Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) Minstrel


Minstrel
senior tag

Csak csatorna keresés előtt írja ki %-ban az értékeket, de nagyjából ki lehet következtetni a csíkokból is amik csatornaváltáskor látszanak

(#10002) Mate válasza Mate (#10000) üzenetére


Mate
nagyúr

Idéznék egy másik fórumról egy hozzászólást:

"Egyetlen lehetőséget találtam a menüben a Rendszer beállítások-Gyári értékek visszaállítása-menüpontban. Mielőtt elindítanám a Keresés-t, akkor kitesz a teljes képernyőre 2 csíkot %-os értékkel. Itt lehet választani 2 Tp közül a piros gombbal, szerencsére a két leggyengébb Tp van megadva. (12687H27500, 12643V27500) Szerintem ezt pont a szerelőknek csinálták. Ez már jó lehet antenna beállítására is.
Egy hibája van hogy töröl minden korábbi beállítást, így a kedvencek listáját is. De viszonylag gyorsan helyre lehet hozni."

(#10003) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Az normális, hogy a Kaon HD beltéri majdnem minden kikapcsolás után frissít (ha a beltéri megfelelő csatornán lett kikapcsolva)? Mert ugye a frissítés után nem a kikapcsolt csatornán marad, hanem az M1-re áll át!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10004) DonMarco válasza Winnie The P (#10003) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Igen,normális,nálam is ezt csinálja :) Jelszintet meg info gomb 2x megnyom (mondjuk egy gyengébb jelü csatinál )és jobb oldalt lent látható a minőség és a jelszint,így beállítható házilag a tükör,nem kell gyári beállítások visszaállítása menübe menni :)

[ Szerkesztve ]

(#10005) Winnie The P válasza DonMarco (#10004) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi :) .

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10006) senlo


senlo
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.

Múlt héten köttettem be a HD-s műholdas szolgáltatást. Pár nap után megfigyeltem h a tv képernyőjén megjelenik egy kérdés miszerint kikapcsol a beltéri. Itt vagy OK-t / h rendben kapcsolj ki/vagy Exitet /azaz h ne kapcsolj ki/ kell nyomni. Ha épp nem nyomok semmit akkor magától kikapcsol a KAON HD beltéri.
Ezután fogtam és kikapcsoltam az időzítőt h ne legyen ilyen többet. Azóta is 3-4 óránként megjelenik és ha nem nyomok a figyelmeztetésre semmit, akkor kikapcsol.

Kérdés Normális ez? Nálatok is van ilyen? Hogyan lehet ez ellen tenni valamit?

Sztem abnormális h ha bekapcsolom a S-T-B-t nézem 3-4 órát és épp el kell menjek mert odaég a kaja , mire visszajövök kikapcsol a beltéri csak azért mert nem nyomtam Exitet. ( amit nem is nyomhattam volna mert bent sem voltam a szobában)

Van erre megoldás vagy rossz a beltéri?

[ Szerkesztve ]

(#10007) Mate válasza senlo (#10006) üzenetére


Mate
nagyúr

Sokszor le lett írva, hogy ez természetes. EU-s szabályozás miatt, ha 3 óráig nem nyúlsz hozzá kikapcsol. Szerintem jogos a dolog, aki 3 óráig még a hangot se állítja, vagy kapcsol át másik csatornára akkor kapcsoljon is ki. Meg egyébként ha véletlen nem nyúlsz hozzá akkor se tartom túl nagy drámának visszakapcsolni.

(#10008) senlo válasza Mate (#10007) üzenetére


senlo
csendes tag

Természetes amit írsz. Akkor pontosítok. Épp mielőtt kimentem a szobából FELHANGOSÍTOTTAM H JOBBAN HALLJAM. ÉS KB 10 percet tartózkodtam kint mikor elment.

Ekkor is ki kell h kapcsoljon vagy csak ha csatornát váltok?

Ki kísérletezem de szeretném tudni előbb vkinek van e ilyen tapasztalata, h csak csatorna váltáskor kezdi újra a számolást /a 3--4 órait/ vagy hangnál is?

[ Szerkesztve ]

(#10009) senlo válasza Mate (#10007) üzenetére


senlo
csendes tag

Egyébként sztem szarul csinálták meg ezt az "energiatakarékossági" funkciót. Úgy is történhetett volna h épp csak 2 percre megyek ki. Ez alatt az idő alatt kapcsol ki. Mennyit takarékoskodott a gép ez alatt, pláne úgy h azt tanították pár éve h nem feltétlenül takarékoskodunk ha rövid időre kapcsoljuk ki az elektromos berendezést mert a visszakapcsoláskor több áramot fogyaszt.

