Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) pohár válasza tigipuf (#7199) üzenetére


pohár
félisten

ajaj, nem jó ez így :U
akkor lehet marad a kábel :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7202) tigipuf válasza pohár (#7201) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nem biztos,hogy pontosan tudom melyik szolgáltató mennyi beltérit hajlandó adni egy előfizetésért.( +500ft átlagosan beltérinként)
Hármat-négyet :F
Meg kell nézni a honlapjukon,le van az írva azért elég érthetően szvsz. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7203) pohár válasza tigipuf (#7202) üzenetére


pohár
félisten

igen, csak a diginél annyi volt hogy 300ft a 2. beltéri ára, de nem volt ott hogy mennyit lehet a fejhez csatlakoztatni maximum...
az a havi plusz 1-2k a beltérik miatt nem túl nyerő, akkor inkább kábel :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7204) Nordic válasza tigipuf (#7200) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Igazad volt, benéztem rendesen. Ez akkor most nem olyan mint a kábeles vonal :F ? Engem már eléggé elkavart ez a van upc-nincs upc dolog...

(#7205) Rick4 válasza tigipuf (#7196) üzenetére


Rick4
félisten

Ő írta:
set-top boxok helyett a digi tányéros tévé lenne a befutó.

Tehát tányéros digi helyett lehet tányéros upc is, sok dologban nem tér el a felszerelés...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7206) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Ez amúgy minden műholdas tv-adásra igaz, hogy rossz időben nincs vétel? Ez azért elég necces, mert mi lesz télen, amikor minden nap borult havas idő van(a UPC-s topicban elég sokan panaszkodtak erre)....muternak szinte ez az egyetlen kikapcsolódása...
Vagy ez olyan probléma amit feleslegesen felfújnak?

(#7207) tigipuf válasza Nordic (#7206) üzenetére


tigipuf
senior tag

Erre most azt tudnám mondani,hogy passz,mert nekem volt már upc,digi és jelenleg t-sat,de 110 régi astrás tükrömre kötöttem,köttettem mindig a fejet,így ez a jelkiesés csak nagyon extrém időjárás esetén évente max 2-3 alkalommal érintett.
Azért nem hinném hogy az upc-nél is jelentős lenne ez a dolog,inkább régen a digisek panaszkodtak jobban.(habár most az upc is átvándorolt a digis műholdra,lehet,hogy azóta rosszabb a jelszint?)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7208) Nordic válasza tigipuf (#7207) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát ezt jó lenne tudnom, mert aszerint fizetnék elő valamelyikre. Hiába lenne olcsóbb a upc, ha mellette sz@rabb is...

(#7209) tigipuf válasza Nordic (#7208) üzenetére


tigipuf
senior tag

Az upc biztos,hogy nem szar,sőt a legváltozatosabb csatornakínálatot adja a szolgáltatók közül.
De a digi se rossz (ha már egyszer itt vagyunk :D )
Én javasolnám,hogy nézd meg a csatornakiosztást,és a 2.és3.esetleg 4.beltéri egységeknek a havidíját,mind a 3 nagy szolgáltatónál,(+a hello hd ,olcsó tv) és úgy tudod eldönteni,melyik a legjobb neked.
Ja és mindenképpen látogasd meg az adott társaságok topikját itt a ph-n tapasztalatszerzés céljából :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7210) Nordic válasza tigipuf (#7209) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Végül is digivel van némi tapasztalatom, mert egyik haveromnak is az van, igaz erről a rossz idős dologról pont nem beszéltem velük:D. Majd átnézek a upc-s topic-ba is .Anyagilag a upc biztos jobb lenne. Köszönöm a segítséget! :R

(#7211) Rick4 válasza tigipuf (#7209) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a kép- és hangminőséget, csatornakínálatot és a csomagárat, valamint a 4 beltérinél fizetendő havit is figyelmen kívül hagyjuk, akkor még mindig marad annyi előnye a upc-nek, hogy ugyanabból a pozícióból, de egy sokkal erősebb nyalábról sugároz. Ergo az időjárási tartalék is lényegesen több lesz. Igaz, ha a vétel el akar menni a vastag felhőzet miatt, akkor el fog, de ez max 10-15 perces móka szokott lenni, ebben az évben talán 3x fordult elő. A muter meg sétáljon addig egyet. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7212) tigipuf válasza Rick4 (#7211) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ne is mond, :W ,már ezerszer megbántam,hogy beleugrottam a t-be pár hónapja.
Utána kaptam észbe ,hogy az upc csatornakínálata számomra sokkal jobb lett volna.
Ja és nyári kilométer vastag viharfelhő ellen a t-sat is tehetetlen,sajnos tapasztaltam....(meg persze drágább is ,és gyengébb csatornakiosztás,de hát így jár aki hülye :U )
Ennyi erővel maradtam volna a diginél,SD adásoknál a t-sat se sokkal jobb lcd-n.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7213) Rick4 válasza tigipuf (#7212) üzenetére


