Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52601) Dhampir válasza motifator (#52600) üzenetére


Dhampir
félisten

E6540-ek most egész jó áron mennek több év NBD garival. :K

(#52602) Magnum_ válasza Dhampir (#52601) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hol?

I humbly and respectfully decline™

(#52603) haxxika válasza Dhampir (#52601) üzenetére


haxxika
senior tag

Legolcsóbban eddig 200k-ért láttam itt ph-n. Azért még oda is bele kell nyúlni a zsebbe.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#52604) Roxkex válasza Magnum_ (#52594) üzenetére


Roxkex
senior tag

Még majd próbálkozok vele a holnapi nap folyamán , meg csatolok is egy képet hogy mire / hogy gondolok (sose voltam a szavak embere :\).. Addig úgyse nagyon fog mozogni a laptop :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#52605) somasz válasza haxxika (#52603) üzenetére


somasz
Topikgazda

Van olcsóbban is... :U
Másnál is szokott lenni, nem elérhetetlen árú már.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52606) motifator válasza haxxika (#52603) üzenetére


motifator
senior tag

Az aprók között van 150K környékén nem is egy...

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#52607) AxBattler válasza Dhampir (#52601) üzenetére


AxBattler
félisten

Sajnos Radeon-nal nincsen, csak nem megbízható forrásból. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52608) Vartanus válasza motifator (#52600) üzenetére


Vartanus
őstag

Köszönöm a válaszaitok :R

A helyzet az hogy van egy relative erös asztali gépem amibe nemsokára érkezik erösebb AMD/Intel proci igy nekem tényleg csak másodlagos a noti fontos a hordozhatoság(munka és melette egyetem okán) és megbizhatoság. Viszont 130nál semiképp sem tudok többet rászánni.(kell a pénz ezer más helyre is :D)

Akkor az Inspiron(régebbi 5521 újabb 5558) dacára hogy Dell (és mondjuk a hulladék Acer,Lenovo, Asus X gyenfébb HP 15 höz kppest sokkal jobb minöségü,támogatottságu)nem ajánlott? :(
Én tudom hogy a Latitude az igazi de sajnos sehogy nem tudok rászánni többet a 130 is már a nagyon nagyon végsö határ.

Akkor inkább ne is vegyek notit? :D

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52609) Dhampir válasza Magnum_ (#52602) üzenetére


Dhampir
félisten

Lásd motifator hozzászólását.

(#52607) AxBattler

Még előny is lehet, ha nem kell nagyobb teljesítmény. Ellenkező esetben nehéz ügy, ki kell várni egy jó ajánlatot.

(#52610) Vartanus


Vartanus
őstag

Magamra és ti információtokra reagálva:

E6520-as gépek vannak már 90K-nál azok akkor már ajánlottak?
Multimédiás felhasználásra mennyivel gyengébb(ha),az i7 2620M, nVidia NVS 4200M egy új Inspiron 5558 i3 4005U+920M duótól?

Ezekben az E6520-asokban van M2 SSD (vagy mSATA) slot? USB 3.0-ból sem láttam.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52611) Magnum_ válasza Vartanus (#52610) üzenetére


Magnum_
nagyúr

30-as szeria jobb szerintem

I humbly and respectfully decline™

(#52612) MurdR válasza Vartanus (#52610) üzenetére


MurdR
veterán

Ne hasonlítsd össze a Latitude és az Inspiron szériát. Köszönőviszonyban sincsenek egymással...
Összehasonlításokat pedig neten is találsz, azt szerintem más is onnan nézné Neked. Beírod gugliba hogy NVS4200M vs 920M és egy rakat oldalt fel fog sorolni. Nézz rá a notebookcheckre, ott pl rangsorolva vannak a GPU-k is.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#52613) soldi3r válasza Vartanus (#52610) üzenetére


soldi3r
veterán

Nincs egyik sem.

E30 (oo=[][]=oo)

(#52614) morfondőr válasza Vartanus (#52610) üzenetére


morfondőr
őstag

Én 110k-ért vettem pár hónapja egy teljesen felújított E6430-as gépet itt a hardveraprón, aminek a burkolata teljesen új (én húztam le a fóliát róla), új gyári akksival (7-8 óra kb netezéssel), új gyári töltővel és makulátlanul kitakarítva belül is. Ha egyszer veszel egy valóban üzleti gépet, nem is fogsz másban gondolkodni. Ezek úgy össze vannak rakva, hogy használtan is jóval kisebb az esélye a meghibásodásnak, mint egy konzumer gépnél (persze ha nem traktor után volt kötve a használat alatt).

