Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69802) qnadam válasza Pro Koryak (#69797) üzenetére


qnadam
veterán

a szövegértés nem erős oldalad, ugye? olvasd már el még egyszer, amit írtam

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69803) Pro Koryak válasza qnadam (#69802) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:W :O

Mint írtam 1080i-hez képest nagyon is jó volt a képminőség még 55" 4K tévén is, ˇ2-2,2méterről nézve! :K :R

[ Szerkesztve ]

(#69804) 4Grider válasza Pro Koryak (#69803) üzenetére


4Grider
nagyúr

Többféleképpen tv-zünk, mint ahogy képeket is többféleképpen lehet nézni. Vannak a részletekben elveszők, vannak a folyamatfigyelők és vannak az egész képet befogadni tudók (és a rengeteg átmenet).
Aki a digitális tv-zés megjelenése óta nem vett észre a részleteket érintő minőségromlást (jellemzően felbontásromlást) a gyorsan változó jeleneteknél, az valószínűleg nem az első csoportba tartozik.

(#69805) Pro Koryak válasza 4Grider (#69804) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez igaz, sőt, az sem mindegy milyen tévén és honnan nézed.
Szülőknél a 43" 4K lcd tévén elég meggyőző még most is a képminőség ~3méterről, vagyis ahogyan sokan tévéznek, azaz kicsi képet jó messziről.
Meg is lepődtem, nálam sokkal rosszabb a kép.
Aztán kicsit közelebb mentem és hát 43"-hoz ideális nézési távolságból már ott is látszik, hogy sz.r a kép. :C

[ Szerkesztve ]

(#69806) pjen válasza Pro Koryak (#69805) üzenetére


pjen
félisten

Az átlag szobák úgy vannak berendezve, legalábbis az ismerettségi körömben. Szoba egyik falán egy kanapé, ülőgarnitúra, szembem a Tv 2,5-3 méterre.

(#69807) qnadam válasza 4Grider (#69804) üzenetére


qnadam
veterán

én se írtam olyat, hogy rossz volt vagy hibás, csak annyit, hogy nem volt tökéletes akkor sem. de úgy tűnik, túl bonyolult volt az az egy darab összetett mondat.
nyilván a "tökéletes" is egy relatív dolog, szerintem a tökéletes környékén az van, ami a hd-sdi kábelen utazik, vagy ami proresben vagy raw-ban a kártyára kerül (de az se, mert azzal még utómunkázni kell).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69808) Pro Koryak válasza qnadam (#69807) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én meg odaírtam bammeg, hogy 1080i-hez képest jó volt!
Szóval szövegértés, ugye!

(#69809) bb71


bb71
őstag

Egy április 19-i panaszomra MA kaptam választ a Digitől... :C

(#69810) INGJOKE válasza bb71 (#69809) üzenetére


INGJOKE
veterán

Jelenteni kell, megbüntetik őket. :)

(#69811) bb71 válasza INGJOKE (#69810) üzenetére


bb71
őstag

azért nem pattogok, mert kicsit alaptalan volt a panaszom...

(#69812) oszy válasza bb71 (#69811) üzenetére


oszy
veterán

Ne tartsd fel őket. :) Egyébként nekem is sokára válaszoltak. De legalább elnézést kértek. Eddig ilyen nem volt.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#69813) qnadam válasza Pro Koryak (#69808) üzenetére


qnadam
veterán

mert az 1080i meghatározza a minőséget, ugye :C

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#69814) Pro Koryak válasza qnadam (#69813) üzenetére


Pro Koryak
addikt

is

(#69815) TIT válasza oszy (#69812) üzenetére


TIT
veterán

Tőlem is elnézést kértek mind2x,2 hónap után válaszoltak,kicsit ez már pofátlanság,1x még elmegy de folyamatosan?
Törvény 1 hónapot ír ami megint csak kiakasztó,ilyen bonyolult válaszolni?

[ Szerkesztve ]

(#69816) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A Vodánál Augusztusban volt egy kis emelés: Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon) - PROHARDVER! Hozzászólások
DIGI-nél is várható?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69817) bb71 válasza GoodSpeed (#69816) üzenetére


bb71
őstag

miazhogynagyonis

(#69818) Atis45 válasza GoodSpeed (#69816) üzenetére


Atis45
aktív tag

Ebben az országba bármi megtörténhet.

