Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) sonar válasza L3zl13 (#1750) üzenetére


sonar
addikt

Én öcsémmel ketten 2 óra alatt szenvedtük össze a 40-et

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1752) Hca válasza sonar (#1751) üzenetére


Hca
csendes tag

TC-ben F3-al belenézve kisilabizálható a megoldás, egyébként meg ''elfelejtett'' jelszóra [link]

(#1753) jotzika


jotzika
csendes tag

Hali! van egy kis gondom az excel ecdl vizsgalappal:(

van 2 oszlop : egyikben országnevek vannak(pl: A1 Peru) a másikban pedig a lakosság (pl: C1 19,7)
És a lakosság oszlopban lévö számoknak kiszámoltam az átlagát (22,034)

És a kérdés: Hány olyan ország van, ahol a lakosság kisebb, mint az átlag? Az orságok számának meghatározásához használjon képletet!

Csak milyen képletet? Pls seítsen vki!

Fontos lenne Elöre is kösz!

(#1754) qp válasza jotzika (#1753) üzenetére


qp
csendes tag

=COUNTIF($c$1:$c$8,''<''&AVERAGE($c$1:$c$8))
=DARABTELI($c$1:$c$8;''<''&ÁTLAG($c$1:$c$8))

(#1755) qp válasza Hca (#1752) üzenetére


qp
csendes tag

vagy ez:
[link]

amúgy meg:
Sheet ahol a képek vannak: ''kepek''
Új sheet : ''crack''
crack sheet A1 cella =kepek!A1
crack sheet A2 cella =kepek!A2
stb. Aztán már többnyire látszik.

(#1756) Gh0sT válasza sonar (#1743) üzenetére


Gh0sT
addikt

Olyanom van, amivel lap és füzetvédelmet lehet feloldani. Ha kell, akkor privi! ;)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1757) sonar válasza Hca (#1752) üzenetére


sonar
addikt

Kösz átnézem

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1758) TIV


TIV
tag

Üdv!

Ismerősömnek volna olyan kérdése, h mi van akkor ha az autoszűrő csak az első 18 sorra működik?

Előre is köszi!

(#1759) lapa válasza TIV (#1758) üzenetére


lapa
veterán

szűrő levesz-újrafelrak?

(#1760) kolja


kolja
tag

Üdv Mindenkinek!

Kis probléma állott elő és böngészem a súgót de :( ... bennem a probléma.
Van egy táblázat adott nyomtatási beállításokkal, több oldaltöréssel lefelé haladva.
A táblázat felső két sora jó lenne ha ismétlődően megjelenne minden oldal tetején, már csak hogy a laikus főnök is tudja, hogy mi is az adott oszlop megnevezése.

Előre is köszönöm a segítséget

kolja

Nem élteni sok fulcsaság ...

(#1761) Hca válasza kolja (#1760) üzenetére


Hca
csendes tag

Fájl menü => Oldalbeállítás => Lap fül => Fent ismétlődő sorok

(#1762) kolja válasza Hca (#1761) üzenetére


kolja
tag

Köszönöm a segítséget!

kolja

Nem élteni sok fulcsaság ...

(#1763) matekmatika


matekmatika
tag

Sziasztok! Hogy lehet excelből visualbasic kóddal word documentumként elmenteni az aktuális munkalapot?
(Gondolom, létre kell hozni az új word dokumentumot beilleszteni a munkalapot majd elmenteni, csak az a kérdés hogyan?)

(#1764) matekmatika


matekmatika
tag

Odáig már eljutottam, hogy nyitok egy új word dokumentumot, majd elmentem és bezárom, de a vágólap tartalmát (amit a masol eljárással jelölök ki egy modulon) nem tudom beilleszteni.

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim oWord As Object
Dim oDok As Object

masol

Set oWord = CreateObject(''Word.Application'')
Set oDok = oWord.Documents.Add
Selection.PasteSpecial Paste:=xlFormats

oDok.SaveAs ''E:\Book1.doc''
oWord.Quit
End Sub


(#1765) martimedia


martimedia
csendes tag

Sziasztok!

Két kérdéssel fordulok hozzátok!
Az egyik, hogy miért van az, hogy egy bizonyos gépen az excel fájlokat csak akkor tudom megnyitni, ha először megnyitom az excelt és opennal kiválasztom a fájlt.
Miért nem működik a megnyitás ha duplán ráklikkelek a fájlra?
A cégen belül van legalább 20 ugyanilyen IBM gép, és cak ezen nem működik.
Ez gép hiba, Windows hiba, vagy excel hiba? Egyébként az office is, meg a windows is 2000-es.
A másik kérdésem, hogy egy bizonyos gépen a lotusból szeretnék megnyitni bármilyen excel fájlt 'launch...' módban, de csak a 'view...' módban engedi, ami megint csak lassítja a munkát, mert először ki kell menteni a fájlt és csak utána lehet benne dolgozni.
Mindenki másnál működik csak ezen a gépen nem. Már minden beállítást leellenőriztem, és nem különbözik semmi a többiekéhez képest.
Van rá valami megoldás?

