb... A nagyközönség ismerkedhetett vele a Megasztárban... szerintem efféle "kakadu-nőt" sok helyről le lehetne akasztani.
Gryllus D. alakítja a "Bambanőt"; szerintem nem akkora szám, mint amilyennek tartják..., azért Udvarost jóval felülmúlta.
Alföldit a "Madách-darabban" kedveltem meg, aztán gyökeresen változott a véleményem, mikor megláttam a rendezéseit...
Olvasva sokkal jobb lenne, mint filmként, ez a meglátásom. Vannak benne "kafkai" gondolatok, visszatérő elemek, mondatok, amik miatt lehet általánosítani - akár - a "ma emberére"; mindenképp "művészfilmek" közé tartozik.
Van mögöttes gondolatmenet, de nem szolgál az átlagnéző épülésére, ezt hiányoltam.

Szóval, elrettentő a film, de az is lehet, hogy én vagyok maradi és "kevésbé elvont Művész", vagy kevéssé fogékony a "posztmodernitás ezen gyönyöreire".
10/3

A link alapján lehet látni több, az enyémtől szögesen eltérő véleményt is, tessék szemezgetni! :U

Van benne egy durva vágás-hiba, hanghiba is. Amikor a hídnál találkozik a két szerelmes, nagy a szakadás a két vágás között, hangban végképp...

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12553) Pitterix


Pitterix
őstag

Én már nagyon várom: HPatH-BP!!! :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12554) puttputt


puttputt
őstag

Kicsit kiegészítettem brownus képét, utólagos engedelemmel... :D
Bruce Willis "tekintetesen kommentálja" a Rambo új szövegét, történéseit...
["A Kommentár"]

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12555) Wolverine válasza hoffman_ (#12543) üzenetére


Wolverine
félisten

Keddre próbáltad? :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12556) puttputt


puttputt
őstag

A "katasztrófa" már szóbakerült..., akkor lessetek rá a mai műsorra:
[link]
Nagy a "konkurencia"... :U ; ki, melyiket javasolja? :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12557) Eagle16 válasza puttputt (#12556) üzenetére


Eagle16
addikt

Szerintem ne nézz ma este (sem) TV-t :D
Nálunk az esti műsor a Knowing lesz 720p-ben ;]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12558) Wolverine válasza puttputt (#12556) üzenetére


Wolverine
félisten

Foci az m1-en, ez lehet-e kérdés? :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12559) csyo


csyo
senior tag

juhéééé.

életre kelt a 160GB-os vinyóm:-D :C :C :C
kb 2-3 éve halt meg...

tele van zenével, meg filmekkel :P

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#12560) puttputt válasza Wolverine (#12558) üzenetére


puttputt
őstag

Tényleg. Észre sem vettem! :C :U ... persze, hogy nem kérdéses! /A spanyolok miatt érdemes belenézni...) A "kereskedelmik" ma aztán... nos... :U Amúgy, valóban mozi lesz ma este (is) ... a Knowing kicsit még várat magára, azt hiszem, Crank 2... "Plusszpoén": Néha nézem 320x240-en is, kis készüléken... (MP4 konvert)... gyönyörű tud lenni a felbontása, csak akkor időnként késik a kép a hanghoz viszonyítva :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12561) hemaka


hemaka
nagyúr

Az utca királyai, csak így komment nélkül. 6/10

(#12562) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

The Big Lebowski
Nem láttam még.
Ha az történt volna - ami annak idején gyerekkoromban megannyiszor, utobbi években meg már egyáltalán nem szokott egyébként -, hogy egy késö esti tévénézés közben kapom el ezt az alkotást, Lebowskit, biztos vagyok benne, h másnap nagy örömmel gondolok vissza rá, és már nézek is utánna, mi is ki is volt ez, gyorsan kapjuk csak le..
Ez így történt volna. Azonban emerről nekiindulva, hogy a Nagy Lebowski, amit mai napig nem láttam, és most végre eljött a pillanat, na had lássuk... végül másképp alakult.
Jópofa kis filmet alkottak coen-ék, jók voltak a szerepek maguk is, de valahogy..nekem nem állt össze egy olyan igazi fasza kis filmmé.. azzá, amilyennek mindig is gondoltam, amilyennek mindig is beállították. Az álomvilágbeli utazásait élveztem talán a legjobban, ragyogóan voltak megcsinálva, egy igazi semirekellő amerikai veterán álmai..
Ha így nézzük, a Lebowski valóban nagyszerü kis alkotás. De egyébként, nekem, annyira nem.. 7/10

