Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Lala6


Lala6
őstag

Tegnap délkörül elment a kép, percre pontosan akkor amikor a digi honlapján lévő kiszámoló mutatta. Tanúja lettem egy földönkívüli jelenségnek :D

(#1002) Kiskutya


Kiskutya
veterán

na ma felhivom mind a 2 helyet kivancsi vagyok mit mondanak beszamolok nektek is!
aki meg nem olvasta volna a hozzaszolasaimat azoknak irom hogy dec elseje ota varom hogy bekossek a digit es meg semmi.... kb 2 hete regisztraltam magam 1 masik csapatnal is ott kicsit jobban biztattak a bekotessel kapcsolatban! nemsokara rakerdezek es irok a fejlemenyekrol.

hmm...

(#1003) Bandus99 válasza Kiskutya (#1002) üzenetére


Bandus99
őstag

Kitartas :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1004) Kiskutya


Kiskutya
veterán

na telefonaltam de ugy dontottem hogy csak a 2. csapatnak mert ok mar a telefonba is sokkal rendesebbek voltak mint a forban-sat elmeletileg marcius 15. utanra vagyok elojegyezve ez nemtom mit jelent de remelem azt hogy 15. utan jonnek kotni. a forban-sat-ot meg pihentetem ha hivnak hivanak ha nem akkor meg nem max ha ezek bekotik akkor felhivom oket hogy mar nem kell. itt latszik hogy nem mind1 kinel inditja el az ember az egeszet ha igazat mondtak most akkor 1 honap alatt bekotnek ami a forban-sat-nak nem sikerult 3 honap alatt es meg most sem hivnak!

hmm...

(#1005) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Nekünk most nem rég kb 2 órája kötötték be, gondoltam szépen redbe teszem a csatornákat, ígényem szerint
a végén annyit nyomiztam azt a szar h most a listát abc sorrendeb listázza.
Hogy a nyavajában kell visszaállítani ezt program listára?:)

(#1006) holinorby


holinorby
tag

Senki?
csak én tudok ilyen bénán varázsolni?:)

(#1007) holinorby


holinorby
tag

NA mind 1 megoldottam.
Annyit még vki h miért van az h ha a másik beltérin váltogatják az adókat akkor nálam mindig ugrál a kép és alul az infó sáv megjelenik....
Nem lehet ezt vhogy kiküszöbölni?

(#1008) Bandus99 válasza holinorby (#1006) üzenetére


Bandus99
őstag

sarga gom a szamsorrend
zold talan az abc
de nincs elottem a kutyu nem tudom leellenorizni.
Mindenesetre nem artana min. 1x atolvasni a hasznalati utasitas annyira azert nem vaskos.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1009) Lala6 válasza holinorby (#1007) üzenetére


Lala6
őstag

A twin szóra keress rá ebben a topicban, most nincs kedvem újra leírni :)

(#1010) mogyesz válasza holinorby (#1007) üzenetére


mogyesz
aktív tag

de. az első / fő beltérin kapcsold ki a diseqc beállításokat. akkor meg szokott szűnni a hiba.

(#1011) Lala6 válasza mogyesz (#1010) üzenetére


Lala6
őstag

Én nem hinném, hogy ettől megszűnik. Nekem legalábbis nem szűnt meg, ezt Andris is megerősítette. Humax II beltérieim vannak.

(#1012) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Szeptemberben kottettuk be a digit 2 eves huseggel, akkor 1 belterivel (panel haz, masodik emelet). Tegnap lejott a kozos kepviselo, es kerdezte hogy igenyt tartanank-e digi tv-re. Mondtam hogy mar van nekunk. Aszongya, hogy a digitv a tetore szerel majd antennat, es aki igenyli, az kap 2 belterit, havi 2700Ft-ert. Nemtom mikor lenne egyelore aktualis.
Na most ez hogy van? Ha igenylem, akkor elvesztem ez ev-re az ingyen havi dijat. Le kell szereltetnem a tanyeromat, az meg azutan rajtam marad, vagy raallitom masik muholdra majd? Meg vagyok zavarodva teljesen! :O

Jar valaki ebben a cipoben aki panelba lakik?

