Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) Zaja2


Zaja2
senior tag

Hali!
Másfél hete kötötték be a digit.
Dec.31-ig ingyen HBO és HBO 2 van.
Most írja,hogy jött új szoftver.
Ha lefrissítem,akkor elveszlenek az HBO-k?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#8052) tibibi válasza Zaja2 (#8051) üzenetére


tibibi
őstag

miért veszne el :F

(#8053) Mate


Mate
nagyúr

A digi párosítja a boxokat a kártyákkal?

Találtam neten gyári digi Humax DIGI+ IV beltérit 3000-ért. Tudnám használni a kártyámmal a készüléket? Nekem ősrégi 3169NA van, aminél szerintem szebb képet ad a humax digix IV. Digi-nél szerintem nehezen tudnám elérni, hogy lecseréljék.

Ha felszerelem máshol a parabolát kell, hogy működjön? 3169NA működik, bár lehet emiatt nem frissít.

[ Szerkesztve ]

(#8054) g0dl válasza Mate (#8044) üzenetére


g0dl
addikt

Elveszted az ingyenesen fogható csatornákat is.

(#8055) Mate válasza g0dl (#8054) üzenetére


Mate
nagyúr

Mint például?

(#8056) Amarth válasza Mate (#8053) üzenetére


Amarth
aktív tag

Nem tudod használni.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#8057) Nemtommivan


Nemtommivan
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A következőben szeretnék tanácsot kérni.

Van egy Humax DIGI+ IV típusú beltérim, amin eddig a Digit és egy Disecq kapcsoló segítségével, a Hotbird FTA adásait néztem.

Én barom tegnap elkövettem azt a hibát, hogy OTA frissítettem a loadert/töltőt A2.02-re.

Azóta csak és kizárólag a digi tv csatornáit hajlandó fogni, amire előfizetésem van meg az HBO, ráadásul a csatornalistát se hagyja szerkeszteni. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne visszahozni a FTA adókat, vagy visszarakni az előző töltő/loader verziót? Persze fogalmam sincs, hogy mi volt a korábbi verzió száma.

Elnézést ha ez a kérdés már felmerült, de nem találtam a fórumban.

Köszi!

(#8058) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Az miért van,h bekapcsolás után jelzi,h frissült a csatorna lista de nincs új csatorna?
Jah és ilyenkor össze is keveri a kedvemceket :)64

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8059) Nemtommivan válasza Nemtommivan (#8057) üzenetére


Nemtommivan
csendes tag

Bocsi már megtaláltam a korábbi hozzászólások között a választ a kérdésemre. Mekkora baromság.

(#8060) g0dl válasza Mate (#8055) üzenetére


g0dl
addikt

PVTV, skynews, BBC
Nekem ezek simán jönnek digi mini mellé. ( de inkább elvi kérdés)

[ Szerkesztve ]

(#8061) Mate válasza g0dl (#8060) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem igazából csak digisport kell, többire ott van upc digital. Csak digisport miatt van műhold előfizetve, meg levisszük telekre is, ahol nincs más csak parabola.

(#8062) BiriBum válasza Mate (#8061) üzenetére


BiriBum
őstag

A UPC-d kábeles? Nagyon tré a Digi képminősége ahhoz képest?

(#8063) Mate válasza BiriBum (#8062) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen kábeles a UPC-m. Hát kábelen azért klasszisokkal szebbek az adások, főleg a HD adások. Csak ott a gond, hogy focit nézek 90%-ban, ami meg szinte csak műholdon van... Majd most az eb-t tudom nézni hd-ban :)

Hyundai HSS3169NA boxom van, szerinted Humax Digi+ IV -nek szebb képe lenne?

(#8064) BiriBum válasza Mate (#8063) üzenetére


BiriBum
őstag

Én Digi kábelről váltottam műholdra költözés miatt. Sajnos ég és föld :Y A Digisport azért mindent megér :)

(#8065) Mate válasza BiriBum (#8064) üzenetére


Mate
nagyúr

Bizony :) Jobb mint neten és havi 2300 Ft 2 tv-n :) Sokak panaszkodnak, hogy esőben, szélben nincs vétel, nekem ilyen jellegű gondom nincs szerencsére.
Ráadásul itthon is és telken is fel van szerelve parabola, így csak beltérit kell cipelni és telken is meg van oldva a tv-zés :) Milyen beltérid van?