(#69819) Lackooo84 válasza TIT (#69815) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez még a jobbik eset, nekem a lidl meg nem is válaszol soha... (pl. volt egy reklamációm jóval a lejárati idő előtt bepimpóspodó joghurttal kapcs.) utána hívom őket és telóban azt hazudják, hogy már ekkor meg akkor kiküldték emailben a választ... aha mondom, csak hova? Mert nekem nem az biztos... ilyeneket meg mernek csinálni...

The Truth is out there...

(#69820) garga01 válasza Lackooo84 (#69819) üzenetére


garga01
senior tag

Fú wazze :D Egy romlott joghurtért mondjuk egy percig nem tölteném az időm levéllel vagy telefonnal, csak azzal az idővel amíg kidobom.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#69821) Lackooo84 válasza garga01 (#69820) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nem szarom a pénzt, és 2 nagy ezer forintos bödönről volt szó...

The Truth is out there...

(#69822) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

IT fórumon erre nem számítottam, nem bírtam ki röhögés nélkül 😅

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#69823) mcll válasza Lackooo84 (#69821) üzenetére


mcll
senior tag

Én sem xarom a pénzt de 1-2ezer ft-ért nem fogom magam idegesíteni, meg egy rahedli időt arra pazarolni hogy esetleg visszakapjam az árát (amiről tudom hogy kb esélytelen). Egyszerűen nem éri meg. Káromkodok egy jót, majd bebaxom a kukába.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#69824) Lackooo84 válasza mcll (#69823) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én sem idegeskedtem, fogtam és írtam egy pár soros emailt a lényegről, csatoltam egy fotót és ennyi. Aztán el is feledkeztem róla, pár hónap után jutott eszembe, hogy csesztek válaszolni, mert megtehetik...

The Truth is out there...

(#69825) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Nem kifejezetten a Digi Tv-hez köthető a kérdésem, hanem globálisan az egész Digihez. Van itt még valaki, aki több hónapja (esetemben 6 hónap) nem kapott számlát a Digitől? 3 hónapja havi 1-2x felhívom őket, már panaszt is tettem, hogy nem küldik, aztán majd egyszer csak észbe kapnak és rámcs*sznek fél évnyi fizetni valót. Ígéretet mindig kapok, hogy hamarosan megkapom a számlákat, aztán azóta sem semmi. Persze lehet, hogy én vagyok a hülye, hogy fizetni akarok, csak tudom, hogy ilyen helyzetből ritkán lehet jól kijönni és jobb lenne túl lenni az egész ügyön. Egyáltalán ilyen esetben lehet, van értelme bárhova fordulni (ami nem a Digi), hogy egy cég fél éve nem küld számlát? :F

Mercury

(#69826) mcll válasza Mr.Mercury (#69825) üzenetére


mcll
senior tag

Nálam az év elején volt ilyen, akkor 3 hónap csúszás volt, de akkor állítólag mindenkinek. Azóta is normálisan jönnek a számlák és előtte is rendben volt. Igaz nekem elektronikus csak a számlázás, azaz csak mailben jönnek, papíron nem (ahogy máshonnan sem).

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#69827) 4Grider válasza Mr.Mercury (#69825) üzenetére


4Grider
nagyúr

A törvény szerint egy év van a távközlésben a pénzügyi követelés behajtására. Szóval a havidíjakat itt is a számládon kell hagyni ha a szolgáltató nem jelentkezik érte. Egy év után viszont nyertél, a 12 hónappal korábbi számlákat már nem követelhetik rajtad, ha addig nem nyújtották be. Én is így vagyok egy másik szolgáltatóval, már 9 havi díjat nyertem rajtuk, szóval nem rossz ez...

(#69828) mucsgyver70 válasza mcll (#69826) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Nekem jött mimdíg időben a számla.

(#69829) TIT


TIT
veterán

Sajna nekem is,még előbb is mint kéne,kivéve januárban amikor a gubanc volt.

