Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Rick4 válasza tomic (#7000) üzenetére


Rick4
félisten

Arra gondoltam, hogy észrevetted a minőségi problémákat képileg és hangilag. Az egy dolog, hogy az Astra keleti 19.2°-on van, ez a hold meg 0.8°nyugaton, a nyílásszög a földrajzi elhelyezkedésedtől függ, az emelkedési szög meg szintén. Sőt, ha nincsen forgatód, akkor a fejen is tekerni kell majd. Ha nem csináltál ilyet, jobb, ha a szerelőt hívod, de ha most akarsz upc-hez átmenni, ők úgyis felszerelik neked.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7002) tomic válasza Rick4 (#7001) üzenetére


tomic
addikt

Nos én jelenleg németben élek ,a francia, svájci 3-as határnál.
Én állítottam be ezt is mikor ide kihoztam. De azt halottam , hogy a thort nehezebb befogni.(átlag usernek)
Esetleg meg tudod mondani így hány fokot kéne nyugatra tekernem?
A lakhely Offenburg.
Kifelejtettem UPC-m van jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#7003) Rick4 válasza tomic (#7002) üzenetére


Rick4
félisten

Volt valahol egy számoló térképen mutató oldal, de azt most nem találom, ha a upc a saját beltérijével megy, akkor neked elég egy új műholdat felvenni, és annak egy TP-ét beállítani. Mivel a thor 5 megfelelően erős jelszintet produkál, így nem lesz nehezebb megtalálni, talán azt mondanám, hogy tekerj jobbra 2-ot, meg bólintsd picit lejjebb a tükröt, és ott kellene finoman mozgatni. Nem tudom milyen módszerrel csináltad, de ha az Astra meglett, ez is meglesz.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7004) tomic válasza Rick4 (#7003) üzenetére


tomic
addikt

Egyszerű volt a módszer. Megnéztem a többi ház tetején merre áll az antenna és ott próbáltam. Igaz tartott 2 óráig de meglett.
Most lesz valamikor az átállás az upc nél és nem akarok adás nélkül maradni. A frissítő szoftvert már letöltötte csak a jelet kéne befogni. :U
Ha van időd és esetleg megtalálod az oldalt írnál?
Addig küzdök mint malac a jégen. ;)

(#7005) tomic válasza Rick4 (#7003) üzenetére


tomic
addikt

[link]
Találtam egy ilyet. Lehet neked ez többet mond.

(#7006) Rick4 válasza tomic (#7005) üzenetére


Rick4
félisten

Az oldal nem rossz, de térképészeti műszerek nélkül értéket hiába mondok. Az ottani antennák is valószínű az Astrára vannak belőve, így az némileg könnyebb volt. Itt ezt úgy képzeld el, hogy az egyenlítő fölött a Clark övön vannak sorban a műholdak. Amit Te konkrétan keresel, az a nyugati 0.8°-on van, vagyis ha Greenwich-ben laknál, akkor a délhez képest épp csak egy picit kellene elfordítanod nyugatra, ha eg megvan, már csak az emelkedési szöget kell megtalálni. Mondhatok erős TP értéket, ami alapján könnyebb lesz megcsinálni, de próbálkozni kell, a kézzel tekergetés sosem volt egyszerű, és főleg a digitális beltérikkel nem az. Ha meg megjelölöd az antennád jelenlegi helyzetét, akkor kudarc esetén relatíve könnyen vissza tudod állítani.
Nekem van egy ilyenem, 3 ezer forintos kis vacak (ráadásul ajándékba kaptam egy fórumtárstól) de bevált, ezzel sokkal könnyebb, mondjuk 5 perces művelet..
[link]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7007) tomic válasza Rick4 (#7006) üzenetére


tomic
addikt

Ilyenem van.
Sípol ha valami van. Illetve ez majdnem mindig.

