Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni tőletek.
Két excel-file-om A oszlopában több ezer vonalkód van. Összeszeretném hasonlítani az egyik file A oszlopát, a másik file A oszlopával, és ha van egyforma vonalkód az valamilyen formában kerüljön megkölönböztetésre, hogy leszűrhető legyen.
Tudom, hogy van FKERES függvény, azonban még véletlenül sem akar összejönni a működése.

Előre is köszönöm a segítséget.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1102) Gh0sT válasza mikoljan (#1101) üzenetére


Gh0sT
addikt

Legyen az egyik munkafüzet neve Vonalkódok1.xls, a másik Vonalkódok2.xls!

Első munkafüzet B oszlopába beszúrod az alábbi képletet:
=HA(HIBÁS(FKERES(A1;[Vonalkódok2]Munka1!$A$1:$A$XXXX;1;HAMIS));'''';''A vonalkód szerepel mindkét listában'')

XXXX: a Vonalkódok2 táblában az utolsó kód sorszáma

Fontos: Vonalkódok2 táblában a vonalkódok sorba kell hogy rendezve legyenek!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1103) lapa válasza mikoljan (#1101) üzenetére


lapa
veterán

amelyik mellett a jelölést szeretnéd (pl. B1-től):

=if(isnumber(match(A1;<másiktábla vonalkódos oszlopa>);''ez megvan'';''ez nincs'')

vagy magyarusul:

=ha(szám(hol.van(A1;<másiktábla vonalkódos oszlopa>);''ez megvan'';''ez nincs'')

Gh0sT: bibí enyémnél nem kell a sorrend :)

[Szerkesztve]

(#1104) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Gyorsabb voltam, de a tied jobban tetszik! :)

Szerk.: A tied mit csinál a hibaértékkel? Vagy az nincs nálad? Mert ugye FKERES-nél lehet #HIÁNYZIK értéket visszakapni.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1105) lapa válasza Gh0sT (#1104) üzenetére


lapa
veterán

sztem a hol.van hibát dob, de mivel az nem szám...

meg hoppá lehagytam egy bezárójelet a végéről.

[Szerkesztve]

(#1106) Gh0sT válasza lapa (#1103) üzenetére


Gh0sT
addikt

Kell a HAMIS kapcsoló is a HOL.VAN függvényhez, mert így ad vissza falsch értéket is.

=HA(SZÁM(HOL.VAN(A1;[másik tábla oszlopa];HAMIS));''ez megvan'';''ez nincs'')

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1107) lapa válasza Gh0sT (#1106) üzenetére


lapa
veterán

jé az is lemaradt. mondjuk 0 került volna bele, kösz hogy szólsz :)

(#1108) mikoljan


mikoljan
tag

Szuper, működik. Köszönöm mindkettőtök gyors válaszát!

#1106: :)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1109) warezxts


warezxts
senior tag

Szia!
Csak Gh0st-nak egy nagy THANK YOU, a timesheetes help-ert, most csak kerult ra sor hogy eljutottam ujra ide, es letoltottem... Mostmar szamolja az orakat ha ejfel utanig is dolgozom...
Tovabbi szep napot/estet! :)
Warez
:R :C :DD

(#1110) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok!

Ismét a segítségeteket szeretném kérni.
Van két excel file-om, mindkettő többezer vonalkódot tartalmaz (lásd. #1100). Azonban a különbség most az, hogy az egyik táblázat B oszlopában a vonalkódhoz tartozó check-digit is szerepel.
Most is összeszeretném hasonlítani a két táblázatot úgy, hogy meg legyenek jelölve az azonos vonalkódok, és ha van találat, akkor a másik tábla B oszlopába kerüljön beírásra a megtalált vonalkódhoz tartozó check-digit.

Nagyon köszönöm a segítséget!

[Szerkesztve]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1111) lapa válasza mikoljan (#1110) üzenetére


lapa
veterán

nem vagyok egy nagy spíler vonalkódból, de ez akkor ugyanaz a kódolás, csak más subset? fix hosszúak a kódok?

(#1112) Gh0sT válasza lapa (#1111) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szerintem egész egyszerűen van megint két tábla, az A oszlopaiban egy-egy x számjegyű szám és mellettük egy ellenörzőszám. Ugyanaz a példa mint az előbb egy plusz oszloppal és egy HA, FKERES kombóval megspékelve.

