Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) Jackal2 válasza Teréz Atya (#36319) üzenetére


Jackal2
senior tag

Lol, én ezzel egy napot szoptam SimonK ESC-nél, az Ogre Mark I-el. Ugyan ilyen ideges voltam mint a kolléga, félreraktam fél napra és másnap hideg fejjel kiszenvedtem. Na azóta nem is nyúltam hozzá:D És ott nincs Blheli:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#36452) Jackal2 válasza Baku (#36366) üzenetére


Jackal2
senior tag

A héten tettem mi ezekről egy cikket a blogra. 50 dollár alatt mindegyik szar:D

Runcam 2 helyett: Foxeer Legend2-t nem nézte valaki?

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#36453) syler123 válasza Jackal2 (#36451) üzenetére


syler123
veterán

Volt 1-2 emberke aki kb lehülyézett, hogy ezért nem kellett volna nekem drone. Persze, amikor ezekért a csipogó kódokért kb az internet legmélyebb bugyrait kellett nézegetnem, mire végre találtam egy kínai pdf-et, amiben volt angol nyelv.... Ebbe simán belefuthat egy kezdő drone-os, legalább tudok segítani ha valakinek ilyen gondja lesz.
Ha 1000 órát repültem volna egy xk x250 szintű drone-al akkor sem lett volna könnyebb...

[ Szerkesztve ]

(#36454) Baku válasza Geller72 (#36443) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm!
Hát igen. Én a PC-t csak szökőévenként használom, amióta telóról szinte mindent el tudok intézni.
(Ha jól átgondolom, november közepe óta 3x kapcsoltam be....)
De azt hiszem, ezek után az appal is meg fogom tudni csinálni majd....

Hezitálok.még kamera ügyben, hogy melyik lenne a legoptimálisabb vétel, de inkább a go pro stílusú álló kamerákat preferálnám mégiscsak ....

(#36456) Baku válasza Geller72 (#36444) üzenetére


Baku
aktív tag

Ez azért JÓVAL igényesebb, és magasabb színvonalú, mint a Lidl - is....
Különösen tetszik rajta az a kis mini satu ....
Bedobtam a kedvencek közé .... :D
Lidl- is nekem.is van. A semmitől jobb ugyan, de elég gagyi.

(#36457) M@teee


M@teee
újonc

Ez mi zsír már!

A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos. Albert Einstein

(#36458) maximilian4 válasza M@teee (#36457) üzenetére


maximilian4
addikt

Én az ilyen és ehhez hasonló (pl. a korábban linklet skywalker) szörnyeket nem merném vezetni. :D

Amúgy valószínűleg, mint már korábban írtam nálam is az lesz a megoldás, hogy a VTX külön rögzítve (mondjuk nem tudom mivel), extension kábel és antenna is valahol rögzítve. A kérdés már csak az hogy hol. Bár a VTX szerintem ott marad ahol volt eredetileg hátul, csak el lesz forgatva és a csatlakozó is teljesen benne lesz a vázban.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#36459) Baku válasza Jackal2 (#36452) üzenetére


Baku
aktív tag

Ezeket a lapos fekvő camokat hogy lehet rávarrni egy drónra? Felfogatásokat nem találtam hozzájuk.

(#36460) Geller72 válasza Baku (#36454) üzenetére


Geller72
veterán

Az "álló" akciókamokat én is most nézegetem. A Firefly 7S lesz, azt hiszem, bár a 6S is nagyon jó. :U Viszont ezeket sokkal olcsóbban meg lehet venni a GB-n.

Az a gond, hogy a kínai újév miatt gyakorlatilag használhatatlanok a shopok február 2.-ig. Legalábbis nekem azt írta az egyik staff, hogy nagyon ne erőlködjek, mert a kínai részlegben még a helpdesk sem megy. A BG-n legalábbis ez igaz.

A lapos kamokat ugyanolyan tépőzárral, mint az akkukat. Adják is a legtöbbhöz. Kettőt legalább..