:F

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1013) Lala6 válasza JohnnyX (#1012) üzenetére


Lala6
őstag

Léttezik olyan konstrukció, hogy közösségi digi, a közösképviselőd arról beszélt. Olyankor egy antennát tesznek fel és arról osztják szét a házban a lakóknak. Nem fontos belépned, maradhat a mostani egyéni is.

Második beltérit most is tudsz igényelni egy egyszeri 6000-Ft-os díj ellenében. A havidíjjad továbbra is marad. Ennek nincs köze ahhoz amiről a közösképviselőd beszélt.

(#1014) mogyesz válasza Lala6 (#1011) üzenetére


mogyesz
aktív tag

''meg szokott szűnni'' - ez az Én olvasatomban azt jelenti, hogy nem 100%, de működhet. Anyósoméknál megszűnt. Nem feltétlenül fog mindenkinél, da ha 1 helyen működik, egy próbát megér. Ha félreérthető voltam, bocs. :)

[Szerkesztve]

(#1015) mogyesz válasza JohnnyX (#1012) üzenetére


mogyesz
aktív tag

ha 2 év hűséggel köttetted, akkor ha vissza akarod mondani, fizetned kell büntit :)

Ha már van, nem kell a közösre rákötnöd! Egyszeri 6.000-ért Te is igényelhetsz társ beltérit, és akkor neked is 2 lessz.

Ez csak egy lehetőség, panelben lakók részére. Hogy mondjuk ne legyen 8 antenna a falon, mint nálunk...

(#1016) bunny


bunny
csendes tag

hopp, most nézem vannak új csatornák. Legalábbis nekem. Tudtok transpondert mondani?
TVS Craiova Playboy , ProTV International, VH1

(#1017) mogyesz válasza bunny (#1016) üzenetére


mogyesz
aktív tag

TVS / Playboy: 12607 H
ProTV: 12643 H
VH1: 12527 H

(#1018) bunny válasza mogyesz (#1017) üzenetére


bunny
csendes tag

Ó, köszönöm, köszönöm. Este rá is nézek, mit tudnak ezek.

(#1019) Bandus99 válasza mogyesz (#1015) üzenetére


Bandus99
őstag

Kiegesziteskent

Csak akkor rendelhetsz masodik belterit, ha az elso eszkozt mar kifizetted.

Tehat ha te most reszletekben fizeted a berendezes arat, akkor most meg nem kaphatsz masodik belterit,

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1020) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Csak azt nem értem h ha vkinek beszerelnek 2 beltérit, akkor miért nem raknak fel hozzá 2csatornás fejet???Itt olvastam h az vmi 4 ezer huf, namost nekem pluszba kellett fizettnem a szerelőnek 3ezret arra az osztóra amit berakott és persze szar(lásd lejebb)
Ennyire igénytelenek???
A másik, h a társ dekóder kikapcsolát állapotában egy idő után a nem akar bekapcsolni sehogy sem, ugye nem akarják h minden használat előtt a tv mögött húzgáljam ki és dugjam vissza a zsinorját h működjön????
Ennél egy kicsit komolyabbra számítottam...

[Szerkesztve]

(#1021) Bandus99 válasza holinorby (#1020) üzenetére


Bandus99
őstag

Alljon meg a menet...

pluszba kellett fizettnem a szerelőnek 3ezret arra az osztóra amit berakott és persze szar

Nem kell a szerelo kerte toled ez nem kotelezo. A Digi elkepzelese szerint a ket belterit felfuzve hasznalod, nem szukseges hozza 3K ert eloszto.

Az hogy neked sikerult egy korrekt hozzaerto szerelot kifognod, aki nem mondta el reszleteiben mik a lehetosegeid akar twin fejet is tehetnel az eloszto helyett az pech.

