Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52851) mghltm válasza kisza25 (#52850) üzenetére


mghltm
addikt

"gond a hő kőlönbség, felmelegszik-lehűl, a forrasztások tudnak megrepedni ettől"

igazad van, annyival egeszitenem ki, hogy a 10-20 celsius fokos kulonbseg nem lenne akkora gond, de pld egy modern vga-nal, ami uresben 25-30 korul van mig mukodes kozben akar 80-90 is lehet, a gyakori 60 celsius fok koruli valtozas elobb-utobb szepen lassan megoli

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#52852) oszi666 válasza Buszos (#52716) üzenetére


oszi666
őstag

én járattam 10 percig a tesztet, GPU is be volt pipálva. Nekem is e6430am van, i3340m processzorral. Az átlag T 94 fok volt, az elég sok nem? EZt már érdemes újra pasztázni?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#52853) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Üdv!
Van valakinek tapasztalata dell 4310 noti kamerájával kapcsolatban?
Konkrétan nem találok w7 64 alá illesztőprogramot...

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#52854) AnTomySm válasza kisza25 (#52850) üzenetére


AnTomySm
tag

Melegedéssel tényleg nincs gond. Tegnap direkt kipróbáltam ölben. Abszolút jónak mondható, amikor bekapcsolt a venti, szinte éreztem, hogy hűl a lábam :)

UI:Tegnap írtam a Dell 7559 topicodba.

(#52855) Avicularia válasza oszi666 (#52852) üzenetére


Avicularia
veterán

6230ban i5-el ilyen volt, pedig az kisebb méretileg. Szóval tuti egy pasztázást meg kellene ejteni.[link]

[ Szerkesztve ]

(#52856) oszi666 válasza Avicularia (#52855) üzenetére


oszi666
őstag

köszönöm a segítséget!

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#52857) Tothgera30 válasza oszi666 (#52852) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szintén Latitude E6430-at hajtva, i7-el, már kb. több mint egy éve pasztázva, 80/82C-on megáll mint a szög, még 15 perc után is, sőt 30 perces stress test alatt 79/81C körül állt be.

#52844 suti_88: Akkor ott rosszul van visszatéve, mivel ugyan úgy kell bepattanni mint ahogy gyárilag van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52858) yanna válasza somasz (#52849) üzenetére


yanna
őstag

Azért ez illik is szerintem. Hisz 85 %-a a 105 Celsiusnak.

(#52859) SzaboZE válasza Tothgera30 (#52857) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hmm, az i7-esben, ha nvidia kártya van, akkor duplacsöves hűtő van, szemben a sima egy csöves hűtővel ;) Felesleges figyelgetni, ha túlmelegszik, akkor annak jelei vannak (throttling, kikapcsolás). Addig minden más üzemi állapot.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52860) Tothgera30 válasza SzaboZE (#52859) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez IGP-s modell, normál hűtése van, de nekem bőven elég kraftot biztosít. Nem szoktam figyelgetni, alapból monitorozom egy CPU Temp-el, és CPU Usage-val (egyik a tálcán, másik az asztalon), csak fórumtárs felvetése miatt hajtott a kíváncsiság.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#52861) adam432


adam432
tag

Sziasztok!

PCX holnapján néztem a Dell 7559-et, egész jó akció van win10-el. Azonban felfigyeltem egy részletre:

"M.2 foglalat: Nincs"

Ebbe akkor nem vehetek külön egy SSD-t, hanem bonyolódik a dolog?

„Si vis pacem, para bellum.”

(#52862) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Dell support másnál sem jön be? Tegnap még a fő oldal bejött, ma már az is darabosan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52863) Mikulásbá válasza adam432 (#52861) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Valószínű elírták,mert lennie kell.Írj nekik,nézzenek utána vagy nézzék meg a konkrét gépet.

szabonagyur : Nálam jó. (a dell.hu is)

[ Szerkesztve ]

(#52864) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

A céges notim egy Latitude E5520 -as, immáron windows 10-re frissítve. Olyan gond lenne vele, hogy nem bírom életre kelteni az SD kártya olvasót. Próbáltam több drivert is, de hasztalan. Tudom,hogy dell supportján az van, hogy nincs tesztelve win 10-re, de van esetleg valami módszer, amivel életre kelthető?

Többször kellett volna már... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52865) Magnum_ válasza V.Stryker (#52864) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Bios csere...
Ismerjuk ezt a probemat mar sajnos itt.

