Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) eladohardver


eladohardver
őstag

Uff!

Valakinél volt a következő probléma?:

AXN- AXN CE illetve kúl tv esetén szaggat a kép, a hang folyamatos kép néha megáll 1 pillre... twin fejes megoldás mind2 készüléknél ugyan úgy csinálja... HUMAX dili4 es beltérivel

jel/minőség 80/80 körül

mérgembe váltottam T-home sat tv-re sokkal szebb képe van. :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#7152) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek a UPC Direct és a DIGI TV az ugye nem egy műholdra néznek?
Mert kinéztem az ablakon és a két szolgáltatónak különböző irányba nézett a tányérjuk.
De kérek mindenkit erősítsetek meg ebbe.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#7153) Rick4 válasza lakatosturbo (#7152) üzenetére


Rick4
félisten

Most már egy holdon vannak, a UPC átköltözött.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7154) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Az a kábel ami a dual beltérinél átmegy a második szobába az érzékelőhöz, az pontosan milyen kábel és max hány méteríg működhet jól?
Jövőre átépítés lesz a házban és kb 8-10 méteresre kellene növelnem a jelenlegi 3 métert. Ha lehetne megoldanám magam, mert ha kihívom a szerelőt, akkor azt nem úszom meg 3 ezer alatt. Az meg egy kissebb vödör festék ára. Inkább a házra fordítanám, mint a digi gazdagodjon belőle.

(#7155) pojakcs válasza v.attis (#7154) üzenetére


pojakcs
senior tag

Sima 4 eres telefonvezeték. A problémád az lesz, hogy a csatlakozó úgy van rápréselve, ahhoz meg fogó kell.

Üdv: Csaba

(#7156) v.attis válasza pojakcs (#7155) üzenetére


v.attis
őstag

Az nem gond, munkatársam Invitelesknél van másodállásban, megcsinálja az egész kábelt, a lényeg, hogy működjön 10 méteres vezetékkel is.

(#7157) szabog74 válasza v.attis (#7156) üzenetére


szabog74
aktív tag

működni fog. szüleimnél minimum 15 méteres.

(#7158) v.attis válasza szabog74 (#7157) üzenetére


v.attis
őstag

Köszi!

(#7159) chap-man


chap-man
tag

Hello
következő lenne a probléma hss 1165na beltérinél azt írja hogy csatorna nem működik(pl RTL AXN Viasat Tv2) de a többi működik (m1 m2 duna tv6 discovery digisport sport 1-2 )
mi lehet a probléma?
másik ugyan olyan beltérin ugyan arról a fejről működik minden hibátlanul .
előre is köszönöm a segítséget :R

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#7160) v.attis válasza chap-man (#7159) üzenetére


v.attis
őstag

Ez mostanában (1-2 napja) egyre tőbb esetben fordul elő. Eddíg mindenkinél segített:
kikapcs a készülék
kártya ki
megtöröl
kártya vissza
bekapcs.
Valami kozmikus sugárzás biztos...

(#7161) v.attis válasza v.attis (#7160) üzenetére


v.attis
őstag

Na, mostmár nem segít nekem sem.

(#7162) pojakcs válasza v.attis (#7161) üzenetére


pojakcs
senior tag

Gyári beállítások visszaállítása, csatornák újrakeresése, és megy minden ismét.

Üdv: Csaba

(#7163) __Zs__ válasza szabog74 (#7133) üzenetére


__Zs__
tag

Hello!

Hát nekem sajnos úgy szinte a legrosszabb. Valószínűleg a TV-k másképp kezelik az "Auto" állapotot! :)

Üdv: __Zs__

(#7164) __Zs__


__Zs__
tag

Szervusztok!

