Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) AtHoS válasza v.attis (#7500) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nagyon minimális lehet csak a javulás, ha egyáltalán lesz, mivel a jel a beltériig ugyanaz. Ez mindössze annyit változtat, hogy nem a beltéri alakítja a jelet, hanem pl. maga a TV készülék.

Itt van a lényeg: #7482

read-only mode on the forum

(#7502) v.attis válasza AtHoS (#7501) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm!

(#7503) Orlin


Orlin
addikt

Hello!

Szerintetek van-e értelme másik fejet venni a Digi parabolához?Mennyivel lesz esetleg jobb a kép és a hang és a jelszint?

A héten hívtam ki a Digis szerelőt mert kisebb eső hatására már semmi adás nem volt :S
Sajna nem voltam itthon.
A családtól tudom ,h azt mondta,h a parabolával nem stimmeltek a dolgok.Ott fórgatott kicsit.
Fúra így utólag,h semmi műszert nem használt mondjuk nem kellett fizetni ;]
Rem. nem lesz probléma vele a jövőben...

Még egy kérdés!Mivel csak május óta vagyok Digis az érdekelne,h télen a havas ,felhős,ködös idő mennyire befolyásólja a vételt?

THX! Üdv! :R

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7504) GuruZone válasza Jokes67 (#7475) üzenetére


GuruZone
őstag

ma mondta a főnim, hogy ez kiment levélben is az ügyfeleknek!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#7505) Rick4 válasza Orlin (#7503) üzenetére


Rick4
félisten

Azt nem tudni, hogy nőtt-e fa a tükör elé, ésazt fújta-e a szél, de a kisebb eső azért jól beállított cuccnál nem kellene hogy számítson. A jelszint (legalábbis amit Te tudsz befolyásolni) leginkább a tükörméreten, a pontos beállításon, és a fej minőségén múlik, a koax paraméterei se mellékesek, talán a sorrend is ez, persze feltételezve, hogy legalább 80-as tükröd van (a 125-ös nyilván még jobb) és pontosan be van állítva a tükör is meg a fej is (szerintem itt lesz a gond, az csak eg dolog, hogy maga a tükör tökéletesen a holdra van állítva, számít még a fej elforgatási értéke is, illetve a fejtartóban valóban a tükör fókuszban áll-e a fej, hiszen sok olyan darab van, ami hosszú nyakú, előre hátra is lehet tologatni, nem lesz nagy különbség, de ha épp annyitól megy el a kép amennyi még meglett volna a helyes pozícióval, akkor máris fontos) a fej minősége pedig valamennyit számíthat, de a 0.5-ös alatti fejekkel tulajdonképp kb ugyanazok az étékek láthatóak, reméljük a koaxkábel a beltérid és a fej között nem 6 éves, 8x toldott 50m-es darab, tapasztalatom szerint 30 méterig a hosszból semmi probléma nincsen, a toldás meg egy-kettő elfér jelszint csökkenés nélkül, de alapesetben nem ajánlott a toldás nélküli, lehető legrövidebb, jó minőségű kábelt alkalmazni....

Ha értesz hozzá, magadnak 10 perc alatt jobban megcsinálod mint ezek. Ha nem, jobb ha hívsz egy szerelőt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7506) Orlin


Orlin
addikt

Három napig ingyen nézhet HBO-t Várhatóan az alábbi szolgáltatók biztosítják előfizetőik számára a kódolatlan elérést: DIGI kábel, Hello HD, Invitel, MinDig TV Extra, PR- Telekom, T-Home, TARR, UPC kábel, UPC Direct és VidaNet.

Vajon ez a műholdra is vonatkozik?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7507) Orlin válasza Orlin (#7506) üzenetére


Orlin
addikt

Digi FB fala:

"Az HBO kódolatlan napok alatt a műholdas előfizetőink számára is biztosítani fogjuk az elérést.