(#1766) matekmatika


matekmatika
tag

Megoldottam már, nem kell.

(oWord.Selection.Paste)

(#1767) matekmatika válasza martimedia (#1765) üzenetére


matekmatika
tag

Nem lehet hogy az excel fájlok más alkalmazáshoz lettek társítva? Mert akkor csak vissza kell társítani. Lotus-hoz nem értek :F

(#1768) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Nem tudnátok megmondani, hogy lehet a Wordbe beillesztett táblázatot 90 fokkal elforgatni, hogy beférjen 1 lapra?

(#1769) matekmatika válasza frankie! (#1768) üzenetére


matekmatika
tag

Arra nem gondoltál hogy magát a lapot állítod át a nyomtatási beállításoknál? Ha nincs meg külön a táblázat, akkor meg először kivágod, majd lapfordítás után visszailleszted.

[Szerkesztve]

(#1770) frankie! válasza matekmatika (#1769) üzenetére


frankie!
őstag

Aha, megvan, sikerült. Elforgattam a táblázatot, az oldalbeállításoknál a kijelölt szakaszokat kellett csak beállítani. Így csak a táblázatot tartalmazó oldalak lettek fekvők. Köszi!

(#1771) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

sziasztok nem tudja v.ki megmondani hogy hogy kell azt megcsinálni hogy''gramm'' ot írjon ki a számok után? vagy bármilyen más szöveget, nem tudom egyszerűen a formátumkódját.

[Szerkesztve]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#1772) matekmatika válasza Ry0K3N (#1771) üzenetére


matekmatika
tag

Jobb klikk a cellán, cellaformázás, szám fülön a kategóriát átrakod ''Egyéni''-re, formátumkódhoz beírod: * 0'' gramm''

(#1773) Ry0K3N válasza matekmatika (#1772) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Kösz működik.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#1774) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok kéne 1 kis segítség
Azt szeretném tudni, hogy képletből lehet-e szabályozni, hogy egy cellában levő adat látszódjon-e.
Pl: ha üres az előtte levő cella, akkor ne látszódjon a benne levő adat. :R

(#1775) lapa válasza gepesz13 (#1774) üzenetére


lapa
veterán

abban az esetben, ha az érintett cella tartalmazza a képletet. más cellák tartalmát nem fogja tudni elrejteni.

(#1776) matekmatika válasza gepesz13 (#1774) üzenetére


matekmatika
tag

Hirtelen két lehetőség ugrott be:
1. Azoknak a celláknak a tartalmát amelyeket el akarsz rejteni esetenként, máshová rakod. Ha nem szeretnéd, hogy látszódjon akkor egy távolabbi oszlopba (esetleg el is rejtheted). Majd használod a : =HA(A1='''';'''';O1) függvényt, ahol az A1 az a cella aminek tartalmától függően B1- ben megjelenik O1 tartalma, vagy sem. (a képlet természetesen a B1-ben van, majd ezt képletet lemásolod ameddig akarod).

2. Készítesz egy saját függvényt amely nevezzük most A1 cella tartalmától (vagy éppen tartalmatlanságától :D függően átírja B1-ben lévő adat színét. Ha A1 üres akkor B' cella háttere (alapesetben fehér), fehérre, így nem fog látszani, ha pedig A1-ben van adat, akkor feketére, vagy amilyenre akarod :) .


(szerk: 1. variációban nem dupla aposztrófok vannak a képletben, hanem idézőjelek!)



[Szerkesztve]

(#1777) gepesz13 válasza matekmatika (#1776) üzenetére


gepesz13
tag

Köszi a gyors választ, ''most már egy darabig elleszek'' de sajnos elég kezdő vagyok, lehet, hogy nem fog menni. Azért próbálkozom

(#1778) matekmatika válasza gepesz13 (#1777) üzenetére


matekmatika
tag

Ez esetben az első variációt ajánlanám, ha megfelel. Ha úgy van mint írtam akkor B1-be beírod a képletet:
=HA(A1='''';'''';O1)
O oszlopba pedig sorba, amit B-be írtál volna.
Ha nem az O oszlopba írod hanem valamelyik másikba, akkor természetesen írd át a képletet.
Majd B1 cellára állj rá és a bal alsó sarkában lévő kis négyzetet húzd le addig a bal egérgombot nyomvatartva, ameddig az adataid lesznek.
Ezután pl. ha A10 ben van valami akkor B10-be bekerül O10 tartalma, viszont ha kitörlöd A10 tartalmát, akkor B10-be '''' kerül, azaz semmi.


