Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) Rick4 válasza Ndruu (#7349) üzenetére


Rick4
félisten

Én már tegnap is kértem a modis topicban, hogy jöjjön ide valaki, és belátása szerint törölheti is azt amit úgy ítél meg. Aztán nem történt rá semmi...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7352) Rick4


Rick4
félisten

Gondoltam tegnap, megint beteszek majd egy tényekkel alátámasztott hozzászólást, hát tessék:
Le lehet mérni minden csatornán is, lászik is rendesen a különbség, mondjuk én magam 100-ból 99-szer tuti megmondanám, épp melyik szolgáltató műsora látható.
Tehát a két szolgáltató szolgáltatja ugyanazt a csatornát. Egyiknél 3.1Mbit-tel, másiknál 2.3-mal jön a műsor. A különbség erősen látható.

Aztán másik csatornánál nem hogy ugyanez, még rosszabb a helyzet, egyik szolgáltató 3.8Mbit, másik meg 1.8Mbit. Nem kommentálom, lehet a tényekkel bármit szembeállítani.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7353) Rick55 válasza Rick4 (#7352) üzenetére


Rick55
csendes tag

Tényekkel alátámasztott hozzászólásod teljesen helytálló. Valóban ,minőségben a digi alulmarad a többi műholdas szolgáltatóval szemben.
Viszont, egy szolgáltatást ,szerintem, nem kizárólag csak minőségi és műszaki paraméterek alapján kell megitélni. Ha ezt tennénk pl. az autógyártók kategóriában, akkor kizárólag a prémium kategóriás gyártók autóit nevezhetnénk jónak, a többi egy halom f...s titulusra lenne jogosult.
A digi minőségben valóban gyengébb, de csatornaválasztékban, és árban ,nagyon sok embernek kielégíti az igényeit ,és pénzügyi lehetőségeit.
Ezért egy szolgáltatót fikázni, és azokat akik ezt a szolgáltatást igénybeveszik szintén pejoratív jelzőkkel illetni, véleményem szerint nem szép dolog. Amikor meg ezt valaki szóvá teszi, utána moderátorért szaladni? Nem is tudom.....
Mindenesetre ezúton elnézést kérek mindenkitől ,ha előző hozzászólásaimban néhol erősebben fogalmaztam.

(#7354) Rick4 válasza Rick55 (#7353) üzenetére


Rick4
félisten

Nézd igazad van a dolgokban, de úgy gondolom, amit én leírtam, az az igazság. Ha valaki azt mondja, hogy hazudok, akkor valótlanságot állít. Ha valaki belekeveri a lakáshiteleseket ezek után, plusz se érveket, se tényeket nem tesz a hozzászólásába, plusz az alapelveket sértő módon a mondandóm stílusával és velem kezd el foglalkozni, akkor egyrészt miért ne mehetnék én el a modikhoz, miért kellene tűrnöm, hogy bárki sértegessen, mikor nem ezért jövünk ide (legalábbis én nem ezért), másrészt olvasd el, mit írtam ott, azt hogy valaki nézzen be ide, és ha úgy ítéli meg, hogy van valami amit ő törölne, akkor törölje. Nem sírtam, nem panaszkodtam, csak felhívtam a figyelmet arra ami történik.

Vitathatatlan érdeme a diginek (mint azt annyiszor megbeszéltük már itt) hogy alaposan letörte az árakat, cserébe az elmúlt 3-4 évben semmit se fejlődött, egy nagy érdeme van, hogy a digisporton adják a PL meccseket, de ugye azt a helloHD-nál is lehet nézni, ráadásul lényegesen jobb minőségben, mint a tányéros digin. Én azt mondom, ha két terméket két szolgáltatást veszünk alapul, akkor csak és kizárólag akkor lehet az egyik olcsóbb a másiknál, ha minden egyéb paraméterben megegyeznek. Senki se lepődik meg, hogy az S500-as merci 35 millió, miközben egy Swift 1.3-as 2.5 millió, holott mindkettő az új autó gyűjtőfogalomba tartozik.... És pont ezért nem is kell, hogy a két szolgáltatást csak az áraiban nézzük. Mindeközben azonban annyira közel vannak árban, hogy (és akkor melléteszem, hogy szerintem) a digi alulmarad összességében, pont a minőségi oldalt is figyelmbe véve, és így meg hiába kell érte kevesebb pénzt kifizetni.

