Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) lapa válasza b.janko (#1300) üzenetére


lapa
veterán

mindig egyjegyű a perjel előtti szám?

(#1302) b.janko


b.janko
tag

Nem.. Van akik kb 20-an osztoznak egy 800m^2-es földön... :D
És van ki halott csak nem is osztották szét a 800-bol mondjuk a 17/360-ad részét, mert akkor legalább 124210646/65573662365 részek is lennének.. ;)
Szóval nem is fontos a függvény, elég a manuális módszer is... Bár elég sok helyre kéne beszúrni a sortörést.... De az idő vasfoga csak megrágná... ;)

www.marinero.hu

(#1303) lapa válasza b.janko (#1302) üzenetére


lapa
veterán

csináltam egy ilyet: [link]

ez 10 000 sorig műx. másold be az oszlopot a szürkébe és nyomd meg a gombot. utána ellenőrizz mert midenhol tördel, ahol szóköz és egy szám van egymás után.

(#1304) b.janko válasza lapa (#1303) üzenetére


b.janko
tag

Köszike.. Egy kicsit még át kell írnom akkor... De lehet hogy nem fogom tudni....
Majd írom mi lett csak kipróbálom... ;)

www.marinero.hu

(#1305) b.janko válasza lapa (#1303) üzenetére


b.janko
tag

1000 köszike :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R


[Szerkesztve]

www.marinero.hu

(#1306) bartata


bartata
csendes tag

Hali !

Szeretnék csinálni 1 táblát, amiben 1 szálló vendégeinek adatai vannak.
Kellene bele 1 olyan rész ahol kiszámolja a kijelölt hónapra az idegenforgalmi adót.
Ott akadok el mindig, hogy ha pl érkezik jun.27.-én, és távozik jul.3.-án akkor azt kiszámolom, hogy 6 éjszaka. De nekem olyan formában kellene, hogy juniusban 4 éjszaka, juliusban pedig 2 éjszaka. Ezidáig erre még nem bírtam rávenni az excelt.
Valakinek valami ötlet ?

Köszi.

[Szerkesztve]

(#1307) matekmatika válasza bartata (#1306) üzenetére


matekmatika
tag

Pedig nem bonyolultabb mint kiszámolni a 6 éjszakát a 2 dátum között.

Milyen formában adod meg a dátumokat? (év-hó-nap, vagy csak hó-nap)
És te miként számolod az éjszakák számát?

(#1308) bartata válasza matekmatika (#1307) üzenetére


bartata
csendes tag

Ugye minden napnak ad egy ''sorszámot'' , és a későbbiből kivonom a hamarabbit.
Ja és év hó nap formátumban használtam.

[Szerkesztve]

(#1309) lapa válasza bartata (#1306) üzenetére


lapa
veterán

na én megbeszéltem vele. [link]

ellenőrizd, mert én már szalonspiccet kaptam előbb szal...

és ha jó akkor is elég egyetlen szmájli.

matekmatika: hogy is volt ezzel az egyszerűvel? :) jéé most nézem csak téged nem is úgy hívnak, ahogy. mire jó a sör, pedig ezt csak kopipészteltem... :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1310) bartata válasza lapa (#1309) üzenetére


bartata
csendes tag

lapa: 1000 hála. Pont ilyen bonyolultságúra számítottam.... De azért reménykedtem benne , hogy van rá kész függvény is.
Kicsit módosítottam rajta, mivel én éjszakákat számolok, és bizonyos esetekben más értékeket adott. (1 nap +/-)

Még 1x köszi! :DD

(#1311) matekmatika válasza lapa (#1309) üzenetére


matekmatika
tag

:) Hát szerintem az enyém akkor is egyszerübb:
[link]

Ráadásul valami kis gixer van még a tieéddel, mert ha egy pillantást vetel a táblázatra láthatod, hogy ha a két dátum között több mint egy hónap van akkor..., hát... hm..

