Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) bodipo válasza Amarth (#7850) üzenetére


bodipo
csendes tag

Csak a HD boxot ajánlották, de azt is csak maguktól. Olvastam korábban, hogy CL-en keresztül conaxszal lehetne próbálkozni. Ebben van valami ráció?
A szolgáltatóváltás sajna még fájdalmasabb lenne sportot szerető emberként. Főleg, hogy azt hallani, a Digi már a spanyol bajnokságra is rátette a kezét!

(#7852) Amarth válasza bodipo (#7851) üzenetére


Amarth
aktív tag

Én próbáltam egyszer,akkor nem működött.Ha van rá módod szerezz egy modult,própáld ki.
De a tv-d DVB-S-es?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7853) bodipo válasza Amarth (#7852) üzenetére


bodipo
csendes tag

Igen, az van benne!

(#7854) Amarth válasza bodipo (#7853) üzenetére


Amarth
aktív tag

Akkor szerezz cuccot,próbáld ki.Kérj kölcsön tesztelésre,de a Te kártyádat rakd bele.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7855) Storms


Storms
őstag

Nem tudja valaki mikor lesz friss szoftver Hyundai HSS-7160-ra is? Még mindig ezt irja: Nincs letöltési szolgáltatás.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#7856) Reag3nS


Reag3nS
senior tag

Üdv!

Visszajelzések érdekelnének a szolgáltatással kapcsolatban. Minőség, stabilitás...

Vác (Deákvár, Arany J. u.)

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#7857) Orlin válasza Reag3nS (#7856) üzenetére


Orlin
addikt

Sajnos nekem nem jók a tapasztalataim...Minöség tragikus ha mondjuk HD Tv-én nèzed...A nyàri viharokat màr alig vàrom 10-20 csepp eső és màr nincs is adàs.Nekünk màr csak a 2 Digi Sport miatt van...
ÜDV!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7858) Lacpac válasza Orlin (#7857) üzenetére


Lacpac
őstag

A nyàri viharokat màr alig vàrom 10-20 csepp eső és màr nincs is adàs.

Ez az antenna szar beállítására vall.
Nálam 60cm-es tükörrel nem kis vihar kell hogy elmenjen a jel.
A minőség tényleg tragikus.

(#7859) Reag3nS


Reag3nS
senior tag

Mit értetek azon, hogy a minőség tragikus? Szemcsés? Szellemképes? Akad?

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#7860) bodipo válasza Reag3nS (#7859) üzenetére


bodipo
csendes tag

HD tv-nél szellemképes nálam. A labda csíkot húz maga után. Az állókép nem olyan rossz, de a meccs élvezhetetlen. Olyan, mintha forrna a levegő a játékosok körül a pályán. Hát igen, Digi a tv, de digitális jelre műholdon keresztül nem lehet számítani. A STB-vel van csak HD, ami 70 ezer, vagy bérelve 1000 havonta plusz a 60 ezres kaució. A kábelen meg jön ingyen. Hol itt az igazság?

(#7861) Watt25 válasza bodipo (#7860) üzenetére


Watt25
veterán

HD? Tudtommal (és a Digi honlap szerint is (most ellenőriztem)) nincsen műholdas DIGI-nél HD adás.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7862) Amarth válasza Watt25 (#7861) üzenetére


Amarth
aktív tag

Jól tudod.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7863) bodipo válasza Amarth (#7862) üzenetére


bodipo
csendes tag

HD-Boxszal sincs?

(#7864) Watt25 válasza bodipo (#7863) üzenetére


Watt25
veterán

Nézd, ha egyszer nem sugároznak HD-ban, akkor lehet bármilyen box-od...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7865) Amarth válasza bodipo (#7863) üzenetére


Amarth
aktív tag

Tányéroson nincs,kábelesen van.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7866) bodipo válasza Amarth (#7865) üzenetére


bodipo
csendes tag

Akkor a Diginél sem tudják, mit beszélnek. Felhívtam őket és azt mondták, HD-boxszal tányérosról HD-t kapok. Ezt nem én találtam ki, ők mondták. Mondjuk egy csaj volt a technikai információs, de ezt mondta.

(#7867) Watt25 válasza bodipo (#7866) üzenetére


Watt25
veterán

Eléggé öngól lenne, ha úgy sugároznának HD-ban, hogy ez egyáltalán nem derül ki mondjuk a honlapjukról.
(A lényeg a részletekben rejlik! Az csatornáknak külön logója van az SD és a HD adásokhoz. Ezt úgy tudod leellenőrizni, hogy ugyanitt megnézed a digitális kábel csatornaválasztékot is. Máris egyértelmű lesz a dolog.)
De ha már itt tartunk, valaki segítsen már. Nagyon szeretném már számszerűen is bebizonyítani, hogy a műholdas Digi pocsék. :) (Eddig csak ránézésre állapítottam meg.)
Szóval, van itt ez a táblázat. Akinek van rá lehetősége valahogyan leellenőrizni (pl. van a számítógépéhez DVB-S tuner-e), az nézze már meg néhány csatorna bitráta értékét és kódolását. Akár privátban is jöhetnek az értékek, majd én beírom a táblázatba.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7868) hruodnand


hruodnand
senior tag

Sziasztok!