Aztán kíváncsi leszek, erre a hozzászólásra ki fog megint megsértődni.... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7355) Dízeles válasza FreeMan60 (#7350) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Na ez korrekt lett. :R
Kedves mamáék is tányéros digit néznek 80cm + os lapos tévén és nincs okuk panaszra.
Jó a kép .

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#7356) Rick4 válasza Dízeles (#7355) üzenetére


Rick4
félisten

:D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7357) #41635072


#41635072
törölt tag

Én annyit fűznék hozzá, hogy akinek megfelel az elérhető legsz@rabb minőség, akkor feleslegesen jön ide tanácsot kérni. Fizessen elő a digire.
Az pedig nem érv, hogy "denekemezisjó".
Itt gondolok elsősorban a képminőségre, majd az ezközök minőségére, harmadsorban pedig az időjárás tartalékra.

[ Szerkesztve ]

(#7358) Rick4 válasza #41635072 (#7357) üzenetére


Rick4
félisten

Ne mondj már ilyet, mert mindjárt előveszik, hogy Te magad milyen vagy, meg hogy már 3x itt voltál 2010-ben is. :DDD Aztán meg leszel lepődve, hogy ez az érveléstechnika leginkább a digis topicban menő... :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7359) Zotya1234 válasza Rick4 (#7358) üzenetére


Zotya1234
csendes tag

Örülök hogy változott a stílus.

(#7360) Zotya1234 válasza #41635072 (#7357) üzenetére


Zotya1234
csendes tag

Én pont ezért jöttem ide, mert a minőség hagy némi kívánnivalót maga után.
De nem tudom mi lenne a jó alternatíva.
DIGISPORT-SPORT1-EUROSPORT2

(#7361) #41635072 válasza Zotya1234 (#7360) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha digisport nélkül nem tudsz élni, akkor digi.
Ha igen akkor nyilvánvalóan UPC/T-home.
A digi mellett kicsit több kopromisszumot kell kötnöd, mint a többi szolgáltatónál...

(#7362) Rick4 válasza #41635072 (#7361) üzenetére


Rick4
félisten

Várjál, a digi ott van a HelloHD-n, és nagyságrendekkel jobb minőségben jön. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7363) Zotya1234 válasza Rick4 (#7362) üzenetére


Zotya1234
csendes tag

Már én is gondolkodtam a hhd-n.
Olvastam néhány hhd fórumot, amit leírtak, hát nem győzött meg igazán.
Egy hozzászólás a hhd fórumból.
Ez az egész Hello Topik sajnos csak problémák felsorolásának tárháza lett. Kár a Helloért, azt gondoltam, hogy az ország legjobb minőségi szolgáltatója lesz. Hát nem lett.

(#7364) Rick4 válasza Zotya1234 (#7363) üzenetére


Rick4
félisten

Akárhogy is nézed, ide se jön senki, hogy már két hónapja nézi a digit, és minden frankó. Jellemzően az ilyen helyek arra jók, hogy az ember a problémáit írja le, az, hogy valami jól működik, természetes...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7365) Zotya1234 válasza Rick4 (#7364) üzenetére


Zotya1234
csendes tag

Nem azt kérdeztem hogy ki jön ide vagy ki nem.

(#7366) Rick4 válasza Zotya1234 (#7365) üzenetére


Rick4
félisten

Hanem, mit kérdeztél? Nem látok egy mondat végén sem kérdőjelet... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7367) Borg76


Borg76
tag

Sziasztok.

