Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) Orlin


Orlin
addikt

Elvileg jön az új szoftver...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8202) AtHoS válasza v.attis (#8200) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát erre rájöttem, mert most direkt ráfrissítettem és nálam is ugyanúgy megtartja a számozgatást.

Bár nálam nincs jelentősége, úgyis kedvencekbe rendezem (18-ra van szűkítve a lista) a számomra fontos csatornákat. Bár a Digisport 1 és 2 számát most azért nem árt majd megjegyeznem. A többi nem érdekel, mivel a programváltóval hamar oda tudok ugrani.

Most legalább megerősítést nyert az elméletem, amit felvázoltam nagyapámnak, hogy nem én vagyok olyan hülye, hogy nem tudom átrakni a számokat, hanem ez van ezt kell szeretni.

Köszi a gyors reagálást :R

Orlin

No meglátjuk majd, hogy mit javítanak és mit rontanak rajta.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8203) g0dl válasza Orlin (#8201) üzenetére


g0dl
addikt

Erre kíváncsi vagyok, mert én még mindig NEM-et mondok a frissítésre, amit minden bekapcsoláskor felkínál, viszont nekem kell néhány ingyenes csatorna, meg a saját sorrend is.

(#8204) v.attis válasza g0dl (#8203) üzenetére


v.attis
őstag

Április óta mondtam nemet egészen a múlt hétíg. Megoldották. Éjszaka frissített, reggel már csak a csatornakeresést kellett leokézni.

(#8205) g0dl válasza v.attis (#8204) üzenetére


g0dl
addikt

És FTA-t is engedélyezi, vagy csak a saját rendezést?

Vagy úgy érted rád erőszakolta a frissítést?

Nekem még mindig ugyanazt az új verziót ajánlgatja (1.00.22 HUMAC digi+ IV).

[ Szerkesztve ]

(#8206) sonaj888


sonaj888
tag

Sziasztok. Jelenleg nemetorszagban tartozkodom es arra vagyok kivancsi hogy itt tudnam e nezni a digi tv-t. Ha otthonrol elhozok egy digi belterit akkor fog e mukodni? Fent a teton van antenna, de nem hiszem hogy el lehet mozgatni mivel egy tarsashaz es a nemetek nem orulnenek neki. :N Jelenleg a belterivel amit használok a kovetkezo muholdakat latja: Astra 19.2E, Hotbird 13.0E, Turksat 42.0E, Astra 28.2E, Sirius2 5.0E, Amos/Atlantic4-5W, Hispasat 30W, Eutel W216E, Hellasat 39E, Astra 1E/3A 23.5E. Jelenleg az Astra 19.2E jonnek a nemet adok. Allitolak az itteni magyarok nezik a digit itt. Ha valaki tud segitsen. Koszonom.

(#8207) rmartin94 válasza sonaj888 (#8206) üzenetére


rmartin94
aktív tag

DIGI-s beltérivel tudod nézni igen, csak az antennát kell elforgatni a helyes pozícióba.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8208) sonaj888 válasza rmartin94 (#8207) üzenetére


sonaj888
tag

Koszi a valaszt,de pont az a lenyeg hogy az antennat nem tudom mozgatni. Melyik muholdat kell keresni hogy fogja a digit?

(#8209) rmartin94 válasza sonaj888 (#8208) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Intelsat 10-02-t kellene megkeresni.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8210) kano válasza sonaj888 (#8208) üzenetére


kano
nagyúr

És az antennához mindenképpen hozzá kell nyúlni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8211) sonaj888 válasza rmartin94 (#8209) üzenetére


sonaj888
tag

Koszi a valaszokat, valahogy megoldom.

(#8212) csibor


csibor
őstag

Ma érzékeny búcsút vettem a digi-től, így innen is távozok.

(#8213) rmartin94 válasza csibor (#8212) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Mi az oka, ha szabad kérdeznem? Bár sejtéseim vannak, miért mondják le ennyien...

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8214) csibor válasza rmartin94 (#8213) üzenetére


csibor
őstag

1. nem kapcsoltam be 3 hónapja, 2.válok, 3. munkanélküli lettem átmenetileg a kiadásokat csökkentem. Magával a minőséggel nem volt bajom, nekem megfelelt.

