Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) Reag3nS


Reag3nS
senior tag

Üdv!

Valaki adott egy gyűjteményhez linket, ahol a szolgáltatók által nyújtott minőségek voltak összehasonlítva. Meg tudná valaki adni azt a linket?

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#8152) Lajos84


Lajos84
csendes tag

Nekem olyan problémám van hogy a digi csatornák teljesen összekeveredtek és nem tudom sorba rakni őket. Ezért sorba raktam a kedvencekben a csatornákat, de sehogy se tudom a beltérit átváltani a kedvencekre.
Erre kéne egy megoldás amúgy Humax beltérit használok

(#8153) Watt25 válasza Reag3nS (#8151) üzenetére


Watt25
veterán

Én csináltam egy ilyet, lehet, erre gondoltál.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8154) Reag3nS válasza Watt25 (#8153) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Igen ez az. Koszonom!

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#8155) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Lehet nem a legmegfelelőbb helyen kérdem, de próba cseresznye.
Amit szeretnék:
PC használat közben PiP-ben nézni a digi-n keresztül az Olimpiai közvetítéseket.

Adott:
- műholdas Digi beltéri (scart csati)
- samu LE40 C650 LCD tv
- PC (hdmi)

Én vagyok a figyelmetlen, avagy nem lehet azt megoldani, hogy a főképen a PC képe legyen és PiP-ben kis képen a scart-on jöjjön a digi adása?
Két külön bemenettel ez nem megoldható és csak a tv belső tunerére tolt kártyával (mondjuk Mindig TV), avagy antennával (szabadon fogható csatornák) lehet megvalósítani?

Előre is köszi a választ!
Üdv!

...elmúlik...

(#8156) Argos válasza Lajos84 (#8152) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Megnyomod a "List" gombot, és a jobb oldali navigációs (hangerő) gombot. Ott lesz a lenyíló menüben a Kedvencek, ránavigálsz, kiválasztod amelyik kedvenc listád épp akarod és OK.
Onnantól a program léptető gombbal tudsz mozogni benne, azon sorrend szerint, amit beállítottál.

...elmúlik...

(#8157) Flashget válasza Argos (#8155) üzenetére


Flashget
félisten

a tévéd a gyenge láncszem ebben mert csak egy tuneres..amit szeretnél ahhoz két tuneres kellene a tv-be.

nekem D6500 van ami DVB-T/C tuneres hirdeti a PIP funkciót a samsung.
a valóság az a pip funkció csak akkor működik ha netezek a tévével vagy a smart funkciót használom. Viszont egyszerre két csatornát nem tudok vele nézni mert csak egy tuneres.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#8158) Argos válasza Flashget (#8157) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Köszi!
Tartottam tőle, hogy túl jól hangzott ez az elképzelés a fejemben... :U

...elmúlik...

(#8159) Lajos84 válasza Argos (#8156) üzenetére


Lajos84
csendes tag

Megnyomod a "List" gombot, és a jobb oldali navigációs (hangerő) gombot. Ott lesz a lenyíló menüben a Kedvencek, ránavigálsz, kiválasztod amelyik kedvenc listád épp akarod és OK.

Hát én is így csináltam eddig is, de egyszerűen nem marad meg a kedvencek.
Ez mitől lehet??

(#8160) Argos válasza Lajos84 (#8159) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Ha, nem a beltéri rossz, akkor lehet attól, hogy nem mented el.
Ne exit-el lépj ki, hanem a navigációs gombbal és akkor rákérdez, hogy el akarod-e menteni.

...elmúlik...

(#8161) Watt25 válasza Flashget (#8157) üzenetére


Watt25
veterán

Miért kéne két tuner ahhoz, hogy a számítógép képét (HDMI) és a box képét (SCART) egyszerre megjelenítse a TV? Egyáltalán nem kell ezekhez tuner. A gond inkább ott van, hogy a TV-nek nincsen ilyen funkciója. (Érdekes dolog, hogy bár szerintem viszonylag egyszerűen kivitelezhető lenne, de nem jellemző, hogy tudnának ilyet a TV-k. (Bár, mintha valahol olvastam volna, hogy van olyan TV, amelyik tudja, de nem tudom, hogy az milyen típus volt.))