Valakinek van MŰHOLDAS HD BOX-a?? Kérném a segítségét, hogy milyen a minősége, mivel eléggé megvagyok lőve, hogy érdemes-e elhozni az analóg helyett (egy eléggé komoly Panasonic plazmán szeretném használni)

Ha valakinek van, akkor legyen szíves segíteni!

Köszönöm! :R

MOD: Hozzátenném, hogy most kötötte be az illető (szerelő) az analód BOX-ot, és a fejét adta rá, hogy van HD Műholdas BOX is, csak nem hirdetik az interneten, mivel nagyon kevés embernek van rá igénye (más magyarázatot nem tudott adni). Tehát elvileg van HD Műholdas BOX. :U

Ui.: Az is jó, ha megadja a telefonszámát az illető privátban, felhívom, és megérdeklődöm a dolgokat. Elégedettség, stb.

[ Szerkesztve ]

(#7869) proper válasza hruodnand (#7868) üzenetére


proper
őstag

box van hd-s de a jel nem hd-s amit kapsz igy szó szerint kitörölheted vele

annyit "nyersz" vele hogy hdmi- kötheted össze a boxot a tv-vel :DDD

(#7870) hruodnand válasza proper (#7869) üzenetére


hruodnand
senior tag

Értem! Mostmár világos! :K

Szerelő is olyan segghülye volt, hogy nem tudta pontosan megmondani, hogy ki kivel van, illetve miért nincs fent az oldalukon ez a lehetőség.

Előtte a HelloHD-t próbáltuk beköttettni, XVII. kerületben a Lőrinci út közelében, de nem tudtak rálátni rendesen a toronyra (földfelszíni). Pedig a parabola már az egekben volt, kurva magasan kifeszítve.

Mit javasoltok melyik szolgáltató tud a legjobb minőségben sugározni műholdról? KábelTV-t nem tudok bekötni.

Poén benne, hogy egy Panasonic TX-P42G30 plazmám van, és szeretnék belőle "analóg" módon is a legtöbbet kihozni műholdról, mivel TV-zni is kell. :U

[ Szerkesztve ]

(#7871) Watt25 válasza hruodnand (#7870) üzenetére


Watt25
veterán

Én inkább a MindigTV-t ismerem, arról tudok nyilatkozni. Az SD csatik minősége nem csúcsszuper, de azért elmegy, és van 3 HD adó is. Árban pedig a DigiTV-nél van. (Igaz, kevesebb csatornával.) Nekem azért szimpi, mert nem kell még egy távirányító, ha a TV tudja az MPEG4-et.
Ez is földfelszíni, de nem kell optikai rálátás a toronyra. Csak mint lehetőség mondom.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7872) Amarth válasza hruodnand (#7870) üzenetére


Amarth
aktív tag

Upc elég jó.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7873) krystman


krystman
őstag

Hát nem azért, de ha valaki tányéros Digit akar jó minőségben nézni egy full HD-és tévén az meg is érdemli amit kap. Ez a minőség amit a Digi ad, az a hagyományos TV-hez jó, de egy LCD vagy Plazmához egyáltalán nem alkalmas. De, amilyen TV műsorok vannak, engem nem is nagyon izgat, hogy milyen a minősége.

(#7874) bodipo


bodipo
csendes tag

A HDMI-kábelek minősége mennyire befolyásolja a képet? Gondolok itt arra, hogy 1.3-as vagy 1.4-es esetében mi a különbség a 2.500 forintos és a 10.000 forintos között?
Köszi a választ!

(#7875) v.attis válasza bodipo (#7874) üzenetére


v.attis
őstag

Ennek a kérdésnek biztosan van külön topikja, de a házimozis fórumokon oldalakon keresztül vitatják meg a problémát. Minden bizonnyal van. Márcsak azért is, mert állítólag 1.3-ason nem megy a 3D.

Véleményem szerint a különbséget egy több százezer forintos, vagy lehet milliós rendszeren veheti észre az ember, viszont akkor meg ne nézze a kábelek árát. Ha csúcs minőségű alkatrészekből állítod össze a cuccodat, akkor a kábeleknek is csúcs kategóriásoknak kell lennie.
Ellenben, ha nem a magas kategóriából veszel mondjuk tv-t, akkor fölösleges a drága kábel hozzá.

