Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Gh0sT válasza eM'82 (#550) üzenetére


Gh0sT
addikt

Parancsolj:

Bővebben: link

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#552) lapa válasza eM'82 (#550) üzenetére


lapa
veterán

a) feltételes formázás --> képlet --> =(C1>D1)

a többi analóg, de kezdd c) ponttal, mert egyébként nem úgy fog műxeni ahogy szeretnéd.

mod: izé a második bekezdésem hülyeség, mert nincsenek ellentmondó feltételek...

[Szerkesztve]

(#553) eM'82 válasza Gh0sT (#551) üzenetére


eM'82
addikt

kösz, de nem ez a megoldás:(

nem az értékeknek kell változniuk, hanem az értékek által a hozzájuk tartozó oszlopnak (1.érték, akkor 1.oszlop)

most néztem csak meg... vsz. kétértelmű volt a leírás... (az oszlopok helyett mást kellett volna írnom, bocs)
tehát
van 4 oszlopom (ill. 4 cellám).

A1 B1 C1 D1
[1.Karaktersorozat] [2. Karaktersorozat] [1.érték] [2.érték]
ezek egymás mellett helyezkednek el 4 cellában.

pl.: ha a 2 érték (D1) nagyobb mint az első (C1), akkor legyen a 2. karaktersorozat (ami a b1-es cellában van) színe piros+vastagított

stb...

sorry



ui.: vsz. lapa válasz lesz jó, majd kipróbálom

(#554) Gh0sT válasza eM'82 (#553) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ok, így már érthető... Ez is meg lenne félig. Az egyenlőséggel nem tudok mit kezdeni. Kisebb nagyobb relációval működik, ha gondolod azt feltölthetem.

Szerk.: Nah, megerőszakoltam a képletet és már az egyenlőség is benne van. Jó randa lett, de működik. :) Remélem erre van szükséged:

Bővebben: link

Közben látom lapa beújított... :) Hmmm, mindig tanul az ember. :)

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#555) eM'82 válasza lapa (#552) üzenetére


eM'82
addikt

ennyire egyszerű????!!!
hát ez kész.:)
Kösz szépen!
Műxik

lenne még egy kérdésem:

fkeres fgv-el dolgozom a legtöbbet, de volna egy szépséghibás problémám:

van két munkalapom, egy-egy adathalmazzal (pl.: 2 oszlopból állnak (1.oszlop= cikkszám; 2.oszlop=érték))

előfordul olyan, hogyha a 2.munkalapról akarok behúzni adatokat, hogy egy-egy sor (ill. érték) hiányzik; ilyenkor ugyebár olyan eredményt kapok az első munkalapon a cikkszám mellé, hogy HIÁNYZIK#
(pl.: =Fkeres(A1;Munkalap2.A1:B10;2;0))

Nem lehet ezt is egy HA fgv-el megoldani? A hiányzik szó helyett pl.: legyen „0”, mint érték, s akkor nem kell kitörölgetni állandóan ezeket s helyükre beírogatni a 0-kat egyesével.

Próbáltam többször is de vhogy nem jött össze.

Valami olyasmit kell (gondolom) vizsgálni, hogy mi van olyankor, ha a fgv nem ad vissza értéket. Csak ennek a megvalósításához nem tudom melyik fgv kell (HA-val próbálkoztam..., meg még egy pááral de semmi eredmény).

Erre tudsz megoldást? Örülnék neki, mert sok kellemetlen pötyögéstől szabadítanál meg.

(#556) eM'82 válasza Gh0sT (#554) üzenetére


eM'82
addikt

404-es hiba!

file-t nem találja...:(

el tudnád küldeni mailben?

[Szerkesztve]

(#557) Gh0sT válasza eM'82 (#555) üzenetére


Gh0sT
addikt

 

=HA(HIBÁS(FKERES(#keresési_érték;#tábla;#oszlop_száma;HAMIS))=IGAZ;
0;FKERES(#keresési_érték;#tábla;#oszlop_száma;HAMIS))



[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#558) Gh0sT válasza eM'82 (#556) üzenetére


Gh0sT
addikt

Javítottam a linket, de felesleges letöltened, lapa megoldása sokkal jobb. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#559) eM'82 válasza Gh0sT (#557) üzenetére


eM'82
addikt

AND THE WINNER IS.... Gh0sT!!!