(#69830) MadMancs válasza TIT (#69829) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam is előre vannak igencsak 😁

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#69831) rothfb válasza MadMancs (#69830) üzenetére


rothfb
veterán

Én már október 31-ig megkaptam a számlát és be is fizettem. Megjön, befizetem, nem szoktam vacakolni.

(#69832) yogibear


yogibear
addikt

[4iG opts for Nagra]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#69833) Tonyk válasza yogibear (#69832) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor ez eldőlt....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#69834) bb71 válasza Tonyk (#69833) üzenetére


bb71
őstag

azaz kódolnak és kártya/ és/vagy box jön?

[ Szerkesztve ]

(#69835) mzso válasza yogibear (#69832) üzenetére


mzso
veterán

És ez lényegében mit jelent?

(#69836) Tonyk válasza bb71 (#69834) üzenetére


Tonyk
veterán

Set-top boxokról meg egyéb okostv támogatásról van a cikkben szó, ami akár még kártya is lehet (de lehetne alkalmazás is szerintem, az más kérdés, hogy azért nem tud rólad legombolni lét. Márpedig ez a lényeg itt. Nehogy egy pillanatig elhiggye valaki, hogy más magasztos célok lebegnek a Jászai Szinergia Gellért nagyúr elméjében) Ha már megvettük neki a Digit, Vodafonet, Antenna Hungáriát, akkor béreljünk már tőle még valamit, mert ez egy év alatti háromszori emelés igazán dühítően kevés. Kár hogy nem lehet minden héten emelni, vagy időjárástól függően.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#69837) NGA válasza 4Grider (#69764) üzenetére


NGA
addikt

Próbáld meg az új Samsungokon. Már nem tudják a Timeshift-et Mo-on.

(#69838) mcll válasza bb71 (#69834) üzenetére


mcll
senior tag

Ahogy mondod, igen.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#69839) RoyBatty válasza Tonyk (#69836) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

99,99%-hogy set-top box lesz + IPTV, app meg nem.

(#69840) Varszegig válasza Mr.Mercury (#69825) üzenetére


Varszegig
veterán

Fenn a kezem, jelentkezem. Április óta nem kaptam számlát, de én nem küzdök velük. Ők nem küldenek számlát, én nem fizetek, win-win. A szolgáltatás úgyis romlik.

[ Szerkesztve ]

(#69841) Varszegig válasza bb71 (#69809) üzenetére


Varszegig
veterán

Én k.b akkor kaptam az utolsó számlám tőlük, szóval lehet hogy itt valami misztikus összefüggés van :)

(#69842) nfsu17 válasza Mr.Mercury (#69825) üzenetére


nfsu17
veterán

Jelen.
Máj. 31. az utolsó, azóta semmi sincs az ÜF kapun.
Mivel csekk papíron nem jön, csak ott tudnám befizetni...csak nincs mit.

(#69843) Varszegig válasza nfsu17 (#69842) üzenetére


Varszegig
veterán

igen, május 31 volt a fiz.határidő, de azt még áprilisban állították ki. Aztán annyi.

(#69844) Lackooo84 válasza Tonyk (#69833) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ugyan mi? A cikkben az van, hogy kábelen is elérhető a cucc...

The Truth is out there...

(#69845) Tonyk válasza Lackooo84 (#69844) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen ott van. És? Mit nem értesz rajta? Az hogy kábelen is elérhető, neked menekülőutat jelent bárhová is? :W ....
"This will deliver an end-to-end secure service across TV and streaming devices." Ez sem mond semmit, annak fényében, hogy az átvételkor elhozták a T-től az IPTV -re élvezkedő nagymestert? De nyilván csak azért, mert szép a szeme, meg jó szaga van.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#69847) Lackooo84 válasza Tonyk (#69845) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igazából lényegtelen, amint átállnak IP fosra én lépek. Ha már iptv akkor trékom, ott legalább jó a kép.

The Truth is out there...

(#69848) pjen válasza Lackooo84 (#69847) üzenetére


pjen
félisten

Ha van lehetőséged, a yettelnél is jó a kép. Nem kell se kábel se box.

(#69849) Lackooo84 válasza pjen (#69848) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De kell vmi más előfizetés...

The Truth is out there...

(#69850) pjen


pjen
félisten

Sajnos, nekem egy 2700 ft os teló csomag van. Kedvező flotta.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.