Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) mahatma válasza lapa (#650) üzenetére


mahatma
aktív tag

gondolkodtam már sokat a szerkezeten, annyiban könnyebb a dolog, hogy mindkettő adatot egy sql táblából szedi, tehát aránylag fixen ott van minden ami kell...
holnap neki is ülök kipróbálni

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#652) lapa válasza mahatma (#651) üzenetére


lapa
veterán

ha nagyon advancedkedni akarsz akkor odbcvel direkt is tud sql-t kérdezni az excel. adatok --> külső adatok --> új adatbázislekérdezés. meg a ''felvétel'' gombbal is rögzíti a makróban elég hasznos.

(#653) mahatma válasza lapa (#652) üzenetére


mahatma
aktív tag

aham. lehet hogy ez még hasznosabb lesz. én első nekifutásra VKERES fügvénnyel próbálkoztam, de valahogy nem sikerült még összehozni, bár nem voltam valami kitartó

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#654) corm


corm
senior tag

Sziasztok!

Lehet egészen láma kérdés, mégsem találok rá valami roppantmód egyszerű megoldást. A probléma az, hogy adott egy áblázat, és ebben adott tulajdonságokhoz, számok tartoznak, ilyesféle módon: első oszlop: tulajdonság1 második oszlop: szám1. A probléma az, hogy a számok egy részénél a szám után még van egy space is, emiatt pedig az autoszűrés ezeket külön értékként értelmezi, ami nekem nem jó... A csere viszont nem érzékeli a különbséget a két cella között, sőt nem is hajlandó megvizsgálni se. A dolog leegyszerűstve úgy is megfogalmazható, hogy egy db spacet szeretnék eltűntetni :)

Y N W A

(#655) lapa válasza corm (#654) üzenetére


lapa
veterán

eltüntetendő cellák kijelöl - ctrl+h (csere) - mit: <szóköz> mire: <semmi>

(#656) corm válasza lapa (#655) üzenetére


corm
senior tag

Igen ám, csak mint írtam, erre nem talál megfelelő adatot.. na mind1.

[Szerkesztve]

Y N W A

(#657) corm válasza corm (#656) üzenetére


corm
senior tag

Merthogy nem space volt az a fránya, hanem másik whitespace karakter :)

Y N W A

(#658) lapa válasza corm (#657) üzenetére


lapa
veterán

akkor gondolom nem a számok végén volt, hanem az volt az ezres elválasztó, nem? gondoltam kitérek rá de azt írtad a végén van.

de ha már itt tartunk hasznos lehet megemlíteni, hogy ilyen esetben célszerű kikpoizni a szóköznek látszó tárgyat és azt bepastelni a csere ablakba...

(#659) Hale Bopp


Hale Bopp
csendes tag

Hello!
Olyan kérdésem lenne, hogy ha megcsinálok egy programot excelben, utána azt ki lehet úgy vinni, hogy magától induljon exe-ként és ne kelljen hozzá semmi más program?

(#660) RAM


RAM
őstag

Célérték keresés merre található?

Csak tisztán

(#661) Hale Bopp


Hale Bopp
csendes tag

plz help!
fontos lenne nagyon.
valami konvertáló program?

(#662) lapa válasza Hale Bopp (#661) üzenetére


lapa
veterán

szerintem ilyen nincs. van aránylag kicsi excel-nézkélője a microsoftnak, ha azt telepíted megtod nézni, de szerkeszteni nem. esetleg gnumeric is relatíve kicsi, valami 10 megabáty. azzal talán még szerkeszteni is tudod.

(#663) lapa válasza RAM (#660) üzenetére


lapa
veterán

ööö eszközök?

(#664) umek


umek
tag

üdv. nekem egy olyan problémám lenne, hogy:
Kaptam excel fájlokat. Sokat. Ezekben van egy csomó adat, csak számok. Semmi függvény, meg ilyenek, egy csomó szám. Oszlopok, sorok :).
Na szóval, a gáz az, hogy az olyan számoknál mint például: 5.04 arra vált automatikusan , hogy 2005.05.04. DE! Csak az excel. Egy másik program, az SPSS is megnyitja a fájlt, és ott rendesen látszanak az adatok, viszont az excel már a megnyitáskor átalakítja erre a hülye dátumra. És több gépen is megnéztük, ugyanez... Ilyenkor mit lehet tenni? A formátum általánosra állítása sem segít, (merthogy azt is dátumra állítja), mert akkor meg valami teljesen más számmá alakul a dolog. Bármi 5let?
Előre is köszi!

Légy korrekt.