Az hogy tars vagy sem a dekoder az nem mervado. Akar meg is cserelheted a kettot.
Azonkivul nem termeszetes hogy aramtalanitani kell bekapcsolas elott.
tehat ha ez a jelenseg csereltesd.
Addig is nezd meg nincs e a belteri hatuljan egy billenokapcsolo aramtalanitasra.

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1022) holinorby válasza Bandus99 (#1021) üzenetére


holinorby
tag

3 napja van meg:)Most beszéltem a szerelővel, holnap jön, 2 beltéri csere, az elosztóját fiszi a fa***mba és a twin fej lesz fennt, azt mondta h 5 ezer a fej és 5ezer a szerelés, anyám mondta h jól van leszarja már, legyen meg, mert ez nem állapot h ha a fő készülék nincs hálózatban akkor a másik sem megy....
amúgy meg a szerelőről csak annyit h 60 és a halál között
és a jómodort azt vhol elhagyta, de nagyon....

(#1023) holinorby


holinorby
tag

Amúgy meg ahoz képest h digitális adás...az m1-en kívűl egyiken sincs teletex????hát...ez sztem elég elkeserítő..
gondolom ha lenne teletext akkor ha nézek egy műsorta akkor kiírná alul h mit éek nem???

(#1024) Bandus99 válasza holinorby (#1023) üzenetére


Bandus99
őstag

Az az EPG amirol te beszelsz nem a teletext

Amugy 5Ks szereles akar meg elfogadhato is lehet, hiszen be kell huzni meg 1 koax kabelt. Cserelni kell a fejet is kerdes mennyit kell maszni erte.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1025) thaler2


thaler2
senior tag

Sziasztok!

Akkor indítanék mostantól kezdve egy versenyt kivárt a legtovább a megrendeléstől a szerelésig néven...Dec.végén rendeltük meg telefonon, beregisztráltak minket, kaptunk számot, akkor azt mondták,hogy 5-6hét várakozási idő. Okés...Sok a megrendelő. Február közepén ismét felhívtuk őket, hogy mi a szitu, azt mondták, hogy ők továbbadták a rendelést a szerelőnek, mostmár őt kell zargatni. Megadták a szerelő számát, az 5 hívásból eddig még 1x nem volt elérhető...Most márc.6 van, mindjárt márc.7....könyörgöm most ez komoly? dec. végétől számolva márc7.én még mindig semmi....
Valakinek esetleg ötlete, a várjatok majd jönnek, vagy a hivogassátokon kívül? Végülis kibírható, csak a Digivel fogható lenne az én szobámban is a fizetős csatornák a 2 beltérinek köszönhetően. Ja meg ugye nem havi 5290Ft lenne a havidíj...

üdv: thaler2

(#1026) Bandus99 válasza thaler2 (#1025) üzenetére


Bandus99
őstag

Ha van kedved picit olvasgassal vissza a topicban megtalalod a megoldast.
Ha nagyon nincs hozza kedved szolj es leirom ismet .

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1027) thaler2 válasza Bandus99 (#1026) üzenetére


thaler2
senior tag

Mindkettőnk jobban jár, ha nyomsz egy crtl+c crtl+v kombinációt. :DDD köszi. :R

(#1028) Bandus99


Bandus99
őstag

Celszeru ugy inditani, hogy a kozeledben levo osszes digit szerelo emberket felhivod es mindnel megrendeled a szolgaltatast. Aztan aki elosszor er ki az szerel, a tobbinel lemondod (persze ettol meg majd jonnek hogy szerelnenek mert hanyagul kezelik az infokat es nem torolnek ki a nyilvantartasukbol) de ez mar az O bajuk.