I humbly and respectfully decline™

(#52866) V.Stryker válasza Magnum_ (#52865) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erről tudsz valami bővebb infót? Bios-t honnan? mivel töltsem fel, ilyesmi...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52867) Magnum_ válasza V.Stryker (#52866) üzenetére


Magnum_
nagyúr

dell support, driverek, [link]válaszd ki a biost (elérhető az összes eddigi) és azért nézd meg, hogy most melyik van és szerintem a legutolsóval nem fog működni, de az egyel régebbivel igen (nálam ez a helyzet - E6230)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#52868) Máté94 válasza Magnum_ (#52865) üzenetére


Máté94
addikt

Az csak a E7440-re érvényes, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#52869) Magnum_ válasza Máté94 (#52868) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nálam se megy az SD az utolsó biossal

I humbly and respectfully decline™

(#52870) Mikulásbá válasza Máté94 (#52868) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

E7440-nél a legújabb BIOS oldotta meg a SD kártya gondot-is.Más gépnél lehet régebbit kell feltenni egyelőre,amivel még működött,később hátha ahhoz is adnak friss,javított BIOS-t.

(#52871) Magnum_ válasza Mikulásbá (#52870) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pontosan

I humbly and respectfully decline™

(#52872) V.Stryker válasza Magnum_ (#52871) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm az ötletet...sajnos nem jött be, visszafele kettőt is kipróbáltam, egyiknél sem ment. Pedig még a drivert is felraktam újra.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52873) 75kokoko75


75kokoko75
tag

...csak kérdezem. Van valakinek tapasztalata 4310 webkamera illesztővel kapcsolatban?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#52874) somasz válasza 75kokoko75 (#52873) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem kell hozzá, mennie kell alapból. Nem húzódott ki a kábel a kamerából?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52875) szabonagyur válasza Mikulásbá (#52863) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem továbbra sem jön be a suppot része.. :( UPC probéma lehet? Minden más bejön.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52876) Magnum_ válasza szabonagyur (#52875) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nalam upc van es bejon

I humbly and respectfully decline™

(#52877) Mikulásbá válasza szabonagyur (#52875) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Megint néztem,nálam minden rendben.

(#52878) yanna válasza Mikulásbá (#52877) üzenetére


yanna
őstag

Ezt már jeleztem régebben. hogy a command update kissé furcsa... :F

Most 3 éve driverre akar "frissíteni"? :U

Vajon mi a baja :O :

(#52879) yanna válasza yanna (#52878) üzenetére


yanna
őstag

Ez van most települve:

Miért akar átverni?

(#52880) AnTomySm


AnTomySm
tag

Szerintetek ez a pontszám milyennek számít egy 7559-től i5-el? Nem túl kevés? Ha igen akkor mi lehet a gond?

(#52881) somasz válasza yanna (#52878) üzenetére


somasz
Topikgazda

rejtsd el a kis szem ikonnal! néha vannak anomáliák...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52882) yanna válasza somasz (#52881) üzenetére


yanna
őstag

Ok, de akkor mi a túrónak van a command update... (Most kézzel futtatva meg semmit nem talált... :( )
Az előbbit magától ajánlotta fel. :(((

(#52883) adam432 válasza Mikulásbá (#52863) üzenetére


adam432
tag

Köszönöm! PCX jelezte, hogy hibás volt a leírás. Igazából még 2 kérdésem lenne:

SSD-t vennék külön és tenném a 7559-be:

1. Samsung SM951 256gb jobb vagy egy Kingston 256gb-os SSD?
2. Garancia nem vész el ilyenkor, hogy ha belepattintok egy ilyen meghajtót?

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#52884) adika4444 válasza adam432 (#52883) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha szakszerűen szereled és nem okoz hibát nem lesz belőle gond, Dell engedi talán a legjobban bontani a gépeit...

üdv, adika4444

(#52885) Mikulásbá válasza adam432 (#52883) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem,leszeded az alját és beteszed a SSD-t.

(#52886) mghltm válasza yanna (#52882) üzenetére


mghltm
addikt

par eve hasznaltam utoljara, akkor ugyanezt csinalta: a rendesen beallitott es feltelepitett gepre folyamatosan a regebbi meghajtokat akarta felrakni, ugy latom azota semmi nem valtozott

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#52887) szabonagyur válasza AnTomySm (#52880) üzenetére


szabonagyur
félisten

Benchmarkozni akarsz vele vagy játszani? Ha utóbbi akkor azt rakd fel és játsz, ha minden ok akkor teljesen mindegy mit mond a 3Dmark.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52888) AnTomySm válasza szabonagyur (#52887) üzenetére


AnTomySm
tag

Köszi. Nem is az a kérés, csak akkor ezek szerint nem megbízhatóan mér? Min múlhat? Félre ne értsd nem az a mániám, hogy minél magasabb pontot kapjak, csak szeretnék egy összehasonlítási alapot. Valamiért úgy érzem nem kerek a teljesítménye.

