Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) NagyDave válasza mogyesz (#8000) üzenetére


NagyDave
tag

Köszi mindent! Most egy szerelő, aki volt nálunk, azt mondta, hogy videókártyára is rá tudom kötni a beltérit. Ha minden igaz, a videókártyámon van egy s-video bemenet, és létezik olcsón s-video-scart kábel. És gondolom ezzel is megoldható. Ha igen, akkor lehet ezt választom, mert ez a legolcsóbb és legkényelmesebb megoldás. A beltériről meg a hangszóróra gondolom köthetek RCA kábelnek azt a részét, ami a hangért felelős. És ha lehetséges ez így, akkor meg is van az egész.
Mindenesetre köszi az eddigi segítséget és tunereket is nézegettem :)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#8002) mogyesz válasza mogyesz (#8000) üzenetére


mogyesz
aktív tag

kicsúsztam a szerkesztésből, neten megtaláltam, így néz ki: tv tuner

Bár ez a pc és monitor közzé iktatva nem tudom befolyásol-e valamit pl. képfrissítésben... (pl. játék közben).

Igen, ha van rajta bemenet! Általában TV out szokott lenni (RCA, S-Video) :-)

[ Szerkesztve ]

(#8003) NagyDave válasza mogyesz (#8002) üzenetére


NagyDave
tag

Köszi a linket! :)
Hát ha megvan a kimenet, akkor hétvégén szerintem össze is dobjuk, ha meg nincs, akkor szemezgetek azokból, amiket te említettél alternatívaként :)

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#8004) Watt25 válasza NagyDave (#8001) üzenetére


Watt25
veterán

Azért azt ellenőrizd, hogy biztos, hogy bemenet-e az a csatlakozó a videókártyádon!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8005) NagyDave válasza Watt25 (#8004) üzenetére


NagyDave
tag

Okés, meglesz, köszi! :)
Egyébként egy Galaxy GeForce 8800 GT [256 mb] a videókártyám típusa

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#8006) Watt25 válasza NagyDave (#8005) üzenetére


Watt25
veterán

Nem kellett sokáig guglizni hozzá, hogy kiderüljön, hogy az csak a szokásos TV kimentnek becézett S-Video kimenet. Neked nem jó arra, amire szeretnéd. (Lévén kimenet, a számítógép képét nézheted vele olyan eszközön (TV-n), aminek van S-Video bemenete.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8007) NagyDave válasza Watt25 (#8006) üzenetére


NagyDave
tag

Szóval akkor mégis muszáj tunert vennem a gépbe? =/
Pedig azt hittem az jó arra, hogy rákössem, de hát akkor mindegy =/

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz...

(#8008) zharmat válasza misx (#7968) üzenetére


zharmat
csendes tag

Beszéltem a Digi ügyfélszolgálatával azzal kapcsolatosan, hogy műholdas szolgáltatáson keresztül mit adnak HD-ben és mit nem. Azt mondta, hogy m1, m2, illetve a két digis csatorna HD-ban jön akkor, ha külön HD boxot kér az ember, mely ezer forinttal megnöveli a szolgáűltatás árát és nem mellesleg a szolgáltatás igénybe vételének idejére kérnek 60 ezer forint kauciót.
Szóval nem kevés, de ti hallottatok már erről a megoldásról, vagy esetleg vesz vki igénybe tőlük szolgáltatást ilyen konstrukcióban? Ha van, akkor mi a véleménye?

(#8009) Watt25 válasza zharmat (#8008) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy nem lehetnek annyira hülyék, hogy a weblapjukon semmilyen módon nem jelzik, hogy valamely adót HD-ban sugároznák, miközben lenne rá lehetőség. Úgyhogy sztem az üfsz-os nem tudta, mit beszél.
Egyébként meg ugye m1, m2 földfelszínen is jön ingyen HD-ban, szóval, aki ezért letesz 60eFt kauciót, az meg is érdemli...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8010) zichie válasza zharmat (#8008) üzenetére


zichie
senior tag

Abban a műholdpozícióban, amit a Digi használ az alábbi HD csatornák vannak: [link]

Ezek között egy darab digis HD csatorna sincs, M2 HD sincs. M1 HD van, de az a UPC-hez tartozik. A HD csatornák nagy része a skandináv Canal Digital kínálatának része, a maradék UPC-s. A szabadon (kódolatlanul) sugárzott HD csatornák vételére van lehetőség, amiből csak egy Canal Digital tesztábra van. Összegezve a műholdas diginek semmilyen HD programkínálata nincs. HD csatornák vételére akkor lenne mód, ha beszereznél egy antennaforgatót a digis tányér alá, bár azt nem tudom, hogy a Digis HD box támogatná-e. Vélhetően nem, mert le van korlátozva a digi kínálatára.

