Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52351) sutszi válasza sutszi (#52325) üzenetére


sutszi
veterán

Erre valaki? :F

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52352) szabonagyur válasza sutszi (#52351) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google szerint mennie kell simán :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52353) Magnum_


Magnum_
nagyúr

DIY cooling fan cleaning rovat: most türelemmel átnyaltam az egész gyári ventit sebbenzinnel, visszatettem azt... lehet, hogy ez marad végül, most ezzel vagyok nagyon elégedett...

I humbly and respectfully decline™

(#52354) Janika-1982 válasza BiOszi (#52338) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,nincsen meg dokumentumban a műszaki rajza (PDF)?
[link]
:K
[link]
:K

(#52355) MurdR


MurdR
veterán

Az megoldható, hogy ha egér van csatlakoztatva a notira, és az mozog, akkor világítson a bill? Vagy esetleg X percig világítson, mint pl a telefon kijelzője?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#52356) Janika-1982 válasza MurdR (#52355) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,fogós kérdés? :F
Szerintem lehetséges. :))

(#52357) BiOszi válasza Janika-1982 (#52354) üzenetére


BiOszi
tag

Köszönöm a segítséget . Videóról szoktam bontani a gépeket. Ezeken a rajzokon sem látszik sajnos, hogy mi a szerepe annak a kis gumi gyűrűnek... Visszafele,csak húzni lehetett és visszaállt alaphelyzetbe és keresett, felfele pedig kikapcsolt állapotba került a Wifi.

[ Szerkesztve ]

I think that I will be a DJ! This profession is a bitch magnet! by:Pusheen

(#52358) kromatika válasza LendvaiFeri1 (#52329) üzenetére


kromatika
veterán

.Sziasztok.latitude 7440 be-m.2 ssd hely van?

[ Szerkesztve ]

(#52359) Mikulásbá válasza kromatika (#52358) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Msata

(#52360) SzaboZE válasza kromatika (#52358) üzenetére


SzaboZE
addikt

1 2,5 colos HDD/SSD hely van és egy MSATA card hely.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52361) boldi21


boldi21
csendes tag

Sziasztok!

Dell Inspiron 15-3521 notebookomba kellene egy LCD csere. (egyre több a hibás pixel)
Gondoltam, hogyha mar cserelem akkor mattra váltanék, nem annyira zavaró a munkánál mint a fényes.
Itt a jelenlegi kijelző pontos típusa.

(#52362) kromatika válasza Mikulásbá (#52359) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm.

(#52363) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy Dell 7537 laptopot töltőre csatlakoztatás nélkül szerettem volna bekapcsolni, de nem nem kapcsolt be, így rádugtam a gyári töltőt, ami után be tudtam kapcsolni, de az alábbi üzenettel megáll az indulási folyamat:

Your battery is temporarily disabled. Pleas turn off your computerand try again when the unit is back to the operational temperature.

Strike the F1 key to continue, F2 to run setup the utility.

21..22 fokos szobában, laptop táskából kivéve produkálja az üzenetet és többszöri bekapcsolási próbálkozásra sem lép automatikusan tovább. Beépített akkus a gép, csavarozós módszerrel lehet hozzáférni az akkuhoz, de még garanciális a készülék, így nem szerelgetném egyelőre.

F1-et követően Win10-ben egy hibaüzenet jelenik meg induláskor, ami akkumulátor cserére hívja fel a figyelmet. Az óra melletti akku ikonon ez olvasható: 56% áll rendelkezésre (csatlakoztatva, nem töltődik)

A Dell SupportAssist-tal tesztet futtatva a Telep-re az sikeres eredménnyel zárul.

Hogyan tudnám kideríteni, hogy valóban kapufa-e az akku?

Szerk.

Most nézem, hogy az akkubeállításoknál lévő Akkumulátor élettartama fülön ez olvasható:
Az Ön akkumulátora folyamatosan hibásan működik, ezért ki kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#52364) adika4444 válasza AtHoS (#52363) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Cserés lesz az az aksi, küld vissza gariba.