Ezt sztem jobban is megcsinálhatták volna. Pl: Korai figyelmeztetéseket h le fog kapcsolni.

(#10010) Mate válasza senlo (#10008) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor ezek szerint hangerőállítást nem veszi figyelembe. Ez érdekes. Boxon állítottad a hangot, vagy TV-n?

(#10011) Winnie The P válasza Mate (#10007) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az az érdekes, hogy nálam sose kapcsol ki, csak ha be van állítva!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10012) Mate válasza Winnie The P (#10011) üzenetére


Mate
nagyúr

Én még nem próbáltam. Viszont azt be lehet állítani, hogy mutassa az időt ha ki van kapcsolva?

(#10013) AtHoS válasza Mate (#10007) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Szerintem jogos a dolog, aki 3 óráig még a hangot se állítja, vagy kapcsol át másik csatornára akkor kapcsoljon is ki"

Melegről jöttél be a gép elé?
Nagyon sokan vannak, akik hosszú órákig nem nyúlnak a távirányítóhoz, mert pl. a háttérben megy a TV (zene csatorna, ésatöbbi).
Faterom pl. TV-re tud a legjobban aludni. Ha kikapcsolják közben a TV-t egyből felkel és mondja, hogy Ő bizony nézte, tehát tessék visszakapcsolni ;]

read-only mode on the forum

(#10014) Mate válasza AtHoS (#10013) üzenetére


Mate
nagyúr

Azért ne legyetek már ennyire függők. Mi a fene van, ha kikapcsol 3 óra múlva a tv? Bekapcsolod újra és kész... Nem maradsz le semmiről.

Ha még azt hoztad volna fel, hogy így nem lehet rendesen felvenni vagy valami, akkor megértem. De ezt.....

(#10015) AtHoS válasza Mate (#10014) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem azzal van a bajom, hogy bekérdezget, hanem azzal, hogy SZERINTED kapcsoljon is ki (ok-zásról nem írtál), ha a "paraszt" nem nyúlt a távirányítóhoz hosszabb ideje. Én nézem/hallgatom a különböző tour-okat és közben nem nyúlkálok a távirányítóhoz, de nem szeretném, ha kikapcsolgatna. Tehát nekem ne kapcsoljon ki, ha nem nyúltam a távkapcshoz. (most sem azt írtam, hogy nem bírnám ki az időnkénti leok-zást!!!)

Szóval nem annyira egyértelmű ez a dolog, de ahogy látjuk megint megmutatják nekünk "mi az új módja" a dolgoknak...

Az viszont érdekes, hogy a régi beltérinél a szerelő azt javasolta, hogy fölösleges kikapcsolni távirányítóval, mivel úgy sem fogyaszt kevesebbet, míg most ezek az újak extra energiatakarékosak akarnak lenni és lassan csak a gombokat nyomogva adnak képet (erős költői túlzással :B ) Most akarják megspórolni azt, amit az eddigiekkel elpocsékoltak? Természetesen nem várok választ, mindössze "hangosan" elmélkedtem :R

read-only mode on the forum

(#10016) Orlin válasza AtHoS (#10015) üzenetére


Orlin
addikt

+1

Nálunk is mutter a tv előtt alszik el :) Amúgy tényleg úgy lenne jó ha én állíthatnám be,h kikapcsoljon vagy sem mint pl a tv-nél.

A kérdésem az lenne mennyire melegszenek a Kaon beltérik mert ezek a régiek nagyon...

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10017) DonMarco válasza Orlin (#10016) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Hát igen,had döntse el már a kedves előfizető polgár hogy mikor akarja kikapcsolni a kaonját, ezzel 1-gyet értek maximálisan :) Melegedéssel kapcs,nem vészes,normális üzemi hőmérsékletü a cucc :) kikapcsolva meg tök hideg.

(#10018) Orlin válasza DonMarco (#10017) üzenetére


Orlin
addikt

Kb ez olyan ha vennél egy tv-ét és magától kikapcsolgatna...
Amúgy ezeknél a Kaonoknál ez a kikapcsolás alap funkció?Vagy a Digi babrált bele megint mint a régi beltérik szoftverébe?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10019) DonMarco válasza Orlin (#10018) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Háát ezt speciel én nemtudom de gyanus a dolog hogy az utóbbi a történet.

(#10020) senlo válasza Mate (#10010) üzenetére


senlo
csendes tag

Beltérin. Na mindegy.

