Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) gege71.hu válasza lapa (#850) üzenetére


gege71.hu
addikt

ehhh
Megvan a hiba.
A tábla egy Business Objects nevű cégünknél használt DB progi xls-ben mentett változata.
Vmiért a közvetlen így nyert táblában nem akar ilyen sum stb művelteket végezni az excel.
Viszont ha kicopy-zom az eglsz oszlopot és berakom egy friss üres xls táblába, ott összeadja...
Ez vmi JEDI dolog lesz :D

(#852) gege71.hu válasza lapa (#850) üzenetére


gege71.hu
addikt

A kettőspon-replace kettősponttal mükszik az elsődleges táblában is. Fasza.
:C :R :R

[Szerkesztve]

(#853) kisho válasza lapa (#801) üzenetére


kisho
senior tag

Köszi, bevált!
Viszont sajnos másik problémába is ütköztem, ugyanúgy EXCELben. A SUM függvényre mindig ugyanazt az értéket kapom eredménynek: ''0''. Ezen lehet valahogy segíteni?

(#854) Zsemlye


Zsemlye
csendes tag

Nem excel... de bosszantó dolog ez is.
Talán tud valaki segíteni. Az egyik hozzászólásomkor kértem, hogy küldjenek mélt a címemre, ha a témához érkezik reagálás. Azóta - egyértelmű - folyamatosan jönnek a mélek. Hogyan lehet ezt törölni? Kell töröltetnem, vagy ... ?

Előre is köszi!

Zsem

(#855) ApeeT


ApeeT
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémában kérném hozzá értők segítségét.

meg oldható -e excelben vagy wordben,(woredben jobb lenne mert abban dolgozom, de nem tudom hogy át importálható az excelbe) van egy sablon, egy árú kísérő lap amin cikkszámok, vevők, vevőkódok stb.. vannak, amit minden nap ki kell töltenem, attól függően hogy kinek küldjük, más-más adatokkal, azt szeretném hogy ne keljen annyit gépelnem, ha beírom mondjuk a cikkszámot a megfelelő rublikába akkor legördül egy menü ahol kiválaszthatom a jó számot, vagy a névnél a jó nevet.
Minden megoldás érdekel, az a lényeg hogy wordben legyen ha nem megy esetleg excelben is jó csak akkor kellene segítség hogy importáljam át, ha esetleg segít akkor elküldhetem a sablont is amit meg kellene ''csinálni''. Remélem tud valaki segíteni.
THx

ApeeT

(#856) lapa válasza Zsemlye (#854) üzenetére


lapa
veterán

jobb oldalon nics véletlenül a topik a kedvencek között? ha igen, akkor látsz mellette egy kukát meg egy borítékot. ha a borítékra kattintasz ''sikeres kedvenc módosítás'' következik be és elmúlik a mailáradat.

persze ezzel automatikusan felkerülsz a ''renitensek, akiknek derogál az excel-totyik'' listára...

[Szerkesztve]

(#857) lapa válasza kisho (#853) üzenetére


lapa
veterán

akkor is, ha nyomsz F9-et?

#859: küldd át a sablont megnézem. ez persze semmit nem jelent...

[Szerkesztve]

(#858) ftc


ftc
nagyúr

Van egy B oszlopom Értékekkel(200,500,700,800 stb...)
C oszlopban 200 D oszlopban 500
Igy gondolom

Érték 200 500
200 1 0
700 1 1
3800 4 6



Elúrre is thx

(#859) lapa válasza ftc (#858) üzenetére


lapa
veterán

ez most vmi többfrontos támadás?

egyébkénet pl. 5000-nél mennyi lenne?

