Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Hurkafej válasza tibibi (#8791) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ha az u807 is ilyenből lenne, akkor már az enyémből nem sok minden maradt volna. :D

(#8802) Hurkafej válasza Imy (#8768) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Úgy 2 másodpercig tartja az irányt ha nincs jel, utána leesik. Ha még volt szufla az akkuba, akkor talán sötétedésig villog.
De majd a második kopteredre jobban vigyázol, sokan elhagyják az elsőt.

(#8803) Imy


Imy
veterán

Erről vélemény?

Wltoys V686Gú
Találtam Mo-on 32e-ért, egyik ismerősöm ismerőse vett 2-t, az egyik eladó.

(#8804) synar


synar
őstag

Valami hasonló kellene az elkószált repcsikre is:
1. tipp
2. tipp
3. tipp talán ez lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#8805) synar válasza synar (#8804) üzenetére


synar
őstag

Már nem fértem bele a szerkesztésbe.
Ez is egy jó BT tracker, itt is kapható. Van olyan érték ahol már megéri felszerelni. Láttam olyan videót, ahol néhány tíz méteres széles bozótosban nem találták a drónt, itt legalább egy csipogó hang már nagy segítség lett volna.

(#8806) ViZion válasza tibibi (#8791) üzenetére


ViZion
félisten

ehhh...
Nekem a Syma X5C amit kapott... Diófán fennakadt, tűzifával dobáltam le. Drótnak nekiment, lezuhant, farakásba zuhant, fiam nekivezette a falnak izomból (nem headless és rátolta így még jobban...), kerítésbe akadt, lemerült és lezuhant a szántóra, stb... stb...

Kuta baja. Elsőre fura volt ez a bili műanyag, de nagyon rugalmas és vékony. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#8807) tibibi válasza Imy (#8803) üzenetére


tibibi
őstag

Most törtem el az egyik motortartó tetejét ezért felcsúszik a motor a fogaskerék fölé :((( hidegben nem kell repkedni. :( egyébként jó gép van itt egy video a kamera minőségéről a szelet ez sem szereti viszont könnyű irányítani.
Bár ahogy nézem szar a feltöltés :DDD ,mert 30 másodpercig csak áll .

[ Szerkesztve ]

(#8808) Imy válasza tibibi (#8807) üzenetére


Imy
veterán

És mennyire jó az online monitora?
A return funkciót tesztelted esetleg?

(#8809) Allien válasza synar (#8804) üzenetére


Allien
veterán

Ami bluetooth-os, az ugye felejtős. Kivéve, ha 10 méterre meg tudod közelíteni (maximum ugyebár). Ráadásul nem teljesen úgy működik, ahogy jó lenne. Ugye NEKÜNK az kellene, ha két irányú lenne. Azaz, a kicsi eszközt megnyomva keresi a telót, a telóról meg ugye JELEZ a cucc hangjelzéssel. Namármost amit linkeltél, abból csak EGY GPS, a többi BT-s... (megtévesztőek a képek, kamuk).
A valós működésük annyi a BT-seknek, hogy ha elvesztik a jelet, a teló jelez, de a kicsi eszközben NINCSEN hangjelző cucc, sajnos. (legalábbis, ami nekem van, kussban marad)
Ergo, a gps-s cucc, akkor már legyen olcsó is, ne már 50 dolcsi...
GPS tracker pl BG-ről:
1 olcsó, és elvileg van EU raktáros is
2. tracker, de van még ezeken kívül is. Viszont kicsi gép nem bírja el még kibelezve se nagyon... Bár, az egyikre 20 grammot írnak, az azért bele férhet egy közepes kopternek is.
Ja, pont NUT-om van több is, jól néz ki, ennyi... :K

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#8810) Imy válasza synar (#8805) üzenetére


Imy
veterán

Esetleg valami GPS-en alapuló? Mert ha annyira messze megy el, nehéz megtalálni.

(#8811) tibibi válasza Imy (#8808) üzenetére


tibibi
őstag

Használható,de az tuti ,hogy inkább a gépet nézem mint a monitort :K return nekem nem működik ,de a tarantulánál sem :N

(#8812) Allien válasza Imy (#8800) üzenetére


Allien
veterán

Amúgy ez a Syma X8W egy valami miatt lehetne nyerő, ez meg ugye a színe. Gyári narancs szín azért eléggé feltűnő. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#8813) Jackal2 válasza Imy (#8810) üzenetére


Jackal2
senior tag

Menj fel a blogomra ott van az mjx x600 tesztjs ss a wltoys bemutatoja. Az rth funckio mindegyiken szarul mukodik ami nem gpses az meg 65 alatt nincs.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8814) tibibi


tibibi
őstag

Valaki hozzáértő segítsen már ha ez a szett jó a tarantulához és a v686g -hez is akkor a 686g kameráját rádughatom a tarantulára? Kipróbálnám bár szerintem a távírányító nem kezeli tehát lehet értelme sincs :U :F

(#8815) killerhagyma


killerhagyma
csendes tag

Üdv.

