Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) lapa válasza rdi (#500) üzenetére


lapa
veterán

az is csak akkor segít ha előtte húzod szét. azért köszi mindkettőtöknek.

[Szerkesztve]

(#502) Zsé-


Zsé-
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítségetet szeretnék kérni!
Van egy excel file-on, ami több egyforma munkalapot tartalmaz.
A munkalapokat lapvédelemmel láttam el, és csak meghatározott cellákra engedélyeztem, hogy dolgozni tudjanak benne, adatokat bevinni (név, szül.idő, adószám, ...).
Létre akarok hozni, egy új munkalapot, amiben az előbb emlitett és már kitöltött munkalapokról az adatokat egy táblázatba összesíteném.
Az a problémám, hogy ha az új munkalap(összesítő táblázat) egy celláját egyenlővé akarok tenni, az előző egyik munkalap már kitöltött cellájával. Hogy ugyan azt lássam, mind a két helyen, csak hibaüzenetet ad vissza (ÉRTÉK!) Csak akkor működik, ha ugyan abba az oszlopba teszem a hivatkozást, mint az előző munkalap már kitöltött cellája.
De ez nekem így nem jó, mert akkor megint nem lessz táblázatba rendezve.
Hogyan tudnám megcsinálni?

:F

(#503) pircó válasza airyca (#1) üzenetére


pircó
csendes tag

Sziasztok,van valaki a synergonból?

(#504) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Jónapot mindenkinek !!
Hogy lehet visszahozni egy elrejtett oszlopot?Kipróbáltam a jobbegérgombos menüből az elrejtést,de ha a felfedés-re kattintok se történik semmi.Mivel lehet visszahozni az undo-n kívül,vagy hova kell kattintani? :U

[Szerkesztve]

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#505) ollie válasza SPDeluxe1.0 (#504) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

CTRL+A és úgy felfedés

***

(#506) Major Major


Major Major
őstag

Sziasztok!

Lenne egy sürgős kérdésem! Lehet, hogy volt már, csak nincs időm mindent végigolvasni. Hogy néz ki egy olyan makró, amelyik egy cellában levő függvényt kicserél az aktuális értékére?

(#507) lapa válasza Major Major (#506) üzenetére


lapa
veterán

1. cella kijelöl --> 2. másolás (ctrl+c) --> 3. cellán jobb gomb --> 4. irányított beillesztés --> 5. értékek.

ha makrórögzítővel felveszed a 2. lépéstől elméletileg bármilyen kijelölt területre alkalmazható utána.

mod: egyébként:


Sub huha()
Selection.Copy
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
:=False, Transpose:=False
End Sub



[Szerkesztve]

(#508) lapa válasza SPDeluxe1.0 (#504) üzenetére


lapa
veterán

jelöld ki legalább 1 szomszéd oszlopot az elrejtetteken kívül jobb és baloldalt is, akkor mennie kéne. tehát ha B+C rejtett, akkor A-D oszlopokat.

(#509) Major Major válasza lapa (#507) üzenetére


Major Major
őstag

Thx!!

:)

(#510) SPDeluxe1.0 válasza ollie (#505) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Kösz a helpet,sajna nem sikerült így,csak ha a szomszédos oszlopokat jelölöm be,és úgy unhide.Teljes kijelöléssel továbbra is rejtve maradt.

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#511) SPDeluxe1.0 válasza lapa (#508) üzenetére


SPDeluxe1.0
aktív tag

Kösz szépen a segítséget,:C de időközben rájöttem a cselre. :)

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#512) Major Major


Major Major
őstag

Halihó!

Ismét lenne egy kérdésem.
Van egy oszlopom, amiben telefonszámok vannak ilyen formátumban: 66555444
Át kéne őket alakítanom ilyen formátummá: 66/555-444
Igen ám, de a telefonszámok nem mindig ugyanannyi számból állnak. Mert ha mobilszám van bent, akkor 706665544 helyett kéne 70/666-55-44. Ha pedig pesti szám, akkor 12223344 helyett 1/222-33-44. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a telefonszámok előtt néhol megmaradt a 06, néha pedig csak 6 van előtte. Elképzelésem van hogy hogyan lehetne ezt beprogramozni, viszont visual basichez sík vagyok, az a fránya súgó meg nincs föltelepítve, és megfelelő installlemezt sem találok :(
Valahogy úgy gondoltam, hogy számjegy szerint osztályozunk:
pl. a nyolc számjegyű, aminek egyes vagy kettes az eleje: pesti formátum
egyéb nyolcszámjegyű: vidéki formátum
a kilenc számjegyű mobil formátum, kivéve ha hatos az eleje, ez esetben a hatost kitörölni
a nullát minden esetben kitörölni
kilenc számjegy fölötti részt kitörölni a szám elejéről


