Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) lapa válasza ollie (#400) üzenetére


lapa
veterán

esetleg onkeypressed vagy oncellchange(?) eventtel vagy ilyesmivel ki lehet trükközni, de az meg lefut minden bevitelnél. bár annyira még akkor sem vészes, mert csak meg kell néznie, az a cella változott-e meg...

(#402) Gh0sT válasza lapa (#399) üzenetére


Gh0sT
addikt

Biztos, hogy jó topicot linketltél nekem? Mert abban csak egy halott linket találtam... :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#403) mahatma


mahatma
aktív tag

lenne egy láma kérdésem:

egy HA függvénnyel végzek logikai vizsgálatot és azt szeretném hogyha az érték igaz, akkor kék színnel írja be a cellába, ha hamis, akkor pirossal.....
biztos nagyon egyszerű, de nem vagyok nagy spíler....de gyorsan tanulok :B

előre is köszik

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#404) Gh0sT válasza mahatma (#403) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nézzünk egy egyszerű példát, hogy érthető legyen:

A1 cella tartalma egy szám.
B1-ben vizsgáljuk az A1 cella értékét:
=HA(A1>10;''>10'';''=<10'')

Eztán: formátum --> feltételes formázás
A cella értéke egyenlő ''>10'' és beállítod a kívánt formátumot (szín, szegély, betütípus, stb...

Aztán csinálsz még egy feltételt csak a ''=<10'' értékre.

Ha gondolod utánanézek, hogy függvénnyel hogyan lehet megoldani.

Szerk:
Most egy kicsit belegondolva a kérdésedbe: a feltételes formázás már tartalmaz egy logikai vizsgálatot, szóval a HA függvény akár el is hagyható. Bár lehet, hogy egyedi a problémád...

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#405) mahatma válasza Gh0sT (#404) üzenetére


mahatma
aktív tag

én is a feltételes formázással próbálkozom, meglátjuk mi lesz

ez tényleg pofonegyszerű.....feltételes formázás kellett csak, bővítetten, de azért a HA függvényt benne hagytam, biztos ami biztos

[Szerkesztve]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#406) lapa válasza erdeya (#394) üzenetére


lapa
veterán

ha a következő sorokat bekopizod a visual basic editorban a ''ThisWorkbook'' kódjaként, akkor működni fog. A1 cella értékét kapja vagy béla.

Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, _
ByVal Source As Range)
' runs when a sheet is changed
If ActiveSheet.Cells(1, 1).Text = '''' Then
ActiveSheet.Name = ''béla''
Else
If ActiveSheet.Cells(1, 1).Text <> ActiveSheet.Name Then
ActiveSheet.Name = ActiveSheet.Cells(1, 1).Text
End If
End If
End Sub



aposztróf+aposztróf = macskaköröm ha minden igaz.

érdemes sztem elmenteni későbbi ''minden bevitelnél valamit lefuttatós'' szükségletek kielégítésére.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#407) Gh0sT válasza lapa (#406) üzenetére


Gh0sT
addikt

 

Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, _
ByVal Source As Range)



Ezzel éred el azt, hogy minden egyes cellamódosuláskor vizsgálódjon? A ''béla'' nevű sheet nagyon ötletes ha nem lenne érték az A1-ben! :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#408) lapa válasza Gh0sT (#407) üzenetére


lapa
veterán

ja. csekk súgó: ''Workbook Object Events''

ugyanez működik pl. SheetSelectionChange esetén már kurzormozgatáskor is.

Private Sub Workbook_SheetSelectionChange(ByVal Sh As Object, _
ByVal Target As Excel.Range)

Target.Interior.ColorIndex = 3

End Sub



most csináltam kígyós gamez.

(#409) iwu


iwu
addikt

hali!

a darabteli függvénnyel akarok kerestetni úgy, hogy ne konkrét értéket, hanem tartományt nézzen, megoldható, ha nem akkor mivel tudnám?

pl van 1 oszlop számokkal, és nekem az kéne hogy ebből az oszlopból hány darab esik mondjuk 10és 20 közé... (persze a 10 és 20 két cella tartalma lenne...)

tudom, hogy láma kérdés de sürge...
thx!!!

Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#410) iwu válasza iwu (#409) üzenetére


iwu
addikt

vagy ezt kimutatással kéne???