Tessek

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1029) balco válasza thaler2 (#1025) üzenetére


balco
aktív tag

El tudod képzelni, hogy milyen gyakran cserél egy szerelő mobilszámot?
Egy idő után annyian hívják, hogy nem tud szerelni közben -> kártya kuka -> jöhet az új

(#1030) Bandus99 válasza balco (#1029) üzenetére


Bandus99
őstag

Na az aztan a jo szerelo biztos szeretik a kuncsaftok, mert ha 1 het mulva barmi bajoddal fel akarod hivni, mar nem elerheto.

Az ''en'' szerelom ezt ugy oldotta meg, mondta csorogjek ra. Ha nem veszi fel ne nyugtalankodjak, lehet hogy eppen a hazteton egy pozna tetejen log ezert nem veszi fel.
De irjak egy smst neki ki vagyok miert keresem mi az elerhetosegem es amint lehet visszahiv
Kb ezt tartom korrekt hozzaallasnak. Azota is a kornyeken ajanlgatom mindenkinek forduljon hozza bizalommal.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1031) thaler2 válasza Bandus99 (#1028) üzenetére


thaler2
senior tag

Köszi szépen. Most akkor tulajdonképpen feleslegesen rendeltem meg a központban?
Akkor megkeresem az összes győri forgalmazót, aztán holnap megrendelem mindegyiknél. Náluk mit kell akkor mondani, hogy új előfzető vagyok, vagy pedig, hogy már megrendeltem, csak jó lenne ha kijönnnének? Melyik?

Na meg is van 2db forgalmazót találtam Győrben, az egyiknek a számát adták meg, szal az a szar, akkor a másikat felhívom és megrendeljem akkor új előfizetőkén, vagy a már 3 hónapja élő előregisztrált státuszomra hivatkozzak gyorsított szerelési folyamat elősegítése céljából? :)

[Szerkesztve]

(#1032) Kiskutya válasza thaler2 (#1031) üzenetére


Kiskutya
veterán

hali amugy en nyertem mert dec elseje ota varok de mar en is megleptem amit te is meg fogsz:) erdekes modon 1 masik cspat ugy nez ki 1 honap alatt megoldja azt amit a regebbi meg a mai napig nem tudott:) de azert meg nem mondtam le naluk sem hatha megis hamarabb kihozzak:)

[Szerkesztve]

hmm...

(#1033) Bandus99 válasza thaler2 (#1031) üzenetére


Bandus99
őstag

ne mond hogy mar regisztraltal az ugyanis nem jo nekik ha nem Ok szerzik az uj elofizetot :)

Csak mond szeretnel digit ennyi

Tuti nem 2 ember foglalkozik vele, max ennyien vannak a hivatalos listan. azert korbehivogatnam a telefonkonyvbol a szereloket tessek mondani nem foglalkoznak digivel kezdetu szoveggel. Netan 1-2 antennaval foglalkozo boltot, mondjom mar egy jo szerelot kerdessel.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1034) raczandris válasza balco (#1029) üzenetére


raczandris
tag

Szia
Cáfolom ,hogy a szerelő csak azért cseréli le a tel.számát mert sokan hivják .
-1- Sok régi visszatérő ügyfele van akik bármikor hivhatják
2- a szerelők hirdetnek újságban , neten bárhol . Tehát a hírdetésre jelentkezők nem tudnák elérni .
A szerelők a megrendelők számához képest kb :csak az ÖTÖDÉT ( beltérit) kapták december óta . Ezért nem jutott minden régi várakozónak beltéri .
R.A.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1035) mogyesz válasza Bandus99 (#1019) üzenetére


mogyesz
aktív tag

igen, jogos. :R
Mivel szept.-ben vette, 2 évvel, de ettől függetlenül lehet h kifizette egyben. Ezt csak Ő tudja. Ha részletre vette, akkor nem kap, így teljes...

(#1036) Lala6 válasza Kiskutya (#1032) üzenetére


Lala6
őstag

Én Január 3-án regisztráltam, de a szerelő még nem hívott fel :)

Igaz, hogy azóta már javában digi-t nézek ''szereld magad csomaggal'' :D Szóval várom még a szerelő hívását...