Thank Jujj und Danke Zér:)!

(#560) lapa válasza Gh0sT (#557) üzenetére


lapa
veterán

[kötözködés]

rajtakaptalak már megint =IGAZ

:)

[/kötözködés]

(#561) eM'82 válasza lapa (#560) üzenetére


eM'82
addikt

na azt az egy részét én sem értettem, hogy minek oda, de mivel működött nem érdekel...:)

(#562) lesaux


lesaux
veterán

Van egy oszlopban egy halom IP-cím, mellette egy dátum. Az kéne, hogy minden IP-címből csak egyet vegyen, az ismétlődéseket pedig törölje vagy hagyja figyelmen kívül. Tehát mindig csak az első előfordulás kéne. Vagy az utolsó. Nekem mindegy. Ezt hogy kell?

(#563) corlagon válasza lesaux (#562) üzenetére


corlagon
senior tag

Kijelölöd az oszlopot, data/filter/advanced filter, katt a ''filter only unique records''-on, enter.

(#564) lesaux válasza corlagon (#563) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi, épp most akartam beírni, hogy sikerült, de elég hülye módszerrel. Úgy látszik, ez az egy módszer van, mert én is erre jutottam. Mondjuk a második oszloppal nem csinált semmit, de ez az én hülyeségem, mert mind a két oszlopot kijelöltem. Jó ez így nekem.
Köszi még egyszer.

(#565) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok excel guruk! :D

Olyasmit kellene megoldanom, hogy statisztikákat diagrammal ábrázolni. Ez még nem volna baj, de bonyolultabb a dolog. Két dolgot nem tudok megoldani.

1. ha beírok egy új adatot, akkor nem rajzolja bele a grafikonba, hanem kézzel kell frissítenem. Azt szeretném, hogy ha beírok egy új adatot akkor automatikusan rajzolja a grafikont, beavatkozás nélkül.

2. azt is szeretném, hogy ha csökken vagy nem változik az érték, akkor piros vonallal jelölje, ha nő az érték, akkor meg feketével.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#566) lapa válasza pilóta (#565) üzenetére


lapa
veterán

ööö nekem rajzolja ahogy írom. ez a növekvő-csökkenő színezés meg sznobizmus szvsz :) komolyabban: én nem találtam ilyet benne.

(#567) pilóta válasza lapa (#566) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor neked biztos más exceled van, mert nekem nem csinálja.
Tehát adott mondjuk az A oszlop, oda írom az értékeket. Van mondjuk 10 érték. Varázsoltatok egy doagramot. Szépen megrajzoli. utána beírok egy 11. értéket is a többi alá, és nem történik semmi. Rápittyentek jobb gombbal a diagramra, és ott kiválasztom a ''forrásadat''-ot, és megadom neki újra az A oszlopot, és akkor megjelenik a 11. érték is a diagramon. De addig nem. Te hogy csinálod?

A piros-fekete meg kell és kész :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#568) pilóta


pilóta
nagyúr

Na most az a vicc, hogy ha elmentem és bezárom, akkor a következő megnyitáskor már szépen ott van az új érték is a diagramon. De én azt akarom, hogy egyből látszódjon, ne kelljen bezárni/kinyitni minden alkalommal, amikor új érték kerül bele...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#569) lapa válasza pilóta (#567) üzenetére


lapa
veterán

ahh. akkor én rosszra gondoltam. szerintem makrós mind a kettő, talán az autop kiegészítésre tud vki egy eldugott csekkboxot. ha nincs más, akkor barkácskodni lehet esetleg. keress rá itt a totyikban (vagy az 'excel makró készítése' nevűben) az event szóra. vannak minták, amikkel minden billentyűlenyomás után meg más történéseknél tudsz makrót futtatni. abban esetleg össze tod hasonlítani az adott chart forrásának értékét a forrás oszlop sorainak számával.

a piros-feket hasonlóan küzdelmes lesz, mivel a chart series-ének point-jainak (remélem eddig megvan :) ) nem nagyon van közvetlen értéke, esetleg ha mindhez raksz data label-t, annak a text-jét tod kiolvasni. így elsőre valahogy úgy indulnék neki, hogy megpróbálok vmi sourcedata tulajdonságot keresni.