Most készülök venni egy drónt egy itteni kollégától. Kezdésnek melyik lenne jobb? X5C-1 vagy a H8C? Előre is köszi.

(#8816) kimista


kimista
aktív tag

Hóesés mennyire árt a dronoknak?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#8817) Jackal2 válasza killerhagyma (#8815) üzenetére


Jackal2
senior tag

A H8C az melyik dron? Eachine h8 mini vagy syma x8c?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8818) Teréz Atya válasza Jackal2 (#8817) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van JJRC H8C es JJRC H8C mini is :D Azt hiszem, hogy a h8 az olyan a JJRC-nel mint az S6 a Samsungnak vagy a G4 az LG-nek. Van belle kicsi, nagy, jo, bena, ronda, nem ronda.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#8819) Imy válasza kimista (#8816) üzenetére


Imy
veterán

Mostanában nem fog esni. ;)
Amúgy sztem az elektronika ne legyen vizes, az a lényeg.

(#8820) Teréz Atya válasza kimista (#8816) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hidegben konnyebben torik a muanyag. Nem sikerult eltorni egy U807 propot szeptembertol egeszen decemberig. Decemberben egy het alatt harmat, volt kozte zsir uj is.
Az akku lepkefingot se bir.
A ho nem annyira vezeti az aramot, deha bejut a lyukakon keresztul es megolvad, okozhat meglepetest. Ez tipustol fugg. A H8 mini pl pocsolyaba esest is rohogve tulel.

A motorokrol meg annyit, h RCGroups-on sokan viz alatt torik be a kefes motorokat. Nekem ez elegge urban legndnek tunik. Amiota osszeszedtem egy pici gyakorlatot ritkabban halnak meg a motorjaim meg kevesebb alkatereszt torok.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#8821) cris78 válasza Imy (#8819) üzenetére


cris78
őstag

Kivéve a h8 mini. Mert azt nem érdekli a víz. :D

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#8822) Pikachu24 válasza cris78 (#8821) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nekem sikerült belepottyanni vele, és a motorok teljesen meghülyültek. Szerencsére egy éjszaka alatt megjavult.

Gondolom az esőt és a havat jobban bírja. :))

(#8823) Jackal2 válasza Imy (#8768) üzenetére


Jackal2
senior tag

Visszakanyarodva az eredeti poszthoz:
- kicsit zagyva amit írsz, de ha jól vettem ki a lényeget, elrepült, mert irányíthatatlanná vált a gép, műszaki hiba miatt

Első dolog:
- a helyszínválasztás az egyik legfontosabb dolog. Én mostanában rohadt sokat repültem, de még egyszer sem volt olyan szituáció, hogy úgy el tudott volna repülni a gép, hogy ne találtam meg. Ha kimész egy lekaszált 200 méter széles mezőre, nem fog úgy leesni, hogy ne lásd, merre megy
- írd rá a telefonod az összes gépre, amit kiviszel a szabadba
- ha megszakadt az irányítás és nem reagált a gép, miből gondolod hogy az RTH segített volna? Ez maximum akkor segítene, hogy ha ez lenne az alap beállítás, ez inkább a Fail safe, auto return funkció
- azok a gépek, amelyek nem GPS alapon navigálnak, nem tudják, hol vannak. Egy dolgot tudnak, hogy hol a távirányító. Amikor benyomod az RTH-t, az előre "megsaccolt" repülési útvonalak alapján próbálnak meg repülni, na én ebből még értelmeset nem láttam. Különösen úgy, hogy én forgatom a repülőt, átrepülök a fejem fölött, utána fordulok, van amikor egyenes vonalon is csak poénból megfordítom a gépet és hátrafele repülük tovább stb. Na ezt tuti nem tudja lekövetni. Vagy beleszállnak a falba ha beltérben vagy, vagy elkezdenek össze-vissza sodródni, pont úgy ahogy elvesztetted a gépedet
- a headless és az RTH funkció ezeknél a gépeknél baromság. Persze lehet azt demonstrálni, hogy a táv bekapcsolása után, mint egy zombi repülsz előre 10 métert majd benyomod és LEHET hogy visszajön, szóval ez a funkció a "seggel repülő" drónozóknak jó, akik nem akarnak megtanulni repülni, csak húzkodják az előre hátra kart

A fly away ellen két dolog véd meg:
- ha megtanulsz repülni és lekezeled a helyzetet
- ha veszel egy drága gépet és lekezeli a helyzetet helyetted, pl. hooverelni kezd, vagy leszáll vagy magától visszajön jelvesztésből fakadólag

Ez utóbbira viszont költeni kell és nem 21 dollárt mint a Nihuira, hanem 200-at vagyis 10x annyit.

