Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) tszabi


tszabi
tag

Sziasztok !

Már 2 hónapja olvasgatom itt a fórumokat, hogy melyik műholdas szolgáltatót válasszam majd az új lakhelyünkön, de még mindig nem tudtam dönteni (vezetéken csak a T-home IPTV érhető el, 20 MB net mellett).

Viszont lenne egy olyan problémám is, amire nem találtam még választ:
van egy analóg winchesteres DVD-felvevőm, amit a mostani lakhelyünkön nagyon jól tudok felvételre használni a vezetékes UPC előfizetéssel.

A 3 nagy műholdas szolgáltató között van olyan ahol ezt az analóg tuneres felvevőt tudnám használni? Vagyis a digitális jel mellett lehet analóg jelet is kinyerni?
Ha lehet, akkor hány csatorna jön analóg módon is?

(#14002) Watt25 válasza tszabi (#14001) üzenetére


Watt25
veterán

Műholdas szolgáltató esetében csak úgy kaphatsz analóg jelet, hogy a box SCART kimenetére kötöd a felvevőt, vagyis a felvételhez be kell kapcsolnod és az adott csatornára állítanod a box-ot. Nem igazán XXI. századi megoldás...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14003) Clever0 válasza tszabi (#14001) üzenetére


Clever0
senior tag

Mindegyik műhold szolgáltatás digitális, a beltéritől függ, hogy milyen kimenetei vannak. Képek alapján a Digis Kaon-nak van Scart-ja, de más nem. Ha a felvevőd tud fogadni külső jelet, akkor tudod használni, a tuner része műholdazáskor nem jó semmire.

(#14004) tszabi válasza Clever0 (#14003) üzenetére


tszabi
tag

Köszönöm a válaszokat mindkettőtöktől.

Akkor lesz egy felvevőm, ami a digitális világban már nem jó szinte semmire... Valószínű így eladni sem érdemes, nem sokat adhatnak érte.

Még egy kérdés: a DIGI-nél lehet saját szereléssel kérni a műholdas szolgáltatást? Vagy inkább ne próbálkozzak, szereltessem fel 6e ft-ért?

(#14005) yanna


yanna
őstag

Csak nálam nem megy a Duna, vagy van valami változtatás? Az összes többi csatorna ok. :U

(#14006) yanna válasza yanna (#14005) üzenetére


yanna
őstag

Találtam működő Dunát a 900 talált csatorna között...

(#14007) ladlac


ladlac
tag

Két és fél hete alvállalkozó szerelőnél rendeltem meg szolgáltatást, de még mindig nincs bekötve, mert a szerelő nem kap quad fejet. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy csak várok, előbb-utóbb csak lesz valami?

(#14008) jegenye77


jegenye77
addikt

Szabin voltam és egy jó ideje nem néztem tv-t. Nálam most frissült.
Idegesítően lassú lett a csatorna váltás.
Másnál is ez van?
Ezen javítanak később?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14009) DonMarco válasza jegenye77 (#14008) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Lassabb nálam is :( reménykedni hogy majd javítják,na azt lehet... ( Én csati váltás közben szoktam kávézni :) )

[ Szerkesztve ]

(#14010) jegenye77 válasza DonMarco (#14009) üzenetére


jegenye77
addikt

Eddig se volt villám gyors, na de most!!!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14011) PainKiller13 válasza jegenye77 (#14010) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én már ott tartok, hogy eladom a TV-t és veszek egy olyat ami tud DVB-S2-t, aztán meg bérlem a kártyát, az csak gyorsabb lesz.

(#14012) DonMarco válasza jegenye77 (#14010) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Legalább jut egy kis idő az asszonyra is :)

(#14013) jegenye77 válasza DonMarco (#14012) üzenetére


jegenye77
addikt

Így már túl sok idő jut rá :) nem szabad ennyire elkényeztetni!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14014) építész(ke) válasza PainKiller13 (#14011) üzenetére


építész(ke)
tag

A KAON gyorsabb! Itthon van 2 KAON HD és egy Smart Cam, tapasztalatból mondom.

