Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) Fuvaros válasza p@gabi (#15996) üzenetére


Fuvaros
senior tag

biztos van valaki aki kibérelné tőled a boxot, pl havi ezresért...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16002) frovery válasza p@gabi (#16000) üzenetére


frovery
senior tag

Bemész egy forgalmazóhoz és kérsz 1-et, biztosan adnak ha elmondod miért szeretnéd ezzel a kábellel ideiglenesen átvinni a jelet. Max kérnek 1000-1500Ft-ot. Ennyi kb egy ilyen kábel ára.

(#16003) Inhouse válasza p@gabi (#15996) üzenetére


Inhouse
őstag

Két fajta létezik, a koraiak (az enyém is ilyen) sima SCART-al voltak, az újabbak (ugyanaz az 1000-es típusszám!) már ezzel a MiniDin dugóval. Nem akárhol lehet kapni ezt a fajta dugót, nekem Kínából jött egy átalakító, ami nem pont olyan volt, aztán vettem egy dugót és megépítettem faternak. Sokan írták, hogy van a Digi szerelőknek, és kettővel beszéltem, akik a körzetünkben dolgoznak és nem tudtak róla.
Itt a bekötés, amit kiderítettem. Működik.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#16004) draco31


draco31
veterán

Ha ilyen csekket kaptam, akkor zaklassam őket, hogy valami nem oké?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16005) Fuvaros válasza draco31 (#16004) üzenetére


Fuvaros
senior tag

lehet a digi beszállt egy új piramisjátékba...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16006) #94529552 válasza draco31 (#16004) üzenetére


#94529552
törölt tag

Minek csekkel kínlódni, amikor van e-számla és átutalás? Havi állandót beállíthatsz a számládról, vagy ha be vagy regisztrálva, akkor az oldalukon kártyával fizethetsz.

(#16007) draco31 válasza #94529552 (#16006) üzenetére


draco31
veterán

Gyakorlatilag minden nap járok a postára, plusz ez egy kis 800 lelkes falu, így sorban állás sem nagyon van. Így nem nyűg a dolog.
Közben már kértem új csekket.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16008) Prien


Prien
addikt

Sziasztok!
Két kérdésre keresnék választ. Érdemes lehet használtan venni beltéri egységet? Bent a Diginél párosítanak hozzá kártyát,ha kérem?

A másik, hogy miért van Kaon 1000 HD néven két féle beltéri... Egyikbe hátul, másikban előlről lehet a kártyát tenni és van kis kijelzője, ezen kívül miben különböznek?

A kevés is több a semminél.

(#16009) Atomantiii válasza Prien (#16008) üzenetére


Atomantiii
őstag

Neked a digi nem fog semmilyen kártyát párosítani semmilyen beltérihez, csak amit ők adnak azzal fog működni.

(#16010) Prien válasza Atomantiii (#16009) üzenetére


Prien
addikt

Ha eleve Digis beltérit viszek hozzájuk, akkor sem párosítják?

A kevés is több a semminél.

(#16011) frovery válasza Prien (#16010) üzenetére


frovery
senior tag

Nem!
A párosítást egy szerződött műhely végzi el, nem a forgalmazó, nem a szerelő. Ők ezt nem is tudják.
Ráadásul a beltéri egységek a Digi tulajdonát képezik, így te egy illegális beltérit szeretnél használni.

(#16012) Anonymus23 válasza frovery (#16011) üzenetére


Anonymus23
veterán

Miért is szeretne illegális beltérit használni?
Nekem van itthon egy régi előfizetésből megmaradt SD beltéri (akkor még meg lehetett venni) illetve a Kaon is saját tulajdonú.
Nem beszélj már zöldségeket, igenis lehet saját tulajdon.

;) - The Power of the Light Side

(#16013) frovery válasza Anonymus23 (#16012) üzenetére


frovery
senior tag

Persze, igazad van de aki neten adja el, annak a 99%-a nem fizette ki. Nézz körül az apróhirdetés oldalakon, 2-3ezerért adogatják.
Egyébként sem érsz vele semmit, mert az új szoftverrel, amit pár éve ráfrissítettek, semmire nem jó, csak a Digire.
A Digi meg nem fogja párosítani, csak a sajátjával. Egyébként a beltéri alján lévő sorozat számból visszanézik kié is volt a box, aztán mehet a kötbér+a kamatok.
Ezt tapasztalatból írom, 4 évig szereltem a Diginek mint alvállalkozó.;)
Amit te meg kifizettél, lemondod a szolgáltatást, mit csinálsz vele? Max ajtókitámasztónak jó. Ezért prferálom 6 éve a saját box használatát, mert ha nem a Digire, akkor a UPC-re is jó lesz.

