Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Silent77 válasza ottobacsi (#8198) üzenetére


Silent77
veterán

Vannak árak. :Y

Azt hittem ma megjön a cx20, de nem. :O
Tegnap óta nem haladt. :(((
Vasárnap, December 13, 2015 Helyszín Időpont Csomag
5 A küldemény megérkezett a DHL <Service Area> elosztó részlegéhez. GATWICK - UK GATWICK - UK 18:28

1 Csomag
Szombat, December 12, 2015 Helyszín Időpont Csomag
4 Küldemény elhagyta a DHL <Service Area> kiszolgáltató részlegét LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 18:40

1 Csomag
3 <Service Area> feladó állomáson feldolgozva LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 18:20

1 Csomag
2 A küldemény megérkezett a DHL <Service Area> elosztó részlegéhez. LONDON-HEATHROW - UK LONDON-HEATHROW - UK 17:04

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8202) Jackal2 válasza cris78 (#8200) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah, vak vagyok. Oké szóval drágák:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8203) Jackal2 válasza Silent77 (#8201) üzenetére


Jackal2
senior tag

Miért sietsz összetörni?:P

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8204) Silent77 válasza Jackal2 (#8203) üzenetére


Silent77
veterán

Majd csak nem, de ki tudja. :DDD
Azért bízom benne, hogy nem. :C

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8205) Jackal2


Jackal2
senior tag

A rendelt WLtoys V686G-m útvonala, szerda éjszaka rendeltem, DHL hozza (benne volt az árban, tehát ingyenes):

Date/time City Status
Thu, 10.12.2015 17:20 h Bruchsal, Germany The international shipment has been processed in the parcel center of origin
Thu, 10.12.2015 19:11 h -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
Fri, 11.12.2015 02:30 h Feucht, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center
Fri, 11.12.2015 06:54 h Feucht, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: https://www.posta.hu/tracking)
Sat, 12.12.2015 09:13 h Hungary The shipment has arrived in the destination country
Sun, 13.12.2015 05:49 h Hungary The shipment is being prepared for delivery in the delivery depot

Ez csak azért érdekes, mert ugye a Karácsony miatt a hétvége is számít. 4 nap telt el és már MO.-n van, kíváncsi vagyok, mennyi idő alatt jut el hozzám:D

Szóval van előnye annak, ha az ember nem Kínából rendel:D (pl. a 20 napja feladott csomag tracking numberje állandóan timeoutra fut a kínai postánál, szóval még csak meg sem tudom nézni, merre jár...)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8206) tonyrulez válasza tonyrulez (#8172) üzenetére


tonyrulez
őstag

GB válasz: "blablabla RC toys, Scooters and wheels are subject to wear and tear through repeated use blablabla 45 Day Money Back Guarantee relating to these product only covers "dead on arrival" instances where the product does not work out of the box blablabla We can exceptionally refund 10% the product blablabla"

Szóval visszakapnék $3.6-ot, ami nem elég semmire.

Közben észrevettem, hogy headless módban össze vissza táncikál a quad (kalibrálva volt természetesen) mint itt a videón. Csakhogy nekem már mode1-ben is ezt csinálja, a videóban pedig azt mondja hogy csak mode3-ban műveli ezt. Utalhat ez arra, hogy az FCB-vel van a gond?

4 8 15 16 23 42

(#8207) Jackal2


Jackal2
senior tag

LOL:D Most biztosan sokan idegesek lesznek, akiknek még úton van a cucc, de nekem 5 perce jött meg:D Hangosan kell mondogatni, hogy ma megjön, ma megjön és hipp és hopp már itt is van. Asszem ez rekord nekem, szerda éjféli rendelés hétfőre megjön, egy hétvégével a közepén. Jók ezek a németek, mert ha egyszer elkezdenek dolgozni, nem tudják, hogy azt abba is lehet hagyni:D

Tonyrulez: a headless mód nekem egyik gépemen sem működik normálisan. Egy dolgot tudok elképzelni, egy mező közepén állsz, kalibrálsz előre mész 20 métert, headless és onnan talán vissza tudod hozni magadhoz, nagyjából, de ez sem életbiztosítás. Nekem sem a JJRC-n, sem a Hubsanon, sem az MJX-en nem működött normálisan.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8208) cris78 válasza Jackal2 (#8207) üzenetére


cris78
őstag

Mennyibe volt?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#8209) tibibi válasza Jackal2 (#8207) üzenetére


tibibi
őstag

Én itt döglök a tengerparton ezért nem leszek ideges,de nekem még processing :C

(#8210) Jackal2 válasza cris78 (#8208) üzenetére


Jackal2
senior tag

25 a lista ára én 23.500-ért vettem, pontokkal csökkentve.