(#1037) Kiskutya válasza Lala6 (#1036) üzenetére


Kiskutya
veterán

:) 1 szerencsem van hogy nem olyan surgos mert van meg upc kabel csak ugye nem mind1 hogy az havonta 5600 vagy 2700. meg elkezdtuk a felujitast es most anniyra idom se lenne tvzni.

hmm...

(#1038) JohnnyX válasza mogyesz (#1035) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Kifizettem igen, tehat enyem a belteri, es ha igenyt tartanek masikra, akkor ugye egyszeri 6000Hu Ft. Na de itt jon most a masik problemam. Szigetelni fogjak 1 honapon belul a hazunkat, jo vastag feher szivaccsal ahogy neztem, es ugye az antennat le kell szednem-szedetnem. De a mostani fali tartojaval mar biztos nem tudom visszarakni, mert akkora lesz a fal szelessege hogy kicsi lesz a tarto. Most ez az antenna le-fel szereles az en gondom hogy rakenyszerulok? Leszedni talan meg le tudnam, de ugyanoda visszarakni szigeteles utan mar nem biztos. Be van uvegezve az erkelyunk, ha behozom az erkelyre ablak moge, akkor lesz vetel meg? :F

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1039) Bandus99 válasza JohnnyX (#1038) üzenetére


Bandus99
őstag

Miert is kellene szigeteles miatt leszedni?
Utana a szigetelesre sztem te sosem rakod vissza.
Persze ha gyari digis tartoval szereltek akkor az valoban keves es nem tudjak korbeszigetelni, pedig az lenne az idealis.

A uveg sztem nem okoz gondot a muhold vetelnek.

A leszereles esetleges visszaszerelest neked kell megoldani, ez nem tartozik a Digi feladatkorebe. Keresel egy szakembert megfizeted es megcsinalja.

Egyben ha mar valtoztatsz a dolgokon es megis a falra szereled javaslom egy erosebb jobban kinyulo falitarto beszerzeset (ezt akar korbe is szigetelhetik), ha mar 2 belterid lesz rogton egy twin fejet is megoldanek.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1040) macilaci78 válasza JohnnyX (#1038) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a +30 cm falvastagsággal elfér, akkor nem kell pánikolni, jó lesz az eredeti konzol is, csak meg kell toldanod csavarrögzítőnként 30-30 centivel. Vagyis felfúrsz a faladra eddig az antennarögzítésre szolgáló csavarokra egy-egy 30-40 centis fém rudat, erre rá lehet tolni a szigetelést, ami alól ki fognak lógni stabilan azok a csővégek, amire fixen rá tudod majd csavarozni az antennádat. Semmi gondot nem jelent az antnnának, ha átteszed pár métert is akár, akkora rohadt nagy távon, mint a műhód és a tányérantennád ekkora szórás bőven belefér, csak a tányér eredeti és új síkja legyen párhuzamos, geometria: csak told el, de ne forgasd! Abból nem lehet baj. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1041) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Kis segítség kellene...
Ha kitöröltem egy adót, pl 1-es csatornáról, akkor elvileg eltünik az 1-es csatorna, és 2-essel kezdődik a lista...Hogy tudok újra beprogramozni az 1-es csatornára?

Én azt javaslom h ha megteheted, akkor a falra először egy fát rögzíts, lehet falitartóval is együtt...a fa vastagsága egyezzen meg a dryvit szigetetléssel(hungarocell)és akkor azt is be tudják szépen húzni nem fog látszódni h ott fa van..
és akkor erre kajakra oda tudod húzni a lavort, nem fog lötyögni, megában a dryvit fix h beszakad ha kicsit keményebben meghúzod, lazán hagyni meg sztem nincs értemle nem?