(#16014) Inhouse válasza Prien (#16008) üzenetére


Inhouse
őstag

Az egyiken SCART van hátul, a másikon MiniDin 9p.

Üdv Inhouse

(#16015) jegenye77


jegenye77
addikt

A digi és a Upc ugyan azon a műholdon van?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16016) Prien válasza frovery (#16011) üzenetére


Prien
addikt

" A párosítást egy szerződött műhely végzi el, nem a forgalmazó, nem a szerelő. Ők ezt nem is tudják."

Ez érdekes gondolat, mert tegnap párosította a szerelő! :D

Köszönöm a többieknek is a választ! :)

A kevés is több a semminél.

(#16017) Atomantiii válasza jegenye77 (#16015) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen.

(#16018) frovery válasza Prien (#16016) üzenetére


frovery
senior tag

Tehát, akkor tisztázzuk.

Vettél egy Digis beltérit valakitől és neked hozott a szerelő egy kártyát, amit a te készülékedben a szemed láttára beaktivált egy idegen beltéribe?
A szerződésre, amit alá kellett írnod melyik beltéri sorozat számát írta rá? Mert ugye a kódkártyához tartozó beltéri sorozatszámának stimmelnie kell.

(#16019) Prien válasza frovery (#16018) üzenetére


Prien
addikt

Nem.

A szerelő hozta a Kaont is. Aztán itt párosította. Szerintem elbeszéltünk egymás mellett. A használtat nem vettem meg végül.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#16020) Tibi1977 válasza Prien (#16019) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

Akkor nem párosította a beltérit és a kártyát, hanem aktiválta(tta)! Nem mindegy. Gondolom a kártya számát elküldte sms-ben a központba és ott aktiválták.

[ Szerkesztve ]

(#16021) AtHoS válasza Tibi1977 (#16020) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak a KAON-ok vannak párosítva vagy az analóg hunyadik is?

Mikor még kétkártyás hunyadi volt nálunk kétszer is cserélték helyszínen a második kártyához tartozó "belet" és szintén "csak" telefonos móka volt a szerelő részéről, másik kártyát nem hozott magával

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16022) Prien válasza Tibi1977 (#16020) üzenetére


Prien
addikt

Igen, párosítás-aktiválás, én zavarodtam bele a végére :D A lényeg, hogy ti mondtátok jól!

A kevés is több a semminél.

(#16023) frovery válasza Prien (#16019) üzenetére


frovery
senior tag

:K :R

A lényeg, hátha másnak is jól jön.
Amit a szerelők kivisznek boxot, bármelyiket is, lehet az 2006-os régi Hunyadi is, meg az új Kaon is. A beltérinek van sorozat száma, a kártyának is van. Ezt már úgy kapja a szerelő, hogy össze van passzintva, csak aktiválja a helyszínen az adott névhez/lakcímhez. A papíron a beltérit a kártyát is már az adott címhez adják ki előre.
Ott a helyszínen nem lehet a kártyákat össze-vissza cserélgetni, mert nem is párosodna. Sok ilyen volt már, főleg kezdő szerelőknél. Szegényke elbaszott az életéből 1-2 órát, jó pár telefonálgatást, mire rájöttek, hogy a dual beltériben megcserélte a kártyát.
Volt, hogy a szerelő ott hagyta, hogy majd párosodik. Aztán mégsem. Ilyet nem szabad csinálni, mert az előfizető bosszankodik, hogy 1-2 napja nem megy, pedig fizet érte és egy másik szerelőnek kikell mennie újból.
Akinél nem megy a szolgáltatás, ne engedje el a szerelőt addig!

(#16024) OP3N DOTT T válasza benjo011 (#15987) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Ha megnyomod az info-gombot majd utána közvetlenül a sárga gombot akkor részletesen mutatja a jelszinteket az éppen nézett csatornára vonatkozóan százalékban.Itt látni azt is,hogy a csatornáknak eltérőek a jelszintjei minőségtől függően.

(#16025) Prien válasza frovery (#16023) üzenetére


Prien
addikt

Örülök, mert végre már csak Kaon beltérik vannak itthon twin fejjel és mint kiderült, a régi antenna fej már nem is húzta volna sokáig,mert repedezett volt a burkolata... 2007-ben szerelték fel még. Remélhetőleg ez a fej is kibír 10 évet minimum.

A kevés is több a semminél.