(#7008) Rick4 válasza tomic (#7007) üzenetére


Rick4
félisten

Na, akkor hajrá, meglesz az 10 perc alatt, ha jó irányba tekered.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7009) tomic válasza Rick4 (#7008) üzenetére


tomic
addikt

Mára feladom.
Sípol ez ha kell ha nem . Háta mögé álltam a tükörnek és jobbra fordítottam.
Itt találtam 2őt, de a jelerősség ill minőségi csík nem akart kimozdulni.
Lehet szerelő lesz ebből. 50-100 euro kb.
Azt még le tudnád írni ,hogy is kell pontosan a szoftvert pontosan frissíteni?
KI kell kapcsolni ill áramtalanítani is kell?

(#7010) v.attis


v.attis
őstag

Hadd kérdezzek már valamit: Az hnogy lehet, hogy van egy dual beltérim meg egy egykártyás (tehát 3 tv-n nézek digit) dualnak mindkét részén ugrál a jelminőség 75-90% között, a másikon meg állandó 98%?
És most nem ilyen digifikázós beállítottságú választ várok, hanem ötletet, mondjuk szerelőtől.

Quad fejem van, az egykártyáshoz egy darabból megy a kábel, a másikhoz azt hiszem egy helyen van toldva, de rendes koax kábel toldó elemekkel. A dualhoz is két kábel megy a fejtől, tehát tulajdonképpen a fejtől 3 kábel megy 3 beltérihez. Mindhárom helyen 77% a szint és a fent említett módon ugrál a minőség.
Az, hogy a jelszint 77% mindenhol nekem azt árulja el, hogy valószínüleg picit elmozdult az antenna valamelyik viharban a nyáron. De, hogy a minőség miért szarabb a dual beltérin???
Szinte minden tp-n szarabb a vétel és van amikor a cooltv abszolút elromlik a dualban és a másikon még megy.

Hogyan lehetséges mindez?

(#7011) Rick4 válasza tomic (#7009) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem nem tudod, hogy kell kezelni ezt a kütyüt. Hallgatod, mikor sípol, a kis potméteren visszaveszel, ezáltal nem fog úgy sípolni csak ha pontosan a holdon van a tükör. Aztán még egyszer visszaveszed, és akkor már nagyon apró mozdulatokra is elhallgat. Jobbra-balra-fel-le belövöd, meghúzod a csavarokat félig, és kiveszed a koaxból, hogy lásd a beltérin a képet...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7012) Rick4 válasza v.attis (#7010) üzenetére


Rick4
félisten

Felejtsd el a beltéri térerőjelzőjét, az csak egy viszonyítási érték, már akkor 99%-on van, mikor egy valós téterőmérő eszköz 70% körül áll. Valószínű a digis tükör méretéhez van állítva. Jelszintnél SNR, AGC, BER értékekről érdemes beszélni, az egy viszonyszám ami mérvadó, és beltéritől függetlenül azonos érték. Ha van kép, hagyjad.

Rossz példa, de mintha azt mondanád, hogy a kocsiban háromnegyedig van a tank. Ez valakinek 25 liter, valakinek meg 75. Ezért egyszerűbb literről beszélni..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7013) tomic válasza Rick4 (#7011) üzenetére


tomic
addikt

Ezt próbáltam. Akkor úgy kell , hogy a tekerőjét a 0 értékre állítom. Ezután eltekerem a tükröt és mikor sípol akkor a tekerőt min vagy plusz irányba tekerem. Akkor abba hagyja a sípolást.
Ezután pici finom mozdulattal kell még finomhangolni.
A tv és az antenna között nincs 2méter. Kint van az ablakban.
Amikor a kis kütyüvel keresem akkor látom közben a tv-t. Látom a jel és minőségi csíkot.
De sajna ez nem mozdul.
Apropó csak akkor mozdul ki ha kikötöm a kis kütyüt és csak a koax megy a tv be?

(#7014) lány77


lány77
csendes tag

Valaki árulja már el nekem,hogy a picsába törlöm magam erröl az oldalról.
Köszönöm

(#7015) tigipuf válasza lány77 (#7014) üzenetére


tigipuf
senior tag

:U :Y
Lehetetlen :( ,örökre itt ragadtál :K

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7016) Rick4 válasza lány77 (#7014) üzenetére


Rick4
félisten

Nyomd be ide, hogy sz@r a digi, aztán vitázz össze azokkal akik szerint pedig csodálatos, kis anyázás, és repülhetsz is.. :D,

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7017) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

mivel a kábeltévé-szolgáltatónk egy nagy kalap ****, gondoltam, hogy kipróbálom a műholdas digi tévét.
mivel a műholdas tévéről még a 90-es évek elejéről van emlékem - szemcsés képek -, kérdezném, hogy mennyire jó a képminőség, mennyire befolyásolja az időjárás, elmegy-e a kép, ha fúj egy picit a szél? :F (mint a mostani kábelen...)

a dupla-duál akció egész jónak tűnik - 3200 Ft-ért 4 tévé.

