Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) X-COM válasza [HUN]Tyson (#1050) üzenetére


X-COM
nagyúr

=a1&b1

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#1052) [HUN]Tyson válasza X-COM (#1051) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Thx, kikísérleteztem közben hogy hogy tudok közé szóközt vagy /jelet rakni.

(#1053) matekmatika válasza [HUN]Tyson (#1052) üzenetére


matekmatika
tag

Sziasztok!
Így:

=a1&'' ''&b1

és így:

=a1&''/''&b1

Nekem is lenne egy kérdésem:
Adva van egy cella (jelen esetben a B33), amelyben egy cellahivatkozás jelenik meg, különböző függvények segítsége révén, pl.: ''AF2''. Hogyan tudnám megcsinálni, hogy egy másik munkalapon, egy beviteli mezőbe beírt értéket, a fentebb említett cellahivatkozás szerinti helyre (AF2) íródjon?
Makróval próbáltam már megcsinálni, amit aztán egy parancsgombhoz rendeltem, de hibaüzenettel leáll:

'Private Sub CommandButton1_Click()
Range(''B33'').Select
Application.CutCopyMode = False
Selection.Copy
Application.Goto Reference:=''R1C32''
Sheets(''másik munkalap'').Select
Application.CutCopyMode = False
Sheets(''kiinduló munkalap'').Select
ActiveCell.FormulaR1C1 = ''0''
Range(''AF2'').Select
End Sub

Persze az se baj, ha makró nélkül menne, viszont fontos, hogy csak akkor hajtódjon végre, amikor engedélyezem, vagyis mondjuk egy parancsgomb megnyomásakor.
Olyan függvényeket találtam többet is amivel egy hivatkozott cella tartalmát megkeresi, kiolvassa, de olyat nem amely oda be is írna egy előre beadott értéket (szöveg). Ez a makrós varia meg megint nem akar működni.
Segíségeteket előre is köszönöm.

(#1054) Gh0sT válasza matekmatika (#1053) üzenetére


Gh0sT
addikt

''Hogyan tudnám megcsinálni, hogy egy másik munkalapon, egy beviteli mezőbe beírt értéket, a fentebb említett cellahivatkozás szerinti helyre (AF2) íródjon?''

A beviteli mező egy Textbox, vagy egy sima cella?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1055) Gh0sT válasza matekmatika (#1053) üzenetére


Gh0sT
addikt

Itt egy kód ami az alábbiak szerint működik:

Beírod az A1 cellába a hivatkozást (mondjuk B1). Ide fogja a beviteli mező értékét beilleszteni. Legyen a beviteli mező az A5 mező. Nyomsz mellé egy command buttont, aminek a click eseményéhez hozzárendeled az alábbiakat:

Private Sub Futtat_Click()
X = Range(''A1'').Value
Range(X).Value = Range(''A5'').Value
End Sub


Szerk.: most nézem két munkalap... Gondolom valahogyan lehet a sheetekre hivatkozni, de passz, hogy hogyan. :F

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1056) matekmatika válasza Gh0sT (#1055) üzenetére


matekmatika
tag

Köszi szépen válaszodat, a téma egy másik fórumban már előrehaladottab.

[link]

Ezért ott próbálkozok inkább. Köszi mégegyszer.

[Szerkesztve]

(#1057) lordring


lordring
aktív tag

Halihó!
Nekem csak egy olyan diagram kellene, ami a következő adatsort ábrázolja:

X tnegely beosztás 1 egység, maximuma 27; Y tengely beosztása 1 egység, maximuma.
Összetartozó x-y adatpárok, melyek jelölendők: (0;19) (12;13) (18;9) (21;7) (27;0).
A harmadik pontot ki kellene emelni valahogy. Én is elkészítettem, de a az x tengely beosztása vmi miatt aránytalan, és az Y tengely 0 pontja az X tengelyt -1 -nél metszi. :O

