Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7401) pojakcs válasza EyEsOnU (#7400) üzenetére


pojakcs
senior tag

Technikailag nem megoldható a probléma.

Üdv: Csaba

(#7404) smog86 válasza #46372352 (#7402) üzenetére


smog86
senior tag

Budapestre műholdas tv? :F
Se T-home, se UPC nincs abban az utcába?

(#7407) smog86 válasza #46372352 (#7406) üzenetére


smog86
senior tag

Telefonkábelen IPTV-t mindenhol tud adni a T-Home. KábelTv-t meg kérdezd meg telefonon vagy személyesen. Mindkettő jobb mint a műhold.

(#7408) acampora


acampora
csendes tag

ki tud abban segíteni, hogy nem tudjuk bekapcsolni egyik beltéri egységet sem csak a piros jel van és a 4 sárga vesszó köszi

(#7409) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Dreambox képes Digi smartcard-ot kezelni? vagy azzal sem fog működni csak a saját beltérijével? Köszi.

(#7410) Rick4 válasza gyuri86 (#7409) üzenetére


Rick4
félisten

Ha tudod a boykey-t és az RSA key-t, akkor nincsen gond. De azt nem olyan egyszerű megtudni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7411) dchard


dchard
veterán

Sziasztok,

Nekünk Hyundai dual beltérink van két nagra3-mas kártyával, és úgy érzem kezd megpusztulni a beltéri, ehhez kérnék megerősítést.

1. Nálam van a beltéri, itt egy 40"-os LCD-re van kötve SCART segítségével. Sokszor szétesik a kép, miközben a térerő és jelminőség mutatók maximumon vannak (120-as offset tükör van fent).
2. A másik TV RF-en van bekötve a dual beltéri második ágára. Ott is előjön ez a probléma.
3. Mindkét tv-nél előfordul, hogy egyik pillanatról a másikra érvénytelen kártya üzenet fogad, de nem mind a két készüléken egyszerre. Ilyenkor egy kártya kihúz-bedug meg szokta oldani, de nem mindig, van hogy újra kell indítani, ráadásul mostanában egyre sűrűbben fordul ez elő.
4. Belenéztem a beltéribe, és jól láthatóan több púpos kondi van a táp áramkör szekunder részén.

A kérdésem az lenne, hogy mi módon kezdeményezhetem a beltéri cseréjét, illetve van-e valami tanácsotok ezzel kapcsolatban?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#7412) ViZion


ViZion
félisten

A fentiekhez hasonló gondjaim vannak nekem is a Hyundai beltérivel. Már a másodikat "fogyasztom", elég gáz, hogy 1,5 évente cserélni kell...
Lefagyogat, néha nincs jel, hibaüzeneteket ad, vagy csak símán magától lépteti a csatornákat...
Elegem van belőle.

HTPC-ben van szabad PCI hely, létezik rá megoldás, hogy azon nézzem tányéros DigiTV előfizetésem? Vagy mit javasoltok? MindigTV elég szerény csatornákban, főleg gyerekműsor kevés, Boomerangot szereti a kisfiam...
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7413) Lala6 válasza ViZion (#7412) üzenetére


Lala6
őstag

A Digi-t nem tudod mással nézni. Válts UPC-re, náluk lehet csak kártyát is kérni, aztán olyan beltérit veszel, amilyet akarsz.

(#7414) Orlin


Orlin
addikt

Digi Facebook kérdés! :)
[link]

Melyik csatornákat látnád szívesen a Digi kinálatában?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7415) Youri válasza dchard (#7411) üzenetére


Youri
veterán

telefonálj be, kimennek

RTX ON

(#7416) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Nem találtam a digi honlapján pontos választ, de Digi műholdon keresztül ad HD adást? És ennek menyi a havidíja?
Köszi!

(#7417) vlaho válasza Mr. Teddy (#7416) üzenetére


vlaho
aktív tag

Még nem ,de tervezik.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#7418) Youri válasza Mr. Teddy (#7416) üzenetére


Youri
veterán

Szeptember 1-től lehet ha minden igaz. Bár nem világos, hogy lesz is HD adás, vagy csak lesz HDMI-s dekóder :)

RTX ON

(#7419) riki válasza Youri (#7418) üzenetére


riki
senior tag

Csak elindítják. Mert ha ezt skálázza fel ,a doboz 1080p-re, még elképzelni is szörnyű. Mert ,ha nem, minek a hdmi csatlakozás? Akkor elég a scart is. :F

(#7420) Youri válasza riki (#7419) üzenetére


Youri
veterán

Ezért lesz HDMI-s. :)

RTX ON

(#7421) Mr. Teddy válasza Youri (#7420) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Ilyen alapon a jelenlegi t-home-ot is lehetne csesztetni, ők a mostani digitális kábeltvhez adnak egyszerű gyenge minőségű dobozt. Hdmi-s kimenetű meg csak sokkal többért ad.
Mindegy, vicc az egész...