[ Szerkesztve ]

(#14015) PainKiller13 válasza építész(ke) (#14014) üzenetére


PainKiller13
őstag

Na bazdki, milyen TV-vel van a smart cam? Lehet az is szerepet játszik.

(#14016) építész(ke) válasza PainKiller13 (#14015) üzenetére


építész(ke)
tag

Lg 32ln570r

(#14017) építész(ke) válasza PainKiller13 (#14015) üzenetére


építész(ke)
tag

Na teszteltem az Lg 570r-en. Mindigtv-n sd-ről hd csatornára váltás 2,5-3 sec., a Smart Cam-on ugyan ez 4.5-5 sec.

[ Szerkesztve ]

(#14018) yanna válasza PainKiller13 (#14015) üzenetére


yanna
őstag

Én csak 1 vagyok az "okos" kártyások közül, de elég sokszor megtelik a hócipőm. :((( Tegnap csak a Duna TV tűnt el, ma meg az összes csatorna úgy csinált, mintha nem lennék előfizető. :U Ezt már nem először adta elő, 2-4 hetente szórakozik velem. Ilyenkor áramtalanítás, kártya kiszedés, visszarakás a megoldás,de jógázik vagy 3-4 percig mire észhez tér. :W

(#14019) #94529552 válasza yanna (#14018) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kapcsold ki a tévében az automatikus csatornafrissítést, ha van ilyen lehetőség benne. Másik: csinálj a tévéden egy fw frissítést, ha van rá.... Ezektől független lehet a kártya, vagy a kártyaolvasódolvasód is hibás.

(#14020) yanna válasza #94529552 (#14019) üzenetére


yanna
őstag

Firmware a legfrissebb van, a csatorna frissítést ki fogom lőni. Köszi a tippet! :R

(#14021) PainKiller13 válasza yanna (#14018) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem ma már kétszer fagyott le a box a 3 óra tvzés alatt, ilyenkor áramtalanítás, a másodiknál az sem segített, odamentem megnyomkodtam a gombokat, utána meg megint jó lett.

(#14022) yanna válasza PainKiller13 (#14021) üzenetére


yanna
őstag

Na ki van a mittoménmim! :(( A három AXN, a Galaxy meg F&H a következőkkel nem jelenik meg. "A választott program nem elérhető"

(#14023) yanna válasza yanna (#14022) üzenetére


yanna
őstag

Helyreállt magától. :F Valami. "adás szünet" szerűség lehetett... :F

(#14024) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Tegnap este az AXN CE másnál is sz@rakodott a (Star Wars) alatt? Konkrétan csak sötét kép volt!!!! A másik két AXN is ilyen volt

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#14025) Haneto


Haneto
tag

Fishing and Hunting-ot kivették a csatorna listából?

Ja látom nem vagyok egyedül.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro

(#14026) foxymaci válasza Winnie The P (#14024) üzenetére


foxymaci
senior tag

Igen és még egy pár csatorna galaxy nickelodeon szóval akkor valami központi hiba lehetett

#Haneto nekem megvan még a fishing

[ Szerkesztve ]

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#14027) Haneto


Haneto
tag

Lehet nem így van de a KAON HD legutóbbi frissítése óta sokkal jobban szeret HD csatornán csúszni a kép és a hang....

Xiaomi Mi 9T Pro

(#14028) mcfly82


mcfly82
tag

Sziasztok! Mióta szoftvert frissítettek, nálam a Kaon HD boxon a felvett műsoroknál nem működik a sárga gomb, azaz nem tudom törölni a felvételt, sem áthelyezni vagy átnevezni. Másnál is van ilyen gond? Valaki legyen szíves nézzen rá...

(#14029) Dohren


Dohren
tag

üdv

lehet én vagyok ügyetlen, de nem találtam meg a választ, így kérdeznék:

LG tv + dig smart cam

sikeresen beállítottam a csatornákat, kitöröltem egy rakat nem oda illőt, de amikor a hivatalos csatorna listával egyeztettem akkor hiányzott pár csatorna (AXNek, RTL2I) illetve csak az m4 hd és duna hd volt, semmi más HD.

a hiányzó csatornáim lehetnek másik műholdon és ezért nem találom?