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#52615) soldi3r válasza morfondőr (#52614) üzenetére


soldi3r
veterán

Azert azt tegyuk hozza, hogy pl az alaplapokat ugyan azok a gepek gyartjak.Ugyhogy pl a legdragabb alkatreszben van riziko.

E30 (oo=[][]=oo)

(#52616) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok!
Egy e6430-as Dellnek, i5-3340m processzorral, 1600*900 kijelzővel, 87wH akkuval meddig kellene bírnia ha chrome-on netezek (avast engedélyezve van bővítményként), de pl mobilarenát, indexet olvasgatok, tehát nem indavideo meg fhd youtube? minimum fényerőn, nem világító billentyűzet. A háttérben fut a posta szolgáltatás, meg egy avast, elvileg ennyi. Win10 rendszer. Nekem max feltöltéssel kb 4-5 óra alatt lemerül. A feladaktezelő szerint kb 1-10% között ingadozik a processzor igénybevétele. Az aida szerint 22% az elhasználódás mértéke, azért az elég sok, nem? A dell battery szerint az akku állapota kiváló (excellent) A win10 battery reportja szerint:
DESIGN CAPACITY 86,580 mWh
FULL CHARGE CAPACITY 67,466 mWh
szóval akkor tényleg eléggé el lehet használódva.
Azt jól gondolom, ha esetleg kellene vennem majd később új akkut, akkor az utángyártottat el kell kerülni messzire igaz?
Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#52617) Máté94 válasza oszi666 (#52616) üzenetére


Máté94
addikt

Reálisnak tűnik, főleg Chrome-ot használva. Erőforrás-vámpír a javából. :)
A CPU se a viszonylag alacsony étkű. :))

[ Szerkesztve ]

(#52618) oszi666 válasza Máté94 (#52617) üzenetére


oszi666
őstag

Najó, de akkor ti mit javasoltok chrome helyett? Én még ismerem a firefox-opera duót. De nem értek hozzá. :/

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#52619) Magnum_ válasza Máté94 (#52617) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hasznaljak inkabb edge-t? Az kevesebb eroforrast zabal el?

Csak mert amugy egesz hasznalhatonak tunik az edge.

I humbly and respectfully decline™

(#52620) Vartanus


Vartanus
őstag

Na akkor kialakult jelenleg ha nem futok aprón jobb ajánlatba e kettő közül kéne választanom:

E6520 i7 2620m+nVidia NVS 4200M+4GB RAM 85-90K 1-2 hó gari

másik opció

E6420 i7 2670QM+HD Graphics 3000+4GB RAM 101K 3-4 hó gari

A kérdés az hogy általános multimédiás/sulis felhasználáshoz kell-e a 4 magos i7 (néztem bencheket de nem egyértelmű ezért a kérdés. Másrészt ha néha játszok valamint driver supportot nézem melyik a jobb?

Illetve ha órákat kell gépelni a 14" vagy a 15" lehet jobb,vagy egyforma? Nem volt még közelemben sosem 14-es csak 15,6-os és 10,1-es.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52621) somasz válasza Vartanus (#52620) üzenetére


somasz
Topikgazda

Játékra nem ajánlott egyik sem.
A 6420 melegedni fog a QM procival, ha csak az inteles hűtő van benne.
14-est könnyebb hurcolni, sokkal. Gépelni pontosan ugyanolyan mindkettő, kivéve a numpadot.
Ha tudod, ne HD kijelzővel vedd, 6420-ban HD+ és 6520-ban FHD panellel keresnék gépet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52622) haxxika válasza Vartanus (#52620) üzenetére


haxxika
senior tag

2 magos i7 van az E6440-emben, a Visual Studio az atom procival is elment. Amire neked kellene arra egy i5 is bőven elég lenne. Ha ilyen áron veszel gépet, akkor úgy tudom maradt még a keretből. Vegyél egy Caddy-t és bele egy SSD-t, garantáltan felgyorsul a rendszer, esetleg még + 4gb ramot. Járt már a kezeim között aktív használatban 10,1; 13,3; 14,0; 15,6-os gép, de eddig a 13-14es lett a legjobb hurcolhatóság és gépelés szempontjából. Én ezt ajánlom jobban (E6420-E6430-E6330), szerintem jobban kézre esik. Kicsit szokni kell a gépelést és használatát, de azután meg másikat már nem fogsz szeretni.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#52623) Vartanus válasza haxxika (#52622) üzenetére


Vartanus
őstag

Köszi neked és somasznak is :)

Akkor azt mondjátok nem járok jobban a nvidia GPU-val sem? Azért tetszett meg mert lehet hozzá több féle drivert leszedni.

