Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) duvi válasza Raymond (#40300) üzenetére


duvi
nagyúr

Az X52Pro-hoz adnak(adtak?) többféle, különböző erősségű rugót, ezért feszesebbre hangolható, mint a sima X52. A T16000M-nek egy egyenes sínen tologatható a gázkarja, amit vásárlás előtt érdemes kipróbálni!

[ Szerkesztve ]

(#40302) Raymond válasza duvi (#40301) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor nekem az erosebb rugo kell :) Van a T16000M-en "fek" a 75%, 50% es 25% hataroknal vagy siman atmegy ellenallas nelkul?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40303) duvi válasza Raymond (#40302) üzenetére


duvi
nagyúr

Tudtommal nincs, de ezt majd a tulajok megerősítik, vagy cáfolják.

(#40304) duvi válasza raymi16 (#40294) üzenetére


duvi
nagyúr

(#40305) Peppo


Peppo
őstag

A Jamesonon egy FD Supports Cheating nevű Mamba irtja az NPC-ket, és bár az egész bázis lövi, semmi baja. Megnyugtató, hogy vannak ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#40306) Stormrider válasza Raymond (#40302) üzenetére


Stormrider
tag

Simán átmegy.Annyit tudsz állitani rajta egy csavarral,hogy milyen erővel kelljen mozgatni.

(#40307) Raymond válasza Stormrider (#40306) üzenetére


Raymond
félisten

Koszi! Ugy latszik ugyanott vagyok ahol eddig - nem igazan tudok donteni, de az X52 Pro valamivel jobban tetszik :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40308) duvi válasza Peppo (#40305) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajnos nemrégiben leadta az összes ismertebb ED streamer, hogy működik a cheat. Mindent azért, hogy ( plusz nézettséget generáljanak) felhívják a Frontier figyelmét a problémára. Ezzel csak azt érték el, hogy 1000x több csaló jelent meg a játékban :W

(#40309) Stormrider válasza Raymond (#40307) üzenetére


Stormrider
tag

Jobban néz ki de annyival drágább is :)

(#40310) Raymond válasza Stormrider (#40309) üzenetére


Raymond
félisten

Annyira nem veszes, 154EUR vs 120EUR de az igaz hogy a T16000M van mar pedalokkal is 184EUR-ert :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40311) fejesg2 válasza raymi16 (#40294) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Ilyennel még nem találkoztam. Ez mi?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#40312) Raymond válasza fejesg2 (#40311) üzenetére


Raymond
félisten

Valami Notable Stellar Phenomena :) Rusty Dog stream-jeben lattam tegnap: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40313) wollnerd válasza duvi (#40308) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Nade vajon régebben is működtek volna, vagy csak az utóbbi idő(k)ben? Ha utóbbi, akkor egy nagy bug miatt köszönhető ez, amit fixálni kell... Mindenesetre nagyon nagy probléma ez. :(( Kihatással van a BGS-re is.

Nem közvetíteni kellett volna, hanem (privát) ticket-eket kellett volna nyitni a supporttal, bizonyítékokkal csatolva, stb.!!!

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#40314) duvi válasza wollnerd (#40313) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez nem újkeletű dolog. Már indulás óta létező probléma. Mivel a kritikus részek kliensoldalon futnak, ezért nagyon könnyen manipulálhatóak. Most csak annyi történt, hogy újra reflektorfénybe (helyezték) került a téma.

(#40315) 3.Aragorn válasza duvi (#40314) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Elvileg egyszerű... Reportolják őket, kapnak egy permabant, majd ha következő accon is ezt csinálják akkor ott is. IP cím alapján is lehet tiltani az ilyet. Persze ez is megkerülhető, de előbb utóbb megunja az illető. :U
A csalás lehetőségével még nem is biztos hogy kell ehhez foglalkozni. Bár persze az lenne a jobb megoldás ha lehetőség se lenne ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#40316) orientcx