Érdeklődnék, hogy mérte-e már valaki a beltérije áramfogyasztását.
Nálam egy dual _Hyundai (HSC-7160NA) van telepítve és kikapcsolt állapotban is majdnem forrónak mondanám a készüléket. Ezen meglepődve elkezdtem mérni a fogyasztását (konnektorba dugható kütyű) és ez jött ki:

191h 45 min alatt 4,92 KWh, ami 0,616 KWh/nap; 19,1 KW/hó. Ami szerintem tetemes, figyelembe véve, hogy pl. a TV-m (72 cm CRT) "csak" 16,6 KWh/hó-t fogyaszt, pedig az is "stand by"-os, amikor meg megy, azért ott van is mire menjen a delej. Persze, lehet, hogy én vagyok tudatlan, de nem igazán látom hogy a beltéri miért kell ennyi hőt termeljen. Ami még furcsa: akár kikapcsolt akár stand by állapotban volt az STB a fogyasztása nem változott (26 W pill. telj felvét 0,11Amp mellett).
Kérdések:
1) Ez a beltéri alapból ilyen, vagy csak az enyémben futkosnak feleslegesen az elektronok valamilyen megfáradt elektronikus alkatrészen/ben?
2) A többi beltéri esetén van-e esetleg bárkinek mért fogyasztása? Nagyon megköszönném.

Üdv': _Zsolt_

(#7165) v.attis válasza __Zs__ (#7164) üzenetére


v.attis
őstag

Csak a hunyadi beltérikre tudok mondani bármit is, a humaxot nem tudom, de az előbbiek nem fogyasztanak kevesebbet kikapcsolt állapotban, mert csak elveszik a képet, de nem kapcsolnak ki. Asszem szlovák srácok mérték le őket és valamikor szerepelt már itt ilyen adat. Amúgy ha belegondolsz az két beltéri és szerintem két darab egykártyás stb még többet enne.

(#7166) __Zs__ válasza v.attis (#7165) üzenetére


__Zs__
tag

Szia!

Hát pont ez az. Elgondolkodtam rajta: a Panasonic hdd-s DVD felvevőm standbyban kevesebb mint 1W-ot fogyaszt, a TV (72 cm CRT) 7-9W-ot.
2 felnőtt + 3 gyerkőc mellet a mosógépem fogyaszt 26KWh/hónapot-t (48 napos méri intervallum alatt)- szemben a Hyundai beltéri 19KW-jával . OK a mosógép szakszos üzem, de nálunk ez napi minimum 1 mosás, de nem egyszer napi több mint 1 és egy 2,6 KW-os fűtőszál, meg egy nem gyenge motor van benne).
A lényeg: egy standby állapottól szerintem 2-3 W (max. 5W) az elfogadható. Hiszen miről van szó, csupán a távirányítóval való bekapcsoláshoz szükséges érzékelő/figyelő elektronikát kell tápolni; semmi nagy(obb) fogyasztású rész nem szabadna, hogy áram alatt maradjon. Persze maga a tápegység (220AC át/lekonvertálása valahova) az ami szerintem egy kalap 0 ezekben a beltérikben (nem vagyok villamos szakember csak tipp).

OFF: A pénz mellett, meg környezetvédelem: sok kicsi sokra megy. Ha már szivatják a jónépet az enregiatakarékos izzókkal (érdekes cikk, ajánlom elolvasásra: http://www.nibiru.hu/egeszseg/100117energiatakarekos.htm ), akkor igazán lehetne az elektronikus/elektromos fogyaasztókra is valamilyen max. stand-by fogyasztást előírni. Aki azt nem teljesíti, annak a termékét nem lehet forgalmazni! :)

Üdv': __Zs__

(#7167) chap-man válasza pojakcs (#7162) üzenetére


chap-man
tag

Köszönöm újra megy minden csatorna
"Gyári beállítások visszaállítása, csatornák újrakeresése, és megy minden ismét." segített :R

A Székelyek három nagy igazsága :1. A sör nem alkohol!2. A nő nem ember!3. A medve nem játék!

(#7168) Dízeles válasza __Zs__ (#7164) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Nem nagyon melegszik az .A pirítóst és a rántottát percek alatt elkészíti.
Nálam a duál és a társbltri billenőkapcsolós hosszabbítón van.Ha nem nézzük a TV, klikk és megszűnik az energia vámpír "üzemmód" .
Más °Egyébként a modemet is kihúzom éjszakára .
Nekünk is gond volt 3-4 csatival .Üfsz elérhetetlen /..várakozás idő több mint 5 perc.../ :W :W
Küldtem hibabejelentő--muholdas.hibabejelento@hu.digi.tv-- emilt És jött a megoldás is.
Amit pojakcs fórum társ már megírta.

Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönettel vettük ügyfélszolgálatunkhoz érkezett megkeresését, amellyel kapcsolatban az alábbiakról szeretnénk Önt tájékoztatni.