Remélem nem sikerült az érthetetlenségig bonyolítanom :)

(#513) lapa válasza Major Major (#512) üzenetére


lapa
veterán

na kiindulásnak ennyi szerintem jó lesz. ezt bepástolod egy új modulba és utána mondjuk a telefonszám (A1) melletti cellába (pl. B1) beírod:

=telszam(a1)

ez egyelőre csak a kezdő 0-t vágja le és csak a 8jegyű pöstieket formázza.


Function telszam(origszam As String) As String

'kezdő 0 levágása
If Left(origszam, 1) = 0 Then
origszam = Mid(origszam, 2, 99)
End If

'8 jegyű és 1 v. 2 kezdő szám
If Len(origszam) = 8 And (Left(origszam, 1) = ''1'' Or Left(origszam, 1) = ''2'') Then
telszam = Left(origszam, 1) & ''/'' & Mid(origszam, 2, 3) & ''-'' & Mid(origszam, 5, 2) & ''-'' & Mid(origszam, 7, 3)

Else

telszam = origszam

End If

End Function

(#514) Major Major válasza lapa (#513) üzenetére


Major Major
őstag

A ''8 jegyű és 1 v. 2 kezdő szám'' alatti rész piros, és syntax errort kiabál :(

(#515) lapa válasza Major Major (#514) üzenetére


lapa
veterán

két aposztróf = macskaköröm mindenhol.

(#516) Major Major válasza lapa (#515) üzenetére


Major Major
őstag

Így működik!

kalapáccsalsajátfejétütőszmájli

(#517) Major Major


Major Major
őstag

Na kiegészítettem amivel kellett, működik is abban a munkafüzetben ahol csináltam, de máshol nem. Pedig beimportáltam oda is a modult.

(#518) lapa válasza Major Major (#517) üzenetére


lapa
veterán

de. csak írd át az egyenlőségjelet egyenlőségjelre. gondolom a képlet hamarabb került az új munkafüzetbe, mint a makró...

(#519) Major Major válasza lapa (#518) üzenetére


Major Major
őstag

#NÉV? hibaüzenet. Ezt akkor írja, mikor nem találja a függyvényt nem?
Egyébként újraindítottam a gépet, és azóta az eredeti munkafüzetben sem működik :(

(#520) lapa válasza Major Major (#519) üzenetére


lapa
veterán

ööö, talán a makró biztonsági szint? más ötletem nincs, egyszer már működött, ha nem írkáltad át akkor most is mennie kéne. esetleg próbáld meg újra kimásolni a hsz-emből. ctrl+h a csere a macskakörömhöz.

(#521) Major Major válasza lapa (#520) üzenetére


Major Major
őstag

Rájöttem közben a hiba okára, elég triviális volt... Ugyanazt a nevet adtam a modulnak, mint a függvénynek, így szerencsétlen nem tudta hová nyúljon. Így, hogy átírtam, és kiegészítettem a hiányzó feltételekkel, már tökéletesen működik. THX!!

(#522) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok.
A füzetvédelmet szeretném feloldani úgy hogy nem tudom a jelszót. Egy elég nagy állományról van szó és módosítanom kéne benne a képleteket viszont nem tudom a jelszót. Van rá esély hogy valahogyan feloldjam vagy felejtsem el és máshova szúrjam be a plussz sorokat plussz képleteket?
Előre is köszi a segítséget!

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#523) L3zl13 válasza _Hunter_ (#522) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jelszótörövel próbálkozhatsz esetleg.

Aki hülye, haljon meg!

(#524) _Hunter_ válasza L3zl13 (#523) üzenetére


_Hunter_
őstag

Aham. Kettővel megpróbáltam azokkal nem ment. Lehet hogy akkor nem erőltetem. Majd a végére beszúrom azokat a képleteket. Csak így jóval több meló. Azért thx.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#525) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A nap láma kérdése:

Sortörés cellán belül hogyan?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#526) Gh0sT válasza parandroid (#525) üzenetére


Gh0sT
addikt

Formátum --> Cellák --> Igazítás --> Sortöréssel több sorba

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#527) parandroid válasza Gh0sT (#526) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nono, ennyire azért nem láma a bácsi. :DDD Oda akarok sortörést, ahova én szeretném, a 'wrap'-et ismerem. Tudom, hogy lehet, láttam már mást, ahogy csinálja, csak nem volt alkalmam megkérdezni, hogyan. Arra gondolok, ami szándékos sortörés, mintha entert nyomnál.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#528) Gh0sT válasza parandroid (#527) üzenetére


Gh0sT
addikt

Jah, akkor ALT+ENTER.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#529) parandroid válasza Gh0sT (#528) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

:( Nem megy. Már próbáltam.

