Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) alph4


alph4
tag

A következő dolgot szeretném megcsinálni, és ehhez kellene egy kis segítség.
[kép]

(#1252) matekmatika válasza alph4 (#1251) üzenetére


matekmatika
tag

Szerintem linkeld be a munkafüzetedet, mert így nem sokat látok belőle.

(#1253) alph4 válasza matekmatika (#1252) üzenetére


alph4
tag

Hú, most látom hogy nem fért bele a teljes kép és nem lehetett elolvasni
Itt a kép: [link]

Így már remélem látható

(#1254) matekmatika válasza alph4 (#1253) üzenetére


matekmatika
tag

Vagyis, ha havi van kiválasztva, akkor mondjuk egy év elteltével 12-szeres a szorzó, negyedévesnél négyszeres...stb?

(#1255) alph4 válasza matekmatika (#1254) üzenetére


alph4
tag

Ha havi, akkor minden hónapban hozzáad egyet a cellához, és így látszik hogy mennyinél tart.
Egy év elteltével 12 lesz a cellában.

(#1256) fishernet válasza matekmatika (#1250) üzenetére


fishernet
csendes tag

Köszi! :) Az első megoldás tetszik a másodikat meg nem értem (nincs legördülő lista, stb.). Ha szőrszálhasogató akarok lenni: meg lehet oldani, hogy az üresek meg se jelenjenek? :))

(#1257) matekmatika válasza fishernet (#1256) üzenetére


matekmatika
tag

Melyik második megoldásra gondolsz? :) Én csak egyet írtam neked, szerintem a másik amire gondolsz az nem neked ment. Azt meg hogy az üresek ne jelenjenek meg, hát egyszerűen nem megy, mert ahhoz az kellene, hogy a listát egy másik tartományból vegye, amely a kiválasztott adatok alapján minden választáskor frissül. Szerintem ehhez minimum egy sajár fv. vagy legalább egy parancsgomb beiktatása kellene. Mellesleg hogyan oldanád azt meg, ha nem lenne kiválasztható üres cella lehetőség, hogy egy kiválasztott adatot nem kiválasztottá tégy?

[Szerkesztve]

(#1258) matekmatika válasza alph4 (#1253) üzenetére


matekmatika
tag

Szóval, először is, itt a táblázat:[link]
A G oszlopot én elrejteném a helyedben, csak azért hagytam meg , lásd, ott vannak a listák elemei. A ''C'' oszlopban (a díjazás alatt), ha rákattintasz egy cellára, listából ki tudod választani milyen elszámolás legyen (éves, havi...stb.). Beírod a dátumot, az összeget, majd most jön a lényeg, rá kell állni arra a dátumra amelyiknek a sorába ki akarod számoltatni az összeget, rányomsz a számol gombra és (ha tényleg a dátumon állsz) akkor kiszámolja mind a szorzót, mind az összeget. Ha nem dátumcellán állnál akkor a beépített hibakezelő rutinnak köszönhetően nem akad ki, viszont nem is csinál semmit.

(#1259) donw3ga válasza matekmatika (#1250) üzenetére


donw3ga
senior tag

köszi :R
közben a KERES függvénnyel sikerült megoldani :)

(#1260) matekmatika válasza donw3ga (#1259) üzenetére


matekmatika
tag

Engem érdekelne a te megoldásod, persze abban az esetben, ha a 2 oszlopot nem cserélted fel. :)

(#1261) alph4 válasza matekmatika (#1258) üzenetére


alph4
tag

Szupi lett, csak valamint ki kellene találni hogy automatizálja ez a folyamatot, hogy kiszámolja az összeget. Mert ezer darab sornál is nehézkes állandóan végigmenni.
Nemtudom olyan lehet-e, hogy sorok számolásán végigmegy ha mondjuk megnyitom a dokumentumok, vagy esetleg egy külön gomb lenne rá.

