Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40651) 4580693 válasza wollnerd (#40650) üzenetére


4580693
senior tag

:R
Köszönöm! Tudtam, hogy valami banális hibát véttem.

(#40652) Peppo válasza 4580693 (#40648) üzenetére


Peppo
őstag

Low res site-ban még életben maradhatsz, és ott akár egész szép irtást is rendezhetsz, de nagyobba semmiképp sem mennék alap hajóval. Szétszednek pillanatok alatt.

A full multi cannon működőképes build, de leginkább csak akkor, ha mérnökölve vannak. Ennek hiányában a pajzs lebontásával lehetnek problémák. 1-2 lézer segíthet ezen.

(#40653) 4580693 válasza Peppo (#40652) üzenetére


4580693
senior tag

Ismét köszi. :R
Már nem alap, ahogy az anyagi lehetőségeim engedték, lecserélgettem az összes modult izmosabbra. Egyedül a hull lett csak reinforcement, mert a military többe kerül, mint amit egyáltalán eddig összekalapoztam az egész játékban. :D

Mennyire muszáj az a mérnökösdi? Valahogy nagyon unalmasnak találom az alapanyagok beszerzését, utána meg rulettkerekezni, aztán vagy sikerül az upgrade, vagy nem.
Elhiszem, hogy valakinek ez izgalmas, számomraeg felesleges időpocsékolás a játékban. :/

(#40654) 42861 válasza 4580693 (#40653) üzenetére


42861
senior tag

Ha érdekel a harc, akkor nagyon muszáj. Igazából mindenfajta tevékenység sokkal jobban/eredményesebben játszható egy mérnökölt hajóval.

A fejlesztés meg nem rulettkerék. Minden egyes pörgetésed garantáltan jobb lesz az előzőnél, amíg el nem éred a max szintet az adott modulnál.

(#40655) Raymond válasza 42861 (#40654) üzenetére


Raymond
félisten

Hogy van most a szintlepes ott? Ha mondjuk G3 kell akkor a G1 es G2 szinteket is vegig kell mennem es ott eleg 1x guritani?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40656) Peppo válasza 4580693 (#40653) üzenetére


Peppo
őstag

A mérnökösdi nagyon erősen ajánlott. Bármilyen tevékenységet is folytass, mérnököléssel hatékonyabb lesz. Felderítőhajó messzebbre ugrik, szállító és bányászhajókon szintén hasznos az ugrótáv növelése, ha meg harcolni akarsz, az nem fog menni mérnökölés nélkül. Még a legnagyobb hajód is full A felszereléssel is könnyű préda egy komolyabb ellenfélnek, míg ha ugyanez a hajó fel van tuningolva mérnökök által, szétszed bárkit úgy, hogy meg sem karcolják. (Ok, Thargoidok azért meg fogják. :D )

Már nincs rulettezés. Sokat javítottak a mérnökölési rendszeren, ma már nem szerencsejáték, hanem elég pontosan tervezhető.

(#40655) Raymond

Igen, a fejlesztés minden cuccnál 1-es szintről indul. De ha valahol már korábban fejlesztetted, akkor legközelebb tudod onnan folytatni.

A pörgetés száma attól függ, hogy milyen szinten vagy az adott mérnöknél. Ha már teljes a barátság (5-ös) a mérnökkel, akkor általában az egyes és kettes szinteket egyetlen pörgetéssel teljesíteni tudod. Aztán hármastól felfelé általában 3-5 kell egy szinthez.

[ Szerkesztve ]

(#40657) Raymond válasza Peppo (#40656) üzenetére


Raymond
félisten

Csak hogy biztos egyrol beszeljunk. Ha odamegyek es porgetek 1-es szintet akkor parszor kell hogy a max legyen. Aztan ha az 1-es max akkor porgethetem a 2-est? Tehat 1 bizonyos szintet ki kell maxolni hogy a kovetkezot elkezdjem? Mondjuk igy lenne logikus.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40658) Peppo válasza Raymond (#40657) üzenetére


Peppo
őstag

Egyről beszélünk.

Ha először mész egy mérnökhöz, akkor igen. Kell 3-5 pörgetés, hogy egy-egy szintet teljesíts. De közben a mérnökkel való kapcsolatod is fejlődik. Így ha egy újabb cuccot pörgetsz nála, akkor már az gyorsabban fog menni. Az első két szintet 1-2 pörgetésből átléped, aztán hármastól felfelé már kb. beáll a normális tempóra.