(#860) ftc válasza lapa (#859) üzenetére


ftc
nagyúr

5000-nél 200 az 0 és 500 10

Többfrontos támadás?(ma nem értek semmit szal..... :B )

(#861) X-COM válasza ftc (#860) üzenetére


X-COM
nagyúr

lehet, hogy van egyszerűbb is, de így elsőre
A oszlop - Érték
B oszlop - 200
C oszlop - 500

B oszlop függvénye:
=INT((A2-C2*500)/200)
C oszlop
=IF(MOD(MOD(A2;500);200)=0;INT(A2/500);INT((A2-500)/500))

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#862) ftc válasza X-COM (#861) üzenetére


ftc
nagyúr

Nah kipróbálltam,de

PL Érték 700 kidobja hogy 200-bol van 3 500-bol 1 ezt akárhogy is adom össze 1100 lesz

(#863) X-COM válasza ftc (#862) üzenetére


X-COM
nagyúr

nekem tök jól működik, összvissz valamit rosszul csinálsz

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#864) ftc válasza X-COM (#863) üzenetére


ftc
nagyúr

elhiszem neked :)
Lehet OpenOffice zagyvállt össze valamit :)
Köszi a segitséget :)

(#865) zoty314 válasza ftc (#862) üzenetére


zoty314
aktív tag

Nézd meg abban a sorban a függvényeket, valami nem stimmel.

szerk.: Jónak kell lennie. A cellákra való hivatkozásokat nézd át a függvényekben, hogy jól alkalmazta-e a progi a többi sorra.

[Szerkesztve]

(#866) ftc válasza ftc (#864) üzenetére


ftc
nagyúr

Lejárt a limit,de most már megy kösz én vok a hülye

(#867) ActionMan


ActionMan
tag

Üdv!

Ha egy cellába beírom, hogy 5/24, az excel mindig automatikusan átalakítja ''24.május''-ra.

Teljesen mindegy neki, hogy eredetileg általánosra volt állítva a cella kategóriája és az is, hogy még hányszor állítom ezt be újból és újból, mindig átírja.

Hogyan lehet megcsinálni, hogy ne alakítsa át kedvére amit beírok?


Köszi.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#868) lapa válasza ActionMan (#867) üzenetére


lapa
veterán

csak ha előtte szövegre formázod a cellát.

(#869) Zsemlye válasza lapa (#856) üzenetére


Zsemlye
csendes tag

Köszi Lapa!

Kezdetben mutattam a kollégáimnak, hogy milyen penge gyerek vagyok, kapom a méleket agyba-főbe... aztán kezdett csöppet terhes lenni. Szerencsére jócskán érkeznek hozzászólások, volt, hogy egy nap 45 kedves jelzőmélkét is kaptam.


Megszüntem pengének lenni ;)

Zsem

(#870) lamoti


lamoti
csendes tag

Üdv! Abban kérek segítséget, hogy van 2 excell táblám, amit egybe kellene fésülni. Mindkét táblában van egy cikkszám ami azonos, és a többi adatnak kellene egymás mellé kerülnie! Tehát pl. egyik tábla ''A'' termék 500 Ft, másik tábla ''A'' termék szürke és ebből lenne egy táblában ''A'' termék 500ft, szürke . Előre is köszi.

(#871) Balli válasza lamoti (#870) üzenetére


Balli
őstag

vlookup fügivel tudod összefésülni a két táblát

Athens 2004

(#872) lamoti válasza Balli (#871) üzenetére


lamoti
csendes tag

köszi, megnézem

(#873) mahatma


mahatma
aktív tag

Szakértők segítségét kérném szépen. Adott egy tábla, amiben képlettel számolt adatok vannak. Ezt a táblát szeretném egy symbianos telóra felnyomni, de valahogy nem támogatja a képletes megoldást. Azt kellene elérnem, hogy azokban a cellákban, ahol képlettel számol, simán csak a szám szerepeljen, úgy,hogy ne kelljen egyenként átírkálnom őket. Hogyan tudnám ezt elérni? Esetleg valamiféle tábla áthelyezéssel? vagy ha letiltom a képletet?
előre is köszi

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#874) Via


Via
csendes tag

Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem. Van egy táblázatom, 2005-ös teljes évi anyag, másoltam egyet, mert kellett 2006-ra is. Adatfeltöltéskor vettem észre, hogy a beírt képletek nem számolnak. Visszamentem 2005-be, és ott sem reagál. Pedig az összes képlet jól működött egész évben.
Elküldtem emailben egy barátomnak a hibás részt, és csodák csodája nála működik.