(#12563) puttputt válasza Wolverine (#12558) üzenetére


puttputt
őstag

Azt hiszem, ma viszont végképp foci lesz...[link] :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12564) puttputt


puttputt
őstag

Angyalok és démonok: Amellett, hogy a film abszolút "fiktív alapokon nyugszik" ..., s inkább egy "kifantáziált" akció-kalandfilm - a történetiség látszatát is kerülve; azt lehet mondani, hogy "emészthetőbb" és jobb lett, mint a Da Vinci Kód. Sokkal kevesebb benne a "direkt-eretnekség", látványosabb, jó a kivitelezés, a különböző effektek, elemek, bevágások.
Persze, ettől továbbra sem lesz "oktató-dokumentum" jellegű, de mint jeleztem, a filmnek nem ez az elsődleges célja. (A szemtelenül fiatal "Action Man", a bíborosi kollégiumot tisztességesen "kiosztó" - természetesen amerikai származású - pápai kamarás, aki mellesleg a pápa /szerencsére csak fogadott.../ fia, megmenti a "világot", hiszen "vadászpilótának" tanult, katona akart lenni... Jaja, persze, persze :K Mellesleg, hol vannak ma már az "illuminátusok"? Sehol... )
Úgyhogy, erre a "részre" az előddel szemben azt lehet mondani, hogy inkább butaságokat állít, mintsem helyenként állít butaságokat és még inkább megbotránkoztat.
Miután úgy néztem, mint akció-kalandfilmet, így: 10/6
/Tom Hanks alakítása egész elfogadható volt.../

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12565) puttputt válasza puttputt (#12564) üzenetére


puttputt
őstag

Kis kiegészítés: Ritka az a film, aminél csak a végén "észlelhető" a végkifejlet.
Na, ez ilyen volt. (Hogy legyen még némi pozitívum...)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12566) frame>24


frame>24
addikt

Tegnap végre megnéztem a Terminator Salvationt.
És tkp. tetszett, + nem éreztem úgy, hogy túl sok lenne a lövöldözős akció.
Egyetlenegy dolog nem tetszett:
Mi a halálnak kellett betenni megin' egy nagyszemű kislányt? Mi az ő szerepe? Ez valami fétis, komolyan, mint az Alien2-ben, kell egy ilyen elem, hogy a nők is elviseljék a filmet/azonosuljanak vele? :F

jah: egy idióta csaj mellettünk a szekrény barátja háta mögül beszólt, hogy "beszéljük meg kint, mert ő szeretné élvezni a filmet", mindezt azért, mert még az elején meg mertem nyikkanni hallható hangon vmit a barátomhoz. Micsoda tukkadék, lassan mizantróp hónapom lesz :U

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#12567) Face8814 válasza frame>24 (#12566) üzenetére


Face8814
őstag

Bakker! Én eddig a pillanatig abban a hitben voltam hogy az egy fiú. :B
De most nézem hogy lány: [link]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12568) puttputt


puttputt
őstag

Most megy a "Ludas Matyi" az M2-n; nagyon jó :K , igazi klasszikus :D
benne "Matrix-jelenséggel": A pisztolygolyó nem érte utol a lovat :DDD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12569) Pitterix


Pitterix
őstag

The Spirit:

Nem volt rossz, de ebben sok szerepe van Eva Mendesnek is.... :P

6\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12570) puttputt válasza frame>24 (#12566) üzenetére


puttputt
őstag

Én nem is igazán emlékszem erre az amúgy tényleg fiús arcú kislányra :DD

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#12571) cor


cor
őstag

Strít fájter: Csunli valamije
2/10, felpontozva a Kreuk ;) lány miatt

[ Szerkesztve ]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#12572) csyo válasza cor (#12571) üzenetére


csyo
senior tag

én inkább 0,5/10et adnék rá.
(nem a lányra)

Legyen szép a napod!

