Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) rdi válasza Gambit (#300) üzenetére


rdi
veterán

Még sose gondolkodtam rajta, de ha a word doksiban adatmezők vannak és azok elérhetők, akkor nyilván programozni is lehet, mondjuk adatbázisból számazó adatokra...
Na de én már nem vagyok programozó, amikor voltam akkor Delphiben írtam, meg kedvem se lenne ilyesmit írni. :DDD

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#302) Gambit válasza rdi (#301) üzenetére


Gambit
őstag

Mindegy, mert közben megdumáltam a tanárral, hogy ha ott meg tudom mutatni, hogy hogy kell összeütni a körlevelet, akkor nincs gáz.

Szintén nem probléma neki a körkörös hivatkozás miatti hibaüzi. Szóval minden jó, ha jó a vége! ;)

Köszi mindenkinek a segítséget!

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#303) loszerafin


loszerafin
senior tag

Levédtem egy excel munkafüzet minden egyes lapját. A lapokon az input oszlopokba lehet gépelni,
a többi oszlop le van védve, azokban függvények vannak.

A célom az volt, hogy ne lehessen véletlenül felülírni a függvényeket.

A levédett lapokon nem tudok rendezni, se sort törölni.
A sor törlést még megértem, de hogy rendezni nem tudok!!!

Így teljesen használhatatlan a munkalap.

Le lehet védeni a függvényeket felülírás ellen úgy, hogy a rendezés, szűrés, cellaformázás
továbbra is működjön?

Előre is köszönöm

(#304) X-COM válasza loszerafin (#303) üzenetére


X-COM
nagyúr

xp/2003-ban a protect sheet menüpont alatt tudok kontrolálni ezeket a dolgokat, az autofilter alkalmazás egyértelmű is asszem, viszont a sort-ot csak akkor tudod használni, ha a kérdéses cellák alól leveszed a védelmet, így ez gyakorlatilag nem nagyon használható :)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#305) lordring


lordring
aktív tag

Ha valaki tudna segíteni egy Kimutatásvarázslós excel feladat megoldásában, az keressen már meg mailban vagy MSN-n: dvdstore@freemail.hu.
Előre is köszi!

(#306) loszerafin válasza lordring (#305) üzenetére


loszerafin
senior tag

Miért nem közlöd a feladatot? Így, ha valaki meg is akarja csinálni, egy akadályt gördítessz elé (keressen meg emailben)

(#307) loszerafin válasza X-COM (#304) üzenetére


loszerafin
senior tag

Köszi.
Kár, pedig használható átmenetnek tűnt az excel.

Van egy feladatom, ahol az inputok excelben mentek. Gondoltam, ha kicsit kipofozom az excel fájlt,
nem kell programot írnom az adatok kezelésére (és így a betanítási idő is lerövidült volna, meg az átállással se kellett volna bajlódni), de úgy látszik, nem fogom megúszni ezeket a dolgokat..

(#308) Gambit válasza lordring (#305) üzenetére


Gambit
őstag

Én mostanában pont egy ilyen házit csináltam. Tényleg jó lenne, ha leírnád, mit kell tudjon.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#309) Hale Bopp


Hale Bopp
csendes tag

hello!
egy kérdésem lenne: mi az az abszolút hivatkozás?
előre is köszi!

(#310) Gh0sT válasza Hale Bopp (#309) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ennél jobban nem fogja senki elmondani:

Bővebben: link

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#311) Hale Bopp válasza Gh0sT (#310) üzenetére


Hale Bopp
csendes tag

köszi!!!!

(#312) Ghoost


Ghoost
tag

Helló sziasztok, a feltételes formázással kapcsolatos a problémám. Adott egy cella magadom neki a feltételt és ha beírom neki a feltéteben megszabottakat akkor ne csak a cellának változtassa meg a formátumát hanem annak a sornak amiben a cella van!!! na most lehetséges ilyen? Igaz én Office 2000-en próbáltam ott tuti nem . Előre is köszi a segítséget!

THX

Battle.net: Mcghoost#1381

(#313) X-COM válasza Ghoost (#312) üzenetére


X-COM
nagyúr

nem lehetséges

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#314) Gh0sT válasza Ghoost (#312) üzenetére


Gh0sT
addikt

Lehetséges, csak iszonyat bonyolult. Egy rakat plussz képlet és megy a dolog. Ha elküldöd a táblát mailben, akkor megnézem, hogy mit tehetek.