Tibi: mondjuk arra azért elcserélném:D Kivéve, ha mondjuk valamelyik afrikai fejlődő ország tengerpartja:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8211) Silent77 válasza Jackal2 (#8207) üzenetére


Silent77
veterán

Beszámolót! :C

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8212) Jackal2 válasza Silent77 (#8211) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jó, hát majd este, ha össze raktam, de komoly tesztre csak hétvégén lehet számítani, mert addig nem nagyon tudok FPV-zni, sötétben meg hogy is mondjam, nem az igazi:D Mondjuk van rá rocket launcher, szóval lehetne igazán flare gunt is rárakni, akkor bevilágíthatná maga előtt a területet:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8213) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

A JJRC H8 mini és az Eachine H8 mini között van különbség?

Üdv:Viktor

(#8214) Silent77 válasza Viktoár (#8213) üzenetére


Silent77
veterán

Semmi, csak a név.
Szerkezetileg ugyanaz mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8215) cris78


cris78
őstag

Mivel nem akciós a H8 mini, 5 dolláros kuponnal, 2500Ft. Nehogy rendeljek még egy negyediket :DDD

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#8216) Freddycom válasza Silent77 (#8214) üzenetére


Freddycom
őstag

Volt most nemrég nálam mindkettő, nekem az volt a tapasztalatom, hogy az eachine sokkal jobb minosegu muanyagbol van, kevesbe hajlik a szara, amin a propellerek ulnek. Megkopogtatva is jobb hangja volt az eachine-nek, strapabirobbnak tunt a haz.

A merevebb haz lehet h nem feltetlen elony, mert a puhabb muanyag mittomen kevesbe torik ha nekibaszodik a falnak.

(#8217) Silent77 válasza Freddycom (#8216) üzenetére


Silent77
veterán

Nálam is volt mindkettő, semmit nem vettem észre.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8218) Viktoár


Viktoár
addikt

Köszönöm akkor marad az olcsóbb változat. :R (Eachine)

Üdv:Viktor

(#8219) Wentz


Wentz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnénk karácsonyra vásárolni egy drónt, de kikérném előtte a véleményeteket. 50-70E Ft környékén gondolkodunk, és kamerásat szeretnénk. Van egyáltalán ebben az árkategóriában olyan, amit megéri megvenni? Otthoni szórakozásra lenne, de nem szeretnénk ennyi pénzt kiadni haszontalan, gagyi gépre :)

Köszönöm előre is!

(#8220) Silent77 válasza Wentz (#8219) üzenetére


Silent77
veterán

Itt biztos találsz hasznos infót. Jackal2 kolléga írásai.
Első kopternek nem biztos, hogy jó rögtön ilyen drágával kezdeni. :B

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8221) dudicukrasz válasza Wentz (#8219) üzenetére


dudicukrasz
tag

Nincs,ez pont az az értékösszeg.

(#8222) Jackal2 válasza Wentz (#8219) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, necces. A gagyiság mint fogalom eléggé nehezen tetten érhető olyan értelemben, ahogy mondjuk egy kínai zoknira használnánk. Inkább a gond az lesz, hogy:
- rövid repülési idővel kell számolnod
- instabil, remegő képpel
- szélérzékenységgel

A 70.000 forintos plafonnal az a baj, hogy pont arra a határra esik, amiért még nem fogsz kapni szénkefe nélküli motorral felszerelt, elektronikus stabilizároros (gimbal), 1080p kamerás gépet. Ami szóba jöhet:
- MJX X101
- JJRC Tarantula X6
- Syma X8
- JJRC X1 (brushless, de minden mással lehet molyolni, míg felrakod)
- ezt Doktor Drónnál olvastam: Hujan W609-7, új modell még nem sok infó van róla, de elég jó minőségű és 5.8 GHZ FPV-s, 2MP-s kamera, levegő nyomásérzékelős. Két verziója is van, a 7-es meg a 8-as.