Rick4
félisten

az Sd adás sose lesz jó LCD-n, mármint a műholdról érkező magyar adás, mert azért pl a németek az SD RTL képét úgy nyomják, hogy nem tudod elsőre, akkor ez most Sd vagy HD. A T-s műholdvétel annak jó, akinek egyébként T-s net meg T-s telefon van otthon, akkor jól jön ki egyben. Egyébként meg az jó dolog, hogy minicsomagonként tudod összeállítani a saját nagy csomagodat, csak épp akkor már nem lesz jó ha többen vagytok otthon. Van pár csati pluszban ami máshol nincsen, és kb ennyi volt a T előnye. A további fejlesztés már HD irányba fog menni, de ott nem lehet egy havidíjat 2900-ba beleszorítani...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7214) Zotya1234 válasza Rick4 (#7213) üzenetére


Zotya1234
csendes tag

Az sd adás sose lesz jó. Ezzel én vitatkoznék.
Nekem digi előfizetésem van, semmi panaszom nincs a minőséggel.
Láttam már t-homos meg hello hd adást. Semmivel sem jobbak, persze a hd adást leszámolva. De milyen a hd adás kinálat? Egy nagy rakás szar. Nézzem a parlamenti közvetítést hd ban, vagy még egy csomó lóvé a hbo. Nekem egy samsung led tévém
van 6-os sorozat A szomszédom vett egy lg lcd tévét, régebbi tipus, hát ott tényleg
szar az sd adás. Ha eljönnél hozzám nem hinnéd el, hogy ezt képet a digi szolgáltatja.
Azt elhiszem hogy a németek jobb minőségben szolgáltatnak.

Utóirat: Finoman fogalmazva, volna még mit fejleszteni a szolgáltatóknak, főleg a diginek.

(#7215) Rick4 válasza Zotya1234 (#7214) üzenetére


Rick4
félisten

Vitatkozhatunk, kezdjük onnan, hogy a múltkor betettem ide két képet két discovery logóról. Ez csak egy részlet volt abból amit akkor láttam, de ide bőven elég, az állításaimat most is arra alapozom. Gondolom azt láttad, és van is valami konkrét érved ellene, sajna a szubjektivitásoddal sokra nem megyünk addig, míg 10 másodpercen belül nem látod a két szolgáltató egyazon csatornáját ugyanazon a tévén, ugyanabban a szobában ugyanott ülve. Mi a haverral a múltkor kipróbáltuk úgy, hogy a két beltéri egymás tetején, egy tükör, egy twin fej (mivel már egy pozícióból sugároznak) és a különbség 50-ből 50x egyértelmű volt, a diginek sokkal sz@rabb a képe, sokkal szarabb a hangja, a tex és az epg problémákat nem is ecsetelem.... Persze ez lehet a fos digis beltéri miatt is, de a felhasználót nem az érdekli, mi csinál a mikrohullából képet meg hangot, hanem hogy milyen az a kép...

HelloHD-t meg ne keverd bele, a digisportot néztük meg egy tévén a digitől meg a HHD-től, hát, ég és föld, RTL, TV2 nagyságrendekkel jobb (Gondolom fogalmad sincsen, hogy ők mpeg4-ben sugároznak kb ugyanolyan bitrátával, mint a digi mpeg2-ben, tehát a minőség akarva- akaratlanul lényegesen jobb) HBO2 meg SD-ben olyan volt, hogy elsőre nem tudtam, akkor ez most HD-e vagy sem....

Neked milyen digis belérid van?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7216) Zotya1234 válasza Rick4 (#7215) üzenetére


Zotya1234
csendes tag

Van fogalmam mi az az mpeg4 meg hd meg hdmi stb..
Ha megtudsz győzni váltok szolgáltatót.
Azt elhiszem hogy vannak a szolgáltatók között minőségi külömbségek, de
messze elmarad a szolgáltatás az árától.
Én most a digire 3500-at fizetek 3-rom tévére 3-rom külön beltérivel. Quad fej (humax4)
A hbo ne tévesszen meg mert ami ott premier azt már rég lelehet tölteni a nettről.
Tudom a tévém többet tudna nyújtani minőségben, mint amit a digi szolgáltat de hát
ez van.