[ Szerkesztve ]

(#36461) molnigee válasza Baku (#36459) üzenetére


molnigee
aktív tag

Túl sokat nem kereshettél akkor :)
Runcamhoz:
- sima, ezt oda rakod velcroval ahova akarod
- döntött, felcsavarozható

univerzális dönött

legendhez, de gonodlom más is beleférhet
Mobius, de ez is bármihez kb

Valld be hogy nem is kerestél :D Ennyit találtam 2 perc alatt:)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#36462) Geller72 válasza Jackal2 (#36450) üzenetére


Geller72
veterán

A Falcon 250-ből is két fajta van. Van a sima, régi, meg van a pro.

(#36463) Geller72


Geller72
veterán

Ez a megoldás megmozgatta a fantáziámat.

Szinte az összes álló akció kamnak hasonló, vagy inkább megegyező a mérete, valamint az USB és HDMI csatija, az azok közti távolság, etc.

Mint például a képen is látható.

A fent linkelt Eacnine VTX-nek ugyan az a neve, hogy Eachine Light L600R 5.8G 600mW 40CH Race Band VTX FPV Transmitter For Gopro 3 4, de szerintem jó ez máshoz is.

16 euró az alapára, amiből lejön a szokásos eachine kuponos 10%.
Látható, hogy igazából mire való. És engem pont ez fogott meg. :D.

Az akciókam egyben az FPV cam is. Azaz ehhez csak egy antenna kell és egy akku, ami meghajtja, mondjuk egy akármilyen 1S-es/ 600mAh-s akku és kész?

7 gramm az egész, antenna nélkül.

Description:
Brand Name: Eachine
Item Name: 5.8G 600mW 40CH Transmitter
Item NO.: L600R
Frequency: 5.6-5.9GHz
Voltage Input: 3.5-5.2V
Send Power: 600mW
Work Current: 750mA/3.7V
Work Temperature: -20~+85℃
Video Bandwidth: 8MHz
Audio Encoder: 6.5MHz
Range: 800-1000M(up to 1500m with clover antenna)
Connector: USB video conenctor(to Gopro,support Hero 3, 3+ ,4)
Antenna Connector: SMA/RP-SMA optional
Size: 40.8 x 21 x 8mm
N.W: 7g

Frequency:
Band A : 5865,5845,5825,5805,5785,5765,5745,5725
Band B : 5733,5752,5771,5790,5809,5828,5847,5866
Band E : 5705,5685,5665,5645,5885,5905,5925,5945
Band F : 5740,5760,5780,5800,5820,5840,5860,5880
Band R : 5658,5695,5732,5769,5806,5843,5880,5917

Features:
Super light: 7 grams
With 40CH, and new LED show you with frequency you are working at.
Direct connect to GH3 and GH3+
Work on 3.7V one cell battery, you can use tiny camera to suport it work for long time, i.e.:500mAh work for 1.3hrs
We suggest you to choose the short type of Clover Leaf Antennas for longer distance, up to 1500m.
A soft 4 pin cable will be arrange for FPV use. You can have other source of video in.
Great to work with DJI 2-Axis and 3-Axis Brushless Gimbals. Use a sticker to stick battery to the back of the gimbal to get balance.

[ Szerkesztve ]

(#36464) Baku válasza Geller72 (#36460) üzenetére


Baku
aktív tag

Igen, a kutyazabálók a jövő héten örömmámorban úsznak. Esélytelen bármilyen kapcsolatfelvétel ....