(#1262) matekmatika válasza alph4 (#1261) üzenetére


matekmatika
tag

Persze meg lehet csinálni, csak akkor előtte ki kell töltened az összes kiszámolnivaló sor dátumát és összegét, valamint ki kell választani az elszámolás módját. És ezek után ha ráengeded a számolást akkor végigmegy az egészen addig, míg üres cellát nem talál, mondjuk az első oszlopban.
[link]

(#1263) alph4 válasza matekmatika (#1262) üzenetére


alph4
tag

Köszi szépen, ilyesmire gondoltam :)
A gombot tudom módosítani? Képletileg és szerkezetileg, ha esetleg átrendezem az oszlopokat és stb, akkor működjön tovább.
A legördülő listáknál azt még hogy tudnám elérni hogy az összes G oszlopban lévő listaelemek hozzáadodjanak, ha írok még pluszba egy lehetőséget?
Csak mert még nem nagyon értem a programot, és örültem volna ha pár dolgot leírtál volna hogy hogyan tudtam volna megcsinálni. Mert így hogy gyors megcsináltad, még nem látom úgy át.:B

(#1264) matekmatika válasza alph4 (#1263) üzenetére


matekmatika
tag

Hát, kb egy órámba telt, legalább. És szerintem ha nem nagyon értesz hozzá akkor legalább ennyi idő lenne elmagyarázni is a parancsgomb alá írt kódot. A G oszlopban úgy tudod elérni hogy végig minden celládhoz legyen listás választási lehetőséged, hogy rákattintasz az első 30 cella valamelyikére, másolás, kijelölöd végig ameddig akarod hogy legyen, és beillesztés.
A parancsgombot úgy tudod átrakni ha a vezérlők eszköztárát kijelölöd, és a tervező mód ikonját bekapcsolod. Ekkor oda rakod a parancsgombot, meg úgy méretezed ahogy akarod, az alá írt kódot pedig rajta egy jobb klikk után (vagy a kód megjelenítése ikonra kattintva) nézheted meg. Hagy ne részletezzem most hogy mi micsoda benne. Meleg is van most hozzá nagyon, dolgozom is, meg nyűgös is vagyok :(( . De számtalan helyet találsz az interneten ahol ezeknek utána nézhetsz. Persze ha konkrét kérdésed van, akkor kérdezz nyugodtan.

(#1265) vcsabesz


vcsabesz
tag

Sziasztok

Hogy lehet megoldani, hogy szűrés után a szőrt oszloptól balra lévő oszlopokban lévő adatok is látszódjanak?

(#1266) alph4 válasza matekmatika (#1264) üzenetére


alph4
tag

Köszönöm, hogy ilyen sok időt rám szántál :R
Viszont a munkalapon lévő gombot és a listát sehogy sem sikerül átültetni a már meglévő bővített táblázatomba. A gombot átraktam de ugye máshol vannak a cellák és nem találtam hogy lehet megváltoztatni, a forráskodban nem láttam. A listákat már magam is tudtam csinálni (neten megnéztem hogy hogy kell), de elég rosz lett szerintem, meg olyat nem sikerült, ami egy másik oszlopból veszi ki a lista elemeket. Ha esetleg átküldöm a majdnem végleges xls-t, akkor be tudnád nekem állítani?

(#1267) matekmatika válasza alph4 (#1266) üzenetére


matekmatika
tag

Persze, megcsinálom, küldd nyugodtan (matekmatika@freemail.hu)

(#1268) febi


febi
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy excelben meg lehet -e azt oldani, hogy pl:
A1 cellában van egy érték(1) az A2 ben meg van egy ''képlet'' ha az A1-ben ez van akkor a írja ki hogy ''ok'' és a cellát szinezze be mondjuk zöldre. Azt tudom, hogy makró szinten meg lehet csinálni, de nem ''szeretnék'' makrózni.
köszi előre a segítéséget!

[Szerkesztve]

(#1269) matekmatika válasza febi (#1268) üzenetére


matekmatika
tag

Most akkor mi is van az A1-ben :F Na és persze az A2-ben? Mellesleg hová írja ki hogy OK? És melyik cellát színezze be :F És ezt az egészet mikor is? Brrrr :(

[Szerkesztve]

(#1270) ollie válasza febi (#1268) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Eh, meg kéne tanulnod fogalmazni.
De, ha az A1-et akarod szinezni, ahhoz nem kell semmilyen képlet. Használj feltételes formatálást.