Tegyük fel, elmész az elején Felicityhez, és felhúzod nála az FSD-t. Mire eléred az FSD-n a G5 szintet, a mérnöknél is ötös szintű leszel. Ha ezután mondjuk elkezded fejleszteni a thrustert, akkor kb. két pörgetéssel túl is leszel a G1 és G2 szinteken, és aztán pár pörgetés kell majd a G3 teljesítéséhez.

(#40659) Raymond válasza Peppo (#40658) üzenetére


Raymond
félisten

Ahh, koszi! Akkor most mar tudom hogy kell meg egy ket dolog aztan mehetek porgetni :) Az elso szinthez van 20 porgetesnyi anyagom, a masodikhoz talan 4 es a harmadikhoz is 2 vagy 3.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40660) Peppo


Peppo
őstag

A merit gyűjtögetésnek van valami értelmesebb módja is annál, hogy csomagokat szállítok? Vagy ez függ attól, hogy melyik fazonnál akarok pontokat szerezni?
Csak mert most beálltam Li Yong-Rui bandájába, mert egyrészt kell a Pack-Hound, másrészt meg ha elérném nála a 10000 pontot, akkor elvileg tripla áron adhatnám el az explo adatokat, és akkor megcsinálnám végre az elit explorer rangot is. (Úgy számoltam, akkor 70-80 értékesebb bolygó szkennelése elég is lenne. Az se kevés, de az még belefér.)
De hogy én leszállítsak neki tízezer olyan vackot, annak a gondolatától is kiver a víz. Ez a része a játéknak kifejezetten utálatos.

(#40661) 4580693 válasza Peppo (#40656) üzenetére


4580693
senior tag

Ezek szerint sajnos nincs más választásom. :(

Még egy problémával szembesültem ma reggel az egyik RES-ben. Befogtam a wantedet, erre a puskáim csődöt mondtak. Switch módba kerültem, de hogy hogyan, arról fingom sincs. Néztem a billentyűzetkiosztást, de erre utaló kifejezést nem találtam...

(#40662) 4580693 válasza 4580693 (#40661) üzenetére


4580693
senior tag

Sikerült megoldanom. :)

(#40663) Peppo válasza 4580693 (#40661) üzenetére


Peppo
őstag

Nem nagyon. Ha mostly harmless-nél erősebbet is akarsz lőni, akkor ideje felkeresned mérnökeidet.

A switch mode azt akarja jelenteni, hogy válts módot. Kétféle van, az analyze (vagy valami ilyesmi) meg a combat. Előbbiben általában a scannerek mennek, utóbbiban meg a fegyverek ill. ehhez kapcsolódó cuccok, pl FSD interdictor. A beállításoknál keress valami olyasmit, hogy switch HUD mode, az lesz az.
Alapból hajlamos a játék arra a gombra tenni a módváltást, amin a supercruise is van. Általában ebből nincs is baj, de ha zavaró, állítsd át.

(#40664) 4580693 válasza Peppo (#40663) üzenetére


4580693
senior tag

Először néztem, hogy mi a probléma.aztán rájöttem. Nem volt hozzárendelve billentyű.

Kellene vennem egy hotas-t, mert az egér+bill. kombó nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#40665) Raymond


Raymond
félisten

Elmentem a Maia rendszerbe Meta Alloy-t venni ket napja es ott ragadtam kimaxolni a kornyezo allomasokon a bandakat. Az Artemis Lodge a Celaeno rendszerben es a Stargazer a Pleione rendszerben utosek. Az Obsidian Orbital a Maia rendszerben "bemondo hangja" pedig Obsidian Ant :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40666) Corpuscle válasza Corpuscle (#40647) üzenetére


Corpuscle
őstag

Befizettem. Előtte azért beraktak a dutyiba. Először azt hittem viszik a hajót is. Ez így fog működni, ha "rosszfiú" vagyok?

(#40667) erasmus4


erasmus4
csendes tag

Material-t bányásztam nemrég egy aszteroidamenzőben (tudom srv-vel töb jön de az olyan rossz...) és ha meglövöm prospector limpettel az asteroidát írja hog ymi nyerhető ki belőle + material: low med, high.
Na nálam tök mindegy mit ír, teljesen random dobálja. így is van hogy low-osból kiesett 4-5 mati, high-ból meg 1-2 akkor ez most mi, t3asnál nagyobb meg egyáltalán nem esett. Egyidő után már csak lőtttem minden szembejövő sziklát dobálgatta is a t1es matikat, csak ehhez a módszerhez meg rövid a minig laser hatótávja.
Van valami jobb módszer srv-zésen kívül, raw material gyűjtésre?