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#14030) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Sziasztok bocsánat a triviális kérdésekért, de a digi honlapja nekem nem egyértelmű és robotokkal sincs kedvem beszélni telefonon. Írtam nekik is, de talán Ti gyorsabban tudtok válaszolni.
Van egy csomó beltéri egység. Ezek közül melyiket adják alapból? Tudnak műsort felvenni? A holnapon azt írják, hogy nem, de itt is és a készülékek leírásában is az van, hogy tudnak. Ha tudnak, akkor bármit felvesznek vagy csak egy-két adó műsorát? Pl ha kiegészítőként rendelek hbo csomagot, akkor azt is fel tudom venni? A tányér, amit felszerelnek azért kell bérleti díjat fizetni?

Előre is köszi a válaszokat

(#14031) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.
Kamionban szeretnék műholdas adásokat nézni.
Itthon digi előfizetésem van, úgyhogy ha lehet szeretnék itt maradni.
A kérdés, hogy mennyire egyszerű a digi antennáját különböző helyeken beállítani, illetve az aránylag jó vételhez és könnyű beállításhoz mekkora átmérőjű antenna az ajánlott? 60cm általában elég?
Európa különböző országaiban járok, de a jellemző Németország, Franciaország, Ausztria, Hollandia, Belgium, Szlovákia, Csehország.
Több kollégámat kérdeztem, ők a UPC-t használják, viszont én ha lehet maradnék a diginél.
Olyat is olvastam már, hogy a digi holdjára nagyon nehéz az antennát ráállítani. Pont ezért kérdezem, mert ugye nekem lehet, hogy minden nap más helyen kel majd a beállítást megcsinálni.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#14032) Watt25 válasza laca500 (#14031) üzenetére


Watt25
veterán

Itt a K2-t és a Spot3-t kell nézni. Rákattintasz a térképre, kiírja, mekkora az ajánlott méret.
Franciországban tuti nem elég a 60cm.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14033) laca500 válasza Watt25 (#14032) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Megnéztem és pl. Franciaországban (Párizs környékén) a K2-nél 70cm-t ír viszont a Spot 3-nál meg csak 50cm-t. Melyiket nézzem ami tuti? Gondolom persze minél nagyobb annál jobb, csak hát ugye a kamionban a hely hiányát is néznem kell. Szóval minél kisebb a tányér, annál jobban tudom elpakolni! Nem tudom, hogy pl. kisebb tányér de erősebb fej párosítás mennyire jó megoldás.
Itt van pl. ez a tányér. Erre azt írják, hogy egy 60cm-sel egyenértékű. Ha esetleg ehhez egy jobb fejet tennék, annak lenne haszna. Vagy a vétel nem függ ettől?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#14034) yongman88 válasza laca500 (#14033) üzenetére


yongman88
csendes újonc

kicsi a tányér . 80cm legalább

(#14035) laca500 válasza yongman88 (#14034) üzenetére


laca500
aktív tag

Hát rendben, köszönöm.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#14036) Watt25 válasza laca500 (#14033) üzenetére


Watt25
veterán

Két nyaláb van, ha az egyikhez kicsi a tányér, akkor az ott sugárzott csatik nem fognak bejönni. Szívni fogsz 60-70cm-es tányérral...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14037) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Tegnap a weboldalon leadtam az igénylést műholdast TV előfizetésre. Mennyi idő kb mire nézhetem is? Illetve bekötéskor a szerelőnek kell fizetni a 8000 Ft-os bekötésen kívül valamit (nem egy felesre gondolok, hanem valami anyagköltség vagy ilyesmi)? A nagyobbik csomag lesz bekötve, 2 TV-re, 2 HD beltéri bérléssel, 2 év hűséggel.

Antennát tesznek fel másikat vagy használják ami van? (UPC Direct) Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14038) PainKiller13 válasza zsiz (#14037) üzenetére


PainKiller13
őstag

Mi akkor köttettük amikor ingyen volt a bekötés, de a kábelt ennek ellenére ki kellett fizetni (60ft/méter).