Egyszerü kérdésem volna.Költözés miatt úgy néz ki igénybe kell vennem a műholdas tv szolgáltatást.Melyik szolgáltatót érdemes felkeresni?
Ami a lényeg fontossági sorrendben:
Képminőség, megbízhatóság(nem szakadozik, stb..), csatornaválaszték, ár..
Én a upc-t néztem ki, jól gondolom, hogy ez a megfelelő választás?Van nekik hdmi-s beltéri, plazmán nézném az adást.
Előre is köszönöm a segítséget !

(#7368) Rick4 válasza Borg76 (#7367) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen csatik fontosak? Ha az a plazma nagyobb 100 centinél, (úgy tudom nincs is kisebb :D ) akkor szerintem nézd meg a t-sat minőségét, ha van lehetőség, inkább valami ismerősnél.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7369) v.attis válasza Borg76 (#7367) üzenetére


v.attis
őstag

Én Digi fan vagyok, elsősorban a csatornák miatt és mert alig kerül többe a 3 tv-n nézhető adás az 1 tévés verziótól. Legnagyobb készülékem egy 72centis(asszem) 100Hz képcsöves tévé. Ezen még elmegy a kép, a hang a legtöbb csatornán gyengus.
Egyértelműen nem ez kell neked. Valószínüleg szar lesz egy olyan tévén.

Átvette a területünket a upc és megnéztem a csatornakínálatukat. Sajnos drágább is, meg olyan nics benne ami nekünk fontos, így maradok a diginél.

(#7370) Borg76 válasza Rick4 (#7368) üzenetére


Borg76
tag

Gondolom az nem árt ha HDMI csatin kapja a jelet a tv, tehát az lenne az elsődleges.Eltaláltad, nagyobb, igaz nem sokkal 107-es :)
Sajna nincs ember akinél meg lehetne tekinteni ezt a t-sat dolgot, de ha jól értem az a legjobb minőségben, azért ajánlod?

(#7371) Rick4 válasza Borg76 (#7370) üzenetére


Rick4
félisten

A HDMI nem alapkövetelmény a jó minőségű SD tartalomhoz, és a kiváló HD tartalomhoz sem, de jellemzően ez az egyetlen olyan, ami elfoagott és egyszerűen megoldható, összedugod, és király a kép: T-ről: HD-nél egyértelműen, SD-nél is úgy vélem, ma a legjobb bitráta szempontjából a T-sat. Persze ezt úgy mondom, hogy magát a képet nem látom, csak odatekerek, egy csatin mérek, és tudom az értékeket, tehát a véleményem számokkal bármikor behelyettesíthető. De logikus, hogy a rendelkezésre álló sávszél jó képet fog adni, mi másért lenne akkor a a bitráta, mikor dinamikusan menedzselik az adatfolyamot. Én nemrég néztem az én beltérimen az egyes csatik bitrátáját, a T toronymagasan jobb volt a HelloHD-nál is, ami meg most szolgáltatás szempontból is totál szét is van esve, rebesgetik, hogy nem fog sokáig menni, ha így folytatja. Nézd meg a csatornakínálatot, állítsd össze, neked mire lenne szükséged, és számolj, mennyi lenne havonta.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7372) pilóta


pilóta
nagyúr

Gondolkodom egy tányéros előfizetésen, mert a mostani analóg T-home elég drága (6k körül) és hiányzik pár csatorna, amit néznék (pl. AXN sci-fi), a digitális csomag meg még drágább. Egy év rabszolgasággal is 8k lenne, hűség nélkül meg 9k, a UPC Direct+ meg 3900 Ft. Még felvevős HD-s atyaúristennel is olcsóbb lenne, mint a kábeles...
Kérdés, hogy mennyivel rosszabb a tányéros UPC minősége, mint a kábeles T-home digit?
Jelenleg CRT TV-m van, úgyhogy HD nem játszik, de előbb-utóbb úgyis lesz valami HD-s LCD, úgyhogy arra is tekintettel érdekelne a minőség...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7373) pilóta válasza pilóta (#7372) üzenetére


pilóta
nagyúr

Most látom, hogy a UPC-nek van külön topicja, átmentem oda...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7374) v.attis


v.attis
őstag

Nektek is szar a Minimax?