Szerk.:
X-COM: meg lehet azt csinálni, bár kétség kívül nem egyszerű. De van rá megoldás, csak kreatívnak kell lenni. :)

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#315) X-COM válasza Gh0sT (#314) üzenetére


X-COM
nagyúr

persze, vba-val nem kell szarrá képletezni se, igazából minden meg lehet csinálni vba-ból, de most az egyszerű megoldási lehetőségre koncentráltam

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#316) Ghoost válasza X-COM (#313) üzenetére


Ghoost
tag

Nem?? tutira mert jó lenne, igaz egy mozdulattal meglehet a sor színét változtatni, de mégis kényelmesebb ha magától :D.
---------------------
Ghost: Egymásba építenél pár függvényt??

Battle.net: Mcghoost#1381

(#317) barnamed


barnamed
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség a következő dologban:
az excel solverem nem hajlandó elfogadni azt a korlátozó feltételt, hogy a módosuló cella értéke integer legyen. Megnyitottam egy korábbi munkalapot, ahol a solvernél már be volt állítva az egész érték kritérium (ezt a munkafüzetet nem ezzel az excellel csináltam), megpróbáltam módosítani rajta, de nem megy, a köv hibaüzenetet nyomja ki: ''A korlátozó feltétel szám, egyszerű hivatkozás vagy numerikus értéket adó képlet lehet.'' Egyébként a bináris érték korlátozás tetszik neki, nem tom, pont ez miért nem...:F

Na ez van, ha valakinek van ötlete, az jól jönne...

(#318) Gh0sT válasza Ghoost (#316) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha küldöd mailben, akkor ránézek. Címem az adataimnál.

barnamed: szintén mail, és megnézem.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#319) rdi


rdi
veterán

na akkor csak veszem a bátorságot magamnak: itt sok excel guru van , érdeklődöm nincs -e vkinek ecdl feladatok megoldása, szigorúan magáncélból, tanulásilag...

Fej! Tor! Potroh!

(#320) lapa válasza barnamed (#317) üzenetére


lapa
veterán

nem egyedi eset, nekem is volt ilyen, küzdöttem vele rendesen de vmi egyszerű trükkel meg leht csinálni az biztos. próbálkozz.

(#321) ollie válasza Ghoost (#312) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A sor minden cellájában add meg ugyanazt a feltételes formázást, és kész.

***

(#322) lapa válasza ollie (#321) üzenetére


lapa
veterán

...hmmm. sor minden cellája... szóval ha már pár ember volt olyan kedves, hogy megismertetett anno a vba-val azt hiszem az a legkevesebb, hogy próbálom átadni ugyanezt még több embernek.

a vba nem bonyolult, csak annak tűnik. rövid összefoglalás:

1 programkészítés:

1.1 bepipálod a menük közül a ''visual basic'' menüt.
1.2 megnyomod a ''rec'' gombot (mint a videón).
1.3 mentés mehet a tesztmunkafüzetbe.
1.4 csinálsz valami egyszerűt (pl egy cella kiszínezése).
1.5 megnyomod a ''stop'' gombot.

2 megtekintés:

2.1 a ''visual basic'' eszköztáron a ''visual basic editor'' gombra kattintasz.
2.2 az editorban baloldalt a könyvtárszerkezetben a tesztmunkafüzet alatt van ''modulok''. erre duplán kattintva jobb oldalon megjelenik a program, amit csináltál.
2.3 ha megnézed nem vészes (persze little english jól jön), kijelöli a cellát, majd a kijelölésen hajtja végre a műveletet.
2.4 az 1.1-2.3 lépéseket ismételve lehet nézkélődni, hogy milyen általad csinált dolgot hogyan rögzít. a leggyakrabban a kijelölt (selection) résszel foglalkozik.