Nem szőröztem ha néha nem tökéletes minőségben jött be. 3K-ért 2 beltéri, sok tudományos csatorna. Mostanában tényleg nem kapcsoltam be, amit nézek az fent van a neten is.

[ Szerkesztve ]

(#8215) rmartin94 válasza csibor (#8214) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Oké, pont nem ezekre gondoltam, hanem arra, hogy a minőséggel volt bajod. De kívánom hogy megoldódjanak a gondjaid.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8216) Lacc<cs:s>


Lacc<cs:s>
csendes tag

Sziasztok,
olyan problémával kűzdök, hogy a két beltéri egység zavarja egymást. Ha az egyik tv-n vizszintes polarizációju csatornát nézek akkor a másik tv-n is csak azt tudom nézni és a függőlegessel ugyan így. Erre van valami megoldás?

(#8217) rmartin94 válasza Lacc<cs:s> (#8216) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Ez azért van mert Single fej van az antennán, Twin fejet kellene felrakni.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8218) AtHoS válasza rmartin94 (#8217) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egy ilyen single fej -> twin fej csere kb. mennyit kóstál HUF-ban mérve?

read-only mode on the forum

(#8219) g0dl


g0dl
addikt

Ha valaki két beltéris felállást használja, akkor megoldható (műszakilag) , hogy az egyik beltérit ideiglenesen áthelyezze egy másik antennára ( egy nyaralóba pl.)? Vagy ezek valahogy össze vannak kötve?

(#8220) csibor válasza g0dl (#8219) üzenetére


csibor
őstag

nyugodtan, csak legyen ott is tányér :)

(#8221) g0dl válasza csibor (#8220) üzenetére


g0dl
addikt

De akkor ez két egybeltéris előfizetést jelent egy kétbeltéris áráért ( ami azonos az egy beltérissel ha jól értem ).

(#8222) csibor válasza g0dl (#8221) üzenetére


csibor
őstag

Igen, nekem ilyen volt, és 2 helyen is használtam.

(#8223) rmartin94 válasza AtHoS (#8218) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Talán 3500 HUF kb.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8224) AtHoS válasza rmartin94 (#8223) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez akkor nem pénz érte.

Dual beltérire rá lehet kötni a twin fejet? (Hyundai)

read-only mode on the forum

(#8225) rmartin94 válasza AtHoS (#8224) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Rá persze, nekünk is Dual beltérik vannak Twin fejjel.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8226) AtHoS válasza rmartin94 (#8225) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ehhe, közben meglestem a beltéri hátulját és láttam, hogy átkötéssel van a bejövő kábel megoldva a második kártyához :B

A fejcsere házibarkáccsal megoldható vagy keressem vele a "helyi" digi szerelőt?

Merrefelé érdemes keresni ilyen cuccot? Esetleg ahonnan van postázási lehetőség is, mert nem igen tudnék most így hirtelen egyetlen olyan üzletet sem mondani, ahol be lehetne szerezni ezt a twin fejet itt miskolcon :B

Ennél is van alja-közepe-"na ez már jó is lesz" kategória vagy csak szimplán vegyem a legolcsóbbat?

read-only mode on the forum

(#8227) rmartin94 válasza AtHoS (#8226) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Fejből ezek a jó márkák, a digiportal.hu-n írták: Inverto, Strong, Oxyd, Hirschmann, meg még volt egy pár. Házilag is megoldható a fejcsere szerintem, de ha a DIGI cseréli ki, az se rossz ötlet.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8228) Lacc<cs:s> válasza rmartin94 (#8217) üzenetére


Lacc<cs:s>
csendes tag

Köszi a segítséget!

Még egy kérdés:
Milyen fejet érdemes venni?