(#1058) matekmatika válasza lordring (#1057) üzenetére


matekmatika
tag

Hali! Hát kiemelni nem tudok egy pontot, de a diagram itt van.
[link]

(#1059) lordring válasza matekmatika (#1058) üzenetére


lordring
aktív tag

kicsit alakítottam rajta, mert 2 értéket rosszul adtál meg a mellete lévő táblában, egyébként erre gondoltam és köszönöm! :R

[Szerkesztve]

(#1060) lordring


lordring
aktív tag

Még egy gond van, ami nekem sem jött össze: az X-tengely aránytalan: a 0-12 szakasz ugyanakkora, mint mondjuk a 18-21. :O

(#1061) matekmatika válasza lordring (#1060) üzenetére


matekmatika
tag

Javítottam a diagramot, nézd meg most jó-e. Link ugyanaz.

(#1062) lordring válasza matekmatika (#1061) üzenetére


lordring
aktív tag

A jelölt pontok x koordinátája nem esik egybe az x tengelyen az adott értékkel. Pl. A (12:13) pont nem x=12-nél van. Az adatsorban a harmadik és negyedik koordinátát rosszul írtad be a grafikon melletti táblázatba. :(

[Szerkesztve]

(#1063) matekmatika válasza lordring (#1062) üzenetére


matekmatika
tag

Bocs, de már fáradt voltam, és így?[link]

[Szerkesztve]

(#1064) lordring válasza matekmatika (#1063) üzenetére


lordring
aktív tag

Tökéletes, köszönöm! :R :R :R :C

(#1065) warezxts


warezxts
senior tag

Sziasztok!
egy egyszerunek hangzo, de szamomra bonyolult keressel/kerdessel fordulok a hozzaertokhoz.
Dolgozom!!! Yuppi, ezt szeretnem excelbe vinni a kovetkezokeppen:
datum (ez ok) nap neve (ez ok) kezdesi ido (xx:xx) befejezesi ido (xx:xx), neha van olyan hogy nincs szunet ami fel oras, szoval szunet, majd ebbol kene kiszamolnia a ledolgozott oraszamot. pl: 11:30-15:30 az 4 ora -0:30 a szunet szoval ki kellene dobnia erre hogy 3.5 amit megszorozni az oraberrel. sajnos valahogy keptelen vagyok az orabol szamma alakitasra.... ugyis jo lenne ha szunetre irok egy 0-t vagy egy 1-est, bar az gondolom masik keplet. ha valaki tudna segiteni, megkoszonnem naon! :)

(#1066) Gh0sT válasza warezxts (#1065) üzenetére


Gh0sT
addikt

[link]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1067) warezxts válasza Gh0sT (#1066) üzenetére


warezxts
senior tag

Hmmmm. na azert most kicsit meghaltam :)
kb.... egy egesz estes mokatol mentettel meg!!! :R :C
Orok halam uldozni fog a sirig!!!!!!!
Koszonom szepen! :DD :DD :DD

(#1068) matekmatika


matekmatika
tag

Sziasztok! Office 2000, teljes munkalapot el lehet rejteni valahogy? Vagy csak sorokat és oszlopokat :F

(#1069) Gh0sT válasza matekmatika (#1068) üzenetére


Gh0sT
addikt

Formátum menü --> Lap --> Elrejtés

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1070) matekmatika válasza Gh0sT (#1069) üzenetére


matekmatika
tag

Köszi.

