Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) chicken válasza Cathfaern (#150) üzenetére


chicken
senior tag

Valójában nem is a grafikon a legfontosabb. Hanem két ilyen worksheet van, amiből nekem a két mobiladapterünk együttes foglaltságát kellene meghatározni.
Vagyis az az adat kéne, hogy a tíz munkaórából (nyolctól hatig) az idő mekkora részében foglalt mind a két adpater, azaz mennyi az az idő, mikor nem lehet mobilhívást kezdeményezni, mert mind a kettőn beszélnek.
Az első táblázatban van az egyiken tételesen, hogy hánytól hányig voltak a hívások az 1es adapteren, a másikon meg, hogy a másikon. Talán valami makró kéne, de ehhez egyáltalán nem értek...

mens sana in campari soda

(#152) kiskegyed válasza chicken (#151) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Ehhez a megoldáshoz mit szósz?
Tudom, nem túl elegáns.
Bővebben: link

(#153) Winetoo001


Winetoo001
tag

Szasztok!

Van egy láma kérdésem.

van 99 shet-em, egyformák csak az adatok változnak. Minden munkalaphoz kell diagrammot készíteni a shet-en levő adatokkal, de egyesével ugye elég gáz lenne :(.
5let vkinek?

(#154) Winetoo001 válasza Winetoo001 (#153) üzenetére


Winetoo001
tag

Senki nem tud erre okosat mondani, vagy hüjén tettem fel a kérdést? :F

(#155) lapa válasza Winetoo001 (#154) üzenetére


lapa
veterán

nemtom mennyire vagy otthon a visual basicben, de a javallatom a következő: előtted van a 99 sheet (előtte bakup!), grafikon nélkül. jobb gomb az eszköztárak mellett --> visual basic eszköztár bepippant --> megjelenik a videómagnó-like toolbar --> karika gomb megnyom --> grafikon elkészít sheet 1-hez (kizárólag az, lehetőleg ne ilyenkor kezdj el a táblában javítgatni stb.) --> kocka megnyom --> ALT+F11 megnyom --> erre megjelenik az, amit csináltál az excel nyelvén (ha jobb oldalon nem egy kód jelenik meg, akkor a bal menüben a sheet alatt a ''macros''-ra duplakatt --> itt megpróbálod kiokosítani, hogy hol hivatkozik az aktuális táblára és arra megpróbálsz vmi for-next ciklust írni. ha nagyon elvesztél akkor reámdobod mailben a teljes kódot, lehet hogy tudok segíteni.

(#156) lapa válasza chicken (#151) üzenetére


lapa
veterán

izé, ha azt mondod, hogy mindkét adapter mindkét oszlopa mellé raksz egy olyan oszlopot, hogy 1B (=1-es adapter be), 1K (=1-es adapter ki), 2B, 2K (ugyanez) és egymás alá másolod őket (tehát A oszlop: időpont, B oszlop kategória). a listát sorba rakod idő növekvőbe. mellészerkesztesz egy olyan oszlopot, ami megnézi, hogy az előtte lévő milyen kategória (1, 2 + B, K), és arra már lehet sztem logikát csinálni. az eredmény az, hogy minden idő mellé kihozd, hogy akkor kezdett el 1, 2 vagy 0 adapter ''foglalt lenni''. gondolom legfeljebb az előző két sor adatai alapján ez meghatározható. ha ez megvan, az időtartamok az előző sor időpontjaiból sztem megint számolhatók. nem csinálom meg helyetted, mert én sem látom ám igazán át a saját gondolatmenetemet, de sztem megoldható :)

(#157) Winetoo001 válasza lapa (#155) üzenetére


Winetoo001
tag

VB-ben láma vok, de próbálkozok :D.
Amit írtál tesztelem, de abban a next ciklusban kérném majd a segítséged. Este tom majd átküldeni a filet, ami anyiban módosul hogy sheetenként 8 diagramm kell /szeretem a főnököm :((/.

(#158) nbk


nbk
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van-e olyan függvény excelben, ami megnézi egy adott cellában van-e egy adott szöveg... tök mindegy mi lesz a kimenete a függvénynek...
thx

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#159) X-COM válasza nbk (#158) üzenetére


X-COM
nagyúr

angolban FIND, ill. SEARCH (utóbbi nem case sensitive), magyarban pontosan nemtom, de a szövegfüggvények között biztos megtalálod

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#160) Winetoo001 válasza lapa (#155) üzenetére


Winetoo001
tag

Ezer kösz. Sikerült mindent megoldani, uh nem terhellek mél-el. :C

(#161) Winetoo001


Winetoo001
tag

Hi!