(#8229) rmartin94 válasza Lacc<cs:s> (#8228) üzenetére


rmartin94
aktív tag

DIGI-nél Oxyd Smartot adtak, nekünk ilyen van. De talán Invertot.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8230) tenonius


tenonius
csendes tag

Sziasztok!
Gondom akadt a távirányítóval!
Múlthét óta van Digi-m, 2 tv-re kértem!
Mind a 2 távirányító felmondta a szolgálatot, a belső szobai teljesen, a kinti meg csak fejtetőn reagál!
Mi lehet a gond?
Válaszaitokat előre köszönöm!

Üdv. András

(#8231) Amarth válasza tenonius (#8230) üzenetére


Amarth
aktív tag

Ha elemcsere nem segít,vidd be ügyfélszolgálatra és kicserélik.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#8232) Lacpac válasza tenonius (#8230) üzenetére


Lacpac
őstag

Próbáld ki, hogy a távkapcsolóban, ahol az elemeket kell berakni, rövidre zárod az érintkezőket.
Találkoztam pár távkapcsolóval már, amit ez helyrerakott.

(#8233) tenonius válasza Lacpac (#8232) üzenetére


tenonius
csendes tag

én ilyen téren igen laikus vagyok, mivel zárjam rövidre!?

Üdv. András

(#8234) Lacpac válasza tenonius (#8233) üzenetére


Lacpac
őstag

Egy drótdarabbal. Két végén leszeded a szigetelést.
Az érintkezők pozitív és negatív pólusát kell vele összekötni.

(#8235) tenonius válasza Lacpac (#8234) üzenetére


tenonius
csendes tag

Megpróbáltam, sajnos nem működik! Beviszem, csak kicserélik!?

Üdv. András

(#8236) BossBoss


BossBoss
őstag

Üdv!

Most szeretnék digi műholdasra váltani. Jelenleg UPC kábel előfzető vagyok. Sajnos a csatorna kínálatuk nekem nem jó, csak az EB és Olimpia miatt maradtam eddig. CSak a digisport miatt váltanék. Infókat szeretnék a kábel kontra műhold témában. Nincs még tapasztalatom. Illetve a HD adás , hogy néz ki a valóságban a kábelhez képest? Azonnal digi kábelt köttetnék be de sajnos az nálunk nem elérhető. Köszi a válaszokat!

(#8237) Orlin válasza BossBoss (#8236) üzenetére


Orlin
addikt

Hello!

HD nincs műholdason.A minőség sem a legjobb és ha jön egy kis eső akkor már nincs is adás...Bár sokan azt mondják ez antenna beállítás kérdése,de nálam voltak kint párszor ezen okok miatt és a probléma még fent áll ha jön az eső Digi megy :D
Van valamint a jelenlegi ominózus szoftver a beltérin amivel a csatorna rendezés problémás...
De van Digi Sport és relatíve nem olyan drága a Digi :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8238) BossBoss válasza Orlin (#8237) üzenetére


BossBoss
őstag

Szuper. Igazából a HD nem is nagyon hiányozna. Kizárólag a digisport miatt akarok váltani. ezek a beltéris cuccok akkor is kellenek ha a TV-m DVB-S-el rendelkezik?

(#8239) csibor válasza BossBoss (#8238) üzenetére


csibor
őstag

Igen

(#8240) Watt25 válasza BossBoss (#8236) üzenetére


Watt25
veterán

Az összes ismertebb szolgáltató közül a műholdas digi adja a legpocsékabb minőséget. És ahogy említették, plusz pénzért sem kaphatsz HD tartalmat.
Az én véleményem, hogy butaság UPC kábelről Digi műholdra váltani, amennyiben HD-s TV-d van. (Na jó, esetleg elfogadható kifogás, az, hogy neked kell a DigiSport. De készülj fel a pocsék képminőségre.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8241) BossBoss válasza Watt25 (#8240) üzenetére


BossBoss
őstag

Sajnos ettől tartok én is. Nagyon háklis vagyok a minőségre, és a pénzt sem sajnálom rá. A diginél a BL, az angol bajnokság. Mondhatni nekem ez szakma is, hogy nyomon kövessem ezeket az eseményeket. Ha neten találnék normális szolgáltatót, ahol "magas minőségben" tudnám nézni akkor eszembe nem jutna váltani. Nem is tudom mi legyen. Még futok pár kört...