Ja, és engem mégiscsak úgy hívnak, mint ahogy :DD

Ezt meg csak azért, hogy kettőnél több szmájli legyen: :) :))



[Szerkesztve]

(#1312) lapa válasza matekmatika (#1311) üzenetére


lapa
veterán

1. ''aktuális'' hónapban nem lehet 800+ nap. aki ennyit nyaral az már ott laikik :)

2. egyénként jogos, hogy az enyémben is maximálni kéne az aktuális hónapba írt napokat.

3. a tiéd kezeli a szökőéveket? :) mod: ja látom igen... pedig majdnem megfogtalak ám.

[Szerkesztve]

(#1313) Rayman15 válasza Haribo (#68) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Nekem is ugyanez lenne a kérdésem: megoldható e az, hogy egy megadott számot betűvel írjon ki a program, magyarul? A neten böngészve találtam vmit, viszont ehhez teljesen láma vagyok, ha vki leírná pontosan,hogy hogyan tudnám használni,nagyon hálás lennék. Na szóval itt van:
Function ftszoveg(ft)
Dim n1(9), n2(9)
n1(1) = ''egy''
n1(2) = ''kettő''
n1(3) = ''három''
n1(4) = ''négy''
n1(5) = ''öt''
n1(6) = ''hat''
n1(7) = ''hét''
n1(8) = ''nyolc''
n1(9) = ''kilenc''
n2(1) = ''tíz''
n2(2) = ''húsz''
n2(3) = ''harminc''
n2(4) = ''negyven''
n2(5) = ''ötven''
n2(6) = ''hatvan''
n2(7) = ''hetven''
n2(8) = ''nyolcvan''
n2(9) = ''kilencven''
w = ''''
wo = Format$(ft, ''000000000'')
w1 = CInt(Mid$(wo, 1, 1))
If w1 <> 0 Then
w = w + n1(w1) + ''száz''
End If
w2 = CInt(Mid$(wo, 2, 1))
If w2 <> 0 Then
w = w + n2(w2)
End If
w3 = CInt(Mid$(wo, 3, 1))
If w3 <> 0 Then
If w2 = 1 Then
w = w + ''en''
End If
If w2 = 2 Then
w = w + ''on''
End If
w = w + n1(w3)
End If
If w1 + w2 + w3 <> 0 Then
w = w + ''millió''
End If
w1 = CInt(Mid$(wo, 4, 1))
If w1 <> 0 Then
w = w + n1(w1) + ''száz''
End If
w2 = CInt(Mid$(wo, 5, 1))
If w2 <> 0 Then
w = w + n2(w2)
End If
w3 = CInt(Mid$(wo, 6, 1))
If w3 <> 0 Then
If w2 = 1 Then
w = w + ''en''
End If
If w2 = 2 Then
w = w + ''on''
End If
w = w + n1(w3)
End If
If w1 + w2 + w3 <> 0 Then
w = w + ''ezer''
End If
w1 = CInt(Mid$(wo, 7, 1))
If w1 <> 0 Then
w = w + n1(w1) + ''száz''
End If
w2 = CInt(Mid$(wo, 8, 1))
If w2 <> 0 Then
w = w + n2(w2)
End If
w3 = CInt(Mid$(wo, 9, 1))
If w3 <> 0 Then
If w2 = 1 Then
w = w + ''en''
End If
If w2 = 2 Then
w = w + ''on''
End If
w = w + n1(w3)
End If
If IsNull(w) Then
w = Mid$(w, 2, Len(w) - 1)
Else
w = UCase$(Left$(w, 1)) + Mid$(w, 2, Len(w) - 1)
End If
ftszoveg = w
End Function

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1314) lapa válasza Rayman15 (#1313) üzenetére


lapa
veterán

1. excel megnyit
2. alt+f11
3. insert (beszúrás) --> module
4. ''function''-tól ''end function''-ig bemásol
5. B1 cellába: =ftszoveg(A1)
6. A1-be vmi szám
7. tada

(#1315) lapa válasza lapa (#1314) üzenetére


lapa
veterán

ahh lejártam. minden tiszteletem egyébként szép kis cucc, anno én nem mertem nekifogni... talán az utolsó előtti sor elé lehetne egy ilyen apró kiegészítést:

If 20 < Right(w, 2) < 30 Then
w = Replace(w, ''ú'', ''u'')
End If

egyébként respekt.