A fentieket már linkelte Jackie Chan, az utolsóhoz olvasni való:
- fórum 1
- rcgroups fórum a 8-as verzióról
- bolt a vételhez
- Doktor drón tesztje a gépről

Én kb. ezeket nézném.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8223) Wentz válasza Jackal2 (#8222) üzenetére


Wentz
csendes tag

Először is köszönöm a választ! :) A legnagyobb probléma ugye, az idő szűke és az, hogy a család szeretné itthon, magyar boltban/webshopban venni, hogyha bármi probléma van, akkor vissza tudjuk vinni. Átböngészem, amiket írtál, biztosan okosabb leszek ;)

(#8224) enter02 válasza Wentz (#8219) üzenetére


enter02
újonc

[WLToys Q222G]

[video]

[ Szerkesztve ]

(#8225) Wentz válasza Jackal2 (#8222) üzenetére


Wentz
csendes tag

A Syma x5 és x8 között van érdemi különbség, mert nem igazán találok rá választ?

(#8226) tibibi válasza Jackal2 (#8210) üzenetére


tibibi
őstag

Thaiföld fejlődik :)

(#8227) Jackal2 válasza Wentz (#8225) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, jelentős. A Syma X8 sokkal erősebb, van normális kamera kiszereléssel is (G verzió), sokkal nagyobb akkumulátor stb. Egy kategóriával "nagyobb" gép.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8228) Imy válasza Jackal2 (#8207) üzenetére


Imy
veterán

ÁÁ, nem rekord. ;)
Csütörtök reggel 7:00-kor rendeltem meg, és hétfő 8:30-kor DHL-el nálam volt, de volt akinek már pénteken, szóval 24óra plusz egy kicsi. :)

(#8229) Imy válasza cris78 (#8215) üzenetére


Imy
veterán

Én is gondolkodok rajta.... Az U807 szobába nagy, de még az udvar is kicsi neki. :DDD

(#8230) Teréz Atya válasza Imy (#8229) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Repulj funnel-t. Az csak 30-50 centi. :P

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#8231) Turbobacsi válasza Wentz (#8225) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ha az x5 = 5-ös méret, akkor az x8-as 8-as méret :D

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#8232) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Ez most már Magyarországon van?
EU Warehouse, NL posta :

2015-12-11 10:05 NLAMSA(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-12-11 03:38 NLAMSA(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad

Origin Country - Cache Time: 2015-12-14 10:28
2015-12-12 22:13 The item has arrived in the country of destination
2015-12-11 03:38 The item is at the PostNL sorting center
2015-12-08 15:43 The item is in transit
Vámraktárba bevitték az X5-öt is, ez is gondolom oda jut, csak nem tudom mennyi idő, míg beviszik és kikerül onnan. :F
Állítólag minden csomagot oda visznek, csak ami EU-s azt átvizsgálás után adják át belföldi kézbesítésre.

Vizion: Nálad X5 már kikerült, vagy ott hever az enyém mellett? :DDD

(#8233) Jackal2 válasza Imy (#8228) üzenetére


Jackal2
senior tag

A szerda este az ugye csütörtök reggel nekem is, mert addig el se olvassák a levelet a németek (legalább is azt nem hinném, hogy 0:30-kor valaki észre vette a rendelést:D). De most az a tippem, hogy az advent miatt hétvégén is melóztak. Szóval csüt+pént+szomb+vas. 10 körül kaptam, ez 4 nap cakk-um-pakk.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8234) Allien válasza Wentz (#8223) üzenetére