Üdvözlettel,
DIGI"

:DDD :Y :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7508) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Van két TV-m, az egyiket ritkán használom. Eddig azt a megoldást csináltam, hogy fogtam a dekódert, és odavittem. Bedugtam a kábeleket, és néztem a TV-t. Ennek a kényelmetlenségéről nem kell vitatkozni.
Nyilván egész évben fizessek egy előfizetést hülyeség, amikor lehet nem is fogom nézni, de szeretném élvezni az adást ha már a tányér ott van és arra járok.
Ha keresek egy dekódert a neten és megveszem, a kártya átdugásával menni fog a másik TV-n is az adás? Vagy ehhez több kell, mint átdugom a kártyát, vigyem továbbra is az egész dekódert?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7509) csibor válasza daninet (#7508) üzenetére


csibor
őstag

Ossze van parositva a keszulek a kartyaval, maskep nem tudod hasznalni

(#7510) Rick4 válasza daninet (#7508) üzenetére


Rick4
félisten

Neked műholdas digid van?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7511) daninet válasza Rick4 (#7510) üzenetére


daninet
veterán

igen :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7512) Rick4 válasza daninet (#7511) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor csibor kolléga iránymutatása rád is érvényes. Beltéri és kártya együtt megy csak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7513) kernor


kernor
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Lenne egy megoldandó problémám. Vett egy ismerősöm egy új samu lcd TV-t. A hátlapi csatlakozók a következők: 1 db SCART, 1 db antenna bemenet, 2db HDMI, 1 db USB. Szeretne rákötni egy DIGI beltérit ( műholdas, nem HD ) + egy DVD lejátszót. A probléma mibenléte: A beltérin SCART, RCA, + antenna kimenet van. A DVD-n csak SCART, vagy RCA kimenet van. A TV-n RCA bemenet nincs. Ha coax kábellel kötöm össze a beltérit a TV-vel, akkor a TV azt közli velem hogy nincs jel, vagy gyenge, ha a SCART-ra kötöm, hibátlanul működik. De akkor hova csatlakoztatom a DVD-t ? Az is lehet hogy a beltérin rossz csatiba dugtam a coax kábelt, pontosan melyik kimenetbe kellene csatlakozni ?

Kösz előre is a segítséget.

'' nem könnyű mesterség ezt én régen tudom ám,az ingyenélés művészet,nem holmi sz@ros egzakt tudomány''

(#7514) Rick4 válasza kernor (#7513) üzenetére


Rick4
félisten

A beltéri koax kimenete (tehát a csavaros változat) egy másik beltérinek adná tovább a fejből érkező jelet, a tévé számára innen nem tudsz jelet vinni. A scart-ból viszed a scart-ba, a dvd meg nézelődik, ugyanis ha valóban csak egy bemenete van, arra nem egyszerű két eszközt kötni. Talán valami scart közösítővel, vagy egyéb eszközzel megoldható, de az is nyűgös..
Mi ennek a tévének a típusa, hogy oldalt sincsen RCA csati rajta?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7515) kernor válasza Rick4 (#7514) üzenetére


kernor
csendes tag

Hy, a pontos típust most hirtelen nem tudom megnevezni. Holnap megmondom. Az az igazság, hogy oldalt nem is kerestem RCA csatit, mert amolyan filézőkés vastagságú dizájn készülék, holnap ezt is kiderítem...

'' nem könnyű mesterség ezt én régen tudom ám,az ingyenélés művészet,nem holmi sz@ros egzakt tudomány''

(#7516) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek egy Hyundai 1165-ös távirányítója (lehetőleg működő és jó állapotban). Az enyémet ugyanis szét**rmoltam. Azt csinálta, hogy automatikusan váltott csatornát, gondoltam szétszedem és megtisztítom, de nem ment simán a szétszedés. :DD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7517) Rick4 válasza kano (#7516) üzenetére


Rick4
félisten

Nekik van bőven: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7518) kano válasza Rick4 (#7517) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi!
Van 1k-ért az aukciós oldalon is, de nem akarok szívni a postával (Budapest vagy Pécs érdekelne).