(#7217) Rick4 válasza Zotya1234 (#7216) üzenetére


Rick4
félisten

Nem célom senkinek a meggyőzése, neked kell eldöntened azt hogy maradsz vagy váltasz.
3500 az nem rossz ár a 3 tévére, (mondjuk nyelvtanilag nem helyes azt hogy három úgy leírni számmal, hogy 3-rom, mert az valójában három-rom, de mindegy) 2500-ért csatornaválasztékban hasonló a upc-nél a direct medium csomag és a két plusz box 2X500Ft. Akkor ha jól számolom, az pont 3500. Vagy ott a fullos direct +, az a választék már verhetetlen. Nem tudom ki hogy van vele, nekem nem havi ezer forinton múlik az életem, nem is érdekel igazából hogy 2500 vagy 3500. Persze ha kell digisport, akkor ez már nem jó, cserébe van pl a sokaknak tetsző fishing hunting (van ismerősöm akik vadász és akkor mondta le a digit mikor kivették).

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7218) Zotya1234 válasza Rick4 (#7217) üzenetére


Zotya1234
csendes tag

Most a helyesírást meg az árakat hagyjuk.
Te melyik szolgáltatót választanád, ha szereted focit (digisport) meg a discovery,
csatornákat?
És azt kérdezném neked milyen előfizetésed van.

(#7219) Rick4 válasza Zotya1234 (#7218) üzenetére


Rick4
félisten

Digi élő szerződésem van, de konkrétan elég régóta a upc-t nézem, és a vicc, hogy mivel nemrégen láttam a képet, hallottam a hangot erősen gondolkodom egy helloHD előfizetésen. A focit megnézem máshol, ahol HD-ben nézhető, a digisport olyan szinten rossz minőségű a digitől, hogy azon egy meccset se lehet megnézni gya, hogy ne azon mérgelődnék, miért olyan xar a kép.. A legszélesebb választékkal a upc és a t-home dicsekedhet, a legjobb képe pedig a helloHD-nak van, de annyira nem széles a választék, 32 csatit adnak 2990-ért, plusz 3990 az HBO csomag. Tudom, le lehet tölteni, nekem itthon 1000db dvd-m van, és mégse nézem őket, nincsen erre időm. Bár nincsen TV6, nincsen discovery travel& living, meg pár csati, el lehet vele lenni, amire kell, bőven elég, és ami lényeg, van digisport, méghozzá sokkal jobb minőségben, mint a digitől... Vicc. Nincsen igazán jó alternatíva, bár a helloHD is elég mindenre. UPC-nél és HelloHd-nél legalább abba a beltéribe rakom a kártyát amibe én akarom, amit ismerek, szeretek, amivel fel tudok venni, stb...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7220) Zotya1234 válasza Rick4 (#7219) üzenetére


Zotya1234
csendes tag

Először én is a HHD előfizetésen gondolkodtam.
Olvasgattam a hhd fórumokat, hát ott is vannak problémák bőven.
Nem tudom érdemes lenne e váltani?
Nem akarok politizálni, de ezek a szolgáltatók nyugat Európában
nem rúgnának labdába, ezzel a szolgáltatással.

(#7221) PPJL


PPJL
csendes tag

Tisztelettel köszöntöm a fórum tagjait, nagyon kezdő vagyok, de érdekel a véleményetek és a tanácsaitok. Bocsánat, hogy erről is írok, de rossz a szám íze a személyeskedések miatt. Kérek mindenkit, ne cikizzen, ha hülyeséget írok vagy kérdezek - nem értek a "tányérozáshoz", de használtam eddig is bőszen a UPC-t, csak mivel nekem csupán évente 10-15x kell hétvégén és max egy hónapig folyamatosan, jobbnak találtam áttérni a DIGI-re, mert annak jóval olcsóbb a szüneteltetése, mint a UPC-nek. DE...nekem megmaradt a UPC tányérom - felirat nélküli, 60-as, hozzáadott fejjel - és a fenti okok miatt nem szeretnék megvenni egy újabbat! Kérem a véleményeteket, normális, 31(?) cm-es LCD tv mellett kell-e félnem ezzel a kiépítéssel a rosszabb vétel miatt - a UPC nagyon jó volt - csak sajnáltam az üres időket is fizetni. Van-e mód valami szuper beltérit kérni, és ha igen, melyiket kérjem? Köszönöm a reagálásokat előre is - hacsak nem döngöl a földbe!Üdvözlettel :F