Mit állíthattam el a gépen, vagy mi a probléma?

Kérlek segítsetek, de ha lehet ne szaknyelven, csak simán, hogy megértsem... :B

(#875) lapa válasza mahatma (#873) üzenetére


lapa
veterán

másolatot csinál - mindent kijelöl - másol - irányított beilleszt - értéket

(#876) lapa válasza Via (#874) üzenetére


lapa
veterán

mit csinál, ha F9-et nyomsz? akkor műx?

(#877) Via válasza lapa (#876) üzenetére


Via
csendes tag


Köszönöm Lapa, működik :R

...és ezek azok a bizonyos kellemetlen szituk...ennyire egyszerű...én meg egész délután töröm a bucimat rajta...

Most akkor megyek aludni ,de előtte még imába foglalom a Neved...


Szia

(#878) lapa válasza Via (#877) üzenetére


lapa
veterán

én még maci előtt megnézném az eszközök - beállítások - számolás beállításait. ott automatikusnak kéne lennie a számolásnak. ha nem az pipáld be.

(#879) mahatma válasza lapa (#875) üzenetére


mahatma
aktív tag

köszi, ez tényleg pofon egyszerű, valamire ilyesmire gondoltam, csak nem vagyok ennyire profi még benne

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#880) lapa


lapa
veterán

na ez olyan fini volt előbb, hogy el kell mesélnem. adott egy 2004-es, egy 2005-ös és egy 2006-os tábla. a 2004-es megtekintés elleni jelszóval védve, a többi erről másolva (a jelszó megmaradt).

tegnap este küzdöttem velük, töltögettem össze-vissza. a gép azóta nem volt kikapcsolva, de az excel igen (taskmanagerben épp nem néztem).

ma megnyitom intézőben a 2005-ös táblát, erre bevillan a 2004-es tábla és kéri a jelszót miközben az inputbox mögött ott röhög a nyitott 2004-es tábla.

brávó.

(#881) yonder


yonder
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni, hogy a következőkben vázolt feladatot meg lehet-e valósítani excellel.

A feladat vázlatosan: a cégem megrendeléseinek rögzítése, megrendelőlap nyomtatása, adatokban keresésés.

A használat alapján: ügyfél bejön, megrendel v.mit. Adatbevitel űrlapszerűre kialakított munkalapon. Első rögzítendő a vevő neve. Ha már rendelt nálam, akkor benne van a vevő adatbázisban (vevő adatbázis: másik munkalapon lévő adatok a vevőkről) valahogy kiválasztani az adatbázisból (de nem manuálisan hanem pl. vevő nevének kezdőbetűje beírásával). Ha új vevő akkor be kell vinni az adatait a vevő adatbázisba.
A kiválasztáskor a vevő nevén kívül egyéb adatoknak is meg kellene jelenni a megfelelő cellákba.
Az adatok nagy részét manuálisan beírom, végül a megrendelőlapot kinyomtatom. Ezzel egyidejűleg a megrendelés adatait a megrendelés adatbázisba mentem.

Adatbázisok rögzítése külön munkalapokon. (megrendelések, vevők, termékek, tartozások nyilvántartása, stb)

Ismereteim szerint általánosságban ez mind megvalósítható, az igazi kérdésem a részletekre vonatkozik.
A feladat átgondolása után az alábbi konkrét kérdések merültek föl, (hogyan kell megvalósítani):

A megrendelőlapra beírt adatok másik munkalapra automatikus (gombnyomásra történő) mentése (másolása).

A fönt leírt módon egy ''másik'' adatbázisból történő rekord kiválasztása és a mezők megrendelőlapon történő megjelenítése.