(#7422) Youri válasza Mr. Teddy (#7421) üzenetére


Youri
veterán

A digi sem ingyen fogja adni, ez biztos. A különbség csak annyi, hogy a digi meg sem adta a lehetőséget, és a versenyhivatal ezt találta tisztességtelen magatartásnak (LOL)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#7423) gyuri86


gyuri86
tag

sziasztok!

lcd tv-hez digi tv-m van, és hát elég sz.r a képminőség.
vettem egy ilyen kütyüt, még nem érkezett meg, de szeretném kikérni a tanácsotokat, hogy milyen javulásra számítsak?

(#7424) kano válasza gyuri86 (#7423) üzenetére


kano
nagyúr

Semmilyenre!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7425) gyuri86


gyuri86
tag

Tudom hogy nem lesz full hd a kép mivel eleve nem azt kapom a digitől.
De azért a pixeles képen csak változtat valamit, nem?
Hozzá tartozik még az igazsághoz az is, hogy a tv kicsit hibás, időnként becsíkozódik a kép. oldal irányú "szellemcsíkok" jelennek meg. Korábban már egyszer megsült a tv tápja, kicserélték de valószínűleg nem csak az hibásodott meg. Az összes analóg bemenetnél csíkos a kép, viszont a hdmi-n nem az. Egy panel csere 40-50 ezer, ez a kütyü viszont csak 11e. Vagy vegyek új tv-t?:)

(#7426) kano válasza gyuri86 (#7425) üzenetére


kano
nagyúr

Mitől lenne javulás? Attól, hogy egy analóg jelet konvertál digitálisra ez a kütyü nem lesz jobb. Esetleg valamilyen javulás várható az erősítő miatt (bár a konvertálás sincs "ingyen").
Ha megkapod írj, hogy jó-e.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7427) csibor


csibor
őstag

Valakinek már sikerült e számlára regisztrálnia? Folyton hibával kidob.

(#7428) kano válasza csibor (#7427) üzenetére


kano
nagyúr

Azt mondta az ügyfélszolgálat, hogy még nem működik.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7429) misx válasza gyuri86 (#7425) üzenetére


misx
senior tag

Hát igen a képminőség eléggé ratyi néha (pedig a TV-nk szuper, földi HD adás kristálytiszta, élethű még közvetlen közelről is, Samsung LE32C530). Ami HD, az még elmegy, de persze a földitől elmarad (Spektrum, sport tv-k a Sport Klub kivételével). Engem jobban zavar a képarány, "automata szélesben" van legtöbbször a TV, de ha Discoveryn van 16:9-es kép (persze csak a műsor), akkor be lehet tenni csík nélkül, a logót meg levágja. 4:3-as adás egyébként katasztrófa, mert ha beteszem torzítás nélkül, akkor alul felül vág rendesen, ami F1-nél nagyon gáz (feliratok)... Remélem nemsokára több lesz a HD csatorna (vagy legalább a 16:9-es, mégha SD is), lassan már csak LCD-t kapni, ez olyan mintha a PC játékok még mindig DX7-esek lennének, de már a legolcsóbb kártya is DX10-es.

Kérdés: Nektek sincs a NatGeo Wild-on magyar hang? Először csak süket volt, most meg levették a hangsávot is.

(#7430) Coolmat válasza misx (#7429) üzenetére


Coolmat
őstag

Átvariálták a frekiket, indítottak egy külön Nat Geo Wild HU csatornát amin most magyar és angol hang van, a CE-n pedig maradt az angol és cseh hang, a műsor pedig egyelőre ugyanaz a kettőn (állítólag más lesz később). A magyar csatorna elérése: 12563GHz függőleges szimbólumsebesség: 27500. Valószínűleg már szerepel ez a TP a beltéridben, elég ha újra lekeresed ezt a TP-t és meg kell jelenjen valahol a listában a csatorna (dual hunyadin nekem így működött).
Talán még nem szerepelt a topikban: Digi tv-s kódolást is kapott a Reflektor tv, Prizma tv és Fishing & Hunting, az elérésük: 11747GHz vízszintes 28000Mbps ill. 11977GHz vízszintes 28000 Mbps. Lehet később lesz ugyanezen TP-kről Film+ 2, Sorozat+ Muzsika tv és DoQ is, de ez még nem eldöntött tény (valószínűbb inkább hogy ezek nem lesznek a Digi kínálatában).
Mai friss infó pedig, hogy lekódolták az eddig FTA Filmbox és Filmbox+ csatornákat a 11747-es TP-n. :(

(#7431) kano válasza Coolmat (#7430) üzenetére


kano
nagyúr

Nem ugyan az a két csatorna (HU-CE) műsora (legalább is nálunk nem). :N

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7432) kano válasza kano (#7431) üzenetére


kano
nagyúr

Inkább úgy fogalmazok, h nem mindig egyezik meg a 2 csatorna műsora.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7433) grabber


grabber
addikt

Hi!

