Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Vitek Eszter


Vitek Eszter
csendes tag

Segítségeteket kéri egy mazsola.
Adott egy táblázat papíron. Hogy tudok egy hajszálra ugyanolyan táblázatot készíteni az excelben???? :F
Napok óta próbálom...
Minden tippet köszönök!

(#1402) LuFee


LuFee
csendes tag

Olyan problémám lenne, hogy van 2 excel dokumentum. Van bennük egy-egy cella, amiknek meg kell egyezniük, akár az egyikben, akár a másikban írom át a tartalmát. Tehát ha az egyikbe írom át, akkor a másikban is változik az érték. A bennük tárolt érték egy IP cím.

Hogyan? :F

Előre is köxi!

(#1403) lapa válasza LuFee (#1402) üzenetére


lapa
veterán

szerintem csak makróval. vagy egy harmadik táblával...

(#1404) matekmatika válasza Vitek Eszter (#1401) üzenetére


matekmatika
tag

1.Gyors, viszont nem biztos, hogy tuti olyan lesz: Egy OCR programmal (lehetőleg valami ''nevevan'' legyen pl. ABBYY FineReader) beolvastatod, majd exportálod Excelbe. {Persze egy szkenner nem árt ha van :) }
2. Lssú, de tuti: Kézzel kitöltöd, majd elvégzed a formázásokat.

(#1405) Vitek Eszter válasza matekmatika (#1404) üzenetére


Vitek Eszter
csendes tag

1. verzió: szkenner van, de a lap A3-as, a szkenner meg nem... :((
2. verzió Nem lenne baj, ha lassú, de nem tudom formázni! Béna vagyok, na. Nem ott vannak a vonalak, akárhogy méricskélem-saccolom, nem megy. Amúgy a tábla üres, utólag kellene kitölteni, ezért kellene hajszálra ugyanolyan, hogy amit beleírok az bele is essen a cellába.

[Szerkesztve]

(#1406) matekmatika válasza Vitek Eszter (#1405) üzenetére


matekmatika
tag

Számold át a papíron lévő cellák cm-ben értendő méreteit az excel képpontjaira.
Szélesség 1 cm=4,64 képpont (kb)
Magasság: 1 cm=29,53 képpont (kb)

(#1407) Vitek Eszter válasza matekmatika (#1406) üzenetére


Vitek Eszter
csendes tag

Köszi!
Még egy kérdés. Próbáltam a margót beállítani, de amit mérek (cm) az sose egyezik azzal ami végül a nyomtatásnál lesz. A cellákkal lassan megleszek, már ''csak'' ez nem stimmel...

(#1408) matekmatika válasza Vitek Eszter (#1407) üzenetére


matekmatika
tag

Ezt nem tudom. Elvileg amennyit beállítasz annyinak kell lennie a margó méretének. Alul-felül sem stimmel vagy csak a két oldalán? Mert ez utóbbi esetben lehet hogy a lapadagolóban nincs beállítva a papírméret és így a papírt minden nyomtatásnál más-más pozícióban húzza be. De csak találgatok, tényleg nem tudom. Nálam annyi amennyit beállítok.

(#1409) Vitek Eszter válasza matekmatika (#1408) üzenetére


Vitek Eszter
csendes tag

Oldalt stimmel, alul-felül nem. :F
Próbáltam úgy, hogy 0 margót állítok be, alul 0,3 cm felül 1 cm amit csak úgy öntszántából elhagy... Ezzel kombinálva ha beállítom a margót, jó lesz. De csak holnap! Leamortizálódtam, ugyanis, reggel 6 óta.

(#1410) sonar


sonar
addikt

'97 Excelbe be tudom vhol állítani azt,hogy csak jelszó beirása után mutassa meg az excel a fájl tartalmát?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1411) alexnowan


alexnowan
aktív tag

Itt is felrakom...

[link]

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#1412) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Hejj!

Csináltam egy egyoszlopos táblázatot, aminek az a lényege, hogy egy szöveg szavaiban a magánhangzókat a mássalhangzókat és a dupla betűket x, y és z vel jelöltem. Így ilyen szavak vannak pl.: xzzxyz, zzxzyzyxy, xzyyx, xyyx.
Arról kéne statisztikát csinálni, hogy a különböző variációkból mennyi fordul elő!
Ebben kéne egy kis segítség.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1413) dukari


dukari
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagy gondom van az excelel:
Van egy táblázatom mondjuk A1 cellától tart a D5-ig, ki szeretném az egészet jelölni a ctrl+shift+end segítségével de volt egyszer egy szám a A5555 cellába (ami azóta már ki lett törölve) akkor nem a 5. sorig jelöli ki hanem az 5555.-ig. Ugyanilyen gond van sorok és oszlopok törlése után is.
Mit lehet ilyenkor tenni?