Egyenlőre ennyit, mert a részletekkel tovább bonyolítanám a dolgot.

Tudom, hogy a feladat egy program megírásával vagy Access-el megoldható, de mindkettő túl sok időt venne igénybe. (Az egyik végzettségem programozó (turbo pascal), de már rég volt és azóta nem foglalkoztam a dologgal az előtanulmányok sok időt vennének igénybe.

Előre is köszönet!



(#882) lapa válasza yonder (#881) üzenetére


lapa
veterán

Tudom, hogy a feladat egy program megírásával vagy Access-el megoldható, de mindkettő túl sok időt venne igénybe.

kábé mint excelben... ha erp-t akarsz az jó sokáig tart ám...

[Szerkesztve]

(#883) yonder válasza lapa (#882) üzenetére


yonder
csendes tag

Igen tudom, hogy nem 5 perc lesz a dolog, de régóta halasztgatom és mindenképp megcsinálom.
Amennyiben van annyi időd, hogy átgondold a kérdéseimet megköszöm az érdemi válaszodat.
Ha nincs akkor is köszi.

(#884) lapa válasza yonder (#883) üzenetére


lapa
veterán

pár gondolatot osztanék meg útravalónak:

-a programot gizikének írod, aki véletlenszerűen megpróbálja majd meghekkelni.
-egyedül létezik a gizike, merhogy egy fájl van. nincs többjúzer üzemmód.
-sztem az egyetlen haszon amit elérhetsz az a struktúra (táblák, mezők, kapcsolatok) és a hozzá tartozó workflow kialakítása, rendes rendszer sose lesz.
-evés közben sztem megjön majd az étvágyad és látni fogod mennyire sok minden kéne, ami csak barkáccsal oldható meg.
-talán jobban hangzana az excel egy frontendként pl. mysql adatbázishoz. abban ugyanúgy megvan a kihívás és legalább működne a végén.
-ha elkezdeném, én először fülecskéket (pl. címek, megrendelések, cikkszámok, készlet, számlázás) meg mezőneveket (pl. címeknél: pk, név1, név2, utca, irsz, város, ország, áruátvétel kezdete, vége, pénteki áruátvétel, kapcsolattartó, telefon, fax, email, km, adószám, bonitás stb.) határoznék meg.

(#885) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan kell beállítani a cellaformátumot, ha ezt szeretném?

BEírva: hónap-nap, pl. 0314
Megjelenítve: 2006. március 14.

Köszönöm!

(#886) Zorgo


Zorgo
csendes tag

Sziasztok.Az lenne a kerdesem ,hogy lehetne pl az A1+B1+C1=D1 ,es ha az A1 cella erteket megvaltoztatom akkor azt hozza adna a D1 ertekhez ,ugy hogy a D1 az uj osszeget irja ki. Lehetseges ezt valahogy megcsinalni ?

(#887) yonder válasza lapa (#884) üzenetére


yonder
csendes tag

Köszönöm az együttgondolkodást és mivel úgy látom szánsz rám egy kis időt írnék pár gondolatot.
- nincs gizike, amikor azt írtam ''cégem'', akkor családi vállalkozásunkra gondoltam (én és a párom,ha gyesről visszajön a nővérem), tehát az egyedüli felhasználó én leszek.
- amit el akarok érni az nem bonyolult dolog, a végén leírom, hogy mondhass véleményt
- régóta tervem, hogy a megrendelésekkel kapcsolatos papírmunkát egyszerűsítsem, gyorsítsam, többféle megvalósításon is elgondolkodtam ( program írása Visual Basic 6.0, Assess-ben megoldani), de ezek túl sok időmet vennék igénybe és sohem lenne kész.
- azért kötöttem ki az excelnél, mert jelenleg is ebben rögzítem a tárolandó adatokat, külön munkalapokon (pl.: állandó partnereknek végzett munkák, azok ára, az árak (fizetendő) összesítése, termékek árai, visszatérőmunkák paraméterei (pl. tudjam, hogy 5 hónapja Bélának hány forintért csináltam meg valamit.)
Tehát jelenleg van egy excel fájlom sok munkalappal, azokon az adatok. Az excelen kívül használom még az ms off. outlook feladatok részét. Ide rögzítem a megrendeléseket és azok határidejét,naponta kinyomtatom, hogy tudjam, hogy mit kell ma elvégezni. Használok még számlázó szofvert, itt tárolom a szokásos dolgokat (vevő, termék, ár, stb). Ez azért nem elégséges,mert nem minden megrendelés kerül bele a számlázó programba (''most nincs nálam pénz,majd legközelebb rendezzük'', stb.)