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7519) szabog74 válasza kano (#7516) üzenetére


szabog74
aktív tag

Ezen a beltéri áramtalanítása szokott segíteni :) nekem is csinálja 1-2 havonta.

(#7520) kano válasza szabog74 (#7519) üzenetére


kano
nagyúr

Kipróbálom. Lehet, h hiába b@rmoltam szét a távirányítót? :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7521) Bone123 válasza kano (#7520) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Sziasztok! UPC Directről váltanék DIGI Műholdra ár no meg DigiSport miatt.

- milyen a csatornák képminősége? A műholdváltás óta a Direct képe sz.bb lett, nagyobb tömörítés vagy ilyesmi
- a beltérik milyen csatlakozóval mennek TV-re? Van mindenes HDTV-nk, egy régi SCART/Antennás TV-nk meg nekem egy antennás PC-tunerem, most a 2 UPC beltéri kezeli ezt a hármat. Egy beltérit a DIGI-nél is ketté lehet osztani? (pl. 1*SCART és 1* antenna
- ha már itt tartunk: a DigiTV beltéri izé... digitális jelet küld tovább, azaz kell esetleg új TV-kártya?
- szabadon fogható (csatornakínálatban nem szereplő) máholdas csatornák elérhetők?

Köszi! :)

(#7522) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Még egy kérdés: Digi+ csomagban ugye nem csak az ott felüntetett 4 (Sport1-2, Mezzo, Travel) csati van, hanem, logikusan, A Digi (viasat6, digisport+ stb), DigiMini (retek, TV2, digispor stb) és a közszolgálatiak (m1 m2 stb) is? Ergo nem kell ezeket a csomagokat mind összevásárolni! :) Bárcsak ez egyértelmű lenne!

http://digi.hu/lakossagi/tv/muholdastv#muholdastv-csomagok

(#7523) csibor válasza Bone123 (#7522) üzenetére


csibor
őstag

Igen, logikusan mind van.

(#7524) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Thx, en is így gondoltam. :)

A fentiek mellett továbbá megkérdezném, h a havidíjban benne van a beltéri egység(ek) díja is, v külön kell fizetni egészben/havonta? És ha már itt tartunk... ha műhold helyett kábelt rendelek, az is rendelhető/szétosztható több készülékre? Igazából az sem egyértelmű, h UPC Directről melyikre érdemesebb váltani, Digikábel v Digiműhold.

[ Szerkesztve ]

(#7525) szabog74 válasza Bone123 (#7524) üzenetére


szabog74
aktív tag

Digikábelre, ha elérhető nálad. Ott vannak HD csatornák is és dvb-c tunerrel foghatsz mindent dekóder nélkül. Műholdashoz kell a kártyához párosított beltéri. Ha jól tudom a 2. beltéritől kezdve 300Ft havonta a beltéri bérlet ára: [link]

(#7526) Bone123 válasza szabog74 (#7525) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszönöm. Megnéztem, sajnos itt nem elérhető a Digikábel, pedig vadállat internetük fillérekért. 80Mbit 4700???

Szóval a beltérik mindenképpen analóg módon csatlakoznak a PC-hez, TV-hez stb? Lehet 1db beltérét 1 Scarttal TV-hez és egy antánnakábellel PC-hez csatlakoztatni? A képminőség is fontos szempont-

(#7527) szabog74 válasza Bone123 (#7526) üzenetére


szabog74
aktív tag

Ha a képminőség is fontos, akkor ne a tányéros Digit válaszd :)

[ Szerkesztve ]

(#7528) Bone123 válasza szabog74 (#7527) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Hát hogy a vérbe ne lenne fontos! :) De sajnos itt csak THome kábel érhető el, a Digi meg felvásárolta a sportok nagyját ami érdekel. Ha digitálisan jön, miért nem jó a kép? Agyontömörített? Műholdjel gyenge? Igazából anyagilag is jobb a Digi, lehet végül csak ez lesz... de nem megnyugtató, h még a UPC Directnél is gagyibb a képe...