(#1316) Rayman15 válasza lapa (#1315) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Ohh köszi szépen... Működik! :))
Még vmi: meg lehetne e azt oldani,hogy a millós és a százezres nagyságrend közé kötőjelet tegyen a függvény? Előre is köszönöm a segítséget!
Rayman

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1317) Rayman15 válasza lapa (#1315) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Jah és lenne még vmi... Hogyan lehetne azt megoldani hogy különböző listákat készítsek legördülő menü szerűen, amiből lehet választani (mert ahogy én próbáltam ott vagy a mindre mentem, az egyéni pedig számomra nem volt használható)
Bocs a sok kérdésért :O :)

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1318) Gh0sT válasza Rayman15 (#1317) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha kódból szeretnéd, akkor
Me.Combobox1.Item.Add(''legördülő első elem'')
Me.Combobox1.Item.Add(''legördülő második elem'')
stb...

Egyébként pedig az Adatok --> Érvényesítés --> Lista résznél érdemes keresgélni

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1319) matekmatika válasza donw3ga (#1259) üzenetére


matekmatika
tag

szóval, hogy is volt az a KERES függvénnyel? :)

(#1320) Rayman15


Rayman15
csendes tag

Hát azóta próbálkozom, de sajnos nem sikerült előrelépnem... Nagyon megköszönném a segítséget, mert édesapámnak csinálom, és megígértem, hogy segítek.
Akkor leírom egy kicsit részletesebben: van x cellába beírt szöveg. Nekem nincs mindig mindre szükségemre, ezért listából szeretném kiválaszani azokat amikre szükségem van. Nekem ez csak úgy sikerült hogy minden egyes elemre külön listát csináltam egymás alatt lévő cellákban. Csak ugye így mit csináljak ha a 10ből csak 3elem kell. A 3elemet szépen ki tudom választani, de ilyenkor ugye ott marad a másik 7 lista.Remélem érthető. Ti sokkal jobban értetek ehhez biztos tudtok, egy rendes haszálható ötletet adni. Ha így van legyetek szívesek részletesen leírni... Előre is hálás köszönet:
Rayman

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1321) matekmatika válasza Rayman15 (#1320) üzenetére


matekmatika
tag

Hát listából egyszerre max. egy elemet tudsz kiválasztani (tudtommal, legalábbis nekem ez a csúcs :D )
Hány darab lenne az az x db szöveg? Mert gondoltam mi lenne ha a szövegek CheckBoxok nevei lennének (jelölőnégyzetek), ezekből meg ugye annyit választasz ki szabadon amennyit akarsz.

[Szerkesztve]

(#1322) Rayman15 válasza matekmatika (#1321) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Hát minden segítséget örömmel veszek... :U
Checkbox? Az mi? Megköszönném ha leírnád részletesen a használtát.
Olyan 20 elemnél nem kéne több....

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1323) matekmatika válasza Rayman15 (#1322) üzenetére


matekmatika
tag

Sajnos most nem tudom, rengeteg dolgom van, majd délután ha lesz egy kis időm.

(#1324) Gh0sT válasza matekmatika (#1321) üzenetére


Gh0sT
addikt

A listbox objektumnak van egy multiselect tulajdonsága. Ha azt átalítod 1-re, vagy 2-re, akkor ki tudsz egyszerre több elemet is jelölni benne.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1325) Gh0sT válasza Rayman15 (#1320) üzenetére


Gh0sT
addikt

A problémát nem teljesen értem, de küldtem mailben egy példát. Ha nagyon tévúton járok, akkor bocsi, esetleg pontosíthatunk.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1326) matekmatika válasza Gh0sT (#1324) üzenetére


matekmatika
tag

wao, ez kezd izgalmas lenni :) Tényleg ki lehet így választani többet is, mik nem vannak :B .
Viszont hogy lehet ezt akkor használni, mert a LinkedCell értéke ettől kezdve #HIÁNYZIK :F