Megint megakadtam az excelben :(.

Van 5db .DBF fájlom 100-300e sor hosszúak és ezeket kéne vhogy átrakni excelbe. Erre kéne vmi script, mert havonta 2-3-or kell ezt majd megcsinálnom.

(#162) Winetoo001 válasza Winetoo001 (#161) üzenetére


Winetoo001
tag

UP

(#163) moonman válasza Winetoo001 (#161) üzenetére


moonman
titán

copy to akarmi for recno()>65536

(#164) Winetoo001 válasza moonman (#163) üzenetére


Winetoo001
tag

Ezt kifejtenéd bővebben, mert láma vok VB-ben.
thx

(#165) moonman válasza Winetoo001 (#164) üzenetére


moonman
titán

ez nem vb, sima foxbase :) favágás rulz

(#166) Winetoo001 válasza moonman (#165) üzenetére


Winetoo001
tag

akkor főleg, mit csináljak ezzel? :O

(#167) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nem konkrétan excel kérdés, de végülis az.

hogyan tudok word dokumentumhoz csatolni excel file-t úgy, hogy magába foglalja a dokumentum --> azaz ne kelljen a dokumentummal együtt mozgatnom, hanem beleépüljön, és egy kis ikonra kattintva a dokumentumban megnyíljon (mint az email-ekben néha)???

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#168) X-COM válasza parandroid (#167) üzenetére


X-COM
nagyúr

insert-object-create from file
display as icon

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#169) lapa válasza parandroid (#167) üzenetére


lapa
veterán

beszúrás --> objektum --> fájlból --> ikonként látszik.

ahhhh. buta lassú csiga. :)

[Szerkesztve]

(#170) parandroid válasza lapa (#169) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

köszönöm mindkettőtöknek.

és ha én e-mailben elküldöm csak a word-fájlt, akkor a túloldalon látni fogják az én gépemről becsatolt excell-fájlt? nem csak linket tesz rá?

visszavonom a kérdést, a válasz igen. kipróbáltam.

köszönöm még egyszer... :C :C :C

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#171) lapa válasza parandroid (#170) üzenetére


lapa
veterán

teszteld le, küldd el magadnak. sztem így sumákolják be a vidiket is a tűzfalon, úgyhogy műxenie kell.

(#172) parandroid válasza lapa (#171) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

megtörtént, meni tenksz megint... :D :C :D

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#173) X-COM válasza parandroid (#170) üzenetére


X-COM
nagyúr

igen, a tartalmát teszi, van ottan egy link to file pipa is

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#174) Karyka válasza X-COM (#173) üzenetére


Karyka
csendes tag

Egy picit OFF, de el kellene mélyednem az Excel-ben és a programozásában. Tudnál javasolni valami irodalmat, vagy egy olyan oldalt, ahol ''érthetően'', példákkal segítvel vannak mintafeladatok?

(#175) lapa válasza Karyka (#174) üzenetére


lapa
veterán

biztosan lehet máshogy is, de nekem az ilyen ''elmélyedések'' leginkább konkrét feladatok kapcsán sikerültek. olyankor a microsoft technet-je meg a vb súgó segített. rengeteg doksi meg példafájl van minden elképzelhetőre. papíralapú irodalmat nem tudok sajna...

(#176) X-COM


X-COM
nagyúr

ja, én is a help-ből szedtem össze a ''tudásomat'' ezügyben, szerintem jól használható

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#177) styrex


styrex
csendes tag

Azt szeretném elérni, hogy az A oszlop állandóan látszódjon, még akkor is ha már a sokadik oszloppal dolgozom. Lehetséges ez?

(#178) moonman válasza styrex (#177) üzenetére


moonman
titán

B1-re állsz és ablak menü, ablaktábla rögzítése.

(#179) styrex


styrex
csendes tag

Nagyon köszönöm!!!

(#180) Out


Out
addikt

En meg azt szeretnem megcsinalni, hogy van egy oszlopdiagrammom amiben heti adatok vannak, es szeretnek egy vizszintes vonalat berakni ami mutatna hogy amennyi az eves atlag eddig? nem talaltam megoldast a vizszintes vonalra... valakinek otlet?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#181) Luxurka válasza Out (#180) üzenetére


Luxurka
tag

Rakj be még egy adadtsort, amiben az átlagérték minden oszlopnál meglesz
pl 2004 11. hét 1500 db
12. hét 1500 db
13. hét 1500 db

Ez elvileg egyenes lesz ! hajrá VW

(#182) PEPE85


PEPE85
senior tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Excel fájl amit, ha megnyitok vagy azt választom, hogy csak olvasásra nyitom meg a fájlt(utánna el tudom menteni más néven, de nekem nem ez kéne), vagy beírom a jelszót és akkor tudom szerkeszteni is közvetlenül, de nem tudom a jelszót. Hogyan tudnám én ezt kilottózni?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#183) ollie válasza PEPE85 (#182) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megoldás, hogy elmented más néven, letörlöd az eredetit, majd átnevezed az új file-t a régi nevére.
A másik valami password recovery használata, de azok nem ingyenesek.