(#7876) bodipo


bodipo
csendes tag

A kábeles szolgáltatás elérhető sat bemeneten keresztül? Próbáltam a tv-mhez kötni így, de nem érzékeli a kábeles szolgáltatást. Az nem kompatibilis ezzel? Ez lehet a gond?
Köszi a választ

(#7877) krystman válasza bodipo (#7874) üzenetére


krystman
őstag

Véleményem szerint semmi a különbség. Mivel adatként megy a HDMI-in a jel, így nem sokat befolyásol a 0-1-nek a kábel minősége! 1.3 vagy 1.4 csak a 3D tartalom miatt van a 1.4. Aminek nagyon sok jelentősége nincs, max ha nagyon 3D-és vagy.

(#7878) Watt25 válasza krystman (#7877) üzenetére


Watt25
veterán

Bocsánat, hogy magamat idézem...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7879) missgrace


missgrace
csendes tag

Sziasztok!

Azt hiszem, én is a fikázós oldalon állok. A problémám az a digivel, hogy az utóbbi pár hétben folyamatosan lefagy, miután bekapcsolom. A hátsó kapcsolón tudom csak újraindtani, 1szer, 2szer, 3szor ezt meg kell csinálni és általában utána egész este nincs vele gond. Duplafejes, és ez a társbeltéri. A főbeltérivel nincs baj. A másik, hogy ha a főbeltéri nincs készenlétben, akkor nincs adásom, úgy tudtam nincs közük egymáshoz. Nem vagyok biztos benne, de talán azóta fagyogat, miután a központi frissítést csináltam.

(#7880) Amarth válasza missgrace (#7879) üzenetére


Amarth
aktív tag

A fejtől 2 kábel megy,külön kapja mindkettő a jelet?

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7881) missgrace válasza Amarth (#7880) üzenetére


missgrace
csendes tag

Szia!

Elnézést, ha nem vagyok egyértelmű, nem vagyok szaki. Igen, külön vezetéken vannak. A beltéri egyébként már 4-5 éves, lehet csak a csere a megoldás?

(#7882) Amarth válasza missgrace (#7881) üzenetére


Amarth
aktív tag

Az már egy jó idő,hogy ennyit kibírt :)

Valszeg púpos benne 1-2 kondi,ez okozhatja ezt a hibát.
Hívj szerelőt.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7883) missgrace válasza Amarth (#7882) üzenetére


missgrace
csendes tag

Köszönöm!

(#7884) v.attis válasza missgrace (#7879) üzenetére


v.attis
őstag

Betelefonálsz nekik, hogy gubanc van és a szerelő a kocsiból már az új alkatrésszel kezében száll ki. Mindennapos hiba a tápegység cseréje a hyundai beltériknél.
Nekem van egy dual beltérim, meg egy különálló. Általában évente egyszer meglátogat a szerelő valamelyik beltéri hibája miatt, ezen kívül mindíg meg, nincs velük gond.

(#7885) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja a Digi minősége volt a téma.
Én ehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy decemberben váltottam TV-t, azóta FullHD-s készüléken nézem a Digit is.
Nekem tányéros van, úgyszólván csak a sportadók miatt van még ez a szolgáltató, de én nem látom rossznak a képet.
Mondjuk az enyém plazma, LCD-n vagy LED tv-n lehet, hogy fos a kép valóban.
Szellemképet egyáltalán nem látok, persze a szarrá tömörítés a tematikus csatornákon jól látható, de keveset nézek belőlük.
A MindigTV földi digitális csatornáit nézzük, meg a digin a sportokat, én nem várok többet tőle, de még1szer mondom, plazmán a szarabb SD adás is jobb, mint LCD-n, a HD-rőll nem is beszélve..

(#7886) Reag3nS válasza Gasparius (#7885) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod, nekem is plazma van. Focit nézni lcd-n alapból rossz, mert utánhúzás van a válaszidő miatt. Plazmán 0 ms.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#7887) BiriBum


BiriBum
őstag

Sziasztok!

Eddig Digi kábelem volt eddig, a minőség tök jó volt. "Sajnos" elköltöztünk, így csak tányérost tudtam rendelni. A minőség egyértelműen rosszabb, sajnos pont a Digisporté is, ami miatt az egészet rendeltem. Nem tudom, hogy ide mikor húzzák be a kábelt, lehet, hogy soha (XVI ker.), bár állítólag Csömörön pl. már van.

A HD box "emberbaráti" árazását már ismerem, de nem tudom, hogy javítana-e a képen. A holdról HD-ben jön a Digisport, MTV, Duna?