(#1327) Rayman15 válasza Gh0sT (#1325) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Köszi a segítséget! Válaszoltam a mailre!
Jah a levélből kihagytam, hogy én egy lenyíló listára gondoltam, de ha úgy nem megvalósítható, vagy van jobb ötleted, akkor örömmel veszem.. :R

[Szerkesztve]

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1328) matekmatika válasza Rayman15 (#1327) üzenetére


matekmatika
tag

Akkor most nem áruljátok el? :((

(#1329) Gh0sT válasza matekmatika (#1326) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az értékeket a Listbox.List tulajdonságával tudod kiszedni. A LinkedCell helyett inkább ezt használnám VBA-ból.
Me.ListBox1.List(Me.ListBox1.ListIndex)

Ezt meg ugye ahhoz a cellához kapcsolod, ahova akarod, de mivel Multiselect-ről van szó, ezért ugye több elemet is ki lehet választani, tehát érdemesebb egy for next ciklussal megadni a célterületet.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1330) Gh0sT válasza Rayman15 (#1327) üzenetére


Gh0sT
addikt

Tegnap már nem volt időm megnézni a táblát, de ma délig megpróbálom.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1331) Gh0sT válasza Rayman15 (#1327) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ok, feladom... már vagy másfél órája próbálom megcsinálni, de nem megy. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1332) Rayman15 válasza Gh0sT (#1331) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Hat sajnálom, de nagyon szépen köszönöm, hogy foglalkoztál vele! Még arra megkérhetnélek, hogy szakszerűen (szakszerűbben) leírnád a többieknek, hogy mire van szükségem, hátha valaki tud segíteni? Mégegyszer mindent köszönök!
Rayman

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1333) Gh0sT válasza Rayman15 (#1332) üzenetére


Gh0sT
addikt

Na, elmondom, hogy én mire jutottam.

Csináltam két legördülő menüt egymás mellé. Az egyikben voltak a helység név csoportok, úgy mint pince, emelet, földszint, melléképületek, stb. A másik legördülőben pedig a konkrét helyiségeg: szoba, wc, fürdőszoba, garázs, stb.

Ha az első legördülőben kiválasztottad mondjuk a pincét, akkor a másikban feljöttek a hozzá tartozó helyiségek. Ezeket hozzá is tudom adni a sorokhoz, de nem bírtam rendezni őket.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1334) Biaggio


Biaggio
őstag

Segítségre lenne szükségem: adott Excel munkafüzet, és soronként szöveg. Szeretnék mellé egy új oszlopban hangfájlokat beszúrni (mintha felolvasná), de külső program (pl. winamp, media player) megnyitása nélkül. Tehát csak katt a cellára/ikonra, és lejátszódik a WAV fájl.

Hogyan kell beszúrni? (próbáltam már objektumként, clipartként, de nem jó)

(#1335) lapa válasza Gh0sT (#1333) üzenetére


lapa
veterán

én még nem teljesen értem mi lenne a cél. pontosíts(atok) lsz., hátha előrébb jutunk.

(#1336) lapa válasza Biaggio (#1334) üzenetére


lapa
veterán

(#1337) Rayman15 válasza lapa (#1335) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Adott ez a tábla: http://www.kepfeltoltes.hu/060713/excel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tehát mint láthatod, az egyes helyiség csoportokban, több
helyiség található, mellette további adatok.
Nekem ezt úgy kéne megoldanom, hogy pl a Földszint csoport, legyen monjuk egy lenyíló lista, és én ebből a listából, tegyük fel kiválasztok két szobát, egy nappalit, egy étkezőt, meg egy fürdőszobát, mert az adott háznál csak ezekre van szükségem.
Mellé ugyanígy mint ebben a táblázatban tudjak beírni adatokat.
És utánna akkor így nézzen ki:

