Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61151) ZozzV6 válasza t72killer (#61147) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ez a Boruit RJ02. Véletlenül sem XPE led van benne hanem valami óccó gagyi névtelen. Reménykedni kell hogy a gomb bírja majd. A menet elég gyatra. Védelem nélküli akkuval is működik de nem tudom figyeli-e a feszültséget vagy lekapcsol-e.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#61152) gyapo11


gyapo11
őstag

Csak hogy tudjátok, 40000000 lumenes lámpa! :) 40 millió.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#61153) t72killer válasza ZozzV6 (#61151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi :R . Akkor ez lehet rövid barátság lesz :( Vajon beázik esőben?

#61152: LoL, jó látlelet a kínai iparról/"marletingről" ez a cucc...

A Boruit "búvár" lámpái mennyire kerülendők? Egy normál zseblámpát is keresek 1-2db 18650es cellával, szabályozható fényerővel. A vízállóság nagyon fontos, csónakban/esőben is dolgozna.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61154) gyapo11 válasza ZozzV6 (#61151) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha RJ02, akkor belefér a védett, mert nekem az van benne. Ezért viszont nem tudom, hogy mit csinál a lámpa csökkent feszültségnél, akku védelem megoldja.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#61155) iatti válasza ZozzV6 (#61151) üzenetére


iatti
aktív tag

szevasz Zozz mester! próbálgatnák különböző üveglencséket a d4sv2-be.http://kaidomain.com/S024567-36_4mm-D-x-2_0mm-T-AR-Coated-Lens?search=36%20lens ez 36,4mm de a blf-en valaki már vett. beleférne szerinted? vagy lenne https://www.fasttech.com/p/3953002. de olvastam hogy hank is küld lencséket külön kérésre. mi a véleményed?

(#61156) t72killer válasza gyapo11 (#61154) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R. Csak védett cellákat vennék, nem minden kütyü védi az akksikat. Lényeg viszont, hogy férjen bele.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61157) ZozzV6 válasza t72killer (#61153) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Valamelyik nap 980millió lumenest láttam :D

EgyBoruit búvár hibás volt nálam. Úgy volt kuka lesz aztán gondoltam a ház jó még valamire mert masszívnak tűnt. Aztán járólapra leesett 1m-ről és berepedt az üveg.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#61158) ZozzV6 válasza iatti (#61155) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Hanktől a tuti. Nem kér ilyenekért sokat. Nincs most D4S-em így nem tudom lemérni.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#61159) Gargouille válasza Golyobis (#61145) üzenetére


Gargouille
őstag

Mekkora átmérőjű helyekre kell beférni vele? Mert vannak egészen picike csőlámpák is, akár az is jó lehet.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#61160) Golyobis válasza Gargouille (#61159) üzenetére


Golyobis
aktív tag

30,40,50mm. Ezekhez a csőátmérőkhöz barkácsolnám, főleg a 40,50 a fontos.
Még szempont hogy a 90°-ben is elférjen, tehát túl hosszú sem lehet a lámpatest.

Tudsz esetleg linket küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#61161) Golyobis válasza gyapo11 (#61148) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz, a kamera saját fényereje állítható, de gyenge, és nemcsak hogy teljes sötétben kellene látni vele, de még a cső oldala is szürke.
Lehet hogy egy fix erejű fényforrás is megtenné és a finomhangolást megtenném a kamera saját világításával.

(#61162) FBLLMAG válasza Golyobis (#61161) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Milyen hosszan kell? Ugyanis fényvezető üveg / plexi huzalok, csövek is léteznek, amik vezetik a fényt. Egyik végére rávilágítasz, a másik végén meg kilép a fény. A lámpa középső fénykörébe kell elhelyezni az üveg / plexi huzalt. Ezek az üveg / plexi huzalok / vezetékek hajlanak is, és olyan hosszút választasz, amire szükséged van.

Vagy akár az optikai kábelek is jók lehetnek, pár 100 Ft -ért.

[ Szerkesztve ]

(#61163) Golyobis válasza FBLLMAG (#61162) üzenetére


Golyobis
aktív tag

20m

(#61164) FBLLMAG válasza Golyobis (#61163) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Akkor pár 100 Ft / m. És persze 1 throver lámpa is jó lenne hozzá. Én optikai kábelt használnák hozzá. A 2 vezetéket párhuzamosan összeragasztanám, ragasztószalaggal. És amerre megy a kamerád, arra megy a fény is. ;)

(#61165) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Elég sokat beszéltünk az utóbbi időben az akkukról (Li-Ion). Bár ebben a videóban mobillal kapcsolatban beszélnek róla, de szerintem ugyanez vonatkozik a lámpáknál használt Li-Ion akkukra is.

