Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) _Petya_ válasza hefe (#1550) üzenetére


_Petya_
őstag

Megcsinálod Excelben a táblát, Word-ben pedig körlevelet készítesz, és abba importálod az adatokat az Excel táblából.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1552) REAL WORLD


REAL WORLD
tag

Sziasztok!

Nekem is lenne egy kérdésem: A1 tartalma egy képlet, most az egyszerűség kedvéért a következő: =1+2+3+4+5
Ekkor ugye A1-ben 15 szerepel! A2-be pedig azt szeretném látni, hogy hány tagja van az összeadásnak! (Tehát 5-öt.) Mindezt makró nélkül meg lehet csinálni?
Előre is köszi!

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#1553) ollie válasza REAL WORLD (#1552) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt szerintem nem lehet megcsinálni makró nélkül, ugyanis bármilyen függvényt is használsz, az már csak a végeredményt fogja látni, Persze lehet, hogy tévedek.

***

(#1554) Realradical


Realradical
őstag

Üdv! Lenne egy csak ''félig'' ide tartozó kérdésem...Egy licencelt Ms office xp standard van installálva egy gépre és csak az excel fájloknál olyan gondom van, hogyha megnyitok egy xls fájlt nem nyitja meg a doksit hanem megnyílik az excel megnyitott fájl nélkül...utána megnyitás kiválaszt megy minden...reinstall után s produkálja, alapbeállítások visszaállítása után szintén...van vkinek tippje?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1555) Sztyipan


Sztyipan
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi támával kapcsolatban:
Excelbn az oszlopok fejléceit szeretném lecserélni(oszlopok azonosítója A,B,C...stb.)

segítségeteket előre is köszönöm

(#1556) lapa válasza Sztyipan (#1555) üzenetére


lapa
veterán

nem értem teljesen a kérdést. mire szeretnéd lecserélni? számokra? akkor ezközök --> beállítások --> általános --> bal felső pipa.

(#1557) p4t4


p4t4
csendes tag

Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy ki tudna segiteni nekem egy makró írásban...
Egy txt fileból kéne importálni adatokat egy meghatározott táblába...
Akár pénz fejében is, ha ugy érzi vki, hogy nehéz...
Többletmunka lehetséges, mert van vagy 6 féle tábla... :F

Pls segitsetek... Leköteleznétek... :R :R

There is no SPOON... ÷Đ

(#1558) Sztyipan válasza lapa (#1556) üzenetére


Sztyipan
csendes tag

Nem, tetszőleges karaktersorozatra

(#1559) matekmatika válasza Sztyipan (#1558) üzenetére


matekmatika
tag

Ez nem fog menni. De miért is lenne az jó?
Miért nem jó úgy hogy az első sorban a cellákba beírod az oszlopaid nevét, aztán alája a többi sorba az adatokat?
És akkor mi lenne a hivatkozás a cellákra? Pl.: Lujza25?

(#1560) p4t4


p4t4
csendes tag

Légyszi segitsetek...
Nagyon kéne a makró....
NAGYON NAGYON...

Ha valaki megszán:
email: attila.tanczos@pvl.hu , p4t4@invitel.hu
msn: p4t4@invitel.hu
skype: p4t4_melo

There is no SPOON... ÷Đ

(#1561) Sztyipan válasza matekmatika (#1559) üzenetére


Sztyipan
csendes tag

Visual Basic kóddal sem lehetne megoldani?(én e tudtam)
Hogy miért is lenne jó azt nem tudom, mert tőlem is úgy kérték és nem tudtam lebeszélni róla az illetőt.
Az általad leírt megoldást javasoltam én is, de ő ezt szeretné

(#1562) lapa válasza Sztyipan (#1561) üzenetére


lapa
veterán

szerintem sehogy, legalábbis módfelett meglepődnék...

(#1563) lapa válasza p4t4 (#1560) üzenetére


lapa
veterán

szerintem linkelj be vagy írj körül egy példát és megpróbálunk segíteni...

(#1564) mahatma


mahatma
aktív tag

szeretnék segítséget kérni, adott egy xls fájl, kb. 50 munkalappal. Szeretnék egy olyan másik fájlt, ami az 50 munkalap egyes soraihoz tartozó értéket átmásolja. Ez mennyire bonyolult és lehetséges?