(#36465) Baku válasza molnigee (#36461) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm!
Tűvé nem tettem érte a keresőket, viszont ha más típusú kamerákra kerestem, akkor mindig dobott ki egy halom tartozékot is.
Lehet, hogy véletlen, de a laposaknál nem nagyon volt ilyen.
Egyedül az elsőnek linkelt bebújós szilikon "mamusszal" találkoztam.
Részemről csak a rezgéscsillapítós johetne számításba ....
A többi az eléggé fapadosnak tűnik ....
A go pro mintájúak valahogy jobban el vannak eresztve "tartozékilagosan" :DD

(#36466) Teréz Atya válasza M@teee (#36457) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Akkor nezd meg ezt:

307 euro es BNF, nem PNP, meg itt van az uzletbe. Bemesz, megveszed, ropteted, nem varsz ra 1 honapot meg fizeted az AFA-t meg vamot. Habropcsiknel a BG 100 euro folott felejtos.

Es a BG-s ropcsit is megtalaltam nalunk. Igaz, 10 euroval dragabb, de nincs se VAM se AFA. :D

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36467) M@teee válasza Teréz Atya (#36466) üzenetére


M@teee
újonc

Köszi, egyenlőre biztos nem veszem meg, csak nézegetem őket, de egyébként egy szót se tudok szlovákul.

A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos. Albert Einstein

(#36468) molnigee válasza Geller72 (#36463) üzenetére


molnigee
aktív tag

Kamera platformra ok, bár ott gimbalon van a kamera, így az antenna n fér oda.
Racerre meg késleltetés miatt nem jó.
Osszessegeben igazán nem jó semmire :)
Te mire hasznalnád?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#36469) Teréz Atya válasza M@teee (#36467) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jo, lenyegeben mind1, csak arra akartam ramutatni h nem erdemes ezeket mar kinabol rendelni, asszem szacsee linkelt valami magyar shopot is. Ugyanez a helyzet a DJI Phantommal is. Amennyibol megjon kinabol, megveszed akarmelyik helyi uzletben.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36470) Geller72 válasza Teréz Atya (#36466) üzenetére


Geller72
veterán

Az a bg-s röpcsi nem az a bg-s röpcsi.. :U
Amit te linkeltél, az egy CL-84-es, amit meg a kolléga, az egy sokkal nagyobb és teljesen más XC-142-es gép.

De mindegy, mert kurva drága mind a kettő. :D.

(#36471) Geller72 válasza molnigee (#36468) üzenetére


Geller72
veterán

Az MJX Bug 3-ra gondoltam. És egy ilyen simán elfér. Csak a keretet kell kivágni pár helyen. Fent és oldalt.

(#36472) Baku válasza Geller72 (#36463) üzenetére


Baku
aktív tag

Az enyémet is..... :D
Ugye majd elmondod, milyen kamerát választasz hozzá?? :)

(#36473) Geller72 válasza Baku (#36472) üzenetére


Geller72
veterán

Amilyen a képen is van. Amit írtam is a kommentben. A 7S-en agyalok.

Aki esetleg rokonságba, ismerősnek, vagy csak úgy venne egy kezdő, belépő, kamerás gépet, most találtam egyet, ami H31 árban van és a hülyék még egy kamot is adnak hozzá. :D. 27 euró RTF-ben, kammal, kuponnal

Eachine E5C. Amennyire látom, szinte H31 koppintás, motorok, szerintem panel is. Kamera külön vagy 14 euró egy ilyenhez amúgy. 7 percet repül szépen, mondjuk a H31 400-as akkujával szemben ennek 650-es van.
A Cool sunglasses az ugye alap. :D.

Itt a vidi, hogyan repül és milyen a kamerája.

27 euróért egy vicc. :D.