[ Szerkesztve ]

(#8242) albiosz válasza BossBoss (#8241) üzenetére


albiosz
őstag

Nálunk ugyan nem szakma, csak rajongás, de 5 éven belül most váltunk harmadszor sport adók elérhetősége miatt (kizárólag e miatt). Volt helyi kábel, aztán UPC, mostanáig Digi, hét közepétől pedig InviTV lesz. Apám meg bátyám nagy olasz fan, kell a Sport Klub. Invinél Digi 2-n kívül van minden Sport 1, 2, Eurosport 1,2, Digi 1, Sport Klub. Minőségben valóban elmaradt kissé a Digi az UPC-től, de ezt árral és kínálattal kompenzálta. Nagyobb problémánk nem is volt velük, tényleg csak a sport miatt váltunk.

Invi viszont úgy éri csak meg, ha telefonnal és nettel együtt rendeled, magában nagyon drága szerintem. A 3 együtt viszont egész korrekt. Akció is van most.

(#8243) BossBoss válasza albiosz (#8242) üzenetére


BossBoss
őstag

Ezzel meg az a gond, hogy net viszont nagyon jó a upc-től(120Mbit). Érdekes ott van Sport1,2,M és szinte semmi nem megy rajta(spanyol, magyar).Van itt környéken pár alternatív szolgáltató(HelloHD,Btel), ahol megtalálható a digisport de a minőségükről fogalmam nincs. Gondolom semmivel nem jobbak, mint a digi. Hát úgy néz ki kompromisszumokat kell kötnöm. :(((

[ Szerkesztve ]

(#8244) rmartin94 válasza BossBoss (#8243) üzenetére


rmartin94
aktív tag

A Hello HD-nak azt írák a sat.hu fórumán, hogy jó nagyon a képminősége, műholdasok között az egyik legjobb.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8245) BossBoss válasza rmartin94 (#8244) üzenetére


BossBoss
őstag

Rosszat még én sem hallottam róla.

(#8246) Mate


Mate
nagyúr

Nekünk UPC digital gold+120-as net van párosítva digi műholddal (telekre van előfizetve, de ha már úgy is fizetjük, legalább házban is lehet nézni digisportot.

Minősége tényleg pocsék UPC-hez képest, főleg kábelhez viszonyítva, de:

Ha nézed az angol bajnokságot+bl-t, nem találsz jobbat, max digi kábelt.
A legjobb, főleg ha nem számít a pénz, ha előfizetsz kábelen egy normális szolgáltatóra és mellete műholdas digire. A lényeg, streamnél jobb és egyszerűbb nézni az adást.

A fentebb írtak nem teljesen igazak, chello bevásárolt idén és keddi bl-t, magyar, spanyol, török stb. bajnokságot a sport csatornák adják.

Digi fociból csak a keddi maradék és szerdai meccseket, illetve angol bajnokságot adják.

Sajnos aki sportrajongó és igényes a minőségre az csak 2 szolgáltatóval tudja megoldani a dolgot....

[ Szerkesztve ]

(#8247) zuzu6612


zuzu6612
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne, megoldható e, hogy a digi kártyát saját beltérimben használjam?. Valahol olvastam rá megoldást, de nem találom.
Köszi a válaszokat.

(#8248) Orlin válasza zuzu6612 (#8247) üzenetére


Orlin
addikt

Nem lehet én úgy tudom.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8249) MrAti86


MrAti86
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot, még sose írtam ide, de ma megteszem! Nekiálltam kamionozni, és kiszeretném vinni magammal a Digit! 1 a problémám! Amit adnak hozzá tányért az nagyon nagy a kamionhoz, ha kicserélném egy 46-55cm-esre azzal vajon müködni fog? Mennyire nehéz lesz beállítani? Mire kell odafigyelni! Sokan mondják, hogy a Digi nem lesz jó kint, de miért nem, nem tudom!

(#8250) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
DIGI műholdas Tv adást hogy tudnék valahogy rögzíteni? (lehetőleg digitálisan, PC nélkül)

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.