***

(#1271) ollie válasza vcsabesz (#1265) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

NEm értem a kérdést. Eltünnek az adatok a bal oldalon? Vagy mi a probléma?

***

(#1272) febi válasza ollie (#1271) üzenetére


febi
tag

Bocsánat egy kicsit pontatlanul fogalmaztam :(
Olyan ''képletet szeretnék ami azt figyeli, hogy pl. A1 cellába mi van írva ha ''live'' van írva akkir írja ki(az A2-be), hogy ok és ezt a cellát szinezze is be mondjuk zöldre amúgy meg ha nem ''live'' van írva az A1-be hanem pl: ''teszt'' akkor írja ki, hogy ''hiba'' és színezze ki sárgára a cellát. :) (de nem szeretnék makrót használni, meg lehet -e makró nélkül csinálni!?)

Remélem érthetően írtam le.....

(#1273) matekmatika válasza febi (#1272) üzenetére


matekmatika
tag

Az [A2] cellába írd be ezt a képletet: =HA(A1=''live'';''OK'';''HIBA'')
Majd ugyancsak az [A2]-n állva válszd a Formátum - Feltételes formázást, válaszd ki sorba a ''Cella értéke'' és az ''Egyenlő''-t, a harmadik ablakba pedig =''OK'', a formátumra kattintva kiválaszthatod a neked tetsző cellaszínt, majd a bővítés gombra. Ott ugyanígy mint az előbb csak az =''OK'' helyett ezt írd =''HIBA''. LeOK-zod és kész, amilyen értéket adsz A1-nek most már ennek megfelelően fog változni A2.

(#1274) lapa válasza kraftxld (#1241) üzenetére


lapa
veterán

egy ilyet csináltam proof-of-concept gyanánt:

sheet1 kódja:

Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
Range(Cells(Target.Row, 2), Cells(Target.Row, 3)).Copy
Cancel = True
End Sub

Private Sub Worksheet_BeforeRightClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
ActiveSheet.Paste Destination:=Range(Cells(Target.Row, 1), Cells(Target.Row, 2))
Cancel = True
End Sub


ez duplakattra másol, jobbkattra beilleszt. persze így mind a duplakatt, mind a jobbklikk csak erre használható. egyelőre nem tudtam elérni, hogy valami módon ellenőrizze a vágolap tartalmát, így egy eventbe sem tudtam belezsúfolni. ha valaki ki tudja így egészíteni, kíváncsi lennék rá...

(#1275) lapa válasza donw3ga (#1244) üzenetére


lapa
veterán

=INDEX(A:A;MATCH(MIN(B: B);B: B;0))

match = hol.van

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1276) matekmatika


matekmatika
tag

Üdv. Lapa! Rég láttalak, nyaralni voltál? :)

(#1277) lapa válasza matekmatika (#1276) üzenetére


lapa
veterán

terroristák kínoztak egy fogolytáborban. körkörös hivatkozás volt az excel-táblájukban, amiben a bomba indítókódját tárolták. heteken keresztül kitartottam, aztán Chuck megmentett végül.

(#1278) matekmatika válasza lapa (#1277) üzenetére


matekmatika
tag

Akkor ezer :R Chucknak.

(#1279) vcsabesz válasza ollie (#1271) üzenetére


vcsabesz
tag

Igen, de az már megoldódott.
Most olyan problémám van, hogy az fkeres függvény 10-ből kb 3-szor rossz értéket ad.
Ez mitől lehet?

(#1280) lapa válasza vcsabesz (#1279) üzenetére


lapa
veterán

szerintem kihagyod az utolsó paramétert. írj be ''hamis''-t, és akkor nem csak emelkedő sorrendnél fog helyes értéket adni.