(#40668) nak0n válasza erasmus4 (#40667) üzenetére


nak0n
aktív tag

Orrere rendszer, 2B hold, találsz ott egy roncsot (crashed anaconda), orrvérzésig tudod ott farmolni a magas szintű matikat, és egy material tradernél beváltod arra, ami kell.

(#40669) gentlelynx válasza Peppo (#40660) üzenetére


gentlelynx
tag

Igen nála is inkább a szállítgatás játszik, mint a kékhajú leányzónál...
Itt meg tudod nézegetni a power-eket és az adatlapjukon az 'Ethos' alatt látod, hogy milyen jellegű küldetésekkel tudod kielégíteni a Praparation/Expansion/Control törekvéseiket.

Szerk: Lehet, hogy ezen a lapon még inkább áttekinthető...

[ Szerkesztve ]

(#40670) Peppo válasza gentlelynx (#40669) üzenetére


Peppo
őstag

Köszi!

Már amennyire ez az egész áttekinthető. A wikis leírás is inkább azoknak mond valamit, akik már egyébként is vágják, miről van szó.

Na mindegy. Ezek szerint nem nagyon van arra lehetőség, hogy lövöldözéssel szedjem össze Li Yong-Rui számára a szükséges meritet. Kár, mert ez az idióta berakodási procedúrával súlyosbított dögunalmas szállítgatás nagyon nem jön be. Viszont kellene nála a legmagasabb szint. Remélem, a powerplayen azért még alakítanak a jövőben, mert ez így nem az igazi!

(#40671) gentlelynx válasza Peppo (#40670) üzenetére


gentlelynx
tag

Azért szerintem nem olyan vészes...
Egyébként meg írták már itt is talán, hogy nem kell a 4 hét alatt végig megfeszülni, hanem az utolsó héten kell egy kicsit odatenni a témát, hogy a tantestületi ülésre összejöjjön a bizonyítványra való és akkor bezsebelheted a jutalmat ;)
Az azért látszik a wiki-ből is, hogy kinél fogsz tudni lövöldözni is... Egyébként meg BH-t mindenhol gyűjthetsz, ha már a vérszomjaddal végkép nem bírsz ;)

(#40672) Peppo válasza gentlelynx (#40671) üzenetére


Peppo
őstag

Hetente megfeleződik a meritek száma, szóval mindenképp az utolsó héten kell összehozni azt a tízezret. Nem lenne amúgy vészes az sem, ha nem 10-20 egységenként kellene bepakolni, hanem menne rendesen. A berakodás majdnem több idő, mint maga a szállítás. Mindegy, lehet bekészítek egy tálca sört, aztán lenyomom egyben. :D

A játék legszórakoztatóbb része a lövöldözés, és mivel úgyis az elit rangra gyúrok, szívesen összekötöttem volna a kettőt.

(#40673) Joccc07


Joccc07
addikt

Van valahol egy ilyen mindenes magyarázó? Esetleg magyarul.
Már van új hajóm egy Hauler személyében. Egy csomó küldetést bebuktam például menjek ide és vegyek valamit majd menjek vissza. Meg is történt de közbe emelkedett a reputation es már nem tudtam visszamenni lezárni a küldetést mert nem engednek be a rendszerbe. :) Amiről már megint csak fogalmam sem volt. Egyenlőre egy nagy katyvasz van a fejembe.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#40674) Raymond válasza Joccc07 (#40673) üzenetére


Raymond
félisten

Ez csak az uj kezdorendszer miatt volt. Csinaltak egy permit locked kezdorendszert hogy Open-ben ne kaszaboljak le az ujconcokat, de irjak ott a kezdeskor is hogy ha egyszer kimesz a hatarokon tulra es nem vagy kezdo akkor amr nem tudsz visszamenni. Nem olyan nagy gond, telepedj le egy masik rendszerben es csinald a kuldeteseket ott. Maradj egy darabig es akkor mar jo penzeket is fizetnek egy-egy kuldetesert. Az a lenyeg hogy probald oket osszerakni. Keress parat ami ugyanoda megy es egyszerre meg tudod csinalni. Aztan probalj visszafele onnan is csinalni valami es ingazz a ket rendszer kozott. A legegyszerubbek az adathordas es az anyaghordas. Az amit emlitettel hogy valahonnan valamit szerezni kell az tobb idot vesz igenybe, nem az igazi. Maradj az elozo kettonel. Ha megnovekedett a statuszod a frakcioknal akkor sokkal tobbet fizetnek.