(#1071) matekmatika


matekmatika
tag

Megcsináltam a kis leltárprogimat, köszönöm mindenkinek a segítséget. A végére azért maradt egy problémám. Mivel akár hetente többször is kérnek leltárt, készítettem egy makrót, amely a munkafüzetem egyik munkalapját - amelyen szépen, formázva, tételesen sorbaszedve vannak az adatok - elmentené egy új munkafüzetbe, a fájlnévben pedig szerepelne az aktuális dátum. A makró működik is, de nézegetve, tartok tőle, hogy csak a mai napon fog. Alapból hibás az ahogyan készítettem. Gondoltam a ''MA'' függvény segítségével hozom létre az új fájlnevet, de mivel az valójában egy kódszám, nem másolhattam közvetlenül a fájl nevébe. Átmásoltam egy másik cellába értékként, és dátumformátumra hozva már működik a dolog. Viszont a makróba így - teljesen logikusan - nem az aktuális dátum lett bejegyezve, hanem a mai. Hú, remélem érthető voltam :) .
Ha valaki megnézné, miben kellene változtatni rajta, hogy az elképzelésem szerint működjön, azt nagyon :R .[link]

(#1072) Gh0sT válasza matekmatika (#1071) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mivel függvénnyel állítod elő a file nevét, így szerintem nem lehet vele gond. Teszteld le úgy, hogy átállítod a rendszer időt és megnyitod a munkafüzetet, majd futtatod a makrót.

Szerk.: még jó, hogy nem értek a makrókhoz. :)
Fájl nevet hogyan generálsz? Mivel állítod elő az első részét?

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1073) matekmatika válasza Gh0sT (#1072) üzenetére


matekmatika
tag

Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe? Nos, leteszteltem, működik a makró, csak a fájl nevében a dátum, ahogy gondoltam az a mai, vagyis holnapi dátummal (18.) is mai fájlnevet készít (17.)


Billentyűzettel :) , beírtam kézzel: Gépleltár, majd ctrl+v (a vágólapon meg a dátum van, a mai 17., és ez csak ma aktuális :O , holnapra már nem jó)

[Szerkesztve]

(#1074) Gh0sT válasza matekmatika (#1073) üzenetére


Gh0sT
addikt

Várj, a munkafüzetet becsuktad és megnyitottad? Mert a MA() függvény csak az indulásnál generálódik újra. Asszem... bár ebben nem vagyok biztos. :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1075) matekmatika válasza Gh0sT (#1074) üzenetére


matekmatika
tag

Persze. Azaz igen be volt zárva. Mivel a makro ugy indul, hogy létrehoz egy új munkafüzetet, ezért gondoltam már az elején el kell menteni egy bizonyos fájlnév alatt, hogy lehessen rá hivatkozni. A ''Munkafüzet1'' is maradhatott volna amit alapból ajánl, de mi van ha már van nyitva egy Munkafüzet1 táblázat. Akkor képes belerondítani. Így gondoltam rögtön ahogy megnyitom el is mentem, és ugye jó lenne ha a dátum benne lenne a fájlnévben. De a MA() függvényt ha vágólapra teszem akkor ez lesz a vágólapon:''MA()'', nem pedig a dátum, mégha az is látszi. Egy másik cellába mentettem értékként így lett:''38794'' <--- ez van ma :) . Ezt dátumformátumra hozva, már vágólapra lehet tenni dátumként, de innenstől fogva a makrorögzítő nem úgy kezeli mint az aznapi aktuális dátum, hanem mint 2006.03.17 azaz a makrorögzítés napján lévő dátum. :((

(#1076) Gh0sT válasza matekmatika (#1073) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nah, nekem működik.

Elmondom, hogy mit csináltam:
1. A1 cellába felvettem a =MA() függvényt
2. B1 cella =ÉV(A1)
3. C1 cella =HÓNAP(A1)
4. D1 cella =NAP(A1)

Ezzel ugye szétszeded a dátumot és nem kell a formátummal vacakolnod.