Tájékoztatjuk, hogy amennyiben Hyundai beltéri egységgel rendelkezik és hibajelenségként azt tapasztalja, hogy bizonyos csatornák nem működnek - többek között az rtl klub tv2 viasat3 - úgy megoldást jelent, amennyiben elvégzi a gyári beállítások visszaállítását a beltéri egységen.

A gyári beállítások visszaállítását a következő módon végezheti el.

Nyomja meg a távirányítón a menü gombot, azt követően a telepítés menüpontot, előfordulhat, hogy a beállítás kezdetekor jelszót kér a beltéri ez esetben a jelszó 4 darab nulla. Ezután válassza ki a gyári beállítások visszaállítását. Amint a beltéri egység végzett a művelettel ismét működni fognak az említett csatornák.

Elnézését kérjük, és türelmét köszönjük.
:N :)

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#7169) szabog74


szabog74
aktív tag

1165-öst mértem pár hónapja és ha jól emlékszem 20-25W-ot fogyasztott mindegy milyen állapotban. azóta távirányítós dugaljban van az is és éjszakára kikapcsolom. havi kb. 300Ft a spórolás.

OFF: ADSL modemet is érdemes kikapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#7170) McClane


McClane
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy van egy két kártyás beltéri egység és az egyik TV-n működik az RTL KLUB, TV2 stb. a másikon meg nem... Ilyen esetben mit lehet tenni?

(#7171) szabog74 válasza McClane (#7170) üzenetére


szabog74
aktív tag

nekem két hete a teljes áramtalanítás segített. ha nem sikerül, akkor gyári beállítások és újra keresés...

(#7172) McClane válasza szabog74 (#7171) üzenetére


McClane
aktív tag

Kösz! Közben rájöttem és már megy minden. A gyári beállítások visszaállítása megoldotta. :)

(#7173) copperhead


copperhead
aktív tag

Most köti be hozzánk a Digitv-t és azt mondták a lakásba nem kell behúzni a koax kábelt, mert rákötik a UPC-s kábelre (mondjuk azt nem tudom, hogy az átállás alatt, hogy lesz adás?). Szerintetek ez jó megoldás vagy inkább külön vezessék be a saját kábelüket is?

(#7174) Rick4 válasza copperhead (#7173) üzenetére


Rick4
félisten

Megtennéd a kedvemért, hogy elolvasod a topic címét? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7175) copperhead válasza Rick4 (#7174) üzenetére


copperhead
aktív tag

Csak félig olvastam. :))

(#7176) greenisland1


greenisland1
csendes tag

Sziasztok !

Tudna valaki segíteni hogy kiiktassam a digi tv beltéri egységet?
Megtudja-e valaki mondani hogy melyik dekóder modul tudja kezelni a nagravision3-at?

Szerintem szégyen 2010-ben, hogy a digi tv-s beltérik scarton továbítják a jelet a tv-nek.

http://www.antennawebshop.hu/index.php?entry=dec_mod

köszi a segítséget!

(#7177) greenisland1 válasza copperhead (#7173) üzenetére


greenisland1
csendes tag

Nekem is a Upc-s tányérra kötötték rá a Digi beltérit., csak tettek fel egy twin fejet!
Mert ugyan azt a műholdat látja.( Thor5-6)
Nem kell új kábelt behúzni!

(#7178) vtb válasza greenisland1 (#7176) üzenetére


vtb
csendes tag

Már a másik topikban is írtam neked, hogy a műholdas DIGI-t, csak a saját beltérijével tudod nézni. Nem tudod megkerülni.

Fizess elő UPC Direktre! (Vagy HelloHD-ra!) Azt tudod nézni saját beltérivel, amit HDMI-vel össze tudsz kötni a TV-vel. De ahhoz is kell egy HD-s műholdvevőt venned.

Közvetlenűl a TV-ddel csak akkor tudod fogni és a saját modulfogadóját használni, ha a TV-d tud DVB-S-t, de az nagyon ritka, és vagy 60-100 ezerrel drágább a normál verziónál. Annyiért már kapsz egy jobb műholdvevőt.

Ez a TV pl. tudja a műholdas UPC Direktet vagy Hello HD-t fogni:
[link]

(#7179) greenisland1 válasza vtb (#7178) üzenetére


greenisland1
csendes tag

Köszi a választ még egyszer!