***

(#184) PEPE85 válasza ollie (#183) üzenetére


PEPE85
senior tag

Erre gondoltam, hogy ez így nem jó. Pasword recovery-m van, de azzal csak olyan fájlokat lehet megfejteni amik úgy vannak lekódolva, hogy olvasásra sem tudod megnyitni, nekem pedig nem ez kell. :(

Watch 4k movies with Netflix :)

(#185) moonman


moonman
titán

ha már excel

[kép]

(#186) Thyb válasza PEPE85 (#184) üzenetére


Thyb
senior tag

Szerintem nem fog menni. Én próbáltam már feltörni és nem ment. Próbáld meg megkeresni az illetőt aki csinálta a filet, vagy küld át és megnézem, ki lehet-e valahogy menteni a cuccost belőle más néven

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#187) snowflake válasza PEPE85 (#184) üzenetére


snowflake
tag

Probálkozz ezzel amennyiben csak a cella/munkalap védelem van aktiválva:
Bővebben: link

Korábban engem ez már kisegített párszor.

(#188) ollie válasza moonman (#185) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hányas Excel?

***

(#189) erdeya válasza moonman (#185) üzenetére


erdeya
senior tag

Ja kérem, ha számoltatsz vele vmit...
Valami űrhajósat :DDD

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#190) moonman válasza ollie (#188) üzenetére


moonman
titán

2003 sp1 valami irdatlan nagy, többszáz megás tábla megnyitása közben kicsit elszállt az agya :)

(#191) Thyb válasza snowflake (#187) üzenetére


Thyb
senior tag

Akkor egyszerő lenne, de nekem a leirás alapján ugy tünik, hogy a file védett. Ha munkalapot védesz, akkor kapásból nem kér passwordot, csakha arra külön script van beiktatva. Na meg akkor nem jelentene problémát, ujragenerálni a file-t.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#192) CuKoR


CuKoR
senior tag

Egy függvény help kellene
Történetesen olyan, hogy egy oszlopban nevek vannak...van ami sokszor előfordul, de van ami csak 1-2 szer.....kellene nekem egy olyan függvény ami kiirja a nevet, és hogy hányszor szerepel az adott oszlopban
Az összes név 1 oszlopban van és jo lenne ha csak egy függvényt kellene behajitani nem megkeresgetni nekem a neveket és ugy összeszámoltatni ( olyat találtam de azzal 100 év alatt nem végzek)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#193) rdi válasza CuKoR (#192) üzenetére


rdi
veterán

Darabteli függvény nem lenne jó?

Csak azt javasolom, hogy a feltételt kijelöléssel add meg (keress egy cellát, ami tartalmazza a keresendő feltételt a vezetéknevet)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#194) rdi válasza rdi (#193) üzenetére


rdi
veterán

Ja bocs most látom, hogy az is kellen, hogy írja ki a nevet.
Ez mondjuk tipikusan adatbázisos feladat, de itt is megoldható. Csak még nem tudom hogyan...

Fej! Tor! Potroh!

(#195) CuKoR válasza rdi (#194) üzenetére


CuKoR
senior tag

darabteli meg szumha kiprobálva pár modszerrel :)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#196) rdi válasza CuKoR (#195) üzenetére


rdi
veterán

Akkor kénytelen leszel programozni, vagy szétnézni az adatbázis típusú excel megoldások között. Olyanom nemek sincsen... :)

Fej! Tor! Potroh!

(#197) CuKoR válasza rdi (#196) üzenetére


CuKoR
senior tag

:O:O

Cukorka nem vágja a programozást :(

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#198) CuKoR válasza rdi (#196) üzenetére


CuKoR
senior tag

Vagy akkor olyan is jo lenne ami kigyűjti az összes előforduló nevet vhova...aztán arra majd rádobok egy másik függvényt

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#199) CuKoR válasza CuKoR (#198) üzenetére


CuKoR
senior tag

:O

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#200) ollie válasza CuKoR (#192) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pivot tábla nem jó?

***

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.