orientcx
őstag

Nem tudom miért mondjátok, én igenis egy nagyon sikeres felfedező vagyok, csak valami birodalmi bug miatt ez nem látszik meg az explorer rangomon. :((( Pl épp most fedeztem föl, hogy tegnapról még megmaradt egy fél karton Kongga Ale. És azt hiszitek, hogy ettől a bravúrtól akár csak egy % -ot is ugrott a státuszom a kijelzőn? Hát nem! Mondom hogy ez valami bug. :U
Na jó, ha a felfedezés rám lett volna bízva, akkor az amerikai kontinens még ma is csak egy nagy fehér paca lenne a térképen. Az indiánok meg jól rá is csesztek volna, mert akkor max lóh**gyot ihattak volna, de nem tüzes vizet. :K

Hát gondolom ennyiből már ti is értitek, miért hallgatok inkább, mert kb max ilyeneket irkálhatnék a fórumra mostanság. Az ok egyszerű, sajnos legalább az év végéig konstans módon 0 szabad percem van, ezért a játékhoz érdemben nem tudnék mit hozzátenni(sokak szerint aktív koromban sem tudtam :B). Azzal együtt a fórumot kisebb lemaradásokkal követgetem, és örömmel látom, hogy igen szépszámú új gárda alakult ki. Amúgy továbbra is éljenek a bölcsen korrupt Fed bugrisok, a császárnőre meg telepedjen rá az inkontinencia. :)

Cooper911 - "Szerintem előbb ülne be egy Clipper pilótafülkéjébe minthogy elhagyja a bubit"

Na ez egy érdekes dilemma, felfedezni indulni, vagy Clipper-be ülni. A jobboldali golyómat kalapács alá tenni, vagy a balt satuba fogni. :U
Asszem inkább szippantok egy kis onion head-et...

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#40317) orientcx válasza Raymond (#40300) üzenetére


orientcx
őstag

És ha már itt vagyok, akkor valami kevésbé együgyű dolgot is írjak:

"Tegnap megint kiprobaltam uzletben az X52-t es nem hinnem hogy nekem valo. Nagyon laza a kar mozgasa. Gondolom a Pro ugyanaz lesz."

Ha már X52, akkor csakis a pro. A rugó problémán egy-két cd doboz tetejéből kivágott darabkával is könnyedén lehet segíteni(egy videó a sok közül). Én néhány X52-est elhasználtam már, de csak a legelsőre tettem ilyet, aztán leszoktam róla. Az eredeti állapot precízebb mozgásokra ad lehetőséget. A másik dolog a hotas X kontra X52. Ezen a folyamaton majdnem minden CMDR kolléga átesett az ED hőskorában(Magam is ezt az utat jártam be), és gyak kivétel nélkül mindenki ugyanarra a következtetésre jutott: Imádtuk a hotas X-et, de ahogy egyre több mindent tanultunk meg használni a játékban, úgy lett rajta egyre kevesebb a gomb. Ebből adódóan jött a váltás X52-re, és vele együtt érkezett az ezzel járó kellemetlen meglepetés is: A hotas X-et mindenki sokkal kezesebbnek, és barátságosabbnak tartotta(én is), az X52 meg nem nagyon állt a kezünkre. De akinek volt hozzá kitartása, az hamar ráérzett az új hardverre. A konklúzió pedig az, hogy az X52 egy nagyságrenddel komolyabb cucc a hotas X-nél.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#40318) Raymond válasza orientcx (#40317) üzenetére


Raymond
félisten

Csak a Pro-t nezegettem. A gombokkal nekem nincs problemam mert nem minden erdekel a jatekban es evek ota csak ugy jatszok hogy harc/kalozkodas/stb egyaltalan nincs igy meg azokat a gombokat se hasznalom ki igazan amik a hotas X-en vannak :) Csak jo lett volna valami jobb joy. Az Amazon ertekeleseket olvasgatva viszont hullos modellek ezek igy ez eltantoritott. Lehet marad a regi jo 45EUR-os X meg egy darabig :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40319) 3.Aragorn válasza orientcx (#40316) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hol lehet itt hozzászólást like-olni? :C
De hogy on is legyen: Nekem T16000-es hotas van, és a joy itt érezhetően puhult a közel 1 hónapnyi intenzív használat alatt. Eleinte túl kemény is volt, de remélem sokkal tovább azért nem fog.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#40320) Flynth válasza Raymond (#40318) üzenetére