Allien
veterán

Itthon is vannak boltok. Kapni MJX X101-t is 35E, plusz kamera (Árkádban), de az a kamera drága, de legalább kevésbé fasza. tehát azzal irányítani a koptert jelenleg álom, mert ugye wifis... Ami alap wifi, ergo szép csúszás, lag van benne.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#8235) csmat válasza Jackal2 (#8233) üzenetére


csmat
senior tag

nekem is megjött :DD (csütörtök délutáni rendelés)
A csomagolást nem vitték túlzásba, első blikre rendben van, de meló helyen nem tudom nagyon megnézni se.
(valami zörög a dobozban)

Ez a Q222g is jónak néz ki! remélem nem bánom meg a 686-ot :(((

[ Szerkesztve ]

(#8236) tibibi válasza Jackal2 (#8233) üzenetére


tibibi
őstag

Order No.47200568612100024626...rder Date: 12/10/2015 10:02:03 AMOrder Total: $86.54Order Status: Processing Engem utálnak ;] Gondolom aki először rendel az várhat..

[ Szerkesztve ]

(#8237) cris78 válasza Imy (#8229) üzenetére


cris78
őstag

Átveszem a u807-et árában és dobok rá egy h8minit :D

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#8238) cris78


cris78
őstag

Erről vélemény?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#8239) Jackal2 válasza cris78 (#8238) üzenetére


Jackal2
senior tag

Felülről egyszerre 4 répát is szeletre vág :)) ha felbakolod négy diszperzites vödörre:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8240) cris78 válasza Jackal2 (#8239) üzenetére


cris78
őstag

legalább pillanatok alatt meg van 4 adag vitamin saláta :DDD

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#8241) Büszke


Büszke
tag

Sziasztok.
WLtoys V686G VSWltoys Q222G
Jó árban vannak. Főleg a lebegés funkció miatt tetszik a Q222G.
Kár, hogy még nem jött meg az MJX X800-am, mert addig nem akarok másikat rendelni, de izgat ez a Q222.

Jackal2, egyszer írhatnál egy cikket a lebegő képes gépekről. Gondolom nem csak engem érdekel.
Mert úgy látom a megfizethető árkategóriában is akad pár gép.
(vagy ha cikket csak a megvásárolt gépekről és tapasztalataidról írsz, akkor linkelnél pár gépet ami olyan? Köszi)

Korábban volt egy kérdésem, de senki nem válaszolt, ebből gondolom ökörség volt a kérdés.

Honda VFR800 Vtec Annyi a világ, amennyit látsz belőle!

(#8242) Saiwai Sai


Saiwai Sai
újonc

Sziasztok!

Lehet, hogy nem a legjobb helyen, ha így van, valaki igazítson útba :)

Teljesen kezdő vagyok a levegőben, eddig csak versenyautókkal RC-ztem, most szeretnék multicoptereket megtanulni vezetni. A hosszútávú cél a filmezés lenne, a fotós szolgáltatásaimat szeretném idővel kibővíteni.

Tudnátok tanácsot adni, hogy milyen / melyik multicopterrel lenne érdemes kezdenem? (nagyjából 30-40K körülire gondoltam)
Jön a karácsony, így pont ideális lenne a közeljövőben meglepnem magam egy kezdő repülő alkalmatossággal. Elég sok felé nézelődtem, de túl sok gépet találtam, és jelenlegi ismereteimmel nem tudtam eldönteni, hogy melyik lenne jó.

Köszönöm a segítséget!

(#8243) SpydeR3412 válasza Büszke (#8241) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nálam pl. az x800 szinte tökéletesen tartja a magasságát, korrigálás nélkül is. :)
De majd úgy is meglátod, ne temesd előre a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#8244) Jackal2 válasza Büszke (#8241) üzenetére


Jackal2
senior tag

Válaszolva mind a két kérdésre:
- a lebegő képességhez air pressure sensor kell, ezt kezelnie kell a vezérlőnek vagyis venned kell egy vezérlőt, ami ezt tudja, ki kell cserélned a gépben, rá kell lőnöd a vezérlőre a szenzort és elvileg ez után már ki tudja adni a levegő nyomás mérő szenzor bemeneti adatai alapján a vezérlő a motoroknak, hogy mit csináljanak (lebegjenek). Fogalmam sincsen, hogy ezt hogyan kell, de ha el akarsz mélyedni ilyen témákban (DIY kopterek, elektronikai alkatrészek, vezérlők) akkor Oscar Liang bibliáját (blogját) kell olvasgatnod angolul. Én is ezt szoktam, de egyelőre az értelmezéssel küzdök és nem az angol nyelv okozza a problémát:D