(#1779) elekesb


elekesb
tag

Sziasztok!

a kérdésem a következő:

ha 1táblázathoz grafikont készítek
akkor a grafikonon az x tengelyen h tudom beállítani mondjuk a 100hoz
a százalék jelet?

06705873585

(#1780) gepesz13 válasza matekmatika (#1778) üzenetére


gepesz13
tag

Szia! Még volna egy olyan bajom: hogy tudok hivatkozni egy oszlopban, a legutolsó nem üres cellára, valamint a mellette levőre? Vettem már mindenféle könyvet, de mindegyik olyan, mintha az excel súgója lenne kimásolva

(#1781) mahatma válasza elekesb (#1779) üzenetére


mahatma
aktív tag

a kategóriatengelyhez beírod a % jelet, ha jól sejtem.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1782) elekesb válasza mahatma (#1781) üzenetére


elekesb
tag

köszi

06705873585

(#1783) gepesz13 válasza elekesb (#1779) üzenetére


gepesz13
tag

Rákattintasz duplán az x tengelyen levő számra, előjön a ''tengely formázása'' majd ''szám''
utána ''százalék''.

(#1784) matekmatika válasza gepesz13 (#1780) üzenetére


matekmatika
tag

Hát.., lehet hogy van rá beépített fv. de én nem ismerem.
Ha más nem ajánl jobbat akkor itt az ideje egy saját fv. létrehozására :)
[link]

Összedobtam gyorsan valami hasonlót. Magát a megírt függvényt az Alt+F11-el tudod megnézni, a Module1-ben van, és valahogy így néz ki:

Function sajatFv(x) As Integer
Dim LastRow As Long
ActiveSheet.UsedRange
LastRow = Cells(Cells.Rows.Count, ''A'').End(xlUp).Row
sajatFv = LastRow
End Function


A fv-t pedig a
=sajatFv(MOST())
begépelésével tudod meghívni.

Attól függően, hogy te hová akarod használni a hivatkozást és milyen formában, majd átalakítod.

Ha ''A1'' formula kell akkor arra a E5-F5 cellákban látsz példát, itt annyi csak, hogy eléberakja az utolsó sor száma elé az oszlop betűjelét (''A'' & sor).


[Szerkesztve]

(#1785) gepesz13 válasza matekmatika (#1784) üzenetére


gepesz13
tag

Kösz a segítséget, de nekem ez nagyon magas. Ha nem zavarlak, elküldöm emailban, hogy miről van szó. Ha igen, akkor leteszek róla. Üdv: gepesz13

(#1786) matekmatika válasza gepesz13 (#1785) üzenetére


matekmatika
tag

Katt a Linkre.
Letöltötted? Mert neked gyakorlatilag nem kell vele semmit csinálnod, csak ahol kell neked a hivatkozásba az utolsó sorban lévő A és B oszlop cellái oda beírod azt ami E5 F5-ben van.
Ha nem boldogulsz küldd, de csak akkor foglalkozok vele, ha néhány perc alatt megvan. Nagyon nincs időm belefolyni.

(#1787) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. A probléma a következő: ha szabályosan beírok egy képletet, egyszer jól megjelenik az eredmény, azonban ha az alatta lévő cellában is beírom ugyanazt (csak a sorszámot változtatom meg), akkor a excel nem számol, csak a beírt képletet adja ki.
Ha megpróbálom egérrel lehúzni azt a cellát, amiben a helyesen kiszámolt érték van, nem tudom megtenni, mert a többi cellába is ugyanazt másolja be a program.
Hogyan tudom orvosolni a problámat?

Előre is köszönöm a segítséget.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1788) matekmatika válasza mikoljan (#1787) üzenetére


matekmatika
tag

Konkrétabban?
Hogy néz ki a szabályosan beírt működő képlet és hogyan az alá beírt ''csak sorszám megváltoztatott''?

(#1789) mikoljan válasza matekmatika (#1788) üzenetére


mikoljan
tag

Tehát pl. az a1-es cellát összeadom a b1-es cellával a c1-ben. A képlet: =a1+b1
A B C
1 1 2

Ha az a2-es cellát összadom a b2-es cellával a c2-ben, a program nem adja meg az összeget, csak a beírt képletet látom.
A B C
1 1 =a2+b2

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1790) matekmatika válasza mikoljan (#1789) üzenetére


matekmatika
tag

Jobb ötletem most nincs, mint hogy lehet be van kapcsolva a képletvizsgálat üzemmód.
Az ESZKÖZÖK menüpontban találod, próbáld ott kikapcsolni, ha bevan.