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#411) iwu


iwu
addikt

Ghost, segíts!:DD

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#412) Gh0sT válasza iwu (#409) üzenetére


Gh0sT
addikt

Darabtelivel nemtom megcsinálni. :( De itt egy másik módszer:
Az oszlopod mellé beszúrsz egy másik oszlopot a következő képlettel:

=HA(A1>10;HA(A1<20;1;0);0)

Ez 1 értéket ad, ha teljesül a feltétel, 0-t, ha nem. Aztán kell valahova egy szumma, és már meg is vagy. A képletet tartalmazó oszlopot pedig elrejted, hogy szép legyen.

Szerk.: de szar, nemtok semmi elegáns megoldást, de még próbálkozom.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#413) Gh0sT válasza iwu (#409) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megvan... gyakoriság függvény lesz a te barátod! Figyelj arra, hogy tömbképletként kell majd beírni!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#414) Gh0sT válasza Gh0sT (#413) üzenetére


Gh0sT
addikt

Na, itt egy howto: :)

Adott mondjuk az A1:A50 cellatartomány feltöltve tetszőleges számadatokkal. Csinálsz valahova egy táblázatot. Legyen ez mondjuk a C1:C5 terület a következő értékekkel:
20
40
60
80
100

A tisztánlátás érdekében ezek a keresett intervallumok felső határai. Tehát:
1-20
21-40
40-60
61-80
81-100
100-

Most szépen fogod, és kijelölöd a D1:D5 cellatartományt. Beszúrod a gyakoriság függvényt tömbképletként: {=GYAKORISÁG(A1:A50;C1:C5)}
A legjobb, ha beszúrás menü függvény funkciójával csinálod, mert tömbképletről van szó, és nekem valamiért nem működött az automatikus kitöltés.
Tehát az:
Adattömb = A1:A50
Csoport_tömb = C1:C5
És most jön a lényeg: SHIFT+CTRL+ENTER-t kell nyomni.


Jó szájbarágósra sikerült... :)

Szerk.: Kiegészítés. A GYAKORISÁG visszatéris értéke egy n+1 elemű tömb, ahol n a Csoport_tömb elemeinek száma. Ez annyit jelent a gyakorlatban, hogy a D1:D6 tartományt is kijelölheted a képlet bevitelekor, mert a D6 cella fogja tartalmazni a 100-nál nagyobb elemeket.


[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#415) iwu válasza Gh0sT (#412) üzenetére


iwu
addikt

jobb hijján így csináltam meg, csak bizti van rá jobb módszer...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#416) iwu válasza Gh0sT (#414) üzenetére


iwu
addikt

nahhh, ezt kiprószálom! thx!!!:R

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#417) iwu válasza Gh0sT (#412) üzenetére


iwu
addikt

meg kellett néznem a sugót is, mert nem volt tiszta így sem, de együtt a kettő PARÁDÉSAN MŰKÖDIK!!! thx! újra!!!:R:R:R

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#418) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérdésem: Ugyebár az excel felismeri a számsorozatokat. Tehát ha beírom 5,10 .... és másolom a listát, az excel folytatja 15,20 stb.
Na ugyanezt szeretném hivatkozásokkal is megcsinálni. Tehát ha beírom, hogy +B1, majd alá +B6, és másolom, akkor folytassa a sort +B11-el stb.
Jelenleg ezt csak úgy tudom megoldani, hogy létrehozom a kívánt számsort egy külön oszlopban és INDEX függvénnyel(gondolom ez a magyar neve is) hivatkozom arra a számú sorra...
Gondoltam van frappánsabb megoldás is. :)

(#419) lapa válasza einstein (#418) üzenetére


lapa
veterán

jobbat nemtok az biztos, de így hirtelen az indexes megoldás is elég frappáns nekem. nem biztos, hogy eszembe jutott volna... :)

[Szerkesztve]

(#420) 5xl


5xl
tag

hali

van pl. 10 munkafüzet lap, és összesíteni akarom a 11. lapon
a lapok egyformák, csak az adat más (pl. fizetések)
meg tudom csinálni, de hogy kéne, ha nem egyenként akarom bevinni a képleteket?
valami elegánsabb megoldás létezik?

maffiozo nick: morr

(#421) lapa válasza 5xl (#420) üzenetére


lapa
veterán

ha csak egy képletet viszel be és minden ugyanott van a 11. lapon is ahol a többin, akkor megeszi a többit is szvsz.

UPD: mármint sima másolás-beillesztéssel talán nem fogalmaztam meg világosan...