For i = 1 To ActiveChart.SeriesCollection(1).Points.Count
ActiveChart.SeriesCollection(1).Points(i).Border.ColorIndex = 6
Next i



ez csak annyit csinál, hogy végigmegy az aktív (!) chart-on és beszínezi az összes vonalat. ezen belül kéne megnézni minden point source data-ját és összehasonlítani az előtte-utána lévővel. ennyi időm most sajnos nincs. meg sznobizmus különben is :)

(#570) pilóta válasza lapa (#569) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez egy kicsit kínai nekem. Nincs valami egyszerűbb módszer?
A piros feketét most hagyjuk, koncentráljunk az instant megjelenítésre :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#571) pilóta


pilóta
nagyúr

Na. Rájöttem, hogy ha rápittyentek a mentés ikonra, akkor varázsütésre megjelenik az új érték. Ha nincs más ötlet, akkor ez már jó. Legalább biztos el lesz mentve :D

Piros-fekete vonalra ötlet?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#572) lapa válasza pilóta (#570) üzenetére


lapa
veterán

ajaj. olyat tudok esetleg, hogy:

Sub friss()
Worksheets(''Sheet1'').ChartObjects(1).Chart.SetSourceData Source:=ActiveSheet.Range(ActiveCell, ActiveCell.End(xlDown)), PlotBy:=xlColumns
End Sub



1. ezt benyomod egy új modulba
2. chart-on jobb gomb --> makróhozzárendelés
3. kiválasztod, hogy ''friss''
4. kijelölöd az adatok OSZLOPÁNAK első celláját
5. chart-ra klattyolsz

ha az adatok sorban vannak, akkor szólj gyorsan átírom. ez csak annyit csinál, hogy az aktív cella alatti feltöltött részt adja meg forrásként. persze a ''sheet1'' meg a chartobjects(1) táblafüggők...

upd: mintatábla Bővebben:� link

[Szerkesztve]

(#573) pilóta válasza lapa (#572) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez a minta táblázat jó, csak az a baj vele, hogy nem módosítani kell az adatokat, hanem teljesen újakat kell hozzáírni, tehát a 12 hónap értékeihez jön egy 13. majd egy 14. stb. A már meglévő adatok nem változnak.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#574) lapa válasza pilóta (#573) üzenetére


lapa
veterán

jaja olyat is tud. írj hozzá új értékeket (opcionálisan hónapszámokat), majd állj a B1 cellára és katt a chart-ra.

(#575) pilóta válasza lapa (#574) üzenetére


pilóta
nagyúr

WOW! Ez már jó.
Köszi.

Ha még a piros-fekete problémára is találnál megoldást, akkor biztos kapnál egy mezei pirospontot :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#576) lapa válasza pilóta (#575) üzenetére


lapa
veterán

azzal küzdöttem egy kört de nem sok sikerrel. ahogy írtam így elsőre bonyinak néz ki. talán vannak, akik már megoldották...

ezzel a mintatáblával meg vigyázz, mert ha nem az adat oszlop fejléce cellán állsz akkor tönkreveri a chart-ot (átmenetileg) ha ráklattyolsz.

(#577) pilóta válasza lapa (#576) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jaja, azt észleltem :D
Viszont azt hogy csináltad, hogy a 11-ig sárga a vonal, utána meg kék?
Valahol ott lehet a színezésre a megoldás...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#578) lapa válasza pilóta (#577) üzenetére


lapa
veterán

nem, az statikus ''mindent sárgázz'' megoldás volt (lásd vmelyik előző hsz-em). az utána következők csak azért kékek, mert nem lettek beszínezve...

upd: Bővebben: link és mégtöbb izé Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#579) pilóta válasza lapa (#578) üzenetére


pilóta
nagyúr

Aha. Olyat nem lehet, hogy ne ''mindent sárgázz'', csak egy vonalat?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#580) lapa válasza pilóta (#579) üzenetére


lapa
veterán

de lehet. csak a feltételt nehéz megadni. lásd előző hsz.-ben 30ezer soros kódot bütykölt az ember hozzá...

upd: hehe most nézem kábé hasonlóan csinálta, ahogy én gondoltam. kiszedi a forrástartományt és annak az értékeit nézkéli össze. legalábbi elsőre.