(#7375) jata


jata
csendes tag

Sziasztok!
Szerezetem egy twin fejet.A csatlakozás az annyi , hogy mindkét beltérivel összekötöm és kész vagy nem ilyen egyszerű?
A segitséget kérek!
Köszönöm!

(#7376) Rick4 válasza jata (#7375) üzenetére


Rick4
félisten

de, ennyi, a két beltérit külön külön összekötöd a koax-szal a fej két kimenetével. Azt majd megnézheted, hogy a jelenlegi fejed hogy áll, mert van valamennyi dőlése, pl az se mindegy, hogy mennyire húzod előre vagy hátra, mikor a nyakát befogod a tartóba, de a térerőmérésnél látszana úgyis, ha nem jól áll.... Ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7377) Recon666


Recon666
Közösségépítő

sziasztok, lenne egy kis problémám a Digivel. A probléma az, hogy van mikor elkezd magától csatornát váltani, lép előre 1-et magától, valaki tudja mitől van ez?

(#7378) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

új csatornát (Digi Sport Plusz) hogyan lehet hozzáadni a meglévőkhöz egy dual beltéri egységen? :F

(#7379) vlaho válasza scott_free (#7378) üzenetére


vlaho
aktív tag

Még el sem indult. [link]
Vagy csak előkészülsz rá?

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#7380) Rick4 válasza vlaho (#7379) üzenetére


Rick4
félisten

Már régen megy, csak a magyar hangsáv még néma, románul viszont beszél egy ideje...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7381) v.attis válasza Recon666 (#7377) üzenetére


v.attis
őstag

Beszólsz az ügyfélszolgálatra és kijön a szerelő valami billentyűkombinációt benyom a beltérin és utána jó lesz. Esetleg előtte próbáld meg a gyári beállítások visszaálítását.

[ Szerkesztve ]

(#7382) vlaho válasza Rick4 (#7380) üzenetére


vlaho
aktív tag

Na most rákerestem,meg is találtam digi sport plus Hu néven.Igaz műsor nem megy rajt,csak a csatorna reklámja.

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#7383) Recon666 válasza v.attis (#7381) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm, most úgy néz ki jó, lehet az volt a baj, hogy elég alacsony helyen volt, és nagyon melegedett, de felraktam a szekrény tetejére, és azóta nem csinálja.

(#7384) Lala6 válasza vlaho (#7382) üzenetére


Lala6
őstag

(#7385) Rick4 válasza Lala6 (#7384) üzenetére


Rick4
félisten

de 2011 ősztől, az új HD beltéri piacra kerülésével a HD tartalom megjelenése is várható. Na erre kíváncsi leszek.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7386) vlaho válasza Rick4 (#7385) üzenetére


vlaho
aktív tag

Ezen nekem is megakadt a szemem.....a mostani sugárzást nem fejlesztik,mostmeg hirtelen hd?

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#7387) maláj válasza vlaho (#7386) üzenetére


maláj
őstag

ha HD hát legyen HD ;]
a 100 Ft-os emelésbe belefér :DDD

(#7388) vlaho válasza maláj (#7387) üzenetére


vlaho
aktív tag

Csak szeretnéd... :P
Szerinted ingyen fogják a HD-s beltériket osztogatni???Majd lehet tőlük bérelni.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#7389) scott_free válasza Lala6 (#7384) üzenetére


scott_free
senior tag

köszönöm, csak azt nem tudom, hogy hol tudom beállítani ezeket az értékeket az új csatornához? :F