üdv, adika4444

(#52365) Janika-1982 válasza kromatika (#52358) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia MSATA hely van,minicard SSD. :K
[link]

(#52366) szabonagyur válasza adika4444 (#52364) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akksira 1 év gari jár.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52367) hito


hito
nagyúr

Sajnos nagyon elegem van a gépemből (Dell Venue Pro 11 7139). Egész egyszerűen ha felpörög a ventilátor, kicsit keményebben dolgozik a gép, egyszerűen olyan szinten lefojtja a teljesítményt, hogy használhatatlan szarrá válik a gép. Most már nagyon elegem van belőle, próbáltam mindent, BIOS-ban turkáltam, Intel HD videó vezérlőben felhúztam mindent teljesítmény centrikusra, windows energiabeállításokon belül szintén teljesítmény centrikuson van és semmi. Könyörgöm, egy i5-ös gép (i5-4300Y), HD4200-vel, 8GB DDR3 rammal tudjon már teljesíteni! De nem, kínlódik :W

Mi a fenét csináljak vele? Előbb-utóbb kivágom most már az ablakon.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52368) soldi3r válasza hito (#52367) üzenetére


soldi3r
veterán

Hat, ha throttlingol, akkor visszaveszi az orajelet. Sajnos hutes abba a hazba nem igazan fer el.

E30 (oo=[][]=oo)

(#52369) Máté94 válasza hito (#52367) üzenetére


Máté94
addikt

Kiegyensúlyozottal is ilyen? Így csak azt éred el, hogy folyamatosan max. órajelen dolgoznak a magok.
Bár, szerintem nem a felhasználási szokásaidhoz megfelelő gépet vettél. :(

(#52370) hito válasza soldi3r (#52368) üzenetére


hito
nagyúr

De hisz van benne aktív hűtés. Vagy arra célzol, hogy vékony a hűtés teljesítménye és ezért veszi vissza inkább a gázt?

Máté94: köszi a tippet, megnézem. Nem a felhasználói szokásnak megfelelő gépet vettem? De hát könyörgöm. A videólejátszás mégis milyen felhasználói szokás? Nem általános? Magasan az igényeim fölé pozícionált gépem van. Pont ez benne az idegesítő. Fujitsu Q702-m soha ilyet nem csinált, pedig 4GB ram van benne és még csak nem is dual-channel. Ráadásul gyengébb proci, IGP van benne és mégsem csinál ilyet.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52371) Máté94 válasza hito (#52370) üzenetére


Máté94
addikt

Én a múltkori Sony Vegas-ra gondoltam. :DDD A videó az milyen lejátszót és milyen minőségű videót takar? :)

Abban a gépben egy erősebb APU dolgozik egyébként... :B

[ Szerkesztve ]

(#52372) Janika-1982 válasza hito (#52367) üzenetére


Janika-1982
tag

Szia,kiegyensúlyozott-ra állítsad a gépedet. :K
Ha úgy is szar,ki kellene takarítanod. :DD

(#52373) soldi3r válasza hito (#52370) üzenetére


soldi3r
veterán

Hat eleg hernyo lehet. Gondold el, 10mm-be suritve minden.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#52374) hito válasza Máté94 (#52371) üzenetére


hito
nagyúr

Jó, az csak amolyan tessék-lássék próbálkozás volt :DDD Általános, teljesen átlagos a felhasználás. Net, média, kis PS, de ebből az első kettővel sem birkózik meg mindig és ez azért kiakasztó. Főleg a videólejátszással vannak gondok.

Program: MPCHC
Videó: fHD MP4 24mbps, és 4k MP4 64mbps. Mindkettőt kacagva kéne tekernie

Az abban a gépben alatt melyikre gondoltál? Mert kettőt is említettem. Venue Pro, vagy Q702?