Flynth
tag

Hogy hotas ellen szoljak:

- Hotas X 2 evet birt (1500 orat elite alatt, par egyebet flight sim alatt), a rugo alatt a muanyag megkopott, erezhetoen akadt es nyikorgott a vegen, majd a potmeter a bal joy mozdulast mar nem folyamatosan erzekelte (volt egy U alak ahol kozepen alul nem mozdult a Python sehova)

- gombbol van eleg, mivel lehet gomb kombinaciokat adni a joyhoz, ha jol emlekszem olyan 60 kulonbozo macro + funkciot hasznaltam a hotas Xen es meg maradt par ures hely (a joyon a 8 allasu gomb is mixelheto, next target / pip / sub system stb.)

Most sikerult egy 56 euros alig hasznalt x52 prot ujjitanom, majd leirom hogy megy e ebayre vagy megmarad. (Xbox conrollerrel birtam 2-3 hetet :D)

Minden jobb mint a bill + eger, de van aki sose valtana hotasra... en nem tudok leloni egy T9-et Krait MK2-vel hotas nelkul es cqc eselyetelen szamomra, igy kenytelen voltam ujjitani...

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#40321) Flynth válasza orientcx (#40316) üzenetére


Flynth
tag

Jo lesz neked a sajtreszelo erzes, amit minden fedes rozsdakupac ingyen ad a crediteidert.

Empire for the WIN!

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#40322) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Tegnap este Anti-Thargoid szolgálatot tettem az Opetes rendszernek. VIDEÓ. :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#40323) Cooper911 válasza wollnerd (#40322) üzenetére


Cooper911
senior tag

Szép munka és jó videó. Tetszettek az ilyen "ouch" és "Run" bevágások. Kicsit képregényes stilust adott :D

Orientcx:
"Na ez egy érdekes dilemma, felfedezni indulni, vagy Clipper-be ülni."
Kár ezen dilemmázni, Clipperrel kell elindulni felfedezni :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#40324) a2d2 válasza Flynth (#40320) üzenetére


a2d2
addikt

Én nemrég vettem egy Hotas X-et 3db ezresért. Gondoltam ennyiért el tudom adni a simát is, de azzal is elégedett voltam. Ha 1000 órát kibír még már elégedett leszek.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#40325) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Végre meglett az eredménye a T.16000M FCS Hotas joy bevizsgálásának az Alzában. Valóban hibás - mondjuk ez borítékolható volt -, így kaptam 2,5 hét után egy teljesen újat és újra indították rá a 2 év garanciát. Az újnál egy dolog tűnt fel: a gázkar sokkal finomabban jár, mint az előzőn - pedig azt kezeltem is, mert gyárilag élhetetlen volt -.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#40326) duvi válasza CactuS (#40325) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem állítható a gázkar ellenállása? A legtöbb hotasnál van állítási lehetőség.

(#40327) Flynth válasza a2d2 (#40324) üzenetére


Flynth
tag

Félre ne értsd, a hotas X bőven kiszolgált volna engem is, eléggé közel álltam hozzá hogy újra vegyek egyet, de alig drágábban az X52 pro (ledek, ugyanaz a hotas mint elitben - mikor nyomkodom a Muki is nyomkodja, nagyon jol nez ki vrban) jobban megérte nekem.

@Duvi, van a gazkaron egy D gomb (lyukas gomb) arra tudok bindelni, de a közepén a világító gombot nem látja se windows / se Elite (ellenben a színét tudom változtatni Windows alatt - fire D), mikor Elite Bill kiosztasokat néztem, erre a gomb kettősre csak egy funkciót raktak, a LED gömb az kuka?

