Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) Peppo válasza Submarine (#41750) üzenetére


Peppo
őstag

Bányászathoz nem is kell teljesen mérnökölni. Az enyém is csak azért ennyire húzott, mert korábban lövöldöztem vele. Amúgy nem foglalkoztam volna vele ennyit. De azért a thrustert és az FSD-t érdemes, ill. hogy bírja a bányászlézereket, kell bele egy jó distributor is. Core miningra nem igazán jó, mert túl nagy és lomha, de painite-ot vagy LTD-t nyalogatni nincs ennél jobb. :D A jövő héten amúgy tervezek egy kis pénzgyűjtést. Wingben a bányászat is jobb. Ha esetleg úgy érzed, csatlakozz!

(#41752) Djuree


Djuree
félisten

srácok ha vége ennek a community eventnek elmennék rankot húzni, kinél érdemes elsőre?
ill. tudtok valami jó helyet ehhez? tradelős, szállítós, felfedezős küldik érdekelnének. harcolni meg bányálni még nem akarok.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41753) Peppo válasza Djuree (#41752) üzenetére


Peppo
őstag

Birodalmiaknál megy a leggyorsabban. Erre két hely is alkalmas (legalábbis pár hónapja még az volt). Az egyik páros a HIP 8444 és HIP 8758, a másik a NGALINN és a MAINANI rendszerek közötti ugrálás. Tökmindegy, melyiket választod, mindkét páros nagyon jó, és kb. ugyanolyan messze is vannak a Sol--tól. Én a HIP8444-HIP8758 között csináltam meg. A lényeg kb. annyi, hogy a HIP8444-en az összes futár és szállító meló a HIP8758 egyetlen állomására szól, így akár 20 küldetést is felvehetsz egyszerre és egyetlen fuvarral teljesítheted is őket. És párat a visszaútra is általában. Közepes hajónál nagyobbat ne vigyél, mert az egyik bázis csak olyat tud fogadni. A Python a legjobb, mert lesznek zsíros szállító küldetések is a későbbiekben, de akár egy Sidewinderrel is el lehet kezdeni, mert rengeteg courier jobot fogsz felvenni. Mindig azt a jutalmat kell választani, ahol a REP a legmagasabb.

Föderációnál ugyanez a CEOS és a SOTHIS párosban csinálható, de ott több állomás van, ezért lassabb. Viszont ott akár nagy hajóval is mehetsz.

A sok szállítgatás azért is jó, mert a trade rankot is húzod vele.

(#41754) Djuree válasza Peppo (#41753) üzenetére


Djuree
félisten

:R :R :R

még egy kérdés. lesz sok felfedezési adatom, hol érdemes eladni? van esetleg hozzá küldetés vagy elég ha csak fed vagy birodalmi állomáson adom el?
ill. ha kilövik a hajóm akkor ugye bukom az adatokat? sokáig akkor nem érdemes tartogatnom.

de mennék már haza játszani. :)) sok van még a melóból... :O
addig is olvasgatok meg videókat nézek, csak a főnök ne olvassa a ph-t. :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41755) Peppo válasza Djuree (#41754) üzenetére


Peppo
őstag

Bárhol eladhatod. Annyi megkötés van, hogy egy adott rendszer adatait legalább 20 fényévvel távolabb tudod csak eladni.
Igen, a felfedezési adatokat, a futárkodás során szállított adatokat, ill. a rakományt a hajó pusztulásával elveszíted. Szóval érdemes vigyázni, ha ilyenek vannak nálad, és szabadulni tőlük minél hamarabb.

(#41756) gentlelynx válasza Djuree (#41754) üzenetére


gentlelynx
tag

Ha beállsz Li Yong-Rui-hoz és eléred nála az 5-ös szintet, akkor kétszeresét kaphatod a felfedezés adatokért.
Egyébként meg olyan helyen érdemes leadni, ahol az adott állomás annak a frakciónak a birtokában van, akikkel szeretnél jóba lenni, esetleg jobban fizető küldetések reményében.