3 továbbá

célszerű aktiválni az ''immediate window''-ot az editor ''view'' menüjében. az immediate ''azonnali'', egyszerű dolgokat helyben megcsinál. ha kérdezni szeretnél, csak rakj minden elé ?-et. pl. ?now kiadja az aktuális időt. hát nem tündéri?

a cellákat a makró általában vmi fix hivatkozással írja bele a programba. ezt én nem szeressem. sztem egyszerűbb ez:

cells(<sor>,<oszlop>).select ez kijelöli a megadott cellát.
cells(1,1).select ez pl. kijelöli az A1 cellát.
range(cells(1,1),cells(2,2)).Select a range használatával csak két végpontot kell megadni (a kijelölés itt A1:B2 lesz)

ezzel már jól lehet jelölgetni. ofkorsz a fentieket lehet próbálgatni az ''immediate'' ablakban, ezekhez nem kell ''?''.

a kijelölt részekkel nem sokra megyünk, ha sok cellán akarjuk ismételni a műveletet (pl. #321). persze néha elég az elején a kijelölt területet átírni (nem harap) de nem mindig. csinálhatunk ciklust (kicsit brute-force de legalább egyszerű). erre nagyon jók a cell hivatkozások. egy alap ciklus:

for i = 1 to 256
'legyen i betű amit használunk és egytől 256-ig vegyen fel egyesével növekvő értéket. 256 az oszlopok száma, tehát egy egész sor.
cells(1,i).select
'mindig kiválasztja i oszlop első sorát.
Selection.FormatConditions.Add Type:=xlCellValue, Operator:=xlBetween, _
Formula1:=''0'', Formula2:=''1''
Selection.FormatConditions(1).Font.ColorIndex = 6
'fenti két (három...) sorban egy feltételes formázást rögzítettem korábban. ha a cella értéke 0 és 1 között van, legyen sárga a cella. nem is fontos tudni, mi van odaírva, ha rögzítéssel (''rec'') csináltad tuti jó lesz.
next i
'utolsó sor, ez mondja meg a ciklusnak, hogy eddig tartott és most kezdje a mókát újra a következő i értékkel. i helyett (szinte) bármit használhatsz.

ha a fentieket bemásolod az immediate-be, akkor ha minden igaz egyből műxik is. persze itt a példában használt formázás mindig az aktuális cellára vonatkozik, de lehetne ilyen is:

Selection.FormatConditions.Add Type:=xlExpression, Formula1:=''=$A$2=4''
Selection.FormatConditions(1).Font.ColorIndex = 6

a fenti azt eredményezi, hogy ha az A2 cella értéke 4 lesz, akkor a formázott (bármelyik) cella besárgul. persze ezt is rögzítettem, a rák se tud ilyeneket kívülről.

sztem aki már képes arra, hogy a gyakran használt képleteit ne varázslóval rakja be csak beírja, annak fél órás munka a fentiek megértése és utána csak használni kell, jön magától. remélem mindent korrektül írtam és pár ember kedvet kap hozzá.

(#323) TrollBalint


TrollBalint
addikt

sziasztok!
Ha megadom egy cellának, hogy dátom típusú legyen, miért nem lépteti a hónapot, ha napokat adok hozzá?
Konkrétan az a helyzet, hogy egyik oszlopba vannak a dátumok, a másikba egy 14 nappal későbbi dátum. De ha mondjuk április 20 van és hozzáadok 14-et akkor nem május 4-ét ir ki, hanem a szokásos: #érték -et :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#324) Gh0sT válasza TrollBalint (#323) üzenetére


Gh0sT
addikt

Dátum értékhez szeretnél hozzáadni számot? Elvileg ez nem lehet probléma... Legalábbis nálam simán megy. Milyen Excel?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#325) TrollBalint válasza Gh0sT (#324) üzenetére


TrollBalint
addikt

2003
de a képletet úgy adtam meg, hogy C4+14 elvileg ez jó, nem?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#326) Gh0sT válasza TrollBalint (#325) üzenetére


Gh0sT
addikt

Elvileg meg kéne kajálja... :F Próbáltad már, hogy másik cellába rakod az értéket, amit hozzá szeretnél adni, és másképp képletezed? Pl. 14 a mellette levő cellába és =C4+C5.