A2 cella értéke:
=ÖSSZEFŰZ(''C:\Documents And Settings\Könyvtár\Alkönyvtár\Fájlneve_'';''B1'';''.'';C1;''.'';''D1'')

A makró pedig az alábbi:
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:= _
Range(''A2'').Value, FileFormat _
:=xlNormal, Password:='''', WriteResPassword:='''', ReadOnlyRecommended:= _
False, CreateBackup:=False


[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1077) Gh0sT válasza matekmatika (#1075) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nah, de közben rájöttem még valamire:

Ha a makródba beírod a következő sort:
Range(''A1'') = now()

akkor neked minden futtatás előtt legenerálja a dátumot.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1078) matekmatika válasza Gh0sT (#1076) üzenetére


matekmatika
tag

Ok, köszi, ha hazamentem, ki is próbálom, de most pakolok, mert lassan vége a műszaknak.

(#1079) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Csekkold: [link]

A dizájn jó béna lett, de nem az a lényeg! :)

A C:\ meghajtót fogja telebarmolni minden szeméttel.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1080) warezxts


warezxts
senior tag

Szia Ghost!
Ime a tablazatom, de valami megsem stimmel.... raneznel egy picit?
Koszonom Szepen!!!!!!
Warez
[link]

(#1081) Gh0sT válasza warezxts (#1080) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ránéztem, javítottam, remélem megfelelő lesz.
Kezelnie kell az éjfélkor átcsúszó órákat? Szóval előfordul, hogy éjfél után teszed le a műszakot? Mert akkor azt is beleépítem.

Egyébként mail ment, mert nem működik a tárhelyem valamiért.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1082) warezxts válasza Gh0sT (#1081) üzenetére


warezxts
senior tag

Szia!
Csak most neztem meg a forumot, hamarabb kaptam az emailedet...
Erre az ejfeles dologra nem is gondoltam, viszont igen gyakran elofordul....
Akkor mar nagy a kavarodas? :F
Warez

(#1083) Gh0sT válasza warezxts (#1082) üzenetére


Gh0sT
addikt

Csekkold, teszteld: :)
[link]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1084) matekmatika válasza Gh0sT (#1079) üzenetére


matekmatika
tag

Köszi, szépen, bár ebben a formában nem volt jó, mert a menteni kívánt munkafüzetre még be kellett másolni az adatokat egy másik munkafüzetből még mentés előtt. És bénáskodott itt nekem a makro, vagy én :D . De csak összejött, nagyon jó ötleteket adtál hozzá. Köszi mégegyszer.

(#1085) Gh0sT válasza matekmatika (#1084) üzenetére


Gh0sT
addikt

Viszont valamire nem tudtam rájönni:
Ha egy adott dátumot bontok évre, hónapra, napra, akkor szeretném, hogy a hónap és nap is ilyen formában jelenjen meg 01-09 és nem 1-9. Nem tudod, hogy ezzel mit lehet kezdeni? Valamilyen speciális formázás szükséges hozzá, vagy a függvény is tudja ezeket a dolgokat?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1086) lapa


lapa
veterán

#1071:

1. ha több táblával kell vacakolnom, általában elrakom valahová a nevüket mikor először aktívak:

elsotabla = activewindow.caption

utána már csak workbooks(elsotabla).sheets(... és aktiválgatni sem kell őket (nem is szabad mert processzoridő...)

2. dátumokat dateparttal szoktam csinálni, pl.

datenow = DatePart(''yyyy'', Date) & Right(''0'' & DatePart(''m'', Date), 2) & Right(''0'' & DatePart(''d'', Date), 2) & Right(''0'' & DatePart(''h'', Time), 2) & Right(''0'' & DatePart(''n'', Time), 2)

ezzel Gh0sT kérdése is megválaszolásra került gondolom. legalábbis módszernek ez is módszer, talán format -tal is lehet 00 formátumra hozni de favágás rulez.