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1565) mahatma válasza mahatma (#1564) üzenetére


mahatma
aktív tag

upocska, amíg az irodában ülök...

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1566) lapa válasza mahatma (#1565) üzenetére


lapa
veterán

hova másolja?

(#1567) mahatma válasza lapa (#1566) üzenetére


mahatma
aktív tag

hát, végülis, mehetne ugyanabba a fájlba is, külön munkalapra
A lényeg az, hogyha bővítem automatikusan egy munkalappal a fájlt, akkor ne kelljen mégegyszer paraméterezni, hanem azt is figyelembe vegye. Tehát ha most van 51, és a ''tudatlan'' kollégám csinál még 4-et, ne kelljen vele foglalkoznom.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1568) alyby


alyby
csendes tag

Sziasztok!

Van egy táblázatom :)
Úgy tudom fel lehet cserélni a sorokat és az oszlopokat. ( ami sor volt oszlop lesz, ami oszlop az pedig sor ) Hogyan ?

Mindig így kezdődik, azután meg jön a futás

(#1569) matekmatika válasza alyby (#1568) üzenetére


matekmatika
tag

Kijelölöd az adatokat a táblázatodban, másolás, irányított beillesztés és ott bekapcsolod a Transzponálást

(#1570) nszb válasza alyby (#1568) üzenetére


nszb
tag

Hi!

Másold ki vágólapra, aztán ahova szeretnéd fordítva beilleszteni, ott irányított beillesztésnél ikszeld be a transzponálást.

nszb

(#1571) alyby válasza nszb (#1570) üzenetére


alyby
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek

Mindig így kezdődik, azután meg jön a futás

(#1572) AND1


AND1
őstag

Sziasztok! Azt hogy tudom beállítani, hogy minden .xls dokumentumot külön Excel-ben nyisson meg?

Egy régi PH-s.

(#1573) mahatma


mahatma
aktív tag

sziasztok, azt hogy lehet megoldani, hogy egy tartományban, az üres sorok törlődjenek, és balra tolódjanak? nem akarok egy 50 oldalas táblázatot egyenként szerkeszteni.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1574) lapa válasza mahatma (#1567) üzenetére


lapa
veterán

itt egy minta:

Option Explicit
Dim sor, ful As Long

Sub konsz_fulbol()

sor = 1

For ful = 1 To ThisWorkbook.Sheets.Count

If Not Sheets(ful).Name = ''célfül'' Then

ThisWorkbook.Sheets(''célfül'').Cells(sor, 1) = Sheets(ful).Name
ThisWorkbook.Sheets(''célfül'').Cells(sor, 2) = Sheets(ful).Cells(1, 1)

sor = sor + 1

End If

Next ful

End Sub


itt a ''célfül'' nevű fülbe gyűjti az adatokat.

(#1575) Angmar


Angmar
tag

Sziasztok!
Hol lehet beállítatni, hogy ha rámegyek egy menüpontra akkor kifejtse az összes almenüt. Ne legyen ott az a kis lefelé mutató kettős nyíl. [link]

(#1576) Gh0sT válasza Angmar (#1575) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nézet --> Eszköztárak --> Testreszabás --> Mindig a teljes menü megjelenítése

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1577) Angmar válasza Gh0sT (#1576) üzenetére


Angmar
tag

:R

(#1578) mahatma válasza lapa (#1574) üzenetére


mahatma
aktív tag

köszönöm szépen, ma kipróbálom, amint lesz egy kis időm :R

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1579) tkesy


tkesy
őstag

Egy gyors kérdés: hogyan lehet létrehozni olyan diagrammot, aminek mindkét tengelye logaritmusos osztású... :F

előre is thx...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1580) tkesy válasza tkesy (#1579) üzenetére


tkesy
őstag

:F

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1581) tkesy válasza tkesy (#1580) üzenetére


tkesy
őstag

Na mivan:F Kinyirtam ezt a topicot is... :F

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1582) hefe


hefe
aktív tag

Sziasztok!