Szerintem... Aztán lehet, hogy nagyon leegyszerűsítettem a példát. :) De majd jön az illetékes és megmondja a frankót.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1113) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Valakinek lógok még egy példával, kijaz? :)

Szabad publikálni? Csak mert nem boldogulok a makrókkal és vannak it nálam profibbak is.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1114) mikoljan válasza lapa (#1111) üzenetére


mikoljan
tag

Nem olyan komoly ez a kódolás, amolyan ''cégspecifikus''. Igen, fix hosszúak, 25 karakterből áll aminek az utolsó karaktere a check-digit.
Most hiba csúszott a gépezetbe és a kapott kódolás nem tartalmazta az utolsó karaktert. (Ne kérdezd meg, hogy hogyan és azt se, hogy miért nem generált újat a kolléga, mert nem tudom.)

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1115) lapa válasza mikoljan (#1114) üzenetére


lapa
veterán

csak úgy tudod sztem megoldani, ha a csekkdigites oszlop mellé csinálsz egy újat:

=bal(<digites cella>;hossz(<digites cella>)-1)

utána a digit nélküli oszlop mellé:

=index(<digites oszlop>;hol.van(<digit nélküli cella - pl. A1>;<fent készített oszlop>;0))

asszem legalábbis.

(#1116) matekmatika


matekmatika
tag

Sziasztok! Tud valaki segíteni abban, hogy lehet több munkafüzetben lévő (mindegyikben egy-egy munkalap) munkalapokat egyetlen munkafüzetbe összehozni? Persze nem kézi módszerrel, hanem valami makroféle variációval.Köszönöm.

(#1117) surixxx


surixxx
tag

sziasztok!

lenne egy rendkívül idegesítő problémám, és örülnék, ha valaki tudna segíteni! a helyzet a következő, a munkám során jelenleg 95%-ban excel-lel dolgozok, és szinte mindig ''köhög'' szegényke, és állandóan a következő hibaüzenetet írja ki:

''Az Excel nem képes az igénybe vehető erőforrásokkal a feladat végrehajtására. Válasszon kevesebb adatot, vagy zárja be a többi alkalmazást.''

mit tudok tenni, hogy ez megszűnjön? arra gondoltam, hogy hardver problem van, de azt azért nehezen venné be a gyomrom, hogy 10-15 nagyobb (1-50mb) excel fájl kezeléséhez kevés lenne egy 3ghz-es p4, és 512mb ram. ha mégis, lécci világosítsatok fel!

előre is kösz!

cooler master centurion 590 :: intel e5200 :: cooler master hyper 212 :: geil ultra 2*2gb :: gigabyte geforce 9800gt :: zalman vf900cu :: wd green 1tb :: wd 250gb :: cooler master silent pro 500w :: zalman zm-mfc1 plus black :: samsung 2243sw

(#1118) Gh0sT válasza surixxx (#1117) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mekkora a lapozófájl a gépen?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1119) surixxx válasza Gh0sT (#1118) üzenetére


surixxx
tag

640mb

cooler master centurion 590 :: intel e5200 :: cooler master hyper 212 :: geil ultra 2*2gb :: gigabyte geforce 9800gt :: zalman vf900cu :: wd green 1tb :: wd 250gb :: cooler master silent pro 500w :: zalman zm-mfc1 plus black :: samsung 2243sw

(#1120) Gh0sT válasza surixxx (#1119) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mi történik, ha felrakod 1536-1536-ra? Nem megoldás?

Egyébként szerintem a memória mérete lesz a szűk kersztmetszet. Érdemes lenne megnézni, hogy 8-10 nagyobb Excel fájlnál mekkora lesz a lapozófájl és mennyi szabad memóriád marad.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1121) surixxx válasza Gh0sT (#1120) üzenetére


surixxx
tag

munkahelyi gép, és nem tudok ilyeneket állítgatni, de tippnek jó, szólok IT-nek. amúgy mielőtt kérdeznéd miért nem őket zaklatom ezzel a problémával, a válasz csak annyi, hogy nem állnak a helyzet magaslatán. :(

cooler master centurion 590 :: intel e5200 :: cooler master hyper 212 :: geil ultra 2*2gb :: gigabyte geforce 9800gt :: zalman vf900cu :: wd green 1tb :: wd 250gb :: cooler master silent pro 500w :: zalman zm-mfc1 plus black :: samsung 2243sw

(#1122) lapa válasza surixxx (#1121) üzenetére


lapa
veterán

[link]

szal az excel korábbi verzióiban nem feltétlenül használja ki a pagefile-t, hanem saját korlátja van.