[Szerkesztve]

(#422) 5xl válasza lapa (#421) üzenetére


5xl
tag

ugyanazt a képletet ismétli: pl.
=Munka1!A1+Munka2!A1+Munka3!A1+Munka4!A1

holott ugye az A2-ben már a
=Munka1!A2+Munka2!A2+Munka3!A2+Munka4!A2
kéne

maffiozo nick: morr

(#423) lapa válasza 5xl (#422) üzenetére


lapa
veterán

kipróbáltam és nálam működik, pontosan azt csinálja, amit a második képletben írtál. nemtom mi lehet a baj. hanyas excel?

(#424) 5xl válasza lapa (#423) üzenetére


5xl
tag

bocs, közben elhúztam, szóval office2000
de nem hiszem, hogy ez lenne a gond, inkább én értek félre valamit

maffiozo nick: morr

(#425) lapa válasza 5xl (#424) üzenetére


lapa
veterán

szóval összesítő munkalap A1:

=Munka1!A1+Munka2!A1+Munka3!A1+Munka4!A1+...+...+...

ha ezután az A1 cellát másolod és beilleszted mondjuk A2-be, akkor ezt kell kapnod:

=Munka1!A2+Munka2!A2+Munka3!A2+Munka4!A2+...+...+...

a beillesztést megheteted minden olyan cellára az összesítő munkalapon, ahol az előző munkalapokban összegzendő érték van.

(#426) 5xl válasza lapa (#425) üzenetére


5xl
tag

kösz, mindjárt nézem

de ugye sima ctrl+c, v-re gondolsz?
mármint nem képletmásolás, vagy irányított beillesztés stb.

maffiozo nick: morr

(#427) 5xl


5xl
tag

ja, oké megvan, ez egy kicsit megkavart az előbb:
''mármint sima másolás-beillesztéssel''

Ok, kösz

maffiozo nick: morr

(#428) erdeya


erdeya
senior tag

Szió!

Vázolom a problémát.
Adott egy táblázat, amiben 2004 és 2005-ös adatok vannak havi bontásban.
Olyan cuccot szeretnék szerkeszteni, amivel a tetszőlegesen kiválasztot időszakból számolhatunk statisztikát.

Tehát érdekelne, hogyan lehet pl. legördülő mezőben kiválasztani a vizsgálandó időszak elejét és végét, és ebből valami gombnyomás hogyan számolja ki a szükséges adatokat.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#429) lapa válasza erdeya (#428) üzenetére


lapa
veterán

minta Bővebben: link

egyébként a ''vezérlők'' eszköztárat kő kiválasztani, onnan lehet mazsolázni. a vezérlőknek vannak paraméterei, pl. legördülőnél a listaelemek cellatartománya és a célcella, amibe beírja a kiválasztott listaelemet.

a dátumokkal való összekötésre szép példákat hoz a fájl. ha kérdés van írj.

(#430) erdeya válasza lapa (#429) üzenetére


erdeya
senior tag

megnéztem, de enyhén szólva kínai...

azt hittem egyszerűbben meg lehet csinálni, hogy adott időszakra vonatkoztatot statisztika készüljön. :O

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#431) REAL WORLD


REAL WORLD
tag

Sziasztok!

Van egy gondom a nyomtatás területén. Egy olyan excel fájlom van, amiben statisztikák vannak havi és éves bontásban és mindegyikhez külön munkalapon diagram(ok). Például legyen 2003 január, február, ... , december, 2003 éves és ugyan ez még 2004-re és 2005-re is valamint mindegyikhez diagram! Ez ugye (12+1+12+1+6+1)*2=66 db munkalap. Hogyan lehet azt megoldani, hogy pl 2003 novembertől 2004 májusig nyomtassa ki csak a diagramos munkalpokat, 2005 márciusától meg a diagramot és az adatokat is. Tehát a kérdésem, hogy hogyan lehet úgy munkalapokat nyomtatni, hogy nem egyesével mondom a nyomtatást és nem is az összeset nyomtatom ki, hanem mondjuk felsorolom vagy kijelölöm őket vagy valami. Meg lehet oldani? Vagy a mindentudó excel mégse tud mindent? :)
Előre is köszi!

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#432) lapa válasza erdeya (#430) üzenetére


lapa
veterán

mit szeretnél? hónap első napjától utolsóig, vagy hogyan?

(#433) erdeya válasza lapa (#432) üzenetére


erdeya
senior tag

a táblázat fejlécében beszállítók vannak felsorolva
a függőleges oszlopokban pedig az általuk beszállítot mennyiségek havi bontásban.