Akkor a 15,6-os helyett inkább 14"-est javasoljátok?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52624) somasz válasza Vartanus (#52623) üzenetére


somasz
Topikgazda

Néztél hardveraprót rendesen? 6420-asok 65-70e körül mennek...
Ennyiért 6430-at vegyél!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52625) Vartanus válasza somasz (#52624) üzenetére


Vartanus
őstag

Nem néztem szét eléggé :D Köszi :)

Na ezek a 6430-asok már igencsak megfelelnek minden téren.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52626) Roxkex válasza Roxkex (#52604) üzenetére


Roxkex
senior tag

Caddy becsavarás probléma megoldva ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#52627) yanna válasza Roxkex (#52626) üzenetére


yanna
őstag

Ezek a "megoldva" válaszok magunknak kicsit olyan nesze semmi... Le kellene írni a megoldást, hátha tanul a következő szívóágra jelölt user. Szerintem.

(#52628) Tompie


Tompie
őstag

Hali!

A Dell Latitude E6530 laptopomban most egy ilyen - Micron 16KTF51264HZ-1G6M1 - memória van.

Akarok venni mellé még 4GB RAM-ot.

A másik memóriánál mire kell figyelni? Az is 1.35V-os legyen? CL11? 2 soros legyen? 1600MHz?
Vagy mi a lényeg ami(k) mindenképp ugyan olyan legyen mint a mostani?
Illetve egy RAM-nál mennyire fontos a hosszú távú garancia? ,mert használtban gondolkodom.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#52629) Magnum_ válasza Tompie (#52628) üzenetére


Magnum_
nagyúr

arra figyelj, hogy 1600mhz-s, ddr3 notebookram legyen.

I humbly and respectfully decline™

(#52630) Tompie válasza Magnum_ (#52629) üzenetére


Tompie
őstag

...és a többi mennyire lényeg? CL11? 1.35V? 2 soros?
mert az ok, hogy DDR3 és 1600MHz :)

[ Szerkesztve ]

(#52631) Magnum_ válasza Tompie (#52630) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nézd, én azt a 4gb-s ddr3 modult tettem be a gépembe, amim volt. nincs gond vele. egyebet nem tudok róla :DDD

Máté! akkor teszteljem az edge-t? lehet, hogy kitolja az akku időt?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#52632) mghltm válasza Tompie (#52630) üzenetére


mghltm
addikt

fontos az idozites es a feszultseg is, a modulok elhelyezkedesere es szamara annyira nem allergias

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#52633) f3nd3r


f3nd3r
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlása előtt állok. Sokan ajánlották, hogy várjak vele, mert nyáron szokták kiadni június,július környékén az újabb modelleket. Erről mit tudnátok mondani? az inspiron széria érdekelne. Ha jól tudom tavaly júniusban adták ki az inspiron 15 5000-eket. Esélyes, hogy most nyár vagy nyár végén jönnek újak?

(#52634) Vartanus válasza f3nd3r (#52633) üzenetére


Vartanus
őstag

Szia!!

Én is épp vásárlás előtt állok. Hasonlóan mint te, javaslom nézd vissza az elmúlt 20-30hszt ahol a kollégék elmondták miért érdemes az Inspiron széria helyett egy régebbi használt, de jó állapotú Latitude notit venni.

Miután megnézegettem párat, elolvastam pár cikket és láttam képeket meggyőztek. Én csak javasolni tudom ha igazán jót akarsz te is vegyél inkább Latitude-öt :)

Amúgy mennyi lenne a keret és mire használnád?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52635) Tompie válasza mghltm (#52632) üzenetére


Tompie
őstag

okés, köszönöm :)

(#52636) Tompie válasza Vartanus (#52634) üzenetére


Tompie
őstag

Én is kb. kb 2 évvel ezelőtt az itteni fórumtársak tanácsára vettem használtan, nagy megelégedésemre ezt a Latitude E6530 :)
Atom stabilan működik azóta is, ráadásul 2016. februárjáig még garis is volt, amivel természetesen nem kellett élnem :)

(#52637) f3nd3r válasza Vartanus (#52634) üzenetére


f3nd3r
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :DD 200-250ezer közötti összeget szánnék rá. Játszásra nem fontos max league of legends szintű játék, de azt majdnem minden elviszi. Egyetemre megyek és kéne egy mindenes, megbízható darab.