(#1791)



addikt

Hmm hát érdekes kérdésem van, remélem jól el tudom magyarázni.

Szóval van egy random számhalmazom mondjuk 500-1500 között és ezt a gyakoriság(frequency) fügvénnyel szeretném intervallumokba rendezni.
Emlékszem valahogy úgy csináltuk anno, hogy beírtam az intervallumokat az elsőre megcsináltam a függvényt, aztán kijelöltem az egészet, megnyomtam egy talán 3-as billentyűkombinációt és azzal ki is töltötte a táblázatot. Csak elfelejtettem mely billentyűket kell lenyomni. Remélem érthető voltam és tudtok segíteni.

Más: van egy grafikonom és szerettem volna felvenni egy trend vonalat(regression line) de valamiért nem engedi.(szürke az a menüpont), mi lehet az oka?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1792) válasza (#1791) üzenetére



addikt

A trendvonalra rájöttem, már csak a billentyűkombináció kéne.

szerk: a másikra is rájöttem, köszönöm a csendes közreműködést:)

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1793) katavagyok


katavagyok
tag

sziasztok. azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hogyan lehet egy új excelbe lementett munkát egy régebbi típusúnál megjeleníteni? azon kíül, hogy fel kell tenni az újabbat :) köszönöm

katavagyok...offolóskata...

(#1794) matekmatika válasza katavagyok (#1793) üzenetére


matekmatika
tag

Csak megnézni akarod, vagy szerkeszteni is?

(#1795) katavagyok válasza matekmatika (#1794) üzenetére


katavagyok
tag

csak megnézném. ki van írva cd-re, de nem képes megnyitni..

katavagyok...offolóskata...

(#1796) matekmatika válasza katavagyok (#1795) üzenetére


matekmatika
tag

[link]

Próbáld ezzel

(#1797) Djatus


Djatus
csendes tag

Sziasztok!
Első marcomat készítem...elakadtam...
Feladat: egy oszlop értékei között keresek egy értéket ''aaa'', majd egy sorral lejjebb ugorva beszúrnék egy töréspontot....ezt ismételni mindaddíg, még az utolsó sorra nem ér.
Felvettem a lépéseket (2 ugyanolyan lépést):

Selection.Find(What:=''aaa'', After:=ActiveCell, LookIn:=xlValues, LookAt _
:=xlPart, SearchOrder:=xlByRows, SearchDirection:=xlNext, MatchCase:= _
False, SearchFormat:=False).Activate
Rows(''11:11'').Select
ActiveWindow.SelectedSheets.HPageBreaks.Add Before:=ActiveCell
Range(''A11'').Select
Cells.FindNext(After:=ActiveCell).Activate
Rows(''19:19'').Select
ActiveWindow.SelectedSheets.HPageBreaks.Add Before:=ActiveCell


Hogyan tudnám kiolvasni az aktuális sor számát?
Milyan ciklus kell hozzá?

Előre is Köszönöm! :R

(#1798) Tibicsoki82


Tibicsoki82
aktív tag

Ha valaki tud plz segítsen egy egyszerű kérdésben: :U
Téma: adott egy 10000soros müszaki fordítani való doksi (egyik oszlopban az angol szó, mellette a magyar), ezt fordítom per pillanat, és sok az ismétlődő szó. Erre kellene nekem egy ''gyorsító megoldás'' ( függvény), amivel megoldhatnám, hogy megkeresi az azonos értékeket és beírja a szomszéd cellába a hozzá tartozó magyar szót. Remélem érthetően fogalmaztam a bajom! :B

Kóstold meg, megéri!

(#1799) macar32


macar32
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, vajon Excelben meglehet-e azt csinálni, hogy az xls.file elinditásakor egy általam szerkesztett üzenetpanel jelenjen meg, mely a rajta lévő OK gomb megnyomására eltünik.

Olyasmire gondolok, mint az Access-ben az autoexec-re átnevezett makró.

Köszönöm.

(#1800) sonar


sonar
addikt

Sziasztok, egy olyan problémám van hogy ha egy html táblázatot megnyitok v akármit
akkor bizonyos számokat a bambája dátumnak vesz.
pl 44-1 erre azt irja hogy 1944 január.
nem tudtok vmi módszert,hogy ezt kiküszöböljem? Kicsit macerás mindig át irni a cella tulajdonságokat és újra beirni az adatot
(excel 2003)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.