Nekem a beltéri az éppen aktuális csatorna számát írja ki.Meg lehet oldani h időt írjon ki?
A használatiból nem goboztam ki h lehet-e ilyet.

(#10021) Mate válasza Orlin (#10018) üzenetére


Mate
nagyúr

A tv-m is kikapcsol 3 óra után :) Megnyomom az ok-ot és nem teszi. Ha meg nem nyomom, nem is nézem, vagyis kapcsoljon ki nyugodtan, ha kell maximum visszakapcsolom. Továbbra se látok kivetnivalót benne.
Minek fogyasszanak feleslegesen ezek a dolgok? Rengeteg ember van, aki kikapcsolja a tv-t, boxot meg bekapcsolva hagyja, fel se fogja az agyával, hogy 2 külön készülék. Gondolom miattuk van erőltetve a dolog.

(#10022) Orlin válasza Mate (#10021) üzenetére


Orlin
addikt

Boxot már régen nem kapcsolom ki mert az új sziftnak hála utána összekavarja a kedvencek listát notóriusan :W

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10023) Minstrel válasza Orlin (#10022) üzenetére


Minstrel
senior tag

Biztos összekeveri? Mert nálam csak rááll a gyári listára, de ok gomb és utána pirossal lehet kedvenceket válogatni.

(#10024) Orlin válasza Minstrel (#10023) üzenetére


Orlin
addikt

Persze szépen sorba rakom őket a kedvencekbe mi hogyan következzen.
Ha kikapcsolom jön általában a "frissült a csatorna lista" üzenete és már nem is az én sorrendem van :W

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10025) berbatov2


berbatov2
senior tag

Ma jönnek bekötni Kaonnal, viszont még nincs meg az új tévém hozzá.
Lehetséges régi crt tv-re rákötni vagy nincs hozzá csak hdmi kimenet?

(#10026) Mate válasza berbatov2 (#10025) üzenetére


Mate
nagyúr

Van hozzá scart kimenet is, viszont csak hdmi kábelt adnak.

(#10027) berbatov2 válasza Mate (#10026) üzenetére


berbatov2
senior tag

:R
Ilyet kellene beszereznem akkor? Vajon teszkóba lehet kapni?

(#10028) Mate válasza berbatov2 (#10027) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, szerintem bárhol kapsz :)

(#10029) tota96


tota96
csendes tag

"Tervben van néhány újabb csatorna HD-ban történő továbbítására műholdas szolgáltatás esetében is, de pontosabb információval még nem tudunk szolgálni, így egyelőre szíves türelmedet kérjük.

Üdvözlettel:
DIGI"

(#10030) marion1 válasza tota96 (#10029) üzenetére


marion1
tag

D1 tv és Parlament tv szept 1 től,? valaki erősítse meg.Ezt egy másik fórumon olvastam (Ettől aligha fogjunk örömtáncot járni) Más a kikapcsolási időzítőhöz,ha a távirányítón megnyomjátok a sleep gombot 10-90 perc intervallumban lehet állítani,az automatikus kikapcsolást.Én kimondottan örülök hogy kb 3-óra eltelt idő után automatikusan kikapcsolja magát ha nem váltok csatornát.Pár kilowatt energiát már biztosan megspórolt,mivel igen csak belealszok jó néhány adásba.Plusz mivel HDMI kábelen keresztül a lapos TV nem kap jelet így ö is kikapcsolja magát. Tiszta hawaii. :K

(#10031) tota96 válasza marion1 (#10030) üzenetére


tota96
csendes tag

nem kívánok más tollával ékeskedni ezért jelzem előre nem saját álláspont.

egy másik fórumon tudni vélik, hogy kábelen a közszolgálati csomagba fognak kerülni a fent említett adók.

Ez nem tuti információ, csak leírtam hát ha segít

(#10032) bence188 válasza tota96 (#10031) üzenetére


bence188
tag

Nekem szerelő azt mondta, hogy az eurosportot és eurosport 2-t akarják még hd-ban.

(#10033) tota96 válasza bence188 (#10032) üzenetére


tota96
csendes tag

az ES és ES2 jó lenne :)

van esetleg az időpontra vonatkozóan infód?

(#10034) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Én speciel még 1-2 természet csatinak jobban örülnék hd-ben :)

[ Szerkesztve ]

(#10035) #32577792


#32577792
törölt tag

üdv

egy kérdésem lenne azok felé, akik mindigtv-t is fognak, néznek a digi mellett: az SD adások melyiken jobb minőségűek?