(#7390) maláj válasza vlaho (#7388) üzenetére


maláj
őstag

az SD-és beltériket tán pénzért osztogatták :F :U

(#7391) sheva27


sheva27
csendes tag

Sziasztok.Lenne egy nagy problémám.Adott egy beltéri két kártyával amihez kapcsolódik egy infra a másik tv-hez.Egyik nap a másodlagos tv-n (az infráson) nem tudtam csatornát váltani.Egy adás jön,infra világít távirányító jó.Végignéztem az infra kábelét ,egy helyen el volt szakadva.Bementem a digihez vettem új kábelt,öszzedugtam,de azóta már az infra sem világít tehát csatornát sem tudok váltani.Az adott adás továbbra is jön szépen csak már unalmas.Nem tudja valaki mi lehet a hiba oka?Előre is köszönöm.

(#7392) vlaho válasza maláj (#7390) üzenetére


vlaho
aktív tag

Azt el tudom képzelni,hogy csinálnak egy HD-s csomagot,és ahoz adnak 1 HD-s beltérit.A másodikat tuti bérelni kell majd.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#7393) v.attis válasza sheva27 (#7391) üzenetére


v.attis
őstag

Nekem kb évente egyszer elszáll a kétkártyás beltéri valamelyik része. Telefon be, szerelő jön oszt megcsinálja.

(#7394) g0dl


g0dl
addikt

A nyaraló csomagról nem tudtok valamit ? Tavaly kötöttem, és akkor az volt benne, hogy erre az évre is lesz. (ez a csomag azt tudja, hogy áprilistól október végéig kapsz szolgáltatást egy előre befizetett díjért, szerintem nyaralóba pont jó)

(#7395) kano válasza Zotya1234 (#7365) üzenetére


kano
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy a HelloHD egyik napról a másikra egyszer csak elvette a HD-ban sugárzott csatornákat az előfizetőktől. Vicc.... Ha Hello-s előfizum lenne akkor úgy követeltem volna vissza tőlük a kimaradó hónapok havidíját, hogy csak na.
Nekem van UPC és DIGI is és egy Dreambox DM500-as készüléken egyikkel sincs problémám a minőséggel. A HBO-t hasonlítottam össze a 2 szolgáltatónál és a bitrátája nem volt számottevően több a UPC-nél (az egyik 2.9 környéke a másik 2.7 környéke).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7396) Rick4 válasza kano (#7395) üzenetére


Rick4
félisten

Majd nézd meg a kis discovery logókat közelről. Lesz meglepi.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7397) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nos, már biztos,h műholdas Digi-re váltok a kábel tv-tről...Minőség miatt UPC-n is gondólkodtam de csatorna kiosztásban a DIGI inkább megfelelő...

Egy gyors kérdés mert kicsit zavaros ami az oldalukon van :)

Valaki tudja mennyi a szerelési díj?

Itt azt írják ,h "� Két televízióra történő megrendelés esetén:
Kedvezményes szerelési díj: 6 000 Ft.
De akkor ebben nincsen benne az anyaghasználat csatlakozó ,fej ect..
"Az egyszeri szerelési díjon kívül a telepítésnél felhasznált anyagok, eszközök díját is ki kell fizetni."

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#7398) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

Sziasztok, előre is elnézést ha túl triviális dolgot vagy lehetetlent kérdezek, de volna egy kis komfortprobléma a műholdas digitv-vel..

Humax Digi +II beltérim van és azt kéne valahogy összehozni, hogy a tv-n (LG LCD tv, beépített tunerrel), tudjak csatornákat váltani a tv távirányítójával (a tv programhelyeire legyenek beállítva a csatornák), tehát a beltérihez ne kelljen hozzányúlni maximum ki és bekapcsolni.

Kivitelezhető ez valahogy?

(#7399) pojakcs válasza EyEsOnU (#7398) üzenetére


pojakcs
senior tag

Az elképzelésed nem kivitelezhető.

Üdv: Csaba

(#7400) EyEsOnU válasza pojakcs (#7399) üzenetére


EyEsOnU
tag

hát ezt szomorúan hallom.. :(
"Nem hivatalos" úton sem oldható meg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.