(#41757) Submarine válasza Djuree (#41752) üzenetére


Submarine
senior tag

(elkéstem, de nem baj)
:B
Föderáció: Ceos-Sothis
Birodalmi: Mainani-Ngalin

Alapból futárkodni kell, ha van legalább Pythonod raktérrel felpakolhatod, és szállíthatsz is.
Sokszor ki akarnak majd szedni SC-ből.
Lehet utasokat is érdemes hurcibálni, azt anno nem is néztem meg.
Birodalmi oldal gyorsabb, de keress rájuk, fórumokban hátha írnak már jobbat is, vagy egyéb ötleteket is olvashatsz.
Mindegy melyiket csinálod előbb, alapból mindenki a hajókért csinálja, de később úgy is ki kell maxolni a mérnökökhöz, ha már úgy is benne vagy.

Felfedezni meg majd legalább 5000 fényévnyi távolságra tervezz (a kezdőhelytől), egyik mérnöknek pont az kell.

Pl. alkalomadtán leszállhatsz egy-két bolygóra srv-vel ásványokat gyűjtögetni, meg vannak elhagyott állomások, lelőtt hajóroncsok, thargoid tetemek, ahol érdemes gyűjtögetni.
Valamint puskaropogástól hangos rendszerekben szedegetheted a szétlőtt hajókból kiesett matériát is (high grade emission). Ezeknél nem kell harcolni, bár előfordulhatnak izgalmas pillanatok. És nem árt tudni, hogy sok item reloggal rögtön respawnolódik.
Tyű egy igazi mmo szlenges mondat.
:DD

Van sok jutyúb videó is, minden témában.
Valószínűleg már valaki összefüggésekkel, sorrendben leírta, hogy hol mikor mit érdemes kezdőként csinálni, de így is úgy is oda lyukad ki az ember..

Peppo:
Benne vagyok a winges bányászásban, sűrűn benézek, majd megértekezzük mikor menjünk.
:K

Apropó windows mizéria, a többségében már 10 alól nyomjátok?
Nekem még 7 van, de most a téli pihenőben kénytelen leszek felrakni, pedig nem akaródzik.
Van valami nyűgje-háklija az ED-nek W10 alatt, akár amd akár nvidia oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#41758) Peppo válasza Submarine (#41757) üzenetére


Peppo
őstag

Ok! A héten már nem melózok, nagyjából bármikor jó. Kellene 1-2 fordulót tolni, drága lesz az a Fleet Carrier. :D

(#41759) duvi


duvi
nagyúr

Évfordulós összesítő :)



Külön kiemelném, hogy a játékosfrakcióknál a magyar közösség logója (SSL Interstellar PLC) szerepel, mint az egyik legnagyobb játékosfrakció az ED-ben :C

[ Szerkesztve ]

(#41760) Djuree válasza Peppo (#41755) üzenetére


Djuree
félisten

köszi srácok az infot, jegyzem. :)

duvi: 0,04% van meg csak felfedezve? :Y

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41761) duvi válasza Djuree (#41760) üzenetére


duvi
nagyúr

Bezony :K

(#41762) Peppo válasza gentlelynx (#41756) üzenetére


Peppo
őstag

Hát, ha valakinek van türelme kihúzni a 10000 meritet nála, az előtt megemelem a kalapom. :D Ez a powerplayes szállítgatós dolog talán a legfrusztrálóbb része az egész játéknak.

(#41760) Djuree Végül is pár százmilliárd csillagrendszerről van szó. De még így is meglepően alacsony szám. Talán azért, mert sokan egyáltalán nem mennek felfedezni.

(#41763) Cooper911 válasza Submarine (#41757) üzenetére


Cooper911
senior tag

"Van valami nyűgje-háklija az ED-nek W10 alatt, akár amd akár nvidia oldalon?"
AMD oldalon nincsen. A kérdés, hogy milyen kontrollert használsz és hogy azt támogatja e a WIN10.

(#41762) Peppo
"Ez a powerplayes szállítgatós dolog talán a legfrusztrálóbb része az egész játéknak."
Sajnos sok olyan része van a játéknak amin érződik, hogy angol logikával készültek és nem is ez a baj, hanem az hogy nem is változtatnak rajta. Lásd powerplay, szintlépések stb.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#41764) Submarine válasza Peppo (#41758) üzenetére


Submarine
senior tag

Szintén ex-zenész, ma letettem a bendzsót a szezonra.
Én inkább ebéd után vágnék bele, délelőtt mindig találok valami szöszmötölni valót.