Janika-1982: most már kiegyensúlyozottan van és így sem változott semmi. Kitakarítani? 2 hetes a rendszer :O

soldi3r: ok, nem baj, tekerjen csak, melegedjen, főjön meg, lesz@rom. De dolgozzon. Engem nem zavar ha 2000fokos a processzor ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52375) hito válasza hito (#52374) üzenetére


hito
nagyúr

Nem, egyszerűen ez a fos egy 4k videót nem tud lejátszani, de még a fHD is akad. Valaki értejön, mert esküszöm porrá zúzom!!!! Soha többé Dell. Hetek óta ezzel szenvedek. Nekem ilyen még egy gépemmel nem volt. Már a nightly MPCHC-t is telepítettem, ami a szaros Z3740-es CPU-s gépemmel akadás nélkül vitte a 4k-t.

Még egy dolog, ami fontos lehet: alul a MPCHC-ba nem írja ki, hogy hardveres gyorsítás, pedig eddig mindig kiírta a többi gépemnél. Ez esetleg lehet probléma?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52376) yanna


yanna
őstag

DELL support elszállt? Nem ismeri meg a gépem ST-ét... Ellenőrző kódokat is visszadobálja...

[ Szerkesztve ]

(#52377) AtHoS válasza szabonagyur (#52366) üzenetére


AtHoS
nagyúr

BIOS-ban Battery Health-nél azt írja: Non-Dell battery

Ezt mondjuk nem tudom mire vélni, viszont a wines SupportAssist a telep részleteknél Samsung-ot ír, szóval ez magyarázná a nem Dell akkut a BIOS-ban, viszont Battery Helath-nél mit is kellene jeleznie? Mert, hogy nem ad semmi értelmezhető infót számomra az ziher, így nem vágom minek rakták be BIOS-ba, ha fölösleges :F

read-only mode on the forum

(#52378) Máté94 válasza hito (#52375) üzenetére


Máté94
addikt

A Q702-re.
MPC-HC-ben pedig állítsd be a Belső szűrőknél a Videó dekódert DXVA2 Native-ra.Esetleg madVR is mehet rá.

(#52379) yanna válasza yanna (#52376) üzenetére


yanna
őstag

Meggyógyult. :F

(#52380) Janika-1982 válasza yanna (#52376) üzenetére


Janika-1982
tag

Az szívás,hozzál létre egy fiókot,és mentsd el. :K

(#52381) mghltm válasza yanna (#52379) üzenetére


mghltm
addikt

neha elofordul vele, sot, hulyesegeket is kepes mutatni. ilyenkor varni kell, megjavul es megint normalisan mukodik.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#52382) hito válasza Máté94 (#52378) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, kipróbálom! :R Elnézését mindenkitől a tegnapi hisztiért, de már tényleg a végét jártam. Hetek óta kínlódok az akadozó videók miatt. Hátha most jó lesz. Ha nem, rendszer újrahúzás, ha az sem válik be, akkor eladás. :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52383) somasz válasza hito (#52382) üzenetére


somasz
Topikgazda

Recommended updates for optimal performance of your Venue 11 Pro 7130/7139 Tablet - Dell Command Update-tel lenyomtad a driverfrissítéseket? Biost frissítettél?
Dell Clarifies Venue 11 Pro Recall - ezt olvastad?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52384) hito válasza Máté94 (#52378) üzenetére


hito
nagyúr

Sokkal tartozom, ez volt a probléma :C Még jó, hogy írtam, hogy nem jelzi a MPCHC a hardveres videógyorsítást. Mindazonáltal nagyon érdekes, hogyha felpörög a venti (=> tehát terhelés alatt van a gép), akkor ennyire visszahúzza a teljesítményt, ugyanis addig (3-5mp) hardveres videógyorsítás nélkül is akadás nélkül megy a videó. De ahogy érzi a terhelést, brutálisan beszaggat, tehát visszahúzza az órajeleket. Hosszúton még ezt kéne majd megoldani, de most örülök annak, hogy a videólejátszás megy ahogy kell neki.