(#8066) BiriBum válasza Mate (#8065) üzenetére


BiriBum
őstag

Hyundai HSS-1165NA

Sajnos csak a Digis csatornák jönnek rajta :(

(#8067) Mate válasza BiriBum (#8066) üzenetére


Mate
nagyúr

Enyémen jön minden, de miután ott a upc mellette, nem érdekel semmi a digisporton kívül, úgyhogy engem nem zavarna ha csak előfizetett csatornáim lennének a beltérin.
Hyundai-oknak a felbontását megtaláltam, de humax-okét nem. Igazából nincs bajom a boxal, csak ha szebb képet tud adni egy újabb humax, akkor lecseréltetném valahogy.

Amúgy biztos kitalálnak majd valamit, sokakat zavar a dolog.

(#8068) BiriBum válasza Mate (#8067) üzenetére


BiriBum
őstag

Szerintem nem érdekli őket. Inkább az árral versenyképesek, nem a minőséggel.

(#8069) Mate válasza BiriBum (#8068) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezért használnak gagyi beltériket, de szerintem a szoftverrel fognak foglalkozni, semmiből sem áll.

(#8070) hetfield1


hetfield1
tag

ma reggelre nekem megint frissitett, 1.15 lett.

(#8071) Watt25


Watt25
veterán

Akit érdekel a bitrátás táblázatom, azoknak ajánlom ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8072) g0dl válasza hetfield1 (#8070) üzenetére


g0dl
addikt

Van valami érdemleges változás? Már unalmas minden bekapcsolásnál elutasítani a frissítést 1.0.22-re.

(#8073) misx válasza g0dl (#8072) üzenetére


misx
senior tag

De a jó hogy legalább el lehet utasítani. Egyébként én rátettem, igaz nekem nem minden bekapcsoláskor ugatott.

(#8074) hetfield1 válasza g0dl (#8072) üzenetére


hetfield1
tag

passzolom, én nem vettem észre semmit :)

(#8075) kano válasza Mate (#8067) üzenetére


kano
nagyúr

A 2300 Ft hogy jön ki?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#8076) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Kollégám most vett egy Samu lcd-t és a második szobában van a kétkártyás beltérire kötve. Tehát RF kábelen megy bele az adás. Nem talál egy csatin sem sztereó jelet, minden monóban megy. Ez így jó?

(#8077) Rison77


Rison77
senior tag

ziasztok,
Van egy humax c sd beltéri egység, de az istennek se találja a közszolgátlati csatornákat, most lett frissen bekötve. Olvastam, hogy volt valami csatornaváltozás, dokumentumot is találtam róla, megcsináltam, de 0 csatornát talált. Frekvencia 37800, szimbs : 6900 (6000-el is próbáltam) 256 QAM . Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?

(#8078) Wayne


Wayne
aktív tag

Sziasztok!

Digi előfizetésén gondolkozom... Láttam a honlapjukon, hogy több féle beltéri közűl lehet választani. Melyiket ajánlanátok ezek közűl? Más forumokon olvastam, hogy elég érzékeny a rossz időre... E tekintetben mik a tapasztalatok? A tányérat sajnos nem áll módomban átállítani, ezért még a UPC -n is gondolkozom az azonos műhold miatt. A kettőt összevetve melyiket ajánlanátok? Volt valakinek mindkettőhöz szerencséje? :) Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv,
Wayne

(#8079) v.attis válasza Wayne (#8078) üzenetére


v.attis
őstag

A beltériket NEM te fogod kiválasztani, amilyet ők adnak, olyat kapsz. Kész!
Ha jól be van lőve az antenna és nem is túl kicsi (min. 90-es) akkor nem vészes az időjárási probléma. Ha valami nagy vihar jön, akkor nincs adás, de az csak percekíg tart és szerintem minden műholdas szolgáltatónál így van.
Minőség? Egy nagy rakás fos! Ha crt tévéd van még elmegy. A 100Hz-es panasonic crt tévémen már látszik némi kockásodás a gyors mozgásoknál, de a nem ilyen "komoly" készülékre megfelelő.
Ha valami nagyon jó tévéd van, vagy neadjisten lapos tév, akkor egyértelműen Upc. Kérdés mennyire felel meg neked a csatornakínálatuk. Engem egyedül ez a különbség tart még a diginél. Ha egyszer lapos tévét veszek, akkor bizony ugrik a digi!