Új probléma állt elő. Egy excel dokumentum celláit kellene egy 1 oldalas (körlevél ezért kilőve) word dokumentumba tervezetten beilleszteni. Valahogy úgy kellene mint a körlevélnél mikor adatforrásnak megadok egy táblázatot de nekem egy lapra kell az egész nem minden egyes új sort új lapra kitenni... Valahogy hivatkozni kéne a wordben egy egy cellára külön külön úgy, hogy egy félig kitöltött sablont kapjak amiknek a fele a fix szöveg a többi meg a cellahivatkozások... :F

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#1583) hefe válasza hefe (#1582) üzenetére


hefe
aktív tag

Hilfe :U

[Szerkesztve]

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#1584) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Azt kérdezném, nincs-e vkinek olyan excell táblázata, ami a jegybanki alapkamatokkal számolna, lehetőleg 1985-től, de min 1990-től. :F

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#1585) Unn@med


Unn@med
csendes tag

Helló All!!! Olyan problémám lenne hogy van két táblázatom nevekkel és számokkal az egyikben van 200 szám míg a másik táblában vagy 30000! Az a nagy problémám h nekem az kéne h a 30000 es táblából válogassa le a 200 ast és adja eredményül a maradékot! Ezt szűréssel próbálgattuk de nem sok szerencsével :( Pls Help me :O !!!! Képes erre eggyátalán az Excel? Vagy van valami más progi ami tudna ebben segíteni? Előre is köszönöm!! Tom

(#1586) sbazsi válasza Unn@med (#1585) üzenetére


sbazsi
veterán

van olyan mező, ami egyezik?
tehát pl a számok teljesen azonosak egy adott oszlopban?

ha igen, akkor fkeressel rákeresel a 200 számra a 300000-es táblában, ha igaz, akkor kiiratsz valamit, mondjuk 'igen', szűrsz az igenre, és törlöd őket.

(#1587) Unn@med válasza sbazsi (#1586) üzenetére


Unn@med
csendes tag

hello! igen egyezik! ami azt illeti mind a 200 része a 30000ezres listának. Ezek egy üzlet teljes kinálatának cikkszámai. A 200dbos lista pedig az utóbbi honapban eladott termékek listája. Namost nekem az lenne a cél hogy megkapjam hogy mit NEM adtunk el. Ezért akarom valahogy ''kivonni'' a nagylistábol a kicsit. Erre keresek megoldást. Letöltötem egy SQL Uninform nevü összehasonlitó progit ( az excel listát sql adatbázisból képeztem) de sajnos nem tudom használni, folyamatos hibaüzeneteket küld:( Kipróbáltam az excelben ezt az igaz-hamis függvényt de nem akar működni! Létszi írd le részletesen a függvény használatát vagy pls Help me :D

(#1588) sbazsi válasza Unn@med (#1587) üzenetére


sbazsi
veterán

a 200-as táblázatba szúrj be esz olszopot, legyen mindegyik tartalma modnjuk igen. ha az utolsó oszlop a F, akkor legyen ez.

=VLOOKUP(A1,Sheet2!A: B,2,1)
magyarban vlookup=fkeres
A1=a cikkszám oszlopa.
Sheet2!A: B: a tartomány ahol keressen. sheet2 az a fül, ahol az eladottak vannak, A: B az A és B mezők(Ha A: D, akkor A-tól a D oszlopig)
2 a keresendő érték ebben az oszlopban van. a Te esetedben F oszlop, tehát 6
1-logikai érték, itt 1 legyen.


Tehát ezt beírod a 30000-es első sorába, és lehúzod a teljes táblára.

Ahól : és betű van, oda nem kell space!!! PL: A: B
csak akkor betesz egy smiley-t

REmélem érthető :)

[Szerkesztve]

(#1589) Unn@med válasza sbazsi (#1588) üzenetére


Unn@med
csendes tag

Szia! Hát nem jött össze! Átküldtem E-mailben! Ha ránéznél nagyon megköszönném!

(#1590) sbazsi válasza Unn@med (#1589) üzenetére


sbazsi
veterán

a csatolmány nem jött át, igaz kaptam egy linket, de a tűzfal nem enged...