Cooper911
Jó, hogy mondod! Logitech Attack 3, még valamikor 10 éve vettem, és szinte ED-ig pihent.
Mondjuk "magától megy" nem kell neki semmi illeszték, de ha nem viszi a 10, akkor majd túladok rajta. Logi oldalán is csak valami gémer bolonyítót találtam 10 alá.
Ha nem létszükséglet, nem használok semmi cicomát.
Hülyét kaptam, mikor az nVidia1050ti alá fel kellett tennem az aura rgb-t, csakhogy ki tudjam kapcsolni a karácsonyfa style-t..
:W

(#41765) Peppo válasza Submarine (#41764) üzenetére


Peppo
őstag

Ok, holnap egyeztetünk.

(#41766) Djuree


Djuree
félisten

elindultam felfedezni, megneztem cooper videojat, van egy asp explorerem, van rajta detailed surface scanner is. kell meg valami scanner mert ezt az advanced scannert nem talalom hol lehetne venni? de regen nem volt rajta es megis ment azert furcsallom.
hiaba megyek kozel a bolygohoz nem forog bal alul a kis jel hogy scanneli a bolygot? miert lehet ez? mar 10 ls re mentem kozel pedig.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41767) duvi válasza Djuree (#41766) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem kell. A Discovery Scanner már minden hajónak az alaptartozéka. Elég megvenni a Detailed Surface Scannert. Szkenneléshez át kell váltani Analyzer módba. Ezután lehet indítani a szkennereket. Combat és Analyzer mód közötti váltógombot itt tudod beállítani: Options > Controls > Mode Switches > Switch HUD Mode

(#41768) Djuree válasza duvi (#41767) üzenetére


Djuree
félisten

ah thx, igy akkor menni fog. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41769) FehérHolló válasza Djuree (#41768) üzenetére


FehérHolló
veterán

A discovery scan (system scan) után meg tudsz csinálni egy full spectrum system scan-t. Alapértelmezettként emlékeim szerint 'á' gomb hozza elő.
Nagyon hasznos, mert nem kell elmenni a bolygókig hogy felfedezd őket.
A surface scanhez természetesen ott kell lenni, de azt csak egyes bolygótípusoknál érdemes megcsinálni (high metal, metal rich, class 1-2 gas, water, earth-like, ammonia, terraformable rocky).

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#41770) truefx


truefx
aktív tag

Köszi mindenkinek a tippeket, nekem is sikerült a Rear Admiralig húzni a dupla repu akcióban a Fed.rankot. Most épp corvette buildet keresek. Ha vkinek van tuti tippje, jöhet! Cél: arany középút - magyarán emberi mennyiségű grind - hogy kiépítsek egy ütős PvE Corvette-t. A hajó neve "The Quest" lesz, és már a blackfriday paint is megvan hozzá :DDD

Update: a Reorte CG véget ért:

Költség: 2 x 14 millió... Annyiba került odavinni a Cuttert. Szóval max a paint miatt érte meg.

[ Szerkesztve ]

(#41771) Peppo válasza truefx (#41770) üzenetére


Peppo
őstag

Én majd ki akarom próbálni ezt. Az ízlésemnek mondjuk kicsit sok rajta a resist, és pár helyre inkább tennék heavy duty boostert, de amúgy használhatónak tűnik.

(#41772) Djuree válasza FehérHolló (#41769) üzenetére


Djuree
félisten

oké köszi. ps4en nyomom, hotassal, rettenet az irányítás mert kevés a gomb, de már kezdek belejönni, lehet ezen is beállítani vagy 30-40 féle dolgot csak nehéz megtanulni mert egyszerre kell 2-3 gombot nyomni.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41773) Djuree


Djuree
félisten

a community event végetért hamarabb?
mert eladni már nem tudok és elértük a 8-as szintet. top 25%-ban benne vagyok az elég nekem, type7-el ennyi tellett.
még a jutalmat nem adta ide...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41774) Djuree


Djuree
félisten

ebből a arx-ból mit érdemes venni? csak painteket lehet venni belőle? az nekem mellékes, úgyse látom. :D
írja nekem hogy van 12000 valamennyi, de honnan lett ennyi nekem?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41775) Peppo válasza Djuree (#41774) üzenetére


Peppo
őstag

Paint, bobblehead a műszerfalra, COVAS, meg ilyenek. Kozmetikai cuccok. Másra nem jó.