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8162) Mate válasza Watt25 (#8161) üzenetére


Mate
nagyúr

d5000-em tudja a funkciót. Valóban nem kell hozzá 2 tuner, egyszerre megjeleníteni 2 bemenetet ma már elvárható dolog.

(#8163) Watt25 válasza Argos (#8155) üzenetére


Watt25
veterán

Na, akkor utalva mate3553 hozzászólására, a megoldás az, hogy vegyél új TV-t. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8164) Lajos84 válasza Argos (#8160) üzenetére


Lajos84
csendes tag

Na most már jó lett csak a "List" gombbal kell kilépni.
Köszi a segítséget.

(#8165) Mate


Mate
nagyúr

Elvileg tudnia kéne annak a samunak is a tv jelét+külső forrást megjeleníteni. A gond ügye ott van, hogy 2 külső forrást kell megjeleníteni, azt már kevesebb tv tud.

(#8166) Argos válasza Watt25 (#8163) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Wehehe.. :))
Asszem' inkább ezt kihagynám.
Btw., megoldottam úgy, hogy TV-be (alapban elsődleges monitor) megy a scart-on a digi - mellette bekötve a gép hdmi-n, ha filmezni/játszani akarok - netezésre meg bekötöttem egy kis LCD monitort a vga-ra. Így megy párhuzamosan a kettő.
Csak pont azt akartam kiküszöbölni, hogy egyszerre két monitor legyen ON.

Mindemellett számomra is elég érthetetlen, hogy a mai világban egy TV - pl. a relatíve nem túl régi samum- nem tud ilyen, véleményem szerint is, nem oly' bonyolult funkciót.
Alapnak vettem, hogy kezel egyszerre két külső forrást, aztán lestem nagyot, hogy se kép se hang, mikor összekötöttem.
Egy buta kis beltéri antennával ellenben megy. Nyilván az más csatornán kommunikál, de akkor is. Csak sajna elég vastagok a falak, kivezetés a tetőre meg nincs, uh. ennek nagyon gyenge a vétele, ezért akartam átcuccolni.
De, legalább kitakarítottam a szobát is meg a gépet is. :P

(#8164) Lajos84:
Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#8167) Mate válasza Argos (#8166) üzenetére


Mate
nagyúr

Elvileg ha koaxon kötöd össze a tv-t a digi beltérivel és a gépet hdmi-n a tv-vel, akkor mennie kéne a pipnek. Rá kell küldened egy analóg hangolást és berakja egy csatornára a digit.

(#8168) Argos válasza Mate (#8167) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Eleinte gondoltam erre, ám mivel nincs itthon fölös koax kábelem, el is vetettem.
Nem tudom egy "elvileg"-re megéri-e venni kábelt +véget... :U
mod.: esetleg tudnál tanácsot adni, hogy milyen típusút/honnan lenne érdemes beszerezni?
(Mondjuk valami ilyesmi elég jó? Mert ez pl. nem lenne tétel.)

Lajos84:
Jut eszembe, ha megnyomod a piros gombot, akkor egyből a kedvencek jönnek be.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#8169) Mate válasza Argos (#8168) üzenetére


Mate
nagyúr

Bőven elég, nekem még gyengébb van. 3m-es kb. 250-300 ft :)

(#8170) Argos válasza Mate (#8169) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Remek, köszi!
Akkor kénytelen leszek belesni valamikor egy műszaki boltba. :P

...elmúlik...

(#8171) csibor


csibor
őstag

Elég ha beviszem a beltérieket meg a tányért az ügyfélszolgálathoz a lemondáshoz?

(#8172) Mate válasza Argos (#8170) üzenetére


Mate
nagyúr

auchanban, tesco-ban stb. szinte már a sarki pékségben is kapni olyan kábelt :D

(#8173) Argos válasza Mate (#8172) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nah... most vagy én vagyok a hülye, vagy a tükör görbe, de ez nem akar összejönni... :U
Adott egy Humax Digi II, aminek a hátlapján van 2 csati - LNB In; LNB Out. Az In-en jön be a tányérról a kábel, józan paraszti ésszel úgy véltem, hogy az Out-ra kötve a koax-t -azt már ne is mondjam, hogy menetes így nem passzol rá az antenna dugó :S -, majd azt be a TV antenna bemenetébe, lefuttatva az analóg - légi és kábel- keresést, megtalálja a digi adását. De, nem...
Szóval, újfent tanácstalan vagyok.. mit néztem el?
Vagy létezne, hogy az Out-ra csak egy másik beltéri köthető és nem továbbítana jelet a TV-re?!