[ Szerkesztve ]

(#36474) molnigee válasza Geller72 (#36471) üzenetére


molnigee
aktív tag

Ha meg veszel egy mezei adót, meg egy fpv kábelt, akkor nem kell szétvágni semmi, oda rakot ahova jól esik és későb másra is használhatod az adót.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#36475) Teréz Atya válasza Geller72 (#36470) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Aha, hmm, igazad van. Azt hittem ilyen rondasagbol csak egyet csinaltak, de ugy latszik tevedtem. :D
Ha mar tilt rotor scale model, akkor egyertelmuen az Osprey a nyero. :DD
De tegnap egesz este az itthoni (nekem Szlovakia) ropcsikinalatot nezegettem. Mivel nem sok melom volt, volt idom, tenyleg beigazolodott h ugyan kisebb-nagyobb szorassal, de cca 100 euro folott mar nem erdemes BG-rol rendelni. Persze motor meg FCB es szervo meg mindig olcsobb kinabol. Az FPV kinalat meg egy vicc, ami szani cuccok vannak, abbol mar nyugodtan vehet az ember fatsharkot.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36476) Baku válasza Geller72 (#36473) üzenetére


Baku
aktív tag

Az agyalás, meg a vásárlás között nagy különbség is lehet még .... :D

(#36477) Baku válasza molnigee (#36474) üzenetére


Baku
aktív tag

Miért? Mi a baj ezzel az adóval?

(#36478) Teréz Atya válasza KaiotEch (#36435) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Valami ilyesmire gondolsz. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36479) Allien válasza Baku (#36459) üzenetére


Allien
veterán

Hobby King-n keresőbe beírod: Mobius, és láss csodát. ;]
De van olyan, ami általános felhasználáshoz is jó:

Vortex Mobius Incliner Kit

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#36480) Allien válasza molnigee (#36474) üzenetére


Allien
veterán

De vannak már erre készre szerelt cuccok is:

[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#36481) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Tavom adovevojebol kb 3 cm-ert lenyiszentett a prop,szarmazhat belole valami hatranyom?
Sajna meg nemerkezett meg a zsugorcso,ezert nem tudtam meg behuzni vele.
Falcon 180

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#36482) KaiotEch válasza Teréz Atya (#36478) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hehe csak vettél egyet? :D Erre hogy rögzíted a motort? Nem látom, hogy adnának hozzá bármit.

[ Szerkesztve ]

(#36483) Geller72 válasza molnigee (#36474) üzenetére


Geller72
veterán

Nem csak hogy szét kell vágni, hanem nem is lesz jó. de ahogy nézem a gyári kerethez szinte semmilyen kábel, vagy csati nem fér el, mert pont azon az oldalon van a zár. Az egész keret zárt. Ilyen:

Arról nem beszélve, hogy szinte minden kábel másmilyen. És ezen kívül kell egy VTX is, külön, aminek szintén kell külön táp, külön hely.

Ez a gyári AV kábel a 7s-hez jó lenne amúgy, Mármint úgy értem, hogy ez ugye 4 pines. Ezt egy VTX-hez hozzá tudom csatlakoztatni?
Azaz mondjuk ehhez? Igaz, ennek is kell valahonnan adnom kakaót. :U

(#36484) Baku válasza Allien (#36479) üzenetére


Baku
aktív tag

No ez már néz is ki valahogy .... :)
Kösz! :)

(#36485) Geller72 válasza Allien (#36480) üzenetére


Geller72
veterán

Jah, csak ez 45 dodó, amúgy meg egy vtx 10, meg a kábel 2, meg az antenna 1. :D. De legyen mondjuk 15. :D.

[ Szerkesztve ]

(#36486) Teréz Atya válasza KaiotEch (#36482) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van hozza motortarto. Majd megirom. Valami olyasmi lesz a cime, hogyan NE epitsunk habropcsit. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36487) Teréz Atya válasza Vaze (#36481) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Merd le milyen hosszu a nem serult antenna "meztelen" resze es az alapjan pucold meg a lenyisszantott antennat. Altalaban 28mm-t kell visszapucolni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36488) Teréz Atya válasza Geller72 (#36483) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Egyaltalan a kiszemelt kameranak van analog kimenete. Pl. Eken-ekrol rendszerint lesporoljak.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36489) Vaze válasza Teréz Atya (#36487) üzenetére


Vaze
őstag

Rendben,Koszonom :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#36490) KaiotEch válasza Teréz Atya (#36486) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Gondoltam én is veszek egyet, de még kell egy csomó minden hozzá: 2 servo ahogy látom, FC, motor, prop, akku, vtx, fpv cam. Ez is kijön vagy 50eFt-ba.