Illusztracio - tegnap csinaltam egyet az egyik bandanak ahol mar max statuszom van es 88 tonna akarmi elviteleert kaptam 7,5 milliot. Na meg volt az utobbi ket napban egy rakat par millios kuldetes is. Ez az elejen nem lesz ilyen durva, de a mostani penzekhez kepest par szaz ezer is nagy elorelepes. Par ora alatt eljutsz oda, eleg maradni egy helyben es 2-3 vagy max 4 rendszer/allomas kozott repkedni es hordani a cuccokat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40675) Joccc07 válasza Raymond (#40674) üzenetére


Joccc07
addikt

Nagyon el kell mennem akkor a mostani rendszerből. Anekaliti rendszerben vagyok most. Itt csak bányászós és támadós feladatok vannak.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#40676) Raymond válasza Joccc07 (#40675) üzenetére


Raymond
félisten

A Galaxy Map-ben van filter a rendszerekre, nezz olyat ahol Boom van, mindjart latni fogod hogy sok szines vonal megy ki/be onnan, ott lesznek adat es anyag szallito missziok. Es ha az allomason a Mission Board-on vagy akkor balra fent van szinten filter, ott ha bedobod hogy Transport akkor egy csomo nem lenyeges kiesik a listabol es kevesebbet kell scroll-ozni. Ja, amikor egy misszio tul jol nez ki mert nagy penz a tobbihez kepest ne fogadd el azonnal, mindig nezd meg milyen messze van az allomas az entry point-tol (a leirasban benne van) mert lehet 100 ezer vagy tobb Ls es azt nem eppen moka kivarni amig odaersz. En alltalaban max par ezer Ls amit meg elvallalok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40677) Joccc07 válasza Raymond (#40676) üzenetére


Joccc07
addikt

Találtam egy közeli rendszert szimpatikusnak tűnik a neve. HR 8061 Ehrlich terminal. :DDD
Ma már nem de holnap itt körülnézek.
Köszönöm.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#40678) -ZeeZee- válasza okyoky (#40626) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm a tippet. Tegnapelőtt érkeztem, tegnap távoztam :).

Megálltam 4 active obelisk között, és 1 perc alatt megvolt a 4 scan. Próbáltam 1 pozícióból a 4-et leszkennelni, de az nem akart összejönni, egyszer sikerült 3-at 1 helyről, de kilépés után már csak 1-et sikerült. Szóval egy kis tolatás, fordulás, előremenetel és közben ment a scan... Még egyszer köszönöm. :R

Más: most éppen brain tree-t "farmolok" az előző helyszín mellett, de sajnos a codex nem akar frissülni. Valószínűleg azért mert nem tudom a "fát" leszkennelni. Befogom a "termést", scan, lelövöm, nálam a matéria, de a codex szerint nem "confirmáltam". Mit tegyek, hogy ez is meglegyen?

(#40679) gentlelynx válasza Peppo (#40672) üzenetére


gentlelynx
tag

Azért lehet, hogy van számodra is fény az alagút végén...
Ezen az oldalon olvasom, hogy "Független-hez csatlakozva: Minden hatalom hajója után kapsz meritet.".
Ez alapján csak meg lehet próbálni a csatakosabb utját a meritfarmolásnak ;]
De a puding próbája az evés; szerintem a héten én is elmegyek leszerződni és ruhabálát bontogatni a kínainak, aztán hátha ad valami szaftosabbat is a triád... ;)
Ez a pack-hound tényleg látványos...

(#40680) Peppo válasza gentlelynx (#40679) üzenetére


Peppo
őstag

Köszi!

Ez már tényleg érthetőbb. Igyekszem letesztelni a közeljövőben. Ha kipróbálod, írd meg légyszi a tapasztalataidat! Köszi!

(#40681) fejesg2 válasza Joccc07 (#40677) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Én jó ideje a Frigaha rendszerben kereskedek, itt van bőven szállítós küldi. Ha gondolod nézd meg, hátha... nekem bejött. Fontos, hogy small vagy medium hajód legyen.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#40682) -ZeeZee- válasza -ZeeZee- (#40678) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

User error. (Szokás szerint) Hiába állítottam be a composition scannert, valahogy elállítódott, ezért nem működött... Ránéztem gyorsan, és sikerült is rögtön a codexba felvennem a brain treek egyik válfaját.