...elmúlik...

(#8174) Lacpac válasza Argos (#8173) üzenetére


Lacpac
őstag

Vagy létezne, hogy az Out-ra csak egy másik beltéri köthető és nem továbbítana jelet a TV-re?!

:K Igen létezik.
De ez a megoldás nem jó.
Ha a fő beltérin vertikális frekin nézel tv-t, akkor a másik beltérivel nem tudsz a horizontális frekvenciákon jövő adásokból válogatni.

[ Szerkesztve ]

(#8175) proper válasza Argos (#8173) üzenetére


proper
őstag

ha koaxal kötöd össze a tv-t meg a beltérit akkor a tv-n keresd be a beltérit mint csatorna
de szerintem egyszerübb egy scart kábelel csinálni

(#8176) hekkerman


hekkerman
tag

Üdv!

Nagyszülők évek óta digisek, kb 2-3 hete döglött be a humax 2 tv-s beltéri. Hoztak egy újat,de mivel egy műholdvevős a fej, így összeakad a két tv. Erre mondta a szerelő, hogy 4-5ezerért kicseréli twin fejre. Én meg kitaláltam, hogy régen digis voltam, elvitték a cuccokat, de a fejet, meg a tányért nem. Elvittem hozzájuk, feldobtam a tetőre, a fejen az adatok stimmeltek a másikkal, de mégis 10%-ról nem ment sehova a jelerősség akármerre irányítottam(mellette a másik működött,arról néztem az irányt nagyjából). Ez mitől lehet? Én rontottam el valamit, vagy a fej mégse volt jó? Kábel nélkül is 10%-ot mutatott szintre, vagy jelerősségre, nem emlékszem mi a két oszlop. Szakadásvizsgálóval megnéztem a kábelt, azt jó volt.

Illetve a másik kérdés, hogyha én veszek twin fejet mondjuk 3ezerért, vagy amennyiért találok, és stimmelnek az adatok, akkor azzal elvileg működnie kell a cumónak? Vagy ha veszek egy single fejet és ráteszem a második tényérra, gondolom az olcsóbban jön ki, viszont tetőre mászkálni se a legjobb(másik az kézmagasságban van)

Előre is köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#8177) Argos válasza Lacpac (#8174) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

és proper:

Nem akartam én több beltérit, se a scart-al nem lenne bajom.
Az alap ötletem -gondom- az volt, hogy szerettem volna PiP-ben nézni az olimpiát, miközben a TV főképernyőjén a PC képe virít, hogy ne menjen két monitor/TV egyszerre.
Azt hittem megoldható egyszerűen - [scart + hdmi]: nem nyert mert 2 külső forrást nem kezel egy időben a TV; [koax+hdmi]: sem nyert, mert a beltéri nem küldi ki a jelet koaxon-, de végül kiderült, hogy se a TV se a beltéri nem alkalmas rá... :W
So, vagy új TV, vagy új beltéri, vagy hagyom a francba az egészet. És valszeg ez lesz mert, a tv műsor egyébiránt hidegen hagy, csak ezt a sportünnepet szerettem volna folyamatában követni. :(((

Mindenesetre köszi a segítő szándékot!

szerk.: jah és a vége az lesz majd az egésznek, hogy átbattyogok a Tré-hez Sat-TV-ért. Telefon és net úgyis onnan jön.

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#8178) Ance


Ance
őstag

Segítséget kérnék.

Tudja valaki, hogy miért megy el az adás minden nap adott időpontban kb. 1 óra időtartamra? Gyengül a jel, kockásodik a kép. Eddig nem vettük észre, mert délelőtt 11 óra körül történik, akkor ált. dolgozunk. Most a szabi és az olimpia miatt feltűnt.

Twin fej van két beltérivel. Mindkettőn ugyanez történik.

Annyi a tippem, hogy ebben az időpontban süt a nap kb. legjobban a műhold irányából, de nem értek hozzá, azért kérdezem.

Köszi.