(#16026) tomic válasza frovery (#16023) üzenetére


tomic
addikt

Tehát akkor csak a kapott beltérit tudom a műholdas vételhez használni? Azért kérdem mert nemrég szüleimnél,igaz az (kábeles) a szolgáltatás és ott be lett kötve egy Amiko dekodoló egység.DVB-C a tv miatt.
Ezen felbuzdulva gondolkodtam,hogy nincs-e véletlen valami hasonló készülék a műholdashoz is, ami egy kicsit gyorsabban vált csatornát? De ezek szerint felejtős ugye?

(#16027) Clever0 válasza tomic (#16026) üzenetére


Clever0
senior tag

Volt itt is külön kártya, de ősz óta már nincs.

(#16028) frovery válasza tomic (#16026) üzenetére


frovery
senior tag

Sajnos műholdasnál már nincs más lehetőség, csak a szolgáltató által adott párosított készülék.
Digikábelnél más a helyzet, mert ott csak egy C tuneres box vagy tv kell, mert a csatornák még kódolva sincsenek, kivéve pár prémium csatorna. Digifilm, HBO...

(#16029) jegenye77 válasza tomic (#16026) üzenetére


jegenye77
addikt

Két korty alatt átvált :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16030) tomic válasza frovery (#16028) üzenetére


tomic
addikt

Akkor erről ennyit. Marad a nyugdíjjas tempó.

jegenye77 Régóta nem iszom már! :U

(#16031) Fuvaros válasza tomic (#16026) üzenetére


Fuvaros
senior tag

szerintem alapvetően a digi müholdas vételnél nem a lassú pr váltás a nagy gond, hanem sok sd műsor minősége. ezen kéne javítani sokat
ja és az infók lehetnének részletesebbek és jól olvashatóak is

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16032) tomic válasza Fuvaros (#16031) üzenetére


tomic
addikt

Igen lehetne,bár engem annyira nem zavar mert nem igazán sokat tv-zem.Ha igen akkor azok a csatornák amiket nézek azon van hd is.
De ez a 3mp várakozás mire van kép és hang váltásnál ez gatya nagyon.
Ha esetleg valaki átmegy UPC-re akkor ott is ugyan ez a helyzet a beltérivel?

(#16033) frovery válasza tomic (#16032) üzenetére


frovery
senior tag

Sajnos a digitális adásoknál nem meglepő a 2-3mp-es csativáltás. Kell kis idő, mire összerakja a használható képet/hangot.
Vannak gyors készülékek de azok nem az olcsó kategóris, főleg nem a szolgáltatói boxoknál.
Egyébként a Diginál a legelső Kaon széria gyorsabb volt de egy firmware frissítés óta sokkal lassabb a csativáltás.
UPC-nél a Humax UD-HD Fox elég gyors kis készülék de ott is van ami lassúcska.
Én régóta kizárólag saját készülékeket használok(vagy 6-7 éve), így olyan szolgáltató ahol nem lehet sajátot használni, szóba sem jöhet. 6 éve UPC Directem van, 1 kártyával 4 helyre tudom osztani az adást teljesen függetlenül, nem beszélve a rögzítés lehetőségéről. Bármelyik készülék 1 helyre rögzít és bármelyik készülékkel elérhetőek a rögzített anyagok, sőt, a pc-ről, ami non-stop megy, a letöltött anyagok, zenék, filmek is bármikor elérhetőek.
Ezt egyik szolgáltató sem kínálja, ha meg kínálná jó kis összegbe kerülen/hónap.

(#16034) tomic válasza frovery (#16033) üzenetére


tomic
addikt

Akkor ezek szerint ha nem tudom ezt tolerálni akkor annyi lehetőségem van,hogy átmegyek a UPC-hez.
Bár nem tudom ahhoz az antennát is át kellene állítanom vagy sem? Ha nem akkor a másikk kérdés,hogy milyen ott a minőség,és melyik sport csatornákat lehet befogni és mennyiért.
Az antenna nálam egy ablak párkányra szerelt lap antenna. Mást ide nem lehet felrakni(Ausztria).
Szolgáltatómnál nincs hűségnyilatkozat tehát gond nélkül mehetek.UPC-nél kell-e aláírnom vagy sem?Ha igen felejtős.
Kérdés megéri-e a sok utánna járás a 3mp váltás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#16035) matthews


matthews
aktív tag

Sziasztok!

Édesanyáméknál még a régi Hunyadi beltérik vannak. Az egyik reggel összesen 6 csatornát jelenített meg. Újra lekerestem őket, de újra csak 6 csati az eredmény. Ezután csináltam egy gyári beállítást, ez visszahozta az összes csatornát, de most csak a Duna World képe sima szinte az összes többi kép "szalad". Scart-tal van régi képcsöves tv-hez csatlakozatatva.