[Szerkesztve]

(#1087) matekmatika válasza lapa (#1086) üzenetére


matekmatika
tag

Szia! Hát én ezt kipróbáltam, de nem is tudom. Egy cellához hozzárendeltem ezt a datenow-ot. És a cellába ez jelent meg:
''###############################################################################################################################################################################################################################################################
''.
Meg azt írja ki a súgó, ha fölé megyek, hogy: '' A negatív dátumok így jelennek meg:####..''.
Viszont a szerkesztőlécen meg már jónak tűnik: ''200603191623''.
Most akkor ez nem baj? Vagyis az mert csak akkor látom a dátumot ha kijelölöm a cellát, és akkor is csak a szerkesztőlécen. Bár munkafüzetet elmenteni vele, még nem próbáltam.

(#1088) matekmatika


matekmatika
tag

Kijavítottam az alábbi módon, de csak abból a célból, hogy ne olvadjonak egymásba és jó lett, hogy miért nem tudom, nem értek hozzá. De jó lett :D
datenow = DatePart(''yyyy'', Date) & ''.'' & Right(''0'' & DatePart(''m'', Date), 2) & ''.'' & Right(''0'' & DatePart(''d'', Date), 2) & ''_'' & Right(''0'' & DatePart(''h'', Time), 2) & ''.'' & Right(''0'' & DatePart(''n'', Time), 2)

(#1089) lapa válasza matekmatika (#1088) üzenetére


lapa
veterán

az előzőre válaszolva szerintem egyszerűen nem jó a formátum a cellának vagy nem elég széles.

másrészt ugyebár célszerű kihagyni a cellába írogatást, tehát activeworkbook.saveas.... datenow & ''.xls''

és nem véletlenül folynak össze, csak igyekszem kerülni a pöttyöket a fájlnevekben. leginkább úgyis csak arra használom, hogy mindig egyedi legyen a fájlnév. persze az alulvonásos téma kultúráltabb ha olvasgatni akarja az ember és feltételeztem, hogy megoldod :)

(#1090) matekmatika válasza lapa (#1089) üzenetére


matekmatika
tag

Köszönöm lapa! Nagyon jó lett. Így nem kell a cellákba sem külön írkálgatni. Végül én is kiszedtem a pontokat, csak a dátum és az óra közé tettem egy ''_''-t. Köszi mégegyszer.

(#1091) ActionMan


ActionMan
tag

Üdv!

Amikor egy cellába szöveget írok, hogyan tudok akkor sort törni amikor szeretnék, tehát, hogy a következő sorba írja a cellán belül?

köszi.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#1092) T. Almeida válasza ActionMan (#1091) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Alt + Enter?

(#1093) Gh0sT válasza T. Almeida (#1092) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mit meg nem tud az ember... :R

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1094) WillChi válasza ActionMan (#1091) üzenetére


WillChi
senior tag

ALT+ENTER -rel.

Mod.: Látom megírták előttem (jó ideje nem frissítettem).

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#1095) T. Almeida válasza Gh0sT (#1093) üzenetére


T. Almeida
senior tag

3 perccel ezelőtt még én se tudtam...egyszeren csak végigpróbáltam a ctl, shift, alt+enter kombinációkat :DDD (roppant logikus módon a Word-ben sortörést shift+enterrel csinál az ember).

(#1096) WillChi


WillChi
senior tag

Egy gyors kérdés: hogyan tudok X munkalap egy cellájából egy Y munkalap cellájára hivatkozni?

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#1097) lapa válasza WillChi (#1096) üzenetére


lapa
veterán

x-ben célcellába =, majd egérrel y-ban forrás megmutat majd enter.

(#1098) WillChi válasza lapa (#1097) üzenetére


WillChi
senior tag

Köszönöm, így már rájöttem: (X-ben) Y!forráscella. :R


[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#1099) Topi_555


Topi_555
csendes tag

Sziasztok!
Ki érzi ugy h nagyon ért az excelhez? Mert szeretném a segítségét kérni 1 konkrét példa megoldásában!

(#1100) Gh0sT válasza Topi_555 (#1099) üzenetére


Gh0sT
addikt

Konkretizáljuk a problémát és meglátjuk!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.