Célom tehát az, hogy egy szoftver használatával megoldjam ezeket a dolgokat. (Persze a számlázó program nem kiváltható)

Az elején írtam, hogy leírom mit várok a ''programtól'', íme:

A jelenlegi gyakorlat
- megrendelő be
- szolgáltatást megrendel
- corelben készített és kinyomtatott előre megszámozott megrendelőlapot kitöltöm kézzel.
- a megrendelőlapot a ''MEGRENDELÉSEK'' dossziéba lefűzöm.
- ha kész a meló a megrendelőlapot átteszem egy másik dossziéba ''RENDEZETLEN''
- ha elviszik és kifizetik a melót a megrendelőlap továbbvándorol egy következő dossziéba, ami gyarorlatilag irattár. Sorszám szerint rendezve.
- a megrendelőlapok néhány adatát egy excel táblában rögzítem, ami néhány egyszerű keresésre ad lehetőséget. A részleteket az irattárba helyezett munkalapokon kell megkeresnem. (Pl. régi partner szól telefonon,megint kellene 23 a legutóbb rendeltből, kérdezem milyen színű volt, a válasz fogalma sincs) Konklúzió elő kell ásnom az előző megrendelőlapot, hogy a szükséges adatokhoz jussak.

A ''program''-tól elvárt tevékenységek:

A megrendelés adatait (megrendelőlap ''rublikái'',nevezzük rekordnak) ízléses űrlapra beírom, kinyomtatom.
A háttérben az adatokat egy excel tábla megfelelő celláiban (mezők) eltárolja.
Új megrendelőlap gomb (vezérlő) megnyomására új üres űrlap, adatok beírása, majd
nyomtatás, és itt jön a lényeg a rekord rögzítése az excel tábla következő sorában.
Ez majdnem megfelel egy normál űrlap használatának, csak az egymás alá teszi a mezőket. (Űrlap használatánál nem lehet makrót rögzíteni, így nem tudok belenyúlni)
Vezérlőkre is szükség van pl.: fizetve: jelölőnégyzet. Néhány mezőnél pedig listáról kellene kiválasztani a megfelelő értéket (pl. vevő, hogy ne kelljen minden alkalommal újra beírni)

Az adatokat tartalmazó munkalapról lehetne listákat készíteni (feladatok határidő)
Egy vevő összes rendelése ft, termékenkénti eladás db, ft.

Ne haragudj, hogy ilyen bő lére ersztettem, de szeretném, ha átlátnád, hogy mit akarok elérni.
A feladatnak egy-két (de menet közben még biztos fölmerül egy pár) általam nem még nem ismert problematikája van (''adatok új sorba) listáról kiválasztás, a többit meg tudom csinálni. Felvérteztem magam szakirodalommal, de ezek átrágása után is megmaradt a fő kérdés:
megolható a problémám excelben?

Remélem nem úntad el félúton az olvasást.

Köszönöm

(#888) lapa válasza yonder (#887) üzenetére


lapa
veterán

első körben sztem #132. dobj egy mailt isapeti-re hátha neki még megvan a tábla amit korábban linkeltem, azt nem szívesen csinálnám újra de nem találom. ha megvan elküldhetnéd nekem is...

ott ugyan nincs csekkbox vezérlő, de az már rongyrázós kategória. mindenesetre az a tábla lenne a legjobb kiindulási alap.