(#665) lapa válasza umek (#664) üzenetére


lapa
veterán

jó kérdés. esetleg a területi beállításokban változtassátok meg a tizedeselválasztót, ez a dátumos téma nekem se szokott összejönni. most megnéztem a beállításokat a 2003-ban de ott nem találtam semmi jót.

meg lehet talán próbálni deaktiválni az automatikus számolást is, hátha. utána már ki tudod cserélni a pöttyöt vesszőre.

(#666) umek válasza lapa (#665) üzenetére


umek
tag

köszi a választ, megpróbálom majd ezt.

Légy korrekt.

(#667) koob


koob
senior tag

:Y 'A művelet végrehajtásához szükséges, hogy az egyesített cellák azonos méretűek legyenek.'
Nem engedi névsorrendbe tenni a sorokat.

Mit tehetek?

(#668) lapa válasza koob (#667) üzenetére


lapa
veterán

nem tudom hogy néz ki a tábla, de az egyesített cellákkal van a baja. ha megoldható vedd ki az egyesítést az érintett cellákból. más ötletem nincs, ha tudom elkerülöm így nem sokat bűvészkedtem vele...

(#669) koob válasza lapa (#668) üzenetére


koob
senior tag

vedd ki az egyesítést az érintett cellákból

Hogyan kell?

Csak egyszerű szövegek vannak.
Az A oszlopban B, C-ben kis megjegyzés szövegek.

(#670) lapa válasza koob (#669) üzenetére


lapa
veterán

ha ezt írja ki akkor valahol a sorrendezni kívánt tartományon belül vannak egyesített cellák. arról ismerszenek meg, hogy vagy a függőleges, vagy pedig a vízszintes cellarács hiányzik közülük.

ha mindet el akarod tüntetni (előtte inkább mentsd el más néven), akkor bal felső sarokban klikk a szürke oszlop-sor fejlécre (=mindent kijelöl) utána meg eszköztárban megkeresed azt a gombot, ami legjobban hasonlít erre: |<--a-->| (cellák egyesítése). ha ráklikkelsz eltünteti az összes cellaegyesítést.

(#671) KMan


KMan
őstag

SSziasztok!

S.O.S. segitség kéne nekem Excel-ből!
Valaki eltudná nekem közérthetően magyarázni az IRÁNYÍTOTT szűrő műküdését? (nekem a Excel súgó túl magas)

Tehát:

Adott a táblázat, (A1:H100) oszlopokban az alábbi:
Kód(A)Név(B)Lakóhely(C)Magasság(D)Súly(D)Szemszín(E)Hajszin(F)Szuletesi datum(G)Eletkor Minosites(H)

Feladat:
Irányított szűrővel szűrd le a 40 évesnél fiatalabb barna hajú és barna és fekete szemű embereket!

Kérdésem: hogyan kellene kitölteni a irányított szűrős ablakot!
Listatartomány-???
Szűrőtartomány-???

Remélem érthető volt, köszönöm szépen!

Lehet hogy nem is kellene megoldani a fenti példát, csak valahogy elmagyarázni lécci, hogy mi az iranyitott szuro lenyege. Koszimegegysszer!!!


Csak a balekok alszanak [SAS]

(#672) KMan


KMan
őstag

:Y :Y :Y S.O.S :Y :Y :Y
!! valaki lécci mentsen meg! még mindig irányított szűrő !!!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#673) X-COM válasza KMan (#671) üzenetére


X-COM
nagyúr

marha egyszerű:
listatartomány ahol az adataid vannak, fejléccel együtt, tehát A1:H100

szűrőtartomány, ahol a szűrőfeltételeid vannak,

pl. A105:B106-ban az szerepel, hogy


magasság hajszín
<180 szőke



azaz, 180cm-nél alacsonyabb és szőke a haja.

aztán választhatsz, hogy helyben (az eredeti tábládat) szűrje meg, vagy tegye máshová.

ja, még annyit, hogy azok a feltételek amik egymás mellett vannak azok és kapcsolatban állnak egymással, különben vagy


magasság hajszín
<180
szőke


azaz 180-nál alacsonyabb, vagy szőke

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#674) KMan válasza X-COM (#673) üzenetére


KMan
őstag

:R Köszi szépen :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#675) rover45


rover45
senior tag

Halika!
A segítségeteket kérném.
Adott két táblázat, mindkettőben cégnevek és egyéb cégadatok.
Kérdésem, hogy tudnám ''összefésülni'' a két táblázatot? Úgy értem, aki mondjuk benne van mindkettőben az, az összevontban csak egyszer szerepeljen.
Tehát szépen sorbamegyek az első táblázat cégnév elemein, és ezeket egyesével összehasonlítja a másik táblázat összes cégnevével, majd megtartja/kitörli.....(nemtudom mi lehetséges) azt ami már megvan....
Létezik ilyen excelben hogy kiszűri a többszörös értékeket?
Ha jól emléxem talán accessben van hasonló, csak....az a gáz, h itt minden excelben van
Esetleg vmi egyszerűbb importálós dolog is sokat segítene excelből accessbe!