(#12573) koxx


koxx
MODERÁTOR

Végigpörgettem az irreversible nevű hulladékot, örülök, hogy nem pocsékoltam el a napomból 1,5 órát erre a filmre. Az egyetlen értékelhető dolog a filmben Monica Belucci.

[ Szerkesztve ]

(#12574) harylmu


harylmu
őstag

Megnéztem a Slumdog Millinonaire-t. Tetszett. 9/10

(#12575) csyo válasza koxx (#12573) üzenetére


csyo
senior tag

a film elején ki akartam menni a moziból, mert zavart
(pont ezt a hatást akarja elérni)

de örülök, h végignéztem.
Nagyszerű film.

Nincsen agyonvágva Sőt, kb 6 jelenet az egész film! Full realtme, és naturalista.

nekem 8/10

de Te azt hiszem nem ezeket a filmeketkedveled:-D
van sok film amiben pompáznak szép csajok, és a sztori sem megerőltető, nem zakllat fel.

nem minden happy end, és nem csak könnyed, szrakoztató filmek vannak:-DDD

asszem ez ne a te filmed:-D

engem pl a Harry Potter, a Gyűrűk ura, a starwars, meg iylenek idegesítenek

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#12576) hoffman_ válasza harylmu (#12574) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát az bizony legalább. :K Én szájhúzva mentem be a moziba, és megrökönyödve bár, de elégedetten jöttem ki. Teljesen mást adott, mint amire számítottam, és felkúszott az igen-igen jó filmek közé.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12577) Face8814


Face8814
őstag

Tibinek sok szeretettel.
Így bánik a nőd az udvarlókkal: [link] :DDD

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12578) hemaka válasza koxx (#12573) üzenetére


hemaka
nagyúr

Úúú az nagyon rossz film. :D

(#12579) Jadro


Jadro
veterán

No megvolt a Knowing. Ez nekem kicsit vontatott volt, de azért érdekes. Volt pár igen látványos részlet, ezek miatt 6/10.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12580) Pitterix


Pitterix
őstag

Seven Pounds:

Számomra nagyon tetszetős enyhe romantikával fűszerezett drámaisztika. :K

7\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12581) Brent


Brent
aktív tag

Fűrész
ÁÁ eszméletlen kemény, főleg a vége ott lehidaltam teljesen :Y :C Imádom az ilyen csavarokat :C

10/10

Na de nézzük, hogy a 2 is ekkorát fog e ütni :K

[ Szerkesztve ]

(#12582) Eagle16 válasza Brent (#12581) üzenetére


Eagle16
addikt

Egy trilógiának jó lett volna, de a többi már olyan erőltetettnek hat..a harmadik részig néztem, aztán már nem igazán érdekelt a negyedik, ötödik rész.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12583) hemaka válasza Brent (#12581) üzenetére


hemaka
nagyúr

1-3ig nagyon jó, aztán már csak popcorn :\

(#12584) Tibiajax válasza hemaka (#12583) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

2,3 is fos, az első volt csak jó, ujdonság volt.
Face8814 jajj, a kis szépségem.. ki bántja?? velem gyűlik meg a baja!