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#40328) duvi válasza Flynth (#40327) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálam így néz ki a sima X52-n a D gomb. Csak a led gombot lehet benyomni, ami rendben működik is, mind játékban, mind a Win kontrolpanelján. Én az előre/hátramenet váltást bindeltem rá.

(#40329) CactuS válasza duvi (#40326) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

alulról igen, mármint a lemezt, ami szorítja a két vezetőt lehet állítani, de az első példány gyárilag annyira száraz volt, hogy egyszerűen nem csúszott. A mostani alapból sokkal kifinomultabb, nem is szedtem szét, mert jól működik.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#40330) Flynth válasza duvi (#40328) üzenetére


Flynth
tag

Nálam a körülötte lévő részt is be lehet nyomni, a ledes részre nem csinál semmit :) a keret adja a fire d jelet a Logitech proginak.

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#40331) duvi válasza Flynth (#40330) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem ez nálad is egy gombként funkcionál, csak más a dizájn.

(#40332) Mr Chapel válasza duvi (#40301) üzenetére


Mr Chapel
tag

Régebben lehet, de már a második x52pro van a kezem alatt, egyikhez se járt plusz rugó. 3 hónapos a legfrisebb. Nem lenne rossz mert mindegyik pattog össze vissza.

(#40333) Raymond


Raymond
félisten

Hehehe, hova tovabb annal inkabb az az erzesem hogy marad a Hotas X meg egy darabig :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40334) duvi válasza Mr Chapel (#40332) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor sorry a téves infóért és köszi a kiigazítást! Öt éve írtam a játékvezérlőkről egy cikket és akkor még adtak hozzá. Egy haveromtól származott az infó, aki akkoriban vásárolt X52Pro-t.

(#40335) Flynth válasza duvi (#40334) üzenetére


Flynth
tag

Enyém már Logitech x52 pro, tapadó korong jár hozzá csak.

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#40336) Peppo


Peppo
őstag

Végül bányagép lett a T10-ből. Kicsit lomha, és még van mit csiszolni a technikán (és alighanem a felszerelésen is), de első próbára, nem egész másfél óra alatt nem rossz eredmény. :)

Robbantásra nem túl kényelmes, de a dupla painite hotspotokra nagyon jól használható. És bár elvileg nincs rá szükség, de van rajta 4 db. large Shock Cannon az érdeklődők ellen. :) Sokkal jobb érzés, mikor a beugrás után a hajót szkennelő kalózt nem várom meg, míg lelép, hanem darabokra szedem. :)

(#40338) Peppo válasza okyoky (#40337) üzenetére


Peppo
őstag

Érdekes volt látni, honnan indult a játék, és azóta mennyit változott. Ha csak pár hónappal korábban kezdem el, már az is egész más lett volna. Így visszanézve annyira nem bánom, hogy csak fél éve vágtam bele. :D

Látszik, hogy a kényelmi szempontok fontosak nekik, és ennek nagyon örülök. Még most is elég sok fölösleges baromság van a játékban, remélem, ezeket idővel orvosolják. Pl. lehetne egységesített és nagyobb kapacitású (akár mérnök által megnövelve) limpet controller, mert az nevetséges, hogy száztonnányi rakteret foglalnak el olyan modulok, amelyek gyakorlatilag egyszerű távirányítást végeznek. A dokkoló és supercruise modul simán lehetne egyben, vagy akár alapfelszerelés is a hajón. Feloldhatnák ezt a hülye 4 darabos limitet az ax/guardian fegyvereken, és némi mérnökölés is poén lenne az experimental cuccokon.

De legalább fejlődik a játék, ha lassan is, de folyamatosan.

(#40339) 3.Aragorn válasza CactuS (#40329) üzenetére


3.Aragorn
addikt

És hogyan lehet javítani rajta? Az enyém is kissé szárazon, akadozva jár. T16000 hotas gázkar
Felviszel valami kenőanyagot? Ha igen, milyet és hova? Szétszedni félek nehogy garivesztés legyen.

Nem minden vándorút céltalan...