(#8080) Wayne válasza v.attis (#8079) üzenetére


Wayne
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! Ezt szomorúan hallom :( Akkor lehet, hogy tényleg UPC lesz belőle. Diginél az ár az igazán csábító, főleg, hogy most év végéig ingyen HBO packot adnak hozzá. Így kb fele annyi, mint a UPC. Diginél egyébként hogy van az előfizetés, ahogy néztem nincs hűségidő. Egyszerűen csak aláírom, elhozom a beltérit aztán minden ok(ha nem tetszik bármikor lemondom mindnek következmény nélkül)? Vagy vannak még egyéb költségek, beltéri, stb...
Kicsit speciális a helyzetem, mert külföldön dolgozom és a tulaj a sok magyarra való tekintettel beköti a digi-t több lakásba, ezért gondoltam, hogy a upc is szóba jöhet. De ahogy néztem náluk 1-2 évre lehet előfizetni, ezért félek, hogy mindent aláírnék, kihozom a beltérit és akkor derül ki, hogy nem megy. Mert míg a digi az intelsat és thor műholdat használja a upc pedig csak a thor-t. Tudom, hogy csak 0.2 fok eltérés van, de ki tudja... :U Meg tudná ezt valaki cáfolni vagy erősíteni?

(#8081) rmartin94 válasza Wayne (#8080) üzenetére


rmartin94
aktív tag

A DIGI-re az hogy nincs hűség az azt jelenti, hogy bármikor lemondhatod. Beltérinek nincs további költsége tényleg, de ha akarsz egy második beltérit az +300ft/hónap. UPC meg tényleg hűségnyilatkozatos, szebb a képe mint a DIGI-é. Nekünk a 19"-os LG HD Ready TV-n csak nagyon ritkán van kockásodás DIGI-n, az adás tényleg csak akkor megy el, ha nagyon nagy vihar van.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8082) barack21

sziasztok... egy nagyon régi digi felhasználók vagyunk(családszinten mondom)...
úgy köbö majdnem 6-7 év körül kell gondolkodni...
volt egy ilyen lehetőség hogy 1 névre adnak 2beltérit ,és csak 1et kellet füzetni 2700ft volt havonta... bumm pont.van és kész...
telik mullik az idő,és köbö 2 éve kezdődhetett,hogy a beltéri gondol eggyet,és el megy,vagyis ugy értve hogy nagyba nézem ezt a gagyi film+-t és bum egyszer csak az m1-en találom magam... hol ez a beltéri,hol a másik 2 szobával odébb...
felváltva aztán eltelik megint 1-2 hét és abba hagyja ezt a nemis tom minek hívjam :DDD
picit hülyén hangzik....
jajj de van egy csavar az egészben...
évről évre egyre több a számla,szal 2700 ft/hó ról indult ezelőt 5 évvel köbö,és most valami 3300ftnál tartunk... bementem a digibe,és meg kérdeztem a nénit hogy "csókolom ez miért van ???"
az volt av álasz hogy mivel már letelt a hüségük (hozzá kell tennem hogy abszolult nem vágtam miről beszél,szal maguktol gondoltak eggyet, szerződés az csak dísznek van)
és pakolgatják ráá a 100ftokat,ezzel nincs is gond,ha bemennék és azt mondanám hogy kérek 1 évet,akkor "talán" megint 2700 ft lenne... az ami még ettől is olcsóbbnak kéne lenni,mert köbö nemér ennyit :) szerintem...
és kapásból vissza kézből meg kérdeztem a nénit hogy ne haragudjon máár ha most nincs jelen pillanatban hüségidőnk vagy mink,akkor ha most nem kérnénk az önök szolgáltatásukat,akkor olyankor mi a teendő...???
válasz:
akkor behozzák a 2 beltérit,és a hozzá tartozó 2db kábelt,és távirányítót !!!
és mondom a tányérral mi a szitu?
azt mivel 2év letelt azt otthagyjuk :DDD

