Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) Mad79


Mad79
csendes tag

Sziasztok!
Mondjatok nekem valami okosságot a problémámra,ami a következő.
Adott a tányéros digi,ami eddig egy hagyományos 50Hz-es tv-n néztem scart csatlakozással gond nélkül.
Tegnap beújítottam egy Samsung plano 100Hz-es dögöt,aminél ha hirtelen képváltás van (nem mindig),akkor a kontraszt egy kicsit visszaesik majd visszaáll. Ezt dvd-nél,illetve T-home beltérivel nem csinálta. Próbáltam több scart kábelt is,tuti hogy a digi-re allergiás.
Mi a lófütty van ilyenkor??
Köszi ;)

Üdv: Robi

(#7752) Rick4 válasza Mad79 (#7751) üzenetére


Rick4
félisten

Lemondod a szolgáltatást és előfizetsz egy másik tányéros szolgáltató műsorára.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7753) Mad79 válasza Rick4 (#7752) üzenetére


Mad79
csendes tag

Köszi :), nem adom fel a harcot még,de ha minden kötél szakad akkor váltás lesz. ;)

Üdv: Robi

(#7754) Rick4 válasza Mad79 (#7753) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor meg kitartás. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7755) Mad79 válasza Rick4 (#7754) üzenetére


Mad79
csendes tag

Na a probléma megoldva,sima RCA kábellel megszűnt a jelenség,rezzenéstelen a kép. :))

Üdv: Robi

(#7756) Watt25 válasza Mad79 (#7755) üzenetére


Watt25
veterán

Csak éppen a különböző kábeltípusok közül az adja a legrosszabb minőségű képet. Ezért "érdemes" volt új TV-t venni...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7757) Mad79 válasza Watt25 (#7756) üzenetére


Mad79
csendes tag

Köszönöm Watt25 a felvilágosítást,és a számomra kicsit rosszindulatú hozzászólást.
Tény hogy az RCA a legrosszabb jeltovábbító eszköz,de az én esetemben jobb alternatíva mint a SCART csatlakozás,sokkal szebb a kép így, és már nem is ugrál a kontraszt.
A másik dolog ,az előző tv-m már akkor 10 éves volt mikor 15 éve megvettem,és mára már rendesen elfáradt benne a képcső,és ha a két képet összevetem simán 100% a javulás az ,,új" TV-vel. Szóval érdemes volt megvennem. :P

Üdv: Robi

(#7758) Watt25 válasza Mad79 (#7757) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, de én arra is akartam célozni, hogy én a helyedben tovább kutakodnék, mert nem hiszem, hogy normális jelenség amit leírtál, és nem hiszem, hogy az rá a normális megoldás, hogy RCA kábelt használsz.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7759) Mad79 válasza Watt25 (#7758) üzenetére


Mad79
csendes tag

Arra is gondoltam,hogy lehet nem a legjobb minőségű az általam használt scart kábel,és lehet az okozza a problémát. Beruházok még egy drágább,jobb kábelba és meglátjuk. Ha azzal se lesz jó,akkor max. bejelentem hibára és kicseréltetem az egységet. ;)

Üdv: Robi

(#7760) Rick4 válasza Mad79 (#7755) üzenetére


Rick4
félisten

Örüljünk neki, hogy látni mást nem látsz ami számodra zavaró lehet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7761) Feri1990


Feri1990
tag

A mai nap felajánlotta a beltéri a fw frissítését és rányomtam. Ez után ugye már csak országra bontva enged csatornákat keresni. (így néhányat ki is hagyott, ami eddig volt...) De további idegesítő probléma hogy a csatornák átrendezésénél a száma nem változik meg, tehát hiába rakok valamit az első pozícióba az nem kerül az 1-es helyre, csak a sorrend változik. :(((

Valakinek van információja, hogy ezt (illetve h a hiányzó csatornák visszakerülnek-e) javítani fogják, vagy direkt van így és meg kell szokni? :F

(#7762) Jester01 válasza Watt25 (#7756) üzenetére


Jester01
veterán

Általános esetben ezt így nem lehet kijelenteni. Az RCA és a scart csak csatlakozófajták (még csak nem is kábeltípusok). RCA-n is mehet akár progresszív komponens jel, míg scart-on mezei kompozit. Máris az RCA a "jobb". Scart-nál amúgy is komoly nyomozómunka kideríteni melyik jelet is használják az eszközök.

Jester

(#7763) Watt25 válasza Jester01 (#7762) üzenetére


Watt25
veterán

Ez valóban igaz. Csak én alapból arra gondolok, hogy SCART = RGB. Persze ez nem mindig van így, tudom én is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7764) mogyesz válasza Feri1990 (#7761) üzenetére


mogyesz
aktív tag

mondjuk ha a beltéri típusát leírnád, sokat segítene...