(#8011) zharmat válasza zichie (#8010) üzenetére


zharmat
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Meggyőztem magam, hogy ennyi fáradtságot nem ér, hogy angol focit HD-ben nézzek :)

(#8012) zeg74 válasza Watt25 (#8009) üzenetére


zeg74
aktív tag

Tőlem 70.000 kauciót akartak kérni. Pffff.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#8013) AMDFan válasza zeg74 (#8012) üzenetére


AMDFan
addikt

És tényleg adják műholdon a két Digisportot HD-ban? :Y

(#8014) zeg74 válasza AMDFan (#8013) üzenetére


zeg74
aktív tag

A digis üzletkötő az mondta igen.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#8015) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg 4 beltérink van itthon. Kb. 2 hete szüleim módosították a csomagunkat Digi+-ról Digi-re. A fő különbség ugye számomra a Sport 1-2. Az enyémen kívül az összes beltérit frissítettük és ott nem is engedi nézni a Sport TV, de én a sajátomat nem frissítettem (számítógépes tapasztalatomból kiindulva:) ) és továbbra is tudom nézni a fent említett csatornákat. Kérdésem az, hogy ez meddig marad így, addig, amíg le nem frissítem?

[ Szerkesztve ]

(#8016) Amarth válasza bmakszim (#8015) üzenetére


Amarth
aktív tag

Kb. köv hó eleje.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#8017) bmakszim válasza Amarth (#8016) üzenetére


bmakszim
senior tag

Most tök véletlenül lefrissítettem és megmaradt, most akkor nem vágom.

(#8018) zichie válasza AMDFan (#8013) üzenetére


zichie
senior tag

Mivel nincs műholdon rajta a Digisportok HD változata, így értelemszerűen a műholdas digin nincs hd Digisport, csak sd változat.
Az üzletkötő nem műszaki ember, hanem neki az a feladata, hogy minél több előfizetőt szerezzen a digi, ezért mondhatta, hogy van. Marketing...
A digis hd boxok felkonvertálják 1080i -re az sd adást, sokan meg elhiszik, hogy az már hd.

[ Szerkesztve ]

(#8019) zichie válasza zharmat (#8011) üzenetére


zichie
senior tag

Tulajdonképpen nem is kell antennaforgató, mert azzal sem jönne hd-ben angol foci, mivel az mindenhol kódolt. Ha már ugyan azt a műhold pozíciót használják a skandinávok is, mint a digi, akkor elő lehet fizetni a Canal Digital hd csatornáira, ott akad foci hd-ben bőven. Persze kell a lakcím miatt egy skandináv ismerős, akinek a nevén futna az előfizetés. Sajnos ott is csak szolgáltatói boxot lehet használni, amit csak az ottani szolgáltatótól lehet beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#8020) BiriBum válasza zeg74 (#8012) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez csak a GVH miatt van, azzal ugyanis, hogy biztosítják az "akár HD-ben" is nézhető csatornákat elkerülik a büntetést. A felhasználónak persze szívás - 70k megvásárlás vagy 60k kaució plusz 1000 Ft havi bérleti díj.

(#8021) Watt25 válasza zichie (#8018) üzenetére


Watt25
veterán

Én mondjuk erre nem azt mondanám, hogy marketing, hanem simán hazugság. Szerintem elég egyértelmű az a kifejezés, hogy HD. Szóval, ha ezt direkt csinálják, akkor az elég nagy pofátlanság.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8022) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek melyik a legjobb 1 kártyás beltéri? (amelyikkel csak 1 tv-t lehet nézni)

[ Szerkesztve ]

(#8023) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
bár nem a legjobb topic a kérdésnek, de mi a különbség egy "eredeti" és egy "klón" dreambox közt? a szavak jelentését tudom, tehát hogy melyiket ki gyártja, de a működését tekintve van-e eltérés stb.. itt épp választ is tudok adni mate3553 kollégának: dm800hd :) nekem most egy dm500s van ami klón és tökéletesen működik. n3al is megbírkózik teszt erejéig próbáltam ki.