[Szerkesztve]

(#581) pilóta válasza lapa (#580) üzenetére


pilóta
nagyúr

Néztem azt, amit elsőnek linkeltél, az elvileg azt csinálja, mi nekem kell, csak én láma vagyok a VB-hez. Csinálnál nekem egy mintatáblázatot, amin megy a linkelt makró?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#582) lapa válasza pilóta (#581) üzenetére


lapa
veterán

na az eredetit kicsit megmoddoltam, hogy ne poz-neg értékeket nézzen, hanem mindig az előző értéket. ez alapján ha a következő érték kisebb, az oda vezető vonal piros (arra nem szabad menni). sztem ezt még egy manager-tréning résztvevői is simán megértik kis szóbeli rásegítéssel.

Bővebben: link

aztán nem eladni drágán a sziszológusoknak :)

(#583) pilóta válasza lapa (#582) üzenetére


pilóta
nagyúr

Alakul ez! :D

Már csak két dolgot kell megcsinálni, hogy tökéletes legyen:
Az egyik, hogy a fölfelé vonal a ne zöld, hanem fekete legyen.
A másik, hogy most megint nem adja hozzá az új értéket :D


Mod.: bár valami nem kerek, mert elég kaotikusan váltogatja a színeket, van amikor a lefelé is zöld, és van amikor a felfelé is piros.

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#584) lapa válasza pilóta (#583) üzenetére


lapa
veterán

nálam jól csinálja. itt a mindentegybecsinálós. ezen annyit alakítottam, hogy fixen a B1 cellától nézi az adatokat. Bővebben: link

(#585) pilóta válasza lapa (#584) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez most jól mutatja.
Ha még annyit megcsinálnál, hogy ha vízszintes, akkor ne fekete, hanem piros legyen, és csak akkor legyen fekete, ha felfelé megy, akkor istencsászár lennél :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#586) lapa válasza pilóta (#585) üzenetére


lapa
veterán

akkor most várok még holnapig hátha eszedbe jutnak további furmányságok. vagy ha most kell, akkor megnyitod a táblát --> alt + f11 --> bal oldalon module1 duplakatt --> jobb oldalon ezt megkeres: ''CurrPtColor = IIf(R.Cells(i).Value < R.Cells(i - 1).Value, NegColor, PosColor) --> '<' kiegészítése '<=' -re --> bezár --> tábla ment

(#587) pilóta válasza lapa (#586) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát pedig ezt már legelőször is így kértem:

2. azt is szeretném, hogy ha csökken vagy nem változik az érték, akkor piros vonallal jelölje, ha nő az érték, akkor meg feketével.

De holnap is jó lesz.

Hopp már eszembe is jutott valami :D
Olyat lehet-e, hogy van mondjuk 6 ilyen diagram, amik egymástól függetlenek, és azt szeretném, ha a 6 diagram egy oldalon jelenjen meg, monjuk két sorban 3-3?

Mod.: Közben beleírtam az ''<='', és jó lett. Köszi.

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#588) lapa válasza pilóta (#587) üzenetére


lapa
veterán

persze oda rakod ahova akarod. ha viszont mindet frissítgetni szeretnéd egy gombnyomásra akkor ahhoz kicsit rá kell fejleszteni, mert gondolom a forrás is más.

(#589) pilóta válasza lapa (#588) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, a forrás úgy nézne ki, hogy ugyan olyan oszlop, mint a mostani, csak van mellette még másik 5. A 6 grafikon meg ott lenne a lap alján csinosan elrendezve.
Próbáltam úgy csinálni, hogy kikopizom az első oszlopot, de hiába, mert az első grafikont bazarazza a többi oszlop változása is.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#590) moma


moma
őstag

Sziasztok,

Kérdésem az lenne, hogy két éééé.hh.nn ó:pp formátumú cellából, hogy tudnám egy harmadikban a két időszak különbözetét átvenni? Tehát ha az egyik mondjuk 2005.09.13 22:20 és a másik 2005.09.14 1:30 a válasz 3:10 legyen?