ASUS A7N8X, AMD 2500+, 1GB mem., GeForce Fx5600 ,

(#1414) föccer válasza alexnowan (#1411) üzenetére


föccer
nagyúr

alexnowan : keress meg néhány programozással foglalkozó cégnél/egyénnél. az ára/idő szinte csak az igényektől függ...

dukari: Érdekes bug :) Próbáltam törölni a cellát is, és a tartalmát is. Egyik sem vezetett megoldásra.... Ha kicsi a tábla, akkor marada a shift+<klikk>,

Kérdés: Van egy fájl, amiben van kb 14 munkalap. Szépen formázott, nyomtatásra váró jegyzőkönyv van minden munkalapon. Ha újjab másolatot készítak egy munkalapról, akkor: 'nem lehet több betütipus' hiba jön elő. Ha az egyik munkalapon az egyik diagrammhoz újjabb adatsort akarok hozzáadni, akkor ugyan ez a hiba+program szabálytalan műveletet hajtott végre....

Van valami megodás? Vagy készítsek 30 db fájlt?

thx

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1415) lapa válasza CYBERIA (#1412) üzenetére


lapa
veterán

szerintem #1392-től olvasgass...

(#1416) CYBERIA válasza lapa (#1415) üzenetére


CYBERIA
őstag

Köszönöm!

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1417) pnorby válasza dukari (#1413) üzenetére


pnorby
csendes tag

Mentés után, ha megnyitod újra, már nem emlékszik rá. Engem is zavar, de más módszert én se találtam.

(#1418) dr.gibarian válasza dukari (#1413) üzenetére


dr.gibarian
csendes tag

Úgy is ki tudod küszöbölni, hogy ''beállsz'' D6-ba, nyomsz egy CTRL+SHIFT+ENDet, ezáltal kiejlöl mindent az A5555-ig. Utána jobb egér, delete, delete entire row. Utána rámentesz egyet és jó lesz.

(#1419) Rommel6600


Rommel6600
őstag

hello.
A következőt szeretném megvalósítani, aki tud segíteni ne fogja vissza magát.

Az egerem akksiról működik, és értelem szerűen egy idő után lemerül. A töltések időpontját felitrtam, megvannak dátum szerűen az időpontok, hogy mikor lett feltéve tölteni.
Arról szeretnék egy grafikont készíteni, hogy hogyan változott a töltések közöti idő az idő (azaz: használat) múlásával, azaz másképpen meddig birta egy töltéssel és ez hogyan változott a kezdetek óta.

tehát valahogy a töltések közötti időt kellene kiszámolni és ebből már egy grafikont össze tudnék hozni, de az előbbihez segítséget kérnék, mert lövélsem sincs hogyan kellene hozzákezdenem (milyen függvény vagy egyéb :F )

remélem érthető voltam, és létezik is valami erre :B

Előre is köszi :R

(#1420) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Sziasztok!

Azt hogyan lehet megcsinálni excelben, ha egy adott oszlopban számok vannak, és mindegyikhez hozzá akarok adni 1et.

Good to be good, but better to be lucky.

(#1421) Yooha válasza L|zsidoboz (#1420) üzenetére


Yooha
aktív tag

Hát szerintem egy üres oszlopra katt, aztán +, katt az adott számra, +1, enter.
Az új cella jobb alsó sarkát lehúzod annyi cellára, ahány szám van az eredeti oszlopban.
Az új oszlop számai eggyel nagyobbak az erdetinél.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1422) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!

A HA vagy IF függvényben hogyan lehet egymásba ágyazni több feltételt?
Pl. Ha B3=5 és E3=6 akkor 1 egyébként 0.
:F

(#1423) pnorby válasza lordring (#1422) üzenetére


pnorby
csendes tag

ha(és(b3=5;e3=6);1;0)

(#1424) lordring válasza pnorby (#1423) üzenetére


lordring
aktív tag

Köszi!

Akkor ebben vajon mi a hiba? :F
=if(and(B1=B2;C1=C2);1;0)

(#1425) lordring


lordring
aktív tag

Csak annyi volt, hogy épp magyar nyelvű Excel-be írtam. :D :D :D

Köszi a megoldást! :R

(#1426) pnorby válasza Rommel6600 (#1419) üzenetére


pnorby
csendes tag

Írd az A oszlopba az időpontokat, válassz dátumot és időt is tartalmazó cellaformát(jobbklikk/cellaformázás/szám/dátum/ott a 11.), B2-be írj képletet =A2-A1 (ennek formátuma lehet szám/szám), ezt másold amíg van adat az A oszlopban. A B oszlop mutatja 2 egymást követő töltés közti időt napban, ebből csináld a grafikont.