(#8179) v.attis


v.attis
őstag

Na, frissített a kis g.ci.
Van digink 3 helységben: egy szingli beltéri és egy dual alkalmazásával.
Sajnos a szinglit még akkor frissítettem amikor kijött az ápdét.
Tanulva a hibámból, a duált nem frissítettem, mindíg megtagadtam. Erre tegnap reggelre megtette magától, már csak a csatornakeresést kellett leokézni.
Végülis nyertem 4 hónapot...

(#8180) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

3 tv-nk van, mindháromhoz van beltéri. Eddig mindegyik tökéletesen működött, ma viszont az egyik elkezdett rakoncátlankodni. Majdnem az összes csatornára azt írja, hogy nem vagyok jogosult a megtekintésére, mindössze 4-5 csatorna megy rendesen (eurosport 2, pár zene, meg külföldi hírcsatorna). A másik 2 box továbbra is tökéletesen megjeleníti az összes adót.

Mi lehet a baj?

Előre is köszönettel!

[ Szerkesztve ]

(#8181) zeg74 válasza albiosz (#8180) üzenetére


zeg74
aktív tag

Próbálj meg egy gyári visszaállítást. Nekem is ez segített.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#8182) v.attis válasza zeg74 (#8181) üzenetére


v.attis
őstag

A családomban mindenkinek szarakszik a társdekódere, van akinél a fő készülék is. Hibabejelentőt képtelenség elérni. Itt valami központi gebasz van!

(#8183) zeg74 válasza v.attis (#8182) üzenetére


zeg74
aktív tag

Nem egyszerű velük kapcsolatba lépni, az biztos! :(

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#8184) albiosz válasza v.attis (#8182) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi a választ! 2x is próbáltam már, sajnos semmi változás. :(

(#8182) v.attis: nálunk ugye 1 fő van és 2 társ. Csak az egyikkel van gond, ezért érthetetlen.

(#8185) Lacpac válasza albiosz (#8180) üzenetére


Lacpac
őstag

Egymás után vannak felfűzve a beltérik (sorban), vagy a fejtől külön koax jön le mindegyik beltérihez?

(#8186) albiosz válasza Lacpac (#8185) üzenetére


albiosz
őstag

Mindegyikhez külön.

(#8187) v.attis válasza albiosz (#8184) üzenetére


v.attis
őstag

Nálunk egy szingli egy duál quad fejre kötve külön kábellel mind.
A duál szaggat mióta frissítette saját magát. Lehet, hogy a fagyi visszanyal? Lehet, hogy olyan nagy a kapcsolat a központ és a beltérik özött, hogy a rengeteg ápdételt beltérit nem igazán bírja el a sávszélességük?
Lehet, hogy hülyeség, amit írok, de tegnapelőtt semmi baja nem volt, tegnap frissített titokban, ma meg szarakszik. Véletlen...?

(#8188) rmartin94 válasza v.attis (#8187) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Ez az új szoft egy rakás sz*r, ne is csodálkozz rajta.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8189) albiosz válasza v.attis (#8187) üzenetére


albiosz
őstag

Fogalmam sincs. Úgy fest, hogy ki kell hívni őket, mert mindent próbáltam már.

(#8190) albiosz válasza albiosz (#8189) üzenetére


albiosz
őstag

Hívtam az ügyfélszolgálatot, nagyon kis kellemes hölgy volt, küldött rá valami aktiválást és most megy rendesen. Tehát úgy néz ki hepiend.

(#8191) kano válasza rmartin94 (#8188) üzenetére


kano
nagyúr

Nem is ez a baj, hanem, hogy semmilyen szervnél nem lehet ez ellen tenni semmit. Magyarország. Mondjuk Németországban szerintetek előfordulhatna olyan, hogy a felhasználók akaratának ellenére egy új szoftvert tegyenek a beltérikre (amely a funkcionalitását korlátozza)? Nem hiszem...
A világ nyugati felén figyelembe veszik az ügyfelet is, ha már Ő fizet a szolgáltatásért.