Azt szeretném, hogy ha valaki például a tavaly szeptembertől ezév márciusig kíváncsi a beszállított össz. darabszámra, akkor az időintervalum megadás után megjelenjen az összeg. Ha valaki másik (tágabb vagy szűkebb) időszakot akar, akkor azt is megtehesse.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#434) Gh0sT válasza erdeya (#428) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mivel nem ismerem a táblázat pontos felépítését, ezért csak találgatni tudok.

1. lépés: legördülő lista készítése szájbarágósan:

Tegyük fel, hogy a táblázatunk egyik oszlopa tartalmazza a hónapokat. Kijelüljük az adott területet. Legyen ez mondjuk az A1:A12 (januártól-decemberig). Ekkor fent a ''Név mezőben'' (az eszköztár alján bal oldalon) az A1 cellanév fog megjelenni. Írjuk ezt át mondjuk ''hónapok''-ra és nyomjunk entert. Úgy tudjuk ellenőrizni, hogy sikeres volt-e ez a művelet, hogy kijelüljük ismét az A1:A12 cellatartományt és immár a kijelőlés alkalmával a ''hónapok'' kifejezés fog mejelenni a ''Név mezőben''.

Ezután ráklikkelünk arra az üres cellára, ahova a legördülő listát szeretnénk létrehozni. Majd Adatok --> Érvényesítés --> Megengedve: lista --> Forrás: =hónapok

2. lépés: statisztika készítése:

Mivel azt írtad hogy intervallumot szeretnél kiválasztani, ezért szükség lesz az első lépés megismétlésére az intervallum felső határát illetően. Innentől kezdve az FKERES, vagy VKERES függvényekkel tudod kibányászni a táblázatodból a szükséges adatokat.


[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#435) lapa válasza Gh0sT (#434) üzenetére


lapa
veterán

megőrülök mik vannak. jövök neked kettővel. egyik a név megadása, másik meg a lista téma. :)

[Szerkesztve]

(#436) Gh0sT válasza lapa (#435) üzenetére


Gh0sT
addikt

Viszont meghalt a mutatványom az FKERES függvénynél. Hogy lehet az megcsinálni, hogy adva van egy oszlop teli értékekkel. Tudom, hogy honnan kell összeadni az adatokat, és azt is tudom, hogy meddig. Valahogyan szummáznom kellene ezzel a két változóval. Ergo megvan a kezdet mint egyik változó és megvan az intervallom hossza mint másik.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#437) erdeya válasza Gh0sT (#434) üzenetére


erdeya
senior tag

az első lépés megvan, de azzal is csak annyit értem el, hogy van két legördülő mezőm a hónapok nevével.

Hogyan fog a hónapok neve a hozájuk tartozó adattal találkozni?
A függvényeket hogyan kell használni? Szájbarágósan pont megfelel!

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#438) lapa válasza erdeya (#433) üzenetére


lapa
veterán

én elsőre így csinálnám:

1. hónapok és darabszám oszlopokra autoszűrő
2. autoszűrő sora (fejléc) fölé új sor beszúrása
3. szűrés valamelyik hónapra (fontos, hogy szűrve legyen!)
4. az imént csinált legfelső sorra és a darabszám oszlopra állva szummajel megnyomás (nem képlet beírás)
5. kijelölés lehúz a szűrt adatokon túlra és enter
6. különböző szűrések esetén mindig a szűrt tartomány szummája fog megjelenni

lenne mintatábla, de nemtom most felnyomni. mondjuk több hónap szűrése gizikének kicsit macerás...

mod: más lehetőség:

0. ellenőriz, hogy hónap és darab oszlopok el vannak-e nevezve (fejléc)
1. hónap+darab oszlop kijelöl (preferably egész oszlop
2. adatok --> kimutatásdiagramm
3. mindent leokézol vagy tovább vagy mittomén
4. a megjelenő táblának a bal oszlopába behúzod a ''hónap'' elemet a mezőválasztóból
5. a jobb oldali nagy kockába behúzod a ''darab'' elemet
6. ha bal fent ''darab / darab'' jelenik meg, akkor a jobb oldali oszlopon jobb gomb --> mezőbeállítások --> összeg --> ok

[Szerkesztve]

(#439) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Nah, itt van egy kész változat:

Bővebben: link

Ha működik, akkor elmondom hogyan csináltam. Jó bonyolult és cseppet sem elegáns, de használható.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#440) erdeya válasza Gh0sT (#439) üzenetére


erdeya
senior tag

ezzzazzzzz

hogy csináltad! Mesélj!!!