Másik: elég kevés air pressure sensor gép van az alsó szegmensben, ami most hirtelen eszembe jut:
- XK Alien
- Cheerson CX 33 sorozat
- amit te is linkeltél

Tegnap hirtelen felindulásból majdnem vettem egy XK Alient, de aztán úgy gondoltam, hogy a két hónap alatt megvett 6 db kopter talán elég lesz és még egyet be se vallottam otthon:P, szóval talán nem kéne. Amit az air pressure szenzorról tudni kell, hogy sokkal precízebb elméletileg mint a GPS szenzor, legalább is, ami a magasságtartást illeti. Ha rákeresel Cheerson CX 33-ra akkor láthatod hogy a gép brutálisan stabil, de ebben az Y3 elrendezés is benne van. Élőben még nem láttam ilyet, nem rossz, de mivel én Mad Max styleban repülök ezekkel az olcsó gépekkel, ezért számomra annyira nem érdekes. Egy kamera platformon viszont nagyon hasznosnak gondolnám, de azok gyakorlatilag mind GPS-el pozicionálnak.

A cikk ötlete jó, de ehhez legalább egy gépet kéne látnom élőben, meg repülnöm kéne vele, esetleg egy előzetes bemutatót össze lehet dobni, hogy ilyen létezik, de többet nem, ahhoz már sokat kéne hazudnom:P olyat meg nem teszek ha nem muszáj:D

De egy szavazást csinálhatunk a blogon, hogy miről szeretnétek cikket látni:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8245) dudicukrasz válasza Saiwai Sai (#8242) üzenetére


dudicukrasz
tag

A syma x8 emelkedik ki ebben az árszegmensben.

(#8246) SpydeR3412 válasza Saiwai Sai (#8242) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Pl. Syma x5/8 és variánsai.

(#8247) Jackal2 válasza Saiwai Sai (#8242) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ha filmezni akarsz, akkor valami atomstabil FPV gépet kell nézned. Én az összes WIFI alapút kizárnám, mert azoknak borzalmas az átvitelük. 40-ig van néhány FPV-s gép, a teljesség igénye nélkül:
- WLtoys V686G
- Wltoys V666
- JJRC H11D állítólag hatótáv gondok vannak vele
- Hubsan X104 D mondjuk nekem ezek a kis szarok nem jönnek be, elfújja őket a szél:D
- CX-33 Csirke air pressure szenzoros hogy össze kössük az előző hozzászólással

Kb. ezek vannak mostanában. Nekem ebből a WLtoys V686G tetszik, én meg is vettem egyet, csak még nem volt időm kipróbálni, de a WLtoys V666-ot láttam múltkor egy modell boltban és elég durvának nézett ki, állítólag az keret elpusztíthatatlan és gigantikus van vagy 50 cm szerintem.

A Hubsan kicsi és instabil, a JJRC H11D-re csúnyákat mondott SebyDocky és én hiszek neki, a Cheerson jó, csak nem 450mAh-s akksival, viszont talán az a legstabilabb. A felvételek alapján a legjobb kamerája a WLtoys V686-nak van, de majd meglássuk:D

Persze ezek igazából mind alkalmatlanak normális felvételre. Ha dolgozni akarsz vele, akkor:
- DJI Phantom egyértelműen

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#8248) drnet


drnet
aktív tag

Hol tudom megnézni, hogy mennyi Bangood pontom van?
Mire jók ezek a pontok?
Hogyan tudom felhasználni vásárláskor?

(#8249) Silent77 válasza drnet (#8248) üzenetére


Silent77
veterán

My accounts, és balra my points.
Vásárlásnál 15%-al tudod lentebb vinni a termék árát. fizetés előtt kell beírni, ahol a kupont is beváltod.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8250) Jackal2 válasza Silent77 (#8249) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ha csak erre lenne jó:P

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.