(#7018) darkdead válasza scott_free (#7017) üzenetére


darkdead
tag

Szerintem a műholdas még mindig bohóckodik ha jön a vihar!

(#7019) Rick4 válasza scott_free (#7017) üzenetére


Rick4
félisten

Van-e lcd tévétek, illetve 70 centinél nagyobb képcsöves? Vagy inkább másképp kérdem:
Ültök-e minden nap 3-4 órát a tévé előtt? Járattok-e tévéújságot, vagy interneten nézitek-e a tévéműsort? Vesztek-e román mosóport, kávét? A tévén hallgatjátok a tévét, vagy házimozirendszeren?
A kép nem a szélfújástól megy el (vagy ha igen, az könnyen orvosolható), a jel nem tud áthatolni a vastag felhőn, de jellemzően egy alkalommal ez 10 perc kiesést jelent...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7020) scott_free válasza Rick4 (#7019) üzenetére


scott_free
senior tag

"A kép nem a szélfújástól megy el (vagy ha igen, az könnyen orvosolható), a jel nem tud áthatolni a vastag felhőn, de jellemzően egy alkalommal ez 10 perc kiesést jelent..."

és ez milyen gyakran fordul elő?
amúgy hagyományos tévéink vannak.

(#7021) Rick4 válasza scott_free (#7020) üzenetére


Rick4
félisten

Az alap probléma nem ez, amikor vihar van, akkor előfordulhat. Te tudod, hogy felétek milyen sűrűn van vihar...
Szerintem nézz meg valakinél egy ilyet, tulajdonképp nézhető, 4 tévére meg ennyiért jó...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7022) scott_free válasza Rick4 (#7021) üzenetére


scott_free
senior tag

igen, azt hiszem, ki fogom próbálni.
még másfél hónap van a kábeltévés hűségszerződésből, azalatt pont ki is derül, hogy mennyire megbízható a digi. (ugye náluk nem kell hűségszerződést kötni)

(#7023) NagyDave


NagyDave
tag

Üdv! Nekem ez az első bejegyzésem ezen a fórumon, most regisztráltam^^

Azért írok, mert nekünk is megfordult a fejünkben, hogy átváltunk Digi-re UPC-ről. Ha jól hiszem, már 2005 szeptembere óta van UPC-nk, de mióta átforgatták az új műholdra azóta akadnak gondok, de hát nem csak nekünk. Akadozik a kép, elmegy a hang, vagy éppen az akadozik. Pedig még először örültem is, hogy kapunk új csatornákat. Akkor meg már szinte ugráltam örömömben, amikor megláttam, hogy a 3 kis Discovery is fent van a UPC Direct-en. Igaz, hamar el is ment a kedvem, hiszen mind a 3 angol nyelvű, de persze kapunk hozzá - ha kell - norvég vagy svéd feliratot...
Miután a szerelő átállította az antennánkat, gondoltuk, megrendeljük a két Filmbox-ot. Máskor ha egy új csomagot akartunk, akkor csak be kellett telefonálni és 15 percen belül nézhettük az új csatornákat. Most pedig vagy 2 hetet vártunk arra, hogy szóljanak, hogy akkor hogy is megy ez...mert egy papírt kellett leadnia a szerelőnek. Aztán pedig kiderült, hogy persze igénybe vehetjük ezt a csomagot, de akkor még egy év hűséget is kéne kötni...emlékeim szerint ilyenek korábban nem voltak. Nem feltétlenül tett jót a változás a UCP-nek. A Discovery-kre visszatérve: Érdeklődtünk és azt mondták, hogy szeptember 6-ától élvezhetjük magyar szinkronnal őket, mert most még teszt van...igaz, ebben nem értem az összefüggést, mert magyarul is tesztelhetnének nyugodtan és elvileg nem is a magyar verziót vették meg, így rá kell illeszteniük a hangsávot. Arról nem is beszélve, hogy néhol nincs műsorújság, összemegy a kép [két oldalt fekete] és a magyar eurosport2 egy napon át angolul megy a magyar hangsávnál...de persze ha átállítom angolra, akkor persze angol lesz, de mégsem ugyanaz. Valamint nem értem, hogy miért van fent a Sportm, mikor ugyanaz megy rajta majdnem, mint a sport1-en,2-n meg ismételget, akárcsak a Cinemax 2...
Tudom, ez egy Digis fórum, csak éppen gondoltam, hogy leírom a panaszaimat, és hogy így érdemes-e digire váltani, hogy ott mire számíthatunk. Igazából egy kicsit talán hiányozna a Comedy Central, de más nem nagyon fájna és ugye ott a Digisport...
A reakciókat előre is köszönöm =)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#7024) v.attis válasza NagyDave (#7023) üzenetére