Földszint
szoba
szoba
nappali
étkező
fürdőszoba

és ezek után egyből jöjjön az összesen (az összesen meg ugye persze úgy kéne hogy alkalmazkodjon ahhoz, hogy éppen hány elem van, és úgy adja össze az értékeket)

majd az Emelet és azzal is ugyanígy tovább

Tehát a lényeg az hogy így nézzen ki mint ez, de csak mindig azok az elemek szerepeljenek a listában amire az adott helyzetben szükségem van.
Remélem így már világos(abb:)
ÜDv:Rayman

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1338) lapa válasza Rayman15 (#1337) üzenetére


lapa
veterán

az nem lenne jó, ha nyitnál egy oszlopot, amiben megadnád az egyes szobák számát? utána már tudnál egyszerűen autoszűrni a >0 sorokra.

(#1339) Rayman15 válasza lapa (#1338) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Nem tudom.. Tudnál küldeni egy mintát? De az amit leírtam érthető? Nagyon bonyolult? :U :(

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1340) Gh0sT válasza Rayman15 (#1339) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az összesítés rettentően problémás, vagy csak én vagyok béna hozzá. Igazán akkor van gond, ha mondjuk rájössz, hogy a félig kész listába még be kell illesztened mondjuk két szobát. Ilyenkor le kellene futtatni egy rutint, ami véginyálazná az egész táblát és ellenőrizné, hogy hova kell illeszteni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1341) matekmatika válasza Rayman15 (#1332) üzenetére


matekmatika
tag

Szóval, most, hogy már kezdem érteni mit is szeretnél, itt egy variáció rá:[link]

A ''listak'' munkalapon vannak a listák, szabadon írhatsz utánuk (20 helységet mindegyik alá max. ha több kellene kicsit módosítani kell). Azután ha ezeket sorrendbe rendezed akkor majd rendezetten jelenik meg a fooldaladon lévő lenyílólistában.

A lényeg: kiválasztod melyik lista jelenjen meg (pince szint, földszint, emelet) ráállsz egy cellára (az első oszlopban), ez fontos mert ide fogja betenni a pince szint-földszint-emelet hármasból amelyiket kiválasztottad, majd rányomsz a betölt gombra. Ekkor mint már mondtam amelyik cellára álltál ott megjelenik a lista neve, illetve a gomb melletti lenyiló listádba betöltődik az aktuális lista elemei. Kiválasztod a listából, amelyiket be akarod rakni,megint ráállsz egy cellára, (valószínű ez az alatta lévő lesz), és ráböksz a mehet gombra. Ha több helységet is be akarsz rakni ebből a listából, akkor tovább ugyanígy, kiválasztod a helységet, ráállsz arra a cellára ahová rakni szeretnéd, és ''mehet''.

(#1342) Biaggio válasza lapa (#1336) üzenetére


Biaggio
őstag

A leírásból nekem az derült ki, hogy makró kell. De azt nem tudom cellához rendelni :F Vagy én olvastam félre valamit, de nincs más megoldás ezen kívül?

(#1343) Rayman15 válasza matekmatika (#1341) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Megnéztem, köszönöm. Ez már használhatónak tűnik. Bár lenne még pár dolog. Hogyan tudom változtatni esetleg a helyiségek nevét, vagy hogyan tudok betenni több helységcsoportot? Esetleg lehetne, hogy a helyiségcsoport nevek félkövérrel legyenek írva?
Ezzel a megoldással ugye az összesen sor a számításokkal nem idomul a helységekhez.. Ami probléma mert nekem egy félig-meddig automatikus dolgot kéne létrehoznom, ők az irodában már nem akarják ezt szerkesztgetni... A helyiségcsoport kiválasztása az tetszik, és hogy utánna a megfelelő lista jelelnik meg, nem lehetne azt megoldani hogy automatikusan a következő cellába tegye? Tehát ezek mindig az A oszlopban vannak és egymást követő cellák. Úgyhogy sztem az nem kéne hogy kattintással lehessen szabályozni hogy hova kerüljön a lista eleme: úgy lenne az igazi hogy rákattintasz és egyből az A cella következő üres sorába teszi. De ez csak a lista elemeire vonatkozik, a helyiség neveknél jó a kattintós, mert ott úgyis kell üres helyet kihagyni, az előző helyiségnév összesen sora után. Csak ugye még akkor is ott van az az összesen... :( Van ötleted?
De sztem jó nyomon járunk és köszönöm a fáradozásodat! :R
Üdv: Rayman