(#10036) Minstrel válasza #32577792 (#10035) üzenetére


Minstrel
senior tag

Néha mintha digin jobb lenne a tv2 és az rtlklub, viszont a közszolgálatiak nem

(#10037) DonMarco válasza #32577792 (#10035) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Azonos beállitással szinte ugyanaz :)

(#10038) #32577792


#32577792
törölt tag

Köszönöm :R

(#10039) zoli38


zoli38
csendes tag

Nos en is kicsereltem a belterimet hd-s ra. Tobb mint egyhetes teszt. Szerintem csak kicsit javult a kep a full hd-s tv. Kiveve az eleve hd-t. De miutan inkabb csak a sportot erinti engem nem erdekel. Viszont hatranya bekapcsolaskor lassu.

(#10040) zoli38


zoli38
csendes tag

Es ami az uj csatornakat erinti tenyleg lehetne tobb termeszetfilm hd-ban. Es logikusan nezheto csatornak is kellenenek.

(#10041) bence188


bence188
tag

Sziasztok!
A mai Swansea-Manutd meccset fel szeretném venni, ugye a digisport adja és hd-ban venném fel. Mennyi helyet folglal kb az a 2 óra? 16 gb-os pendrive elég lesz?

(#10042) Mate válasza bence188 (#10041) üzenetére


Mate
nagyúr

Van nagyobb pedrive-od vagy külső vinyód?

a, nincs: Dugd rá ezt, indítsd el a felvételt és kiderül majd.

b, van: Dugd rá azt, indítsd el a felvételt és nézd majd meg mekkora lett a mérete.

[ Szerkesztve ]

(#10043) Watt25 válasza bence188 (#10041) üzenetére


Watt25
veterán

Ebből ki tudod számolni, ha nem hiányoztál az általános iskolai matekórákról. :) (Na jó, segítség: Mbps = Megabit per másodperc, 1byte = 8bit.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10044) Minstrel válasza bence188 (#10041) üzenetére


Minstrel
senior tag

De először csinálj egy próbafelvételt, mert ha nem elég gyors a pendrive akkor a HD akadozhat lejátszáskor, ha akad akkor inkább az SD csatornáról vedd fel, az is jobb az akadozásnál:)

(#10045) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Ha fel szeretnél venni, a HD az én tapasztalatom szerint rossz, de SD-ben jó, nem akad, de csak akkor nem, ha bekapcsolás után vársz egy percet, míg észhez tér a box és csak utánna indítod el a lejátszást. Addig ne is kapcsolgasd, meg semmi. Ha már rendesen kiírja az EPG-t, akkor jó lesz.

(#10046) bence188 válasza Watt25 (#10043) üzenetére


bence188
tag

Köszi a válaszokat! Mindjárt ki is próbálom, de sztem akkor nem tudom hd-ban felvenni a pendrive lassúsága miatt.

(#10047) bence188


bence188
tag

Kipróbáltam és sajnos tényleg akdozik hd-ban. Esetleg ha vennék usb 3.0-ás pendrive-ot sztetek az segítene? De gondolom úgyis 2.0-ás a beltéri usb-portja. :(( Mert azért van különbség az sd meg a hd kép között, nem mindegy melyikben veszem fel. Am 9 percet vettem fel 722 MB lett.Szal ha 2 órát felvennék hd-ban az kb 10 GB lenne, de nem lehet :((

(#10048) Minstrel válasza bence188 (#10047) üzenetére


Minstrel
senior tag

Tudom az már drágább, de jobban jársz ha veszel egy 2.5-ös hdd-t, helyed is lesz és nem lesz akadozás.

(#10049) Anonymus23 válasza bence188 (#10047) üzenetére


Anonymus23
veterán

USB 3.0-ás 2,5" külső winyót érdemes venni, azok bírják az USB 2.0 max sávszélességet, és ha jól tudom elég nekik az USB port által biztosított feszültség is. Nem utolsó sorban bőven van rajtuk hely, ha sűrűbben akarnál felvenni vele.
14-15 eFt körül már kaphatóak 320 GB-tól.

Megelőztek ;)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#10050) bence188 válasza Minstrel (#10048) üzenetére


bence188
tag

Igazatok van, csak hát most vettem tv-hez 500 gb-os külső vinyót és még egyszer nem szánok rá annyi pénzt. Veszek sztem egy 16 gb-os usb 3.0-ás pendrive-ot, nekem az bőven jó, mert felvenni csak akkor veszek fel, ha pont nem látom az adott meccset és utána egyből meg is nézem oszt törlöm. Sztem 5-6-ért már tudok venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.