Megrendeltem neten, másnap hívott az ügyintéző, aztán pár napra rá jött a szerelő, nem egy nagy was ist das.

(#14039) borbas666 válasza zsiz (#14037) üzenetére


borbas666
aktív tag

Hali. Ha jól emlékszem 14 napot ígérnek max. Nálam 16. napon jöttek. Thome volt előtte nálam. Maradt minden kábelek és a tányér is. Így is 10.000Ft a bekötés 3 tv-re. Nekem azt mondták, hogy a upc tányérjára nem kötnek rá, mert az kisebb. Tehát valószínű hogy nálad még az is kell meg a fej is. A kábelezés az marad. Szerintem olyan 14-16 ezer környékén lesz a bekötés ha kell a tányér is, ha neked is rákötnek akkor az alap 8000Ft.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#14040) tomic


tomic
addikt

Tudnàtok nekem abban segîteni,hogy hol helyezkedik el a digi műholdja? Ezen belül akkor sima ügy a belövése.

(#14041) Watt25 válasza tomic (#14040) üzenetére


Watt25
veterán

Nem értem. Ha már telefonnal próbálkozol, miért nem valamilyen műholdkereső programmal.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14042) tomic válasza Watt25 (#14041) üzenetére


tomic
addikt

Ha nem tudom mit keressek akkor elég nehéz.

(#14043) Clever0 válasza tomic (#14042) üzenetére


Clever0
senior tag

Ezt az oldalt nézd meg: Azimut és elváció számolása
Vagy ezt: Satellite Finder / Dish Alignment Calculator with Google Maps

Mindkét oldalon be kell írni a címedet és a keresett műholdat (ami a 0.8-1W pozícióban található Thor / Intelsat).

(#14044) zsiz válasza borbas666 (#14039) üzenetére


zsiz
őstag

ma hívtak, hogy 21.-én jönnek bekötni és 8 ezer forintot fogok fizetni. remélem nem többet :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#14045) ladlac


ladlac
tag

A szerelővel egyébként mennyire lehet egyezkedni bekötésnél? Az antenna mondjuk ne erkélykorlátra kerüljön, hanem tíz centivel arrébb, egy méterrel magasabban, a falra. Van valami irányelvük, hogy ha már fúr-farag a házamban, beleszólhassak, hogy minél kevésbé zavarjon utána a mindennapokban, vagy megcsinálja, ahogy neki a leggyorsabb, legegyszerűbb, és ha működik, nincs beleszólásom? Vagy abszolút szerelőfüggő a dolog, ha jó fej, akkor próbál igazodni, ha nem, akkor nem?

(#14046) kpeter0121 válasza AtHoS (#12337) üzenetére


kpeter0121
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni, most vettem egy Amiko HD8260+-os beltérit, bele tettem a digi-s CI+ modult a hozzá való kártyával, és azt írja ki a készülék, hogy nem társítható a CI modul, miért van ez, pedig állítólag kompatibilis a kettő ??? Sürgős lenne.....:(

"venni vagy, nem venni, ez itt a kérdés ! "

(#14047) Orlin válasza kpeter0121 (#14046) üzenetére


Orlin
addikt

Keress rá itt a fórumon!
Bemásoltam régebben,hogyan kell csinálni! :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#14048) mcfly82 válasza ladlac (#14045) üzenetére


mcfly82
tag

Én megmondtam hova tegye, hol fúrjon a falba lyukat, stb. Simán megcsinálta, talán még előtte meg is kérdezte.

(#14049) kpeter0121 válasza Orlin (#14047) üzenetére


kpeter0121
csendes tag

Köszönöm a segítséget, de nem találom, esetleg le tudnád írni pontosan hol van, fontos lenne, mert most vettem az amiko hd8260+ masinát, és nem működik a digi-s CI+ modullal ??? Köszönöm a választ előre is....

"venni vagy, nem venni, ez itt a kérdés ! "

(#14050) Clever0 válasza kpeter0121 (#14049) üzenetére


Clever0
senior tag

Csak annyit kellett volna tenned, hogy beírod a keresőbe: amiko 8260
és ezt találod: hsz_12674

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.