Ha másnak is volna normális csatornakiosztása akkor már sokan elhúztak volna tőlük.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8192) misx


misx
senior tag

Az hogy lehet, hogy nálunk még nincs Viasat Nature?, Mert az ID és TLC még mindig jön - pedig ezeket t elvileg törölték és helyettük lett a VN. A legfrissebb szoftver van rajta, dual beltéri. Próbáltam kereséssel is, de nem talál újat. Pedig az új szoftverrel elvileg magától be kéne raknia!

(#8193) rmartin94 válasza misx (#8192) üzenetére


rmartin94
aktív tag

ID és a TLC előfizetői nyomásra visszakerült a DIGI kínálatába, nekem Mini csomagom van, abban nincs Nature, de a csatlistában látszik.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8194) Orlin válasza misx (#8192) üzenetére


Orlin
addikt

gyári beállítások után találta meg nekem is.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8195) Argos válasza misx (#8192) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

A napokban nálam is x*rakodott - megint.
Kiírta, hogy "Új csatornák", de ehelyett, mikor nézném a közvetítéseket a Eurosport-nak híre, hamva nem volt.. csatorna újrakereséssel azt értem el, hogy az m1, m2 etc. is eltűnt az éterben... :W
Végül ahogy fentebb írták, nálam is csak a gyári beállítások visszaállítása, majd újra a nulláról beállítás segített.

(Lehet, hogy olcsó, meg elérhető, meg sok csatorna van ennél a diginél, de mint mondani szokták "olcsó húsnak, híg a leve".. és az utóbbi időben csak egyre hígabb :( )

[ Szerkesztve ]

...elmúlik...

(#8196) Vefy


Vefy
csendes tag

Sziasztok,

ne haragudjatok nagyon kezdő vagyok a témában! van egy beltéri :hss-1165NA
eltűntek adók egyik napról a másikra. csináltam egy gyári visszaállítást, mert a digi oldalán ezt olvastam.
azt írja újraindulás után fogadjam el a magyar nyelvet. sajnos hiába nyomom az ok gombot nem jutok előbbre. exit gombra bekapcsol az eszköz, de se lnb konfig, se transzponder, se csatorna.
ezeket ugyan kézzel megtettem, lett is 64 csatorna, de nem jöttem rá hogy lehet úgy hozzáadni a tp-ket hogy pl az M1 az 1es csatorna legyen. régen így volt.
csináltam próbaképp még egy gyári visszaállítást, de nem úgy történik ahogy a leírásban leírták. nem tölti le sehonnan a beállításokat, nem frissiti a csatornákat, mindent kézzel kell megadni.
létezik ez?

még egyszer elnézést a kezdő mivoltom miatt. várom válaszotok!

üdv Vefy

Xiaomi A1 | x99 e5-2660v3 | CLEVO xmg p505

(#8197) misx válasza Orlin (#8194) üzenetére


misx
senior tag

Köszi, megvan!!! És maradt a másik kettő is. :D

(#8198) Orlin


Orlin
addikt

Igen közben a Digi müholdra is megjott a TLC es a VIASAT NATURE es elofizetoi nyomasra marad az ID is :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8199) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Nagyapáméknál meghalt a Hyundai beltéri, amit cseréltek egykártyásított Hyundai-ra, amin már idén áprilisi 1.15-ös software figyel.

Ezen szofttal sajnos nem sikerült megoldanom, hogy a kézzel sorbapakolt csatornák (nagyapámnak számára jól bevált és megszokott sorrendje van a csatornáknak) számozása is a sorbarakásnak megfelelő számozást kapja.

A probléma ebből adódik, ugyanis pl. hiába második a sorban a TV2, mivel alapból a 4-es sorszámot kapja, így a távirányítón a 4-es gombot megnyomva a negyedik helyre besorozott Story4 helyett a TV2-re vált.

Széttúrtam a beállítási lehetőségeket, de valahogy nem akadtam olyan funkcióra, hogy áttudjam sorszámozni a csatornákat.

Itthon 1.04-es szoftver van kétkártyás Hyundai-on és ennél, ha átrakok egy csatornát, akkor változik a sorszáma is a mozgatás befejezésekor.

read-only mode on the forum

(#8200) v.attis válasza AtHoS (#8199) üzenetére


v.attis
őstag

Ilyen az új szoft. Ha visszaolvasol az áprilisi szoft időpontjával egybeeső hsz-ek között, akkor megannyi felháborodó ember írását olvashatod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.