Szerk.: Szerintem a C4-es cellád tartalmával lesz a baj. Próbáld meg ezt beírni a C4-be: 2005.05.21.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#327) TrollBalint válasza Gh0sT (#326) üzenetére


TrollBalint
addikt

nem müködik, megprobáltam megadni, hogy dátum legyen a formátuma, de úgysem hajlandó... annak ellenére, hogy a cellát (amibe a 14 van) átirja jan. 14-re. :(

szerk: kiirja, hogy 2005. május 21 :)

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#328) mahatma


mahatma
aktív tag

a kérdésem a következő:

kapok egy excel fájlt (leltárkészlet), ami 3 oldalnyi adatot tartalmaz, viszont a nyomtatási képen 81 oldal szerepel, természetesen 78 oldal üres
hiába csináltam vele bármit is, mindig ennyi marad

mit csináljak vele, hogy eltűnjön a sok felesleges oldal?

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#329) Gh0sT válasza mahatma (#328) üzenetére


Gh0sT
addikt

Kijelölöd a 3 oldalt, és kivágod egy új munkafüzetbe. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#330) mahatma válasza Gh0sT (#329) üzenetére


mahatma
aktív tag

ezt már megcsináltam, csak gondoltam van ennél professzionálisabb megoldás is:)

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#331) Gh0sT válasza mahatma (#330) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez volt a legegyszerűbb megoldás, egyébként valszeg az utolsó oldal egyik cellájában volt valami adat, vagy éppen formázás. De mire azt megtalálja az ember... :)

Szerk.:
TrollBalint: akkor most neked megoldódott a problémád? Mert nem jöttem rá az utolsó hszből.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#332) TrollBalint válasza Gh0sT (#331) üzenetére


TrollBalint
addikt

nem.
Azzal amit irtam azt akart érzékeltetni, hogy hiába állitom be dátumnak vagy időnek a cellatulajdonságot, nem akarja léptetni a dátumot.
én meg azt hittem megsértödtél valamit, azért nem irtál:)
ha gondolod elküldöm a file-t és megnézheted, (bár van egy sanda gyanúm, hogy nálad menne:DD)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#333) rdi válasza mahatma (#330) üzenetére


rdi
veterán

hmm nyomtatás tördelése?

Fej! Tor! Potroh!

(#334) rdi válasza TrollBalint (#325) üzenetére


rdi
veterán

Igen ez a képlet jó és nálam simán működik.

Fej! Tor! Potroh!

(#335) TrollBalint válasza rdi (#334) üzenetére


TrollBalint
addikt

akkor is, amikor már olyan nap jönne ki, ami nem létezik egy hónapba?

szerk: kiprobáltam egy másik táblázatba (vadi újba) és ott nekem is müködött tökéletesen.Most nem értem, hogy akkor ott miért nem:F

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#336) Gh0sT válasza TrollBalint (#332) üzenetére


Gh0sT
addikt

Küld, megcsinálom! :) A számlát hova postázhatom? :D

Címem az adataimnál.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#337) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Közben nekem is lenne egy kérdésem:

Adott egy táblázat, ami a pontszámokhoz tartozó osztályzatokat hivatott jelképezni. Valahogy így:

[kép]

Namost nekem azt kellene megcsinálnom, hogy vannak nevek és ahhoz tartozó pontszámok. Pontszám alapján kellene megkeresni ebből a táblából a hozzá tartozó osztályzatot.
A HA függvénnyel meg tudom csinálni, de biztosan van rá valami elegánsabb megoldás. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#338) ollie válasza Gh0sT (#337) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

FKERES függvény. Csak a 2. és 3. oszlopra van szükséged a példádban, a 15 fölé még tedd be a 0-át is és persze a mellett is 1-es legyen. Az FKERES 4. paraméterének HAMIS-at adj (itt FALSE), az első lesz a pontszám amit keresel (itt A2), a második meg a pontszám és jegy oszlop (itt A:B), a 3. paraméter meg a jegy oszlop (itt 2).

VLOOKUP(A2;A:B;2;FALSE)

[Szerkesztve]

***

(#339) Gh0sT válasza ollie (#338) üzenetére


Gh0sT
addikt

Na, így nem működött. Abban a pillanatban, amikor betettem a HAMIS értéket kaptam egy csomó #HIÁNYZIK-ot. :F

Végülis úgy sikerült megcsinálni, hogy az 1. és a 3. oszlopot használtam.