Erdei Zsolt mérkőzését adják valahol élőben a Digi csatornái között?

(#7434) Rick4 válasza grabber (#7433) üzenetére


Rick4
félisten

Persze. Minden nap leadják. :DDD És megsúgom, nyert... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7435) csibor válasza kano (#7428) üzenetére


csibor
őstag

Ma már megy, még egy papírral kevesebb jön haza.

(#7436) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sport klub-ról van valami információ?

Fater mondta előbb, hogy kb. egy hete nincs adás rajta. Újra kerestettem a csatornákat, de nem változott semmi

read-only mode on the forum

(#7437) tigipuf válasza AtHoS (#7436) üzenetére


tigipuf
senior tag

nem volt nehéz kb 10 másodperc:[link] :)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7438) AtHoS válasza tigipuf (#7437) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz a linket, én nem találtam erre az oldalra rá. Máshol meg csak a sportklub minőségéről szólt a téma.

Nekem mondjuk fel sem tűnt, hogy nincs adás a sportklubon. Ebből is jól látszik milyen sűrűn néztem azt :B

Amúgy meg nincs olyan weboldala a diginek, ahol az ilyen "váratlan" eseményeket közzé tennék?

read-only mode on the forum

(#7439) tigipuf válasza AtHoS (#7438) üzenetére


tigipuf
senior tag

Igazad van,érdekes módon a honlapjukon elfelejtik közölni ezeket a csatornaváltásokat. :U
Bár ha megnézed a csatornakiosztást ott már ha jól láttam nem szerepelt egyik csomagban sem.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7440) Coolmat


Coolmat
őstag

Az ÁSZF menüpontban kell csak nézelődni, és kiderül minden ilyen turpisság :) A Sport Klub kikerülése az ápr. 24-i változásban szerepel, azóta nem hivatalason "ráadásként" ment csak a csatorna. Abban igazat adok, hogy ezeknek nem kizárólag az ÁSZF-ből kéne kiderülniük, hanem a honlapon jól láthatóan (pl. hírek menüpont lehetne) kéne tájékoztatni.

(#7441) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
A hunyadi kétkártyás beltérit kötötte már össze valaki házimozi erősítővel optikai kábel segítségével? Megéri venni egyet, ha éppen nincs ilyen kábelem? Valamivel jobb lesz a hang? Tudom, hogy nem sugároznak hifi minőségben, de azért valami változást csinál? Van itthon sima RCA kábelem, most azzal van összekötve; egyedül a UTV-nek van jó hangja, a többi fos!

(#7442) NagyDave


NagyDave
tag

Rendelt már valaki közületek digi szolgáltatást neten? És mennyi időn belül kötötték be?

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#7443) Orlin válasza NagyDave (#7442) üzenetére


Orlin
addikt

Hello!
Nekem olyan 2 hét volt.Rá 2 hérte meg jöttek ellenőrizni,h mindent faxán csinált-e a szerelő :DD

Üdv!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7444) NagyDave válasza Orlin (#7443) üzenetére


NagyDave
tag

Köszönöm a válaszodat! :) És meg vagy velük elégedve? A Discovery-ken van műsor információ?

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#7445) Orlin válasza NagyDave (#7444) üzenetére


Orlin
addikt

Háááát kicsit vegyesek az érzéseim!A minőség számomra megfelel ,pedig soka szídták,h sz@r a kép ect....
Viszont az időjárásra nagyon érzékeny,jön egy eső és elmegy az adás :o De kérdezgettem másokat is.Mondták ,h ilyenkor az összes műholdas szolgáltató megfexik :Y
Discovery-ken van EPG csak a National Geo-n nics.

üdv!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7446) #41635072 válasza Orlin (#7445) üzenetére


#41635072
törölt tag

T-home még sosem feküdt meg, a legádászabb viharban sem.
Az áram előbb megy el...

(#7447) Orlin válasza #41635072 (#7446) üzenetére


Orlin
addikt

Mondjuk viharban ki is kapcsolok mindent :K

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7448) NagyDave válasza Orlin (#7445) üzenetére


NagyDave
tag

Kösz szépen! :) Hát nem tudom, lehet a műhold miatt is van. Nálunk a UPC is csinál néha ilyet.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#7449) NagyDave válasza #41635072 (#7446) üzenetére


NagyDave
tag

Régen a UPC is ilyen volt. Szerintem is legjobban a T-Home bírja ezt és más is ezt mondja.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#7450) Orlin válasza NagyDave (#7449) üzenetére


Orlin
addikt

Hát én is vaciláltam anno,h melyik legyen.De sport miatt a Digi lett.T-Home-on is filóztam csak sok Discovery-t nézek és ott ahogy néztem nincs World...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.