Szerk: Á, nem hiszem el! MÁSIK ALT! :O :U :D

Köszi.

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#530) Gh0sT válasza parandroid (#529) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mailt megkaptad? Nem rég küldtem... Remélem odaért, nem tudom jók-e az smtp beállításaim...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#531) parandroid válasza Gh0sT (#530) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Megvan, ezaz. Jövök pár sörrel. Melyiket szereted? ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#532) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!
Van olyan függvény ami egy adott cellában lévő karaktereket számolja össze.
Tehát mondjuk az A1-s cellába az van, hogy: kérdés - így a B1-s be meg beírja hogy ez 6 karakter.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#533) ollie válasza _Hunter_ (#532) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

LEN függyvény (magyarul talán HOSSZ).

***

(#534) lapa válasza _Hunter_ (#532) üzenetére


lapa
veterán

=len(a1)
=hossz(a1)

mod: pedig majdnem megvolt :)

[Szerkesztve]

(#535) _Hunter_ válasza ollie (#533) üzenetére


_Hunter_
őstag

Mindkettőtöknek köszönöm. ez nem jutott eszembe. :R

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#536) REAL WORLD válasza _Hunter_ (#522) üzenetére


REAL WORLD
tag

Lehet, hogy elkéstem, de az advanced office password recovery szerintem neked jó lenne. Ugyanis ha jól tudom, akkor a füzetvédelem és hasonló nyalánkságok egyszerűn feltörhetők, így csináltam meg anno, amikor kaptam egy csomó emblémát és meg kellett mondani, hogy mié. Természetesen védelem volt rajta... :)

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#537) Snowcat


Snowcat
tag

Sziasztok!
A cellák szélességével (vagy akár a magasságával) van nagy problémám. Pontosan akarok egy doksit méretezni, de ezt nem tudom megcsinálni, mert nem tudom hogy a szélesség milyen mértékegységben van megadva (se nem cm, se nem inch). Átállítási lehetőséget meg sehol nem találom...
Köszi

(#538) sbazsi


sbazsi
veterán

Van egy táblám rengeteg adattal.
hogy oldom meg, hogy adott soron belül a cellákat összehasonlítsa, és ha nem egyeznek az adatok, akkro valahogy jelezze.
(több üzlet árait akarom összehasonlítani)

és még annyi, hogy van olyan, ahol üres a mező, tehát ezt hagyja figyelmen kívül.
ha van három cellában azonos érték, és a többi üres, akkor azt ne jelezze!

(#539) sbazsi


sbazsi
veterán

úgy oldottam meg hogy egy megkerestem a legkissebb értéket, a másikba a legnagyobbat, összehasonlítottam, és ahol eltérés volt, ott ellenőrzésért ''kiált'':D

(#540) amargo


amargo
addikt

Segítség kellene.
Táblázat 1.
Van három oszlop az egyik táblában.


2 49 111
3 6 111
3 47 111
3 60 108
3 73 108



Táblázat 2.
És 4 a másikban


2 49 111 T
3 6 111 F
3 47 111 F
3 60 108 F
3 73 108 T



Hogy tudom megcsinálni, hogy az táblázat 1 alakján a három oszlopnak megegyező érték szerint, megtaláljak egy sort a táblázat 2ben, majd a táblázat 2 ben lévő 4oszlop értéket a táblázat 1be inzertálom.
Valakinek ötlete van?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#541) sbazsi válasza amargo (#540) üzenetére


sbazsi
veterán

na ezt mégegyszer! :)

(#542) amargo válasza sbazsi (#541) üzenetére


amargo
addikt

:D

tehát van két táblázat, fennti kettő.