somasz: BIOS frissítés nem sikerült neki legutóbb, majd még nekifutok még1x. Viszont a második link érdekes. A három dologból az utolsó vonatkozik rám (periodic losses of power). Ezekkel hívta vissza a Dell a Venue Pro-kat? Lehet, hogy ráhívom akkor a NBD-es csókát, mert gari még van rá.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#52385) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Dell 7559 tulajok, 8GB-ról 16GB-ra bővített valaki? Érezhetó gyorsulás játékok alatt, mert most ugye 1db RAM van a gépben SC-ben és akkor ugye DC-ben lenne?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52386) Janika-1982 válasza kisza25 (#52385) üzenetére


Janika-1982
tag

Valamivel gyorsabb lesz,SSD van benne?

(#52387) mghltm válasza kisza25 (#52385) üzenetére


mghltm
addikt

akkor ereznel gyorsulast, ha az intel vga-val tolnad, mert az a rendszer memoriat hasznalja, de neked diszkret vga-s a laptop

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#52388) kisza25 válasza Janika-1982 (#52386) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

240-es SSD van benne
tiborandras: értem, előbb utóbb azért belerakok egyet, 10eFt nem olyan nagy érvágás a gép árához mérten:)
az a bajom, hogy a proci folyamatosan 100% teker és gondoltam, hogy DC memóriaeléréssel hátha gyorsulna kicsit a dolog:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52389) somasz válasza kisza25 (#52388) üzenetére


somasz
Topikgazda

windows update nem megy a háttérben? :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#52390) kisza25 válasza somasz (#52389) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mindig amikor játszom :U
Amúgy valamiért sokkal jobban terhelve van a CPU win 10 alatt, mint win7 alatt, ezt már asztali gépnél is észrevettem, és ez miatt az FPS is kevesebb, mert a VGA 50% malmozik, nem tudja kihajtani a proci multi alatt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52391) Kobak 27 válasza LendvaiFeri1 (#52329) üzenetére


Kobak 27
tag

Szia!

Előre bocsájtom, hogy nekem ilyen gépem van, lehet elfogult vagyok.

1. Anyaghasználat: műanyag az egész, matt, puha. Egyáltalán nem mondanám gagyinak. Nem fém, ez igaz, de nem gagyi. Ha fém lenne, szerintem sokkal többe kerülne és sokkal nehezebb is lenne. Én használom néhány hete, nem tapasztaltam semmi negatívumot. Nem gyűjti az ujjlenyomatokat és az alsó rész elég stabil. A monitor valóban kicsit csuklik, de masszívan áll, ha középen nyitod, akkor 1 kézzel nyitható.
Igaz, hogy eddig nem nagyon használtam laptopot, de nekem a billentyűzetével sincs problémám. Kellemes, nekem jól esik rajta gépelni is, játszani is játszottam rajta, nem volt gond. Kellemes a tapintása, szerintem jó a nyomáspontja is.
Persze meg kell nézni, hogy mire használnád. Én munkára főleg és kicsit játékra akartam használni. Eddig bevált. Nem melegszik túl, nem throtlingol, jó a hűtése, nekem megfelelően gyors.
Amikor én keresgéltem rengeteg alternatívát végignéztem, amik közül ez volt a legjobb.
2. Én egy ilyet vettem hozzá, szépen belefér minden, egy egér, a töltő és kb ennyi. Én főleg autóval viszem, így nem kellett kemény tok, ez kellően könnyű és egyelőre ellátja a feladatát.
3. Én a laptopszalontól vettem, minden rendben volt, tőlem ajánlott bolt.

(#52392) AtHoS válasza AtHoS (#52377) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Éjszakára kikapcsolt lapos mellett hagytam a töltőn. Reggel bekapcsoláskor már más üzenettel örvendeztetett meg: WARNING: The battery cannot be identified. The system will be unable to charge this battery. Strike F1 ...