DigiSport(ok) elérhetők más szolgáltatónál is?

[ Szerkesztve ]

(#7529) z00li válasza Bone123 (#7528) üzenetére


z00li
senior tag

A műholdas szolgáltatók közül állítólag a diginek a legrosszabb a képe. Gyengén sugároznak vagy valami ilyesmi az oka.(ha jól tudom).

"DigiSport(ok) elérhetők más szolgáltatónál is?"
Én erre a kérdésre ilyen választ kaptam tőlük: "Jelenleg több mint 150 kisebb-nagyobb szolgáltatónál vagyunk elérhetőek, de ez területenként is változhat." De hogy konkrétan mely szolgáltatók ezek, azt már nem írták meg. :W

Egyébként én is pont azon dilemmázok, hogy milyen szolgáltatást köttessek be (már hetek óta), de még nincs meg a döntés. :W

(#7530) kano válasza z00li (#7529) üzenetére


kano
nagyúr

A tömörítés és a bitráta lesz az. :U

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7531) z00li válasza kano (#7530) üzenetére


z00li
senior tag

Ma is tanultam valamit. :B :R

(#7532) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm beköttette mai nap a digi tv-t és van egy olyan problémája, hogy a távirányítón a gombok össze-vissza működnek.Szóval ha megnyomja az options gombot leveszi a hangot.Vagy ha az exit gombot nyomja meg kikapcsol a beltéri!Mi lehet a probléma.
Előre is köszönöm!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#7533) NowWhat?


NowWhat?
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy kell-e fizetnem és mennyit abban az esetben ha 2 különálló beltérit szeretnék a lakásomban? Jelenleg egy kétkártyás Hyundai készülékem van, ezt szeretném 2 db különálló készülékre cserélni. Válaszotokat előre köszönöm!

(#7534) Orlin


Orlin
addikt

Kódolatlan napok a 20 éves HBO-nál

Az HBO a húsz éves jubileuma alkalmából 3 napig kódolatlanul sugározza műsorait október 21. és 23. között. Az HBO HD is elérhető lesz.

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7535) misx válasza Orlin (#7534) üzenetére


misx
senior tag

Bezzeg pont most nem voltak jó filmek. :U

(#7536) vlaho válasza misx (#7535) üzenetére


vlaho
aktív tag

Mint mindig, amikor kódolatlan az HBO. :D

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#7537) Gyugyó73 válasza Kiskutya (#51) üzenetére


Gyugyó73
csendes tag

Szerelőként dolgozom...Digi alvállalkozónak. Nem nevesítem...de lassan 2. hónapja önköltségesen dolgozunk fizetés nélkül. A telefont saját zsebből, a benzint, és minden mást is. Tudjátok miből finanszírozzuk magunkat.? Néha abból a kis borravalóból, amit kapunk, meg amit még a másik munkahelyen keresünk.
Lassan nekünk(mivel ketten végezzük a bekötéseket)le kell álnunk, mert elfogy a saját pénzünk. Aztán vagy fizet, vagy nem. Ha nem...akkor így jártunk és úszott az a pár száz ezer forintunk amiért megdolgoztunk elég keményen. Itt Szegeden a bekötés ingyenes...tehát azért pénzt nem kérhetünk, ha kérnénk is, nem a miénk lenne...megette a fene az egész alvállalkozói részt. :W

(#7538) Rick4 válasza Gyugyó73 (#7537) üzenetére


Rick4
félisten

Véletlenül nem Illés Tibor a jóember neve? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7539) HDFUN


HDFUN
csendes tag

Sziasztok!
Beszéltem a digivel elkezdték a Technistar S1 HD vevő forgalmazását. Nekem azt mondták ezzel tudom venni a HBO-t és társait, viszont felvenni nem tudok vele. Egyébként ez a készülék helyből tud felvenni. Most akkor mi az igazság, tudtok erről valamit?
Üdv!