Táblázat1, a,b,c oszlop
Táblázat2, a,b,c,d oszlop

az abc oszlopnek egyezőnek kell lennie, a táblázat1 el keresek a táblázat2ben (ez egy bizonyos sor lesz a tablázat2-ben)
majd ennek a bizonyos sornak d oszlopát beilleszteni a táblázat1 mondjuk d oszlopába.

tehát, ha mindennek vége a táblázat1 és táblázat2 bizonyos sora 4 oszlopra megegyeznek és bizonyos sorokra jön majd a #... jelecske, hogy nincs egyező sor.
Érthetőbb voltam? :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#543) lapa


lapa
veterán

mittomén 5. oszlop mindkét táblában: A1&''_''&B1&''_''&C1 (egyszerűen szöveggé konszolidálsz)

utána mindkét 5. oszlop értékeit másolod és irányítottan beilleszted ugyanoda (eltűnteted a képleteket)

ezután 1. tábla 4. oszlopába: =index(tábla2!F: F;hol.van(D1;tábla2!F: F;0))

[Szerkesztve]

(#544) amargo válasza lapa (#543) üzenetére


amargo
addikt

váááá hülye agyam, hasonlóan csináltam meg múltkor is :)
Na mind1 köszönöm a segítséget, bár nem pont úgy csináltam, ahogy leírtad.

összefűztem a három oszlopot, majd FKERES el megkerestem a nekem valót. kb 0,5perc be tellet. Tudtam, hogy valahogy meglehet csinálni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#545) lapa válasza amargo (#544) üzenetére


lapa
veterán

khirály. FKERES-nél arra figyelj, hogy ha véletlen nem írod be az uccsó vagy melyik paramétert akkor nem szól a kis köcsög, hanem talál vmi értetlenséget és azt dobja be. csak ezért szeretem jobban sz indexes témát. de elvileg az a szakszerű.

(#546) amargo válasza lapa (#545) üzenetére


amargo
addikt

igen tudom, ismerem a függvényt :)
Pillanatnyi agyzavar állt fent az előbb. (nem is tudom, pedig nem volt sok a munka csak mindenki mindent rögtön akar :D, majd rákötöm az agyam PC re ezzel kiküszöbölhetem a felesleges egér és bill koptatást)
Ha az uccsó cellába nem írod be, hogy False ra keresen, hanem True ra, akkor minden olyan ellemet megtalál, ami kicsit is hasonlít rá.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#547) Major Major


Major Major
őstag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem:
Van két adatbázisom, a munkalap 1-en és a munkalap 2-n. Szeretném kiválasztani azokat a rekordokat a munkalap 2-ből, amik a munkalap 1-en is szerepelnek. Az azonosításra az ''A'' oszlop szolgál. Az egyes rekordok sorokban vannak. A kiválasztott rekordok pedig jó lenne, ha a munkalap 3-ra kerülnének.

(#548) lapa válasza Major Major (#547) üzenetére


lapa
veterán

mint fentebb: munkalap2 első üres oszlopába: =hol.van(A1;munka1!A:A;0)

ha a képletet lehúzod az uccsó rekordig, akkor minden olyan sorhoz, ami a munka1 A oszlopában szerepel egy számot fog írni. az összes többihez #hiányzik hibaértéket ad. a képletes oszlopban irányított beillesztéssel kicseréled a képleteket szövegre, majd a munka2-ből az egész hóbalabancot átkopizod munka3-ba. itt sorrendezel a korábbi képletes oszlpo szerint és kitörlöd az összes #hiányzik sort.

(#549) Major Major válasza lapa (#548) üzenetére


Major Major
őstag

Köszi!
:))

(#550) eM'82


eM'82
addikt

Ha függvény + feltétel + színek

A feladat a következő lenne:
Van 4 oszlop ( ill. négy cella):
[1.oszlop] [2.oszlop] [1.érték] [2.érték]

olyat szeretnék, hogyha:
a) az 1.érték kisebb mint a 2.érték (ezeket természetesen berírogatom) akkor a 2.oszlopban szereplő (éppen aktuális cellája) értéknek (szövegnek) a színe legyen pl: piros; + legyen vastagított
b) ha a 2.érték kisebb mint az első, akkor az 1.oszlop legyen zöld, + legyen aláhúzott
c) ha az 1. ill. 2.érték megegyezik, akkor mindkét oszlop értékének a színe legyen pl: szürke + legyen dőlt

Feltételes formázással nekem ezt nemigazán sikerült megvalósítani, de lehet, hogy csak tapasztalatlan vagyok ebben a témában.

Lehetne, hogy valaki ennek a megoldását egy példával szemlélteti?

Kösz:
eM'82

ui.: ha már volt (ugyan)ilyen kérdés akkor bocs... szem.szerint rákerestem a neten a google-al ill. itt a fórumon is, de nem találtam nekem megfelelő választ.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.