"Aguila non captat muscas - de hát ez nem is sas"

(#7222) PPJL


PPJL
csendes tag

Urak, urak, segítsetek, mi az ördög legyen a témámmal, merthogy ma délután jön a DIGI-s szerelő megbeszélni a bekötést és hát nem akarok se belőlük (DIGI TV), se magamból bolondot csinálni, ha mégse-mégis szerződést kötök, de a szerelő szerint nem elég a 60-as tányér. Csak vidéken használnám, ott is több helyen, Tata, Békéscsaba, Mátra, Szolnok, Balaton körül, meg még az ördög tudja hol és az eddigi "UPC jó volt mindenhol"-t nem akarnám egy antenna miatt elrontani, pláne, ha nem is olyan nagyszerű a DIGI sugárzása-jelerőssége. Minket a HD, stb, stb, dolgok nem érintenek, a normális vételt szeretnénk csak megtartani! Véleményeket minden szempontból kérek, ha egyáltalán él és mozog valaki a fórumon a mai napon. Köszönöm, üdvözlettel - PPJL Help, help- :Y

"Aguila non captat muscas - de hát ez nem is sas"

(#7223) PPJL


PPJL
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget, a téma már nem aktuális- :R

"Aguila non captat muscas - de hát ez nem is sas"

(#7224) v.attis


v.attis
őstag

Hülye kérdés, de a megoldás jó lenne:
Padláson nem lehet elhelyezni a tányért? Nincs sehol egy szélvédett zug a ház körül és most ért ide a szélvihar, így nuku tévé. Ebből kezd elegem lenni. A padláson viszont megférne. Csak hát a cserép...

(#7225) Rick4 válasza PPJL (#7222) üzenetére


Rick4
félisten

A 60-as tányér szerintem ténylegkevés lesz,a 80-assal már marad időjárási tartalék is. Plusz lehet hogy a fej is már több éves, régebbi konstrukció, így azzal a vétel valóban bizonytalan lenne. Lesz új fejed meg tükröd és kész. A up műsora most már ugyanarról a helyről jön, mint a digi, de egy ide irányított műhold sugárzással, így annak a jele lényegesen erősebb most is mint a digié. Egy új 80-as alu tükör kb 4500Ft.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7226) Rick4 válasza v.attis (#7224) üzenetére


Rick4
félisten

Rendesen fel kell szerelni azt a tükröt és nem lesz gond. Ha a tetőn van, le kell hozni a falra feltéve szélvédettebb helyre. Egyébként sokat számít, hogy ha a rúd a bilincsnél át van fúrva pl egy önmetsző csavarral, akkor már nem tekeredik el, mert valószínű a tükör a rúddal tekeredik, nem csak a rúdon a tükör. .

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7227) v.attis válasza Rick4 (#7226) üzenetére


v.attis
őstag

Hát sajnos egyszerűen nem találok szélvédett helyet sehol. Ahogy a melléképület találkozik a főépülettel, ott van egy kis fedett zug. Na, ott meg örvénylik a szél akárhonnan is fúj. A többi meg kopasz fal egy tágas udvarban. Egyébként, lehet, hogy félreértettél! Nem fordul ez az antenna, csak amikor lengeti a szél, akkor szakadozik az adás. Ha elvonúl, vagy csak csendesedik egy kicsit, akkor minden rendben van, csak manapság ezekezt a durva szeleket nem szereti. Márpedig elég sok van belőlük...
Ezt értsem úgy, hogy nem működik cserép alatt? Vagy csak senki nem próbálta még ki?