(#889) lapa válasza Zorgo (#886) üzenetére


lapa
veterán

D1 cellába: =A1+B1+C1

tada.

(#890) Gazala


Gazala
aktív tag

Lenne egy kérdésem számotokra. :)

Van két oszlop. az A1:A4 tartalmazza a neveket a B1:B4 a születési időt. Az lenne a feladat, hogy a legfiatalabb személy nevét adja eredményül a függvény. Sajnos nem akar összejönni semelyik képlettel. Előre is köszönöm!

Üdv: Gaz

(#891) lapa válasza Gazala (#890) üzenetére


lapa
veterán

egy lehetséges megoldás: [link]

magyarul match = hol.van

meg ugyanez lenne vlookup / fkeres használatával.

(#892) yonder válasza lapa (#888) üzenetére


yonder
csendes tag

Köszönöm!

E-mail ment isapetire.
Ha megkapom, küldöm.

(#893) Gazala válasza lapa (#891) üzenetére


Gazala
aktív tag

köszönöm, tökéletes! nagyon hálás vagyok!

(#894) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Szia lapa, segíts nekem is! :)

Adott egy cella és benne egy checkbox. Azt szeretném megcsinálni, hogy a cella védve legyen, ellenben a checkbox-ot lehessen pipálgatni. Ezt hogy lehet? Ha a cellát levédem, akkor vele együtt a checkbox-hoz sem férek hozzá. :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#895) lapa válasza Gh0sT (#894) üzenetére


lapa
veterán

szerintem annak van külön tulajdonsága, én legalábbis látok egy ''védelem'' fület rajta. onnan kivetted a pipát?

a fentebb említett tábla nincs véletlenül meg neked?

(#896) Gh0sT válasza lapa (#895) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az a baj, hogy itthon nincs meg, de holnap el tudom küldeni.

Igen, van külön tulajdonsága, de:
Adott ez a tábla, ahol az egyik munkalapon van egy ilyen cella, benne a checkbox. A cellába nem tudok írni, ha megpróbálom jön a szokásos ablakocska, hogy védve van, ellenben a checkbox működik.

Nosza feloldottam a lapvédelmet és megnéztem a tulajdonságait a cellának is és a checkboxnak is. Az egészben az volt a szép, hogy mindkettő védve volt... :F
Jól van mondom, ha így kell, akkor így csinálom. Fogtam magam és beszúrtam egy checkboxot egy üres cellába és levédtem mindkettőt. Mondanom sem kell, hogy nem működött. Próbáltam azt is, hogy a checkboxot nem zárolom. Semmi eredmény... Szóval meg vagyok lőve...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#897) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok mindenki,

Conditional formatting esetében csak három feltételt lehet beállítani? Nekem négyre lenne szükségem...

Köszönöm az esetleges ötleteket,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#898) lapa válasza Gh0sT (#896) üzenetére


lapa
veterán

nemtom nekem megcsinálja rendesen, ha nem zárolt a csekk akkor azt engedi macerálni a cellától függetlenül.

#896: a ''lenne'' a helyes kifejezés. esetleg makróval lehet kényszeríteni de nem egyszerű és nem elegáns.

[Szerkesztve]

(#899) Gh0sT válasza parandroid (#897) üzenetére


Gh0sT
addikt

Egy példa makróval:

If Range(''a1'').Value <>'''' Then
Range(''a1'').Select
With Selection.Interior
.ColorIndex = 6
.Pattern = xlSolid
End With
Selection.Font.ColorIndex = 3
Selection.Font.Bold = True
Else
End If
End Sub

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#900) Gh0sT válasza lapa (#898) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hmm... érdekes, itthon nekem is működik... de melőhelyen akkor miért nem?! :F Mindegy, holnap megnézem.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.