A tv-m tudja fogni a műholdas adásokat! Philips 46 pfl 9705k.

Nekem pont a Digisport miatt akartam volna jobb megoldást!

(#7180) vtb válasza greenisland1 (#7179) üzenetére


vtb
csendes tag

Ilyen jó TV-n vétek a DIGI-t nézni scart kábellel összekötve.

Akkor neked a HelloHD a megoldás (ott is van Digisport):
[link]

Vagy a HelloHD prepaid változata:
[link]

Vagy kábeles DIGI, ha van a lakóhelyeden. (Azt lehet set-top-box nélkül nézni.)

[ Szerkesztve ]

(#7181) forrest85


forrest85
senior tag

Üdv.
Gondolkodok DIGI Tv tányéros TV-n. Melyik beltérit szokták felszerelni, ha csak egy egy TV-re kérem az előfizetést? Érdemes rá előfizetni?
Melyik a legjobb beltéri? Ahogy nézem a DIGI oldalát Humax beltériket szerelnek fel.

Köszönöm a segítséget!

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7182) Dízeles válasza forrest85 (#7181) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hy
Nem sok lehetőség van beltériben.Igazából amit visz a szerelő az lesz.A Hunday duálban tavaly cseréltek tápot.Díj mentessen.
Megéri-e?Néha megzanzúlnak a csatik ,csúszik a hang ....Nálunk 3-4 éve van .Túlnyomó részt megfelelően működik.
By

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#7183) bluobluo válasza vtb (#7180) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Üdv!
Mit ért az alatt a Hello HD az alapcsomagban a + 100 digitális csatornára?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#7184) Rick4 válasza vtb (#7178) üzenetére


Rick4
félisten

A HelloHd-t ez a tévé se tudja fogni, mert annak DVB-S2 kompatibilis tuner kell, ennek meg nincsen. Gondolom ha lenne, büszkék lennének rá, és írnák, de nem írják.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7185) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Sziasztok!

A jövőre megjelenő digitális adásokra való tekintettel, úgy gondoltam, hogy set-top boxok helyett a digi tányéros tévé lenne a befutó. Na most a problémám az, hogy a lakásban 4 tévé van(nekem, tesómnak, édesanyámnak+1 a konyhán :P )...A digi honlapját böngészve láttam, hogy csak 2 tv-hez lehet rendelni konstrukciókat. Nekünk az lenne az igazi ha mind a 4 tévére meg lehetne oldani a külön beltéri egységet. Ez lehetetlen?

(#7186) Rick4 válasza Nordic (#7185) üzenetére


Rick4
félisten

Már az első mondatod úgy zsákutca ahogy van. A jelen állás szerint a digi tányéron keresztül rosszabb minőséget produkál, mint egy jól beálított 3ezer Ft-os antenna az analóg adással, a dvb-t meg messze jobb minőség, persze a kínálat már egészen más tészta. 2012-től lesznek fixen földi sugárzású digitális földi adások, akkor szűnik meg a földi analóg sugárzás. Egyébként a tévé méretétől, korától és technológiájától függően működhet jól a dolog, de ehhez mindenképp két előfizetés (persze dupla áron) kell. Szerintem várj még ezzel egy kicsit.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7187) bluobluo válasza Nordic (#7185) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Én is erre gondoltam, hogy átálnék a Digire mert meguntam már a mostani szolgáltatóm (Tisser kft) bénázásait, csak jó volna a net is Digi lenne, nállunk 8300 Forint a tévé nettel együtt :(
Már gondoltam arra is, írok a fogyasztóvédelemnek a pocsék ár/érték miatt amit a Tisser ad!
Sehol nincs ennek a szolgáltatónak minősége a Digihez képest!!
Tavaly Április óta igérgetnek, hogy felujítják a kábelt a településünkön, de semmi eredménye eddig.
A honlapjukon feszt írnak egy településről amit a mai napig nem értem mi lehet ott, arany?? (Hajdúböszörmény) mivel állandóan fejlesztik, hozzánk meg semmi újítás nem jön!
Visszatérve a Digire, nállunk is több tévé van mint 2 :)
Kettő régi és egy plazma

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#7188) Nordic válasza Rick4 (#7186) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az összes tv-nk képcsöves, szal sehol egy nagyképernyős lcd. a dvb-t vevők viszont marha drágák, és muter dobta fel ezt hogy akkor fizessünk elő a digi-re(én pl 1 hét alatt talán ha 1 órát nézek tv-t...). Szóval ezért érdeklődök, mert nem igazán vagyok tisztában se a digi tv-vel(sőt semmilyen tv-s szolgáltatással), de ezzel a dvb-t adás mizériával.