Köszönöm válaszaitokat.

"No brain, no problem"

(#16036) Inhouse válasza Fuvaros (#16031) üzenetére


Inhouse
őstag

A szerelő nekem azt mondta, hogy a Diginél nincs is hivatalosan műsor info, csoda, hogy ennyi van...

Üdv Inhouse

(#16037) Inhouse válasza matthews (#16035) üzenetére


Inhouse
őstag

Valószínűleg haldoklik a beltérid. A videó kimenet hibáját már több készüléknél tapasztaltam. Van olyan rendszer, ahol egyszerre használva van a SCART és az RCA is, van, hogy csak az egyik hal meg elsőre.

Üdv Inhouse

(#16038) jegenye77 válasza tomic (#16034) üzenetére


jegenye77
addikt

Elvileg nem kell semmit állítani mert ugyan azon a műholdon van.
Ezt írták nekem is korábban.
Holnap kipróbálom, hogy így van e. Egy működő upc-re beállított antennára kötöm a digimet.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16039) Punisher15 válasza tomic (#16034) üzenetére


Punisher15
tag

Nem kell semmit állítani,egy holdon van a 2-ő.Nekem most megy egy Digis beltéri meg egy UPC a tányérol.Legjobban ugy jarnal hogy ha lenne valamelyik ismerősödnek UPC-je,es akkor o kérne meg egy belterét,ha akarnál.Nekem csak a Splier miatt van.

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#16040) jegenye77


jegenye77
addikt

Beüzemeltem újra a digi t.
Január óta nem volt használva. Most költöztünk és összedugtam de azt írja, hogy : hozzáférést megtagadva ( 10 )
Ilyenkor mi a hiba?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16041) frovery válasza jegenye77 (#16040) üzenetére


frovery
senior tag

Kártya leállt. Ügyfélszolgálatot hívd fel egy kártyainditásért.

(#16042) jegenye77 válasza frovery (#16041) üzenetére


jegenye77
addikt

Ok! Köszönöm!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16043) jegenye77


jegenye77
addikt

Megvolt az újra indítás. Sikerült is.
Most annyi a probléma, hogy nem minden csatorna jön be. Pl. : RTL csak a HD jön be a sima nem. De ez mellett viasat 6 és tv2 se jön be. TV2 nél a HD se.
Ez miért lehet?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16044) frovery válasza jegenye77 (#16043) üzenetére


frovery
senior tag

Csinálj egy gyári visszaállítást a boxal, majd teljes keresést.

Milyen box?

(#16045) jegenye77 válasza frovery (#16044) üzenetére


jegenye77
addikt

Kaon1000HD
Újraindítással próbálkoztam eddig.
Ok. Megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16046) Pazolini válasza frovery (#16033) üzenetére


Pazolini
senior tag

Üdv, frovery! Üdv mindenkinek!

Bármelyik készülék 1 helyre rögzít és bármelyik készülékkel elérhetőek a rögzített anyagok, sőt, a pc-ről, ami non-stop megy, a letöltött anyagok, zenék, filmek is bármikor elérhetőek.

Hova rögzítesz (boxba épített/helyezhető saját HDD-re, pendrive-ra, NAS-ba) és milyen formátumban/minőségben (kódolt/HD mpeg4 vagy csak SD)?
Hogy kerülöd ki a HDCP-t vagy a Cinavia protectiont?
Hogy éred el PC-ről? Hálózaton?

Bocs a sok kérdésért! Milyen saját boxaid vannak? Gondolom azok minősége és/vagy tudása a döntő a rögzítés kérédésében... :))

[ Szerkesztve ]

(#16047) jegenye77


jegenye77
addikt

Most se jó sajnos :(
Ami nem jön be azoknál azt írja ki, hogy nincs jel. A többinél ami meg bejön ott meg van. Majdnem háromnegyedig felmegy a csík.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16048) Fuvaros válasza jegenye77 (#16047) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Nekem volt ilyen problémám, de kezdetek óta, a felső frekin levő adóknál, nem jött be 6-8 adó, fejcsere oldotta meg a problémát.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16049) jegenye77 válasza Fuvaros (#16048) üzenetére


jegenye77
addikt

Most lett cserélve egy újra.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16050) Punisher15 válasza jegenye77 (#16047) üzenetére


Punisher15
tag

Ott valami beállítási probléma lesz.Tanyer nem mozdult el,vagy a fej?Milyen idős a fej?

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.