[ Szerkesztve ]

(#7228) Rick4 válasza v.attis (#7227) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, igen, értsd úgy, hogy nem működik cserép alatt. Az örvényléssel nincsen baj amiatt rángatja a szél, hogy bele belekap. Én megpróbálnék kitenni több helyre ilyen kis fóliadarabokat, és figyelném, hogy hol ugrálnak kevésbé.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7229) tigipuf válasza v.attis (#7227) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hát én meg visszatérnék a régi mondókámra,110-es lavrot neki a q..a anyját!!
Nekem az van felállítva udvaron ruhaszárító oszlopára,viharban szemmel látható milyen kilengése van,sokszor csodálkozom én is,hogy a fenébe van még pozícióban mégis van adás :D (Hiába na nagyobb a felület,több a tartalék)
Most a t-nél is de a diginél is rohadt nagy viharnak kellett lennie,hogy szakadozzon a vétel.volt rá példa ,de akkor már a cserepek is mozgolódtak a tetőn....
Mikor belőttem a műholdra jól megcibáltam,úgy teszteltem.
Szerintem vagy ez a megoldás,vagy 1 jó minőségű könnyű 80-as alu tükör,stabilan rögzítve.(Rick4 után szabadon),ja és tetőröl le vele eresz alá, falhoz minél közelebb.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7230) Rick4 válasza tigipuf (#7229) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem 125-ös van fent, évekkel ezelőtt magam szereltem egy SG2100-as diseqc forgatóval együtt, elég jól sikerült, 57°K és 30°NY között minden holdat kiválóan lát, én is cibáltam kézzel, elég jól sikerült. Persze azon is múlik, hogy vízszintesen és függőlegesen mennyire lett tökéletesen ráállítva a műholdra a tükör, az is számít, hogy a fej mennyire van elforgatva, és az se mindegy, hogy a fej a tartóban mennyire van előre vagy hátra tolva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7231) tigipuf válasza Rick4 (#7230) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ne is mondjad,egyszer fél napot szívtam,mert nem vettem figyelembe,hogy a fejet el kell fordítani :W

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7232) Rick4 válasza tigipuf (#7231) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig magától értetődő, annak a fejnek a greenwich-i függőlegeshez képest kell függőlegesnek lennie. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7233) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Hiba jelenség
Ma reggel pixelek háborúja & nincs jel rossz jel.
Probléma megoldása
4500 mm-es nyelű seprűvel a lavór megtisztítása a hótól.
Sz 80%
M 98%

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#7234) sephora


sephora
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja kötötték be hozzánk a Digi TV műholdas egységet, 2 db TV-re 2 db beltéri egységgel.
Szomorúan tapasztaltam, hogy csak úgy tudok felvenni a dvd felvevővel, ha közben nem váltok csatornát. Arról nem is beszélve, ha például felveszek valamit, akkor nem tudom a másik dvd-t használni, mert valamelyik jel zavarja képet.
Felhívtam az ügyfélszolgálatot, a kollega lepattintott, hogy a Digi Tv csak a csatornák hozzáférését biztosítja az előfizetők számára, az én technikai problémámmal nem tudnak mit kezdeni.
Nő létemre sajnos nem értek ezekhez a dolgokhoz, így jól jött volna a segítségnyújtás. Ezért fordulok hozzátok…
Kérdéseim:
Olvastam, hogy vannak dual beltéri készülékek és ha jól értelmezem, akkor ezzel a készülékkel megoldható az, hogy csatornát válthassak miközben felveszek dvd-re?
Ha az egyik beltéri egységet rákötöm a TV-re a másikat a dvd felvevőre, így szintén meg tudnám oldani a problémát? De akkor kellene egy 3. beltéri egység a másik TV-re…

Előre köszönöm a választ!

(#7235) unicumnext


unicumnext
aktív tag

sziasztok!

arról van valami hír, mikortól várható HD adások digi-n is?

Next

(#7236) Dízeles válasza sephora (#7234) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
A DVD-be dugd azt a kábelt amit a televízióba dugnál.
Ilyen forma:

A DVD-töl pedig bármelyik kábelt a Tv -hez.
Ez nekem bejött régebben videó másolásoknál.Nem vitte át a zavaró jelet.
De a felvétel közbeni csatorna váltást ez nem orvosolja.
By

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#7237) sephora válasza Dízeles (#7236) üzenetére


sephora
csendes tag

Szia!
Köszönöm, hogy válaszoltál!
A TV-ből nekem egy ehhez hasonló pöckös végű fekete kábel megy a felvevős dvd "RF out to TV" lyukába.
Ez a felvevős dvd meg össze van kötve a TV-vel egy scart csatlakozóval.
A felvevős dvd másik scart lyuka pedig a sima dvd lejátszóval van összekötve.
A beltéri egységbe került a coax-os antenna vég, valamint a beltéri egységből egy 3-as elágazású (piros, fehér, sárga) jack dugós kábel lett a TV-re kötve.
Arra már rájöttem, ha a TV-ből ezt a 3-as jack-et átdugom a felvevős dvd-be, akkor tudok felvenni.
Így néz ki jelenleg a helyzet.