Dirr

(#8024) Mate válasza rigo88 (#8023) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól értem akkor a dm800hd nem gyári (digi által adott) box, de működik vele a kártya?
Digi által adott boxok közül melyik a legjobb? :)

(#8025) rigo88 válasza Mate (#8024) üzenetére


rigo88
aktív tag

ja, ezt így nem tudom neked megmondani, a 800hd az ha jól tudom nem kártyás, nekem 500s van, ahhoz van kártyaolvasó is.
a digi által adott lomokról nem tudok nyilatkozni :)

Dirr

(#8026) Yellocardo


Yellocardo
csendes tag

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni valaki? Ha mozgatom a csatornákat akkor a csatorna számát megtartja, így pl: a DUNA TV 6-os sorszámú alapból és mondjuk áthelyezem az M1 1-esre akkor is 6-os sorszámon fog szerepelni.

Ez baromi idegesítő mert így sorszám szerint nem tudom elrendezni a csatornákat

Thx

(#8027) Orlin válasza Yellocardo (#8026) üzenetére


Orlin
addikt

Gondolom frissteted a betérit?!Sajnos ez az új szuper tulajdonsága...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8028) Yellocardo válasza Orlin (#8027) üzenetére


Yellocardo
csendes tag

Nem, még frissítés előtt nyomkodott el valamit mutterom, de képtelenség visszaállítani :D

Frissítettem, de ezután se változott a helyzet. Az az érdekes, hogy kéttuneres beltéri van, az egyik tv-n jó a másikon nem. :D

(#8029) v.attis válasza Yellocardo (#8028) üzenetére


v.attis
őstag

Hát, ha már frissítetted, akkor ne is várd, hogy javulni fog a helyzet! Ilyen az új sw.
Frissíted majd a másikon is és akkor mindkettő egyformán szar lesz.

Egyébként nekem is van kétkártyás beltérim és csak az egyiken akarja mindíg frissíteni. Rendre elutasítom.

(#8030) Orlin


Orlin
addikt

Újabb bírság a HDMI box miatt:

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8031) Orlin


Orlin
addikt

Műholdas beltéri egységek szoftverfrissítése

[link]

Szánalmas ez a magyarázkodás...Írtam FB oldalukra is de onnan rendre törőlnek :DD :W

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8032) Orlin


Orlin
addikt

EZT A RAKÁS FO*************ST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :W :W :W :W :W :W

Az új szoftvert nem elég,hogy ránk erőltetik még nem is működik jól!!
Ki kapcsoltuk a beltérinket erre vissza kapcsolás után jelzi,hogy frissült a csatorna lista nyomjon ok-ét!
A következménye az lett,h áttrendezte a kedvencek listáját is az előre rendezett csatornákat össze kavarta!!!!!

Sorry de eldobo az agyam már...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8033) Mate válasza Orlin (#8032) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem egészen értem, hogyan is erőltetik rád a frissítést?

Nekem 2db HSS-3169 NA-m van.
Szoftververzió: sw1.06
Utolsó frissítés ideje: 2007. 10. 17.

Eddig egyszer se jött elő, hogy muszáj frissítenem stb. Egy árva üzenet nem volt 5 éve. Minden csatorna gond nélkül jön és tudom mozgatni is őket.
Most kíváncsiságból rámentem a frissítésre és kiírta, hogy nem tud frissíteni. Úgyhogy menüből még ha akarnám se tudnám.

[ Szerkesztve ]

(#8034) rigo88


rigo88
aktív tag

de amúgy annyira egyszerű... :) nem kell előfizetni.

Dirr

(#8035) v.attis válasza Mate (#8033) üzenetére


v.attis
őstag

Örülj neki! Majd fogja!
Nekem van két beltérim, az egyik két kártyás, tehát összesen 3 helyen nézem a digit a házban. A függetlent frissítettem még rögtön amikor kijött az ápdét...sajnos. Felajánlotta, elfogadtam, megszoptam.
A kétkártyásnál, már tanulván a saját hibámból nem frissítettem. Mindíg elutasítom, de sajnos egyre sűrűbben ajánlja fel a frissítést, minimum egyszer naponta, de pl jött a minap egy vihar és áramtalanítottam mindent. Amikor újra bekapcsoltam, megint frissíteni akart, aznap már másodszor.
Egyébként olyat is hallottam, hogy éjszaka, míg aludt a kedves előfizető, magától frissült a készülék. Reggel aztán volt meglepetés...!
Szóval örülj neki, hogy nálad még nem jelentkezett! Majd húzhatod a szádat amikor valami vendég, vagy családtag frissíti, mert épp nem vagy otthon és simán leokézzák...