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1344) matekmatika válasza Rayman15 (#1343) üzenetére


matekmatika
tag

''Hogyan tudom változtatni esetleg a helyiségek nevét''
Egyszerüen a listak munkalapon átírod, és itt tudsz hozzáírni is az egyes listákhoz.

''hogyan tudok betenni több helységcsoportot?''
Ez már nem olyan egyszerű, de ha megadod hány helységcsoportod lesz max., akkor annyinak elkészítem a helyét, és egyen megmutatom hogyan a kell, utána a többit már te is megtudod.

''Esetleg lehetne, hogy a helyiségcsoport nevek félkövérrel legyenek írva? ''
Megoldva.

''Ezzel a megoldással ugye az összesen sor a számításokkal nem idomul a helységekhez.. Ami probléma mert nekem egy félig-meddig automatikus dolgot kéne létrehoznom, ők az irodában már nem akarják ezt szerkesztgetni...''
Ezt nem teljesen értem, majd még gondolkodnom kell mit is értesz ez alatt, de most megint beütött a dologidő :)

''A helyiségcsoport kiválasztása az tetszik, és hogy utánna a megfelelő lista jelelnik meg, nem lehetne azt megoldani hogy automatikusan a következő cellába tegye? Tehát ezek mindig az A oszlopban vannak és egymást követő cellák. Úgyhogy sztem az nem kéne hogy kattintással lehessen szabályozni hogy hova kerüljön a lista eleme: úgy lenne az igazi hogy rákattintasz és egyből az A cella következő üres sorába teszi. De ez csak a lista elemeire vonatkozik, a helyiség neveknél jó a kattintós, mert ott úgyis kell üres helyet kihagyni, az előző helyiségnév összesen sora után.''
Ezt is megcsináltam, a helységcsoportoknál még kattintani kell oda ahová kerüljön, de ha azt természetesnek lehet venni, hogy minden helységnév csoport előtt hagyjon ki egy sort, akkor ezt is megcsinálhatom, hogy ne kelljen kattintani. A helységek viszont már automatikusan oda kerülnek ahová kell.

(#1345) Rayman15 válasza matekmatika (#1344) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Ha a listák munkalapon átírom attól még a sárga választórészben az eredeti marad...
De akkor sztem az lesz, hogy egyeztetem apummal, hogy pontosan mik a helységcsoportok és akkor azon már nem kell többet variálni.
Akkor a félkövért köszönöm. :)
Aha akkor az úgy lenne a legjobb. A helységnevek azok jól mennek a helyükre, és akkor a helyiségcsoportoknál meg úgy kéne hogy az előző csoport utolsó eleme után legyen egy üres sor és utánna. Akkor megoldható ez így?
Az összesent meg még végig gondolom hogy legyen a legjobb...
Addig is ezeket köszönöm.
ÜDv: Rayman

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1346) Rayman15 válasza matekmatika (#1344) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Nah meg is történt: Alagsor, Földszint, Emelet , Tetőtér, Erkély, Terasz, Pince, Garázs, Tároló, Melléképület, Egyéb épület

Akkor ezek lennének. Ez kifér a montitorra egy sorban? Vagy megoldható több sorban is? De azért meghallgatnám, hogyan bővíthető, hátha :)
Örök hálám: Rayman

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1347) matekmatika válasza Rayman15 (#1345) üzenetére


matekmatika
tag

''Ha a listák munkalapon átírom attól még a sárga választórészben az eredeti marad...''
Ez ebben a formátumban nem valószínű, hogy így van. A listák elemeit ha bővíted vagy átírod, akkor még így biztos nem jelenik meg a változás a lenyíló listádban, viszont, ha rányomsz a betölt gombra akkor már igen.