Tehát a coax-os antenna kábelt dugjam át a dvd-be, ami most a beltéri egységben van? (mert eredetileg az volt a TV-be dugva...)
Nagyon köszönöm a segítséget, ha visszaírsz!

(#7238) PPJL


PPJL
csendes tag

Tiszteletem Urak, maradtam a UPC-nál, el is tűnök a fórumról, (pedig sok okosság található itten :B ), mert azt már ismerem és mert az itt olvasottak kissé elbizonytalanítottak DIGI ügyben, de.....NEKEM nagyon bevált a UPC, soha sehol, pedig vándorolok ám rendesen szerte az országban, nem volt vételi problémám, ámbár minden alkalommal jóformán újra kellett a csat.-kat "telepíten", de azután hetekig ment, pedig olyan szélben is volt részünk, hogy kitépte a földből a háromlábat. Akkor háromláb felállít, földhöz szögel nagy sátorcövekkel, állítgatás nélkül visszajött a műhold, aztán végig semmi probléma. Igaz, én mm-re állítom a legjobb vételre, van jelkeresőm, van saját technikám és úgy néz ki, működik. Csak, mint említettem, a használat időszakos, novembertől márciusig pihen a tányér és a beltéri, arra az időre nem akartam fizetni, ezért izgatott a DIGI, annak nagyon olcsó a szünetdíja. Köszönöm a reagálást Rick-nek, másoknak sok szerencsét a továbbiakhoz és kellemes ünnepeket, olvasgatni azért csak-csak visszajövök, üdvözlettel -PPJL

"Aguila non captat muscas - de hát ez nem is sas"

(#7239) Dízeles válasza sephora (#7237) üzenetére


Dízeles
aktív tag

A beltéri RF OUT -ból
koax kábelen keresztül kösd össze a felvevős DVD RF IN vagy Antena In bemenetére.
Lehet szükséges lesz ez:

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#7240) Rick4 válasza Dízeles (#7239) üzenetére


Rick4
félisten

Ennek a kábelcsatlakozónak mi köze is van az RF csatihoz? Nehogymár a loop-ra dugasd vele a felvevőjét.. az a bizonyos RF out csati így néz ki:

Ez a kábel kell oda, ebben az a szép, hogy elég nehéz rossz helyre dugni:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7241) Dízeles válasza Rick4 (#7240) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Lehetséges a DVD felvevőn ilyen a bemenet.

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#7242) unicumnext válasza Dízeles (#7241) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Az enyémen pl van. (Panasonic)

(#7243) sephora


sephora
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget. Most hétvégén fogom összedugni a rendszert, kábelt kell még vennem. Majd írok, hogy sikerült.

(#7244) Rick4 válasza Dízeles (#7241) üzenetére


Rick4
félisten

RF aljzat lehet benne, de F aljzat tuti nincsen. Azt én értettem, hogy az f csatit az RF dugó végére akartad tekertetni, csak mi van ha még sincsen.. Szerintem mivel tuner nincsen benne, (bár sose volt ilyenem) így se RF se koax nem csatlakoztatható hozzá.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7245) Szilardito


Szilardito
csendes tag

Egy beltérink van!Emeleten lakom és szeretném ha a szobámba is tudnám nézni a digit!Valaki tudna segiteni ?????? :)

(#7246) pojakcs válasza Szilardito (#7245) üzenetére


pojakcs
senior tag

Segítsen rajtad az ügyfélszolgálat! :)
1272

Üdv: Csaba

(#7247) jucusenko


jucusenko
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék DigiTv-t, de max. 2 beltéri egységet hajlandóak hozni, nekünk pedig 3-ra lenne szükségünk.
Mi a megoldás?
Köszi

(#7248) tigipuf válasza jucusenko (#7247) üzenetére


tigipuf
senior tag

upc,t-sat :D

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7249) unicumnext válasza jucusenko (#7247) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Jelenleg a Digi-nél csak 2 TV-re lehet rákötni, régebben lehetet 4-re is, mi még akkor csatlakoztunk..

(#7250) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv,
új előfizetője vagyok a műholdas Diginek.

Egész nap nem volt szolgáltatás, azt írja ki: "nincs vagy gyenge jel"
Nektek megy az adás?
Máskor is szokott ilyen lenni?

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.