(#52638) Vartanus válasza f3nd3r (#52637) üzenetére


Vartanus
őstag

Én is egyetemre szánom.

Ha meg tartós igásló kell pláne Latitude annyiért már marha jó ajánlatok vannak SSD-vel mindennel :)

Nézz szét itt PH! Aprón nagyon jó ajánlatok vannak :)

Szerintem te is nézzél akkor 14"-est ami egy jó aranyút a kényelmes gépeléshez,videózáshoz némi játékhoz és könnyebb hordozni.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#52639) Mikulásbá válasza f3nd3r (#52637) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

E7440 full HD IPS kijelzővel lenne jó neked.Vagy 7450

(#52640) haxxika válasza Vartanus (#52638) üzenetére


haxxika
senior tag

Vartanus, f3nd3r

Egyetemünkön a kari hök most úgy néz ki, hogy E6420, E6430, 2x E6440 (kisebb Latitude közösség alakult ki :) ). bőven elég egyetemi feladatokra a mérnök informatikus képzésen. Virtuálban elfutnak a gépek, programozni tökéletes, na meg hasít az akksiidő.

Nekem az E6440 beépített IGP-s változat, az újabbik Most Wanted (2012) elfut alacsony grafikán 1360*768-on laggmentesen, ugyanígy a CS:GO is, szóval a LoL-nak sem okozna gondot.

Ilyen áron már nézz egy E7440,E7450-et bika belsővel, és a képzési idő végéig nem lesz semmi gondod :)

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#52641) morfondőr válasza Vartanus (#52620) üzenetére


morfondőr
őstag

Az én E6430-asomban egy i5 3210 dolgozik, két mag 4 szál, 2,5 Ghz. A turbó órajelet le is tiltottam, mert így is bőven megfelel irodai használatra és netezésre. Hozzáteszem, hogy nagyon allergiás vagyok az akadásokra és lagokra! Ráadásul az SSD miatt ezt 70-80 %-ban abszolút hangmentesen teszi, a venti csak ritkán kapcsol be néhány percre. Ha nem kell a bika i7, akkor inkább i5-öt válaszd, mert sokkal hűvösebb és csendesebb lesz, meg persze az akkuidő is jóval több. Nekem NVS 5200M van benne, ami ha bekapcsol, akkor fűt rendesen, de nem igazán erős, mondjuk egy Orcs Must Die 2 vagy Tiny Troopers szépen megy rajta, komolyabbal nem nagyon próbáltam, mert nincs értelme kínozni a gépet és magam sem.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#52642) AxBattler válasza morfondőr (#52641) üzenetére


AxBattler
félisten

Blizzard címek hogyan mennek a Quadro-n? HotS esetleg?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#52643) Magnum_ válasza morfondőr (#52641) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hogy kell turbo orajelet lekapcsolni?

I humbly and respectfully decline™

(#52644) somasz válasza Magnum_ (#52643) üzenetére


somasz
Topikgazda

Biosban!
Vagy energiagazdálkodásnál proci teljesítményt 99%-ra venni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52645) Magnum_ válasza somasz (#52644) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom!
Biosban merrefele turjak?

I humbly and respectfully decline™

(#52646) somasz válasza Magnum_ (#52645) üzenetére


somasz
Topikgazda

Performance, de most nincs előttem. :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52647) Magnum_ válasza somasz (#52646) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom :R

I humbly and respectfully decline™

(#52648) adika4444 válasza Magnum_ (#52647) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Ha megvan hol kell írd le, engem is érdekelne, kinyomnám hogy még kevesebbet zajongjon...
Addig marad a Win-es tiltás, aztán meglátjuk mennyit csíp le a hangerőből...

üdv, adika4444

(#52649) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Nemide

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#52650) mghltm válasza adika4444 (#52648) üzenetére


mghltm
addikt

bios > performance

ezen belul lehet magok szamat, ht-t, turbo-t, speedstep-et allitani

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.