Képlet
6/10 nálam is. Egy kérdés csak:

m i é r t m i n d i g n e w y o r k o t p u s zt í t j á k e l m i n d i g ??

unalmas már de rohadtul

(#12585) Tibiajax válasza Face8814 (#12577) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

amugy úgy tünik, végül csak megnőttek azok cicik.. :U nem akarom h szilikonos picsa legyen ő is

(#12586) Pitterix válasza Tibiajax (#12585) üzenetére


Pitterix
őstag

Szerintem az számít ő mit akar..... :DDD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12587) Face8814 válasza Tibiajax (#12585) üzenetére


Face8814
őstag

A linkelt kép tanulsága szerint pedig ez eléggé elképzelhető.
Bár mondjuk az a ruha..... :U A franc se tudja. Szvsz inkább plasztikcici mint sem.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#12588) Dashes


Dashes
őstag

Kedd 21:10 TV2: Heat (Szemtől szemben) ;)

(#12589) Wolverine válasza Dashes (#12588) üzenetére


Wolverine
félisten

3 óra alatt le akarják vetíteni reklámokkal együtt? :U Akkor ez vágott verzió lesz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#12590) koxx válasza Tibiajax (#12585) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

igen, úgy tűnik ő is belépett a lufimellűek táborába :/ inkább a jobb alkarjáról szedetné le a tetkót

A Heat-ből milyen vajon a vágott verzió :F

[ Szerkesztve ]

(#12591) Brent válasza hemaka (#12583) üzenetére


Brent
aktív tag

Na, megnéztem a 2.-at is ! Jó volt ez is tartja a színvonalat szerintem :K

Na de nézzük, hogy milyen lesz a 3. :DDD

(#12592) hoffman_ válasza Wolverine (#12555) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Megkésve bár, de törve nem, a válasz :B

Nem, szerdára akartam és ugye FULL. Most úgy néz ki, hogy vagy csütörtök, vagy szombat, de csütörtökre még nem enged rendelni neten. Pfuj, ki érti? :(((

ON:

Pitterix:

A Seven Pounds nekem valamiért nagyon. Szeretem az ilyen filmeket, arról nem is beszélve, hogy Will nagy kedvencem. A minap azt álmodtam, hogy nálunk volt, én meg épp a Kaliforniába jöttem-et néztem. és ő el se hitte, hogy ő játszik benne :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12593) hoffman_ válasza hoffman_ (#12592) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Bocsi a flood-ért, elfogyott a mod idő, már az előzőt se tudtam javítani...

No de, megnéztem a 2012 alább linkelt trailer-jét, és már most látom az illúzió-romboló hibákat, de a monumentalitás és a milliárdos bummok miatt megfogom nézni, érzem :)

Most csak annyit sikerült kiváltania belőlem, hogy megnézem a Crank 2 trailert HD-ben :DDD

(mekkora okosság ez a HD a tube-ra, így már 1680-on is élvezhető teljes képernyőn egy trailer :K )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12594) Tibiajax válasza koxx (#12590) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem hinném h megvágják.. néha lesz benne kis reklám aztán annyi. sztem.

(#12595) csyo


csyo
senior tag

BAKANCSLISTA

7/10

jó színészek, jó film.
nincs tulnyálazva,túlmagyarázva.
néha giccses a kamerázás.
a végén nem értem miért ő viszi azt amit visz, de elfogadom. (bár nem valószerú számomra)

Legyen szép a napod!

(#12596) Integra


Integra
titán

mindjárt kezd:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12597) csyo válasza Integra (#12596) üzenetére


csyo
senior tag

:C :C :C :C :C

10/10

Legyen szép a napod!

(#12598) Boxer001 válasza Integra (#12596) üzenetére


Boxer001
veterán

Ez mekkora egy nagy faxság...nálam ez az Istenem, miért...!? kategória, de hát kinek a pap... :R

(#12599) Integra válasza Boxer001 (#12598) üzenetére


Integra
titán

azt hiszem, gondban lennék, ha megpróbálnám elmagyarázni, hogy miért all time best a kategóriájában ez a film.. :B :K :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12600) Boxer001 válasza Integra (#12599) üzenetére


Boxer001
veterán

Elhiszem, hogy a kategóriájában nagyon jó film lehet...nekem valószínűleg pont a kategóriával van gondom ezek szerint. :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.