Többen mondták, h egyszerűen másoljam össze, rakjam ABC-be és amiből több van törölgessem ki, csak az a baj, h 8-10ezer ilyen elemem van...:(

Előre is köszönöm!!!! :R

(#676) lapa válasza rover45 (#675) üzenetére


lapa
veterán

ezt már kérdezted, választ is kaptál :)

de bővebben: egy új táblába egymás alá másolod a két listát, az első sorban mindenképp legyen pl. ''cégnév'', az összes többi oszlopnak is adj egyedi fejlécet.

utána futtasd az adatok --> kimutatás és blabla --> tartománynak megadod a listát --> utána csak behúzod a cégnév mezőt a mezőválasztóból a ''sor mező'' kockájába. a többi adatot a tőle jobbra lévő kockába húzod.

összegek eltüntetéséhez jobb gomb a mezőfejlécen --> mezőtulajd --> részösszegek --> nincs

az egyéb cégadatok egymás mellettivé varázslásához odébb kell húzni valamelyik jobb felső szürke fejlécet ha jólemlékszem.

utána amit kaptál kijelöl --> jobb gomb --> irányított beilleszt --> értékek

[Szerkesztve]

(#677) rover45 válasza lapa (#676) üzenetére


rover45
senior tag

:) viszont az előbb még nem köszöntem meg:)
szóval köszönöm köszönöm :D

(#678) rover45 válasza lapa (#676) üzenetére


rover45
senior tag

mit értesz az alatt, h :''a többi adatot a tőle jobbra lévő kockába húzod.'' ???

(#679) rover45 válasza rover45 (#678) üzenetére


rover45
senior tag

semmi, értem:D

(#680) rover45 válasza rover45 (#679) üzenetére


rover45
senior tag

jah,aha, bocsika h percenként írok
a Te megoldásod tökéletes lenne ideális esetben, de:
az alapján amit mondtál mindenképp szükséges, h mind a két lista tartalmazza az összes adatot, de az én esetemben 2 különböző lista adott
1.lista: cégnév, cím, irányítószám, telefon, cégvezető
2.lista: csak cégnév!!!

így is megoldható valahogy?

(#681) rover45 válasza rover45 (#680) üzenetére


rover45
senior tag

azóta ezzel játszom, de..nekem nem jeleníti meg a cég adatait, csak a nevét és mellette egy ''össz'' oszlopot, amiben végig 1esek vannak:)

(#682) rover45


rover45
senior tag

léccike, a fél kezemet odaadnám egy kis segítségért:)

(#683) lapa válasza rover45 (#682) üzenetére


lapa
veterán

bocs most néztem csak be. na figyu: szal megcsinálhatod azt, hogy összehasonlítod a két táblát. legyen cég1 az egyik tábla oszlopa, cég2, név2, tel2 a másik tábla oszlopai. tehát cég1 pl. a tábla TELJES oszlopa ( A : A ).

1. cég2 melletti oszlop első cellájába beírod: =index(cég1;hol.van(cég2 első cellája;cég1;0))

(tehát ha cég1 pl. Munka1 A oszlopában van, cég2 meg Munka2 A oszlopában és mindkettőnek van egy egysoros fejléce akkor:

=index(Munka1!A:A;hol.van(A2;Munka1!A:A;0))

2. ha ezt a képletet lehúzod, minden olyan sor mellé kiírja a cégnevet, ami a cég1 listában is szerepel. többiben #hiányzik lesz.

3. analóg ugyanezt megcsinálod fordítva is, hogy kiderüljön mi van benne cég2 listában cég1 elemei közül.

4. az így kreált oszlopokon célszerű egy másolás --> irányított beillesztés --> érték műveletet végrehajtani, utána szépen sorrendezhetők.

a hol.van angolul match, egyébként meg az egészet fkeres fügvénnyel kéne csinálni ha szakszerűek vagyunk, kábé ugyanez az eredmény. de én nem vagyok szakszerű...

a felajánlott testrészeket meg küldd át mailen.

[Szerkesztve]

(#684) t.akos


t.akos
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy felvetődött már a kérdés, csak lusta voltam a teljes topicot végigolvasni.
tehát a problémám a követekező: szeretnék olyan egyéni cellaformátumot beállítani, melyben felső index is szerepel (pl. négyzetméter).
Akárhogy görcsölök, sehogy sem jött edig össze.

tud valaki segíteni?
előre is köszi.