(#1042) holinorby


holinorby
tag

no senki?ájjáj

(#1043) Bandus99 válasza holinorby (#1042) üzenetére


Bandus99
őstag

elkeserito lesz amit mondok.
Sztem csak ujra programozassal tudod megoldani.

Mint mikor elosszor inditottad a rendszert.

aztan elosszor be kell allitani a csatorna sorrendet, aztan max a vegerol torolni, ha nagyon utban van.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1044) sam63


sam63
csendes tag

JohnnyX !!!!

Miért nem fúrsz fel egy belső menetes fémdübelt és raksz bele egy 10 - 12 - es átmérőjű menetes szárat. Négy anyával akkorát rögzítesz hogy egy elefántot is ráakaszthatsz. A kilógó menetes szárat meg körbe szigetelik és ennyi az egész. De ha elmész egy csavarok forgalmazásával foglalkozó boltba, ott biztosan öt féle megoldást fognak ajánlani.

:C :)) :C

[Szerkesztve]

(#1045) Csipisz


Csipisz
tag

Elköltöztem és mivel 2 éves hűségnyilatkozatoz írtam alá a DIGI-nél, gondoltam vinném magammal az antennámat és beltérit az új lakásba. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy hogy lehetne átszereltetni a tányért stb. A csaj azt mondta, írjak levelet és majd válaszolnak ő most semmit sem tud mondani. Levél helyett írtam nekik egy mailt, amire 2 hét elteltével jött a tömör egyszerű válasz, miszerint az áthelyezés kerek 20000 Ft és, arra hogy mikor jönnek arra nem tudnak pontos időpontot mondani. Szal bájos, kedves bizonytalanság van most ebben az ügyben nálam. De tulajdonképpen ''megértem'' őket elvégre aláírtam a 2 évet! :(

XCapitol

(#1046) mogyesz válasza Csipisz (#1045) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Pedig ebben semmi bonyolult nincs.

ÁSZF-ben, és weblapjukon is ott van: 10e a le, és 10e a felszerelés - ez összesen 20.000Ft

Hívd fel a szerelőt, aki szerelte, vagy a forgalmazódat. Ők küldenek szerelőt, és nem is biztos, hogy a Digi által közölt áron fogják szerelni (olcsóbban). Ha hívtad a bűvös számot, és Ők küldenek ki szerelőt, akkor a 20.000-et tuti fixre veheted...

(#1047) Bandus99 válasza Csipisz (#1045) üzenetére


Bandus99
őstag

Uh 20K ?

Ez a nem semmi kategoria
Tulajdonkeppen a berendezest barmikor elviheted te magad is es vagy felszereled magad, vagy megfizetsz egy szerelot (nem a digin keresztul)
Egyeduli problemanak a csekkeket latom, mikent fogod megkapni az uj cimeden.
Esetleg erdeklodj utana mikent lehetne szamlarol fizetni minden honapban, igy meg ez sem lehet gond.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1048) mogyesz válasza mogyesz (#1046) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Áthelyezés (1 le- és 1 felszerelés díja) 20 000 Ft

[link]

[Szerkesztve]

(#1049) Csipisz


Csipisz
tag

Valójában nem is az összeg amin kiakadtam, hanem maga a bizonytalanság, hogy mikor jönnek ki szerelni. (tudván az új előfizetők is várakozó listán vannak) A számlázással egyelőre nincs gondom, mert egyben kicsengettem a modem árát így még havi előfizetési díjat nem fizettem. Majd módosíttatom a címet az ügyfélszolgálattal.
Egyébként valszeg én is fel tudnám szerelni a tányért, ha ipari alpinista lennék! :DDD

XCapitol

(#1050) Rick4 válasza Csipisz (#1049) üzenetére


Rick4
félisten

le és felszerelni nem lenne nagy kunszt, max létezik náluk olyan, hogy számlázási cím módosítása, ezt kellene végigjárni. valaki megcsinálja tuti ennél kevesebből is. (max. a feléből)

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.