és most jön a kérdés,de előbb probálom ugy megfogalmazni hogy ne értsétek ugy hogy illegálisan szeretnék tv-t nézni 1 hónapban 2szer :) mert köbö annyit tvzek...

nos:ugyvan hogy van a tányér a falon,nemtom hogy milyen szög milyen mühold,fingom sincs h ilyenkor mitkell hogykell nézni,van és müködik...
jön az a gagyi magyar fehér 75 ohmos koax fel a padlásra,és bemegy hátul a kis szobába... egyenesen bele a beltérijükbe,abba a gagyi beltéribe,valami nagyon régi ezüst szinü 7 gombos... aztán közvetlen alattalévő másik koax vissza feljön a padlásra,és lejön ide az első szobába,ahol most is jelenleg tartózkodom,és nézném,ha lenne kedvem,de inkább leszedem ,és megnézem hüvelygombás reklám nélkül...

kivitelezhető lenne az hogy ha a tányér marad,vissza vinném ezt a 2 beltérit ahonann hozták,és vennék magamnak 2 értelmes beltérit???
de uuugy hogy szét szedném ezt a jelenlegi kábelezést,és ne logjon ennyi koax kábel mindenhol valami T elosztó vagy Y elosztós verzioval,vagynem is tom hogy hívjátok ti splitter ???? :U

nos hogy a parabolátol bejövő koaxot egy ilyen izével elosztani 2ágba,és kevesebb kábel lenne ????

és hogy a 2 álltalam megvásárolt beltéri így müködne ????

és szeretném ha valaki javasolna beltérit erre a célra uugy hogy valami kódos megoldással lehessen olcsóbban tv-t nézni.... :DDD

no hát uraim,a helyesírásomat nézzétek el nekem,és aki tud valami "olcsó" módszert írjon rám privátban vagy ahogy akar :)
köszönöm a válaszokat előre is,holnap megbeszéljük... estét !

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#8083) rmartin94 válasza barack21 (#8082) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Olcsóbban, konkrétan ingyen tudnál egy rakás szabadsugárzású adót nézni az Astra műholdról (19,2 E), vagy a Hotbird műholdról (13,0 E), az Astrán német adók vannak, a Hotbirden meg olasz, arab stb., vagy ha ezek nem tetszenek, akkor talán az Olcsó TV felelne meg neked, nézd meg a csatornakiosztásukat, nekem jónak tűnik, csak 1 évet előre le kell perkálni asszem, de az Olcsó TV képminősége sokkal jobb mint a DIGI-é.
Astra 19,2 E-841 szabadon fogható csatorna
Hotbird 13,0 E-1086 szabadon fogható csatorna

Beltérinek meg vegyél valami olyat szerintem, ami kezeli az Olcsó TV-s kártyát, illetve alkalmas FTA adások vételére is.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8084) barack21 válasza rmartin94 (#8083) üzenetére

szerintem most jön az a rész majd hogy fel kell világosítani engem....
amiket írtál foszlányokban okéé is :)
de én nem sürün fogok kimászni át álligatni az antennát...

ui: én ugy értettem az ingyent hogy beírom a kódot oszt ingyen van....
de nem akartam máár ennyire ööö hogy is mondjam,gusztustalanul fogalmazni...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#8085) rmartin94 válasza barack21 (#8084) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Ez a kódos megoldás már nem működik annyira, mint régen, ha jól tudom, a kódolási rendszerek is fejlődtek, de van még néhány beltéri asszem, amihez a netről lehet szerezni kulcsokat. Vagy van a sat.hu weboldal fóruma, ott sokat tudnak segíteni minden kérdésben. Egyébként csak magyar adásokat akarsz ingyen? Ha meg nem sűrűn akarsz antennát állítgatni, és jó neked az Astra vagy a Hotbird műhold csatornakínálata is, akkor csak beállítod az antennát arra a pozícióra. Egyébként van a dishpointer.com nevű weboldal, itt megadod a lakhelyedet, és kiírja a pontos adatokat, hogy hogy kell beállítani az antennát (angolul), hány fokos szögben álljon a fej stb...
Itt van egy Astra szett 32,990 ft-ért, kompletten (antenna, fej, beltéri): [link]

Ha meg van antennád és fejed, akkor csak beltérit kell venned. Én valamilyen Amikot, Strongot, vagy még esetleg Optibox márkájút ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#8086) Lacpac válasza barack21 (#8084) üzenetére


Lacpac
őstag

Ha ilyenben gondolkozol akkor Linuxos beltérit kell venni. Mást nem érdemes, mert a NET-re ki kell látnia a készüléknek.