v.attis
őstag

Hát, ezt a digi is tudja, csak itt kapásból megy minden magyarul. EPG nincs itt sem, viszont van 50 magyar csati és szerintem elég jól össze lettek válogatva. Persze tökéletes szolgáltató nincs, így a digi sem az.

(#7025) jata


jata
csendes tag

Sziasztok!
Megszeretném kérdezni, hogy a tv6 csak a fő beltérin jön nincs valami megoldás, hogy a másikon is foghassam?

(#7026) jata


jata
csendes tag

Sziasztok!
a tv6-ot hogy foghatom mindkét beltérin?

(#7027) v.attis válasza jata (#7026) üzenetére


v.attis
őstag

kicseréled a fejet twin vagy quad fejre.

(#7028) NagyDave válasza v.attis (#7024) üzenetére


NagyDave
tag

Köszi a választ =] Hallottam már jót és rosszat is a Digiről. Van, aki azt mondta, hogy a legtöbb csatihoz van műsorújság meg jó a képminőség is és még problémájuk sem volt, csak ajánlani tudja. De van olyan, aki meg mindig bajlódik vele és gyakran kell szerelőt is hívni...

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#7029) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Sziasztok!

Tegnapi nap vagy 20x állt meg a kép, ezt csak úgy lehet megcsinálni ha elkapcsolok majd vissza. Eddig csak Boomerang-on csinálta de most szinte mindegyiken produkálta ezt. Ez milyen hiba lenne? Más is tapasztalt már ilyet? Jelezzem a Diginek? Kicsit bosszantó mikor ép a film kellős közepén tartasz.... :(((

(#7030) thoomas26


thoomas26
csendes tag

Sziasztok! Régóta DigiTv-s vagyok, az Intelsat mellett már korábban beállítottam a Thor3 és a Hotbird műholdakat is. A menüben, a Keresés menüpont alatt, szóval simán ment a (gondolom) sokak által ismert módon. Most volt egy kis gond a beltérivel, egy 'gyári beállítás visszaállítása' is történt rajta, így alapból az Intelsat csatornáit vissza is állította. Most azonban az a gondom, hogy hiába megyek rá a Keresés pontra, és mondom neki, hogy Thor3 vagy Hotbird csatornáinak keresése, keresi, eléri a 100 %-ot, és kiírja, hogy nem talált csatornát... Ez mitől lehet? Volt pár nagyon jó csatorna (pl. City Tv), amit nagyon hiányolok, s most nem tudom, hogy tudnám újra a "beltéribe varázsolni" őket. Kérem, aki tudja a megoldást, segítsen nekem! Előre is köszönöm!

(#7031) v.attis válasza thoomas26 (#7030) üzenetére


v.attis
őstag

A megoldás a következő:
Ha már beírtad kézzel az új műholdat, akkor keresd meg a neten a City Tv adatait, de itt a fórumban is megvan szerintem. Transzpondert és a hozzátartozó adatokat szépen hozzáadod. Ha megvan akkor adsz egy keresést újra, elég csak az új műholdon végezni. Ha szerencséd van, akkor egy rakás transzpondert és persze ezzel együtt egy rakás csatit is meg fog találni. Biztosabb a siker, ha 2-3 transzpondert adsz hozzá, nem csak egyet. De ha neked csak a City tv kell, akkor az ő transzpondere is bőven elég.