=FKERES(G1;$A$1:$C$5;3)

Valamiért nem kellet a HAMIS sem. :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#340) ollie válasza Gh0sT (#339) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bocs, a hamis helyett IGAZ kellett volna. Valszeg alapállapotban azt használja, azért működött így.

***

(#341) TrollBalint válasza Gh0sT (#336) üzenetére


TrollBalint
addikt

elment :)
kösz ;)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#342) lapa válasza Gh0sT (#337) üzenetére


lapa
veterán

nem a legjobb megoldás mert statikus, de valamilyen szinten elegáns:

Function hanyas(maxpont As Long) As String
Select Case maxpont
Case Is < 1
hanyas = ''ájájáj nulla vagy kevesebb''
Case Is < 11
hanyas = ''1''
Case Is < 21
hanyas = ''2''
Case Is < 31
hanyas = ''3''
Case Is < 41
hanyas = ''4''
Case Is < 51
hanyas = ''5''
Case Else
hanyas = ''ájájáj túlteljesített terv''
End Select
End Function

ha pl. A1 cellában 45 van, A2-ben meg =hanyas(A1) akkor kiveszi a vízbül. máshova jó lehet a módszer ettől függetlenül, pl. zanzásítani vmi 30e soros feltételrendszert.

a problémára rémlik még vmi =AB.XXX fv., aminél a pontszámokat feltételként (pl. <10) kell megadni és akkor az is tud vmi hasonlót, mint az FKERES. emlékszik vki erre esetleg? kerestem, de nem találtam meg az anyagot róla...

[Szerkesztve]

(#343) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Gondoltam kicsit utánna nézek ennek az FKERES függvénynek, és kiprobálom mit tud. Arra gondoltam ha beirom az egyik oszlopba, hogy 0-11 akkor azt úgy veszi, hogy 0tól 11-ig vannak ott a számok. Alatt lévő sorba beírom, hgy 12-20. Erre az excel nagy bőszen átalakítja 20 dec. re. (Frissen nyitott táblázatról azért szó), mondom semmi baj, adtam egy általános tulajdonságot a cellának erre átirta valami 38000-res számra. Kitörlöm és újra beirom, hogy 12-20 erre megint átirja. Akár hogy törölgettem meg minden, csak ragaszkodott a dátum formátumhoz.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#344) lapa válasza TrollBalint (#343) üzenetére


lapa
veterán

szvsz nem fogja elhinni uccse. próbálj meg rámásolni egy default cellát, majd cellaformázás - szöveg. vagy rakj elé '-t hátha.

(#345) TrollBalint válasza lapa (#344) üzenetére


TrollBalint
addikt

igazából bármelyik cellába beirtam ezt csinálta, még azután is hogy kijelöltem az összeset.Van egy olyan érzésem, hogy ebből reinstall lesz ;]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#346) TrollBalint válasza lapa (#344) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ez az FKeres nekem müködik, de az a baj vele, hogy fel kell irni minden pontszámhoz a megfelelő jegyet :(
Ez egy olyan 20 pontszámnál még nem akkora meló, de mondjuk 100-nál...:U

szerk. nem tudom miért éltem abba a hitbe hogy ezt még nem sikerült megoldanod... lehet már végre ki kellene aludnom magamat? :)

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#347) ollie válasza TrollBalint (#346) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha paraméterként IGAZ-at adsz meg, akkor nem kell megadnod minden ponthoz, csak a ponthatárokhoz.

***

(#348) TrollBalint válasza ollie (#347) üzenetére


TrollBalint
addikt

kösz;)
én neked van tipped, hogy miért nem tudom átállitani a cellákat dátum formátumról? meg hogy miért nem lépteti a hónapot abban az egy dokumentumba? :F

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#349) Zordkaszás


Zordkaszás
senior tag

Hogyan tudom egy nem teljesen üres táblázat üres celláit könnyen gyorsan nullákkal feltölteni?
Kézzel nem állok neki, több mint 5000 cella az egész táblázat, ebből legalább 1500 cellába kéne nulla.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#350) Gh0sT válasza Zordkaszás (#349) üzenetére


Gh0sT
addikt

Táblázat kijelöl. --> Szerkesztés --> Keresés --> Csere

Mit keres: ide nem írsz semmit
Mire cseréli: 0

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.