AB Ipbox 200S ( Enigma, fóliás, újszerű, hibátlan ): 12.000,- (netboard/hirdetés topik)
Vagy dm500-at (akár klónt is). 12-15K/db
De szóba jöhet még:
Nokia Dbox2. Csak Nokiát érdemes, 7-9 ezer telepített enigmával, saját kártyát csak multicam beépítése után tudsz bele tenni. Ezt vagy megépíted magadnak, vagy 5k-t kell érte fizetni. Beforrasztani viszont neked kell.

HD képes készülék:
Tboxot kell venni (adb 5800s) kb 5k, és 12+postáért átalakítják enigma2-es boxá.
(nekem ilyen van, gyors, stabil, és Enigma2 V4)

Azt viszont felejtsd el, hogy egy f csatival osztod a kábelt. De még splittert sem ajánlanék.
Kell egy twin fej, és mindkét beltérihez egy-egy kábelt lehúzni.
Univerzális twin fej ( Eurosky 0,1 dB ): 2.800,- szintén a Netboard-on.
A műhold amire állítva van az antenna a THOR, UPC is itt sugároz. Tehát nem kell átállítani, csak a fejet kell cserélni

Viszont ingyen már nem lehet TV-t nézni. Az a DIGI N2-es korszakában volt.

A továbbiakat már neked kell kideríteni. Card Sharing -ra kell a google-ban keresni.

(#8087) barack21 válasza Lacpac (#8086) üzenetére

jo oké, nekem a 15 max 20 ra gondoltam én is a beltérikre való tekintettel...
jo a fejcserét is tudomásul vettem...
kábelek akkor maradnak...
bár majd még vissza térek amikor majd ténylegesen a kezemben lessz pénz,és megkell majd rendelni,de ezzel... mire céloztál???

"Viszont ingyen már nem lehet TV-t nézni. Az a DIGI N2-es korszakában volt."

akkor abszurd hogy magyar adást full ingyen nézzek ???
mármint ezzel a kódos verzióval ???

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#8088) Orlin


Orlin
addikt

Megírtam újabb levelem a NFH-nak szoftver ügyben ;]
Kicsit dúrvának találom,h bekapcsolva kell hagynom a beltérit nem húzhatom ki mert akkor elfelejti a kedvenceket is :W
Műr csak azt kell majd megtudni mennyi az áram felvétele a betériknek és mennyire ha a számlára...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8089) barack21 válasza Orlin (#8088) üzenetére

nálunk azt máár nem csinálja,am azt is csinálta egy időben :)
addig még 2é nem térdelem,egy félrészeg pillanatomban xDD :DDD

mert miota szoft frissitésük volt,azóta mintha az ördög bujt volna beléjük @@@

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#8090) hetfield1


hetfield1
tag

Éppen nemrég kérdeztem az egyik szerelőt, hogy áramtalaníthatom-e a beltérit éjszakára, ez volt a válasz: persze semmi akadálya.
Erre most jön egy másik szerelő mert beszart a táp lapja és azt mondja ne áramtalanítsam ez igy van kitalálva.

(#8091) Orlin válasza hetfield1 (#8090) üzenetére


Orlin
addikt

Melegszik nagyon.Különben semmilyen elektromos cucc nincs úgy kitalálva szerintem.Semminek nem jó ha mindig áram alatt van.Meg a villanyszámlának sem :((

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8092) hetfield1 válasza Orlin (#8091) üzenetére


hetfield1
tag

nálam is melegszik de akkor is ezt mondta, azóta nincs kihuzva

(#8093) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok,

Új vagyok a témában, bocsi ha volt már kérdés....

Hyundai típusú beltérim van és néha a tököm ki van vele:
- lassú
- néha 10-15 másodpercig nincs hang
- néha fél percig kimerevedik a kép
- néha kikapcsol
- irtó gyengék a távirányítói
és még sorolhatnám.