(#7032) v.attis válasza thoomas26 (#7030) üzenetére


v.attis
őstag

Lehet nálad a hiba, a rosz időjárás, de lehet a küldő oldalon is a hiba. Asszem Bukarestből lövik fel a műholdra az egész csomagot (mintha egyszer írták volna itt a fórumon), ha ott qrva szar idő van, akkor az lehet az oka. De mivel senki nem jelezte ezt a problémát, gyanítom, hogy nálad van a cumi. Antenna elmozdulás???

(#7033) thoomas26 válasza v.attis (#7031) üzenetére


thoomas26
csendes tag

Hello Atis! Köszi a választ! Egy kicsit kezdő vagyok én az ilyen dolgokban, leírnád nekem légyszives, hogy pontosan mit kell és hova írjak a beltéri menüjében? Köszi előre is!
(Nem hiszem, hogy antenne elmozdulás; semmi gondom nem volt, míg az antennakábel beltéribe való csatlakozóját cserélte egy digis szerelő, és csinált végül a beltérin egy resetet, és minden intelsatos csati újra a "gyári helyre" került. A City tv (például) meg sehol, ugye... de mint írtam, míg korábban a menüből rákerestem a thor3-ra, szépen meg is találta a csatikat rajta, most viszont egyszerűen nem talál rajta semmit; a szerelő állított rajta el valamit?? Ugyanis a menüjében is "garázdálkodott", de nem figyeltem, hogy mit... szóval gondolom, a problémám, menüből megoldható!)

[ Szerkesztve ]

(#7034) Rick4 válasza v.attis (#7032) üzenetére


Rick4
félisten

Konkrétan megkérdeznélek, mi a véleményed most a digiről, ha pl az RTL Klub-ot nézed?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7035) thoomas26


thoomas26
csendes tag

Sziasztok! Nos, gazdagodtam egy fontos infóval a tegnapi hozzászólásom óta. Azt mondta a DigiTv-s szerelő, hogy a DigiTv központilag tiltotta le, hogy az Intelsat mellett a Hotbird vagy a Thor3 műholdra is rá lehessen keresni. Azért írja ki ez utóbbbi 2 műhold esetében a beltérim, a csatornák keresésée parancs után, hogy "Sikertelen", meg hogy "Nem talált csatornát". (Korábban ugyanez a művelet simán ment, listázta szépen a csatikat!)
Most nagyon elszomorodtam, ugyanis volt pár Thor3-as (szabadon fogható) csatorna, ami most nagyon hiányzik... Mit gondoltok, semmi megoldás nincs???

(#7036) v.attis válasza thoomas26 (#7035) üzenetére


v.attis
őstag

Azt nem tudom, hogy ha most keresném be a űholdakat, akkor sikerülne-e, de azt tudom, hogy most mennek. Jelzem, kb 5 hónapja le vannak tárolva.
Holnap megkeresem pontosan, hogy mit is kell tenni a műholdak megtalálásához és leírom.

(#7037) v.attis válasza Rick4 (#7034) üzenetére


v.attis
őstag

Hangja lehetne jobb. Ha kiteszem a házimozira a hangot akkor pl. a Utv után elképesztően gyenge minőségű.
Ha akadozásra, meg ilyesmire gondolsz, akkor az nincs. Nekem a kép jó. A hangot is megszokom az első 5 perc után. Mondjuk nem kell rajta akusztikus koncertet nézni... ahhoz nagyon szar lenne.