(#52889) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok! Van egy Dell7559-es gépem Gyári WIN10 Home-val. Miként lehetne erre szerezni egy gyári win telepítő lemezt, mert szeretném SSD-re költöztetni a rendszert és a Samsung klónozó programja mindent átpakol (rejtett telepítő partíciókat is). Bár az első SSD-m, de úgy hallottam, hogyha ez meghal, akkor úgyis minden menthetetlen róla, ezért ezekre ott semmi szükség. Valamint a partíció eltolás mértéke nem volt jó, miután átköltöztettem a rendszert (Samsung Data Migration)
Ezeket megelőzendő gondoltam egy "szűz" SSD win10 telepítésre, de a dell oldaláról letölthető cca. 2G win image-nek szüksége van a rejtett partíción levő adatokra. (Legalább is nekem azt írta.).
(Most már tudom, hogy inkább oprendszer nélkül kellett volna vennem a gépet és külön a megvenni az oprendszert, de már késő... :( )

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#52890) adika4444 válasza vottokar (#52889) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Kapj le egy Win10 ISO-t vhonnan azonos kiadást mint ami a gépeden van, ha Pro akkor Pro-t, nyelv és bit mind1. Én ha 10Pro-d van akkor 10Pro Hu 64bitet töltenék.
eztán ezt rakd fel pendrive-ról, és vagy beaktiválja magát, vagy kéri a kulcsot. A kulcsot Aida64-gyel például ki tudod olvasni.

üdv, adika4444

(#52891) Magnum_ válasza vottokar (#52889) üzenetére


Magnum_
nagyúr

MS oldalarol leszeded a telepito progit, elkeszit pendrive-ra es telepited, gep aljarol megadod a kulcsot.

I humbly and respectfully decline™

(#52892) 75kokoko75 válasza somasz (#52874) üzenetére


75kokoko75
tag

Köszönöm. Megnézem...

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#52893) vottokar válasza adika4444 (#52890) üzenetére


vottokar
senior tag

Szia. Köszönöm. Megpróbálok egyet leszedni valami megbízható forrásból. Amúgy Win10 Home 64bit Angol verzió van rajt alapból. A gépen semmiféle Win matrica nincs, remélhetőleg valahol biosban tárolja a kulcsot.
Ha rámegy a magyar verzió, akkor lehet, hogy maradnék annál, mert zavaró sokszor a félig magyar félig angol nyelv akár menükön belül.

Saint_ : Neked is köszönöm...

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#52894) Magnum_ válasza vottokar (#52893) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akksi alatt sincs a matrica? Nekem pl ott van. Csak egy tipp.

I humbly and respectfully decline™

(#52895) somasz válasza vottokar (#52893) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha most be van aktiválva a win, akkor a friss telepítésnél válaszd a nincs kulcsom opciót, magától aktiválódik.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52896) vottokar válasza Magnum_ (#52894) üzenetére


vottokar
senior tag

Lehet, de ebbe a típusba pár csavar tartja az akksit a helyén a hátlap alatt, és egy hetes gépen nem álltam neki csavarozgatni. :B

somasz: Köszönöm majd megnézem. Épp most állok neki leszedni a win10-et az MS oldaláról.

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#52897) Magnum_ válasza somasz (#52895) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tenyleg!

Vottokar: en ugy szetkaptam az uj, garis HP cegest, hogy kipasztazzam, mint a huzat :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#52898) vottokar válasza Magnum_ (#52897) üzenetére


vottokar
senior tag

Hát ez is céges és emiatt még alapból jobban vigyázok rá, mert az embernek mindig lehetnek jóakarói.. Így is van vele gikszer, úgyhogy visszavittük a boltba... :( Majd, ha visszajött folytatjuk.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#52899) Magnum_ válasza vottokar (#52898) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En a sajatomra vigyazok a legjobban (mondjuk alapbol a cegesre is, mas nem vigyaz ra).
Felelossegem akkor van, ha kart teszek benne szandekosan, de azt nem fogok.

I humbly and respectfully decline™

(#52900) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok, újra pasztázás miatt fordulnék hozzátok. itt van a processzoromról egy kép. Középen az a fekete téglalap kicsit kiemelkedi a processzor zöld síkjából. Az érdekelne, hogy a paszta csak erre a fekete lapra kerüljön, vagy beterítse a teljes, zöld felületet is?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.