Amúgy szerintem azt is bele kéne venned, hogy mennyit rángattad az egeret és mennyit állt magában:)

(#1427) Rommel6600 válasza pnorby (#1426) üzenetére


Rommel6600
őstag

köszi szépen! :R

(#1428) matekmatika válasza sonar (#1410) üzenetére


matekmatika
tag

Szerimtem csomagold be valamilyen tömörírővel (zip, rar), úgy hogy jelszót adsz hozzá.

(#1429) kmoni


kmoni
csendes tag

Sziasztok!

Borzasztó gondban vagyok :D HOgyan lehet excelben véletlen számot generálni. Nem a vél függvényre, és nem a randbetween függvényre vagyok kíváncsi. Volt valami egyszerűbb módja is, amivel egész számokat hozott létre, véletlenszerűen. DE MI VOLT AZ?? :F
Köszi

(#1430) rdi válasza kmoni (#1429) üzenetére


rdi
veterán

nem tudom a hivatalos ezt írja
[link]

de ez is a vél parancsot használja

Fej! Tor! Potroh!

(#1431) kmoni válasza rdi (#1430) üzenetére


kmoni
csendes tag

Igen, próbálkoztam vél-lel, de azzal az a gond, hogy nem egész számot hoz létre, hanem tizedeseket pakol mellé. Mindenesetre köszönöm, még nézelődöm tovább.

(#1432) matekmatika válasza kmoni (#1431) üzenetére


matekmatika
tag

Csak annyi, hogy meg kell szoroznod 100-al.
=VÉL()*100
Persze ez csak 100-nál kisebb egész vagy 0 számokra jó, neked milyen intervallumban kellene.

[Szerkesztve]

(#1433) rdi válasza kmoni (#1431) üzenetére


rdi
veterán

arra meg írjál egy scriptet...

ez talán szintén segíthet :
[link]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1434) qestion


qestion
aktív tag

Nem tudok semmit, csak azt, hogy napokon belül kennem-vágnom kellene a makro készítést.
Tudnátok segíteni, hogy kezdjek neki? :R

a pálya

(#1435) erdey_a


erdey_a
őstag

Nakéremszépen...

volna nekem egy kibeba nagy adathalmazom. Adatok vannak oszlopokban. Adagszám, beszállító, két csak igent vagy nemet tartalmazó oszlop, és két megjegyzés oszlop.

A feladat az volna, hogy hogyan lehetne egy adott adagszámra rákeresni. Természetesen az autoszűrő, illetve a Szerkesztés/Keresés menüpontokat ismerem. A gond az, hogy ebből az adatbázisból kéne kibányászák az adatokat a számítógéphez meglehetősen keveset értő kétkezimunkás emberek is.

Olyasmire gondoltam, hogy egy nagyra hízott cellába bepötyögi az illető a keresett adagszámot és már köpi is a gép a következő sorba az adatokat.
Lehet ilyet?
Szóval valami cellába ágyazott keresésről volna szó.

Vérboci

(#1436) L3zl13 válasza erdey_a (#1435) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz Fkeressel megoldható.

Aki hülye, haljon meg!

(#1437) erdey_a válasza L3zl13 (#1436) üzenetére


erdey_a
őstag

akkor már csak a hogyan érdekel.
Erre a függvényre én is gondoltam, de ha rákeresek egy számra és meg is találja, hogyan taszi mellé az ahhoz tartozó többi cella adatait?

Vérboci

(#1438) erdey_a válasza erdey_a (#1437) üzenetére


erdey_a
őstag

Na mégis jó lesz az FKERES, csak minden adatoszlop kiiratására külön kell egy.
Szóval megy. Köszi.

SZERK.: CSakhogy felmerült egy nem is kicsiny probléma.
A megjegyzés oszlopban hiperhivatkozások vannak az eredeti bizonylatok scannelt példányához. Az FKERES az elérési utat ki is írja, de az nem lesz hivatkozás, így rákattintani sem lehet. Na most mit tegyek? Nehogy már a célegyenesben bukjak el! :O

[Szerkesztve]

Vérboci

(#1439) TIV


TIV
tag

üdv!

excelben van egy oszlop tele ilyenekkel össze vissza

ads003
ert002
ads002
ads001
ert001

1. függvénnyel szeretném kiíratni egy cellába, hogy az ''ert''-k közül melyik a következő azonosító...(vagyis írja ki a függvény, h ert003)

2. milyen billparancsal tudom másolni az eredményt, h ne a függvényt másoljam, hanem az eredményét?

thx!