(#61166) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

És a kínai után gyártott tápegység sem biztos, hogy annyira biztonságos. Ha a mobilt tönkre tudja vágni, akkor a lámpa belső töltését is.

(#61167) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Általános használatra (leginkább szerelés, meg ha sötétben kellene valamit matatni) gondoltam beszerzek egy fejlámpát.
Ebay kütyüs topikban pont volt ajánlva a sofirn sp40.
Ez pont azért lenne jó (számomra), mert ahogy látom van beépített töltési lehetőség is - ugyanis nekem nincs se töltőm se ilyen akksim pluszba egyáltalán és emiatt nem is akarnék még ilyenekre is beruházni.
Ilyen árban (max ez a $20-22) a fenti feltételekkel (fejlámpa, beépített töltési lehetőséggel) akkor ez az egy ajánlott típus van? :U

(#61168) Gargouille válasza Golyobis (#61160) üzenetére


Gargouille
őstag

A fényvezető cső is jó ötlet, vagy esetleg valami ilyesmi apróság: [link]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#61169) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#61164) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nem értek egyet. Attól hogy egy lámpa thrower egy kis száloptikát elé teszel a pl 60mm reflektor egy pici területéről gyűjtöd a fényt. Helyette inkább direktbe a ledre tebném a száloptika végét. Úgy ami a ledből kijön annak a nagy része beletalál. Osram white flat vagy XP-L HI ledet javaslok inkább.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#61170) Auratech


Auratech
őstag

Felleltem egy bringához való hátsó lámpát, ami 18650-es akkuval működik. Eddig nem vettem észre, hogy ilyen is van. Hasznosnak találom. Elég ritkán kell tölteni.. havonta...
Rendeltem is kettőt belőle. Bizalomgerjesztőbb, mint a beépített cserélhetetlen akkus verziók. Végül is ez egy usb-s töltő, ami pirosan világít.. [18650-es bicaj hátsó lámpa]

Auratech Field Recording

(#61171) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#61169) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem olyan 6+ cm fejátmérőlyű lámpára gondoltam én sem. Akár úgy, ahogy Te írtad, valami apróbb lámpából, vagy akár valamilyen 2AAA -sra szereli rá. 😉

(#61172) vince válasza Sanki (#61167) üzenetére


vince
őstag

Ennyiért szerintem nincs nagyon más, ami jó szívvel ajánlható is. Jelenleg kibicként adok csak tanácsot, de már itthon (Magyarországon) van az egyik ismerősömnek rendelt SP40, talán a héten befut és akkor tapasztalatom is lesz vele :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#61173) blash válasza Auratech (#61170) üzenetére


blash
tag

Masik eladonal van par ertekeles es kep is, nem annyira egyszeru cserelni az akkut, vagy csak ugy beletenni masikat:
Nekem ezekkel a gondolkodas nelkul gyartott kinai lampakkal a rogzites me'g a bajom, az a szilikon szijas ize. Azzal nem lehet elegge meghuzni, bar biztos nem 70-80 grammos cellat tesznek a ket dollaros lampaba... Vettem bicajra mar par olcsobb lampat ebayrol, de mindet megbantam, mert mindnek lett valami baja.

A Cateye Omni 3 (TL-LD135) vagy Omni 5 (TL-LD155) lampak nekem jobban tetszenek, van tobbfele tarto ezekhez, akar csomagtartohoz is, ket alacsonykisulesu AA akkuval jo sokaig birjak, es vegre hosszan benyomott gombbal lehet be- es kikapcsolni (a regebbi cateye lampaim parszor bekapcsolodtak a hatizsakban, biztosabb lenne a dupla nyomogatos bekapcsolas, de mar ez sokkal jobb megoldas). Vizalloak is, a ket muanyag resz erosen egymashoz szorul, koztuk egy gumigyuruvel. Biztonsag kedveekert ossze lehet celluxozni, de az ujabbak sokkal jobbak, mint 2000 evek koroli TL-LD130, az egy ido utan mar nem szorult olyan erosen ossze.

(#61174) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Remélem még nem volt :D
Reddit.

