Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51851) soldi3r válasza Avicularia (#51850) üzenetére


soldi3r
veterán

A paszta nem lehet ennyire rossz. Nem volt az a huto a helyen.

E30 (oo=[][]=oo)

(#51852) Avicularia válasza soldi3r (#51851) üzenetére


Avicularia
veterán

Elképzelhető, de nem nagyon lehet félrerakni, és a csavarok rendesen meg voltak húzva. Mindegy, megcsináltam a szerelő munkáját és spóroltam a Dellnek egy kiszállás árát ami nem lehet olcsó itt Svédben.
Igaz a régi mondás, ha jó munkát akarsz akkor azt magadnak kell megcsinálnod :)

(#51853) morfondőr válasza Avicularia (#51852) üzenetére


morfondőr
őstag

Előfordult már nálam is, hogy VGA pasztázás után durva hőmérsékleteket produkált. Újrakentem és jó lett. Lehetséges, hogy egy kis légbuborék maradt a pasztában, vagy nem terült szét rendesen.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#51854) kisza25 válasza Brandynew (#51849) üzenetére


kisza25
félisten

laptopszalonos, de tisztán látszik a billzet felső részénél, hogy történt valamilyen beavatkozás ami miatt onnan lett kipattintva
A bevilágítást nappali fénynél, lilás háttér mellet tapasztaltam, bár lehet ez az UBUNTU hátterének a sajátossága. pár percet tudtam csak nézni a gépet, mert mennem kellett melózni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#51855) Magnum_ válasza kisza25 (#51854) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csere.

Avi: orulok!

I humbly and respectfully decline™

(#51856) soldi3r válasza morfondőr (#51853) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem is kemenyebb lehetett a gyari paszta es nem terult el rendesen.

E30 (oo=[][]=oo)

(#51857) Brandynew válasza kisza25 (#51854) üzenetére


Brandynew
őstag

Akkor itt valami nincs rendben. Azonnal cseréltesd ki. (Ezt 14 napon indoklás nélkül is megteheted.)

[ Szerkesztve ]

(#51858) kisza25


kisza25
félisten

huh nektek mindenre a csere az első megoldás?:P
Nos az a bevilágítás az csak színátmenet volt a képen, máshol nem tapasztalom, a billentyűzet meg ha cserélve is lett, nem igazán izgat, nem csúnya ahogy kicserélték, icipicit látszik, csak én nagyon alaposan végignéztem a gépet, csak azért vettem észre.

Nos, nem akar felmenni a win7, külső dvd-ről telepítve folyton reklamál driver hiány miatt, mi kellhet neki? usb3 driver?
win 10 alatt hol találom az eszközkezelőt, meg a számítógépet? :B

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#51859) haxxika válasza kisza25 (#51858) üzenetére


haxxika
senior tag

Windows gombra katt, majd elkezded írni, hogy eszközkezelő (Device Manager) vagy Ez a gép és akkor feldobja neked ott egyből.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#51860) somasz válasza kisza25 (#51858) üzenetére


somasz
Topikgazda

Startra jobb klikk.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#51861) UHHH


UHHH
senior tag

február végén indítottam a honosítást gari ügyben. UK to EMEA. semmi hír azóta sem, kellene kapnom e-mailt, vagy hogy megy ez kedves profi garhonosítók? weblapon még mindig UK. hol lehetne reklamálni? thx.

[ Szerkesztve ]

(#51862) Kobak 27 válasza kisza25 (#51858) üzenetére


Kobak 27
tag

Kicsit olvass vissza, a win7-es kálváriát én is végigcsináltam, majd hagytam a fenébe. Win 10 simán felment és frankón működik is. Lassan elkezdem használni is.
Szerintem jó gép, bár eddig csak telepítgettem rá, nem volt rendeltetésszerűen használva, tesztelve. Játékot még nem rajtam fel.

(#51863) Magnum_ válasza kisza25 (#51858) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ilyen új gépre miért akarsz W7-est?