(#685) X-COM válasza t.akos (#684) üzenetére


X-COM
nagyúr

pl.:
0,0''m²''
(a négyzetjelet charmapból másoltam, nemtom hirtelen, hogy lehet e formázni a cellaformátumon belül)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#686) t.akos válasza X-COM (#685) üzenetére


t.akos
csendes tag

Az egyéni formátumok beállításai rendben vannak, csak az a fránya felső index nem akar sehogy sem odakeveredni... :F

Egyébként ha innen kimásolva beillesztem, akkor rendben működik. Csak hát ez kicsit macerás lenne, hogy midig keresni egy olyan helyet, ahol az épp aktuális formátum megtalálható.

[Szerkesztve]

(#687) X-COM válasza t.akos (#686) üzenetére


X-COM
nagyúr

a charmap-ből kitod másolni a kérdéses karaktereket, nemistenbizony, hogy lehet a formátumon belül formázni...
start-run-charmap

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#688) t.akos válasza X-COM (#687) üzenetére


t.akos
csendes tag

ez jó megoldás lehet, köszönöm! :)

(#689) t.akos válasza X-COM (#687) üzenetére


t.akos
csendes tag

Bár a karaktertáblában csak négyzet és köb van, így negyedik hatványra már nem áll a dolog, de az esetek túlnyomó többségében ez is megeteszi majd. Szóval mégegyszer köszi.

(#690) KMan


KMan
őstag

Sziasztok!

Excel programozás – VBA – Makró könyvet keresek teljesen kezdő szintről, van valakinek tapasztalata, hogy mely könyvek jók ebből a témából?

Köszi szépen.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#691) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

kéne csinálnom egy olyan táblázatot, amiben mondjuk 5501-től 6000-ig lennének felírva számok kis rubrikákban, teljesen betöltve az egész lapot.
(életemben nem használtam még ezt a programot, de gondolom ilyenere találták ki:) )

(#692) lapa válasza DrGonzo22 (#691) üzenetére


lapa
veterán

milyen sorrendben szeretnéd látni a számokat?

(#693) DrGonzo22 válasza lapa (#692) üzenetére


DrGonzo22
őstag

balról jobbra, vagy fentről le, teljesen ind1, csak random ne legyen:)

(#694) lapa válasza DrGonzo22 (#693) üzenetére


lapa
veterán

bal felső cellába pl. 5501 --> ugyanezt kijelölöd (vastag keret) --> jobb alsó sarokban megfogod egérrel (fekete kereszt) --> lehúzod. elméletileg elkezd listát csinálni. ezzel előrébb vagy?

[Szerkesztve]

(#695) DrGonzo22 válasza lapa (#694) üzenetére


DrGonzo22
őstag

köszi ez működik, de csak víszszintesen van sorozat, utána alatta uazt ismétli

(#696) lapa válasza DrGonzo22 (#695) üzenetére


lapa
veterán

ha csinálsz pl. egy 4x4-es kockát benne valamilyen sorozattal, akkor azt pl. lefelé húzva kitölti rendesen.

pl:

1, 2, 3, 4
5, 6, 7, 8
9, 10, 11, 12

ha ezt lefelé húzod tölt szépen. az első pár sort is megtod csinálni huzigálva akármilyen szélesen.

(#697) DrGonzo22 válasza lapa (#696) üzenetére


DrGonzo22
őstag

á köszi ez megy

(#698) KMan


KMan
őstag

Sziasztok!

Excel programozás – VBA – Makró könyvet keresek teljesen kezdő szintről, van valakinek tapasztalata, hogy mely könyvek jók ebből a témából?

Köszi szépen.


Csak a balekok alszanak [SAS]

(#699) cortez25


cortez25
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy egyszerű kérdésem.

Hogyan tudok egy nyitott exceltáblát úgy frissíteni, hogy nem nyitom meg újra.
A file nem írható, mert egy progi ebbe ment adatokat, viszont szükségem van a folyamatos autómatikus frissítésre....

THX

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#700) lapa válasza cortez25 (#699) üzenetére


lapa
veterán

szerintem ebben a formában sehogy de ne legyen igazam. ha jól sejtem úgy tudnád megoldani, hogyha az a bizonyos progi nem ebbe a táblába mentene. szóval ha a megnyitott tábla csak egy kópiája lenne annak amibe a program ír. ezt úgy lehet megoldani, hogy a megnyitott tábla összes cellája a program által töltött tábla megfelelő cellájával egyenlő.

persze fogalmam nincs tud-e úgy frissíteni abból a táblából hogy közben azt vmi progi macerálja. feltételezem igen. ha meg igen, akkor F9-re újraszámol meg frissít is ha nem tévedek...

upd: előtte azért próbáld meg simán F9-et hátha megeszi. vagy lehet makrót írni, ami bezárja és újra megnyitja a táblát, akkor nem kell duplikátumot csinálni...

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.