Na ennek megörültem, így nyomban ki is kapcsoltam, majd lekapcsoltam az elosztót is a töltő alól és léptem melóba.

Nemrég értem haza, gondoltam megnézem indul-e akkuról. És indul! Semmi hibaüzenet. :Y
Wines akkukezelőnél olvasható, hogy akku rendben működik. Virnyákkergetés, java frissítést követően rákapcsoltam az elosztót és nekiállt tölteni. 46%-ról indulva most már 50%-on van.

Furcsa a történet és van egy olyan érzésem, hogy még nem is értem a végére.

Szóval nincs ötletem mi - vagy remélem inkább mi volt - a probléma :F

read-only mode on the forum

(#52393) szabonagyur válasza kisza25 (#52390) üzenetére


szabonagyur
félisten

És ezen csak most lepődsz meg? Vannak WIn10 terén gondok... Ha van 8.1 támogatásod még akkor irány vissza ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52394) kisza25 válasza szabonagyur (#52393) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az a baj, hogy win7 van ami eredeti és win 10 pro ami eredeti, a win8-az nem tetszett nem vettem meg, amúgy is úgy vagyok vele, hogy win-ból minden 2. -> XP, WIN7-> Win10 :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#52395) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Adott két gép, Inspiron N5010, és egy Inspiron 7359.
Az N5010-ben már haldoklik a hdd, arra gondoltam, hogy a 7359-ből átteszem a gyári 500GB-at, és abba pedig veszek egy ssd.
Első kérdés, ezzel ugrana a 7359 garanciája?
Második, milyen ssd-t javasolt beletenni?
Harmadik, a 7359-es hdd-je gondolom belefér az N5010-be?!

Köszönöm!

http://totesz.myminicity.com/

(#52396) Altbrucke


Altbrucke
tag

Sziasztok,

következőben kérnék némi segítséget.
Párom 5110-s gépbe az olvasó helyére tettem egy samu 750 ssd-t. W7 tennék rá de már a telepítőben a kívánt meghajtó kiválasztásakor kiírja, hogy nem fog rá felmenni ellenőrizzem a beállításokat. AHCI mód engedélyezve van. Igazából minden. A HDD-t nem vettem ki mert nincs kedvem szétszedni teljesen a gépet ha nem szükséges. (ha mégis feltolom rá az oprendszert újraindulás után file hiányt jelez.) :W
Okozhatja a problémát a HDD gyári telepítése? OEM win7 home és Office van rajta előtelepítéssel.
A HDD tartalmát nem akarom kinyírni, mert szükség van rá.

Valaki tud megoldást?

Köszi

(#52397) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Dell latitude hoz,a hivatalos gyártói oldalról letöltött drivereket letöltöttem,és rá raktam pendrivera ill a d meghajtóra,hogy ha újra telepítem a notit ne keljen töltögetni. Ill a Command updatet is.De miért van az hogy amikor újra rakom a win 8.1 rendszert,sem a d meghajtóról sem a pendriveröl nem telepíti a drivert ,ha nem újra le kell töltenem a honlapról ugyan azt a drivert és csak akkor telepíti.

(#52398) SzaboZE válasza Altbrucke (#52396) üzenetére


SzaboZE
addikt

rakd az ssd-t a hdd helyére, a hdd-t pedig a cd helyére.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#52399) yanna válasza Altbrucke (#52396) üzenetére


yanna
őstag

Az sem hátrány, ha telepítéskor nincs a helyén a második HDD/SSD.

(#52400) adamssss


adamssss
veterán

!!!E7440 A18 BIOS!!!

- Addressed SD card detection issue.
- Addressed boot to OS problem with specific USB device attached.
- Fixed MSATA port setting incorrect.
- Addressed incorrect warning message shows up with E-dock.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.