(#61175) cili.ke


cili.ke
csendes tag

Sziasztok, vajon a Convoy miért nem gyárt zoomos lámpát? (Vagy csak nem találtam?)

-Y-

(#61176) Auratech válasza blash (#61173) üzenetére


Auratech
őstag

Köszi! Hát nem kifejezetten felhasználóbarát az elem elhelyezése, de azt hiszem meg tudom oldani. A rögzítést eleve máshogy terveztem, hiszen nekem a nyeregcsőre felfeküdve fog működni, a nyereg alatt közvetlenül, nem merőlegesen. Keményhab gumi profilon.
A jelenlegi talprészét átalakítom, (vagy leveszem,) mintha elforgatnám 90 fokkal és 2 kábelkötegelővel tervezem rögzíteni. Az omni nem tetszik annyira. Ez a hagyományos macskaszem forma van a nyergem alatt most is, persze nem ilyen minőségű.

Auratech Field Recording

(#61177) Ra3 válasza cili.ke (#61175) üzenetére


Ra3
őstag

Azért amiért a többi gyártó se nagyon csinál ilyet, mozgó alkatrészek, macerás műszaki megoldások, nem sokkal több előny.
Vagy ha tényleg jól meg akarják csinálni akkor drága lesz a végére.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#61178) gyenesmartin válasza cili.ke (#61175) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szia.
Convoy bd04 zoomos.

(#61179) Sanki válasza vince (#61172) üzenetére


Sanki
addikt

Oké, akkor marad ez, köszi. :R
Akcióba milyen időközönként szokott lenni?

(#61180) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Innen rendelt már valaki 18650-es akksikat?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61181) vince válasza Sanki (#61179) üzenetére


vince
őstag

Két hete volt akcióban, 5-6 dollárral volt olcsóbb. Nehéz megmondani, mikor lesz legközelebb. Karácsony előtt 11.11, black friday menetrendszerűen jön, talán a kínai újév (idén január 25) alkalmából lesz valami, esetleg várd meg...

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#61182) Sanki válasza vince (#61181) üzenetére


Sanki
addikt

Nem sürgős, szóval tudok vele várni. :)
Köszi!

ui.: ha esetleg valaki talál rá kupont az kérem ossza meg. Köszönöm. :R

(#61183) Sanki válasza Sanki (#61182) üzenetére


Sanki
addikt

Elnézést, de közben kifutottam a szerkesztési időből.

Színhőmérséklet esetében vállalható ennél és ilyen műveletekre az 5300K-s? Vagy inkább a 4000K?

(#61184) Kecsotam


Kecsotam
tag

Képzeljétek máris befutott az Aliról rendelt akciós, kuponos Sofirn SP40. 8 munkanappal a rendelés után a kezemben van. Pedig még EU raktárat sem láttam. Ez így elég gyors volt.

A lámpa rendben van, tetszik. Nekem ez az első fejlámpám. Talán az egyetlen ami nekem fura volt, hogy nem egy vastag anyagból van. Persze ez egy fejlámpánál könnyen lehet, hogy direkt van, hogy minél könnyebb legyen a súlya.. Fényerő, minőség, színhőmérséklet frankó.

(#61185) Ra3 válasza Kecsotam (#61184) üzenetére


Ra3
őstag

Pont amiatt vékony hogy könnyebb-kisebb legyen, a drágább gyártók is mindig a határon egyensúlyoznak, próbálják kihozni a legkisebb falvastagságból a szükséges szilárdságot. Itt nem feltétlen a súly a megbízhatóság jele 😂

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#61186) vince válasza Sanki (#61183) üzenetére


vince
őstag

Ez szerintem leginkább egyéni preferencia kérdése. A hideg fehér fényesebbnek hat, de hosszabb ideig használva sokkal kellemesebb a szemnek a melegebb fehér. Találtam egy összehasonlító fotót, ami adhat némi támpontot, én a 4000 kelvinest venném.

(#61184) Kecsotam
Az enyémet is ma kézbesítik majd, 14 naptári nappal a megrendelés után, ami szintén nem rossz idő :)

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#61187) ricsif12


ricsif12
csendes tag

Vett valaki mostanában összehajtogatható napelemet, illetve bevált-e?