(#1123) lapa válasza matekmatika (#1116) üzenetére


lapa
veterán

ezzel szerintem el tudsz indulni: [link]

(a gomb megnyomása után kiválasztott könyvtárban lévő összes xls fájlon csinál valamit)

[Szerkesztve]

(#1124) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló!
van egy táblázatom, és az x értéktengelyen nem linárisan növekednek az értékek, és ezért dobták vissza a jegyzőkönyvemet.és nem bírok rájönni hogy lehetne lineárisra állítani

[link]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1125) mikoljan válasza lapa (#1115) üzenetére


mikoljan
tag

Köszönöm a segítséget!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#1126) lapa válasza MUŁĐER (#1124) üzenetére


lapa
veterán

ööö lineáris fv-t alkotó adatsorral? most nem számolgattam de ahogy nézem egységnyi A / B oszlopra nem egységnyi C oszlop jut. nem lehet, hogy az A kerekítése miatt? ha benéztem akkor bocs.

(#1127) matekmatika válasza MUŁĐER (#1124) üzenetére


matekmatika
tag

Szia! lsd.: #1057 #1060 #1062.
Ott is hasonló probléma volt.
Akkor úgy tudtam megcsinálni.

(#1128) Zsemlye


Zsemlye
csendes tag

Sziasztok!

A fennálló problémám, amiben most kérem a segítségeteket:
van két táblázat, amit a wordből másoltam át, excelbe. mind a kettő ugyanannyi oszlopból áll, szépen sikerült is egymás alá illesztenem őket a rendje-módja szerint. azonban, ahogy rendezni akarom ABC sorrend szerint, kiírja a következőket:
''A művelet végrehajtásához szükséges, hogy az egyesített cellák, azonos méretűek legyenek.''
Ezt, hogy tudom eszközölni?

Köszi előre is :B

Zsem

(#1129) rdi válasza Zsemlye (#1128) üzenetére


rdi
veterán

például úgy, hogy megszűnteteted a cellaegyesítéseket...

Fej! Tor! Potroh!

(#1130) Zsemlye válasza rdi (#1129) üzenetére


Zsemlye
csendes tag

Teljesen zöld vagyok hozzá... jön a tudatlan kérdés: azt, hogyan tudom kivitelezni?

Zsem

(#1131) Zsemlye válasza Zsemlye (#1130) üzenetére


Zsemlye
csendes tag

Ez sikerült... következő kérdés, hogy excelben is lehet sorszámozni a sorokat? Illetve, ha wordben én már előzetesen sorszámoztam, azt most itt, hogyan tudom eltüntetni?

Zsem

(#1132) matekmatika válasza Zsemlye (#1131) üzenetére


matekmatika
tag

Persze ha be tudnád linkelni a táblázatot, akkor könnyebben tudnék segíteni. Ha úgy akarod a sorszámokat eltüntetni, hogy azok egy cellában vannak a további adatokkal, akkor kijelölöd azt az oszlopot, amelyikből a sorszámokat el akarod tüntetni. Majd választod az ADATOK/SZÖVEGBŐL OSZLOPOK -at. Ha a sorszámok után pont van, vagy esetleg szóköz, akkor választhatod a TAGOLT kapcsolót, TOVÁBB, kijelölöd a pontot vagy a szóközt, és BEFEJEZÉS.
Ha a sorszámozott cellák után olyan cellák következnek, amikbe szintén van írva, akkor előtte az egyik ilyenre ráálva szúrj be egy üres oszlopot, hogy az adatok oszlopokra tagolása után ne íródjonak át az utánuk következő cellák. Majd ha végeztél, a sorszámokat tartalmazó oszlopot (pl. ha ez az ''A'', akkor rákattintva kijelölöd az oszlopot, majd jobb klikk és törlöd.
Ha az egész nem így van akkor kicsit bővebben magyarázd el..

(#1133) rdi


rdi
veterán

Sziasztok, találkoztatok már olyan szóközzel amit nem lehet lecserélni?
Mert nekem most ilyenek voltak. A szóközök is lehetnek félkövérek? Mert semmilyen cserét nem tudtam csinálni, még akkor sem, amikor kiexportáltam txt-be,,,
Megoldás?

Fej! Tor! Potroh!

(#1134) lapa válasza rdi (#1133) üzenetére


lapa
veterán

kopizd ki a szóköznek látszó tárgyat és azt illeszd be a csere ''mit'' mezőjébe.