I humbly and respectfully decline™

(#51864) kisza25 válasza Magnum_ (#51863) üzenetére


kisza25
félisten

mert a win 10 -nél bf4 alatt minden második körben dx hibát szoktam kapni
többieknek köszi a választ :R
más: az mitől lehet, hogy megkettőzésnél tökéletes a kép, a monitoron is, ha csak a monitorra rakom ki akkor el van mosódva (win 10 és HDMI kábel) mindkettő fullHD :F
amúgy bf4-el toltam kicsit, még 70 fok fölé nem ment se a GPU, se a CPU és proci tartja a 2,8Ghz-et és GPU a max turbót, mondjuk halknak nem nevezném, de inkább hűtsön rendesen

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#51865) Máté94 válasza kisza25 (#51864) üzenetére


Máté94
addikt

Felbontásállítás? :DDD

(#51866) kisza25 válasza Máté94 (#51865) üzenetére


kisza25
félisten

natívban van mind a kettő, azaz 1920x1080, amúgy ki kellett jelentkezni és be jelentkezni és jó lett, de ez azért elég ciki 2016-ban egy winfos 10 től...

Más: valaki írta, hogy nem ment a win10 telepítés usb3 pendrive-ról
na azt nekem elsőre felismerte a gép és pár perc alatt felment a win10 (sandisc usb3 mini+normál 16GB)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#51867) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy jó topikba írom, lehet a win 10-esbe kéne, de teszek egy próbát.
Van egy E6430s gépem, i5-3320M, Intel hd 4000 grafikával, a többi nem lényeg.
Legális win 10 pro a rendszer. Eszközkezelőben nincs ismeretlen hardver, minden működik elviekben, így érdeklődnék, hogyan lehetne vezeték nélkül tükrözni a képet okos tv-re?
Win 7-en ugyebár ment az Intel Widi, de a win10 már nem támogatja a 3. generációs procikat ezen a téren.
Maga a hardver és a win 10 tudja a dolgot, mert a gyári "Filmek+Tv" alkalmazással videót ki tudok küldeni, de én konkrétan az egész asztalt szeretném tükrözni néha.
A Tv egy LG lf452v és eszközkezelőben meg is jelenik 2 helyen, mint "digitális lejátszóeszköz" illetve egyéb "szoftveres eszköz" alatt.
Valakinek valami ötlete esetleg? :F
Előre is köszi: Vikman

(#51868) SzaboZE válasza 1stVikman (#51867) üzenetére


SzaboZE
addikt

Tényleg windows topikba kéne :) Nekem amúgy a hálózaton kitallózva ott a TV és rákattintva telepedik, onnantól film file-on jobb gomb és "Lejátszás a következő eszközön".

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#51869) yanna válasza 1stVikman (#51867) üzenetére


yanna
őstag

WiDi gond szerintem a W10 baja, valahol írtam, kb. W10 fórumon, hogy a kép nem megy át, de a hang igen.

(#51870) 1stVikman válasza SzaboZE (#51868) üzenetére


1stVikman
senior tag

Köszi a választ SzaboZE és yanna, akkor átmegyek a win 10 topikba. :)

[ Szerkesztve ]

(#51871) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Somasz! Milyen az E7270? Brutaljo?

I humbly and respectfully decline™

(#51872) yanna válasza Magnum_ (#51871) üzenetére


yanna
őstag

A mai frissítéssel sem gyógyult meg, csak hang megy át, kép nem.

(#51873) Magnum_ válasza yanna (#51872) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi?

I humbly and respectfully decline™

(#51874) yanna válasza Magnum_ (#51873) üzenetére


yanna
őstag

Bocsi, félrenyomtam. (#51870) 1stVikman-nak szántam.

(#51875) somasz válasza Magnum_ (#51871) üzenetére


somasz
Topikgazda

A "teszt" óta a polcon van, nem nyúltam a 7270-hez. :)
A 7250-hez képest elvileg minimális a változás az ergonómiában, kicsit elvileg vékonyabb és könnyebb lett, az alsó burkolatot 8 csavar tartja, ez nem csak egy fedél, hanem szerkezeti elem lett. Nehezebb billentyűzetet cserélni (ahogy elnézem, alaplapot is ki kell venni...). Sokkal jobb az ujjlenyomat-szkenner.
Hardveresen előrébb van, kezeli az NVMe ssd-ket, DDR4, 6. gen core i procik, nagyobb akkuk (4 cellás 55Wh az 52Wh helyett).
Szerintem nagyon blama, hogy HD TN kijelzővel adják alapból, de legalább létezik hozzá FHD matt IPS, nem csak fényes multitouchos.

Ide feltöltöttem pár hevenyészett képet, összelőttem egy 7240-nel összehasonlításképpen, meg lőttem egyet a belsejéről.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#51876) Avicularia válasza somasz (#51875) üzenetére


Avicularia
veterán

Ebben legalább nem kell leszedni a kijelzőt egy procihűtés cseréhez, ahogy elnézem.