(#7189) Rick4 válasza Nordic (#7188) üzenetére


Rick4
félisten

a DVB-T vevők kb 8-10 rugóba kerülnek, minden tévéhet 1-1 kell, utána pár csatit nézhetsz ingyen, de azt legalább kiváló minőségben.
A diginél 4 db tévére 2 előfizuval kb 6 ezres (2x3000) lenne havonta a 47 csati (sacc, lehet hogy 42, lehet hogy 55) vagy a digimini 2x1200/hó. Vagy egyik előfizu fullos, a másik meg mini, ki mit szeretne. Egynek jó választás, tartalmilag, minőségileg, árban közel van a upc-hez, ha digisport kell a premiere league meg a BL meccsek maitt, akkor digi, ezen kívül szinte megegyezik a csatornakínálat, upc-nek jobb a képe még LCD-n is, plusz van pár filmcsati meg ez az pluszban, jobb epg, jobb hang, árban meg kb. ugyanannyi, de minőségileg neked nem lesz igazán szembetűnő.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7190) bluobluo


bluobluo
aktív tag

erre valaki?
#7183

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#7191) Nordic válasza Rick4 (#7189) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azt hiszem akkor marad ez a két előfizus koncepció. Amúgy ilyenkor 2 db kültéri tányért szerelnek fel?

(#7192) vmatyko


vmatyko
tag

Van már valami fejlemény a tányéros Diginél HD ügyben?
Egy ismerősömnél most voltak szerelni és a szerelő azt mondta hogy jövő év elején elérhető lesz a műholdasoknak is a HD adások (gondolom box cserével).

Valaki valami biztosabb infoval nem tud szolgálni?

(#7193) bluobluo válasza vmatyko (#7192) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék, meg erre is: #7183

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#7194) Rick4 válasza Nordic (#7191) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, egy tányér és két- vagy négykimenetes fej. Egyébként összehasonlításként pl a upc-nél előfizetsz egy medium csomagra 2500Ft-ért, a második harmadik és negyedik boxért pedig leteszel 3x 500Ft-ot havonta. Vagyis megvan az egész 4 ezresből, míg amott 5800 alatt sehogy sem, sportcsatik nélkül is 5 ezres.
Vagy akkor inkább 3500-ért egy direct+ és 3x 500, és akkor messze jobb vagy, mint ugyanennyi pénzért a digivel. Van text, epg, a kép- hang jobb...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7195) Nordic válasza Rick4 (#7194) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Csak ám nálunk nincs UPC, szal ez bukta... :(((

(#7196) tigipuf válasza Nordic (#7195) üzenetére


tigipuf
senior tag

Mondjuk az elég érdekes.... :D,ha az ország területén élsz.(Rick4 a tányérosra akar rábeszélni :K )

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7197) pohár


pohár
félisten

üdv mindenkinek

meg tudnátok mondani, hogy egy parabolára összesen hány beltéri csatlakoztatható? mert 4db kellene... :U :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7198) Nordic válasza tigipuf (#7196) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ebben nincs semmi érdekes...Használtam a upc szolgáltatáskereső cuccát, és se net se tv szolgáltatás nincs nálunk. Ha meg sz@r a honlap, akkor meg kapja be nekik a vacogós cápa....

(#7199) tigipuf válasza pohár (#7197) üzenetére


tigipuf
senior tag

Gyakorlatilag 4 ,de a diginél ez már 2 előfizetéssel jár együtt.
Viszont pl:upc-nél:[link],
T-sat-nál meg talán 3 beltéri mehet egy előfizuval(persze plusz havidíj/beltéri)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#7200) tigipuf válasza Nordic (#7198) üzenetére


tigipuf
senior tag

De mi itt a parabolás konstrukciókat próbálnánk körbejárni:[link],te nem kábelos vonalon utazol véletlenül?

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.