(#7540) Nalár


Nalár
csendes tag

Sziasztok !
A segítségeteket kérném van anyáméknak egy Hyundai HSS-7160NA 2 tuneres beltérije de eddig 1 tv-vel használták most került egy másik is de homályos emlékeim szerint kellene valami átkötés a 2 tuner közzé, jelenleg a 2-es tuner megy az egérrel 1 tányér 1vezetékes fej típus lekopva csak részben olvasható. Röviden az az elképzelésem, hogy az egeret megtoldom van hozzá roppantó fogóm 4eres kábelem 6/4-es csatlakozóm az nem gond amit nem tudok az az átkötés, hogy mi lehet ? De azt gondoltam ki, hogy a 2 szoba tuneréből kijövő LOOP OUT átkötöm at 1 szoba LNB INPUT és menni fog ! Még ami zavar hogy írja a kezelői leírás, hogy bizonyos csatornák nem láthatóak a másik készüléken valami polarizáció miatt, na ez mi és hogy kerülhető ki?
Minden segítséget köszönök!

(#7541) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Diginél már elérhető az új TLC csatorna? elvileg szept.1től már van. Lehet tudni erről valamit?

(#7542) mogyesz válasza Nalár (#7540) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Szia!

Igen, az átkötés stimmel, így jó: LOOP OUT - LNB IN.

Pár csatorna valóban nem fog menni, erre megoldás egy ún. twin fej, aminek 2 kimenete van, és a 2 kimenetet kell kábelezni a beltériig. Az eredeti kábel maradhat, csak +1-et kell behúzni hozzá, és ezt a 2.-ik LNB IN-re kell kötni, oda, ahová alap esetben az átkötés kerülne.

Ja, és ne told meg, hanem húzz teljes szakaszt az "egérhez".

[ Szerkesztve ]

(#7543) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok ,kérdés. én most akarok digi tv nél szerzödni. na most, mivel bérelni nem akarom a boxot, megvenni meg drága, ezért ugy döntöttem veszek 2 db ot, mert 2 tv vanm, neten, és akkor nekik csak parabolást kell hozni, meg ami kell. na most kérdésem, hogy lehet e ilyet, hogy saját boxra szerelik rá, és adnak kártyát hozzá, vagy nem? ha igen, akkor se bérlési dijat, se semmit sem számolnak, mivel a doboz saját, max a tányérért. lehetséges ilyen?

(#7544) Rick4 válasza bb.bocs (#7543) üzenetére


Rick4
félisten

nincsen, vedd meg tőlük, vagy béreld.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7545) bb.bocs válasza Rick4 (#7544) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor hagyom. ennyit nem ér a dolog.

(#7546) Rick4 válasza bb.bocs (#7545) üzenetére


Rick4
félisten

Fizess elő upc-re, jobb a kép, jobb a hang, és ott mehet a saját beltéri is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7547) bb.bocs válasza Rick4 (#7546) üzenetére


bb.bocs
őstag

mennyit kell szórakozni hogy tv adása legyen az embernek :D

(#7548) Rick4 válasza bb.bocs (#7547) üzenetére


Rick4
félisten

És egyébként nincs is mit nézni.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7549) Rav3n02 válasza HDFUN (#7539) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Szia!

A Technistar S1HD tud felvenni külső adathordózóra (pendrive) viszont csak azt a műsort tudja felvenni amit "nézel".

Üdv,
R

(#7550) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok
Adva van egy digi tv előfizetés, nem tudom pontosan mi a neve, 52 csatorna van, van egy beltéri, ami rá van kötve az egyik tv-re, és van egy másik kis műanyag valami, amit a másik tv-re kell kötni, tehát 2 tv-n megy a dolog. Kérdésem az lenne, hogy egy 3. tv-re rá lehet e kötni, és ha igen, akkor hogy?
Köszi előre is a segítséget :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.