(#51877) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Csak mondom, hogy a ceges HP 8460p-m (HDD-s) ventije energiatakarekos modban, akksirol is folyamat teker.

Somasz: koszi szepen a leirast! Hol van benne a merevlemez? Vagy ebbe mar csak m2-es megy?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#51878) soldi3r válasza Magnum_ (#51877) üzenetére


soldi3r
veterán

Az enyemnel BIOS-ban allithato, hogy tekerjen folyamatosan, taprol/akksirol.

Mar az elozo 12"-osnal is csak mSATA lehetoseg volt, azt hiszem 2db.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#51879) Magnum_ válasza soldi3r (#51878) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kosz minden infot :R

I humbly and respectfully decline™

(#51880) eastsider válasza Magnum_ (#51877) üzenetére


eastsider
nagyúr

a 8460-nak eleg szar a venti profilja, kulso progival lehet rajta javitani. (van egy a csaladban), nekem e6420 van es sokkal csendesebb, (a 8460p meg szebb)

(#51881) AxBattler válasza somasz (#51393) üzenetére


AxBattler
félisten

Kicsit régi hsz, ami kapcsán kérdezek, de akkor ezek szerint gyak. lehetetlen honosítanom egy Dell notit, ha azt a Mo-ra behozó kereskedő/vállalkozó/ügyeskedő nem honosította korábban? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51882) somasz válasza AxBattler (#51881) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha nem tudod kideríteni, visszagöngyölíteni, lekövetni, hogy ki van a dell rendszerében, akkor nem megy.

Ebayes és Amazonos vásárlásnál kicsit máshogy megy, de gyanítom ott csak az új gépekre gondoltak (még nem csináltam így).

If you purchased your Dell product at a retail store (not directly from Dell), you don’t need to transfer the product; you need to register your product.

What you’ll need to transfer your warranty:

-Service Tag of the Dell product
-Previous owner’s name
-New owner’s name and address

Note: If you bought a Dell product on eBay or Amazon, additional details may be requested to complete the transfer.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#51883) AxBattler válasza somasz (#51882) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem, köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51884) kisza25


kisza25
félisten

Tök érdekes ez a dell 7559 gép, mondom neki futok újra :
beleraktam a másik laposból (Fujitsu a512) a 128GB (kingtson v300) SSD-t, amin win 7 van telepítve fujitsu driverekkel, gond nélkül elindult vele, pár dolgot telepített és működött.
Erre felbuzdulva fogtam a 240-es Sandisc ssd-t beraktam a Fujitsuba, felhúztam rá a win7-et driverek nélkül, beraktam a DELL-be és nem hajlandó arról bebootolni :F
Tegnap is ez volt, akkor is win7 volt rajta (240-es sandisc ssd) és nem lehetett elindítani, de azt az asztali gépben telepítettem, azt hittem a driverek miatt nem indul:F
A win 10 meg simán felmegy rá és azzal működik a 240-es ssd-vel is.
Biosban látja, ki is tudom választani, de mégsem akar win7-el menni WTF :F

Amúgy azért ragaszkodnék a win7-hez, mert csomó munkahelyi program nem megy win10-el és nekem eddig csak rossz tapasztalatom van vele, + azért vettem ilyen gépet, mert játszom is 95% BF!-et és az sem szereti a win10-et

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#51885) AxBattler válasza kisza25 (#51884) üzenetére


AxBattler
félisten

beleraktam a másik laposból (Fujitsu a512) a 128GB (kingtson v300) SSD-t, amin win 7 van telepítve fujitsu driverekkel
+
fogtam a 240-es Sandisc ssd-t beraktam a Fujitsuba, felhúztam rá a win7-et driverek nélkül, beraktam a DELL-be és nem hajlandó arról bebootolni

Az a kézenfekvő megoldás nem jutott eszedbe, hogy egy üres SSD-t tegyél a Dell-be, és így telepítsd az oprendszert? :D :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51886) Magnum_ válasza AxBattler (#51885) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Annyi a lenyeg, hogy a BF! fusson. ;]

I humbly and respectfully decline™

(#51887) Brandynew válasza kisza25 (#51884) üzenetére


Brandynew
őstag

Jól értem, hogy egy másik gépben telepített operációs rendszert akarsz használni a laptopodban? Ilyet nem lehet csinálni, ez nem így működik :D

Felesleges volt új gépet venned, ha egy lassan egy évtizede megírt Windowst akarsz használni új hardverekkel. Nem is tudod kihasználni a gépben lévő potenciált.