(#41776) truefx válasza Peppo (#41771) üzenetére


truefx
aktív tag

Köszi. Van amugy ennek egy frissített 2019-es videója is, de csak itt-ott változtatott az engizésen, jobb szenzort és cargo bayt is rakott be. Nem kevés engineerkedés van amúgy a buildben, pár hónapba beletelik, mire felépítem :)

[ Szerkesztve ]

(#41777) Peppo válasza truefx (#41776) üzenetére


Peppo
őstag

Amit linkeltem, az a legújabb.

Egyébként tervezem, hogy lövöldözni is megyek mostanában. Abból elég sok mati jön. Ha gondolod, csatlakozz! Nem tudom még, melyik nap, mert előbb némi bányászat van tervben, de még a héten jó lenne.

(#41778) truefx válasza Peppo (#41777) üzenetére


truefx
aktív tag

Oké jó lenne, vegyél fel: "CMDR CokeCowboy". De nincs nagy tűzerőm, egy Phantommal szoktam harcolni. :)

(#41779) Peppo válasza truefx (#41778) üzenetére


Peppo
őstag

Nem számít. :D Küldtem barátkozást.

(#41780) duvi


duvi
nagyúr

Ha nem is Pho színvonalú, de roppant hangulatos évfordulós videó:
THIS IS ELITE DANGEROUS 2.0 - HAPPY 5TH BIRTHDAY

(#41781) pcnet válasza duvi (#41780) üzenetére


pcnet
addikt

Hm, lézerekekel is ilyen jól lehet bontogatni? Én nem is süti meg a hajót? És még kapirgálni se kell hozzá lőszerre valót! Lehet ideje lenni kipróbálni full lézer fittel a Corvettet. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#41782) duvi válasza pcnet (#41781) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, sokan inkább ezt a módszert használják painite bányászathoz.

(#41783) Djuree


Djuree
félisten

a Python jó bányászatra (hova kell mennem az olcsóbb hajóért, úgy tudom van valami kínai)? lehet kipróbálnám.
mérnökök mennyire kellenek?
felicity farseer 5-ös
elvira martuuk 4-es
ennyi van nekem csak.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41784) duvi válasza Djuree (#41783) üzenetére


duvi
nagyúr

A Python az egyik legjobb multifunkciós hajó és bányászatra kimondottan ajánlott :K A kínait Li Yong-Rui-nak hívják és ő az egyik Power npc. Csillagtérképen váltsál powerplay nézetre és ott ki tudod választani az ő felségterületét. Nála minden hajó és modul 15%-al olcsóbban megvehető. Lehetőleg High-tech rendszerekbe menjél, mert ott mindig nagyobb a kínálat! Enigzés nélkül is nekivághatsz a bányászatnak :K

[ Szerkesztve ]

(#41785) Peppo válasza Djuree (#41783) üzenetére


Peppo
őstag

Felicity elég is. Nála tudod húzni az FSD-t ötösig a thrustert hármasig. Bányászathoz más nem is nagyon kell. De akár ezek nélkül is elkezdhető.

[ Szerkesztve ]

(#41786) BandiT85 válasza truefx (#41770) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Corvette buildre nem fogok konkrét buildeket linkelni, de kipróbáltam pár fegyver variációt.

Nagy vonalakban a fitt: PD-m az Weapon Focussed, PP: Overcharged, Bi-Wave pajzs (thermal resist), Dirty Thruster, nagyjából 50-60%-ra hozott resistek a boosterekkel, maradék heavy-duty, 3 vagy 4 darab guardian booster, így 3300-as a pajzs. Long range sensors (~12 km).

Na és akkor a fegyók:

Full burst gimballed (focused) mindenhol: nagyon gyengének éreztem, mind a pajzs, mind a hull ellen, gyorsan váltottam.