Elkészítettem az összes listának a helyet már csak majd fel kell töltened őket a helységnevekkel. A listák után a 12. oszlopban lévő helységnevek a lenyíló listád aktuális elemei. Ez íródik át automatikusan, ha kiválasztasz egy helységcsoportot és betöltöd. Szóval ehhez már ne nyúlj.

A helységcsoportok beírása is csakúgy mint a helységneveké már automatikus úgy ahogy megbeszéltük.

megj.: szerintem csinálj belőle egy másolatot ha véglegesíted, bármi miatt ha összekuszálódna valami ne kelljen előröl kezdeni, illetve mondd apudnak ha elkészített egy táblázatot akkor a SaveAs-sel mentse, így megmarad az eredeti munkafüzet, és a következőt nem kell azzal kezdeni, hogy törölgesse a már beírt adatokat.

(#1348) Rayman15 válasza matekmatika (#1347) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Ohh nagyon köszönöm pontosan erre gondoltam... De tényleg. Nagyon jó lett! :R
Már csak azon kell gondolkodnom hogy hogyan adom össze ezeket. Mert ugye össze kell adnom külön külön minden helyiség csoport elemeinek területét, és a legvégére kéne egy mindösszesen, ami pedig az összes helységcsoport területét adja össze. És utánna erre a mindösszesenre még hivatkoznom is kell majd egy másik munkalapon és ugye így a mindösszesen mindig máshova kerül. Ezt hogy tudnám megcsinálni? Vmi dinamikus hivatkozás kell? Köszönök mindent:
Rayman

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

(#1349) matekmatika válasza Rayman15 (#1348) üzenetére


matekmatika
tag

Megoldható, viszont kellene egy majdnem kész táblázat, hogy tudjam milyen és mennyi oszlop lesz majd, és hogy minden megadott helységhez biztosan tartozik-e egy szám, mert ugye a képen amit belinkeltél vannak üres mezők is. Bár ha vannak helységekhez nem tartozó alapterületek, akkor is megoldható csak bonyolultabb.
Ja, és ugy látom nem igazán jó még így sem mert minden helységcsoport után kellene egy ''összesen'' sor is. Viszont így már akkor nem lesz üres sor ha ezek oda bekerülnek. Szóval készítek majd egy ''Összesen:'' gombot is, amely bekerül a megfelelő helyre, ezt akkor kellene használni, mikor egy helységcsoporthoz már nem lenne több helységnév beírva. (vagyis az új helységcsoport név felvitele előtt) Azt is jó lenne tudni, hogy a területadatok a beírt helységnevekkel egy időben vannak beírva, vagy először sorba végig a helységek, és csak utána van kitöltve a táblázat többi mezője? Mert előbbi esetben már egyuttal ki is tudná számolni az összesen sor értékeit annak beírásakor, míg utóbbi esetben erre is kell majd egy parancsgomb amit a teljes táblázat kitöltése után használná. (viszont ezt a variációt kicsit nehezebb elkészíteni :) )

(#1350) Rayman15 válasza matekmatika (#1349) üzenetére


Rayman15
csendes tag

Az oszlopok azokat amik a linkelt képen vannak, annyi eltéréssel hogy a végén nincs a megjegyzés oszlop. Tehát: Alapterület/m2, Redukált fok, Redukált alapterület/m2, Belmagasság/m, Aljzatburkolat, Falburkolat. Szükség szerint rövidítve hogy egy oldara ráférjen.
Nem biztos hogy minden cellába lesz írva.
Hát akkor majd meg mondom hogy a beírt helységnevekkel egy időben töltsék ki az adatokat!

Abit NF7-S ,AMD Barton 2800+,HIS EXCALIBUR ATI Radeon 9800Pro 128MB,1024 Mb DDR 400Mhz Kingstone ,160GB Maxtor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.