(#7038) thoomas26 válasza v.attis (#7036) üzenetére


thoomas26
csendes tag

Köszönöm szépen! Egyébként gyanús, hogy most már neked sem menne, ugyanis múlt hét pénteken történt az az ominózus gyári újrabeállítás, előtte gyakorlatilag egy perccel még néztem a thor3 műhold korábban beállított csatornáit, azonban hogy az újrabeállítás alatt törlődött minden, a thor3 és hotbird-et már nem engedte keresni, csak az intelsat-ot. Mondom a szerelő állítja, hogy ezt maga a DigiTv tiltotta le, hogy aki már újfent akarna keresni, nem menjen... :(( Hát szóval nagyon szomorú vagyok. Mekkora egy baromság ez!!!
(Még annyit jegyeznék meg, hogy a beltéri menüjében az újraindítás után is bent vannak a Keresés menüpontban a Hotbird és a Thor3 néven a műholdak is az Intelsat mellett, csak egyszerűen míg korábban sikeres keresést lehetett végrehajtani, most sikertelent, nem talál rajt egy csatornát sem...)

[ Szerkesztve ]

(#7039) Coolmat válasza thoomas26 (#7038) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Nem tudom milyen beltérid van, ha jól sejtem valamilyen hyundai. A Thor3-on és a Hotbirdön talán azért nem enged keresni, mert már nem azon a pozíción vannak mint régen (szóval nyugodtan ki is törölheted őket a listáról), most az Intelsat mellett a Thor5 és Thor6 található még ott. Én dual hunyadira kétféleképpen is tudtam FTA csatornát keresni:
- Az Intelsat műholdhoz adsz hozzá új TP-t a listáról. Ha a Thor5 vagy 6-on van a TP, akkor is simán hozzárendeli az Intelsathoz, és le is keresi sikeresen.
- Felveszel két új holdat Thor5 és Thor6 néven, majd azokhoz adod hozzá az új TP-t a fent linkelt listáról.

(#7040) v.attis válasza Coolmat (#7039) üzenetére


v.attis
őstag

Csak egy kérdés: Ha nem ott van a thor3 ahol eddíg, akkor miért megy tökéletesen nálam?

(#7041) v.attis válasza thoomas26 (#7038) üzenetére


v.attis
őstag

Szóval Hyundai beltérim van, ahhoz így kell hozzáadni a City Tv transzponderét:
Ha a thor3 holdat hozzáadtad a listához, akkor:

Menü->Telepítés->TP Szerkesztés/Keresés

utánna kitöltöd a mezőket a következőképpen:

Műholdnév .......................Thor3 (ezt csak ki kell váasztani)
TP frekvencia ...................11,958 GHz
Polarizáció ......................Függőleges-14V
Szimbólum sebesség .......28,000 MPS
Keresés ..........................Szabad+Zavart (erre okét nyomsz és elméletileg keresni kezd)

[ Szerkesztve ]

(#7042) Coolmat válasza v.attis (#7040) üzenetére


Coolmat
őstag

Valószínűleg azért, mert már az új Thor5 és Thor6-os TP adatai vannak megadva nálad a Thor3 névre keresztelt holdon. Mint írtam akár az Intelsathoz is hozzáadhatod ezeket a TP-ket. thoomas26 viszont azt mondta, hogy volt egy gyári visszaállítás a beltérijén, és valószínűleg a Thor3 és Hotbird holdra visszaállítodtak neki a régi TP-k, csakhogy ezek már nem éppen aktuálisak (több éves szoft. fut már ezeken a beltériken).

(#7043) thoomas26 válasza v.attis (#7041) üzenetére


thoomas26
csendes tag

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm, sikerült!! Beírtam Atis, úgy, ahogy leírtad! Tulajdonképpen a Ghz-es értéken kellett állítanom, erről az apró, ám igen fontos dologról nem tudtam! Köszönöm mégegyszer! (A szerelőről, aki meg azt mondta, ez semmi képpen nem lehetséges, meg van a véleményem...)