(#40683) Joccc07 válasza fejesg2 (#40681) üzenetére


Joccc07
addikt

Köszi elnézek majd arra. Haulerem van bővített raktérrel.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#40684) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Nem új videó, de sztem nagyon hasznos infókat tartalmaz. :) Pár dolgot én se tudtam egyáltalán, vagy nem 100%-osan. Pl. a rakéták fix 250 m/s-vel haladnak, vagy csak a plasma charger és plasma accelator képes az abszolút sérülésre, bár akkor látszik a videón hogy a pack-hound-dal nullázta le a cmdr pajzsát... (2:52) :F
50 Facts About Elite Dangerous You Don't Know (Probably)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#40685) 4580693 válasza fejesg2 (#40681) üzenetére


4580693
senior tag

Én a wu kuku rendszerben csövezek. Az egyik frakciónál már friedly vagyok, erre az csak bérgyilkosos melót akar rám tukmálni. Nem fizetne rosszul, de most éppen nem vagyok harcias hangulatomban. Viszont itt lehet venni Corvette-t. Megvan a cél. Már csak 140 milla kell hozzá. :D

(#40686) Cooper911 válasza 4580693 (#40685) üzenetére


Cooper911
senior tag

Az, hogy milyen melók vannak függ a rendszer statuszától is, ami ugye válzozó. Csütörtöktől valószínüleg változnak a küldetések fajtái.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#40687) 4580693 válasza Cooper911 (#40686) üzenetére


4580693
senior tag

Uhh. Megint változtatnak rajta? Milyen változások lesznek?

(#40688) gentlelynx válasza 4580693 (#40687) üzenetére


gentlelynx
tag

Azért azt nem egyszerű megjósolni...
Ahogy néztem, jelenleg két háború (4 frakció között) zajlik, amikről elképzelhető, hogy egyik vagy mindkettők befejeződik valamelyik fél győzelmével. Ilyenkor a harci küldetések visszaesnek és ide-oda szállítós, árubeszerzős mindenféle szokott lenni (áru, courier).
Ma előbb-utóbb úgyis kiderül ;)

(#40689) gentlelynx válasza 4580693 (#40685) üzenetére


gentlelynx
tag

Egyébként meg miért itt akarsz Corvette-et venni?
49LY-re van onnan LHS 20, ami már Li Young-Rui fennhatóság alatt van és Ohm City-n olcsóbban megvehetnéd... (Mint általában mindent a kínaiaknál...)
(100 Ly-en belül még 12 hely van ahol szintén van ilyen és kínai... Forrás: eddb.io)

(#40690) duvi válasza 4580693 (#40685) üzenetére


duvi
nagyúr

Alaphajót soha ne vegyél! Ez fokozottan érvényes a nagy és drága hajókra! Csak akkor érdemes vásárolni, ha a fontosabb modulcserékre és a leendő biztosításra is van már pénzed! Másrészt ahogy gentlelynx kolléga is írta, lehetőleg a kínai (Li Yong-Rui) rendszereiben vásároljál, mert nagyon sokat (15%-os) lehet spórolni nála!

(#40691) Flynth válasza duvi (#40690) üzenetére


Flynth
tag

Vagy ha van mar legalabb egy Elite randod es lusta vagy ugralni ide - oda modulokert akkor Founders World, ahol csak 10% a kedvezmeny, de minden modul / ship kaphato :)

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#40692) truefx válasza 4580693 (#40685) üzenetére


truefx
aktív tag

Fed rank mar megvan hozza? Ha igen mondd mar meg a tutit, en is szeretnem felhuzni, Corvette-re faj a fogam :)

(#40693) Peppo válasza truefx (#40692) üzenetére


Peppo
őstag

Most talán a leggyorsabb módja a fed rank húzásnak a sérült Coriolis állomásokról menekülőket szállítani. Kell egy olyan megtámadott állomást találni, ahol vannak föderációs cégek, és az ő menekültjeiket szállítani. Kell egy olyan hajó, amelybe sok utasszállító modul fér, aztán hajrá.

(#40694) Cooper911


Cooper911
senior tag

Új SRV a láthatáron!