[ Szerkesztve ]

(#51888) AxBattler válasza Brandynew (#51887) üzenetére


AxBattler
félisten

+ munkagépet nem keverek privát felhasználással, nem arra való.
Ha két lapos van, akkor a Fuji-t használnám munkára W7-tel, a DELL-t meg minden egyéb otthoni feladatra, W10-zel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51889) soldi3r válasza kisza25 (#51884) üzenetére


soldi3r
veterán

:Y Ebben ugy semmi logikat nem kell keresni. Ez nem a noti hibaja. Egyebkent meg allitsd be a BIOS-t, hogy a 7 is szeresse.

(#51887) Brandynew, De, igazabol ez mukodik, 7-nem anomaliak meg elofordulhatnak. A 10 meg a linuxok jol viselik.

(#51888) AxBattler, En sem tartanek 2 gepet, ha nem lenne muszaj. Plane, hogy egy par oprendszer elfer egymas mellett

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#51890) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
latitude e5410hez keresek akksit...szerintetek hol erdemes venni?

udv
b.

(#51891) Magnum_ válasza bazsimano (#51890) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ebay.

I humbly and respectfully decline™

(#51892) mghltm válasza Brandynew (#51887) üzenetére


mghltm
addikt

lehet csinalni, mukodik. egy 256-as liteon ssd-n van dell win7 64bit es hasznalom felvaltva core2 illetve intel i generacios laptopokban es asztali gepekben intel / nvidia / amd vga-kal.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#51893) kisza25 válasza AxBattler (#51885) üzenetére


kisza25
félisten

az már megvolt tegnap, win7-et nem lehet telepíteni rá még külső DVD-ről sem, írtam tegnap;)
Inkább nem kérdezek, megoldom, mert itt mindenki olyan okos, de tanácsot azt senki nem ad, csak fikázni tud...
amúgy olyan irodai programok amit akár telefonról, tabletről, is el lehet érni, de annak kicsi a felülete, az irodában a főnök lecseréli a gépeket akkor nem lenne szükségem ehhez laptopra,
ha megfizeted nekem, akkor tartok 2 laptopot.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#51894) bazsimano válasza Magnum_ (#51891) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom...akkor megbizhato onnan?

(#51895) somasz válasza bazsimano (#51894) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az ebay nem egy eladóból áll, ezért vásárolj megbízható eladótól. Garanciával ne számolj, ha ez számít, akkor itthon vedd meg a legolcsóbb utángyártottat, itthoni garival. 1 évnél többre ne tervezz az új akkuval.

kisza25:
The only way i know is to connect the laptop's hdd into another computer, booting from usb and starting the windows 7 installation until the first reboot.
In that time you need to turn off instead of reboot and connect the hdd back to the laptop.
Worked great in my case.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#51896) bazsimano válasza somasz (#51895) üzenetére


bazsimano
őstag

ok! :) ennyit brinak az ilyen utangyartottak? 1 ev max?

(#51897) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok

Vettem egy E6440-et, Service Tag szerint németországban vásárolt, még jó sokáig jó rajta a garancia. Szükséges honosítani magyar garanciára, vagy maradhat? Elvégre 1 régióban vagyunk.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#51898) Magnum_ válasza bazsimano (#51894) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En mar tobbszor rendelten, nagy vajon nem volt veluk, a gyari akksi is veszit a teljesitmebyebil idovel, az utangyartott jobban, de olcsobb is. Max nem 2evente kell gyarit sokkal (!) dragabban (ha elerheto egyaltalan), hanem utangyartott 1.5ev utan.
De nem rabeszelni akarlak, de nekem jo lenne az UGy is, szerencsere, nekem most nagy es uj akkum van, gyari.

I humbly and respectfully decline™

(#51899) bazsimano válasza Magnum_ (#51898) üzenetére


bazsimano
őstag

nincsen vele gondom :) akkor az lesz...
de latom ebbol is hogy boven van szoras 12dollartol egeszen 30ig...
tok mindegy hogy mleyiket valasztom szerintetek?

(#51900) Magnum_ válasza bazsimano (#51899) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En a legolcsobbat szoktam, free shippinggel :D legutoljara csajom consuner gepebe rendeltem ebayrol, tavaly nyaron. Teljesen jo.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.