(#1281) vcsabesz válasza lapa (#1280) üzenetére


vcsabesz
tag

Igen ez volt a baj.
Köszönöm szépen a segítséget!

(#1282) vcsabesz


vcsabesz
tag

Lenne egy újabb kérdésem.
Azt meg lehet valahogy oldani, hogy három sorból kettőt kitörlni és csak minden harmadikat meghagyni?Ez egy kb 2000 soros táblázat ezért hosszú lenne egyesével kitörölni a sorokat.

(#1283) lapa válasza vcsabesz (#1282) üzenetére


lapa
veterán

lehet olyat, hogy csinálsz két új oszlopot. az egyikben 1-től növekvő számsor, a megtartani kívánt soroknál legyen a 3, 6, 9 stb.

a másik oszlopba beírod: =ha(int(számsorcella/3)=számsorcella/3;1;0)

int = egészrész (?)

ezzel elméletileg egyesként jelölsz minden harmadik sort. utána sorrendezhetsz ezen oszlop szerint, a 0 sorokat meg törölheted.

ha valamiért nem tudsz sorrendezni (mármint olyan a tábla), akkor szólj és megkeresem a makrót ami korábban már volt erre.

(#1284) vcsabesz válasza lapa (#1283) üzenetére


vcsabesz
tag

Köszi működik.

(#1285) marcee


marcee
addikt

Egy cimborának sikerült nagy hülyeséget csinálnia, egy számára fontos excel-fájlt úgy próbált mások számára olvashatatlanná tenni, hogy a total commander nézőkéjével egy darab 1-est írt a fáj első karaktere elé, majd lementette. Ekkor még nagyon boldog volt, mert tényleg nem nyílt meg, aztán amint kitörölte, újramentette és megint nem nyílt meg, akkor kezdődött a fejfájás. Előbb csak neki, de most már nekem is. Egyetlen példány volt ugyanis, több éves, pótolhatatlan adatokkal.
Google-ben keresgéltünk ''excel recovery'' programokat, de mindnek beletörött a bicskája.
Manuálisan nem lehetne valahogy visszaállítani a fájlt?

\m/

(#1286) matekmatika válasza marcee (#1285) üzenetére


matekmatika
tag

Tényleg jó nagy hülyeséget csinált a cimborád. Egy ötletem lenne. Szerezz be egy hexaszerkesztőt és nyisd meg vele az elcseszett excel fájlt. Majd ellenőrizd le az első három sort, hogy így néz-e ki:

00000000: D0 CF 11 E0 A1 B1 1A E1 00 00 00 00 00 00 00 00
00000010: 00 00 00 00 00 00 00 00 3E 00 03 00 FE FF 09 00
00000020: 06 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 01 00 00 00


Ugyanis minden excel fájl így kezdődik, ezt leellenőrizheted bármelyiken ha a totál commander nézőkéjével!!! (F3) [a cimborád ugyanis tuti nem a nézőkéjével írta elé a számot, azzal csak nézegetni lehet], szóval a listerrel megnyitod és átrakod a nézetet hexa-ra.


[Szerkesztve]

(#1287) matekmatika válasza matekmatika (#1286) üzenetére


matekmatika
tag

Javítanám magamat, idáig a biztos, hogy így kezdődnek:

00000000: D0 CF 11 E0 A1 B1 1A E1 00 00 00 00 00 00 00 00
00000010: 00 00 00 00 00 00 00 00 3E 00 03 00 FE FF 09 00
00000020: 06 00 00 00 00 00 00 00


Bocs'

(#1288) marcee válasza matekmatika (#1287) üzenetére


marcee
addikt

Igaz, nem a nézőkével, hanem az F4-re meghívott jegyzettömbbel (notepad) követte el az editálást.

Hexás nézetben, ami a te példádban ''00'', az a hibás fájlban ''20''. Legalábbis azt hiszem a többi stimmel.

\m/

(#1289) marcee válasza marcee (#1288) üzenetére


marcee
addikt

Átírtam hexa editor-ral, de így sem nyitja meg.