(#36491) syler123


syler123
veterán

Falcon 180-nál a Min throttle-t úgy lőttétek be hogy forogjon a motor armoláskor (1050) vagy úgy hogy ne (1000 környéke)?

[ Szerkesztve ]

(#36492) Teréz Atya válasza KaiotEch (#36490) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Falcon motor, Falcon ESC, NightHawk prop. A servon es a torzson kivul egy fillert nem adtam ra. :D
Fcb, akku szinten kvadkopterekbol. Hulye azer nem vagyok. ;)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36493) KaiotEch válasza Teréz Atya (#36492) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mondjuk ezek vannak itthon. Servo-ból melyiket vetted? Mert látok pár fajtát Én néztem videót, ebbe nincs is se FC, se PDB, csak a receiverre rá van tolva. :U

Ragasztóból melyik ajánlott? :D

[ Szerkesztve ]

(#36494) Geller72 válasza Teréz Atya (#36488) üzenetére


Geller72
veterán

A kamera egy firefly 7S lenne. És van hozzá AV kábel is.

(#36495) Teréz Atya válasza Geller72 (#36494) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

No, nemtom ennek milyen a bekotese, de a Runcam-ek a VTX-rol kapjak a betevo 5V-jukat, azt meg kulon eteted vagy akkurol, de jobb stabilizalt 12V/5V-rol a VTX-tol fuggoen.
Racerre altalaban ezek a camok nem jok FPV-zni a delay miatt, de kameragepre jo lehet.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36496) Teréz Atya válasza KaiotEch (#36493) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

9g servo, a tobbit majd megirom, a gep fejlesztes alatt van ugyanis...

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36497) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Es elobb meg kell tanulnom repulogepet vezetni. Erre az F939 lett a kiszemelt. Az F939 review-t epp most irtam meg. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#36498) Geller72 válasza Teréz Atya (#36495) üzenetére


Geller72
veterán

Ez a bogárra lenne. Legszívesebben a firefly-t nem is bántanám, csinálja a dolgát külön, de kellene valami kontroll FPV kam-rendszer, hogy lássam mizu, mert ez elmenne 1 km-re is. Nekem 5-800m-ig kellene, erre egy 600mW-os FPV elég is lenne ugye. Azért kérdeztem hajnalban azt a dolgot, mert lehet, hogy onnan, a panelről le tudnék kötni valami fix 5V-ot a vtx-nek. AIO-ban gondolkozom. Tehát egy eszközben legyen a kamera és az adó is. Az a linkelt kép a bogár belső PCB-je volt. Ha sikerülne delejet vennem a PCB-ről (ezért néztem ki a LED lámpa csatiját) akkor az AIO cuccot nem kellene külön etetnem, hanem megkapná a feszt a nagy akkuról. A kamerát meg valahogy feleszkábálom a gépre. Ha máshogy nem megy, felfúrom a mini e010-hez vett AIO tartó háromszöget és abba belerakom a kamot.

(#36499) Arti1 válasza Geller72 (#36463) üzenetére


Arti1
aktív tag

Az USB-t mintha mininek látnám a nyákon, ami meg a kamerába kell, az micro, nem? Legalábbis nekem az SJ5000x elite-nél micro usb, micro hdmi van egymás mellett meg micro SD, szóval minden micro :)
Akkor tényleg sikerült bogarat tennem pár fülbe :DDD Arra várok, megjelenjen EU raktárban is, akkor lecsapom :D

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#36500) Tegla80 válasza Geller72 (#36498) üzenetére


Tegla80
addikt

Ezt nezted mar.....Quadcopter101/Bugs3. Neki is valami AIO van rajta...(nem ertek hozza igy lehet nem is erre gondolsz,de hatha segit.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.