(#7765) Feri1990 válasza mogyesz (#7764) üzenetére


Feri1990
tag

Hyundai HSS-5160NA, de már válaszolt a digi is. A frissített szoftverrel már csak a digi csatornalistájában szereplő adások foghatóak, nem is lehet kézzel keresni. Sorba rendezni se lehet a csatornákat, valamint a csatornánkénti hangerő állítás se elérhető ezek után /ezen a beltérin legalábbis/.
(utóbbi kettőnek nem tudom mi értelme, h lebutították)

(#7766) Orlin válasza Feri1990 (#7765) üzenetére


Orlin
addikt

"Sorba rendezni se lehet a csatornákat"

Akkor nem tudom nézettség alapján rendezni??Hát az nagyon jó lenne :((( :((( :(((
Mi ez a hülyeség?? :W

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7767) Feri1990 válasza Orlin (#7766) üzenetére


Feri1990
tag

Nem lehet. Sorba rendezed, kikapcsolod a beltérit és visszaállnak az eredeti helyre a csatornák. Így már csak a kedvencek gomb marad egy alternatívaként.

Szóval amíg lehet használni frissítés nélkül addig ne frissítsetek :)

(#7768) v.attis


v.attis
őstag

És visszatenni a régi fw-t valahogy?
Már én is frissítettem, hiba volt..

(#7769) v.attis


v.attis
őstag

Mindenkinek aki érintett az fw update-el kapcsolatban:
Már javítják a hibát ami a csatornasorrend beállítását és a hangerő csatornánkénti szabályozását illeti. Amint kész lesz a javítás egy újabb update keretében telepíthetjük. Egy diginél dolgozó gyerekkori barátom mondta.

(#7770) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Hali!
Először vagyok még ebben a fórumban, ha nagyon sokszor le volt rágva már a téma, akkor bocs.
Az érdekelne, hogy műholdról HD Digi adást nézni van-e jelenleg bármilyen lehetőség, esetleg várható-e valami ezen a téren, mert már 2009-ben, a kábeles Digisport HD beindulásakor ígérték 2010 végére.
Mivelénk nem jön a Digi kábelen, nem is nagyon várható, úgy hallottam...
Tehát mia legfrissebb újság és milyen lehetőségek vannak a műholdas Digi HD adás terén?

Köszi!

(#7771) Rick4 válasza Gasparius (#7770) üzenetére


Rick4
félisten

Konkrétan és tömören: Nincs rá lehetőség, és még jóideig nem is lesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7772) Gasparius válasza Rick4 (#7771) üzenetére


Gasparius
aktív tag

ok, köszi.
Ennek egyébként technikai akadálya van, vagy a szolgáltatót nem érdekli?

(#7773) Amarth válasza Gasparius (#7772) üzenetére


Amarth
aktív tag

Van rá lehetőség,de nem ajánlott.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7774) Rick4 válasza Gasparius (#7772) üzenetére


Rick4
félisten

Fejleszteni kellene, a várható bevételhez képest iszonyat pénzért. Egyelőre nem látnak perspektívát benne.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7775) Rick4 válasza Amarth (#7773) üzenetére


Rick4
félisten

Mesélj, miről tudsz amit más nem ismer? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7776) Amarth válasza Rick4 (#7775) üzenetére


Amarth
aktív tag

Van Hd adásnak nevezett valami a műholdon(Digi Sport pl),de a dekóder is sokért van,meg nem is annyira Hd az a Hd.

[ Szerkesztve ]

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7777) Rick4 válasza Amarth (#7776) üzenetére


Rick4
félisten

Dehogy van HD adás műholdon. :D Szerintem ezt a dolgot kevered azzal, hogy a digi teljesen digitálisnak hirdette a szolgáltatást, miközben analóg kábelen ment a műsor a tévébe, emiatt balhé volt, és tettek be a kínálatba HDMI-s beltérit. De ettől még a műsor nem lett HD, a kép se jobb. :D
Egyéni műholdvevővel tuti nem fogsz digisportot HD-ben nézni még ebben az évben sem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7778) Lacpac válasza Amarth (#7776) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia

HD adás nincs műholdon. Csak SD.
De a digi sport elég jó minőségű a többihez képest.

(#7779) buffon007


buffon007
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Társ beltéri egységről van szó,melynek típusa:Hyundai HSS 1165NA.
Szoftver frissítést hajtottam végre rajta,majd gyári állapotba raktam a gépet,és újra akartam keresni a csatornákat.
Vagy 14csatornát hoz és 0 rádió adót(egy tv csatorna sem megy,mert lekódoltak,külföldiek),vagy 65 jön be 2 rádióval.A 65ből van kb 6-7foghaó magyar.Rádió egy sem.
Minden hálózaton indítottam csatorna keresést.
Antenna beállításoknál ez van:
Intelsat1002
[11] 12717GHz
Motor/menj 0-hoz Off
Fordít/ment Stop
Hívtam a DIGI ügyfél szolgálatot,ott semmit nem tudtak mondani,küldenek ki 160órán belül egy munkatársat(gyakorlatilag 48órán belül felveszi velem a kapcsolatot).
De érdekelne a ti tanácsotok is.Szerintetek mivel próbálkozhatnék?