(#7044) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

beköttetett a digi nálunk is - a képminőség kellemes meglepetés a számomra, mert sokkal rosszabbra számítottam.

viszont van egy problémám: jelenleg még megvan a régi helyi kábeltévés csomagunk is, és ezért mindkettő rá van kötve a tévére. (külön boxról megy mindegyik)
de nem igazán hajlandóak együtt működni: ha bedugom a fali csatlakozóba a kábeltévé kábelét, akkor a diginél búgni kezd a hang és romlik a képminőség. ha kihúzom, akkor tökéletes.
sőt, valójában az egy emelettel feljebb lévő tévénél is ugyanez történik, pedig arra csak a digi van rákötve külön dual beltéri egységgel! :Y
(tehát itt a villamos vezetékeket leszámítva nincs semmiféle fizikai kapcsolat a tévé és a kábeltévé között)

a kérdésem az lenne, hogy mitől van ez, ill. van-e bármilyen megoldás erre a problémára? :F

(#7045) v.attis válasza scott_free (#7044) üzenetére


v.attis
őstag

Hátöööö, az elektrotehnika néha tud meglepő dolgokat csinálni.
Ha mindkettőt koax (antenna) kábellel kötnéd a tv-re akkor splitter kell hozzá és nem elég egy közösítő. Ez megszűri a visszafele áramló jelet, tehát nem lesz visszamenő jel.
Ellenben ha mindkettőt scart kábellel kötöd, akkor ott szerintem a tv-vel van valami. Esetleg egyiket antenna kábellel, másikat scart-al kellene rákötni, úgy mennie kell...

(#7046) Rick4 válasza scott_free (#7044) üzenetére


Rick4
félisten

Ha jól értem, akkor van egy kábeltévés csomagod ami STB-ről megy, és egy műholdas digis csomagod, ami szintén STB-ről megy, gondolom ha búg, akkor az egyik scartttal, rca-val van bedugva a tévébe, a másik koax-szal.. Neked egy földhurok leválasztó kell, egyébként minden gond nélkül összedugatod. [link]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7047) scott_free válasza Rick4 (#7046) üzenetére


scott_free
senior tag

#v.attis, #Rick4: köszönöm a válaszokat!

a kábeltévé scarttal van a tévére kötve, a műhold pedig rca-val (mivel a tévén nincs 2 scart bemenet).

próbálgattam tovább, így néz ki a helyzet:
- a digis műhold dual-készülékére a második tévét koax-szal lehet csatlakoztatni, azon tökéletes a hang és a kép.
- a helyi kábeltévén az analóg csatornákat koax-on nézve szintén jó a kép és a hang.
- a digitv és a kábeltévé scarttal vagy rca-val csatlakoztatva búg. (persze csak akkor, ha a kábeltévé koax-kábele csatlakoztatva van a boxhoz)
- a digitv egy emelettel följebb akkor is búg, ha csak az van - teljesen külön kábelezéssel - egy másik dual-készülékkel a tévére kötve.

és most hogy visszagondolok, a műhold bekötése előtt is előfordult ilyen búgás, ha a számítógépben lévő tévékártyát rca-val kötöttem a kábeltévé boxára. akkor azt hittem, hogy vmi a számítógépben zavar be. viszont ez nem állandóan jelentkezett, hanem összevissza.

erre is jó az a földhurok-leválasztó? :F

[ Szerkesztve ]

(#7048) Rick4 válasza scott_free (#7047) üzenetére


Rick4
félisten

A probléma onnan ered, hogy a készüékek összegerjednek. Erre van kitalálva a földhurok leválasztó, de ugye ezt amit linkeltem, konkrétan csak a koaxdugó után tudod bedugni.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#7049) Zotya1234


Zotya1234
csendes tag

Nekem is digitv van. A minőségről annyit szeretnék mondani, hogy láttam már t-homos meg hello hd sd adást, hát nemvoltam tőlük elájulva. A hd adás az más. De kérdezem én megéri azt a plussz költséget azért az egy két hd adásért. Kell egy jól beállított stabilan felszerelt antenna, jó fej, megfelelő kábel és nem utolsósorban egy jó tv. Itt a tv képjavító áramköreire gondolok. Ja és még annyit hogy a szomszédomnak upc van és kulázza rendesen.
Végezetül az a véleményem, hogy (rosszabb minőségű adást) egy jó tv bőven kompenzálja, egy valamivel jobb adás, régebbi tipusu készülékkel. Itt lcd vagy plazma tévékre gondolok.

(#7050) scott_free válasza Rick4 (#7048) üzenetére


scott_free
senior tag

köszönöm szépen, egy ilyen földhurok leválasztóval sikerült tökéletesen kiküszöbölni a problémát! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.