(#8036) Mate válasza v.attis (#8035) üzenetére


Mate
nagyúr

UPC digitalom van mióta csak létezik, ott sosem lehetett változtatni a csatornák sorrendjét, úgyhogy hozzászoktam, hogy ők szabják meg a dolgot.

Amúgy ha rámegyek a szoftverfrissítésre nem kellene frissítenie? Mi lehet a gond?

(#8037) Orlin


Orlin
addikt

Ma próbálgattam mi lehete a hiba.Nos nálam az új szofverel ha áramtalanítom a beltérit elfelejti a kedvenceket...
Nem szoktam áram alatt hagyni mert melegszik nagyon ,de most kénytelen leszek ha nem akarom naponta rendezgetni...

Más is tapasztalta?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8038) Zaja2


Zaja2
senior tag

Zaja2 repost:

Valaki ért hozzá,hogyan tudnám 2. tévére átkötni a digit a szolgáltató,és szerelők bevonása nélkül?(házilag)

Ilyennel kellene megosztani,ami a beltéri tetején van.

Bocs,de nem tudom mi a neve. :F :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#8039) Mate válasza Zaja2 (#8038) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem az egy RF Modulátor, de lehet tévedek :)

(#8040) Amarth válasza Zaja2 (#8038) üzenetére


Amarth
aktív tag

Az az infraérzékelő ami a második szobában van.Azzal tudod váltani a csatikat.
Amúgy meg hátul a Room 2 rf kimenetét vidd el,plusz az infraszemet.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#8041) v.attis válasza Zaja2 (#8038) üzenetére


v.attis
őstag

Ha eddíg nem volt két szobában akkor sehogy. Kátkártyás beltéri kell, két kártyával. Az meg nem megy a szolgáltató segítsége nélkül.

(#8042) Zaja2


Zaja2
senior tag

Köszönöm!

v.attis Neked is köszönöm!:)

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#8043) mogyesz válasza Mate (#8033) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Mert azokat még csak manuális "gomb nyomogatós" módon lehet(ett) frissíteni. Az újabbakat már menüből is, automatán is...

(#8044) Mate válasza mogyesz (#8043) üzenetére


Mate
nagyúr

És érdemes frissíteni? Csatorna lista engem nem érdekel, de azon felül add valami "újat"?
Érdemes másik boxra cseréltetni? Van box, ami esetleg szebb képet, jobb/több funkciót ad?

(#8045) v.attis válasza Mate (#8044) üzenetére


v.attis
őstag

Egyetlen előnye az új szoftnak, hogy autómatikusan frissül a lista, ha valamit módosítanak: bekerül az új csati, eltűnik amit kivesznek a csomagból és ehhez neked semmit nem kell tenned.
Amúgy semmi plussz. Esetleg még az is pozitívum lehet, hogy nem kerül semmi a listába csak az ami elő van fizetve. Tehát nem lessz benne 60 olyan csati amin nincs is adás.

(#8046) Mate válasza v.attis (#8045) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor lehet frissítem majd, már ha engedi, mert eddig nem tudtam. De lehet beltérit cseréltetek, nem mai darabok ezek :)

(#8047) Orlin válasza v.attis (#8045) üzenetére


Orlin
addikt

nekem bent van az hbo is pedig nemvok elofizetve ;):(

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8048) hetfield1


hetfield1
tag

Sziasztok! a beltéri egységnek mennyire lenne szabad melegnek lenni ?

(#8049) Orlin válasza hetfield1 (#8048) üzenetére


Orlin
addikt

Az enyem meleg nagyon ,dual.Amikor meg nem frisitettem ki szoktam huzni ne melegitsen folosen.De az uj szoftver osszekeveri a kedvenceket ha ki huzom...:@

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8050) hetfield1


hetfield1
tag

köszi! akkor nálam sincs gond. nekem is dual, frissitettem is de vissza is állitottam a sorrendet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.