(#1135) rdi válasza lapa (#1134) üzenetére


rdi
veterán

haha azt már próbáltam, nem megy... az ilyen turpisságokat már kipróbáltam... :))

Fej! Tor! Potroh!

(#1136) lapa válasza rdi (#1135) üzenetére


lapa
veterán

akkor ilyennel még nem volt dolgom. nemtod esetleg átküldeni a fájlt vagy vmi mintát a labornak?

(#1137) rdi válasza lapa (#1136) üzenetére


rdi
veterán

hát nem, mert kézi módszerrel megcsináltam :)))
majd csütrötökön megint próbálkozom egy következő adaggal, ha ott is lesz ilyen problémám, akkor elküldöm.

Fej! Tor! Potroh!

(#1138) Balli


Balli
őstag

Tudnatok ajanlani egy oldalt, mely segitsegevel belemerulhetnek az excel rejtelmeibe, vagy esetleg van a neten fent rola konyv elektronikus formaban?

Athens 2004

(#1139) mahatma


mahatma
aktív tag

nagyon láma kérdés lesz...adott egy fájl, amiben ha szeretnék jobbra-balra-le-fel mozogni a cellák között, nem tudok, mert csak scrollozik a nyíl hatására, de mindig ugyanaz a cella marad kijelölve....mindig csak egérrel tudok átmenni egy másikra, és ez piszok zavaró...hogy lehet ezt megszűntetni? a védelmeket megnéztem, ott minden rendben, nem állítgattam semmit rajta....help

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1140) mahatma válasza mahatma (#1139) üzenetére


mahatma
aktív tag

még az is érdekes, hogy bármilyen fájlt megnyitok most már ezt csinálja, tegnap még semmi baja nem volt, most meg mindegyik ilyen lett, mindenféle állítgatás nélkül...nem értem :F valaki?

szerk: probléma megoldva, mégiscsak állítgatta valaki itt az irodában

[Szerkesztve]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1141) RAM


RAM
őstag

Mintha Lenyomva tartva lenne az egér és mindent kijelöl + jel van a kurzoron!!!
Mit állítsak be, hogyan???
Egyből így jön be!!

:Y
:Y
:Y

Csak tisztán

(#1142) RAM válasza RAM (#1141) üzenetére


RAM
őstag

:Y :F

Csak tisztán

(#1143) RAM


RAM
őstag

huhhhhhh
rohatt májusz :B

Csak tisztán

(#1144) lapa válasza RAM (#1143) üzenetére


lapa
veterán

waszusz?

(#1145) lordring


lordring
aktív tag

Ebben vajon mi a hiba? :U

cells(i,5)=közép((i;4);4;9)

(#1146) lapa válasza lordring (#1145) üzenetére


lapa
veterán

cells(i,5)=mid(cells(i,4);4;9)

(#1147) lordring válasza lapa (#1146) üzenetére


lordring
aktív tag

:(
''Expected: list separator or )'' :O

(#1148) matekmatika válasza lordring (#1147) üzenetére


matekmatika
tag

For i = 1 To 5
Cells(i, 5) = Mid(Cells(i, 4), 4, 9)
Next i

(#1149) mahatma


mahatma
aktív tag

sziasztok, lenne egy amatőr kérdésem. hogyan tudok lenyíló választási lehetőséget létrehozni excelben? szeretnék csinálni egy ajánlatkérő lapot, és hogy ne kelljen beleírkálni, inkább ilyen lenyíló paneleket csinálnék, de sügér vagyok hozzá :B viszont gyorsan tanulok, remélem, előre is köszi

az űrlap funkciónál kellene keresgélnem?

[Szerkesztve]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1150) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

Van egy több tíz megás táblázatom, sok munkalappal. Ezeket a munkalapokat naponata szoktam adatokkal feltölteni. Ennek a munkafüzet egyik munkalapját elérhatővé tenném mások számára is.
Szeretném megkérdezni, hogy lehetséges egy munkafüzet munkalapját tükrözni? (Megoldható, hogy a forrás-file elmentése és bezárása után a tükrözendő munkalap olvasására jogosult személy a legutóbb mentett állapotot lássa, miután megyitja azt a munkafüzetet, ahol a tükrözött munkalap található?)
Ha igen, hogyan tudom megvalósítani?

Előre is köszönöm a segítséget!

- - - We Enter Into The Future - - -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.