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#441) Gh0sT válasza erdeya (#440) üzenetére


Gh0sT
addikt

Csúnyán, de elmondom. :)

Ha jobban megnézed, akkor a 27-es sor után a 47-es jön. A közte lévő cellákat lerejtettem, mert ott van a lényeg. Csak így tudtam megoldani, hogy esztétikus legyen. Szóval fedd fel a cellákat! (Kijelölöd a sorszámokoknál a 27-47-et, jobb klikk és felfedés.)

Ez az új kis táblázat tartalmazza az összes hónapot mégegyszer és mellette egy számot, ami vagy 0, vagy az adott hónapra jellemző szumma érték. Ha megnézed a számadatokat, akkor egy nagyon szép képletet találhatsz:
=HA(B28<$B$27;0;HA(B28>$B$47;0;FKERES(B28;$B$5:$K$23;10)))

Valahogy így néz ki a január mellett szereplő.

A képlet működése:
Van ugye a két határ, amit Te adhatsz meg. Először azt vizsgálja, hogy a képlet sorában szereplő dátumérték kisebb-e, mint az alsó határ (HA(B28<$B$27). Ha igen, akkor a visszatérési érték 0. Ha nem, akkor további vizsgálat következik. Megnézzük, hogy a dátumérték nagyobb-e, mint a felső határ (HA(B28>$B$47). Ha nagyobb, akkor 0 lesz az eredmény, ha meg nem, akkor jön a lényeg: az FKERES függvénnyel kikeressük az eredeti táblázatból ($B$5:$K$23) az adott hónaphoz (B28) tartozó szumma értéket.

Ezután már csak annyi dolgog van, hogy szummázod a képletes oszlopot.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#442) lapa válasza Gh0sT (#441) üzenetére


lapa
veterán

küttem mailt, rakd fel ha gondolod. nem kell figyelni a dátumok sorrendjére (mondjuk ahogy néztem a tiédben sem).

[Szerkesztve]

(#443) erdeya válasza Gh0sT (#441) üzenetére


erdeya
senior tag

Köszi mindkettőtöknek!
Sikeresen megoldotam a dolgot.

:R :R :R

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#444) Gh0sT válasza lapa (#442) üzenetére


Gh0sT
addikt

Itt van lapa megoldása:
Bővebben: link

Kétség kívül jobban tetszik mint az enyém. És sokkal egyszerűbb és érthetőbb. :) Szép munka!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#445) Gh0sT válasza REAL WORLD (#431) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ahogy elnézegettem, nekem úgy tűnik mintha az Excel minden egyes munkalapot önállóan kezelne nyomtatás terén. Sajna marad az egyesével kijelölés, mert nem tudsz hivatkozni az egyes munkalapok oldalaira. :(


Szerk.: és egyszer talán fogalmazni is megtanulok. :)

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#446) lapa válasza Gh0sT (#444) üzenetére


lapa
veterán

ja kösz. én se tudtam, hogy pontosan hogy műxik csak egyszer csináltam suliban. érdemes lesz megnézni a fvvarázslóban ahogy láttam van még sok ilyen lekérdezős tematika.

(#447) Gh0sT válasza lapa (#446) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az adatbázis függvényekkel hadilábon állok. Nem nagyon használtam még őket. Úgy tűnik ezt is el kell kezdeni egyszer. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#448) erdeya


erdeya
senior tag

Akadt még egy kis problemo.

10 eredmény közül hogyan tudom adott cellába iratni az első 3 legnagyobb értéket és a hozzá tartozó fejlécet (beszállító nevét).

Tehát most van 10 összegem.
Egy másik sorba (diagram készítéshez) a három legmagasabb értéket szeretném egymás mellet látni a cég nevével. Ez azért fontos, mert az első három ugyebár időszakonként változik.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#449) erdeya válasza erdeya (#448) üzenetére


erdeya
senior tag

megoldottam...

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#450) REAL WORLD válasza Gh0sT (#445) üzenetére


REAL WORLD
tag

Megoldottam...
Írtam egy makrót, azt exportáltam egy fájlba és ha olyan munkafüzetem van, aminél szükségem van rá, akkor beimportálom és kész is. Tömören azt csinálja, hogy egy új munkalapot hoz létre, A1-től lefele feltölti a munkalapok neveivel a cellákat, mellé pedig jelölőnégyzeteket hoz létre, valamint 1 gombot is elhelyez a munkalapon. Be kell jelölni a nyomtatni kívánt lapokat és katt... :):):)

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.