Köszi előre is

we all deserve a bit of luck.

(#591) lapa válasza moma (#590) üzenetére


lapa
veterán

óó:pp formátum.

(#592) ActionMan válasza moma (#590) üzenetére


ActionMan
tag

Az eredménycellába ezt írd be: =SZÖVEG(B2-A2;''ó:pp'')
(ahol a B2 a záró, az A2 pedig a nyitó dátum)

Ha másodperceket is szeretnél akkor: =SZÖVEG(B2-A2;''ó:pp:mm'')

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#593) moma


moma
őstag

Köszi a válaszokat, működik.
Még annyi, hogy ha esetleg percben szeretném az eredmény azt, hogy kell?
(bocsi az elég amatőr kérdésekért :B)

we all deserve a bit of luck.

(#594) lapa válasza moma (#593) üzenetére


lapa
veterán

A1: kezdő időpont
B1: végső időpont
C1: =(B1-A1)*24*60

C1 formázása ez esetben általános vagy szám kéne legyen.

(#595) moma válasza lapa (#594) üzenetére


moma
őstag

Köszi ezt is. Ez is sikerült.

Most ismerkedem egyébként az excellel. Tudtok ajánlani egy könyvet? Érdemes egyáltalán, vagy elég ha alaposabban megbarátkozom a súgóval?

we all deserve a bit of luck.

(#596) lapa válasza moma (#595) üzenetére


lapa
veterán

nemtom hogyan érdemes, nekem szerencsére volt és van elég megoldandó feladatom ahhoz, hogy mindig legyen mit tanulnom. szerintem ez fontosabb, mint az, hogy könyvet, súgót vagy internetet használ az ember. a könyvet személy szerint mondjuk pont emiatt hanyagolom, nehezebb keresni benne.

(#597) moma válasza lapa (#596) üzenetére


moma
őstag

Hát próbálkozom a súgóval, de nem könnyű...
Aktuális kérdésem: Lehet valahogy szüneteltetni a cellák autómatikus újraszámolását? Elég összetett táblázat az amit barkácsolgatok és viszek fel bele adatokat, és az utóbbi közben kicsit zavaró, hogy minden dátum stb beírásakor újraszámolja az egészet. Bőven elég lenne egyszer a végén.

we all deserve a bit of luck.

(#598) lapa válasza moma (#597) üzenetére


lapa
veterán

eszközök --> beállítások --> számolás --> kézi pl.

ilyenkor ha valamit számolna megjelenik a státuszbárban vmi jelzés nem is tudom hirtelen micsoda. F9 számol ilyenkor meg úgy általában is. csak figyelj oda nagyon, csúnyákat lehet szívni ha elfelejted miért nem kapsz értéket valamire...

egyébként olyankor szokott belassulni, ha már számolt cellák eredményétől teszel függővé más cellákat újra meg újra. próbáld meg zanzásítani a képleteket szvsz. vagy dobd be ide, hátha tud vki erőforráskímélőbb megoldásokat.

jó ötlet lehet az is, ha a már ''kész'' (későbbiekben nem változó) képleteket kijelölöd --> másolás --> irányított beillesztés --> értéket. ekkor kicseréli a képletet a cellákban az eredményre és ezeket már nem kell újraszámolgatnia.

(#599) moma válasza lapa (#598) üzenetére


moma
őstag

Köszi ez a kéziszámolás jó lesz, aztán ha már csak folyamatosan bővítem akkor vissza kapcsolom majd az autómatikust. A lassúság abból adódik szerintem, hogy elég sok összegzés van különböző időszakokra és ekkor ezeket frissítenie kell. Lehet megcsinálom azt a csak érték beírást amit javasolsz, ahol már nem fog változni semmi, de csak ha majd jobban átlátom az egészet. De addig is, szerintem jelentkezem még itt rendszeresen :D

we all deserve a bit of luck.

(#600) sbazsi


sbazsi
veterán

Miért nem akar az excelem csv fileokat megnyitni?:F

Mod: megnyitja, csak 1 sor egy mező alapon, nem veszi figyelembe, hogy különböző oszlopokba kellene pakolnia.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.