(#61188) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Na srácok megjött az Astrolux FT03S. SBT90.2 leddel.
A led gyönyörű. A teljesítmény már annyira nem. Gondolom vagy az 1 akku kevés neki vagy a rugóknál vagy a led vezetékeken veszítek sok áramot. 14A árammal 4200 lument mértem rajta a 4500-as gyári adat helyett. Innen már sejtettem hogy az Osram ledesemet nem fogja letaszítani a thrower trónról....
A led maga képes rá mert 20A környékén biztosan nagyon durva dolgokra képes. de....
Ebben a lámpában ennyit tud. Próbáltam Liitokala 26650-el és Shockli 21700-al is és ugyanez az eredmény. Liitokalával 4100 lumen. Mivel még világos van házon belül tudtam csak lehúzott redőnyökkel mérni intenzitást 5 és 10m-en de kiábrándító. 510kcd az ígéret és 280-at mértem....... Alig több mint a fele. az XHP50.2-es FT03-am dedómolva tud 203 kcd-t és az Osram ledes 481kcd-t. Szóval csalódtam. Aki távot akar nem nyer sokat vele az SST40-eshez képest és a másiktól se vagy előrébb lumenben. Kb a két lámpát egyesíti de ennek az árán megveheted a másik kettőt és még marad pénzed egy EC01-re is szóval nálam ez most a nem ajánlott kategória lett ezen az áron. A led tudna többet de ez a lámpa kevés a ledhez csak beledobták, hogy felüljenek az SBT90 hájpvonatra......
Nagy spot az SBT90.2 és a kis spot az Osram ledes.
Mindkettő turbón csak rövid záridővel. Azt hiszem nem kérdés melyik a fényesebb.

Xhp50.2 dedóm, SBT90.2, Osram awhite flat 1mm²

Jobb Hostra érdemes led

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#61189) xcsabo válasza Kecsotam (#61184) üzenetére


xcsabo
senior tag

Nekem is a postakicserélőben van éppen. 1-2 nap és megjön (remélem) :)
Rendeltem is hozzá TIR lencsét aliról. Csak bele kell majd faragni. Asszem 10db. Szóval ha kell valakinek akkor sikítson majd.

[ Szerkesztve ]

(#61190) zzz03


zzz03
őstag

megjott a sofirn sp40. a kerdesem annyi lenne, hogy usb-n toltve a lampa fejen a led villog pirosan. gondolom ha teljesen feltoltott akkor atvalt (tipp) zoldre vagy valami mas szinre? jol gondolom? :DDD

(#61191) ZozzV6 válasza zzz03 (#61190) üzenetére


ZozzV6
senior tag

zöld lesz de már nem emlékszem villognia vagy folyamatosan égnie kell töltés közben pirosan.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#61192) Gargouille válasza ZozzV6 (#61188) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez már nem is zseblámpába való led igazából. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#61193) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#61188) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Azért, ezzel is már eltudsz a kert végéből a templomtoronyra világítani. :D

(#61194) zzz03 válasza ZozzV6 (#61191) üzenetére


zzz03
őstag

koszi! :R

(#61195) Lacerta válasza Gargouille (#61192) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Kinek, mekkora zsebe van. :DDD

(#61196) cili.ke


cili.ke
csendes tag

Ra3, gyenesmartin: köszönöm szépen

-Y-

(#61197) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Egyre nagyobb a köd. Este érdekes lesz használni a lámpát. Majd párat kipróbálok. A FB tapasztalat és a saját tapasztalatom alapján is inkább szűkebben hordó lámpák az alkalmasabbak.

(#61198) vendingo


vendingo
veterán

Megjött az sp40 akkus kit. Ez gyors volt. X1R sokkal korábban lett rendelve, de még sehol sincs.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#61199) iatti válasza FBLLMAG (#61197) üzenetére


iatti
aktív tag

akkor bepattintom a d4s-be az angie-s lencsét :DD

(#61200) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!
Nekem a Manker E02 jött meg ma, EDC használatkor simán elvan a farmer 5., kis zsebében. Tetszik, de a lock az elég pilótavizsgás, pedig gyakorolnom kell, mert szerintem nagy a véletlen bekapcsolás esélye.
Jah, az én Sp40-en is közelít, szerintem jövő héten nálam lesz.
Egy kis plusz info: munkatársamnak is rendeltem még tavaly egy sp40-et kit-ben akksival, és eddig kibírta a nyüstölést nála. Quad, autószerelés, kutya keresés, estébe nyúló légpuskázás stb. Jó kis tartóstesztnek is felfogható amit kap a lámpa nála.
Ha esetleg elromlana, jövök és jelentek, csak a statisztika kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.