(#40340) CactuS válasza 3.Aragorn (#40339) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, alul lecsavarozod, zsír vagy olaj megoldja, de csak mértékkel. Igaz, nekem a Joy része ment tönkre, de a gázkar miatt nem veszett el a garancia. Sőt, nekem kívül körbe rá volt ragasztva egy fedőgrip, mert elég izzadós műanyag volt. Azt leszedtem, de az sem zavarta őket. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#40341) Flynth válasza duvi (#40334) üzenetére


Flynth
tag

Szerintem a mikrokapcsolo el van csuszva a hotasban, ha erzessel nyomom a gombot csak kattan de nem erzekel, ha picit mas iranybol nyomom a gombot "izombol" akkor megy

Igazabol nem is kell ez a gomb, mert nincs mit ratennem :D

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#40342) orientcx


orientcx
őstag

3.Aragorn - "Hol lehet itt hozzászólást like-olni?"

Köszi. Amúgy meg minden egyes birodalmi bádog Clippernek kiosztott füles egy-egy újabb like-nak számít(és + egy ráncnak a császárnő már amúgy sem fiatal orcáján) :K

Flynth - "Jo lesz neked a sajtreszelo erzes, amit minden fedes rozsdakupac ingyen ad a crediteidert."

Inkább egy Fed sajtreszelő legyen a hajóm, mint egy császári sajt! :)

én - "Na ez egy érdekes dilemma, felfedezni indulni, vagy Clipper-be ülni.
A jobboldali golyómat kalapács alá tenni, vagy a balt satuba fogni"

Cooper911 - "Kár ezen dilemmázni, Clipperrel kell elindulni felfedezni"

Hát egy golyót sem hagysz meg nekem? :U

Bocs mindenkitől, ha nem válaszolok, de sajnos a topikot még elolvasni sincs mindig időm, nemhogy hozzászólni. De talán az év végén I'll be back! ... őőő ... vagy ezt a mondatot már elhasználta előttem valaki? Na sebaj, majd azt mondom ő lopta tőlem.
Remélem valaki addig is hordozza majd a dicső Fed korrupció lángját, amivel jól alágyújthatunk a birodalmi ülepeknek(na ez már tőlem is kissé beteg, bocsi, már aludnom kéne) :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#40343) Cooper911 válasza orientcx (#40342) üzenetére


Cooper911
senior tag

"Hát egy golyót sem hagysz meg nekem?"
A hosszú felfedező úton nem lesz szükséged fegyverre meg golyókra :D

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#40344) Flynth válasza Cooper911 (#40343) üzenetére


Flynth
tag

Milyen jó is az, ha Clipperbol nézed a panorámát 100.000 fényévre a naprendszertől az onmegsemmisistes gomb felett lavirozo ujjaddal az életen merengve... "Nálam még a birodalmi rabszolgának is jobb dolga van..."

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#40345) totila válasza Cooper911 (#40343) üzenetére


totila
tag

"A hosszú felfedező úton nem lesz szükséged fegyverre meg golyókra"
Egy igazi fed bugris fegyverek nélkül, még ha felfedezés is? Most tőle idézek: "ha egy fed bugris nem ért valamit, vagy nem tudja mi az, akkor belelő"
(#33062) orientcx

:DD

(#40346) duvi


duvi
nagyúr

(#40347) gentlelynx válasza duvi (#40346) üzenetére


gentlelynx
tag

Gyááá! Taxi! :DD

(#40348) Flynth


Flynth
tag

Reset utan elkezdtem questelni, majd jol lathato amikor a banyaszat beindult :)

Trade elite rang is meglett :)

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#40349) fejesg2 válasza Flynth (#40348) üzenetére


fejesg2
aktív tag

Ez igazán szép, gratula érte! :K

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van!

(#40350) totila


totila
tag

Mi ez a csönd? Mindenki nyaralni ment? De akkor meg miért van akkora forgalom a Körúton? Vagy csak az elite playerek mentek el, és az összes star citizenes meg itt maradt a nyakunkon? :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.