A napokban volt szerencsém kipróbálni egy Humax típusú készüléket és ég és föld a különbség, egyből bele is szerettem, kezelőfelülete is sokkal jobban tetszett. Kérdésem, hogy hogyan tudnám lecseréltetni a készüléket?

Üdv.
Levi

(#8094) Mate válasza Nakivagyok (#8093) üzenetére


Mate
nagyúr

Kb. 30 perce kérdeztem rá facebook-on diginél. Azt mondták, hívjam az ügyfélszolgálatot és ott megdumálható velük.

(#8095) petir


petir
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítseget szeretnek kerni DIGI TV-vel kapcsolatban elég speciális a dolog azt hittem egyszerű lesz de nem...
Szóval a képen látszik mi is történt azért pár szóban leírom!
Ez egy hatalmas aula a végén két TV-vel a cél, hogy mindkét TV-n ugyanazt lássam
A képnek megfelelően van minden tehát bal oldalt bejön a DIGI kábele ez meg van hosszabbítva és elmegy a jobb oldali TV-be ahol is az LNB In.be belemegy a kábel majd egy scarton bele a TV-be. Idáig jó is minden a jobb oldali TV-n szépen lehet nézni mindent.
Most jön a dolog pikantériája az LNB outóból elimdul a kábel visszafele és bele megy a bal oldali tvbe ahol is ugye ugyanazt szeretném látni mint a jobb oldalin.
De mégse látom :(

Pár info:
A kábelezés végig RG11 kivéve azt az 50cm-t ahol vissza van alakitva mert ugye a TV-be azt nem tudom bedugni.
LCD TV-k bár ez sokat nem jelent..
a beltéri típusa HUMAX Digi+ IV

Van valakinek valami ötlete, hogy a bal oldali TV-re hogy tudnám rávarázsolni az adást?
Avagy két beltérire lesz szükségem?

(#8096) Mate válasza petir (#8095) üzenetére


Mate
nagyúr

Először is miért nem tv1-re van kötve scarttal? Akkor feleslegesen nem menne 2 kábel keresztül az egész aulán.
Másodszor az LNB out arra való, hogy még egy műholdas beltérit ráköss. Neked RF out-ra van szükséged.

Én ezt a módszert javasolnám.

[ Szerkesztve ]

(#8097) petir válasza Mate (#8096) üzenetére


petir
senior tag

Vártam a kérdést elfelejtettem beleírni a mesémbe a 2-es TV-nél szeretnék kapcsolni az adásokat! Viszont kaptam hasznos infot is! Tehát az LNB-out beltéri fűzésre kell...2 beltéri esetén ha jól értem!

RF outra is próbáltam kötni így se ment... de holnap még egy próbát teszek hátha.
Egyébként ugye scarton AV-n jön a jel..mivel itt antenna kábelen küldöm elvileg egy tetszőleges adón keresve kéne megtalálnom az adást - jól sejtem ?

(Kábelezést nem piszkálnám ha nem muszáj legvégső esetben lesz még egy beltéri bár szeretném az eredeti elképzelést megvalósítani)

[ Szerkesztve ]

(#8098) Mate válasza petir (#8097) üzenetére


Mate
nagyúr

Ebben az esetben, mint ahogy te is írtad az alábbiak a teendők:

1. RF outra kötni egy Coax kábelt és be az 1. számú tv-be.
2. Tv-n elindítani egy analóg keresést, elvileg csak egy csatornát fog találni.
3. Nézitek a TV-t :)

Létezik amúgy scart jeltovábbító, ami a távkapcsoló jelét is továbbítja. Így elvileg vezeték nélkül is meg tudnád oldani és mind a két tévén nézhető a kép, de legolcsóbb és legegyszerűbb a coax kábel.
Azért ajánlottam egyedül az újrakábelezést, mert akkor erősebb jel érhető el, bár ha így is szép a kép, akkor felesleges.

(#8099) Nakivagyok válasza Mate (#8094) üzenetére


Nakivagyok
tag

És ráfizetés nélkül, "szó nélkül" cserélik, vagy kell egy kis ráhatás?

(#8100) Mate válasza Nakivagyok (#8099) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem tudom, még nem volt időm felhívni őket, de nem hiszem, hogy rá kéne fizetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.