(#7780) Amarth válasza buffon007 (#7779) üzenetére


Amarth
aktív tag

Fűzve van a dekóder,vagy külön kap jelet?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7781) buffon007


buffon007
tag

A másik beltérihez van csatlakoztatva.Viszont a fő beltérin minden jó.

(#7782) Amarth válasza buffon007 (#7781) üzenetére


Amarth
aktív tag

Akkor vidd a fő helyére,keresd ott le.
Fejcsere lesz Twin-re,hogy mindkettő rendesen menjen.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7783) buffon007


buffon007
tag

milyen fejcsere lesz twinre?:)
oké,pillanat,megnézem,remélem összejön.

(#7784) Amarth válasza buffon007 (#7783) üzenetére


Amarth
aktív tag

Valszeg nálad egy kimenetes fej van fent,azt kell kétkimenetesre cserélni.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7785) buffon007


buffon007
tag

de eddig bármikor próbáltam ezen a gépen újra keresni,mindig engedte.
csak most nem,ezért volt ez nekem furcsa.

(#7786) Amarth válasza buffon007 (#7785) üzenetére


Amarth
aktív tag

Sikerült a lekeresés?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7787) buffon007


buffon007
tag

Még sajnos nem néztem meg,mert dolgozok,csak volt egy kis szabadidőm feltenni a kérdést.
Délután kipróbálom,remélem,hogy neked lesz igazad.
És köszönöm a próbálkozásodat.

(#7788) Amarth válasza buffon007 (#7787) üzenetére


Amarth
aktív tag

Szívesen :)

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7789) buffon007


buffon007
tag

Amúgy tuti,hogy ez lesz a megoldás?Esetleg szerelő vagy,így jártasabb vagy ezekben a dolgokban?

(#7790) Amarth válasza buffon007 (#7789) üzenetére


Amarth
aktív tag

Több évig ezt csináltam,van fogalmam róla,nagyon valószínű,hogy ez lesz a baj.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7791) Rick4 válasza Lacpac (#7778) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik dream-ed van? Ebből a képből neked kiderül bármi is a minőséggel kapcsolatban? Jó, máshol trükköznek a pal felbontása helyett a kisebbel, de az még nem lesz észvesztő különbség, hogy 720X 576-ban jön.. :D
Vicc egyébként, de a HelloHD-nál lényegesen jobb minőségben jön a digisport, mint a digin. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7792) Lacpac válasza Rick4 (#7791) üzenetére


Lacpac
őstag

Nem dreambox, hanem Nokia d-box2 Enigmával. Nem érzem azt, hogy valami komolyabb, újabb kellene.
Ez is mindent tud. SD kártya beépítve, memória 32MB-ról 64-re duplázva.

Van hogy kisebb felbontásban sugároznak egy-két csatornát. Nincs meg a 720×576, amúgy észrevehető. (LCD-n)
Van hogy a Symbol rate is alacsonyabb. Diginél álltalában 27500 (láttam már alacsonyabb értéket is, na ez már szembetűnő változást hoz), UPC-nél mindig 28000 KSymbols/s

Én nem azt mondtam, hogy jó minőségben sugározzák a digisportot, hanem azt, hogy jobb mint a többi. :)

[ Szerkesztve ]

(#7793) buffon007 válasza Amarth (#7790) üzenetére


buffon007
tag

köszi a segítséget,a probléma megoldódott.Tényleg köszi.:)
Isten vagy,ha hív a szaki,megmondom,hogy kaptam egy szakembertől segítséget,ha már ők nem értenek hozzá.

(#7794) Rick4 válasza Lacpac (#7792) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a HD nem kell, akkor ez is tökéletes. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7795) Amarth válasza buffon007 (#7793) üzenetére


Amarth
aktív tag

Szívesen,máskor is :)
De ha nem akarsz máskor is ilyen "gondot", fontold meg a fejcserét.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7796) buffon007


buffon007
tag

Lassan a költözést fontolgatom,már nem akarom nagyon ilyenekkel foglalkozni.De legalább most is tanultam valamit.

(#7797) zeg74


zeg74
aktív tag

Sziasztok.
Humax IV beltérin hogyan kell fw frissíteni?

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#7798) Lala6 válasza zeg74 (#7797) üzenetére


Lala6
őstag

(#7799) Encsyke


Encsyke
csendes tag

Helló! Nagyon szépen kérem valaki segítsen nekem, mert már leolvad az agyam!!! :W
Szoftverfrissítés után nem tudom beállítani a csatornákat... vagyis elmozgatom őket, de nem teszi át rendesen... Ehh! Szóval teszem azt az RTL Klub a 47-es, de én átszeretném tenni a hetesre, ami a Fashion, elmozgatom, leokolom és a hetes helyén ott virít a 47 és a Fashion megy továbbra is, de az RTL Klub infóját mutatja.
Ja és ez nem kábel, hanem tányéros. Valaki, ha tud, legyen szíves segítsen nekem. Előre is köszönöm!

(#7800) Feri1990 válasza Encsyke (#7799) üzenetére


Feri1990
tag

Nem lehet a csatornák sorrendjén módosítani az új szoftverrel. Nálam hangerőt se lehet állítani külön-külön csatornánként.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.