2 db Huge beam fixed (longe range, thermal vent), többi gimballed OC multicannon (1 db corrosive, többi autoloader): Egyik kedvenc fittem. 5.7 km-ről lehet lőni a beamekkel, tolatva, bárki aki lőtávolba ér, már nincs pajzsa, ekkor jönnek a multik (vakarcsok ellen nem is kell). Rohadt jól néz ki a két beam ahogy hegeszt. ;]
(Egér-billel játszom, nagyon könnyű így a fixeddel bánni, valamit ki kell jelölni a célponton, így még könnyebb a célzás) Hátrány: gyorsan kifogynak a multik.

Nagyon hasonló az előzőhöz:
2 db Huge OC multi gimballed (egyik auto loader, másik corrosive), minden más fixed beam (long range, thermal vent): ugyan az a forgatókönyv, mint az előbb, előnye hogy sokkal tovább tart a multik tölténye, hátrány hogy a sok beam a kisebb hajók ellen nem mindig talál egyszerre közepes távolságról, nagyon messziről van ugye egy kisebb gimball effekt, amitől "rátapad" a beam.

Legújabb fittem, itt elengedtem a távoli engage lehetőségét, inkább colse combat fitt:
1 db Huge Plasma (short range, plasma slug), 1 db Huge Beam gimballed (efficient, thermal vent), 1 db Large Plasma (short range, plasma slug), összes többi Beam gimballed (efficient, thermal vent). Azért nem két huge plasma, mert általában lefele tursterrel manőverezek folyamatosan, így a cél picit fölöttem helyezkedik el, így kb kb az alsó large kiszáll a buliból ha gimballed, ezért oda tettem egy plasmát, a másik huge-ra ment a beam, hogy a kisebb-és közepes célok ellen is legyen elég hull elleni sebzés. (kisebb beamek nem vesztenek sokat shield ellen, de annál többet hull ellen, mert ugye thermal típusu sebzés, ugyan ez igaz az incendiary mc-kre, ezért nem is használom)
Előnyök: a két plasma brutál, 60% abszolút sebzés, tehát nem veszít sokat semmi resist ellen, kb az első lövés után lejön vagy alig marad bárminek pajzsa, hullra meg áhh, van hogy van még 30-40% hullja a kondának, de egyszercsak felrobban... :DD
Ha nincs kedved célozgatni, akkor meg ott a sok beam.
Végtelenségig kinn lehet maradni a plasma slug miatt.
Hazresre kiváló, ott mindig tiéd az első lövés (a plasmákkal :K )
Hátány: kis hatótáv, nem könnyű célozni a plasmával, kisebbeket esélytelen kb.

Megjegyzés: long range beam gimballed-al kb 3 km felett nem sokat ér, mert össze vissza kalamul, tehát felesleges feljebb tuningolni, elég egy egyes szint. Bár ilyet nem használok egyik fittben sem.

[ Szerkesztve ]

(#41787) Cooper911 válasza Djuree (#41783) üzenetére


Cooper911
senior tag

Megint linkelném a bányász hajómat, hátha találsz benne jó ötletet.
Ez a hajó mindkét bányászati stílushoz használható, a LTD core mininghez és a painite farmolóshoz is.
A mining Lance-hez power play kell, de mining laserel is használható.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#41788) FehérHolló válasza Cooper911 (#41787) üzenetére


FehérHolló
veterán

2x 5A collector nem felesleges? Alig tudom kihasználni az 1x 5A és 1x 3A-t, már azon gondolkodom, hogy a 3A-t én is fuel scoopra cseréljem. Eddig nem bányásztam a peremen, mert onnét nehéz eladni, szóval a scoop nem volt létfontosságú.

6A Sensor szerintem meg alap, mert ha véletlenül kilépsz/szakadsz, akkor az NPC-k a szenzor hatókörének peremén jelennek meg újra a visszalépéskor, aztán jönnek érdeklődni az egészségi állapotod iránt.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#41789) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Na, ezt sem hittem volna: a Lalande 6320 bolygóit én mapeltem be először miközben kétségbeesetten kerestem helyeket, ahol nem 300k-ért veszik a Musgravite tonnáját...
A kezdő buborék közepén van, senki nem vette a fáradságot? :D

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#41790) duvi válasza FehérHolló (#41789) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez alapján nincs mind csodálkozni ;)