(#1591) trevisz válasza Woodslave (#1584) üzenetére


trevisz
csendes tag

A mindig aktuális jegybanki alapkamat-értékek itt találhatóak: [link]

Ebből már nem nehéz xls-t gyártani és vele számolni...

(#1592) Unn@med


Unn@med
csendes tag

Hi ! Sajna nem lett jó amit küldtél :( valami érték hibákat írt ki! Leírom pontosan mi a szitu hooogy: egy boltban dolgozom ahol minden terméknévhez tartozik egy kod. van 4 oszlopom. az 1. oszlop tartalmazza a bolt összes cikkének kodját, a 2. oszlop az 1. oszlop kodjaihoz rendelt összes terméknevet tartalmazza. Kaptam egy listát ami ezeket a kódokat és neveket tartalmazza de nem mindet szal nem a teljeset csak pár terméket amit ki kell válogatnom belőle! Egyszóval a 3. oszlop tartalmazza a keresni kívánt kódokat a 4. oszlop pedig az ezekhez rendelt neveket! a feladat h a teljes listából szűrje kia rendszer a nem teljes lista adatait és megoldásul a különbséget kapjam. Az a baj h ez így egyszerű lenne de ninscenek sorba Szal h :F :( a teljeset sorba rakod és mellé teszed a kis listát akkor az sajna egymás mellett nem azonos és így parás a helyzet :( Pls Help

(#1593) matekmatika válasza Unn@med (#1592) üzenetére


matekmatika
tag

Bár nem vagyok képben teljesen, de előbb tedd oda a kis listát és utána rakd sorba mind a 4 oszlopot kijelölve.

(#1594) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Hogyan lehet Excel-ben egy függvénnyel kiszámoltatni azt, hogy egy adott oszlopban hány darab van egy megadott cellatartalomból? (pl a nevek oszlopban hány ''Kovács János'' szerepel)


Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1595) khalox válasza _Petya_ (#1594) üzenetére


khalox
őstag

Darabteli a fv. neve...

(#1596) yoogie


yoogie
aktív tag

Hali!

Ha egy excel tábla lapvédelemmel van ellátva és nem tudom a jelszót, van valami lehetőség hogy feltörjem?

(#1597) matekmatika válasza yoogie (#1596) üzenetére


matekmatika
tag

Van. De kérdésedből az derül ki, hogy nem egy saját elfelejtett jelszóról van szó.
van valami lehetőség hogy feltörjem?
Ezért ezt most én nem mondom el.

(#1598) yoogie válasza matekmatika (#1597) üzenetére


yoogie
aktív tag

Egy cégnél melózok, és kaptunk egy mail-t amiben egy excel fájlba nem tudnak bele írni, mert lapvédelem alatt van a fájl. Közben felhívtuk aki küldte a mailt, és megvan a jelszó!
De azért kiváncsi lennék hogy lehetne feloldani ha nem lenne hozzá jelszó.

(#1599) Gh0sT válasza yoogie (#1598) üzenetére


Gh0sT
addikt

Egy kis elmélet:

''Internal XL passwords are about as useful for security as tissue paper. The reason is that the passwords you enter (i.e., with Tools/Protect/Protect Worksheet or /Protect Workbook) are not used directly in protection. Instead they are hashed (mathematically transformed) into a much less secure code. Effectively, any password of any length is transformed into a string of 12 characters, the first 11 of which have one of only two possible values. The remaining character can have up to 95 possible values, leading to only
2^11 * 95 = 194,560 potential passwords. This may seem like a lot, but it only takes a few seconds for a modern computer to try them all. As a comparison, a 4-character password containing just the 26 lower case alphabet characters has 456,976 combinations, and a 3-character password consisting of lower case, upper case and the digits 0-9 will have 238,328 combinations.''


Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1600) Antonio


Antonio
senior tag

...
sziasztok lehet mire megjön aválsz magam is megtalálom a megoldást, dehát fő a lustaság :)

láma kérdésem: hol lehet letiltani/beállítani excel-be a dátum beszúrást cellába?

én csak annyit karok beírni egy cellába hogy2/2 vagy 2-2 de mindig dátumra formálja ...

köszi

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.