\m/

(#1290) ollie válasza marcee (#1288) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Notepaddal? Akkor felejtsd el, hogy valaha megnyílik excelben.

***

(#1291) febi válasza matekmatika (#1273) üzenetére


febi
tag

Köszi Matematika, sikerült (erre gondoltam) :C

(#1292) estie


estie
csendes tag

Sziasztok! Volna egy kis problémám: számlaszámokat kéne feldolgoznom excel táblázatba, és azoknál a számoknál, amik 16dbosak, a végén, vagyis a 16. szám mindig 0 lesz, akármit írok be. Már összevissza próbáltam a cella tartalmának típusát módosítani meg üres dokumentumba írni de mindenhol mindig 0 lesz. Így nem tudok haladni a munkámban. Tudtok segíteni?

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#1293) Gh0sT válasza estie (#1292) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szöveg formátum elvileg megodja a problémád. Átállítod a cella formátumát szöveggé és bemásolod az adatokat.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1294) estie válasza Gh0sT (#1293) üzenetére


estie
csendes tag

Na igen, ez így baromi egyszerű volna, csakhogy úgy pluszos betűs valamit csinál a számból. Van elég hely a cellában, az se lehet gond. Olyan mintha kerekítene.

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#1295) lapa válasza estie (#1292) üzenetére


lapa
veterán

eszközök --> szerkesztés --> fix tizedesek nincs bepipázva?

mod: visszaszívom, nálam is ezt csinálja...

[Szerkesztve]

(#1296) lapa válasza lapa (#1295) üzenetére


lapa
veterán

na utánanéztem és ez gyárilag ilyen, nem fogsz tudni 16 karakternél hosszabb számokat normálisan megjeleníteni. ha meglévő adatokról van szó szerintem tedd a következőt:

1. kimásolod a számlaszámos oszlopot
2. bemásolod jegyzettömbbe
3. elmented kiterjesztés nélkül (tehát pl. xxx és nem xxx.txt)
4. excelben megnyitás --> minden fájl --> xxx megkeres --> megnyit --> varázsló --> tagolt --> szövegként importálod az oszlopot
5. eredetibe visszamásol

ha most rögzíted őket, akkor meg az egész oszlopon jobb gomb --> formázás --> szöveg, ahogy előttem már javallották.

[Szerkesztve]

(#1297) estie


estie
csendes tag

Jó, igaz, oké, nem jól csináltam. Tényleg megy szövegbe, csak nem írtam be mégegyszer az egészet utána.. Már megy, köszi

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#1298) b.janko


b.janko
tag

Nekem egy egyszerű kérdésem lenne, amire sehol nem találtam választ...
Lehet hogy nem lehetséges?? :Y
Eggy cellába van írva sok szövegem... És ebben a cellában minden ember nevénél el kéne törni a sort...
De cellán belül...
Konkrétan Pl így néz ki egy cellám:

1/10 Kis Pista 3/10 Nagy
Józsi 6/10 Vég Béla

Pl mondjuk így van eltörve... És igazából ez azt takarja kinek mekkora tulajdonrésze van...
És ez valahogy így lenne jó:
1/10 Kis Pista
3/10 Nagy Józsi
6/10 Vég Béla

Namost ezt nem függvénnyel kéne megoldani... Jó az is ha minden sortörés helyre pl egy Alt+shift+F5+Insert+Prt Scr+Enter kombinációval tesz egy cellán belüli sortörést....
Csak sikerüljön, met nagyon kéne....

Nagyon köszönöm előre is... :R

www.marinero.hu

(#1299) lapa válasza b.janko (#1298) üzenetére


lapa
veterán

ez:

1/10 Kis Pista 3/10 Nagy
Józsi 6/10 Vég Béla

igazából egy sor csak most töröttnek látszik?

(#1300) b.janko válasza lapa (#1299) üzenetére


b.janko
tag

Igen.. Csak be van gépelve, és be lett a formázásnál Xelve hogy hosszú sorok tördelése (aszem ez a szöveg...)

www.marinero.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.