Persze nem ED-ben. Mert hát mi meló egy másik fajtát kialálni meg lemodellezni. Kíváncsi vagyok, hogy EDben vagy a holdon lesz e előbb új SRV ;]

[ Szerkesztve ]

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#40695) Raymond válasza Cooper911 (#40694) üzenetére


Raymond
félisten

Egyertelmuen a holdon, nezd mi problema volt egy nyamvadt uj cannon-t csinalni nekik es meg azt se tudtak rendesen megcsinalni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40696) fejesg2 válasza 4580693 (#40685) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Én a Frigaha melletti GD 219-nél a McKee Ring-en vettem meg a Corvette-t. A szomszédos rendszerekben van Python, Mamba, Anaconda, FDL és a többi nyalánkság is.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#40697) 4580693 válasza fejesg2 (#40696) üzenetére


4580693
senior tag

Ma elgondolkodtam azon, hogy nem is akarom azt a corvette-t. :(((
Húzom a rankokat, csinálom a naval küldiket, fejlesztem a pythont, erre jön egy nyavajás fedelance npc és mire nyeltem egyet, egy állomáson találtam magam.

Meglógni sem tudtam előle, olyan gyorsan miszlikbe aprított. Amit ma összegüriztem, ugrott. Úgyhogy ott tartok, mint amikor elkezdtem. A kedvem is odalett.

Arról nem is beszélve, hogy még az állomáson eltűnt az árú, amit küldiben vettem fel. Már akkor nem stimmelt a dolog, mert amint bepakoltam, kipirosodott, de nem tűnt el a jelölőtéglalap, vagy mifene. Persze, hogy megbirságoltak és a repu is ugrott. Imádom az ilyen bugokat (is).

[ Szerkesztve ]

(#40698) Raymond válasza 4580693 (#40697) üzenetére


Raymond
félisten

Tegnap engem is eloszor sikerult egy NPC-nek kiloni. 2,6 milla rebuy es 1 milla buntibe kerult a moka. Egy csillag kozeleben jott az interdict es belehuzott a csillagba. Eselyem se volt utanna ellogni, csiga lassusagal insult az FSD igy szettlott eleg hamar. Fegyvereim nincsenek a gepen es csak minimal shield.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40699) Peppo válasza 4580693 (#40697) üzenetére


Peppo
őstag

Arra azért jó az a Corvette, hogy ha megvan, és némi tuning is van rajta, akkor jöhet bármilyen NPC, ő fogja magát az állomáson találni.

Néha az ember beleszalad ilyesmibe, el is tudja venni a kedvét, de nem szabad nagyon komolyan venni. Nem sok olyan dolog van a játékban, amit ne lehetne gyorsan pótolni, és ezek közül is a pénz a leggyorsabb.

(#40700) orientcx


orientcx
őstag

A minap váratlanul lepottyant számomra másfél óra szabadidő, és úgy gondoltam, ez mindenképp jár az Elite-nek. Azt eleve bekalkuláltam, hogy egy Fed bugris memóriája kb olyan, mint egy darab kő, ezért 5 hónap után nem leszek teljesen képben, de arra a szánalmas bizonytalankodásra, amit műveltem, azért mégsem voltam felkészülve. Beültem a Krait-be, return to surface, de aztán start helyett inkább csak néztem ki a fejemből(most mit is kell, és hol is van az a gomb, meg mivel is lehet azt, stb). :U
Mit mondjak, szerintem kb pont olyan bután pisloghattam, mint ahogy egy császári kadét az első dolgozatírás előtt. Úgyhogy úgy döntöttem, a kis vadászt kezelő másodpilótámat inkább itthon hagyom, mert ha én valami irdatlan kreténséget elkövetve a biztosítótársaságok karmai közé is kerülnék, az én drága kollégám mégse költözzön át az örök vadászmezőkre(naná hogy drága a kolléga, eddig pontosan 357 millát költöttem rá). :)
A RES teljesítményem az kb olyan volt, mint vártam, de bajba azért nem kerültem, ahhoz a Krait túl jó hajó. De néhány vicces manőverem azért mégis akadt. Az is mókás volt, hogy amikor a sokadik rammerkedés folytán a külső karika lekopott a shield-ről, akkor eszembe jutott, hogy fogalmam sincs, melyik gomb a SCB. Így hát szépen akkurátusan leparkoltam egy aszteroidánál, és a menüt, valamint az emlékeimet kutatva mintegy 8 perc alatt választ is kaptam a kérdésre. :B
Ha arra gondolok, hogy kb decemberig még mennyit fogok felejteni, talán még az sem fog feltűnni, ha a mókás kedvű kollégák egy Clipperbe ültetnek be, és a terminál kantinjában néhány kongga ale után még azt is elhitetik velem, hogy én mindig is hithű császári és birodalmi alattvaló voltam, és már az oviban is Cutter volt a jelem.
Brrr, megyek is inkább tetris-ezni... :(((

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.