(#1440) erdey_a válasza erdey_a (#1438) üzenetére


erdey_a
őstag

léhéhécccihihiiiii!!!

Nincs semmi módja, hogy egy FKERES-sel megtalált és egy cellába kiiratott elérési út hiperhivatkozásként szerepeljen? :O

Vérboci

(#1441) lapa válasza erdey_a (#1440) üzenetére


lapa
veterán

=hiperhivatkozás(fkeres....)

ez nem műx?

(#1442) erdey_a válasza lapa (#1441) üzenetére


erdey_a
őstag

ó baszki... ha itt lennél, megcsókolnálak.
Sosem gondoltam volna, hogy ilyen ''függvény'' is van.
Ezermillió köszönet :R

Vérboci

(#1443) lapa válasza TIV (#1439) üzenetére


lapa
veterán

kicsit bonyesz lett, elsőre ez jutott eszembe. [link]

ja és másolás után a célcellán jobb gomb --> irányított beillesztés --> értéket

[Szerkesztve]

(#1444) qestion válasza qestion (#1434) üzenetére


qestion
aktív tag

Könyvcím esetleg?

a pálya

(#1445) TIV válasza lapa (#1443) üzenetére


TIV
tag

tényleg kicsit bonyesz, azért nagyon köszönöm h foglalkoztál vele!!!

az a baj, hogy közel 1000 ilyen sor van, szóval ha mind a két fajtából (asd-ert) csinálnék még ráadásul 2000-2000ret (sort a második munkalapon) biztonságképp akkor az nagyban befolyásolni az xls méretét, és most 130KB így is lassan indul...:(
thx azé! :R

(#1446) qestion válasza qestion (#1434) üzenetére


qestion
aktív tag

Nincs már sok idő! Nem érek rá bogarászni! :U

a pálya

(#1447) qestion


qestion
aktív tag

upper(start?)

a pálya

(#1448) pnorby válasza TIV (#1439) üzenetére


pnorby
csendes tag

1
A oszlop értékek / pl ert001
B oszlop =KÖZÉP(A2;1;3) /-> ert
C oszlop =KÖZÉP(A2;4;3) / -> 001
D oszlop =HA(B2=''ads'';ÉRTÉK(C2);'''') / a szám ha ads a B oszlop
E oszlop =HA(B2=''ert'';ÉRTÉK(C2);'''') / a szám ha ert a B oszlop

H3 =MAX(E:E)+1 / következő szám
H4 =HA(H3<10;ÖSSZEFŰZ(''00'';SZÖVEG(;H3));HA(H3<100;ÖSSZEFŰZ(''0'';SZÖVEG(;H3));SZÖVEG(;H3)))
/szövegesítve
H5 =ÖSSZEFŰZ(''ert'';H4) /eredmény

H3,H4,H5 értelemszerűen ads-ra ha E oszlop helyett D-re

2
ctrl+c, cél / jobbclick irányított beillesztés érték

(#1449) qestion


qestion
aktív tag

uhh, legalább a relatív - abszolút hivatkozásokat el tudnátok magyarázni :R , legalább ezt?
Mikor kell $A4$B4 mikor csak $A4B4 és mikor A4$B4 és mikor A4B4? :B

Példán keresztül esetleg?
Legalább a relatív - abszolút hivatkozás alkalmazásával legyek legalább tisztában, ha már a makrohoz hozzá se tudok kezdeni. :U

Az Excelben a nyelvet hol lehet átváltani: magyar --> angolra?

[Szerkesztve]

a pálya

(#1450) qestion válasza qestion (#1449) üzenetére


qestion
aktív tag

Ha abból indulok ki, hogy sor és oszlop, akkor
$A4$B4 az sor és oszlop dinamikusan változik egy x-edik kiszámolandó cellában.
F4-re: A$4 oszlop változást veszi figyelembe,
további F4-re: $A4 az a sorváltozásra.

Megerősítitek?

Lenne egy xls fájlom, csak nem tudom hogy jött ki bizonyos eredmény, hiába van ott a képlet. {itt a képlet} ezt melyik billentyűvel + egérrel lehet megvalósítani?
Az ugye nem mindig jó, ha csak lehúzom a jobb alsó saroknál fogva a cellát.
Van valami billentyű, ami a ''bonyolultabb'' műveletekhez kell, ez mi?

''Tömbrész nem módosítható'' popupból hogy lehet kilépni, be sem lehet zárni az excelt! ??? :Y és ''nem lehet kilépni az excelből'' pop-up!!! :Y :o :F


[Szerkesztve]

a pálya

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.