Nem tudom milyen az MJX X600 RTH-ja, mert nem próbáltam meg, miután az előző 3 gépem sem tudott értelmeset produkálni erre a funkcióra.

- MJX X600 teszt
- WLToys V686 G bemutató

UI: Vettünk ma egy Phantomot:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8824) kimista válasza Jackal2 (#8823) üzenetére


kimista
aktív tag

Hány e Ft? Új használt?

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#8825) Jackal2 válasza kimista (#8824) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az árakról nem nyilatkoznék, mert nem én vettem meg. DJI Phantom FC 40, újszerű állapotban. Kipróbáltuk, szépen repül.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8826) shaddam válasza Allien (#8809) üzenetére


shaddam
aktív tag

Ezek cellák alapján dolgoznak gps helyett nem?

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#8827) dajdaj


dajdaj
tag

Jackal2 az utolsó bejegyzésedben hiányzik egy gyöngyszem kedves mester, a kis ósönös ;]

(#8828) DougButabi válasza Jackal2 (#8823) üzenetére


DougButabi
tag

Akkor ha jól értem írásodból, és hurkafej 8802-es kommentjéből, akkor azért olyan nem fordulhat elő, hogy nyomom kint a mezőn, és egyszercsak megszakad a kapcsolat, és a gép lelép a francba és mondjuk 5-600 méterre esik le valahol, vagy mé messzeb
max 2 másodpercet repülhet rossz irányba akkor?

(#8829) kimista válasza Jackal2 (#8825) üzenetére


kimista
aktív tag

Miért titok az ár? :O

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#8830) Jackal2 válasza DougButabi (#8828) üzenetére


Jackal2
senior tag

Típusa válogatja. Vagy az utolsó jelet ismétli (valameddig, ezt nem tudom, mennyi ideig) vagy elveszi a gázt és leesik.

Ha GPS-es kopterről van szó, sok minden történhet, beállítástól függően, lehet:
- fail safe mode, pl. leszáll
- Auto Return to home, visszatér abba a pozícióba, ahonnan felszállt bekapcsoláskor
- Auto Return to home és hooverelni kezd a felszállási pozíció fölött (XK Detect pl.)
- hooverelni kezd

Az első kettőt már láttam, a 3.-at olvastam a 4. csak tipp

Nekem nincs GPS-es kopterem, nekem ezek voltak a tapasztalataim:
- MJX X600-nak konkrétan nem tudtam kimenni a hatósugarából, mert véget ért a mező kb. 400 méter után:D Olyan volt hogy bezavart más, akkor ő elveszi a gázt és leesik (levitorlázik, mert olyan könnyű)
- a Syma X5 SW az utolsó parancsot késéssel ismételte, ez elég ijesztő
- WL Toys V686 elveszi a gázt és leesik

A leesés a jobb, az ismétlés a rosszabb.

Mindenki vegyen brushless GPS-es gépet, mert azok "megmentik" magukat, vagy Hubsan X4 Pro High Editiont, mert azon van ejtőernyő:D

Dajdaj: mindjárt javítom:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8831) Jackal2 válasza kimista (#8829) üzenetére


Jackal2
senior tag

Mert nem az én tulajdonom és nem tudom, hogy a tulajdonos meg akarja osztani vagy sem. Én csak a gép "kereszt apja" vagyok:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8832) Allien válasza Jackal2 (#8823) üzenetére


Allien
veterán

Amúgy, az X600-s leírásod NEM teljesen pontos, és javaslom, egészítsed ki, mert pl ha valaki oda adja egy gyerek kezébe a távvezérlőt (ugye egy 50 éves Ember is gyerekké válik ilyenkor), és elkapcsolja a távvezérlőt, hamar be pánikolhat a tulaja, hogy mi a fene van? A távvezérlő képes Mode 1 (!!!), és mode 2-re is. (ez annyit tesz, hogy mode 2-nél bal oldalt van a gázkar, mode 1-nél meg ugye jobb oldalt, aki nem tudja, annak jól jöhet)
Tehát ezt a távvezérlőn a "Throttle changing button (left and right felirattal)" lehet váltani. Mind kettő lent van, Mode 2, mindkettő fent, mode 1. Ha elváltja valaki, lehet meglepi. :K
Legalábbis írásodban ezt nem véltem felfedezni, de lehet, figyelmetlen voltam, sorry.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#8833) Teréz Atya válasza tibibi (#8814) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Sajna a tarantula es a 686g mas tapfeszt hasznal. Egy fesz. konverter segithet.
Az aftermarket 5.8 Gigas FPV kamraszettnek sajat akkuja van, igy ott ez nem szamit.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#8834) Imy válasza Jackal2 (#8830) üzenetére