(#41791) Peppo válasza FehérHolló (#41788) üzenetére


Peppo
őstag

Ha aszteroidát robbantasz, akkor esetleg elég 3 collector (bár szerintem akkor is lassú), de ha lézerrel szedsz painite-ot (vagy LTD-t), akkor nincs az a limpet, ami elég lenne. Nekem 4 lance van a hajómon (Cutter), és erősen gondolkodom, hogy a 9 collector mellé még hármat be kellene rakni (FSD booster helyett), mert egyszerűen túl sok idő megy el a gyűjtögetésre. És még ha a négyből két lance helyett 2-es mining lasert raknék, a helyzet még rosszabb lenne.
Egy Pythonon (de szerintem Krait II-n is) elfér hat collector limpet. Vagy legalább öt.

(#41792) Djuree válasza Cooper911 (#41787) üzenetére


Djuree
félisten

:R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41793) 42861


42861
senior tag

Xbox-ra ismét vicc áron van a játék:

Standard: [link]
Deluxe: [link]
Horizon Season Pass: [link]

(#41794) FehérHolló válasza FehérHolló (#41789) üzenetére


FehérHolló
veterán

Valószínűleg csak bug volt, a csillagrendszer térképen nem engem ír, viszont a gratulációs felületet bedobta és a bónuszt is megkaptam érte.

Közben: ha nem vettem fel a jutalmat a Reorte-s community eventért, akkor az már elúszott? Kicsit fura, hogy kb. félnapos időablak lett volna rá, hogy felvegyem. Nem látom a community mission-ök között már.

Skynet is real. It's called Google.

(#41795) duvi válasza FehérHolló (#41794) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem úszott/úszhatott el. Akár több nap után is visszamehetsz felvenni a jutalmakat. Már véget ért a CG.

[ Szerkesztve ]

(#41796) Cooper911 válasza FehérHolló (#41788) üzenetére


Cooper911
senior tag

"2x 5A collector nem felesleges?"
Nekem így jó, mert így elég gyorsan összakapják a cuccot, néha lefejelik az aszeroidát, olyankor is marad elég. De ez egyéni izlés kérédse, aki úgyérzi, hogy elég neki a 3 az használja másra a slotot.

"6A Sensor szerintem meg alap"
Ez nem harci hajó, ha valaki érdeklődik akkor megnézheti milyen szép csíkot húz a hajóm boostoláskor. 4 boostal eltűnok aztán bányászok tovább. (Alap birodalmi manőver :o ) A D-s szenzor által nyert ugrótáv meg jól jön amikor teli hassal kell ugrálni. :D De ugye ki ahogy szereti.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#41797) FehérHolló válasza Cooper911 (#41796) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha A-s szenzort használsz, akkor olyan messze jelennek meg, hogy nem jönnek oda hozzád. Először én is D-vel mentem, de mindig menekülni kellett.
Természetesen ízlés kérdése. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#41798) FehérHolló válasza Cooper911 (#41796) üzenetére


FehérHolló
veterán

Elkezdtem painite-et bányászni a mérnökhöz a HIP 114099 4 A Ring-en. A 4 darab painite hotspotból kettő egymás mellett, kisebbikhez 5 Mm-re, de még a nagyobbik hatókörében szálltam le.
Először találomra a guide-okban szereplő alakú aszteroidákra lőttem egy-egy prospectort, egyet találtam, közben kínomban kibányásztam a nagyobb értékű kaicsokat róluk. Ehhez valóban kell a sok collector, szóval elnézést mindenkitől! Az más kérdés, hogy nem az én világom, és ilyet többet nem csinálok.
Aztán tele lett a bugyrom, és a pulse scannerrel jelzett összes aszteroidához odamentem, de csak azokhoz. Minden második painite core volt. Amikor az összes guide szerint a painite core szinte elenyésző, hogy menjenek a csudába.
Két óra alatt összejött belőle 100t (a fenti szerencsétlenkedést is számolva), ami nem tudom, hogy mennyire jó, de én így elsőre elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#41799) Djuree válasza FehérHolló (#41798) üzenetére


Djuree
félisten

mennyit érhet az a 100t?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#41800) Djuree


Djuree
félisten

az exploration rankom ranger és nem megy tovább. mi a baj? kell valami még hozzá hogy tovább nőjön?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.