Szerintetek mivel kössem össze a boxot, ahhoz, hogy kihozzam a legjobb minőséget: RCA, koax- vagy scart kábellel? Állítólag nem mindegy.

Köszi előre is!

(#7888) Watt25 válasza BiriBum (#7887) üzenetére


Watt25
veterán

1. A Diginél nincsen műholdon HD csatorna. (Egy sem, plusz díj fejében sem.)
2. A felsoroltak közül a SCART adja a legjobb minőséget. (Feltéve, hogy olyan SCART kábel, amelyben minden pin be van kötve, mert ebben az esetben RGB módban megy a kép, ami az egyik legjobb analóg átvitel.)
+1 Az MTV és DUNA HD adáshoz csak egy sima UHF tetőantenna kell, ha a TV-d tudja az MPEG4-et.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7889) BiriBum válasza Watt25 (#7888) üzenetére


BiriBum
őstag

Köszi, akkor ezek szerint a 70 ezres beltéri totál átverés :DDD :W . Próbálok beújítani valami jobb scartot. Az MTV-Duna sima szobaantennával is jön HD-ben, ráadásul ott tudom a TV EPG-jét használni. Azt pl nem is tudom, hogy a beltéri tud-e időzítést vagy nem.
Sajnos az is világos, hogy a műholdon levő többi külföldi adó is le van tiltva - csak a DIGI csatornái jönnek, azok is egyféle sorrendben.

(#7890) zeg74


zeg74
aktív tag

Sziasztok.
Humax Digi IV beltérin hogyan kell fw frissíteni?

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#7891) hruodnand válasza Watt25 (#7888) üzenetére


hruodnand
senior tag

Szia!

Akkor a SCART tényleg szebb képet ad, mint mondjuk a KOAX kábeles megoldás? :U Értem ez alatt, hogy a beltéri egységem a TV-vel jelenleg KOAX-szal van összekötve (behangoltam az egyik csatornára, ami ugye a beltéri egység frekvenciája).

Üdv,
Roland.

(#7892) Watt25 válasza hruodnand (#7891) üzenetére


Watt25
veterán

Mindenképpen a SCART RGB az, amelyik esetén a jel a lehető legkevesebb átalakításon megy keresztül. A koax talán a legrosszabb megoldás az összes közül... (Bár, ebben nem vagyok teljesen biztos. Mármint lehet, hogy megegyezik a kompozit minőségével, ha jó minőségű a kábel. De akkor is rosszabb az RGB-nél.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7893) BiriBum


BiriBum
őstag

Sajnos nem találtam jó, árnyékolt scartot. Néha tök jó a kép, néha pedig kockásodik. :o

(#7894) Watt25 válasza BiriBum (#7893) üzenetére


Watt25
veterán

A kockásodás okának nem lehet köze a SCART kábelhez, lévén az analóg átvitel, attól nem kockásodik. A kockásodásnak két oka lehet: a műholdas vételt zavarja valami, illetve ha gyors mozgásoknál látod a kockásodást, akkor ez az oka.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7895) BiriBum válasza Watt25 (#7894) üzenetére


BiriBum
őstag

Köszi. Előfordul olyan mpeg-tömörítéses kockásodás is, de inkább az van, hogy néha pixeles szintű (nem tudom jobban mondani) kockák vannak. A csatornalogón lehet jól látni, a széle pixelesen szétesik, és a kép is sokkal gyengébb lesz.
Az oka lehet, hogy ugyanúgy az alacsony bitráta...

[ Szerkesztve ]

(#7896) Watt25 válasza BiriBum (#7895) üzenetére


Watt25
veterán

Ezek a jelenségek egyértelműen az alcsony bitrátára vezethetők vissza...
Isten hozott a digitális minőség világában... :((

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#7897) AMDFan


AMDFan
addikt

Bedobom ide a kérdésem, hátha valaki tud segíteni.

Sziasztok!
Valaki meg tudná írni, hogy a Digi műholdas beltérik milyen frekvencián adják ki magukból koaxon a jelet? Az a problémám hogy a TV tunerem (Asus PE6100) koaxal van rákötve a digi beltérire (Hyundai HSS-7160NA dual), és szükségem lenne a pontos frekvenciára ahol megtalálom a digi "adását", mert magától nem találja meg a tuner.
Köszönöm!

(#7898) Amarth válasza AMDFan (#7897) üzenetére


Amarth
aktív tag

UHF 29 ha jól rémlik(esetleg 39)

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#7899) BiriBum válasza AMDFan (#7897) üzenetére


BiriBum
őstag

Nálam a beállításokban meg lehet változtatni. Most azt hiszem UHF 37.

(#7900) BiriBum válasza Watt25 (#7896) üzenetére


BiriBum
őstag

:Y :W :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.