Imy
veterán

És mit ajánlasz?
Mindenki vegyen brushless GPS-es gépet, mert azok "megmentik" magukat

:R

(#8835) Jackal2 válasza Allien (#8832) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, nem ott van, hanem az egyik napló bejegyzésben, menet közben áttettem Mode 3-ra és feltoltam vele egy fára, elég nehéz volt leszedni:D ugyanis a Mode 3-nál azt csinálja mint a DJI, hogy visszatér középre, szóval azzal, hogy elvettem a gázt és elengedtem a throttlet, pont hogy ráadtam:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8836) Jackal2 válasza Imy (#8834) üzenetére


Jackal2
senior tag

Attól függ mire:DDD De már nem merek ajánlani semmit, mert valamelyik "FEN KLÁB" tuti megharagszik:D

Ez a Hondások vs. BMW-sek esete:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8837) Teréz Atya válasza Imy (#8834) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

F*szt, aki bena, annak egy DJI Inspire sem akadaly.

@ Jackal2 - Ja, meg a brushless master race :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#8838) tibibi válasza Teréz Atya (#8833) üzenetére


tibibi
őstag

Sejtettem ,hogy nem kompatibilis :( :R túl egyszerű lenne.
Pedig szerintem annyira nem is verte oda :U nem hinném ,hogy akkora a kár :N

[ Szerkesztve ]

(#8839) Imy válasza Jackal2 (#8836) üzenetére


Imy
veterán

Áááá dehogy, nem hiszem. ;)

Nyugodtan, majd tartom a hátam. ;)

(#8840) Imy válasza Teréz Atya (#8837) üzenetére


Imy
veterán

Ez mekkora béna. :DD

Itt nincs home return? Ha azt nyomja nem töri össze. :D Max ledarálja aki vezeti. :D

(#8841) Jackal2 válasza Imy (#8839) üzenetére


Jackal2
senior tag

Kamerázásra:

Ha lenne 217 $-ért XK Detect, megvenném azt EU raktárból, Gear Bestről. Ha egyben akarnék venni valamit, amivel nem kell foglalkozni és van rajta FPV, gimbal és kamera, megvenném a Wingsland Scarlet Minivetet.

Ha dolgoznom kellene, vennék egy Phantom 3-mast 4K verzióban.

Ha a szívemre hallgatnék, egy Xiro Zero 14MP-t vennék.

Ha nyernék a lottón egy 3D Robotics Solo-t vennék:D

De mivel csóró vagyok, nem nyertem a lottón és nem akarok kamerázni veszek egy JJRC X1-et:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8842) stinky14 válasza DougButabi (#8828) üzenetére


stinky14
csendes tag

Az én syma x5-öm ha jelet veszt nem csak két másodpercig teszik.. Múltkor fejem felett 10 méterre történt. Kb 300 méterrel arébb találtuk meg.
Eddigi tapasztalatok szerint ezt csak bekapcsolt WiFi-s kameránál teszi.

(#8843) Imy


Imy
veterán

Nyomon követőnek mi a legjobb, ha ellóg a kis dög? :D
Valaki már ráizgult, és keresett valami szerkezetet? :DDD

(#8844) dudicukrasz válasza Jackal2 (#8831) üzenetére


dudicukrasz
tag

Az én vagyok.

(#8845) tonyrulez válasza Imy (#8843) üzenetére


tonyrulez
őstag

0.25-ös damil ráköt, és ha elveszik visszaköveted, vagy ha lusta vagy visszahúzod :DDD

4 8 15 16 23 42

(#8846) Hurkafej válasza DougButabi (#8828) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Nem fog lelépni. De ha repülsz egy irányba és lekapcsolod a távirányítót, akkor láthatod, hogy hány másodpercig repül még.

(#8847) Imy válasza Hurkafej (#8846) üzenetére


Imy
veterán

Ezt le kell próbálni olyan helyen, ahol látszik a kis "vacak".
Nekem is ez lesz az elsők között amit majd kipróbálok. Csak meg ne lógjon. :)

(#8848) szabacsik


szabacsik
őstag

Eachine h8 3d-t rendeltem elméletileg ma már az országba lépett . (Vajon innen kezdve mennyi idő míg elér hozzám?)
A hozzá való rotornál mi ez a "clockwise / counter-clockwise", melyiket válasszam BG-on?

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#8849) Silent77 válasza szabacsik (#8848) üzenetére


Silent77
veterán

Első passz, lehet gyors, lehet lassú. :)
Mindkettőből 2-2db.
Ellentétes forgás irányúak.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8850) Jackal2 válasza dudicukrasz (#8844) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah, akkor keresek valami mást? Mostohaapa?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.